رشته های آوسبیلدونگ آلمان

آوسبیلدونگ آلمان + لیست رشته های آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ آلمان را می­توان سیستمی دانست که به علاقه­ مندان این اجازه را می­دهد تا به عنوان یک کارآموز برای شرکت­ها و یا کارفرماهای آلمانی کار کنند. این دسته از افراد در حین کارآموزی موظف هستند تا یک ‌رشته و یا حرفه را در یکی از مؤسسه‌های آموزشی یاد بگیرند. به بیان دیگر به کمک آوسبیلدونگ می‌توانید هم در آلمان کارکرده و هم آموزش ببینید.

 

این روش مهاجرتی یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به آلمان است. جالب است بدانید که بیش از 500000 قرارداد جدید کارآموزی یا آوسبیلدونگ توسط شرکت‌های مختلف در آلمان منعقد می‌شود. چرا شما یکی از آن‌ها نباشید. بیایید تا هرچه بیشتر با این روش آشنا شویم.

 

رشته های آوسبیلدونگ یکی از پرمتقضی‌ترین مواردی است که مردم جهان را به خود جذب می‌کند. Ausbildung یا آموزش دوگانه به این معنا است که شما به دو روش آموزش می‌بینید تا در یک شغل خاص مهارت پیدا کنید و در آلمان مشغول به کار شوید. بدین صورت که در ابتدا شما از سوی یک کارفرما و یا یک شرکت آلمانی به‌عنوان یک کارآموز استخدام میشوید و موظف هستید تا در محل کار خود حضور داشته باشید. از سوی دیگر شما در یک آموزشگاه حرفه‌ای ثبت‌نام شده که به زبان آلمانی به نام Berufsschule شناخته می‌شود. در همان حین که در محیط کاری مشغول به کار هستید، در کلاس‌های آموزشی این آموزشگاه‌ها نیز حضور پیدا می‌کنید. 

 

به یاد داشته باشید که آموزشگاه در طول ترم از شما امتحانات میان‌ترم و پایان ترم خواهد گرفت. نمره نهایی شما، متشکل از نمراتی است که از سمت شرکت و آموزشگاه ارسال می‌شود. پس به یاد داشته باشید که باید هر دو مورد را بسیار جدی بگیرید. این بدین معنا است که شما به دو روش آموزش می‌بینید تا در یک شغل خاص مهارت پیدا کنید و در آلمان مشغول به کار شوید. 

 

 تقریبا بیش از 350 رشته وجود دارد که در آلمان میتوانید به آموزش بپردازید یعنی تقریبا میتوانید در هرچیزی که دوست دارید آموزش ببینید از یک نانوا معمولی گرفته تا کارکردن در بانک را می‌توانید تجربه کنید. بنابراین بدون تحصیل خاصی در حداقل زمان ممکن یک دوره را بگذرانید و به راحتی وارد بازار کار در آلمان شوید.

فرم مشاوره رایگان

دوره های آوسبیلدونگ آلمان چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمانی که این دوره ها نیاز دارند، بستگی به نوع شغلی دارد که شما انتخاب می‌کنید اما به طور کلی یک دوره‌ی آموزشی بین دو تا سه سال و نیم طول می‌کشد. اما خبر خوب این است که اگر در شرایط خاصی قرار دارید می‌توانید رشته های  آوسبیلدونگ  آلمان را کوتاه‌تر بخوانید به این صورت که اگر بتوانید جزو بهترین شاگردها باشید یا اجراهای خوبی از خودتان نشان دهید. یا اینکه قبلا در آن رشته‌ی مورد نظر تجربه کسب کرده باشید و مدرک خاصی گرفته باشید می‌توانید زمان مطالعه خود را کم کنید.

مشاغل آوسبیلدونگ آلمان
آوسبیلدونگ آلمان

هزینه‌های شرکت در آوسبیلدونگ آلمان

جالب است بدانید که مانند سایر بخش‌های آموزشی، آوسبیلدونگ نیز در آلمان کاملاً رایگان است. به بیان دیگر هیچ نیازی برای پرداخت شهریه جهت شرکت در این برنامه نخواهید داشت. علاوه بر این کارفرما به شما حقوق ماهیانه نیز خواهد داد! در کنار حقوق ماهیانه، شما می‌توانید انتظار داشته باشید تا از مزایای اضافی دیگری مانند بلیت سفر، غذا در دفتر، اقامت و … نیز بهره‌مند شوید. البته که این امکانات اضافی به کارفرمای شما بستگی خواهد داشت. 

میزان درآمد در طول یادگیری آوسبیلدونگ آلمان چقدر است؟

کسانی که در این دوره‌ها آموزش می‌بینند علاوه بر کارآموزی ممکن است پول نیز دریافت کنند که میزان این درآمد در تمام رشته های آوسبیلدونگ آلمان متفاوت است. با کارآموزی در سیستم دوگانه شما اولین کسب درآمد خود را به دست می‌آورید. میزان درآمد در این آموزش‌ها معمولا بین ۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو است که البته با هر سال آموزشی افزایش می‌یابد. البته حقوق آموزشی شما به شغل آموزشی شما، شرکت آموزشی و صنعت کار شما بستگی دارد. به هر حال حقوق همیشه به عنوان درآمد ناخالص داده می‌شود، به این معنی که مبالغی مانند مالیات و بیمه از آن کسر می‌شود. آنچه در پایان باقی مانده حقوق خالص است.

برای مثال یک آرایشگر می‌تواند ماهیانه بین 340 تا 600 یورو درآمد داشته باشد. بااین‌وجود، کارآموزان مهندسی و پرستاران به طور متوسط 1088 یورو درآمد ناخالص خواهند شد. البته حقوقی که به‌عنوان کارآموز دریافت می‌کنید، سال‌به‌سال افزایش خواهد یافت. باید اشاره داشت که بخشی از دستمزد شما به‌عنوان حق بیمه تأمین اجتماعی و مالیات‌بردرآمد کسر خواهد شد.

 

محبوب ترین رشته های آوسبیلدونگ آلمان

در این قسمت از مقاله به معرفی 6 رشته و شغل پرطرفدار و محبوب برای آموزش های دوگانه می‌پردازیم که این رشته‌ها شامل موارد زیر می‌باشند. 

متخصص مکانیک

مکانیکی

با یادگیری و آشنایی با خودرو می‌توانید به عنوان مهندس مکانیک مشغول شوید.

کارمند صنعتی

برقکار

با اموزش‌هایی که می‌بینید می‌توانید در گرایش های مختلف برق مانند برق ساختمان یا صنعتی مشغول شوید.

منشی خانم

منشی خانم

شما می‌توانید به عنوان یک منشی خانم دفتر کسب و کاری را مدیریت کنید.

فروشنده

فروشنده

فروش و بازاریابی را می‌آموزید و هر جایی به فروشندگی می‌پردازید.

فروشنده خانم

فروشنده فروشگاه

یکی از پرمتقضی‌ترین شغل‌ها کار کردن در فروشگاه‌ زنجیره‌ای آلمان است.

کارمند صنعتی

کارمند صنعتی

با اموزش‌هایی که می‌بینید می‌توانید در کارهای صنعتی مشغول شوید.

اکنون به ویدئو زیر در رابطه با اوسبیلدونگ رشته ی مکاترونیک توجه نمایید:

میزان حقوق بعد از اتمام دوره آوسبیلدونگ

پس از اینکه موفق شوید تا دوره آوسبیلدونگ آلمان را به پایان برسانید، به‌عنوان فردی که شرایط کار در بازار کار آلمان را دارد، شناخته می‌شوید. شما شانس این را پیدا خواهید کرد که بر اساس حرفه خود، درآمد خوبی کسب کنید. میانگین حقوق اولیه بعد از اتمام آوسبیلدونگ حدوداً 2000 یورو خواهد بود. اما باگذشت زمان و کسب تجربه و آموزش بیشتر، درآمد شما نیز بیشتر خواهد شد. بااین‌وجود، میزان حقوق دریافتی شما به‌صورت کامل به شغل و موقعیت کاری‌تان بستگی دارد.

برای مثال پرستاران می‌توانند در شروع کار خود، ماهیانه 2500 یورو درآمد داشته باشند. حال‌آنکه یک آشپز جوان کار خودش را با 1600 یورو در ماه آغاز می‌کند. اجازه دهید تا برخی از پردرآمدترین مشاغل موجود در آوسبیلدونگ آلمان را به شما معرفی کنیم:

 • دندان‌پزشک: 3300 یورو
 • مشاور املاک: 3000 یورو
 • پرستار: 2900 یورو
 • راننده کامیون: 2500 یورو
 • مأمور کنترل ترافیک هوایی: 6000 تا 8000 یورو
 • مکانیک هواپیما: 3100 یورو
 • کارمند بانک: 2500 تا 2900 یورو
 • پلیس: 3300 یورو
 • مکانیک کشتی: 2700 یورو
 • پرستار سالمند: 2640 یورو
 • متخصص فناوری اطلاعات: 2400 یورو
 • مدیر صندوق سرمایه‌گذاری: 2300 تا 2500 یورو
 • نماینده بیمه بازرگان و امور مالی: 2400 یورو
 • مسئول فناوری رسانه: 2800 یورو
 • برنامه‌ریز سیستم فنی و طراح محصول: 1600 تا 2900 یورو
 • کارشناس تأمین اجتماعی: 2000 تا 2500 یورو
 • تکنسین آزمایشگاه فیزیک: 2200 یورو
 • متخصص اداری: 2000 یورو
 • تکنسین الکترونیک: 1600 تا 2000 یورو

کارمند دولتی: 1800 تا 2200 یورو

الزامات شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ

شاید شما هم علاقه‌مند شده باشید که در این دوره‌های دوگانه شرکت کنید. به‌عنوان فرد متقاضی نیاز است تا در خصوص الزامات این دوره‌ها اطلاعات کافی به دست بیاورید. یکی از مهم‌ترین مزایای دوره آوسبیلدونگ آلمان این است که به حداقل الزامات ممکن نیاز دارد. بیایید با هم نگاهی به این الزامات بیندازیم:

 • مدرک زبان

شاید مهم‌ترین و اصلی‌ترین الزامی که در خصوص حضور در دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان وجود دارد، داشتن مدرک زبان است. زبان مورداستفاده در این دوره‌ها، آلمانی است. با این که شاید برخی از دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه شوند، اما داشتن مدرک زبان برای حضور در محل کار و برقراری ارتباط با سایر افراد، ضروری خواهد بود. ازاین‌رو نیاز است تا قبل از هر کاری اقدام به دریافت مدرک زبان آلمانی کنید. حداقل مدرک زبان آلمانی موردنیاز نیز سطح B2 است.

 • مدرک تحصیلی

یکی دیگر از الزامات آوسبیلدونگ آلمان داشتن حداقل مدرک تحصیلی است. به‌عنوان فردی که قصد شرکت در این دوره‌ها را دارد، باید گواهی قبولی در آزمون کلاس دوازدهم و یا دبیرستان را داشته باشید. ازاین‌رو داشتن حداقل مدرک دیپلم برای شرکت در این دوره‌ها ضروری خواهد بود.

 • سن

باید اشاره داشت که جهت شرکت در برنامه آوسبیلدونگ، سن متقاضی یک فاکتور تعیین کننده نیست. بااین‌وجود اکثر شرکت‌ها و مؤسسه‌ها افرادی را قبول می‌کنند که در رنج سنی 17 تا 30 سال باشند. بااین‌وجود، می‌توانید با کارفرمای خود ارتباط برقرار کنید و شرایط سنی را تغییر دهید. همه چیز به نظر کارفرما بازمی‌گردد.

داشتن مدرک زبان آلمانی، مهم‌ترین شرط حضور در آوسبیلدونگ

زمان ارائه درخواست آوسبیلدونگ

یک سؤال بسیار رایج در بین متقاضیان این است که چه زمانی می‌توان برای آوسبیلدونگ آلمان اقدام کرد؟ درواقع شما می‌توانید هر زمانی که خواستید برای ارائه درخواست اقدام کنید. اما به‌صورت کلی، آوسبیلدونگ در آلمان به‌صورت رسمی از اول آگوست هرسال شروع می‌شود. حضور در آموزشگاه‌ها نیز از 15 آگوست خواهد بود. پس اگر قصد دارید تا در این دوره‌ها شرکت کنید، می‌توانید فرایند درخواست خودتان را از ماه‌های سپتامبر، اکتبر و یا نوامبر آغاز کنید.

امکان ارسال درخواست آوسبیلدونگ در هر زمانی که خواستید

مدارک لازم برای ارائه درخواست آوسبیلدونگ

از جمله مهم‌ترین قدم‌هایی که برای پذیرش در دوره‌های آوسبیلدونگ در کشور آلمان باید بردارید، ارائه مدارک موردنیاز است. جمع‌آوری و ارسال به‌موقع این مدارک، تأثیر بسیار زیادی در پذیرش شما خواهد داشت. از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای ارائه درخواست آوسبیلدونگ آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رزومه

داشتن رزومه الزامی است. رزومه شما باید مختصر و خلاصه بوده و به‌صورت دقیق جزئیاتی در خصوص میزان تحصیلات، تجربیات، اطلاعات، آدرس، شماره تماس و … در آن درج شده باشد.

 • انگیزه نامه

شما به کمک انگیزه نامه نشان می‌دهید که تا چه اندازه برای دریافت یک موقعیت شغلی و آموزش در آلمان مناسب و باانگیزه خواهید بود.

از دیگر مدارکی که ممکن است موردنیاز به نظر برسد، می‌توان به نامه‌های تأیید شده از سوی موقعیت کاری قبلی و مدارک تحصیلی شما اشاره کرد.

جمع‌آوری مدارک لازم برای حضور در آوسبیلدونگ آلمان

تمامی رشته های آوسبیلدونگ آلمان

همانطور که در ابتدای مقاله به گفتیم تقریبا بیش از 350 رشته برای آموزش های دوگانه این کشور موجود میباشد که محبوبترین آنها اعم از منشی خانم، فروشنده خرده فروشی، فروشنده، مهندس مکانیکی و کارمند صنعتی است.

 

مکانیک گیاهی

 

مکانیک کارخانه برای لوله کشی، گرمایش و تهویه مطبوع

تکنسین الکترونیک هواپیما

دستیار دکتر بیهوشی

مکانیک هواپیما

دستیار دکتر

 

سازنده آسفالت

عکاس

دستیار مدیریت دفتر بین المللی

 

مکانیک پردازش

کارمند صنعتی زبان های خارجی

تمدید کارگران ماهر

آرایشگاه

کارمند خودرو

کارشناس گوارش

 
 

منشی بانک

 

راهنمای تجهیزات ساختمانی

ژئوماتیک

بازرس مصالح ساختمانی

 

روترهای ساختمانی و شیء

طراح برای بازاریابی بصری

سیلر ساختمان

مکانیک تأسیسات

معمار

نقاش شیشه ای و چینی

مخابرات رسمی و الکترونیکی

شیشه ساز ماشین

کارمند خدمات بانکی

تصفیه کننده های شیشه ای

کارمند در دفاتر حقوقی دولت

آهنگ ساز

کارمند خدمات مالیاتی

 

کارمند در خدمات گمرکی مرکزی

 

کارمند سرویس آتش نشانی

قایقران بندرگاه

کارمند خدماتی در دفاتر دولتی

کارشناس تجارت

ظرف ساز و دستگاه

 

فناوران معدن

 

رانندگان حرفه ای

متخصص ساخت و ساز

متخصص تشییع جنازه

محافظ چوب و ساختمان

بتن سازهای مسلح

مکانیک نشات

سازنده پیش ساخته بتن

چوب مجسمه ساز

اقتصاددان کسب و کار در تجارت خارجی

مکانیک چوب

شناورهای آبراه داخلی

هتل و دستیار مهمان نوازی

تکنسین آزمایشگاه زیست شناسی

هتل حرفه ای

کفپوش

دفتردار هتل / مرد

قایق ساز

شنوایی آکوستیک

 

فناوری اطلاعات سیستم تکنسین الکترونیک

 

منشی سیستم IT

 
  

برق صنعتی

 

منشی صنعتی

نقاش صحنه و مجسمه ساز صحنه

سرامیکیست صنعتی

منشی دفتر

مکانیک صنعتی

تکنسین آزمایشگاه شیمیایی

مکانیک صنعتی / در تعمیر و نگهداری

کارگران جوان آزمایشگاه شیمیایی

مکانیک صنعتی در مهندسی مکانیک و گیاه

 

مکانیک صنعتی در تکنولوژی تولید

مکانیک جراحی

فن شناس صنعتی

دستیار جراحی-فنی

منشی علوم کامپیوتر

 

تکنسین الکترونیک اطلاعات برای فناوری سیستم های اداری

 

تکنسین الکترونیک اطلاعات – دستگاه ها و سیستم ها

سیم کش

کارمند صندوق سرمایه گذاری / زن

 

عایق متخصص / در / عایق صنعتی

کارگران راه آهن در خدمات عملیاتی

 

فیتر تجهیزات الکتریکی

کارشناس قضایی / رسمی در خدمات عدالت عمومی

تکنسین الکترونیک

 

تکنسین الکترونیک در دستگاه ها و سیستم ها

 

تکنسین الکترونیک برای تکنولوژی اتوماسیون

کانال ساز

تکنسین الکترونیک برای فن آوری عامل

مکانیک بدنه و خودرو

تکنسین الکترونیک برای انرژی و تکنولوژی ساختمان

زن بازرگان برای ارتباطات اداری

تکنسین الکترونیک برای سیستم های ساختمانی و زیربنایی

زن کسب و کار برای مدیریت دفتر

تکنسین الکترونیک برای فناوری اطلاعات و سیستم ها

زن بازرگان برای مدیریت دفتر – حسابداری مالی و کنترل

تکنسین الکترونیک فناوری اطلاعات و مخابرات

زن بازرگان برای مدیریت دفتر – خبرنگار زبان خارجی

تکنسین الکترونیک برای ماشین و درایو فن آوری

زن کسب و کار برای ارتباطات بازاریابی

 

زن بازرگان برای گردشگری و اوقات فراغت

دستیار مدیریت 

تاجر برای رسانه های سم صوتی و بصری

کارکنان ماهر برای خدمات بازار کار

زن بازرگان در بخش بهداشت و درمان

 

بازرگان برای مدیریت دفتر با جمع آوری بدهی صلاحیت اضافی

متخصص تحقیقات بازار و اجتماعی

بازرگان برای بازاریابی گفتگو

متخصص خدمات رسانه ای و اطلاعاتی

بازرگان برای مدیریت دیجیتالی شدن

مشاور / تکنیک های نرم افزار

تاجر برای عمده فروشی و مدیریت تجارت خارجی

مشاور متخصص / در فروش

بازرگان برای مدیریت سیستم های IT

مشاور سیستم های یکپارچه

 

متخصص IT

تاجر برای خدمات حمل و نقل و لجستیک

متخصص فناوری اطلاعات برای توسعه برنامه

تاجر برای خدمات حمل و نقل

متخصص IT برای داده ها و تجزیه و تحلیل فرایند

بازرگان برای بیمه و امور مالی

متخصص IT برای ادغام سیستم

تاجر در تجارت الکترونیکی

متخصص فناوری اطلاعات برای شبکه های دیجیتال

 

متخصص فن آوری فاضلاب

 

متخصص خدمات کشاورزی

مهندس مکاترونیک خودرو

متخصص برای فروش خدمات ماشین آلات

سازندگان پیانو و چنگ

 

لوله کش

متخصص تدارکات بندری

آشپز شیرینی

متخصص کار حفاظت از چوب و ساختمان

فروشنده قنادی

متخصص در بخشنامه و مدیریت پسماند

مکانیک طراحی

متخصص پیک، اکسپرس و خدمات پستی

مکانیک طراحی / در مهندسی تجهیزات

متخصص در تدارکات انبار

مکانیک ساخت و ساز در فن آوری فلز و کشتی سازی

متخصص در فن آوری مواد غذایی

مکانیک ساخت و ساز  

متخصص در تولید چرم و برنزه کردن تکنولوژی

 

متخصص در فن آوری فلز

رنگ تکنسین آزمایشگاه

متخصص برای مبلمان، آشپزخانه و خدمات 

ماشین آلات کشاورزی و ساختمانی مهندس مکاترونیک

متخصص لوله، فاضلاب و خدمات صنعتی

 

متخصص حفاظت و ایمنی

کشاورز

 

تولید کننده هواپیماهای سبک

متخصص در راه و فن آوری ترافیک

منشی حمل و نقل هوایی

 

نقاش 

 

دستیار مدیریت

 

اپراتور ماشین و کارخانه

 

آرایش هنرمند

متخصص انبار

ریاضی فنی توسعه دهنده نرم افزار

گوارش سیستم متخصص

خیاط 

فروشنده متخصص در تجارت مواد غذایی

 

فروشنده متخصص در تجارت مواد غذایی — قصابی

مکانیک برای فن آوری تایر و ولکانیزاسیون

اقتصاددان متخصص برای تجارت الکترونیکی

مهندس مکاترونیک

اقتصاددان متخصص برای خرده فروشی

مهندس مکاترونیک برای تبرید

 

طراح رسانه در تصویر و صدا

طراح داخلی خودرو

طراح رسانه دیجیتال و چاپ

نقاشان خودرو

منشی/مرد رسانه ای

مکانیک دقیق

فن شناس رسانه ای

مکانیک ساخت

فن شناس رسانه ای / فن شناس چاپ

سازندگان آتش و دودکش

رسانه فن شناس پردازش چاپ

دستیار مالی

رسانه فن شناس چاپ صفحه نمایش

کشاورز ماهی

کادر پزشکی

فن شناس قنادی/ فن شناسطراح بریدینگ

 

شاتر غلتک و حفاظت از خورشید مهندس مکاترونیک

فلز کاران

سازنده خط لوله

میکروتکنولوژیست/فن شناس

کارشناس رستوران / مرد

فن شناس لبنیات

 

تکنسین آزمایشگاه لبنیات

منشی وکیل

 

وکلا 

مکانیک سنگ طبیعی

طراح داخلی

دستیار افسر دریایی

سیستم دانشمند IT

کوره و هوا تولید کننده گرمایش

تکنسین الکترونیک سیستم

سازنده عضو و هارمونیوم

 
  

تکنسین ارتوپاد

جاده سازها

فن شناس بسته بندی / فن شناس

 

فن شناس کاغذی

منشی مالیاتی

کف پوش پارکت

 

ثبت اختراع پارالیگال

 

کارمند وکیل ثبت اختراع

حرفه ای ورزشی

کارمند خدمات پرسنلی

 

مشاور کارخانه

منشی ورزشی و تناسب اندام

 

تولید کنندگان بازی

دارویی

سازنده عمیق ویژه

داروسازی تجاری / کارمند / تحقیق

مدیر بانک پس انداز

تکنسین آزمایشگاه فیزیک

منشی تامین اجتماعی

افسر پلیس

 

 درز دکوراسیون

 
 

منشی خدمات / مرد در هوانوردی

شیمی متخصص تولید

دستیار خدمات در بخش مراقبت های اجتماعی و بهداشتی

مکانیک تولید

راننده خدمات

فن شناس تولید

متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو

تصفیه کننده محصولات – نساجی

 
 

بادبان ساز

کارخانه آتش نشان

کنترل کننده های قرص

دستیار کار

کفشساز

تولید کننده سنگ

 

آزمایش کننده مواد

 

مکانیک ابزار

مکانیک کشتی

عایق حرارت، سرما و صدا

کارمند حمل و نقل / فروشنده

مدیر رویداد

 

مکانیک فرایند

 

مکانیک فرایند / در فن آوری شیشه ای

 

مکانیک فرایند / در آماده مخلوط بتن

مدل ساز فنی

مکانیک فرایند برای تکنولوژی پوشش

دستیار افسر فنی

مکانیک فرایند برای اپتیک عینک

طراح محصولات فنی

مکانیک فرایند برای پلاستیک و تکنولوژی لاستیک

برنامه ریز سیستم فنی

مکانیک فرایند برای پلاستیک و لاستیک تکنولوژی ترکیب و تولید

درواتسمن فنی

مکانیک فرآیند در صنعت سنگ و زمین

 

فرایند فن شناس فلز

نساجی و مد نزدیک تر

فن شناس فرایند در صنعت آسیاب و خوراک

برش نساجی و مد

فروشنده

مدیر نساجی

فروشنده در زمینه خدمات پستی و بانکی

طراح نساجی

تکنسین نقشه برداری

تکنسین آزمایشگاه نساجی

  

منشی اداریمکانیک ابزار دقیق

ساز ترمومتر

ساعت ساز

متخصص عمران

دندان / متخصص

کارکنان دامپزشکی

تکنسین دندانپزشکی

 

مکانیک ماشینکاری

کشاورز حیوانات

 منشی گردشگری

نجار

 دوچرخه مهندس مکاترونیک

مکانیک ماشینکاری در تکنولوژی فرز

 مکانیک ماشینکاری برای سیستم های ماشینکاری

مکانیک دو چرخ

نتیجه‌گیری

آوسبیلدونگ آلمان یک دوره ترکیبی آموزش و کار است. علاقه‌مندان می‌توانند بدین صورت هم‌زمان هم به‌عنوان کارآموز در یک شرکت آلمانی کارکرده و هم به‌عنوان دانشجو در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کنند. شرکت در آوسبیلدونگ نه‌تنها هزینه‌ای ندارد، بلکه در طول مدت‌زمان کارآموزی به فرد حقوق نیز داده خواهد شد. در نهایت نیز می‌توانید به‌عنوان یک فرد ماهر وارد بازار کار آلمان شوید. برای شرکت در این دوره‌ها نیاز است تا حداقل مدرک زبان آلمانی B1 را کسب کنید.

سوالات متداول

داشتن مدرک زبان آلمانی B1 و دیپلم از مهم‌ترین شرایط لازم برای حضور در دوره‌های دوگانه آوسبیلدونگ است.

شما می‌توانید بلافاصله بعد از اتمام دوره کارآموزی خود وارد بازار کار شده و با اخذ ویزای کار آلمان، اقامت در این کشور را تجربه کنید.

جهت شرکت در برنامه آوسبیلدونگ شرایط سنی مورد نظر قرار نگرفته است. اما شانس متقاضیانی که بین 17 تا 30 سال باشد، از مابقی افراد بیشتر است.

مقاله پیشنهادی: کار در آلمان

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

205 پاسخ

 1. سلام من دانشجوی رشته کامپیوترم سال سوم میخواستم برای اوسبیلدونگ رشته های کامپیوتری مثل شبکه و یا توسعه نرم افزار انتخاب کنم متولد بهمن 78 هستم تا اخر زمستان امسال مدرک b1 رو میگیرم ولی میخوام با مدرک دیپلم اقدام کنم ایا میتونم یا چون از معافیت تحصیلی دارم استفاده میکنم امکانش نیست

  1. سلام.شما شرایط کاملا مناسب برای اقدام اوسبیلدونگ در هر رشته ای که مد نظرتون هست رو دارید . و برای سربازی هم مشکلی ایجاد نمیشه و قابل حل شدن هست.

 2. سلام خسته نباشید ببخشید در رشته ها نوشتید دندان متخصص
  ینی ما میتونیم با اوسبیلدونگ بریم اونجا دندان پزشک بشیم؟

  1. بله رشته دندان پزشکی . پزشکی و پیرا پزشکی جزو رشته هایی با درخواست بالا در آلمان هست. ولی باید مدرک فنی مرتبط و مدرک زبان b2 آلمانی رو حین انجام پروندتون دریافت کنید

 3. سلام من ٢٢ سالمه ومدرك كارشناسى مديريت دولتى دارم و يك سال سابقه كاى غير مرتبط (مربى پيش دبستانى)
  -اگر كارشناسى ارشد بگيرم شانسم بيشتر ميشه؟
  -سابقه كار نامرتبطم ميتونه مفيد باشه؟
  -اين دوره برام مناسب تره يا كار تحصيل؟
  -هزينه هاى زندگيم پوشش داده ميشه؟

  1. با توجه به سنتون و شرایط دیگه فقط برای اوسبیلدونگ میتونید اقدام کنید . و حقوقی که هنگام کارآموزی دریافت میکید هزینه های زندگیتون هم پوشش میده.

 4. سلام من 29 اسفند ماه 1400 میشه 26 سالم یعنی بعد از اون زمان دیگه فقط میتونم برای پرستاری اقدام کنم؟

 5. سلام من۳۷ سالمه ، برای کمک پرستاری، دوره هاش رو ایران میگذرونیم؟ و مدرک زبان باید داشته باشیم اگه بله در چه سطحی؟ و اینکه ویزاش چندساله هست؟ و متوسط درآمدش؟

  1. مدرک سطح b1 آلمانی باید بگیرید حین پروسه پروندتون. دوره هاش رو در آلمان میگذرونید به همراه حقوقی برای کمک هزینه زندگیتون. دوره های اوسبیلدونگ 1 تا 3 ساله هست و بعدش وارد بازار کار میشید. و اقامتتون کاری میشه

 6. سلام من ۱۹ سالمه رشتمم طراحی لباس میخواستم بدونم تو این رشته میتونم برای هوس بیلدینگ اقدام کنم؟از اونجاا که گفتین برای ایران سخته چطور میتونیم شانس خودمونو ببریم بالا

  1. سلام. اگر هم دقیقا رشته مد نظرتون اوکی نشه میتونیم براتون رشته های نزدیک بهش پیدا کینم.

  2. سلام. من متولد ۶۹ هستم. و در کارهای فنی و ساختمانی سابقه فعالیت دارم. تو چه رشته ای میتونم موفق بشم؟

   1. سلام و درود بر شما
    با توجه به شرایط سنیتون فقط برای آوسبیلدونگ پرستاری میتونید اقدام کنید.

 7. سلام وقت بخیر، من ۲۰ سالمه و دیپلم رشته شبکه اینترنت و نرم افزار دارم و به IT و ماشین علاقه دارم، بنظرتون چه رشته هایی هستن که بتونم یکیشونو انتخاب کنم؟
  ممنون

  1. سلام شما به راحتی میتونید برای رشته آی تی در اوسبیلدونگ اقدام کنید

  1. حدود 300 رشته پذیرش میکنن. ولی بعضی رشته ها برای کشورهایی مثل ایران خیلی سخت اپلای میده. برای همین ما برای رشته هایی اقدام میکنیم که درامدشون بالاست. و شما هم میتونید فرم مشاوره پر بفرمایید. تا کارشناسا باهاتون تماس بگیرن و راهنماتییتون کنند.

  2. روزتون بخیر .. میتونم بپرسم رشته طراحی لباس یا دوخت و خیاطی هم داخل رشته های اوسبیلدونگ هست یا خیر؟

   1. اگر سنتون زیر 25 سال باشه اگر هم رشته دقیقا نبود می تونیم رشته های نزدیک بهش رو براتون جایگزین کنیم.

 8. سلام وقتتون بخیر، من ۱۹ سالمه و دیپلم ریاضی دارم
  میخواستم ببینم برای چه رشته‌هایی میتونم برای اوسبیلدونگ اقدام کنم؟ و اینکه چقد طول میکشه تا ویزای اوسبیلدونگ صادر شه؟

  1. اگر مدرک زبان b1 آلمان رو ندارید . حدودا 1 سال تا 1سال و نیم طول میکشه. حدود 300 تا رشته وجود داره. و سنتون مناسبه برای اینکه هر رشته ای خواستین انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  1. فقط توی رشته ی پرستاری میتونید اقدام کنید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر تماس بگیرید

 9. سلام دیپلم دارم چند سال عطاری داشتم طب سنتی مدرک جهاد دانشگاهی واز فنی حرفه ای گیاهان دارویی دارم برارشته داروسازی کوتاه مدت میتونم شرکت کنم

  1. برای بررسی به اطلاعات بیشتری نیاز هست تا بتونیم راهنماییتون کنیم. اگه براتون مقدوره تماس بگیرید با شرکت یا فرم مشاوره رو پر بفرمایید . متشکر

 10. سلام میخواستم بدونم برای رشته های ورزشی مثل بسکتبال هم اوسبیلدینگ وجود داره؟؟

  1. سلام بله وجود داره. ولی بعضی رشته ها برای کشور های ثالث که ایران هم جزوشه خیلی خیلی سخت هست. برای همین ما برای رشته هایی اقدام میکنیم که درامد بالایی دارن.

 11. ببخشید به غیر از حقوق
  مزایای دیگری نداره؟
  هزینه مسکن به عهده کاراموزه؟
  ۱۹سالمه دانشجوعم
  بدون خدمت هم میشه اقدام کرد یا خیر
  حداقل مدرک زبانش a2هستش؟

  1. تحصیل به همراه حقوق مزیت کمی نیست. و اینکه بعد از اتمام دوره وارد بازار کار میشید مستقیم و ویزاتون کاری میشه.هزینه مسکن هم بستگی به کارفرماتون داره که تقبل میکنن یا نه. غیر از اون از خوابکاه های ارزان میتونید استفاده کنید. سنتون هم کاملا مناسبه که هر رشته ای که بخواید تحصیل کنید. سربازی با گذاشتن وصیغه امکان داره.برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 12. سلام وقت بخیر.
  شغلم آتش‌نشان. ۳۱ سالمه. مدرک کاردانی دارم.
  و ۲ سال هست که شاغلم.
  چطور میتونم در آلمان مشغول به کار خودم بشم.؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام شما میتونید برای جاب افر اقدام کنید. برای زاهنمایی بیشتر نیاز به اطلاعات جزئی تر هست. اگر مقدوره براتون تماس بگیرید یا فرم مشاوره پر بفرمایید

   1. سلام بله میتونیم براتون اوسبیلدونگ فیزیوتراپی رو انجام بدیم.

  2. سلام.من 22 سالمه کاردانی برق دارم شاغل در سیم پیچی و فست فودی و نانوایی با سابقه کاری بالای دو سال هستم و تسلط کامل روی این کار ها دارم و در حال یادگیری زبان آلمانی نیز هستم.تنها مشکل من تمکن مالی هست که هنوز برام مبهمه.
   چقدر پول نیازه؟ ممکنه که رشته ای برای آسبیلدونگ انتخاب کنم که تمکن مالی نخواد یا خیلی کم بخواد و یا اینکه رشته ای که خودشون حقوق بدن و تمکن مالی رو به حداکثر پوشش بده؟در کل چه روشی که تمکن مالی رو تا حد ممکن کم کنه؟ممنون

   1. سلام وقتتون بخیر .
    میزان تمکن مالی در دوره های آوسبیلدونگ بستگی به میزان کمک هزینه دریافتی شما دارد، هرچه میزان دریافتی شما بیشتر باشد تمکنی که لازمه ارائه بدید کمتر خواهد بود .
    بله ممکنه که اصلا ارائه تمکن مالی براتون الزامی نباشه.

 13. سلام و وقت بخیر
  من ۳۲ سالمه و رشته هتلداری خوندم و کار کردم به نطرتون میتونم تو یکی از این رشته اا که مربوط به هتل هست تحصیل و کار کنم؟
  ممنون

  1. برای اوسبیلدونگ خیر. باید زیر 25 سال سن داشته باشید. برای بررسی جاب افر میتونید اقدام کنید ولی نیاز به اطلاعات بیشتری هست. اگر امکانش هست تماس بگیرید تا کارشناسانمون راهنماییتون کنن.

 14. سلام من ۱۸ سالمه و دیپلم ریاضی دارم ، به زبان آلمانی مسلط نیستم ، میخواستم بپرسم در آلمان دوره ای هست که ابتدا زبان آلمانی رو آموزش بدن ، و بعدش تو این دوره ها در دوره مکاترونیک شرکت کنم؟ و اگه این امکان هست هزینه دوره ها چه مبلغی هست؟
  با سپاس

  1. شما برای دوره های اوسبیلدونگ باید حتما مدرک ب 1 المانی رو دریافت کنید و به سفارت ارائه بدین.و رشتتون هم راحت میتونید اپلای بگیرید . ولی باید زود اقدام کنید

 15. سلام من فوق دیپلم شیمی دارم متولد 1999 هستم و مدرک فنی حرفه ای بافت مو دارم و برای ارایشگری قصد دارم دوره اوسبیلوندگ رو ثبت نام کنم دو تا سوال داشتم خدمتتون 1 اینکه چطور میتونم ظرفیت اوسبیدلونگ هارو ببینم 2 اینکه زمان ثبت نام اوسبیلدونگ ها کی هست؟ ممنون

  1. سلام. ظرفیت اوسبیلدونگ رو شرکت چک میکنه بهتون اطلاع میده. و تا سن زیر 25 سال برای رشته های مد نظرتون میتونید اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  1. سلام . خیر متاسفانه چون سنتون بالاست احتمال اپلای براتون به صورت کاری ممکن نیست. مگر اینکه با سرمایه گذاری اقدام کنید . برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 16. سلام وقت بخیر
  بنده 34 ساله هستم، با مدرک لیسانس مکانیک خودرو با سابقه کار مرتبط و تجربه و دوره های مرتبط کلی رفتم اسبیلدونگ شامل حال بنده میشه؟ چطور اقدام کنم؟

  1. اوسبیلدونگ برای سن شما ممکن نیست چون زیر 25 سال هست . ولی برای جاب افر میتونید اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر با شرکت تماس و یا فرم مشاوره پر بفرمایید تا کارشناسانمون باهاتون تماس بگیرن

 17. سلام من رشته که توش تحصیل کردم رشته طلاسازی هستش و هم تجربه طلاسازی دارم هم طلافروشی بازم میتونم شرکت کنم

  1. سنتون اگر زیر 25 سال هست میتونید اوسبیلدونگ اقدان کنید . اگر خیر تماس بگیرید تا برای جاب افر دقیق تر راهنماییتون کنیم.

 18. میشه از راه تحصیلی برای ارشد رفت و بعد به اوسبیلدونگ تغییر داد؟ من الان دانشجوی مهندسی کامپیوتر هستم 22 سالمه و ترم اخر کارشناسی هستم و سربازی نرفتم هنوز. میخواستم ببینم میشه تحصیلی رفت و بعد به آوسبیلدونگ تغییر داد اونجا؟ کلان من میتونم برا اوسبیلدونگ اقدام کنم؟ اگه میشه بهترین راه و بهترین اوسبیلدونگ چیه برای من؟

  1. شما توی بخش رشته های مربوط به کامپیوتر راحت میتونید اقدام کنید و مشکلی نیست.سربازی هم باید وصیغه بزارید و مشکلی نداره. برای اطلاعات دقیق تر تماس بگیرید

   1. رشته پرستاری رشته ای هست که تقاضای بالایی داره و باید فقط مدرک زبان آلمانی داشته باشید.

 19. سلام‌وقت بخیر من کارشناسی ریاضی محض دارم ۴۲سالمه آیا برای دوره آوسبیلدونگ میتونم دوره پرستاری شرکت کنم؟
  همسرم هم دیپلم دارن و ۴۳ سالشونه
  ودختر دوازده ساله هم دارم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  1. سلام خیر . بازه سنی شرکت در اوسبیلدونگ18 تا 25 سال هست.اما برای بررسی جاب افر میتونید با شرکت تماس بگیرید تا کارشناسانمون راهنماییتون کنن.

 20. سلام من ۳۰سالمه و دیپلم تجربی دارم و تا سال آینده b1رو میگیرم آیامیتونم دستیار دندانپزشکی برای آوسبیلدونگ شرکت کنم؟

  1. اوسبیلدونگ شرط سنی داره و زیر 25 سال هست. تنها رشته ای که میتونید اقدام کنید پرستاری هست. اگر 2 سال سابقه کار با بیمه دارین توی رشته تحصیلیتون برای جاب افر میتونید اقدام کنید . برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 21. سلام من ۲۳سال دارم،دانشجوی مهندسی صنایع هستم،و درحال حاضر زبان آلمانی میخونم و تا سال دیگه مدرکB2میگیرم،حوزه کاریم در زمینه چرم هست و علاقه زیادی به کار هنری و دستی دارم،میخواستم بدونم کدام یک از رشته های آوسبیلدونگ برای من با این اوصاف مناسب هست؟

  1. با توجه به سنتون باید هرچه زودتر اقدام کنید چون فقط تا قبل 25 سالگی فرصت دارین برای اوسبیلدونگ. و هر رشته ای مورد علاقتون هست میتونید شرکت کنید.

 22. سلام من 22سال سن‌دارم فوق دیپلم برق دارم درحال حاضر مشغول به خواندن کارشناسی هستم .خدمت نرفتم تازه شروع به خواندن زبان المانی کردم میخاستم ببینم امکان محاجرت دارم و امکان حضور در دوره آوسبیلدنگ رو دارم؟
  تشکر

  1. بله ولی فقط تا قبل از 25 سالگی فرصت دارین توی اوسبیلدونگ شرکت کنید توی هر رشته ای که مورد علاقتونه.

 23. سلام. من ۳۰ سالمه. ۱۰ سال تدوینگر بودم برای برنامه های صداوسیما و … کارشناسی کارگردانی هم دارم از دانشگاه علمی کاربردی. از بچگی نقاشی هم کردم تابلوهای زیادی دارم. الان هم کارهای صنایع چوب انجام میدم. و کلن کارهای هنریم خوبن. میخواستم بدونم من اگر مدرک زبان آلمانیمو بگیرم. میتونم برای این دوره های اوسبیلدونگ شرکت کنم؟ اگر بله، چه رشته ای؟ من ندیدم تدوین و اینا چیزی نوشته باشه توی این مقاله. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. برای اوسبیلدونگ فقط زیر 25 سال میتونن شرکت کنن بجز رشته پرستاری . شما امکان جاب افر میتونید داشته باشید با توجه به سابقه کاریتون. برای اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید

 24. سلام اوسبیلدونگ اشپزی یا شیرینی پزی برای سن ۲۱ مدرک دیپلم فنی پذیرش و وسزا صادر می‌کنه؟

  1. با توجه به سنتون میتونید برای همه رشته های موجود اقدام کنید برای اوسبیلدونگ. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 25. سلام وقت بخیر. من دیپلم ریاضی دارم اما در زمینه ی هنرهای زیبا به شکل بین المللی فعالیت کردم. ۲۴ ساله هستم و سطح زبان آلمانیم هم A1 هست و میتونم به زودی به سطح A2 برسونم. شرایط گرفتن این ویزا رو به عنوان نقاش دارم؟ ممنون میشم پاخ بدین.

  1. سلام برای اوسبیلدونگ هرچه سریع تر اقدام کنید چون محدودیت سنی وجود داره و کمتر از 1 سال وقت دارین. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 26. سلام یه جایی خوندم که تا سن ۴۰ سالگی میشه اقدام کرد اما شمامیگین فقط پرستاری میشه؟
  مشکلم مدرک زبانه باید حتما مسلط به زبان آلمانی بود؟

  1. بله ما فقط برای پرستاری بالای 25 سال اقدام می کنیم. و مدرک ب 1 آلمان حتما نیازه که به سفارت ارائه بشه

 27. سلام من 19 سالمه و دانشجوی رشته کامپیوتر هستم و توی برنامه نویسی وب تا حدودی مهارت دارم. زبان انگلیسی رو بلدم ولی زبان آلمانی رو هنوز شروع نکردم. میخواستم ببینم من با این شرایط برای شرکت در این دوره به چه چیز هایی نیاز دارم و آیا شانسی برای شرکت در دوره های برنامه نویسی دارم یا نه؟
  و دوم اینکه اقدامات لازم برای شرکت توی دوره های اوسبیلدونگ چی هست و چه مقدار هزینه رو به همراه داره؟

  1. بله تا قبل از 25 سالگی فرصته شرکت دارین و رشته های مربوط به آی تی شانس بالایی دارن . فقط باید طول روند کارتون مدرک b1 آلمان رو بگیریدو حدودا 5000 تا 7000 یورو تمکن مالی باید داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  1. سلام . اگز سنتون زیر 25 سال هست میتونید اقدام کنید هر رشته ای که میخواید. برای اطلاعات دقیق تر باید اطلاعات کامل تری در اختیارمون بزارید. پیشنهاد میکنم فرم مشاوره پر کنیدتا کارشناسانموم باهاتون تماس بگیرن

 28. سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه
  خواهش میکنم جواب منو بدید من الان مدرک b2المانی رو دارم رشته ام تجربی بوده الان ترم دوم ژنتیک دارم میخونم اگه بخام اقدام کنم برای آوسبیلدونگ تو هرکدوم از این رشته ها میتونم شرکت کنم مثلا آرایشگری یا حتما باید زیر نظر رشته تجربی باشه حتما؟

 29. سلام وقتتون بخیر من ۲۶ سالمه لیسانس مهندسی مکانیک دارم میتونم برای این ویزا اقدام کنم ؟چه رشته ای فقط پرستاری یا رشته خودمو میتونم ؟ البته مدرک زبان آلمانی ندارم میرم میگیرم

  1. شما فقط برای پرستاری متونید اقدام کنید برای اوسبیلدونگ. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 30. سلام من 27 سالمه فوق دیپلم تاسیسات دارم با مدرک a1 برای دوره اوسبیلدونگ میتونم اقدام کنم

  1. دوره های اوسبیلدونگ برای افراد زیر 25 سال هست. و شما فقط برای رشته پرستاری میتونید اقدام کنید

   1. درود وقتتون بخیر عذر میخوام دوره هاش رو تو ایران میشه به صورت آنلاین گذروند؟؟
    من ۲۰ سالم هست و رشتم موشیقی ایرانی هست میخواستم ببینم میتونم تو زمینه آهنگسازی دوره ببینم؟ زبان آلمانی رو هم دارم کار میکنم

   2. خیر دوره های اوسبیلدونگ چون عملی هست امکان یادگری آنلاین وجود نداره .بله اوسبیلدونگ رشته موسیقی میتونید اقدام کنید یا هر رشته ی مرتبط

 31. سلام وقت بخیر .من همسرم ویزای تحصیلی گرفتن و قراره من به عنوان همراه با ایشون برم المان و من نمیخوام ویزلی اوسبیلدونگ بگیرم .اما اگه تو المان باشم میتونم تو دوره های اونجا شرکت کنم یا اینکه شرط سنی داره ؟سی سالمه

  1. بله شرط سنی داره زیر 25 سال. فقط برای رشته پرستاری اوسبیلدونگ میتونید اقدام کنید. و قبلش اینجا دوره هاش رو بگذرونید و با مدرک برین خیلی بهتره

 32. سلام ۳۸ سال دارم و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و ۵ سال کار کردم امکان این هست که توی دوره اوسبیدونگ شزکت کنم.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   دوره آوسبیلدونگ محدودیت سنی تا 25 سال دارد . اما شرکت در رشته پرستاری آوسبیلدونگ تا 45 سال امکانپذیر است .

   1. سلام بنده خاستم بدونم رشته تحصیلی ام که مهندسی ژئوماتیک یا نقشه برداری( surveying) هستش ،توی لیست مشاغل مورد نیاز هستش؟و اینکه ایکه ایا شرط سنی داره ؟

   2. برای اوسبیلدونگ همه رشته ها وجود داره ولی سنتون باید حتما زیر 25 سال باشه تا بتونبد اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 33. سلام وقت بخیر من لیسانس it دارم و سنم ۲۴ سال هستش میخواستم بدونم آیا میتونم برای اوسبیلدینگ شرکت کنم ؟ مدرک زبان ندارم ولی دارم خود آموز میخونم از مقدماتی ، سربازی نرفتم و احتمالا چند ماه آتی برم

  1. سلام اگر همین امروز اقدام کنید بله . سنتون از 25 بگذره فقط برای پرستاری میتونید اقدام کنید برای اوسبیلدونگ

  1. سلام . خیر اوسبیلدونگ برای افراد زیر 25 سال هست. فقط برای رشته پرستاری میتونید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 34. سلام وقتتون بخیر
  من 35 سالمه و همسرم هم همینطور
  من مدرک 1و 2 شیرینی پزی فنی و حرفه ای رو دارم و همسرم مهندس عمران هستن
  امکانش چقدره که برا آوسبیلدونگ بتونیم اقدام کنیم؟

  1. برای اوسبیلدوگ نمیتونید چون شرط سنی زیر 25 سال داره. برای جاب افر امکانش هست براتون. برای اطلاعات بیشتر فرم مشاوره پر کنید و یا تماس بگیرید.

   1. سلام،وقت بخیر
    من ۲۳ سالمه لیسانس صنایع گرایش ایمنی صنعتی و محیط کارو دارم باسابقه کار و آلمانیم دارم میخونم و سربازیمم سال دیگه تمومه.
    میخواستم ببینم دوره های آوسبیلدونگ رشته منو داره و من شرایط آوسبیلدونگو دارم؟

   2. سلام دوست عزیز روزتون بخیر. شما اگر همین الان توی 23 سالگی اقدام کنید شانس قبولی دارین چون پروسه کارتون 1 سال طول میکشه و تو این زمان هم زبان آلمانی و هم سربازیتونو میتونید تموم کنید . بعد از 24 سالگی کلا برای اوسبیلدونگ نمیتونید برای هر رشته ای که دوست دارید اقدام کنید و به خاطر سن بالا ریسک قبولی داره..و در مورد رشته هم حدود 500 رشته مختلف وجود داره و همکاران ما سعی میکنن نزدیک ترین رشته به گرایشتون رو براتون پیدا کنند.

 35. سلام
  دوست من و خانمش ۳۰ سال سن دارن و هردو آرایشگر هستن آیا میشه برای آسبیلدونگ اقدام کنند؟ چون با مشاور صحبت کردم گفتند آرایشگر نمیخوان

  1. سلام . برای اوسبیلدونگ شرط مهم سن زیر 25 سال هست برای همه رشته ها . و فقط توی رشته پرستاری میتونن برای اوسبیلدونگ اقدام کنن . برای اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید.

 36. سلام وقت بخیر .من یه خانم متاهل هستم با ۲۹سال سن همسرم هم ۳۰ ساله .مدرک تحصیلیم کارشناسی ارتباطات رسانه هست.آیا میتونم اقدام کنم برای دوره آسبیلدونگ یا خیر؟

  1. سلام . در واقع پذیرش اوسبیلدونگ مشروط به سن زیر 25 سال هست. و فقط برای رشته پرستاری می تونید برای اوسبیلدونگ اقدام کنید. با شرکت تماس بگیرید یا فرم مشاوره پر بفرمایید تا از انواع دیگه مهاجرت که براتون وجود داره با خبر بشید

   1. سلام وقتتون بخیر ایا برای شرکت این دوره های باید پرداخت کنیم؟ اگر اره چه مقدار باید پرداخت کنیم؟

   2. خیر هزینه تحصیل ندارید و حتی ماهانه حقوق هم دریافت میکنید برای کمک خرج زندگی. تنها شرط مهمش سن زیر 25 سال هست. تمکن مالی فقط باید داشته باشید کهمیتونید اصلا برداشت نکنید ازش. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

   3. ببخشید آیا برای هیچ یک از رسته های دیگه به جز پرستاری نمیشه با سن بالای ۳۰ سال اقدام کرد ؟

 37. سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم شرایط ثبت نام توی دوره های تجارت بین الملل این دست رشته ها چیه؟ و برای رفتن حتما باید زبان بلد باشیم یا میتونیم درخواست بدیم در حین تحصیل یادش بگیریم؟
  و کف درآمدش چقده

  1. سلام. نیاز به مدرک ب 1 آلمانی حتما دارید و حقوق ها برای رشته های مختلف خیلی متفاوته برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید و یا فرم مشاوره پر بفرمایید

 38. یعنی بین این همه رشته نباید یه رشته گرافیک باشه ؟؟؟؟ آخه متخصص تشییع جنازه ؟؟؟

  1. رشته ی گرافیک هم توی اوسبیلدونگ وجود داره ولی چون بعضی رشته ها اقدام کردنشون از کشورهای ثالث که ایران هم جزوشه خیلی سخت هست برای همین ما برای اوسبیلدونگ بیشتر رشته هایی اقدام میکنیم که درامدشون بالاست.

  2. سلام و عرض ادب من 31 سالمه آیا برای رشته اپتیک میتونم جهت اوسبیلدونگ ثبت نام کنم و برای چه شرکتی میتونم ثبت نامم را انجام دهم تشکرمیکنم پاسخم را بدهید

   1. سلام دوست عزیز. برای اوسبیلدونگ بجز رشته پرستاری فقط تا زیر 25 سال اقدام میکنیم. برای پرستاری تا 40 سال. شما اگر بالای 3 سال سابقه کار مرتبط با رشتتون به همراه بیمه دارین میتونیم برای جاب افر آلمان براتون اقدام کنیم.

   1. سلام دوست عزیز. باید شرایطتتون با جرئیات بیشتری بررسی تا بتونیم راهنماییتون کنیم کدام اوسبیلدونگ براتون مناسب تره . پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو کامل پر بفرمایید تا کارشناسانمون با بررسی اطلاعات بهتر بتونن راهنمتاییتون کنند

 39. سلام روزتون بخیر من مدرک b2 دارم ،دانشجو شته آلمانی گرایش مترجمی هستم علوم تحقیقات و لیسانسم رو تا شهریور سال آینده میگیرم. متولد سال ۱۹۹۹ هستم،چقدر امکانش هست که بتونم برای Ausbildung شیرینی پزی برای سال آینده اقدام کنم؟(دیپلم تجربی دارم با معدل خیلی پایین)

  1. سلام وقتتون بخیر . بستگی به ظرفیت رشته مورد نظر شما در زمان اقدامتون داره .
   اگر ظرفیت موجود باشه میتونید اقدام کنید .

   1. سلام من 22سالمه و معلم دبستانم و شوهرم فروشگاه ابزارآلات داره ما میتونیم مهاجرت کنیم؟؟

   2. سلام روزتون بخیر. سن شما برای اوسبیلدونگ آلمان مناسب هست. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسانمون در ارتباط باشید.فرم مشاوره پر کنید یا با شرکت تماس بگیرید

   3. سلام وقت بخیر. من ۳۹ سالم. زبان انگیلیسیم خوبه. ولی آلمانی خیلی کم بلدم. برای اوسبیلدونگ میتونم کاری بکنم.

   4. اوسبیلدونگ حتما مدرک زبان المانی لازمه و مهم تر از اون محدودست سنی زیر 25 سال هست

   5. سلام . وقت بخیر. من ۳۱ ساله هستم. برای اوسبیلدونگ اگر ب دو رو بگیرم ، به جز پرستاری که خیلی پذیرش داره ، بیشتر به تکنسین آزمایشگاه و یا تکنسین بیهوشی علاقه دارم . به نظر شما این دو رشته هم قابل پذیرش هستن به همون اندازه ؟

   6. سلام باید سوابقتون بیشتر بررسی بشه . چون برای اکثر رشته ها تا 25 سال میشه اقدام کرد. پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون با بررسی دقیق تر راهنماییتون کنند.

  2. باسلام من مهندسی برق الکترونیک دارم با معدل 19.50چندلوح تقدیرنامه و چند تا دیپلم فنی و حرفه ای الان 40سالم هست آیا با این شرایط میتونم در این دوره ها شرکت کنم قصدم مهاجرت هست حالا به هر طریقی

   1. سلام دوست عزیز با توجه به سنتون شرایط پذیرش دوره های اوسبیلدونگ رو متاسفانه دارا نیستید. و برای جاب افر هم ریسک سنی متوجهتون هست . پیشنهاد میکنم فرم ارزیابی رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون با بررسی کامل اطلاعاتتون بهترین راه مهاجرتی برای شمارو رو بهتون معرفی کنند

 40. درود بر شما ، من مهندس ساختمان هستم ۴۲ سالمه خانومم ۳۵ سالشه و بچه ۷ ساله .. آیا من و خانومم هرکدام با انتخاب رشته مستقل در آوسبیلدونگ میتونیم ۳ نفری ( همزمان ) ویزا بگیریم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله میتوانید هردو در این دوره ها شرکت کرده و همزمان وارد آلمان شوید .

   1. سلام وقتتون بخیر من ۱۹ سالمه و مدرک ب۲ آلمانی رو تا یکسال دیگر میگیرم الان هم دانشجوی مهندسی شهرسازی هستم میخواستم بدونم اوسبیلدونگ برای مهندسی هم داریم؟

   2. سلام وقتتون بخیر – شما برای اقدام برای آوسبیلدونگ شرایط مناسبی دارید . بله برای مهندسی هم میتونید در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنید . بالای 350 رشته تحصیلی وجود دارد که میتونید اقدام کنید برای دوره های کارورزی آلمان

 41. سلام وقتتون بخیر من پایه نهم رو خواندم و کارنامه شو دارم سال اول دبیرستانم کارنامه دارم آیا باتوجه به شرایط تحصیلات که دیپلم ندارم آیا امکان شرکت در اوسبیلدونگ در یکی از این مشاغل در این لیست رو ندارم؟؟؟ چون جایی خوندم که اگر کسی نهم رو داشته باشه میتونه میخواستم ببینم آیا امکانش برای من هست؟

   1. سلام . خیر ولی اگه سنتون زیر 24 سال هست میتونیم برای رشته های مرتبط براتون اوسبیلدونگ پیدا کنیم . پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون در اسرع وقت راهنماییتون کنند.

 42. با سلام و احترام
  برای شرکت در این دوره ها شرط سنی وجود دارد؟ مبلغ دریافت شده در دوران کاراموزی چند درصد از هزینه های زندگی یک خانواده 3 نفره را پوشش می دهد؟ ممنون می شم بابت پاسخگویی شما

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله محدودیت سنی تا 25 سال دارد ولی برای دوره پرستاری تا 45 سال هم میتوانید اقدام کنید.
   در این روش نمیتونید ویزای همراه دریافت کنید .

   1. سلا م برای اوسبیلدونگ فروشندگی باید تمکن مالی داشته باشیم یا حقوقی که میدن زندگیمون رو میچرخونه وسوال دیگه اینکه تابرسیم المان باپول ایران چقدر برامون خرج داره

   2. تکن مالی برای اوسبیلدونگ حدود 5000 تا 7000 یورو هست. که باید حتما داشته باشید. ولی میتونید اگه نیاز نشد بهش دست نزنید. همه چی به خودتون بستگی داره برای هزینه زندگیتون که چطور خرج میکنید. هزینه تمکن مالی دارین فقط برای اوسبیلدونگ. و اگر کارفرما مسکن رو تقبل نکنه باید اجاره خوابگاه یا مسکن رو خودتون بپردازید

   3. سلام و خسته نباشین
    من 3 ساله عکاس و ادیتور عکس هستم 23 سالمه و تا 9 ماه دیگه میرم تا امتحان b1 ام رو بدم
    سوالم اینه که میتونم برای آوسبیلدونگ عکاسی اقدام کنم؟

   4. سلام . بله شرایطتتون مناسب برای اوسبیلدونگ آلمان هست فقط تا قبل از 24 سالگی باید اقدام کنید تا ریسک سنی نداشته باشید. قطعا رشته هایی مرتبط با شغلتون میتونید پیدا کنید

   5. سلام من ۱۸ سالمه برای رشته حسابداری یا فناوری اطلاعات‌ میخام اقدام کنم دیپلم ریاضی با معدل ۱۸ دارم خاستم بدونم درامد حسابداری و فناوری اطلاعات بعد دوره حدودا چه مقدار است؟
    مشکل من فقط تمکن مالی هست ایا واقعیت داره بعضی‌شهر ها تمکن مالی رو چک نمیکنن هنگام ورود ؟ همزمان با دوره امکان مینی جاب هم هست؟

   6. سلام . تمکن مالی وجود داره ولی به اندازه تحصیلی نیست و خیلی پاببن تره . و اینکه شما در طول دوره حقوق دریافت میکنید که میتونه هزینه های زندگیتون رو پوشش بده . برای جای زندگی بعضی شهر ها خوابگاه هم میدن که دیگه هزینه اجاره خونه نداشته باشید. برای اطلاعات جزئی تر میتونید فرم ارزیابی رایگانمون رو پر بفرمایید تا همکارانمون به صورت دقیق تر راهنماییتون کنند.

   7. سلام وقت بخیر من ۲۰سالمه تا چند ماه دیگه مدرک b2مو میگیرم و حرفه ایم دنس کار میکنم میخواستم بدونم میتونم تو اوسبیلدونگ استاد رقص اقدام کنم؟

   8. سلام و درود بر شما
    آوسبیلدونگ رشته های زیادی داره اما اگر شما یک رشته خاصی رو میخایید زمانی که اقدام میکنید باید برای شما استعلام گرفته بشه که چنین رشته ای ظرفیت داره یا خیر؟
    پیشنهاد میکنیم با شماره تماس 02128111107 تماس بگیرین در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر