1. کاربین
 2. آلمان
 3. جاب آفر آلمان

کشور آلمان نه‌تنها برای شهروندان آلمانی، بلکه برای افرادی با ملیت‌های کشورهای جهان‌سومی نیز کشوری با امکانات و پیشرفته است. آلمان را سرزمین اختراع و نوآوری، چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا، همچنین خانه شرکت‌های مشهور جهان می‌نامند. به‌این‌ترتیب، زندگی در این کشور می‌تواند این فرصت را برای بسیاری از غیر آلمانی‌ها فراهم کند تا با در اختیار داشتن جاب آفر آلمان شغلی داشته باشند و در این سرزمین اسکان پیدا کنند.

 

ویزای جاب آفر کشور آلمان فرصتی برای خارجیان واجد شرایطی است که قصد دارند در آلمان مستقر شده و در رشته خود اشتغال پیدا کنند. این ویزا به دارندگان خود این اجازه را می‌دهد تا مدت دو سال در خاک این کشور بمانند و مشغول به کار شوند. البته افراد در طول این مدت امکان تمدید مجدد ویزای خود را دارند و بعداً برای کارت آبی اتحادیه اروپا می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند؛ اما در طول این مقاله با ما همراه باشید تا تمامی نکات مهم و ضروری در خصوص کار در آلمان را بدانید.

فهرست مطالب

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

انواع ویزا برای کار در آلمان

برای دریافت ویزای کار در کشور آلمان راه‌های مختلفی وجود دارند که هر کس باتوجه‌به شرایط و علاقه خود می‌تواند از روش مناسب خود استفاده کرده و ویزا کار در این سرزمین را دریافت کند. در ادامه این روش‌ها را بیان خواهیم کرد.

دریافت پیشنهاد شغلی

یکی از این روش‌ها که برای افراد با مهارت‌ها و تخصص فوق‌العاده در زمینه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و علمی ممکن است قابل‌دسترسی باشد، دریافت یک پیشنهاد شغلی از آلمان است. اگر شما یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایان آلمانی دریافت کرده‌ باشید، با ارائه مدارک مربوطه می‌توانید ویزای جاب آفر آلمان را دریافت کنید.

ویزا تعطیلات کاری

انواع دیگری از ویزا کار در آلمان با نام‌های ویزا تعطیلات کاری و کار برای  AU Pair نیز وجود دارد و تنها برای جوانانی است که کشور آن‌ها با کشور آلمان قرارداد کاری دارد و برای فراگیری فرهنگ کشورها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

ویزای جاب سیکر یا جویای کار

روش دیگری نیز برای کار در آلمان و دریافت ویزای مربوطه وجود دارد. این روش مختص افرادی است که در کشور آلمان زندگی نمی‌کنند، اما دارای تحصیلات دانشگاهی و مهارت قابل‌قبولی هستند. چنین افرادی با دریافت ویزای جاب‌ سیکر یا ویزای جویای کار می‌توانند طی مدت‌زمان معینی وارد این کشور شده و باتوجه‌به سوابق و رزومه خود به دنبال شغل موردنظر برای خود باشند. درصورتی‌که در پایان این مدت معین موفق به پیداکردن شغل مناسب شوند، می‌توانند با دریافت ویزای کاری آلمان در این کشور بمانند و زندگی جدیدی را آغاز کنند.

 

روش خوداشتغالی

روش دیگر روشی است که بدان خوداشتغالی می‌گویند. این یعنی اگر شما به‌عنوان فردی آزادکار علاقه داشته باشید که شغل خود را در کشور آلمان پایه‌گذاری کنید و خود صاحب‌کار خود باشید، می‌توانید ویزایی تحت عنوان ویزا خوداشتغالی دریافت کنید و در این کشور به کار و زندگی بپردازید. تنها باید هرچند مدت یکبار به تمدید ویزا خود اقدام کنید. روش دیگر کار در آلمان به‌عنوان فریلنسر است. شما درصورتی‌که دارای مهارت ویژه‌ای باشید، قادر خواهید بود در این کشور تحت عنوان فریلنسر کار کنید.

 

 

چه افرادی برای کار در آلمان به ویزا نیاز دارند؟

خب همان‌طور که می‌دانید کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای قراردادی هستند که شهروندان آن‌ها قادر هستند آزادانه و بدون دریافت ویزا به این کشورها سفر کنند. بنا بر این قانون شهروندان هر کشوری که عضو اتحادیه اروپا باشند، چه برای کار و چه برای تحصیل و یا سیروسیاحت، اجازه دارند بدون دریافت ویزا وارد کشور آلمان شده و در این سرزمین بمانند؛ اما تعداد دیگری از کشورهای بزرگ و مطرح در دنیا هستند که شهروندان آن‌ها نیز اجازه ورود به خاک آلمان بدون دریافت ویزا را دارند.

این کشورها عبارت‌اند از ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا، ژاپن، نیوزلند، سوئیس و جمهوری کره! شهروندان سایر کشورهای دنیا موظف هستند، قبل از اقدام سفر به آلمان برای دریافت ویزا کاری اقدام کنند و تا دریافت نتیجه منتظر بمانند. کلیه اتباع خارجی در صورت داشتن شرایط کار در کشور آلمان می‌توانند برای دریافت ویزای کار آلمان درخواست دهند.

 بر اساس قانون اقامت که اقامت خارجی‌ها را در آلمان بر اساس شرایط متفاوت تنظیم می‌کند، دسته‌بندی‌های واجد شرایط برای درخواست ویزای کار آلمان به شرح زیر است:

همچنین شهروندان کشورهای جهان سوم که دارای مدرک دانشگاهی یا مدرک غیرآکادمیک حرفه‌ای هستند، برای دریافت ویزا کاری آلمان باید شرایطی مانند آنچه در زیر آمده است را داشته باشند:

چگونگی دریافت جاب آفر آلمان

در این قسمت از مقاله گام‌به‌گام تمامی مراحلی که باید برای دریافت جاب آفر آلمان انجام دهید را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا چیزی را از قلم نیندازید. شما به‌عنوان فردی که قصد اشتغال در کشوری اروپایی چون آلمان را دارید، بایستی در اولین وهله یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان آلمانی داشته باشید.

اگر به یک پیشنهاد کاری در آلمان نیاز دارید و نمی‌دانید که چه‌طور می‌توانید پیشنهاد ویژه کاری از کارفرمایان آلمانی دریافت کنید، بد نیست بدانید تعداد زیادی از سایت‌های کاریابی متعلق به کشور آلمان و حوزه اتحادیه اروپا وجود دارند که با بررسی آگهی‌های موجود در آن‌ها و ارسال رزومه خود به کارفرمایان می‌توانید بدون داشتن آشنا از سوی آن‌ها پیشنهادات فوق‌العاده‌ای برای کار دریافت و از این طریق برای دریافت ویزا جاب آفر آلمان اقدام کنید.

سپس باتوجه‌به شرایط خود اگر نیاز به دریافت ویزا برای اقامت طولانی‌مدت در این کشور دارید، بهتر است تمامی مدارک تحصیلی و شغلی موردنیاز به همراه یک رزومه قوی و قابل‌تأمل را تهیه و آماده کنید. سپس مدارک جمع‌آوری شده را به سفارت کشور آلمان ارسال کنید. نکته مهم در ارسال مدارک به سفارت، لزوم پرکردن یک فرم درخواست مبتنی بر دریافت ویزا است که باید با نهایت دقت توسط شما تکمیل شده و به همراه سایر مدارک مورد نیاز در بازه زمانی مشخصی ارسال شود.

بعد از انجام این مرحله باید بتوانید از سفارت برای مصاحبه ویزا وقت بگیرید. سروقت، کاملاً آراسته و خونسرد در جلسه مصاحبه حاضر شوید و به‌تمامی سؤالات مأمور ویزا در نهایت آرامش پاسخ دهید. دریافت ویزا کار کشور آلمان مشمول یک هزینه است که باید آن را تمام‌وکمال پرداخت کنید و منتظر اعلام نتیجه درخواست خود بمانید. به‌محض دریافت ویزا شما می‌توانید سفر خود به آلمان را آغاز و مقدمات اقامت در این کشور را تهیه کنید.

مشاغل-مورد-نیاز-آلمان

مدارک مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا کار آلمان

برای اینکه به سفارت کنسولگری آلمان در کشور محل اقامتتان اثبات کنید که شرایط مساعد برای دریافت ویزای کار را دارید، باید تعدادی از مدارک مورد نیاز را هم‌زمان با ارسال درخواستتان ارائه دهید.

 این مدارک بخش مهمی از درخواست شما برای ویزای کار آلمان به همراه مصاحبه ویزا هستند. مطمئن شوید که همه این اسناد را طبق دستورالعمل‌های داده شده جمع‌آوری می‌کنید. مدارک مورد نیاز شامل گزینه‌های زیر هستند:

 1. دو فرم درخواست ویزای کار که کاملاً تکمیل، چاپ و امضا شده باشد
 2. دو قطعه عکس پاسپورتی
 3. پاسپورت ملی معتبر مطابق با الزامات گذرنامه
 4. تأییدیه محل سکونت
 5. ارائه اوراقی که در ارتباط با بیمه سلامت هستند. اگر قبلاً در بیمه درمانی عضو نبوده‌اید، نیاز است نسبت به دریافت بیمه مسافرتی اقدام کنید و اوراق آن را ارائه دهید.
 6. همچنین به قرارداد کاری و یا پیشنهاد شغلی نیاز دارید. این قرارداد باید حاوی اطلاعات گوناگونی همچون جزئیات حقوق ناخالص سالانه باشد.
 7. در صورت وجود باید تأییدیه آژانس کار فدرال را ارائه دهید.
 8. شما باید یک رزومه به‌روز شده را ارائه دهید که حاوی مدارک تحصیلی و همچنین تجربه شغلی شما باشد.
 9. به مدارک تأیید صلاحیت نیاز است. این مدارک شامل دیپلم، گواهینامه فنی و یا موارد مشابه می‌شوند.

مشاغل موردنیاز دریافت جاب آفر آلمان

شرایط اقتصادی قدرتمند در کشور آلمان موجب شده تا این کشور جایگاهی برای اقامت بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا در حوزه‌های مختلف ماشین‌سازی، صنعت، هوا و فضا، کشاورزی، داروسازی، پژوهشی، انرژی‌های پایدار و سایر زمینه‌های تولیدی باشد. وجود چنین طیف گسترده‌ای از مشاغل مختلف در این سرزمین نشان‌دهنده نیاز مبرم کشور آلمان به نیروهای متخصص در اکثر زمینه‌ها است.

بنابراین اگر دارای مهارت و تخصص کافی در زمینه‌های مختلفی از صنعت، پزشکی و یا هنر هستید می‌توانید روی بازار کار این کشور حساب باز کنید. داشتن تخصص کافی یک پوئن اساسی برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان است. برای مثال شهر زیبای مونیخ بیش از ۱۰۰۰ رده شغلی مناسب را در مرکز ایالت بایرن به‌تمامی متخصصان و افراد ماهر در زمینه‌های گسترده‌ای ارائه می‌دهد.

شهر مونیخ، همان‌طور که ممکن است درباره آن شنیده باشید، یکی از موفق‌ترین مکان‌های تجاری در خاک آلمان است و نقش مهمی در فراهم‌آوردن اشتغال برای جویندگان کار دارد. برای تأیید این جمله کافی است بدانید شرکت‌های بزرگ در سطح جهانی چون BMW  یا زیمنس، پورشه و آئودی همگی در قلب تجاری شهر مونیخ واقع شده‌اند. علاوه‌برآن شرکت‌های تازه‌تأسیس و استارتاپ‌های نوپا در اروپا همگی در آلمان تمرکز یافته‌اند و به دنبال متخصصان حرفه‌ای با شرایط بسیار عالی برای پرداخت حقوق هستند.

بااین‌حال بد نیست بدانید افرادی چون متخصصان فناوری اطلاعات، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، مهندسان در کلیه رشته‌های فنی و مهندسی، ریاضی‌دانان و کارگران فلز، پرستاران و کارکنان در بخش‌های بیمارستانی و مراقبتی، پزشکان و تحصیل‌کرده‌های مکاترونیک در سرزمین آلمان به‌شدت مورد استقبال واقع می‌شوند و می‌توانند در کمترین زمان ممکن به شغل موردنظر خود دست پیدا کنند.

دریافت-جاب-افرالمان

سخن پایانی

بنا بر اعلام سازمان فدرال آلمان، این کشور هرساله به تعداد بسیار بالایی نیرو کار نیاز دارد و این نیاز خود را از بین متقاضیانی که دارای تخصص کافی باشند بر طرف می‌کند. روند منفی و پیری جمعیت که مسئله مهمی در کشورهای اروپایی است، همواره یکی از مهم‌ترین دلایل برای نیازمندی این کشورها در جهت پیداکردن نیرو انسانی مناسب برای کار است. دریافت ویزا جاب آفر آلمان یکی از پرتقاضاترین و ساده‌ترین راه‌های اقامت در این کشور اروپایی دوست‌داشتنی است.

بازار اشتغال در این کشور آن‌چنان داغ است که شما در صورت تسلط نداشتن به زبان آلمانی نیز می‌توانید مشاغل مناسب خود را به زبان انگلیسی پیدا کرده و مشغول شوید. درصورتی‌که تصمیم قطعی خود را گرفته‌اید و می‌خواهید از تخصص و مهارت خود در جهت اقامت در این کشور بهره ‌ببرید، می‌توانید از طریق شبکه‌های مجازی مختلفی چون لینکدین و یا سایت‌های کاریابی آلمانی با کارفرمایان ارتباط مؤثری برقرار کنید. فراموش نکنید مدارک خواسته شده را کامل تهیه کرده و درخواست خود را برای سفارت به‌روشنی تشریح کنید. برای دریافت ویزا جاب آفر آلمان با ما در تماس باشید.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها وسوالات شما

guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کارشناس ارشد کاریابی کاربین
کارشناس ارشد کاریابی کاربین
پاسخ به  مرتضی
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر .
برای پیدا کردن کار در کشور آلمان ما توصیه میکنیم که از طریق یک موسسه یا یک وکیل اقدام کنید که هزینه و زمانتون رو از دست ندید .

کارشناس ارشد کاریابی کاربین
کارشناس ارشد کاریابی کاربین
پاسخ به  مبین
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله هزینه ها و درآمد در کشور آلمان کاملا در تناسب هستند .

مبین
مبین
2 ماه قبل

درآمد کاری در آلمان برای هزینه‌های زندگی کافیه؟

مرتضی
مرتضی
2 ماه قبل

چه مهارت ها و تجربیاتی برای پیدا کردن یه جاب آفر در آلمان نیازه؟

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>