همه چیز در مورد ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کاری آلمان در این مقاله توسط موسسه کاریابی بین المللی کاربین که دارای مجوز از وزارت کار است به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. شرایط و سایر قوانین برای اقامت کاری به آلمان بررسی می‌شود. همچنین شما می‌توانید با تکمیل فرم سامانه کاریابی خارجی موسسه، به صورت تلفنی از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله میخوانید:

اخذ ویزای کار آلمان در کاریابی کاربین

کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی جهان است که به دلیل کمبود جمعیت و نبود نیرو کاری جوان، به نیروی کار نیاز دارد. از این رو با داشتن تخصص کافی و برخی مدارک می‌توان ویزای کار آلمان یا ویزای جاب سیکر آلمان را اخذ کرد. همچنین از طریق ثبت شرکت در آلمان می‌توان به اشتغال در این کشور پرداخت.

با توجه به اینکه نیاز کشور آلمان به نیروی کار جوان و ماهر در سال 2022، نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، این کشور قوانین اقامتی ساده‌تری برای این کار در سال 2022 تصویب کرده تا افراد راحت‌تر بتوانند از طریق اقامت کاری به آلمان اقامت دریافت کنند. این موضوع باعث شده است تا شرایط کار در آلمان برای ایرانیان و همچنین داشتن اقامت کاری به آلمان راحت‌تر شود و اقامت آلمان را به دست آورند.

 

ویزای کار آلمان چیست؟

ویزای کاری آلمان ویزایی است که اجازه کار یا همان  work permit در آلمان را صادر میکند . یعنی افراد با دریافت آن بعد از ورود به آلمان  اجازه کار در آلمان را دارند. این ویزا برای افرادی است که دارای تخصص باشند تا از طریق تخصص خود بتوانند در کشور آلمان فعالیت داشته باشند.

 

کشور آلمان چون شاهد رشد منفی جمعیت است، به این منظور دولت این کشور برای افرادی که دارای تخصص و مهارت بالا و سطح دانش کافی باشند و در کشور خود از سابقه ی کار حرفه‌ای برخوردار باشند، شرایط اشتغال را فراهم کرده است. از این طریق مشکل مربوط به کمبود نیروی کار متخصص در کشور آلمان رفع خواهد شد.

ویزای کار آلمان

دریافت ویزا کاری کشور آلمان

همانطور که گفته شد، کشور آلمان با توجه به اینکه با کمبود نیرو کار ماهر و جوان روبرو است، قوانین اقامتی ساده تری در سال 2022 برای ویزای کاری و اقامت کاری به آلمان در نظر گرفته تا افراد متخصص و حرفه ای و با استعداد بتوانند با دارا بودن مدرک لیسانس، کاردانی و یا حتی مدرک فنی حرفه ای، در آلمان اقامت داشته باشند.

دریافت ویزا کاری کشور آلمان از طریق پیشنهاد کار یا ویزای جاب آفر آلمان:

این ویزا مناسب افرادی که تخصص و مهارتی در رابطه با مشاغل مورد نیاز کشور آلمان دارنداست ، چرا که این موقعیت امکان دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان آلمانی را فراهم می کند. سفارت آلمان برای دریافت ویزا جاب آفر آلمان شرایط و مدارکی را تعیین کرده است که با گردآوری آن ها و مراجعه به سفارت کشور آلمان می توانید برای دریافت آن اقدام کنید.

 

برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان وجود

1-  پیشنهاد کاری

2- شرایط سنی

3- میزان حقوق دریافتی و …

 

شما اهمیتی بالایی دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید از مشاوران ما سوال کنید.

دریافت ویزای کاری آلمان از طریق ویزای جستجوی کار آلمان

ویزا جاب سیکر آلمان ویزای بسیار پر تقاضا در آلمان است که شش ماه اعتبار دارد یعنی این فرصت را به مدت شش ماه در اختیار شما می گذارد که در خاک آلمان به دنبال شغلی مناسب بگردید و از آنجا که ممکن است در مدت زمانی که در اختیار شما گذاشته می شود بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و قرار داد کاری امضا کنید و ویزای خود را به ویزای کاری یک ساله آلمان تبدیل نمایید.

 

برای استفاده از این ویزای کاری، لازم است که حداقل مدرک لیسانس داشته باشید که البته در برخی موارد با توجه به رشته شما و برخی عوامل دیگر، وجود مدرک فنی حرفه ای با حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط نیاز است.

دریافت ویزای کاری آلمان با گذراندن دوره آوسبیلدونگ در این کشور

یکی دیگر از روش‌های متداول برای دریافت ویزای کاری در کشور آلمان گذراندن دوره‌های فنی و حرفه‌ای دوگانه یا همان آوسبیلدونگ است. منظور از دوره آوسبیلدونگ، در واقع دوره‌های فنی حرفه‌ای است که در کشور آلمان برگذار می‎شود. استفاده از این ویزا کار برای اقامت در آلمان به افراد دارای دیپلم یا  دارندگان مدارک فنی حرفه‎ای که زیر 25 سال سن دارند پیشنهاد می‎شود چرا که با داشتن اقامت در کشور آلمان و شرکت در این دوره‎ها، شما سریعا آماده ورود به بازار کار آلمان می‎شوید و می‎توانید درآمد بسیار خوبی به دست آورید. 

 

یکی از مهم‎ترین ویژگی های استفاده از این روش تنوع در رشته‎ می‎باشد و تبدیل سریع آن به ویزای کار یا بلوکارت می‎باشد.

توجه داشته باشید که برای دریافت هر یک از این روش‌ها، شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که شما با مراجعه به کارشناسان موسسه کاریابی بین المللی کاربین می‌توانید از آن‌ها مطلع شوید.

ویزای کاری در آلمان

شرایط لازم برای ویزای کار در آلمان

www.karbinco.com

همانطور که گفته شد، برای انواع ویزای کار در آلمان، شرایط و مدارک به خصوصی وجود دارد اما به طور کلی، افرادی که دارای تحصیلات، سابقه شغلی و تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان باشند و همچنین افرادی که دارای مدرک زبان المانی  باشند، شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا را خواهند داشت. این شرایط عبارتند از:

 

 ✔ دارا بودن دعوت نامه کاری (پیشنهاد شغلی) معتبر در آلمان (برای ویزای جاب سیکر آلمان نیاز نیست).

 ✔ دارا بودن سابقه کار ( بهتر است همراه با بیمه تأمین اجتماعی باشد) حداقل دو سال

 ✔ دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس ( دارای تاییدیه ZAB)

 ✔ تسلط کافی به زبان‌های آلمانی یا انگلیسی برای زبان آلمانی (حداقل در سطح B2) و برای زبان انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)

 

لازم به ذکر است که اگر شما با کشور آلمان آشنایی داشته باشید یا با کاریابی‌های معتبر این کشور که در زمینه تخصص شما فعالیت می‌کنند، ارتباط داشته باشید، احتمال دریافت ویزای این کشور برای شما بالا خواهد رفت.

مدارک مورد نیاز برای ویزای جاب سیکر کشور آلمان

برای اینکه بتوانید ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت کنید، لازم است که مدارک کاملی ارائه دهید. ما در این بخش از مقاله مهم‌ترین مدارکی که باید برای اخذ جاب سیکر آلمان ارائه دهید را ذکر می‌کنیم. برای کسب اطلاعات جزئی‌تر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

   —————

گواهینامه مهارت‌هایی که دارید

—————

مدارک تحصیلی

——————

مدرک زبان آلمانی حداقل B1

————— 

روزمه کاری

—————

تمکن مالی

اخذ ویزای کار در آلمان و همراه داشتن خانواده

از طریق اخذ ویزای کار در آلمان می‌توان دیگر اعضای خانواده خود را با خود به کشور آلمان به همراه برد. همه افرادی که تحت تکفل شما باشند، مانند همسر و فرزندانی که زیر ۱۸ سال سن داشته باشند، از همان ابتدا ویزای آلمان به آن‌ها تعلق خواهد گرفت و می‌توانند با شما در کشور آلمان زندگی کنند. نکته دیگر در این زمینه این است که اجازه کار در آلمان برای همسر شما هم امکان پذیر خواهد بود.

 

البته لازم است توجه داشته باشید که اجازه کار در کشور آلمان برای همسر و یا سایر اعضای خانواده شما در طی مدتی که از ویزای جستجوی کار در آلمان استفاده می‌کنید، به آسانی وجود ندارد.

 

جالب است بدانید که با اقامت کاری در آلمان، برای همسر و سایر اعضای خانواده که همراه شما هستند، علاوه بر اجازه کار در آلمان، امکان تحصیل در آلمان نیز برایشان فراهم می‌شود و همچنین هم شما و هم تمامی همراهانتان از مزایای شهروندی در آلمان بهرمند می‌شوید.

مدت زمان اخذ ویزای کار در آلمان

اما سوال مهمی که ممکن است برای بسیاری از متقاضیان ویزای کار آلمان پیش بیاید این است که فرآیند اخذ ویزای جاب سیکر آلمان چه مدت طول خواهد کشید؟

 

 در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت کردن وقت سفارت آلمان جهت ویزای کار این کشور تقریبا یک سال زمان لازم است. این زمان برای تقویت زبان زمان بسیار خوبی خواهد بود.

 

برای کم کردن این مدت زمان راه حلی وجود ندارد. در سال‌های گذشته برخی از افراد با کمک سفارت آلمان در ترکیه این پروسه را طی می‌کردند. ولی این امکان در سال ۲۰۱۹ میلادی به بعد دیگر وجود ندارد.

ویزای کار آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان

سالانه لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان را اعلام می‎کنند و شانس برای مشاغل زیر بیشتر خواهد بود، اما به حرفه ‎های دیگر نیز ویزای کار آلمان تعلق خواهد گرفت. لیست این مشاغل عبارتند از تمام رشته‎ های مهندسی شامل:

 

 • مهندسی فناوری اطلاعات (IT)
 • مهندسی نرم افزار و یا سخت افزار
 • مهندسی برنامه نویسی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی الکترونیک (انواع گرایش ها)
 • مهندسی برق (و یا برق صنعتی)
 • مهندسی الکتروتکنیک
 • مهندسی خودرو
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی قدرت
 • مهندسی مخابرات
 • مهندسی جوش
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی مکانیک خودرو
 • مهندسی اپتیک و لیزر
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی لجستیک
 • مهندسی مواد
 • مهندسی اتوماسیون صنعتی
 

همچنین لیست برخی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی آلمان عبارتند از:

 • پزشک عمومی
 • پرستاری 
 • ارتوپدی 
 • مامائی
 • هوشبری 
 • دستیار اتاق عمل
 • رادیولوژی 

اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان از طریق دریافت ویزای کاری آلمان

افرادی که به واسطه کار در آلمان اقامت دریافت می‌کنند، می‌توانند بعد از 5 سال زندگی و کار در آلمان، تابعیت و اقامت این کشور را (در صورت داشتن تمامی شرایط مورد نیاز ) به صورت قانونی را به دست بیاورند.

برای اینکه بتوانید تابعیت و اقامت دائم آلمان را به دست آورید، لازم است که در طی مدتی که در خاک آلمان مشغول به کار و زندگی هستید، طبق شرایط و ضوابط معینی رفتار کنید که برای اطلاع از این شرایط و ضوابط می‌توانید از کارشناسان و وکلای اقامت مشاوره بگیرید.

دلایل ریجکتی ویزای کاری آلمان

در پاراگراف های قبل در مورد نحوه درخواست ویزای کاری و مدارک مورد نیاز آن به طور کامل صحبت کردیم. بعد از تحویل مدارک به سفارت و اطمینان خاطر از اینکه تمام اسناد کامل است، ممکن است با خبر ریجکتی درخواست خود روبرو شوید. یکی از دلایلی که باعث می شود افسران کنسولگری آلمان با درخواست شما موافقت نکنند، نداشتن رزومه کاری مرتبط با موقعیت شغلی مورد نظر است. همانطور که گفته شد یکی از شرایط دریافت ویزای کاری داشتن حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط با وقعیت شغلی مورد نظر و رزومه کاری مناسب در کشور مبدا است. علاوه بر این شما باید در مصاحبه به مامور سفارت ثابت کنید، انگیزه کافی برای پیشرفت و ارتقا دادن جامعه آلمان را دارید.

 

به طور کلی مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای کاری آلمان عبارت است از:

 • جعلی بودن مدارک
 • داشتن سوء سابقه
 • نداشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • سن بالای 40 سال(مگر در موارد خاص)
 • نداشتن سابقه کار مرتبط با موقعیت شغلی
 • نداشتن دعوتنامه کاری معتبر از کارفرمای آلمانی
 • بالای نداشتن تمکن مالی تعیین شده از طرف سفارت
 • نداشتن مدرک تحصیلی لیسانس به بالا و تاییدیه ZAB
 • عدم اثبات توانایی بدنی و روانی برای اشتغال در این کشور

سوالات متداول

لیسانس، کاردانی و یا حتی مدرک فنی حرفه ای

وجود مدرک فنی حرفه ای با حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط

پزشک عمومی، پرستاری ، ارتوپدی ، مامائی، هوشبری ، دستیار اتاق عمل ، رادیولوژی و…

شما عزیزان میتوانید با پر کردن فرم های ارزیابی در سایت کاربین طی 48 ساعت منتظر تماس کارشناسان ما باشید

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

102 پاسخ

 1. سلام دوست عزیز . شما میتونید با پر کردن فرم مشاوره رایگان درخواستتون رو ثبت و منتظر تماس کارشناسانمون باشید.

 2. سلام روزتون بخیر. بله برای رشته پرستاری کشور آلمان میتونید اقدام کنید . اگر مایل هستین فرم مشاوره پر بفرمایید تا کارشناسانمون به صورت دقیق راهنماییتون کنند.

 3. سلام من ۲۴ساله متاهل دارای یک فرزند هستم و مدرک کمک پرستاری دارم با ۶سال سابقه کار.میخواستم بدونم بااین مدرک میتونم برای ویزای کاری برای کشور آلمان اقدام کنم؟

 4. سلام بله با متخصصان و کارشناسانمون 0 تا 100 پروندتون رو کنارتون هستیم

 5. سلام خسته نباشید موسسه کاربین صفر تا صد اخذ ویزای کار آلمان رو انجام میده؟

 6. سلام سن شما برای اوسبیلدونگ مناسب نیست و اوسبیلدونگ پرستاری فقط میتونید اقدام کنید . برای افر کاری هم سابقه کاری به همراه بیمه لازم هست

 7. سلام . اگر بالای 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلیتون دارین به همراه بیمه بله میتونید برای ویزای کار آلمان اقدام کنید.

 8. سلام . ببینید برای مهاجرت کاری شروط اولیه . داشتن بالای 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلیه . ولی اگر مدرک فنی حرفه ای شغلتون رو دریافت کنید میتونید به عنوان برنامه نویس برای جاب افر آلمان اقدام کنید. سابقه کاری و سنتون مناسب هست. اگر سابقتون توی رشته مکانیک هست برای همون رشته اقدام کنید. و اگر سابقتون توی برنامه نویسی هست با گرفتن مدرک فنی حرفه ای برای برنامه نویسی اقدام کنید

 9. سلام . بله شرایط اولیه برای اقدام ویزای کار آلمان رو دارید . برای اطلاعات دقیق تر میتونید فرم مشاوره پر بفرمایید تا کارشناسا تماس بگیرن و راهنماییتون کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی