1. کاربین
 2. آلمان
 3. ویزای کار آلمان
همه چیز در مورد ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان

کارشناس کاریابی کاربین

اخذ ویزای کاری آلمان در این مقاله توسط موسسه کاریابی بین المللی کاربین که دارای مجوز از وزارت کار است به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. شرایط و سایر قوانین برای اقامت کاری به آلمان بررسی می‌شود. همچنین شما می‌توانید با تکمیل فرم سامانه کاریابی خارجی موسسه، به صورت تلفنی از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

فهرست مطالب

اخذ ویزای کار آلمان در کاریابی کاربین

کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی جهان است که به دلیل کمبود جمعیت و نبود نیرو کاری جوان، به نیروی کار نیاز دارد. از این رو با داشتن تخصص کافی و برخی مدارک می‌توان ویزای کار آلمان یا ویزای جاب سیکر آلمان را اخذ کرد. همچنین از طریق ثبت شرکت در آلمان می‌توان به اشتغال در این کشور پرداخت.

با توجه به اینکه نیاز کشور آلمان به نیروی کار جوان و ماهر در سال ۲۰۲۲، نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، این کشور قوانین اقامتی ساده‌تری برای این کار در سال ۲۰۲۲ تصویب کرده تا افراد راحت‌تر بتوانند از طریق اقامت کاری به آلمان اقامت دریافت کنند. این موضوع باعث شده است تا شرایط کار در آلمان برای ایرانیان و همچنین داشتن اقامت کاری به آلمان راحت‌تر شود و اقامت آلمان را به دست آورند.

ویزای کار آلمان چیست ؟

ویزای کاری آلمان ویزایی است که اجازه کار یا همان  work permit در آلمان را صادر میکند . یعنی افراد با دریافت آن بعد از ورود به آلمان  اجازه کار در آلمان را دارند. این ویزا برای افرادی است که دارای تخصص باشند تا از طریق تخصص خود بتوانند در کشور آلمان فعالیت داشته باشند.

 

کشور آلمان چون شاهد رشد منفی جمعیت است، به این منظور دولت این کشور برای افرادی که دارای تخصص و مهارت بالا و سطح دانش کافی باشند و در کشور خود از سابقه ی کار حرفه‌ای برخوردار باشند، شرایط اشتغال را فراهم کرده است. از این طریق مشکل مربوط به کمبود نیروی کار متخصص در کشور آلمان رفع خواهد شد.

ویزای کار آلمان

دریافت ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد کار یا ویزای جاب آفر آلمان

این ویزا مناسب افرادی که تخصص و مهارتی در رابطه با مشاغل مورد نیاز کشور آلمان دارنداست ، چرا که این موقعیت امکان دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان آلمانی را فراهم می کند. سفارت آلمان برای دریافت ویزا جاب آفر آلمان شرایط و مدارکی را تعیین کرده است که با گردآوری آن ها و مراجعه به سفارت کشور آلمان می توانید برای دریافت آن اقدام کنید.

 

برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان وجود

۱-  پیشنهاد کاری

۲- شرایط سنی

۳- میزان حقوق دریافتی و …

 

شما اهمیتی بالایی دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید از مشاوران ما سوال کنید.

دریافت ویزای کار آلمان از طریق جستجوی کار در آلمان

ویزا جاب سیکر آلمان ویزای بسیار پر تقاضا در آلمان است که شش ماه اعتبار دارد یعنی این فرصت را به مدت شش ماه در اختیار شما می گذارد که در خاک آلمان به دنبال شغلی مناسب بگردید و از آنجا که ممکن است در مدت زمانی که در اختیار شما گذاشته می شود بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و قرار داد کاری امضا کنید و ویزای خود را به ویزای کاری یک ساله آلمان تبدیل نمایید.

 

برای استفاده از این ویزای کاری، لازم است که حداقل مدرک لیسانس داشته باشید که البته در برخی موارد با توجه به رشته شما و برخی عوامل دیگر، وجود مدرک فنی حرفه ای با حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط نیاز است.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

دریافت ویزای کار آلمان با گذراندن دوره آوسبیلدونگ در این کشور

یکی دیگر از روش‌های متداول برای دریافت ویزای کاری در کشور آلمان گذراندن دوره‌های فنی و حرفه‌ای دوگانه یا همان آوسبیلدونگ است. منظور از دوره آوسبیلدونگ، در واقع دوره‌های فنی حرفه‌ای است که در کشور آلمان برگذار می‎شود. استفاده از این ویزا کار برای اقامت در آلمان به افراد دارای دیپلم یا  دارندگان مدارک فنی حرفه‎ای که زیر ۲۵ سال سن دارند پیشنهاد می‎شود چرا که با داشتن اقامت در کشور آلمان و شرکت در این دوره‎ها، شما سریعا آماده ورود به بازار کار آلمان می‎شوید و می‎توانید درآمد بسیار خوبی به دست آورید. 

 

یکی از مهم‎ترین ویژگی های استفاده از این روش تنوع در رشته‎ می‎باشد و تبدیل سریع آن به ویزای کار یا بلوکارت می‎باشد.

توجه داشته باشید که برای دریافت هر یک از این روش‌ها، شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که شما با مراجعه به کارشناسان موسسه کاریابی بین المللی کاربین می‌توانید از آن‌ها مطلع شوید.

شرایط لازم برای ویزای کار آلمان 

www.karbinco.com

همانطور که گفته شد، برای انواع ویزای کار در آلمان، شرایط و مدارک به خصوصی وجود دارد اما به طور کلی، افرادی که دارای تحصیلات، سابقه شغلی و تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان باشند و همچنین افرادی که دارای مدرک زبان المانی  باشند، شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا را خواهند داشت. این شرایط عبارتند از:

 

 ✔ دارا بودن دعوت نامه کاری (پیشنهاد شغلی) معتبر در آلمان (برای ویزای جاب سیکر آلمان نیاز نیست).

 ✔ دارا بودن سابقه کار ( بهتر است همراه با بیمه تأمین اجتماعی باشد) حداقل دو سال

 ✔ دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس ( دارای تاییدیه ZAB)

 ✔ تسلط کافی به زبان‌های آلمانی یا انگلیسی برای زبان آلمانی (حداقل در سطح B2) و برای زبان انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)

 

لازم به ذکر است که اگر شما با کشور آلمان آشنایی داشته باشید یا با کاریابی‌های معتبر این کشور که در زمینه تخصص شما فعالیت می‌کنند، ارتباط داشته باشید، احتمال دریافت ویزای این کشور برای شما بالا خواهد رفت.

مدارک مورد نیاز برای ویزای جاب سیکر آلمان 

برای اینکه بتوانید ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت کنید، لازم است که مدارک کاملی ارائه دهید. ما در این بخش از مقاله مهم‌ترین مدارکی که باید برای اخذ جاب سیکر آلمان ارائه دهید را ذکر می‌کنیم. برای کسب اطلاعات جزئی‌تر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

گواهینامه مهارت‌هایی که دارید

مدارک تحصیلی

مدرک زبان آلمانی حداقل B1

روزمه کاری

تمکن مالی

اخذ ویزای کار آلمان و همراه داشتن خانواده

از طریق اخذ ویزای کار در آلمان می‌توان دیگر اعضای خانواده خود را با خود به کشور آلمان به همراه برد. همه افرادی که تحت تکفل شما باشند، مانند همسر و فرزندانی که زیر ۱۸ سال سن داشته باشند، از همان ابتدا ویزای آلمان به آن‌ها تعلق خواهد گرفت و می‌توانند با شما در کشور آلمان زندگی کنند. نکته دیگر در این زمینه این است که اجازه کار در آلمان برای همسر شما هم امکان پذیر خواهد بود.

 

البته لازم است توجه داشته باشید که اجازه کار در کشور آلمان برای همسر و یا سایر اعضای خانواده شما در طی مدتی که از ویزای جستجوی کار در آلمان استفاده می‌کنید، به آسانی وجود ندارد.

 

جالب است بدانید که با اقامت کاری در آلمان، برای همسر و سایر اعضای خانواده که همراه شما هستند، علاوه بر اجازه کار در آلمان، امکان تحصیل در آلمان نیز برایشان فراهم می‌شود و همچنین هم شما و هم تمامی همراهانتان از مزایای شهروندی در آلمان بهرمند می‌شوید.

مدت زمان اخذ ویزای کار آلمان 

اما سوال مهمی که ممکن است برای بسیاری از متقاضیان ویزای کار آلمان پیش بیاید این است که فرآیند اخذ ویزای جاب سیکر آلمان چه مدت طول خواهد کشید؟

 

 در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت کردن وقت سفارت آلمان جهت ویزای کار این کشور تقریبا یک سال زمان لازم است. این زمان برای تقویت زبان زمان بسیار خوبی خواهد بود.

 

برای کم کردن این مدت زمان راه حلی وجود ندارد. در سال‌های گذشته برخی از افراد با کمک سفارت آلمان در ترکیه این پروسه را طی می‌کردند. ولی این امکان در سال ۲۰۱۹ میلادی به بعد دیگر وجود ندارد.

ویزای کار آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان

سالانه لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان را اعلام می‎کنند و شانس برای مشاغل زیر بیشتر خواهد بود، اما به حرفه ‎های دیگر نیز ویزای کار آلمان تعلق خواهد گرفت. لیست این مشاغل عبارتند از تمام رشته‎ های مهندسی شامل:

 

 • مهندسی فناوری اطلاعات (IT)
 • مهندسی نرم افزار و یا سخت افزار
 • مهندسی برنامه نویسی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی الکترونیک (انواع گرایش ها)
 • مهندسی برق (و یا برق صنعتی)
 • مهندسی الکتروتکنیک
 • مهندسی خودرو
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی قدرت
 • مهندسی مخابرات
 • مهندسی جوش
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی مکانیک خودرو
 • مهندسی اپتیک و لیزر
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی لجستیک
 • مهندسی مواد
 • مهندسی اتوماسیون صنعتی

همچنین لیست برخی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی آلمان عبارتند از  :

 • پزشک عمومی
 • پرستاری 
 • ارتوپدی 
 • مامائی
 • هوشبری 
 • دستیار اتاق عمل
 • رادیولوژی 

اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان از طریق دریافت ویزای کاری آلمان

افرادی که به واسطه کار در آلمان اقامت دریافت می‌کنند، می‌توانند بعد از ۵ سال زندگی و کار در آلمان، تابعیت و اقامت این کشور را (در صورت داشتن تمامی شرایط مورد نیاز ) به صورت قانونی را به دست بیاورند.

برای اینکه بتوانید تابعیت و اقامت دائم آلمان را به دست آورید، لازم است که در طی مدتی که در خاک آلمان مشغول به کار و زندگی هستید، طبق شرایط و ضوابط معینی رفتار کنید که برای اطلاع از این شرایط و ضوابط می‌توانید از کارشناسان و وکلای اقامت مشاوره بگیرید.

دلایل ریجکتی ویزای کار آلمان 

در پاراگراف های قبل در مورد نحوه درخواست ویزای کاری و مدارک مورد نیاز آن به طور کامل صحبت کردیم. بعد از تحویل مدارک به سفارت و اطمینان خاطر از اینکه تمام اسناد کامل است، ممکن است با خبر ریجکتی درخواست خود روبرو شوید. یکی از دلایلی که باعث می شود افسران کنسولگری آلمان با درخواست شما موافقت نکنند، نداشتن رزومه کاری مرتبط با موقعیت شغلی مورد نظر است. همانطور که گفته شد یکی از شرایط دریافت ویزای کاری داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط با وقعیت شغلی مورد نظر و رزومه کاری مناسب در کشور مبدا است. علاوه بر این شما باید در مصاحبه به مامور سفارت ثابت کنید، انگیزه کافی برای پیشرفت و ارتقا دادن جامعه آلمان را دارید.

 

به طور کلی مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای کاری آلمان عبارت است از:

 • جعلی بودن مدارک
 • داشتن سوء سابقه
 • نداشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • سن بالای ۴۰ سال(مگر در موارد خاص)
 • نداشتن سابقه کار مرتبط با موقعیت شغلی
 • نداشتن دعوتنامه کاری معتبر از کارفرمای آلمانی
 • بالای نداشتن تمکن مالی تعیین شده از طرف سفارت
 • نداشتن مدرک تحصیلی لیسانس به بالا و تاییدیه ZAB
 • عدم اثبات توانایی بدنی و روانی برای اشتغال در این کشور

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

پادکست

تا حالا فکر کردی اصلا چرا باید مهاجرت کنیم؟

زمان پادکست :03:26 | پادکست شماره 76

سوالات متداول

لیسانس، کاردانی و یا حتی مدرک فنی حرفه ای

وجود مدرک فنی حرفه ای با حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط

پزشک عمومی، پرستاری ، ارتوپدی ، مامائی، هوشبری ، دستیار اتاق عمل ، رادیولوژی و…

شما عزیزان میتوانید با پر کردن فرم های ارزیابی در سایت کاربین طی ۴۸ ساعت منتظر تماس کارشناسان ما باشید

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها وسوالات شما

guest
106 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کارشناس مهاجرت
کارشناس مهاجرت
پاسخ به  محسن
1 سال قبل

سلام. خیر در حال حاضر ویزای جاب سیکر در آلمان پذیرش نمیشه

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام و عرض ادب من 31 سالمه و فوق دیپلم صنایع دارم و خدمت سربازی هم رفتم مدت 4 سال کارتجربی ساخت اپتیک را تجربی انجام دادم متاسفانه مدرک آن را ندارم و حق بیمه ای برام پرداخت نمیشد بنابراین آیا میتونم در شرکتهای اوسبیلدونگ در رشته اپتیک شرکت کنم و مشغول کار در آلمان بشم از نظرسنی مشکلی نیست؟ تشکرمیکنم

اکبر
اکبر
1 سال قبل

سلام من 26 سالمه و لیسانس حسابداری دارم و سطح زبان انگلیسیم b1 هستش میتونم برای مهاجرت کاری اقدام کنم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

علی پوزشی
علی پوزشی
1 سال قبل

سلام روز بخیر
من علی پوزشی 28 سال سن دارم
مدرک مهندسی مکانیک گرایش سیالات از دانشگاه دولتی دارم و 3/5 سال سابقه بیمه دارم
الانم در حال حاضر کارم دیجیتال مارکتینگ و برنامه نویسی سایت هست و متاهل هستم
میخواستم بدونم که شانسی برای مهاجرت کاری دارم ؟

رستمی
رستمی
1 سال قبل

سلام. 36 ساله هستم فوق لیسانس مهندسی عمران 10 سال سابقه کار دارم برای ویزای کار آلمان شانس دارم؟ چکار باید انجام بدهم؟

Mona akhgari
Mona akhgari
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

بله با توجه به سابقه کاری و سنتون میتونید برای جاب افر اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید و یا فرم مشاوره پر بفرمایید

Mona akhgari
Mona akhgari
پاسخ به  آرش مریدی
1 سال قبل

سلام . بله برای جاب افر میتونید اقدام کنید . با کارشناسانمون تماس بگیرید و یا فرم مشاوره پر بفرمایید

Mona akhgari
Mona akhgari
پاسخ به  نیلوفر
1 سال قبل

تا زیر 40 سال شانس پذیرش بالاست باید زودتر اقدام کنید. میتونید فرم مشاوره پر کنید تا کارشناسامون باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنند.

Mona akhgari
Mona akhgari
پاسخ به  آرش
1 سال قبل

بله امکانش وجود داره. ولی برای راهنمایی به اطلاعات بیشتری نیازه . برای اطلاعات کامل تر تماس بگیرید ویا فرم مشاوره پر بفرمایید

Mona akhgari
Mona akhgari
پاسخ به  علیرضا جودکی
1 سال قبل

تا قبل 40 سال شانستون بالاست. باید بالای 2 سال سابقه کار با بیمه هم حتما داشته باشید توی رشته تحصیلی مرتبط یا با مدرک فنی مرتبط

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>