گرفتن فاند تحصیلی

گرفتن فاند تحصیلی

بیش از 6 میلیارد دلار فاند هر ساله به بیش از 1.5 میلیون دانشجو اعطا می شود. در این مقاله نحوه دریافت یک یا چند مورد از این فاندها آمده است. گرفتن فاند تحصیلی بخشی از برنامه شما برای پرداخت هزینه های دانشگاه هنگام مهاجرت است. بسیاری از والدین تمایل دارند که بدانند فرزندشان آیا برای فاند تحصیلی واجد شرایط هستند یا خیر.

بنابر این اگر شما قصد دارید در خارج از کشور تحصیل کنید و فاند دریافت کنید و یا اینکه دوست دارید فرزندان شما در خارج تحصیل کنند و از فاند های تحصیلی بهره مند شوند این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی را در این مورد کسب کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

فاند-تحصیلی

فاند تحصیلی چیست؟

فاند در لغت به معنای پول جمع آوری شده برای یک هدف خاص است. این هدف می تواند هر چیزی باشد، مانند تخصیص بودجه توسط یک شهر یا ایالت برای پرداخت به شهر یا ایالت، جمع آوری بودجه توسط کالج یا دانشگاه برای ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان، یا یک شرکت بیمه که سرمایه جمع آوری می کند.

 

اما در اینجا ما به بررسی اعمال بودجه در دانشگاه ها برای دانشجویان هستیم. فاند به میزان پولی اطلاق می شود که دانشگاه ها یا سایر موسسات یا حتی دولت برای حمایت مالی از دانشجویان در طول تحصیل در شرایط مختلف پرداخت می کنند.

دریافت فاند تحصیلی

از هر 8 دانشجو فقط 1 نفر برنده فاند تحصیلی می شود و میانگین مبلغی که برای دانشگاه استفاده می شود حدود 4200 دلار در سال است. تعداد بسیار کمی از دانشجویان هر سال 25000 دلار یا بیشتر فاند دریافت می کنند (فقط حدود 0.1٪). در میان دانشجویانی که فاند تحصیلی دریافت می کنند، 97٪ برنده 2500 دلار یا کمتر هستند.

 

کسب نمرات خوب و داشتن نمرات مناسب در آزمون پذیرش برای دریافت فاند کافی نیست. تنها بر اساس عملکرد تحصیلی، متمایز شدن از میان خیل عظیم متقاضیان سخت است. هزاران دانش آموز هر سال نمره SAT عالی کسب می کنند.

 

اگرچه دانشجویان با معدل بالاتر تمایل به دریافت فاند های تحصیلی بیشتری دارند، این به این دلیل نیست که فاند ها بر اساس عملکرد تحصیلی اعطا شوند. تعداد بسیار کمی از برنامه های فاند تحصیلی در مورد معدل دانشجو وجود دارد. پس برای درک بهتر ایمن مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تفاوت بین فاند و کمک هزینه چیست؟

فاند ها و کمک هزینه ها هر دو نوع کمک های مالی برای تحصیل شما هستند، یعنی فاندی که نیازی به کسب درآمد از طریق اشتغال یا بازپرداخت ندارد.

اگرچه این دو اصطلاح به عنوان مترادف استفاده می شوند، اما تفاوت های مهمی وجود دارد.

واجد شرایط بودن برای کمک هزینه، مانند کمک هزینه فدرال، بر اساس نیاز مالی است.

 

واجد شرایط بودن برای فاند تحصیلی بر اساس شایستگی است، مانند استعداد تحصیلی، ورزشی یا هنری. به عنوان مثال، یک بورس تحصیلی 10000 دلاری برای ایجاد یک لباس مجلسی با نوار چسب وجود دارد. برندگان مقدار باورنکردنی خلاقیت و حس طراحی زیبا را باید از خود نشان دهند.

درخواست های فاند به هر ارائه دهنده بورس تحصیلی ارسال می شود. اولین قدم شما شامل یافتن فاند هایی است که واجد شرایط آنها هستید.

کمک-هزینه-و-فاند

نحوه یافتن فاند

مهم است که برای داشتن فاند تحصیلی فوراً جستجو را شروع کنید. بسیاری از فاند ها در پاییز سال آخر دبیرستان مهلت دارند نه فقط در بهار. همچنین فاند هایی برای دانشجویان در مقاطع پایین تر، حتی در مقطع ابتدایی وجود دارد. شما می توانید پس از ثبت نام در دانشگاه به درخواست فاند خود ادامه دهید.

 

با استفاده از  وب‌سایت‌های منطبق با بورس تحصیلی رایگان  مانند Fastweb.com و Big Future هیئت مدیره دانشگاه، فاند‌های تحصیلی را جستجو کنید. جستجوی فاند فقط نیم ساعت طول می کشد. کار واقعی در ارسال درخواست های فاند است.

 

کتاب های فاند می تواند احتمالا خوب باشند. می توانید آنها را در کتابخانه ها و کتابفروشی های محلی و همچنین سایت های فروش کتاب پیدا کنید. قبل از خرید هر کتابی، تاریخ کپی رایت آن را بررسی کنید. اگر بیش از یک یا دو سال پیش منتشر شده باشد، برای مفید بودن خیلی قدیمی هستند، زیرا اطلاعات فاند تحصیلی اغلب تغییر می کند.

افزایش تعداد فاند

هر چه تعداد فاند بیشتر باشد، فرصت بیشتری برای درخواست فاند خواهید داشت.

اکثر سایت های جستجوی فاند علاوه بر سوالات مورد نیاز، سوالات اختیاری نیز می پرسند.

دانشجویانی که به سؤالات اختیاری پاسخ می دهند، دو برابر دانشجویانی که فقط به سؤالات مورد نیاز پاسخ می دهند، فاند تحصیلی دریافت می کنند.

سؤالات اختیاری پرسیده می شوند زیرا باعث تطابق با فاند های خاص می شوند. سایت جستجوی بورس تحصیلی نمی تواند شما را با آن فاند ها مطابقت دهد مگر اینکه به سوالات پاسخ دهید.

مشکلاتی که هنگام جستجوی فاند باید از آنها اجتناب کرد

اکثر کلاهبرداری های فاند سعی در وادار کردن شما به پرداخت فاند دارند. اما، فاند در مورد دادن فاند است، نه گرفتن فاند. اگر برای درخواست فاند باید پول پرداخت کنید، احتمالاً کلاهبرداری است.

فریب فاند هایی را نخورید که ادعا می کنند باید به آنها مالیات بپردازید. فاند هایی که برای پرداخت شهریه و کتاب های درسی استفاده می شود، معاف از مالیات هستند. اگر مجبور به پرداخت مالیات هستید، مالیات به اداره مالیات کشور مقصد شما پرداخت می شود، نه به ارائه دهنده بورس تحصیلی.

 

سایر کلاهبرداری های فاند هزینه درخواست “قابل استرداد” یا هزینه درخواست اسمی را دریافت می کنند. ممکن است آن را هزینه بررسی بنامند. آنها ممکن است بگویند که به کارت اعتباری شما نیاز دارند یا شماره حساب بانکی شما مورد نیاز است تا فاند تحصیلی را برای شما “نگهدارند”. آنها ممکن است زمانی که متوجه شدند بورس تحصیلی جعلی و بی ارزش است، از ادامه همکاری با آنها بپرهیزید.

 

همچنین خدمات تطبیق بورس تحصیلی پرداخت می شود. این سایت ها پایگاه های اطلاعاتی بهتری نسبت به وب سایت های جستجوی رایگان فاند تحصیلی ندارند. بنابراین، فاند خود را برای آنها هدر ندهید.

بسیاری از خدمات جستجوی فاند سعی می کنند با تضمین نتایج، شما را متقاعد کنند که از خدمات آنها استفاده کنید. استفاده از ضمانت نامه، به غیر از “رضایت تضمین شده یا بازپرداخت فاند شما”، ظاهراً تقلبی است زیرا ارائه دهنده بورس تحصیلی نمی تواند عملکرد شما را تضمین کند. آنها همچنین ممکن است به دروغ ادعا کنند که دسترسی انحصاری به فاند های خاص دارند.

مشکلات-هنگام-دریافت-فاند

چه تعداد درخواست فاند باید ارسال کنید؟

شما باید برای هر فاند ای که واجد شرایط آن هستید درخواست دهید. خود را به یک نوع بورس تحصیلی محدود نکنید، مانند فاند های تحصیلی کمتر رقابتی، فاند های تحصیلی سخاوتمندانه و بدون فاند تحصیلی.

دانشجویان با استعداد زیادی وجود دارند، بنابراین شانس دریافت در بورس تحصیلی مستلزم شانس است، نه فقط مهارت. شما می توانید با درخواست برای فاند های بیشتر، شانس خود را برای دریافت در بورس تحصیلی افزایش دهید.

اما اگر با معیارهای انتخاب مطابقت ندارید یا اگر ضرب الاجل را از دست داده اید، برای فاند تحصیلی اقدام نکنید. درخواست فاند شما بررسی نخواهد شد.

وقتی رد می شوید ناامید نشوید. به ازای هر فاند‌ی که شما می‌گیرید، ده‌ها نفر رد می‌شوند.

آیا درخواست برای فاند کار سختی است؟

درخواست برای بسیاری از فاند ها آنقدر که به نظر می رسد کار زیادی نیست.

درخواست برای فاند تحصیلی استفاده ارزشمندی از زمان شما است، حتی برای فاند های تحصیلی کمتر سخاوتمندانه. فرض کنید برای 10 فاند به ارزش هر کدام 500 دلار درخواست داده اید و برنده یکی می شوید. اگر تکمیل هر درخواست فاند یک ساعت طول بکشد، 500 دلار برای 10 ساعت کار یا 50 دلار در ساعت است. به نظر می آید که این کار ارزشمند باشد.

پیش از درخواست فاند چه باید کرد

با سازماندهی شروع کنید.پس از جمع آوری لیستی از فاند ها، آنها را بر اساس مهلت درخواست سازماندهی کنید.

چک لیستی از الزامات برنامه، مانند مقالات و توصیه نامه ها تهیه کنید. برخی از فاند ها ممکن است نیاز به کار روی یک پروژه، مانند پروژه نمایشگاه علمی داشته باشند.

 

یک رزومه فاند ایجاد کنید، که در آن تمام دستاوردهای خود، از جمله افتخارات، جوایز، سرگرمی ها، ورزش، و سایر فعالیت های خود را فهرست کنید. در مورد تاریخ ها و سایر جزئیات مهم دقیق باشید. رزومه فاند تحصیلی را با استادان و سایر افرادی که برای شما توصیه نامه می نویسند به اشتراک بگذارید.

 

حساب رسانه های اجتماعی خود را مرور کنید تا اطلاعات منفی را پاک کنید. هر گونه اطلاعات منفی مانند تصاویر نامناسب مانند مصرف مشروبات الکلی و پست هایی که نشان دهنده نگرش منفی شما است را حذف کنید. ارائه دهندگان فاند خود را در آینده شما سرمایه گذاری می کنند و نمی خواهند ریسک اعطای فاند تحصیلی را به کسی که بازتاب بدی در مورد آنها داشته باشد، بپذیرند. بیش از یک چهارم ارائه دهندگان فاند از متقاضیان می خواهند که با آنها در فیس بوک دوست شوند تا با آنها بیشتر آشنا شوند.

 

یک کپی از درخواست فاند تحصیلی خود را پیش از ارسال پستی یا ارسال آن چاپ یا ذخیره کنید. این کار ارسال مجدد درخواست شما را در صورت گم شدن آسان تر می کند.

اگر فاند تحصیلی نیاز به نامزدی دارد، از نامزدکننده بخواهید که شما را نامزد کند. یک کپی از رزومه تحصیلی خود را به آنها بدهید. شما ممکن است نامزد شوید زیرا تنها دانشجویی هستید که درخواست نامزد شدن را دارید. اگر نخواهید نامزد شوید، احتمالاً مورد توجه قرار نخواهید گرفت.

پیش-از-دریافت-فاند

شرکت در مصاحبه بورس تحصیلی

تمرین، تمرین، تمرین. از یک دوست یا یکی از والدین بخواهید که یک مصاحبه ساختگی انجام دهند تا در مصاحبه تمرینی به این نوع مصاحبه کمی سازگار شوید. فیلمی از مصاحبه خود ضبط کنید و بعد آن را تماشا کنید. شما حالا می توانید بفهمید که کجای کار شما بهتر است و یا اینکه باید مقداری رفتار خود را باید تغییر دهید.

 

از قبل در مورد پاسخ سوالات احتمالی مصاحبه فکر کنید. برای مثال، احتمالاً فرصتی خواهید داشت که بگویید چرا مستحق دریافت فاند هستید. بنابراین، یک سخنرانی آسانسوری آماده کنید که سه جنبه مرتبط از پیشینه شما را برجسته کند. این سخنرانی را حفظ نکنید. فقط نکات کلیدی را که می خواهید بیان کنید به خاطر بسپارید تا بتوانید پاسخی طبیعی به سوالات مصاحبه کننده داشته باشید.

 

قبل از شروع مصاحبه با زوم یا سایر نرم افزارهای ویدئو کنفرانس، با وب کم خود عکس بگیرید و آن را به دقت بررسی کنید. اگر وب کم خود کثیف است آن را تمیز کنید. اگر پوسترهای نامناسبی در پس زمینه وجود دارد، آنها را حذف کنید. سعی کنید ظاهری آراسته و مرتب و بدون شلوغی زیاد داشته باشید.

 

برای مصاحبه حضوری، صبح روز مصاحبه حمام یا دوش بگیرید و دندان های خود را مسواک بزنید. حرفه ای لباس بپوشید آدامس نجوید و سیگار نکشید. در صورتی که در راه رفتن به محل مصاحبه گم شدید، چند دقیقه زودتر برسید. سعی کنید یک برداشت خوب ایجاد کنید.

بعد از دریافت فاند چه کاری باید انجام دهید

بسیاری از فاند ها قابل تمدید هستند. پس از اینکه برای اولین بار فاند را دریافت کردید، می توانید هر سال که در دانشگاه هستید به دریافت آن ادامه دهید. اما، برای حفظ آن باید چند قدم بردارید.

بسیاری از فاند ها تجدیدپذیر دریافت کننده را ملزم به حفظ نمرات خوب می کنند. برخی نیاز به شرکت در خدمات اجتماعی یا جلسه ای دارند که توسط ارائه دهنده فاند برگزار می شود. بسیاری از فاند های تحصیلی نیازمند ارسال گزارش نمرات و به روز رسانی برنامه فاند در مورد فعالیت های علمی و غیر دانشگاهی شما هستند.

 

ارائه دهندگان فاند همچنین می خواهند در مورد تأثیر بورس تحصیلی بر زندگی گیرنده بشنوند. برخی از دریافت کنندگان بورس تحصیلی چنان نامه های تشکر صمیمانه و واقعی نوشته اند که ارائه دهنده فاند تصمیم گرفته است فاند تحصیلی غیر قابل تمدید را به فاند تحصیلی تجدید پذیر تبدیل کند.

 

پس از دریافت فاند، شرایط لازم برای حفظ آن را بررسی کنید.

فراموش نکنید که فاند تحصیلی را به رزومه فاند خود اضافه کنید. کسب فاند های کوچکتر می تواند به شما کمک کند فاند های بزرگتری کسب کنید.

شرایط دریافت فاند از کانادا

برای در نظر گرفتن بورسیه تحصیلی یا بودجه کامل در کانادا، باید مهارت های علمی، معدل بالا و رزومه تحقیقاتی در علوم مهندسی، طبیعی، بهداشت، اجتماعی یا انسانی، و همچنین مدرک قوی و نمره زبان داشته باشید. کانادا یکی از فعال ترین کشورها در اعطای بورسیه است که هر سال تقریباً صد و شصت و هفت بورسیه تحصیلی اعطا می کند.

در اینجا برخی از نکات برجسته دیگر در مورد فول فاند کانادا آمده است:

 

 • ابتدا باید در یکی از دانشگاه های کانادا ثبت نام کنید.
 • گاهی اوقات بورسیه ها 50000 دلار در سال ارزش دارند.
 • صلاحیت ها بر اساس سه معیار یکسان ارزیابی می شوند: پیشرفت تحصیلی، پتانسیل پژوهشی و رهبری.
 • دانشجویان باید توسط موسسه یا فردی که بورسیه را اعطا می کند، نامزد شوند.
دریافت فاند-از-کانادا

مدارک مورد نیاز برای فاند تحصیلی

مدارک زیر برای دریافت بورسیه تحصیلی و فاند مورد نیاز است:

 

 • فرم درخواست بورسیه یا کمک مالی را تکمیل کنید.

تمام بخش های فرم درخواست را با دقت کامل کنید.

 • فتوکپی پاسپورت

گذرنامه باید حداقل شش ماه پس از سفر شما معتبر باشد و تنها کپی صفحه اصلی گذرنامه شامل عکس و اطلاعات شخصی شما کافی است.

 • کپی مدارک تحصیلی

ریز نمرات آخرین فارغ التحصیلی یا مدرسه فعلی خود را ارسال کنید. این سند باید به طور رسمی توسط مدرسه یا کالج قبلی شما امضا شود.

اگر برای بورسیه برنامه اراسموس درخواست می دهید، باید دو ترم تحصیل کرده باشید.

 • اثبات مهارت زبان انگلیسی

باید در آزمون زبان انگلیسی و یا زبان جایگزین برای برنامه تحصیلی خود نمره خوبی کسب کرده باشید. آزمون های معتبر در زبان های مورد نیاز دانشگاهی شامل موارد زیر هستند.

زبان انگلیسی، آیلتس، تافل

اسپانیایی: DELE

فرانسوی: DELF یا DALF

آلمانی: DSH، TestDaF، OSD، telc

 • انگیزه نامه

بیانیه انگیزه نامه باید یک صفحه تقریباً 400 کلمه ای باشد که در آن توضیح دهید که چرا این رشته تحصیلی را انتخاب کرده اید و چگونه با اهداف تحصیلی و شغلی آینده شما ارتباط دارد. مهم است که در این نامه صادق باشید. همچنین باید به طور خلاصه مدارک خود و نحوه مطابقت آنها با مدرک انتخابی خود را توضیح دهید.

 • توصیه نامه (1 یا 2 مورد)

معمولا فقط یک، اما در برخی موارد ممکن است از شما خواسته شود که دو توصیه نامه ارائه دهید. توصیه نامه ها فقط می توانند از طرف معلم / مربی یا کارفرما / شخصی که بر کار شما نظارت دارد باشد. این نامه اطلاعات بیشتری در مورد مدارک، مهارت ها و توانایی های فکری شما به ارائه دهنده بورس تحصیلی ارائه می دهد و همچنین ممکن است نشان دهنده علاقه یا انگیزه شما در رشته و/یا دانشگاه انتخابی شما باشد.

 • رزومه

حتی اگر تجربه کاری ندارید، می‌توانید تمام سابقه تحصیلی، سرگرمی‌ها، علایق، دستاوردها و مهارت‌های اجتماعی خود را هنگام درخواست برای بورس تحصیلی درج کنید. به یاد داشته باشید که هر زبانی را که می دانید (از جمله گواهینامه زبان) را وارد کنید، اما در مورد سطح مهارت خود صادق باشید. شامل مهارت های کامپیوتری، کار داوطلبانه و سایر دوره هایی که می گذرانید (حتی دوره های کوتاه مدت)، به خصوص دوره های مرتبط با رشته تحصیلی شما.

 • نمرات خوب آزمون

نمرات آزمون SAT، ACT، GRE، GPA، و سایر نمرات آزمون می تواند عامل مهمی در زمانی که کالج ها در نظر بگیرند که چه کسی بورسیه دریافت کند باشند. معمولا نمرات بالا از همه مهمتر هستند. با این حال، پس از بررسی تمام اسناد مربوطه، بورسیه تحصیلی با استفاده از یک رویکرد جامع ارزیابی می شود.

ممکن است اسناد اضافی درخواست شود:

 • مقاله

علاوه بر نامه پوششی، ممکن است از شما خواسته شود که مقاله ای در مورد یک موضوع خاص بنویسید که معمولاً مربوط به بورسیه است.

 • کیف فاند

دانشجویانی که برای بورسیه تحصیلی در هنر، طراحی و رشته های مشابه درخواست می کنند، ملزم به ارائه نمونه کارها و پروژه های هنری هستند. برای مدرک هنر، نمونه کارها برای نشان دادن مهارت های معدل شما مهم هستند.

 • اطلاعات مالی والدین از جمله اظهارنامه مالیاتی
 • فرم پزشکی

فرم ارزیابی سلامت که توسط یک کلینیک/بیمارستان پزشکی مجاز در کشور شما امضا شده است

ترجمه مدارک باید توسط مترجمان رسمی انجام شود و همیشه همراه با اصل مدارک باشد.

 

موسسه مهاجرتی کاریابی بین المللی کاربین به صورت تخصصی در امور مهاجرت از طریق تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری فعالیت دارد و دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد.

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد مهاجرت به کشور مورد نظر خود و یا گرفتن فاند تحصیلی با وکیلان و کارشناسان ما در امور مهاجرت در موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107  021 و یا 22654650 در ارتباط باشید.

 

برای کسب اطلاع از آخرین اخبار و قوانین مهاجرت به کشور مورد نظر خود ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید و یا سوالات خود را از طریق ایمیل موسسه مهاجرتی کاربین به آدرس info@karbinco.com ارسال نمایید تا کارشناسان در کمترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما باشند.

همچنین می توانید سوالات خود را در مورد گرفتن فاند تحصیلی در پایان این متن در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا وکیلان مهاجرتی ما به سوالات شما جواب دهند.

 

در ضمن، پیشنهاد می کنیم که برای بررسی بیشتر شرایط خود برای مهاجرت به کشور مورد نظر خود فرم مهاجرتی آنلاین کاربین را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار نمایند.

سوالات متداول

فاند کمک مالی می باشد که به دانشجویان برتر نیازمند مالی که درآمد خانواده آنها قابل توجه نیست اعطا می گردد.

اگر خواهان بورسیه تحصیلی هستید، باید رزومه علمی قوی، شامل مقالات با مدرک تحقیقاتی خوب، تألیف کتاب، معدل بالا، اختراعات، نمرات زبان خوب، توصیه نامه و افتخارات داشته باشید. جوایز داخلی و خارجی نیز می تواند برای دریافت بورسیه های تحصیلی شما مناسب باشند.

یکی از مهمترین شرایط بورسیه داشتن مدرک زبان در کشور مورد نظر شماست. نمره دیپلم زبان شما بسته به دانشگاه مورد نظر، کشوری که قصد رفتن به آن را دارید و سطح تحصیلات شما متفاوت خواهد بود.

برای یافتن بهترین فاندهای تحصیلی می توانید از موتور جستجو استفاده کنید. با این حال، اگر مایل به درخواست در کانادا هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار در این رابطه قرار دهند و شما را راهنمایی کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر