گرین کارت آمریکا

گرین کارت آمریکا

دارندگان کارت سبز آمریکا این امکان را دارند که به صورت قانونی در این کشور زندگی کنند. در حال حاضر در کشور آمریکا چیزی در حدود ۱۳٫۲ میلیون نفر گرین کارت این کشور را دریافت کرده اند. چیزی در حدود ۸ میلیون نفر از این افراد نیز برای دریافت تابعیت آمریکا واجد شرایط خواهند بود. کسانی که گرین کارت آمریکا را دارند می توانند با داشتن مدارک مورد نیاز و اقامت مستمر در حدود ۵ سال در ایالات متحده آمریکا برای درخواست تابعیت نیز مجاز باشند.

 

افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند به صورت خودکار این امکان برای آنها وجود دارد که بتوانند تابعیت آمریکا را اگر یکی از والدین آنها شهروند آمریکایی باشد نیز اخذ نمایند. با گرین کارت آمریکا شما محدودیتی برای ورود به خاک این کشور نخواهید داشت و همچنین می توانید از حقوقی به مانند دیگر شهروندان آمریکایی، جدا از حق رای دادن بهره مند شوید. یکی از مهمترین مزایای دریافت گرین کارت آمریکا این است که اتباع خارجی چیزی در حدود ۸۰ درصد از هزینه های تحصیلی خود را کاهش خواهند داد.

 

این امکان نیز وجود دارد که شما با داشتن گرین کارت آمریکا بتوانید از مزیت هایی یک شهروند مقیم این کشور نیز بهره مند شوید. ما نیز در این مقاله به دلیل اهمیت بسیار زیاد گرین کارت در ایالات متحده آمریکا به بررسی این موضوع برای شما پرداخته ایم. اگر می خواهید به سوالات و ابهامات خود در مورد شرایط دریافت گرین کارت آمریکا، هزینه گرین کارت آمریکا و ثبت نام گرین کارت آمریکا پاسخ داده شود این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

آمریکا

درباره آمریکا

آمریکا یکی از مهاجرخیز ترین کشورهای جهان است و هر ساله تاجران و سرمایه گذاران بسیاری به این کشور  مهاجرت می کنند. این کشور در طول تاریخ در تحقیق و توسعه از پیشرو و بهترین کشور های جهان بوده است. ایالات متحده با ناخالص داخلی به ارزش چیزی در حدود 25.3 تریلیون دلار، توانسته است که بزرگترین اقتصاد جهان را در اختیار خود قرار دهد. از لحاظ شاخص کیفیت زندگی نیز آمریکا توانسته است که در رتبه 15 ام و از لحاظ بازار کار نیز رتبه اول را در اختیار داشته باشد. آمریکا کشور بسیار بزرگی است. این کشور پس از چین و هند پر جمعیت ترین کشور و پس از روسیه و کانادا عظیم ترین کشور جهان می باشد.

 

آمریکا از نظر جغرافیایی در موقعیت ایده آلی قرار دارد. این کشور از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام در ارتباط است؛ که این راه را برای تجارت بازرگانان مهیا کرده است. این کشور پیشرفته و متمول در جنوب با مکزیک و در شمال با کانادا مرز مشترک دارد. کشور آمریکا از 50 ایالت و یک منطقه تشکیل شده و پایتخت آن واشینگتن دی سی می باشد. از بزرگترین شهر های این کشور می توانیم به شهر های نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو و  هوستون اشاره داشته باشیم. زبان رسمی در آمریکا انگلیسی بوده و زبان دوم در بسیاری از ایالت های این کشور اسپانیایی است.

 

مهاجرت به آمریکا می تواند مزایای بی شماری را برای شما به همراه داشته باشد. هر ساله مهاجران بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند و اقامت این کشور را نیز دریافت می نمایند.

 

شما می توانید سوالات خود را در مورد مهاجرت و دریافت گرین کارت آمریکا در انتهای این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

مهاجرت به آمریکا

آمریکا یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی است. آمریکا از لحاظ رده بندی آموزشی رتبه اول را در اختیار دارد و بهترین دانشگاه های جهان در این کشور قرار گرفته اند. آمریکا همچنین یکی از بهترین سیستم های درمانی را در اختیار داشته و سالانه چیزی در حدود 16.9 درصد از بودجه خود را به این بخش تخصیص می دهد. این کشور هر ساله پذیرای حدود 1 میلیون مهاجر از کشور های در حال توسعه و توسعه یافته از سراسر جهان می باشد.

 

ایالات متحده خود کشوری است که از مهاجران تشکیل شده و هم اکنون نیز حدود 14 درصد از جمعیت این کشور مهاجر می باشند. از مهمترین روش های مهاجرت به کشور آمریکا می توانیم به کار، سرمایه گذاری، ازدواج، لاتاری، خانوادگی و غیره اشاره کنیم که در اکثر آنها امکان دریافت اقامت آمریکا نیز وجود دارد. آندسته از مهاجرانی که قصد داشته باشند در کشور آمریکا اقامت کنند  باید گرین کارت این کشور را دریافت نمایند.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد اقامت آمریکا از طریق گرین کارت فرم مشاوره مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کابین رو تکمیل کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند.

گرین کارت آمریکا چیست ؟

گرین کارت آمریکا، در واقع مجوز قانونی برای کار و زندگی مهاجران در این کشور است. حال اینکه چرا این کارت را گرین کارت می نامند؟ در پاسخ باید بگوییم که گرین کارت در زمان های قدیم در هنگام صدور رنگ سبز داشته است و به همین دلیل این کارت را گرین کارت به معنای کارت سبز می نامند. در آن زمان این کارت گواهی بیگانگان نیز نام داشته است. شما با داشتن گرین کارت آمریکا این امکان را خواهید داشت که در این کشور اقامت داشته و در این کشور زندگی کنید و استخدام شده و به کار نیز بپردازید.

 

تخمین زده می شود که چیزی در حدود 13.9 میلیون در کشور آمریکا، گرین کارت دارند. از این میان 9.1 میلیون نیز شرایط لازم را برای دریافت تابعیت آمریکا دارا هستند. توجه داشته باشید که بسیاری از کسانی که گرین کارت آمریکا را دریافت کرده اند از طریق شرکت در لاتاری بوده است. شما نیز میتوانید از طریق شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد گرین کارت آمریکا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین در امور مهاجرت در تماس باشید.

گرین-کارت-آمریکا

شرایط گرفتن گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری

یکی از بهترین روش های دریافت گرین کارت کشور آمریکا این است که شما در لاتاری شرکت کنید. سالانه از طریق لاتاری چیزی در حدود 50،000 مهاجر به آمریکا مهاجرت می کنند. مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری به صورت تصادفی و از طریق قرعه کشی انجام می شود. آندسته از کشور هایی که کمترین میزان مهاجر را در آمریکا دارند این امکان را خواهند داشت که به آمریکا از طریق لاتاری مهاجرت کنند. این برنامه مهاجرتی از طریق وزارت امور خارجه آمریکا برنامه ریزی و هدایت می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی لاتاری با داشتن یک عکس که به تازگی انداخته شده است و گذرنامه در این برنامه مهاجرتی شرکت کنید.

شما پس از این که در این برنامه مهاجرتی برنده شدید باید برای مهاجرت به این کشور از طریق برنامه مهاجرتی لاتاری شرایط و مدارک لازم را داشته باشید. لازم است که برای اخذ گرین کارت آمریکا از طریق لاتاری این شرایط را در نظر بگیرید:


 • برای ورود به خاک آمریکا از لحاظ قانونی مشکلی را نداشته باشید.
 • فرم I-485 را تکمیل کرده باشید.
 • در سایز گذرنامه دو عکس داشته باشید.
 • فرم I-693 را برای معاینه پزشکی و واکسیناسیون تکمیل کنید.
 • کپی از صفحه گذرنامه با ویزای غیر مهاجرتی بگیرید.
 • کپی از صفحه گذرنامه همراه با پذیرش (ورود) یا مهر مشروط. بگیرید.
 • فرم I-94 را تکمیل کنید که به جهت سوابق ورود / عزیمت شما می باشد.
 • ارائه برگه های دادگاهی و نسخه های معتبر برای افراد دارای سوء پیشینه انجام دهید.
 • در موقع قرعه کشی لاتاری کپی نامه انتخاب متقاضی را ارائه کنید.
 • پرداخت کامل هزینه های بررسی ویزای لاتاری را انجام دهید.
 • فرم I-601، برای درخواست از مواردی که موجب عدم پذیرش شما شده است را تکمیل کنید.
 • پرداختی هزینه درخواست لاتاری آمریکا را واریز کنید.

روش های دریافت گرین کارت آمریکا

روش های دریافت گرین کارت

روش های بسیاری وجود دارد که شما می توانید از طریق آن گرین کارت آمریکا را دریافت کنید. بیشتر افراد این امکان را دارند که از طریق اعضای خانواده خود که در آمریکا قرار داشته و یا پیشنهاد کاری دارند به آمریکا مهاجرت کنند و گرین کارت این کشور را نیز دریافت نمایند. از روش های معمول برای دریافت گرین کارت آمریکا می توانیم به  برنامه های بشردوستانه اشاره داشته باشیم. ما در ادامه به شما آندسته از مواردی را که از طریق آن این امکان برای شما وجود خواهد داشت که اقامت آمریکا را از طریق گرین کارت دریافت کنید ارائه خواهیم کرد.

 

گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاران از سراسر جهان این امکان را دارند که به همراه خانواده خود شامل همسران و فرزندان مجرد زیر 21 سال از طریق سرمایه گذاری به آمریکا مهاجرت کنند. سرمایه گذاران لازم است که برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری نشان دهند که سرمایه لازم برای ایجاد یک شرکت تجاری در کشور ایالات متحده آمریکا را دارا هستند. از طریق گرین کارت آمریکا به راحتی امکان دریافت اقامت آمریکا برای شما و خانوادتان وجود خواهد داشت. افرادی که بتوانند 10 شغل را در ایالات متحده آمریکا ایجاد کنند می توانند گرین کارت این کشور را نیز دریافت نمایند.

 

شرایطی که از طریق ان شما می توانید از طریق سرمایه گذاری گرین کارت آمریکا را دریافت کنید شامل سرمایه گذاری 1.8 میلیون دلاری در این کشور است. با این حال، ممکن است که شما تحت شرایطی امکان دریافت گرین کارت آمریکا با سرمایه گذاری 900 هزار دلاری نیز داشته باشید.

 

گرین کارت آمریکا از طریق ازدواج

 

از طریق ازدواج نیز شما امکان دریافت گرین کارت آمریکا را خواهید داشت. بدین منظور لازم است که شما با یک شهروند و یا فردی که اقامت آمریکا را دارد ازدواج کنید. از این طریق شما امکان اخذ مجوز کار و زندگی در هر نقطه ای از ایالات متحده آمریکا را بدست خواهید آورد. از طریق ازدواج شما امکان درخواست شهروندی ایالات متحده را نیز خواهید داشت. برای درخواست تابعیت آمریکا از طریق ازدواج لازم است که شما سه سال در آمریکا حضور مستمر داشته باشید.

 

 

مدارک لازم برای دریافت گرین کارت آمریکا از طریق ازدواج

 

مدارکی که شما لازم است برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج ارائه کنید بسته به شرایط شما می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی مهمترین مدارکی که شما باید برای مهاجرت به این کشور ارائه کنید عبارتند از:

 

 

 • داشتن گواهی نامه ازدواج.
 • داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه های خود.
 • اثبات تابعیت یا اقامت دائم آمریکایی همسر شما.
 • مدارکی که نشان دهد شما به خاک ایالات متحده آمریکا ورود قانونی داشته اید.
 • گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس کشور هایی که در آن حضور داشته اید.
 

در مورد گرین کارت آمریکا از طریق ازدواج شما می توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

 

گرین کارت آمریکا برای نخبگان

 

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نخبگان است. شما اگر شرایط ویژه ای دارید و استعداد خاصی در زمینه ای دارید بهتر است که از طریق ویزای نخبگان تقاضای گرین کارت آمریکا را بدهید. شما می توانید تنها بر اساس استعداد خود بدون هیچ پیشنهاد کاری به آمریکا مهاجرت کنید. اگر شما از توانایی فوق العاده ای در رشته و زمینه خاصی بهره مند هستید می توانید واجد شرایط دریافت ویزای EB-1 آمریکا باشید.

 

آمریکا از تمام کسانی که توانایی و استعداد ویژه ای در علوم، هنر، تجارت و یا رشته های ورزشی دارند استقبال می کند. شما نیز می توانید از طریق رشته ها و زمینه هایی که در بالا ذکر شده است به آمریکا مهاجرت کنید.

 

 

مدارک لازم برای دریافت گرین کارت آمریکا برای نخبگان

 

آندسته از افرادی که شرایط لازم نخبگان را دارند و قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند و گرین کارت آمریکا را دریافت کنند لازم است که این موارد را نیز در نظر داشته باشند:

 

 

 • مدارک لازم برای استعداد ویژه از جمله مدارکی ملی یا بین المللی.
 • توانایی فوق العاده که نشان دهد شما می توانید در آمریکا فعالیت کنید.
 • حضور شما در ایالات متحده آمریکا باید به نفع این کشور باشد.
 

برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در مورد گرین کارت آمریکا برای نخبگان فرم مشاوره مهاجرتی موسسه کاربین رو تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 

گرین کارت آمریکا از طریق تحصیل

 

هم اکنون درهای مهاجرتی آمریکا برای ایرانیان باز شده است و شما از طریق تحصیل این امکان را خواهید داشت که به آمریکا مهاجرت کنید. اما به صورت مستقیم امکان دریافت اقامت دائم و یا گرین کارت این کشور از طریق مهاجرت تحصیلی وجود ندارد. شما به عنوان دانشجوی بین المللی روش های مختلفی را پیش رو دارید که از طریق آن بتوانید اقامت دائم کشور آمریکا را نیز برای خود دریافت کنید.

 

کسی که در آمریکا در حال تحصیل می باشد این امکان را خواهد داشت که ویزای F1 را دریافت کند. شما می توانید با دریافت پیشنهاد کاری با تبدیل ویزای دانشجویی خود نیز با ویزای کاری آمریکا اقامت دائم این کشور را نیز بدست آورید. به غیر از پیشنهاد کاری از مهمترین روش هایی که شما این امکان را خواهید داشت که ویزای دانشجویی را دریافت کنید عبارتند از:

 

 

 • ازدواج با یک فردی که اقامت و یا تابعیت آمریکایی را دارد.
 • شرکت در برنامه مهاجرتی لاتاری و برنده شدن در آن.
 • اقامت کشور آمریکا از طریق برنامه های مهاجرتی خانواده.
 • استخدام در ارتش آمریکا.
 • استفاده از شرایط تمکن مالی والدین.

 

گرین کارت آمریکا از طریق خانوادگی

 

کشور آمریکا اهمیت بسیاری را به حفظ بنیان خانواده می دهد. از این رو بستگان شهروندانی که در  ایالات متحده آمریکا قرار دارند این امکان برای آنها وجود دارد که بتوانند از شرایط قانونی اقامت دائم ایالات متحده آمریکا را دریافت کنند. آندسته از افرادی که تابعیت کشور آمریکا را دارند می توانند اقوام خود مانند والدین، برادران و خواهران را با داشتن شرایط لازم به آمریکا دعوت کنند. تمام افرادی که بالای 21 سال سن داشته و اقامت دائم و یا پاسپورت آمریکایی را دریافت کرده اند می توانند افراد زیر را به آمریکا دعوت کنند.

 

 

 • بستگان درجه یک

این ویزا برای کسانی است که از اعضای خانواده یک شهروند آمریکایی بوده باشند.

 • بستگان درجه دو

این ویزا نیز برای خانواده هایی است که ارتباط خانوادگی با یک شهروند آمریکایی را دارند.

شرایط دریافت گرین کارت آمریکا

به تمام کسانی که گرین کارت آمریکا را دارند دولت این کشور اجازه می دهد که از خارج وارد این کشور شده و مجوز اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا را نیز دریافت کنند. بسیاری از افرادی که گرین کارت آمریکا را دریافت می کنند این امکان را دارند در هر نقطه از ایالات متحده آمریکا زندگی و کار کنند. پس از چند سال نیز این امکان وجود دارد که شما اقامت آمریکا را نیز دریافت نمایید.

 

برای دریافت اقامت آمریکا از طریق گرین کارت، روش های مختلفی برای شما وجود دارد. شما برای مهاجرت به آمریکا از طریق گرین کارت لازم است که مدارک مورد نیاز را در صورت لزوم ارائه کنید. مهمترین مدارک برای دریافت اقامت آمریکا عبارتند از:

 

 

 • ارائه کارت و شناسنامه ملی معتبر.
 • ارائه گواهینامه معتبر با 6 ماه اعتبار
 • ارائه عکس در سایز گذرنامه که در 3 ماه اخیر انداخته شده باشد.
 • ارائه عدم سوء پیشینه از پلیس کشورهایی که قبلا در آنها اقامت داشته اید.
 • ارزیابی های پزشکی و گواهی سلامت.
 • تکمیل فرم پزشکی I-639.
 • تکمیل فرم اطلاعات شخصی AG325.
 
شرایط-دریافت-گرین-کارت-امریکا

مزایای دریافت گرین کارت آمریکا

دریافت گرین کارت کشور آمریکا می تواند برای شما دارای مزایای بی شماری باشد. شما به غیر از اینکه می توانید در هر نقطه ای از آمریکا در هر زمانی از طریق گرین کارت این کشور اقامت داشته باشید، این امکان برای شما وجود دارد که از مزایای زیر نیز بهره مند گردید:

مزایای دریافت گرین کارت آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • امکان حمایت مالی از بستگان برای مهاجرت به آمریکا.
 • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه و موسسات آموزشی با هزینه بسیار کمتر.
 • امکان شرکت و مشارکت در فعالیت های سیاسی در کشور آمریکا.
 • امکان ورود و خروج بسیار آسان تر به آمریکا.
 • امکان دریافت مزایای تأمین اجتماعی به مانند شهروندان آمریکایی
 • امکان دسترسی به فرصت های شغلی بسیار بهتر.
 

گرین کارت آمریکا این امکان را به شما می دهد که به ایالات متحده حق ورود داشته باشید و در این کشور اقامت دائم دریافت کنید. شما این امکان را خواهید داشت که بدون هیچ عوارضی در آمریکا به کار و زندگی بپردازید. اگر می خواهید در ایالات متحده آمریکا به طور دائم به عنوان کسی که گرین کارت آین کشور را دارد اقامت داشته باشید هیچ محدودیتی با گرین کارت آمریکا برای شما به‌وجود نخواهد داشت.

شما این امکان را خواهید داشت که با گرین کارت آمریکا در هر کدام از 50 ایالت آمریکا که قصد دارید زندگی کنید اقدام فرمایید. علاوه بر این شما در آمریکا جدا از اینکه حق رأی دادن را خواهید داشت با داشتن گرین کارت این امکان برای شما وجود دارد که تقریباً از تمام حقوقی که یک شهروند آمریکایی نیز دارد به خوبی استفاده کنید. اگر شما تصمیم دارید که شهروندی ایالات متحده آمریکا را نیز دریافت کنید این امکان برای شما وجود دارد که پس از پنج سال زندگی در این کشور، تابعیت آمریکایی را نیز دریافت نمایید.

مراحل اخذ گرین کارت آمریکا

اولین اقدامی که لازم است شما برای دریافت کارت سبز و یا همان گرین کارت آمریکا انجام دهید این است که اطلاع کسب کنید که آیا شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم این کشور را دارید و یا خیر. این بدین معنا است که شما در ابتدا تعیین کنید که در کدام یک از دسته بندی های مهاجرتی در آمریکا قرار خواهید گرفت. پس از این که شما مراحل پیشین را سپری کردید لازم است که برای دادخواست مهاجرت، اقدامات لازم را انجام دهید. ثبت درخواست و ثبت نام برای دریافت اقامت دائم در USCIS اولین مرحله الزامی است. در این راستا شما می توانید درخواست اقامت را برای خود و خانواده تان ارائه کنید.

 

 

در مرحله بعدی نیز لازم است که دادخواستی که از طرف شما ارائه شده توسط USCIS مورد تایید واقع شود. در این مرحله نیز لازم است که شما تعیین کنید که از کدام برنامه مهاجرتی آمریکا قصد دارید که گرین کارت (کارت سبز) خود را دریافت نمایید. اگر شما در داخل آمریکا قرار دارید و در این کشور زندگی می کنید لازم است که مستقیماً به USCIS مراجعه کنید و درخواست خود را نیز در این راستا مطرح نمایید. در غیر اینصورت لازم است که شما از طریق پردازش کنسولی اقدامات خود را انجام دهید.

 

 

پس از آنکه شما درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم آمریکا ارائه دادید، این درخواست شما توسط اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا نیز تحت اقدامات و بررسی های لازم قرار خواهد گرفت. از طرف اداره مهاجرت و شهروندی کشور آمریکا ممکن است که برای شما یک قرار ملاقات برای اندازه گیری های بیومتریک تعیین شود. در نامه ای که شما دریافت خواهید کرد، به شما اطلاع داده خواهد شد که در چه روز، ساعتی و یا مکانی لازم است که حضور پیدا کنید. در این قرار ملاقاتی که برای شما تعیین شده است اثر انگشت، عکس و امضای شما نیز مورد بررسی های لازم قرار خواهد گرفته و ضبط خواهد شد. از طریق این موارد است که هویت شما را دولت آمریکا در آینده خواهد شناخت.

مراحل-دریافت-گرین-کارت

مدت زمان صدور گرین کارت آمریکا

برای تمام کسانی که قصد دارند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند ممکن است که این سؤال پیش آمده باشد که چه مدت طول می کشد تا این کارت را دریافت کنید؟ به طور میانگین مدت زمانی که طول می کشد که شما گرین کارت آمریکا را دریافت کنید چیزی در حدود 8 تا 14 ماه می باشد. اگر شما با استفاده از ویزای مهاجرتی مجازی که دریافت کرده اید به خاک ایالات متحده آمریکا وارد شوید، برای آنکه کارت اقامت دائم خود را دریافت کنید ممکن است که چیزی در حدود 90 روز زمان ببرد.

البته ممکن است که بسته به شرایط و نوع درخواستی که شما به دولت آمریکا ارائه کرده اید مدت زمان صدور ویزای شما کمی متفاوت باشد. برای مثال زمانی که شما از طریق ازدواج قصد دارید برای دریافت ویزای گرین کارت آمریکا اقدام کنید لازم است که در حدود 10 تا 38 ماه در انتظار قرار داشته باشید.

قوانین گرین کارت آمریکا

شما با دریافت گرین کارت آمریکا از حقوق و مسئولیت های جدیدی بهره مند خواهید شد و در قبال دریافت اقامت آمریکا باید به قوانین موجود احترام بگذارید. شما با دریافت اقامت دائم آمریکا این امکان را خواهید داشت که طور دائم در ایالات متحده آمریکا به کار و زندگی بپردازید. این به شرطی است که شما در این مدت اقداماتی را انجام نداده باشید که منجر به اخراج شما از ایالات متحده آمریکا شود.

 

شما با هر برنامه مهاجرتی به غیر از توریستی اگر به آمریکا مهاجرت کنید این امکان را دارید که پیشنهاد کاری دریافت کرده و اقامت این کشور را نیز اخذ کنید. از قوانینی که در زیر اشاره شده است لازم است که شما برای مهاجرت به آمریکا از این قوانین تبعیت کرده باشد:

 

 

 • شما لازم است که اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را به صورت کامل ثبت کنید؛
 • شما درآمد خود را به مقامات مالیاتی ایالتی و خدمات در داخل ایالات متحده آمریکاباید گزارش کنید؛
 • شما لازم است که از شیوه دموکراتیک در کشور آمریکا اطاعت کرده باشید؛
 • توجه کنید که شما با اقامت دائم آمریکا حق رای گیری را نخواهید داشت زیرا ساکنانی که اقامت دائمی آمریکا را دارند این امکان را نخواهند داشت که در انتخابات فدرال، ایالت یا محلی آمریکا شرکت کنند.
 • اگر 18 تا 25 سال سن دارید لازم است که در سرویس انتخابی نیز ثبت نام کرده باشید.

هزینه گرین کارت آمریکا

برای پردازش ویزای مهاجرتی آمریکا و همچنین صدور کارت اقامت خدمات شهروندی و مهاجرتی این کشور که USCIS نام دارد ممکن است از شما هزینه ای دریافت شود. متقاضیان لازم است که این هزینه را به عنوان گرین کارت به اداره مربوطه ارسال کنند. هزینه صدور و ارسال گرین کارت آمریکا بسته به این که شما چه نوع درخواستی را ارائه کرده اید و اینکه شرایط شما چیست متفاوت خواهد بود. لازم است که پیش از هر اقدامی این هزینه ها را برای دریافت گرین کارت آمریکا در نظر داشته باشید:

 

 

 • هزینه پردازش گرین کارت آمریکا                          325 تا 345 دلار؛
 • هزینه USCIS برای مهاجرت به آمریکا                              220 دلار؛
 • هزینه خدمات بیومتریک                                               85 دلار؛
 • هزینه ارزیابی های پزشکی                                   400 تا 500 دلار؛
دریافت-گرین-کارت-امریکا

تابعیت آمریکا از طریق گرین کارت

کسانی که گرین کارت آمریکا را دریافت کرده اند این امکان را دارند که با داشتن شرایط و شواهد مورد نیاز تابعیت این کشور را نیز دریافت کنند. شما برای دریافت تابعیت آمریکا از طریق گرین کارت لازم است که نشان دهید که حداقل پنج سال به صورت مستمر در این کشور اقامت داشته اید.

شما و تمام افرادی که قصد دارند تابعیت آمریکا را دریافت کنند لازم است که نشان دهند از حسن اخلاق برخوردار بوده و در مدت زمان حضور خود در آمریکا بر خلاف قانون عمل نکرده اند. لازم به ذکر است که کودکانی که کمتر از 18 سال سن داشته باشند و حداقل یکی از  والدین آنها آمریکایی باشد این امکان برای آنها وجود دارد که به صورت خودکار تابعیت ایالات متحده آمریکا را نیز دریافت کنند.

نتیجه گیری

آمریکا به علت آنکه توانسته است بهترین بازار اقتصادی را در جهان ارائه کند، یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت می باشد. کشور آمریکا با داشتن بالاترین سطح رفاه و کیفیت زندگی به همراه سامانه بهداشتی بی نظیر به عنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای کار و زندگی معرفی گردیده است. تمام این عوامل دلیل و موجب شده تا از سراسر جهان بسیاری از مهاجران این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی مورد نظر خود انتخاب کنند.

 

گرین کارت به دلیل ظاهر سبز خود به این نام، نامیده می شود. شما می توانید با داشتن گرین کارت آمریکا در این کشور به صورت قانونی سفر کنید و در هر نقطه ای که مورد نظرتان بود اقامت داشته باشید. کسانی که گرین کارت آمریکا را دارند از مزایایی مانند دیگر شهروندان آمریکایی برخوردار هستند. 

 

گرین کارت آمریکا از روش های بسیاری به مهاجرانی که برای کار و زندگی به این کشور سفر می کنند اعطا می شود. از مهمترین شرایطی که شما این امکان را دارید که اقامت آمریکا را از طریق گرین کارت دریافت کنید می توانیم به پیشنهاد کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، خانوادگی، نخبگان و پناهندگی اشاره داشته باشیم. دریافت گرین کارت آمریکا می تواند به منزله دریافت تابعیت آمریکایی نیز برای شما باشد. شما می توانید با 5 سال زندگی در آمریکا برای دریافت تابعیت این کشور نیز اقدام کنید.

 

 

 

شما می توانید به صورت مستقیم با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 -021 با متخصصان و کارشناسان موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

سوالات متداول

گرین کارت آمریکا در واقع کارتی است که به شما مجوز اقامت دائم و قانونی در آمریکا را می دهد و شما می توانید در این کشور به کار و زندگی بپردازید. این مجوز به شما امکان زندگی در هر نقطه از ایالات متحده از سوی خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده (USCIS) را خواهد داد.

بله – شما پس از آنکه گرین کارت خود را دریافت کردید لازم است که هر 10 سال برای تمدید کارت خود اقدام کنید. اما توجه کنید که شما تحت شرایطی مانند ازدواج یا سرمایه گذاری لازم است که پس از دو سال زندگی در این کشور گرین کارت خود را تمدید کرده باشید.

بله – هر شخصی که ویزای کار معتبری در آمریکا داشته باشد این امکان را دارد که در هنگام حضور خود در این کشور درخواست گرین کارت آمریکا را نیز بدهد.

دولت آمریکا از طریق اندازه گیری های بیومتریک سوابق کیفری یا تخلفات مهاجر را از طریق اثر انگشت ضبط می کند. اثر انگشت شما برای دولت آمریکا حکم کارت شناسایی شما را خواهد داشت.

بله شما این امکان را دارید که از طریق ویزای K-1 یا ویزای نامزدی گرین کارت آمریکا را کسب کنید. ویزای نامزدی آمریکا در واقع ویزای موقتی است که به تمام کسانی که در خارج از آمریکا زندگی می کنند اعطا می شود. این کارت به تمام کسانی که قصد دارند ظرف 90 روز وارد خاک آمریکا شده و ازدواج کنند تعلق خواهد گرفت.

شما لازم است که برای دریافت گرین کارت آمریکا هزینه های آن را پرداخت کرده باشید. هزینه دریافت گرین کارت آمریکا بسته به زمان و شرایط شما متفاوت خواهد بود و معمولا این نیز چیزی بین 1200 تا 1800 دلار می باشد.

شما باید برای آنکه از طریق ازدواج ویزای آمریکا را دریافت کنید چیزی در حدود 21 هزار دلار در سال درآمد داشته باشید.

پروسه ای که لازم است شما برای دریافت گرین کارت سپری کنید چیزی بین ۷ تا ۳۳ ماه می باشد. البته لازم است که توجه کنید زمانی که شما برای دریافت گرین کارت آمریکا سپری کنید ممکن است که بسته به نوع کارت اقامتی شما متفاوت باشد. منطقه ای که درخواست شما ارائه شده، اداره پردازش و بسیاری دیگر از فاکتورها می تواند بر زمان دریافت کارت اقامت شما تاثیرگذار باشد. بر اساس روابط خانوادگی دریافت گرین کارت شما ممکن است که بین ۱ تا ۱۰ سال زمان ببرد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر