آرایشگری در آلمان

یکی از روش‌های ورود به آلمان دریافت ویزای کاری است. آلمان از جمله کشورهایی به شمار می‌رود که به نیروی کار زیاد در حوزه‌های مختلف نیاز دارد؛ به همین علت هر ساله لیستی منتشر می‌کند تا افراد متقاضی بتوانند نسبت به مهاجرت کاری اقدام کنند. یکی از مشاغل آرایشگری است. افرادی که آرایشگری در آلمان را انتخاب کرده‌اند، باید درباره نکات مختلفی اطلاعات به دست بیاورند. بازار کار، درآمد، شرایط، مهارت و نحوه مهاجرت کاری در بین این نکات جای می‌گیرند. تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا با این اطلاعات کاربردی آشنا شوید.

فرم مشاوره رایگان

آشنایی با حرفه آرایشگری در آلمان

آنچه خواهید خواند:

بازار کار حرفه آرایشگری در کشور آلمان چگونه است؟

افرادی که به دنبال مهاجرت کاری به آلمان با کمک مدرک آرایشگری هستند، باید در ابتدا با بازار کار این رشته آشنا شوند. در ابتدا باید بگوییم آرایشگری از جمله حرفه‌‌‌هایی به شمار می‌رود که در آلمان نیاز شدیدی به نیروی کار در آن حس می‌شود. هم آرایشگاه‌های زنانه و هم مردانه به نیروی کار زیادی نیاز دارند تا بتوانند در زمینه‌هایی همچون کوتاهی مو، گریم حرفه‌ای، میکاپ و… فعالیت داشته باشند.

 

آن دسته از افرادی که به‌عنوان آرایشگر وارد آلمان می‌شوند می‌توانند به دو صورت مشغول به کار شوند. روش اول راه‌اندازی و افتتاح یک سالن مستقل است. روش دوم نیز کار کردن در سالن‌های دیگر است. شما بر اساس شرایطی که دارید، می‌توانید نسبت به انتخاب یکی از گزینه‌ها اقدام کنید. فقط قبل از هر فعالیتی باید مجوز اقامت و کاری خود را دریافت کرده باشید.

برای مهاجرت کاری به آلمان از طریق آرایشگری به چه مهارت‌هایی نیاز است؟

آن دسته از افرادی که به دنبال آرایشگری در آلمان هستند، باید از مهارت‌های مختلفی بهره‌مند باشند. ازآنجایی‌که آلمان یکی از کشورهای رده بالا به شمار می‌رود، نیاز است بهترین نیروهای کار نیز به آن ورود پیدا کنند؛ پس داشتن برخی از مهارت‌ها کاملاً ضروری خواهد بود. برای اینکه بتوانید به یک فرد متخصص در این زمینه تبدیل شوید و همچنین حقوق بالایی نیز بگیرید، باید مهارت‌های خود را تا جایی که می‌توانید افزایش دهید.

 

برخی از آرایشگران تمرکز خود را روی کارهایی همچون گریم و میکاپ می‌گذارند. این در حالی است که برخی دیگر فعالیت و کسب مهارت در رشته‌هایی همچون مراقبت پوستی را ترجیح می‌دهند. به‌طورکلی برای اینکه بتوان در هر کدام از این رشته‌ها مهارت کسب کرد، نیاز است آموزش‌های لازم را دنبال کنید. امروزه دوره‌ها و کلاس‌های مختلفی وجود دارند که افراد با شرکت در آن‌ها می‌توانند به یک متخصص حرفه‌ای تبدیل شوند و مدرک بین‌المللی دریافت کنند.

 

آرایشگری از جمله رشته‌هایی به‌حساب می‌آید که برای موفقیت در آن نیاز است فرد خلاقیت داشته باشد. اگر شما نیز احساس می‌کنید خلاقیت و مهارت لازم را دارید، می‌توانید برای مهاجرت کاری آماده شوید. آلمان به افرادی همچون شما نیاز دارد. همچنین آرایشگران در کشور آلمان از وظایف مختلفی برخوردار هستند و باید آن‌ها را به‌صورت کامل انجام دهند؛ از جمله:

 

• باتوجه‌به درخواست مشتری باید فرایند زیبایی‌شناسی را روی موها اعمال کنند.
• تکنیک‌های نوین را علاوه بر حفظ باید توسعه دهند.
• همچنین شما به‌عنوان آرایشگر هم باید محل کار و همچنین ابزارها و تجهیزات را تمیز نگه دارید. در واقع از نظافت به‌هیچ‌عنوان نباید غافل شوید.

مهارت‌های مورد نیاز برای مهاجرت به‌عنوان آرایشگر

سطح درآمد آرایشگران در آلمان چقدر است؟

اگر قصد آرایشگری در آلمان را دارید، باید به نکات مختلفی توجه خود را معطوف کنید که یکی از آن‌ها سطح درآمد است. به‌طورکلی مؤلفه‌ها و پارامترهای مختلفی وجود دارند که می‌توانند به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی سطح درآمد آرایشگران در کشور آلمان تأثیر خود را بگذارند. شما نیز به‌عنوان متقاضی مهاجرت کاری باید این عوامل را شناسایی کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا واقعاً آلمان برای شما مناسب است یا خیر؟

 

ازآنجایی‌که خدمات زیبایی خانم‌ها بیشتر است، می‌توانیم این‌طور بیان کنیم درآمد آرایشگران حوزه زنان نیز بالاتر است. سطح تحصیلات و مهارت در حوزه مورد نظر به‌صورت مستقیم روی درآمد شما اثرگذار خواهند بود. هر چقدر تخصص و مهارت شما در انجام خدمات بیشتر باشد، به همان اندازه نیز می‌توانید درآمد بیشتری به دست بیاورید. حداقل درآمدی که هر آرایشگر در آلمان می‌تواند به دست بیاورد 1710 یورو است. همچنین حداکثر درآمد در آرایشگاه‌های بسیار معمولی 3500 یورو است.

 

اگر در آرایشگاه‌های مطرح کار خود را شروع کنید و ارائه‌دهنده خدمات حرفه‌ای و متنوع نیز باشید، درآمد شما با افزایش چشمگیری روبه‌رو خواهد شد. تجربه یکی از مؤثرترین پارامترها در میزان درآمد و حقوق است. افرادی که دارای سابقه کاری ده ساله هستند، می‌توانند درآمد ویژه‌ای کسب کنند. بر اساس قوانینی که در کشور آلمان به چشم می‌خورند، حقوق آرایشگران هر 16 ماه یک بار با افزایش نسبی روبه‌رو می‌شود. این افزایش حقوق 10 درصدی است و در حال حاضر آرایشگران از این موضوع کاملاً راضی هستند. همچنین پاداش دریافتی توسط این افراد برای هر ساعت چیزی در حدود 3 یورو است.

برآورد سطح درآمد آرایشگران در کشور آلمان

بازنشستگی و سن شروع حرفه آرایشگری در کشور آلمان چقدر است؟

یکی دیگر از سؤالاتی که ممکن است ذهن افراد را درباره آرایشگری در آلمان درگیر کند، سن شروع حرفه و بازنشستگی است. به‌طورکلی برای شروع این حرفه در آلمان محدودیت سنی خاصی در نظر گرفته نشده است؛ اما بااین‌حال فرد باید بتواند مهارت‌های لازم را کسب کند و در دوره‌هایی که برگزار می‌شوند نیز شرکت داشته باشند. در شهرهای مختلف آلمان دوره‌های مربوط به آرایشگری برگزار می‌شوند. شما با اتمام دوره‌های خود می‌توانید در همان شهری که دوره خود را گذراندید نیز مشغول به کار شوید. اگر به دنبال درآمد بالایی هستید، پیشنهاد ما به شما کار در شهرهایی همچون فرانکفورت، مونیخ و برلین است. نکته آخر درباره سن بازنشستگی است. آرایشگران در آلمان با رسیدن به سن 65 سال بازنشسته می‌شوند.

نکات مهم درباره زبان برای کار به‌عنوان آرایشگر

آرایشگری از جمله حرفه‌ها و مهارت‌هایی به شمار می‌رود که با مشتری در ارتباط است؛ به همین علت آشنایی با زبان کشور مقصد از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اینکه بتوانید در سالن‌های زیبایی کشور آلمان مشغول به کار شوید باید حداقل دارای سطح B1 زبان آلمانی باشید. علاوه بر تسلط به زبان داشتن فن بیان و سطح قوی ارتباطات نیز اهمیت بالایی دارد. هر چقدر سطح زبان آلمانی شما قوی‌تر باشد، به همان اندازه نیز می‌توانید در حوزه کاری خود موفق جلوه کنید.

مهم‌ترین نکات هنگام مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت کاری به آلمان به‌عنوان آرایشگر چیست؟

برای آرایشگری در آلمان باید از شرایط مختلفی بهره‌مند باشید. برای مهاجرت کاری به آلمان در ابتدا باید شغل مناسبی برای خود دست‌وپا کنید. بعد از اینکه توانستید در پیدا کردن شغل به موفقیت برسید، نیازمند گرفتن ارتباط با کارفرمای خود هستید. بر اساس کارفرما و قوانین محل مورد نظر، ممکن است برای طی کردن فرایند استخدام از شما مصاحبه گرفته شود. اگر دارای مدرک دوره عملی باشید، موقعیت‌های بهتری در انتظار شما خواهند بود.

شرایط مهاجرت کاری به آلمان به‌عنوان آرایشگر

یکی از مواردی که در استخدام ضروری بوده، ارائه سابقه کاری است. حداقل سابقه کاری که آرایشگران باید داشته باشند، 3 تا 5 سال است. ارائه مدرک زبان آلمانی نیز بسیار ضروری خواهد بود. همان‌طور که در مطالب بالا اشاره کردیم میزان تسلط شما حداقل باید در سطح B1 قرار داشته باشد. درصورتی‌که این مدرک را ارائه دهید، می‌توانید جهت درخواست ویزای کاری گام بردارید. رسیدن به درجات بالا بستگی به میزان سخت‌کوشی شما دارد. به‌عنوان‌مثال اگر به‌صورت مداوم در آلمان کار کنید و به دو سال سابقه کار برسید، این قابلیت را خواهید داشت تا دریافت‌کننده بلو کارت باشید.

بررسی شرایط مهاجرت به آلمان

برای شرکت در دوره‌های آرایشگری کشور آلمان به چه مدارکی نیاز است؟

برای اینکه بتوانید ویزای کشور آلمان را دریافت و برای کار در آلمان کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم دوره‌های آرایشگری در آلمان را شرکت کنید. برای این کار نیاز به ارائه مدارک مختلفی است که هر کدام از آن‌ها اهمیت بالایی دارند. در فهرست زیر می‌توانید با مدارک مورد نیاز آشنا شوید:

 

• باید رزومه تحصیلی خود را به مؤسسه مربوطه ارائه دهید.
• تکمیل فرم درخواست ویزا ضرورت دارد.
• گذرنامه و 2 عدد عکس گذرنامه که حداکثر در شش ماه اخیر گرفته شده است را فراموش نکنید.
• شما باید مدارکی ارائه دهید که نشان‌دهنده پذیرش در مؤسسه آوسبیلدونگ هستند.
• ارائه سابقه شغلی بسیار مهم و پراهمیت است.
• شما باید نسبت به ارائه مدرک زبانی اقدام کنید که حداقل سطح آن B1 باشد.
• بیمه درمانی و نامه تمکن مالی از دیگر مدارک مورد نیاز به شمار می‌روند.
• همچنین باید هزینه ویزای خود را به‌صورت کامل پرداخت کنید.

شرکت در دوره‎های آرایشگری در آلمان
سخن آخر

آلمان از جمله کشورهایی به‌حساب می‌آید که به نیروی کار جوان و تازه‌نفس نیاز دارد؛ به همین علت هرساله از کشورهای جهان نیروی کار جذب می‌کند. یکی از شغل‌هایی که می‌توانید در آلمان مشغول به انجام آن شوید، آرایشگری است. آرایشگری در کشور آلمان همراه با شرایط و نکات مختلفی است که باید نسبت به آن‌ها توجه کافی داشته باشید. همچنین بازار کار این رشته ایده‌آل است و درآمد بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود که مهارت، تجربه، موقعیت مکانی و… در بین این موارد جای داده می‌شوند. اگر به دنبال کسب اطلاعات کامل‌تر هستید، می‌توانید با مجموعه کاربین در تماس باشید. این مجموعه در زمینه کاریابی بین‌المللی فعالیت دارد و تا به امروز توانسته است پرونده‌های زیادی را به موفقیت برساند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره آرایشگری در آلمان هستید، می‌توانید با کارشناسان مربوطه تماس برقرار کنید.

سوالات متداول

حداقل درآمدی که هر آرایشگر در آلمان می‌تواند به دست بیاورد 1710 یورو است. همچنین حداکثر درآمد در آرایشگاه‌های بسیار معمولی 3500 یورو است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی