ویزا مجارستان

ویزای مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای این اتحادیه پایین‌تر است. راه‌های بسیار زیادی جهت اخذ ویزا برای متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان وجود دارد. بسیاری از افراد خواهان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هستند. در صورت تمایل به کار در مجارستان نیز باید در ابتدا ویزای کاری این کشور را اخذ کنید. در ادامه درباره راه‌های اخذ ویزای مجارستان بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان در صورت داشتن بودجه محدود باید از طریق اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنند. در واقع مهاجرت کاری کم‌هزینه‌ترین روش مهاجرتی به کشور مجارستان محسوب می‌شود. اقتصاد کشور مجارستان در دهه اخیر و پس از عضویت این کشور در اتحادیه اروپا رشد بسیار زیادی کرده است. از این جهت موقعیت‌های کاری متعددی برای کارجویان خارجی در کشور مجارستان وجود دارد.

فرم مشاوره رایگان

معرفی انواع ویزای کشور مجارستان و بررسی مقررات و قوانین اعطای ویزا در این کشور

به‌طورکلی در میان انواع ویزای مجارستان ویزای کاری دارای محبوبیت بسیار بیشتری است. در نظر داشته باشید به دلیل عضویت کشور مجارستان در اتحادیه اروپا قوانین مهاجرتی این کشور تفاوت چندانی با قوانین مهاجرتی سایر کشورهای عضو این اتحادیه ندارد. گام ابتدایی برای اخذ ویزای کاری مجارستان دریافت دعوت‌نامه از سمت یک کارفرما با تابعیت این کشور است. در نظر داشته باشید مجارستان ویزای جاب سیکر یا جست‌وجوی شغلی صادر نمی‌کند.

انواع ویزای کشور مجارستان

از میان دیگر انواع ویزا در مجارستان می‌توان به ویزای تحصیلی اشاره کرد. در نظر داشته باشید با اخذ این ویزا به طور مستقیم نمی‌توان کارت اقامت دائم مجارستان را دریافت کرد. بااین‌وجود امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور وجود دارد. سرمایه‌گذاری یکی دیگر از راه‌های اخذ ویزای مجارستان محسوب می‌شود.


متقاضیان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری باید سرمایه نسبتاً زیادی داشته باشند. ذکر این نکته حائز اهمیت است فرایند حقوقی اخذ این نوع ویزا نسبت به ویزای کاری دشواری کمتری دارد. به‌طورکلی سریع‌تر می‌توان ویزای سرمایه‌گذاری کشور مجارستان را اخذ کرد. راه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان وجود دارد. از میان راه‌های سرمایه‌گذاری می‌توان به ثبت شرکت در مجارستان اشاره کرد.

شهر بوداپست در کشور مجارستان

چگونگی اخذ ویزای کاری کشور مجارستان جهت کار در این کشور

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم گام ابتدایی برای اخذ ویزای کاری در مجارستان مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا دریافت دعوت‌نامه است. کارفرمایان باید در ابتدا پیش از پیشنهاد موقعیت شغلی به یک فرد غیراروپایی آن موقعیت را در سطح اتحادیه اروپا آگهی کنند. چنانچه پس از گذشت نود روز فردی اروپایی برای همکاری اقدام نکرد، مجوز ارسال دعوت‌نامه به افراد غیراروپایی صادر خواهد شد. با دریافت دعوت‌نامه می‌توان فرایند اخذ ویزای مجارستان را آغاز کرد.

 

گفتنی است تنها با پیداکردن یک کار تمام‌وقت می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کار یک‌ساله در کشور مجارستان اقدام کنید. میزان درآمد دریافتی کارکنان خارجی باید بالاتر از حداقل دستمزد تعیین شده توسط وزارت کار کشور مجارستان در آن سال باشد. در میان انواع ویزای کاری کشور مجارستان، برخی از آنها تنها برای کارکنان موقت و فصلی هستند. در صورت اخذ ویزای کار موقت مانند ویزای کار فصلی نمی‌توانید کارت اقامت دائم کشور مجارستان را دریافت کنید. ازاین‌جهت محبوبیت این گروه از ویزاها نسبت به ویزاهای کاری بلندمدت کشور مجارستان کمتر است. مدت اعتبار ویزای کاری افراد در مجارستان به نوع قراردادشان بستگی دارد. اکثر ویزاهای کاری بین یک تا سه سال پس از صدورشان معتبر هستند.

سبک زندگی مردم در کشور مجارستان

اخذ ویزای کاری کشور مجارستان برای استخدام توسط تجارت‌های خصوصی

در مجارستان بسیاری از بیزینس‌ها خواهان استخدام نیروی کار خارجی هستند. در نظر داشته باشید این بیزینس‌ها معمولاً با کارکنان خارجی قرارداد کاری سه‌ساله تنظیم می‌کنند. ازاین‌جهت در صورت استخدام شدن توسط یکی از مالکین تجارت‌های خصوصی برای شما ویزای مجارستان با اعتبار 36 ماه صادر خواهد شد. ذکر این نکته حائز اهمیت است تجارت‌های خصوصی نیز باید مانند شرکت‌های دیگر مقررات اداره مهاجرت در خصوص استخدام نیروی کار خارجی را رعایت کنند.

 

بسیاری از شرکت‌های خصوصی فعال در مجارستان بین‌المللی هستند. در صورت تمایل به کار در این کشورها نیازی به تسلط کامل بر زبان مجارستانی نخواهد بود. در واقع این شرکت‌ها کارکنان خارجی را در صورت داشتن مدرک آیلتس یا تافل در سطح قابل‌قبول نیز استخدام می‌کنند. گفتنی است اکثر تجارت‌های خصوصی کشور مجارستان در زمینه فناوری اطلاعات و سرویس‌های مالی فعالیت می‌کنند. در صورت دریافت ویزا بابت استخدام شدن توسط تجارت‌های خصوصی تا پایان مهلت اعتبار قرارداد کاری‌تان باید مشغول به کار بمانید. در غیر این صورت اداره مهاجرت کشور مجارستان، ویزای کاری شما را باطل خواهد کرد. پس از استخدام توسط تجارت‌هایی خصوصی و دریافت ویزای مجارستان تحت پوشش بیمه سلامت این کشور قرار خواهید گرفت.

هزینه موردنیاز برای مهاجرت به کشور مجارستان

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری کشور مجارستان

دعوت‌نامه کاری از سمت یک کارفرما با تابعیت کشور مجارستان مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای کاری این کشور محسوب می‌شود. ارائه پاسپورت معتبر و سایر مدارک هویتی نیز برای اخذ ویزای کاری کشور مجارستان الزامی است. از میان دیگر مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری کشور مجارستان می‌توان به گواهی عدم سوءپیشینه اشاره کرد. تا پیش از ارائه گواهی تمکن مالی، ویزای مجارستان توسط اداره مهاجرت این کشور برای افراد صادر نخواهد شد.


کارکنان خارجی در مجارستان در صورت داشتن ویزای کاری با اعتبار بیش از دوازده ماه می‌توانند برای همراهان خود نیز ویزا اخذ کنند. در صورت تمایل برای اخذ ویزای همراه باید مدارک هویتی آنها را نیز به اداره مهاجرت کشور مجارستان ارسال کنید. از میان دیگر مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای مجارستان می‌توان به مدرک زبان اشاره کرد. تمامی کارکنان خارجی در صورت تمایل به اخذ ویزای کاری این کشور باید مدرک زبان مجارستانی در سطح B2 داشته باشند. داشتن دو قطعه عکس رنگی نیز برای صدور ویزای کاری کشور مجارستان الزامی است. تمامی متقاضیان اخذ ویزای کاری مجارستان باید پس از تکمیل فرم تقاضانامه ویزا، آن را به اداره مهاجرت ارائه دهند. هزینه صدور ویزای کاری مجارستان در حدود چهل هزار فورینت است.

بررسی مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کشور مجارستان

معرفی ویزای کاری فصلی کشور مجارستان و بررسی شرایط دریافت این نوع ویزا

 در برخی از فصول کشور مجارستان به نیروی کار خارجی نیاز پیدا می‌کند. در چنین شرایطی متقاضیان کار در مجارستان می‌توانند ویزای فصلی این کشور را اخذ کنند. در نظر داشته باشید با کسب این ویزا نمی‌توان بیش از شش ماه در کشور مجارستان سکونت داشت. ذکر این نکته حائز اهمیت است معمولاً این ویزای مجارستان برای نیروی کار حرفه‌ای در زمینه صادر می‌شود. در ادامه درباره شرایط اخذ این نوع ویزا بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

برای کارهای فصلی نیز مانند کارهای بلندمدت باید یک قرارداد کاری تنظیم شود. در واقع بدون تنظیم قرارداد کاری امکان صدور ویزای کاری مجارستان برای متقاضیان وجود نخواهد داشت. چنانچه خواهان دریافت ویزای کار فصلی در مجارستان هستید باید تمامی مدارک لازم مانند پاسپورت و گواهی عدم سوءپیشینه را اخذ کرده باشید. داشتن مدرک زبان مجارستانی در سطح B1 برای اخذ این ویزا الزامی است.

 

ویزای کار فصلی در اکثر مواقع برای مشاغل مرتبط  در زمینه کشاورزی، دامپروری و میوه‌چینی صادر می‌شوند. برای اخذ این نوع ویزای مجارستان نیازی به داشتن مدرک آکادمیک نیست. در صورت تمایل به ماندن در کشور مجارستان پس  از پایان مدت اعتبار این ویزای موقت باید نسبت به اخذ ویزای کاری بلندمدت اقدام کنید.

محیط یک شرکت در کشور مجارستان

هزینه موردنیاز برای اخذ ویزای کاری کشور مجارستان

مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری کم‌هزینه‌ترین راه مهاجرت به مجارستان محسوب می‌شود. در صورت تمایل به دریافت ویزای کاری کشور مجارستان تنها باید سرمایه کافی جهت تأمین هزینه‌های زندگی در سه ماه¬های اولیه را داشته باشید. میزان سرمایه موردنیاز برای تأمین هزینه‌های زندگی در هرسال و باتوجه‌به نرخ تورم محاسبه می‌شود. این میزان در سال جاری 159 هزار فورینت برای هر است. در واقع متقاضیان اخذ ویزای مجارستان باید حدود پانصد هزار فورینت سرمایه داشته باشد.

 

از میان دیگر هزینه‌های موردنیاز برای اخذ ویزای کاری کشور مجارستان می‌توان به هزینه ترجمه مدارک اشاره کرد. برای اخذ ویزای کاری بلندمدت باید تمامی مدارک مربوط به پایان دبیرستان و مقاطع دانشگاهی را ترجمه کرده و به اداره مهاجرت ارسال کنید. هزینه صدور ویزا نیز باتوجه‌به نوع ویزا تعیین می‌شود. هزینه صدور ویزای کاری موقت بین 6520 و 8520 فورینت است. برای صدور ویزای بلندمدت مجارستان نیز باید 45 هزار فورینت هزینه کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است در صورت تمایل به اخذ ویزا برای همراهان باید این هزینه را جداگانه برای هر فرد پرداخت کرد. برای اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و یا اقامت دائم می‌توانید با شرکت بین‌المللی کاربین تماس بگیرید.

تبدیل ویزای تحصیلی به کاری پس از اتمام تحصیل

چگونگی تبدیل ویزای تحصیلی کشور مجارستان به ویزای کاری

بسیاری از افراد در ابتدا برای تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان به این کشور مهاجرت می‌کنند. در نظر داشته باشید با اخذ این نوع ویزای مجارستان نمی‌توان در کشور مجارستان کارت اقامت دائم دریافت کرد. در صورت تمایل به اخذ کارت اقامت دائم باید پس از فارغ‌التحصیلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. طبق قوانین مجارستان تمامی دانشجویان خارجی تا نه ماه پس از اتمام تحصیل می‌توانند در کشور مجارستان بمانند.

 

در صورت یافتن یک موقعیت شغلی طی نه ماه و اخذ دعوت‌نامه کاری از سمت کارفرمای مجارستانی ویزای کاری این کشور برای شما صادر خواهد شد. در نظر داشته باشید کارفرمایان مجارستانی تمایل بیشتری به استخدام کارجویان با مدرک دانشگاهی از سمت دانشگاه‌های این کشور دارند. پس از تنظیم قرارداد با کارفرما، ویزای مجارستان برای متقاضیان کار پس از اتمام تحصیل صادر خواهد شد. درصورتی‌که در زمینه یکی از مشاغل موردنیاز کشور مجارستان تحصیل کرده باشید، آسان‌تر می‌توانید در این کشور کار پیدا کنید. از میان کارهای لیست مشاغل موردنیاز می‌توان به مهندس کشاورزی، مهندس عمران و مدیر مالی اشاره کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است این افراد در صورت استخدام شدن در مجارستان درآمد نسبتاً بالاتری خواهند داشت.

متقاضی ثبت شرکت در کشور مجارستان

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت در کشور مجارستان

مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای کشور مجارستان از طریق ثبت شرکت طرح تجاری است. تمامی متقاضیان اخذ ویزا از این طریق باید گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه ثبت شرکت و تأمین هزینه‌های زندگی خود را داشته باشند. ارائه مدارک هویتی، پاسپورت و دو قطعه عکس برای اخذ ویزای مجارستان از طریق ثبت شرکت الزامی است. در صورت رد طرح تجاری، اداره مهاجرت معمولاً به متقاضیان یک ماه فرصت ثبت درخواست تجدیدنظر می‌دهد. طی این مدت افراد می‌توانند طرح تجاری خود را مورد بررسی مجدد قرار داده و ایرادات آن را رفع کنند. در نظر داشته باشید هر شرکت باید در شش ماه ابتدایی حداقل پنج فرد با تابعیت کشور مجارستان را استخدام کند. در غیر این صورت مجوز شرکت تمدید نخواهد شد.

 

در صورت تمایل برای اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری یا اخذ اقامت دائم می‌توانید با مؤسسه بین‌المللی کاربین تماس بگیرد. این شرکت با متخصصان مجرب همکاری می‌کند. در کاربین پس از بررسی پرونده متقاضیان مهاجرت، بهترین روش اخذ ویزای کاری و اقامت برای هر فرد تعیین می‌شود.

معرفی ویزای سرمایه‌گذاری کشور مجارستان و بررسی شرایط اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری  یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کشور مجارستان است. در نظر داشته باشید برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور مجارستان باید سرمایه نسبتاً بالایی داشته باشید. ثبت شرکت رایج‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان محسوب می‌شود. حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت یک شرکت در کشور مجارستان  چهار میلیون فورینت  است. پس از ثبت شرکت ویزای مجارستان برای متقاضی  صادر خواهد شد.

 

ذکر این نکته حائز اهمیت است با داشتن سرمایه کافی می‌توان طی سه تا پنج هفته ویزای سرمایه‌گذاری کشور مجارستان را اخذ کرد. علاوه بر سرمایه کافی، داشتن طرح تجاری برای اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت الزامی به‌حساب می‌آید. در طرح تجاری باید برنامه‌های خود جهت پیشرفت شرکت در پنج سال ابتدایی پس از تأسیس آن را به طور دقیق شرح دهید. امکان اخذ ویزای مجارستان  برای همراهان فرد سرمایه‌گذار نیز وجود دارد.

 

به‌طورکلی چهار نوع شرکت  برای ثبت در مجارستان وجود دارد. اکثر  متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری خواهان ثبت شرکت با مسئولیت محدود هستند. در نظر داشته باشید طرح تجاری برای ثبت این نوع شرکت‌ها نسبت به شرکت‌های عمومی با سخت‌گیری کمتری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

یک سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان
نتیجه‌گیری

در پایان این مطلب لازم است یادآوری کنیم برای مهاجرت کاری و سرمایه‌گذاری می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این شرکت طی مدت فعالیت خود پرونده‌های موفق بسیار زیادی داشته است. مؤسسه کاربین بهترین راه برای اخذ اقامت دائم به هر یک از متقاضیان معرفی می‌کند. در صورت تمایل به مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور باید در ابتدا ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری اخذ کنید. امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد. در صورت تمایل به اخذ ویزای کاری باید در ابتدا از سمت یک کارفرما دعوت‌نامه دریافت کنید. مدت اعتبار ویزای کاری مجارستان بین یک تا سه سال است. جهت اخذ ویزای مجارستان از طریق ثبت شرکت باید حداقل چهار میلیون فورینت سرمایه داشته باشید.

مقاله ی پیشنهادی : 

ویزای شنگن مجارستان

سوالات متداول


حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت یک شرکت در کشور مجارستان چهار میلیون فورینت است. پس از ثبت شرکت ویزای مجارستان برای متقاضی صادر خواهد شد.

برای صدور ویزای بلندمدت مجارستان باید 45 هزار فورینت هزینه کنید.

میزان سرمایه موردنیاز برای تأمین هزینه‌های زندگی در هرسال و باتوجه‌به نرخ تورم محاسبه می‌شود. این میزان در سال جاری 159 هزار فورینت است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر