ویزای کار مجارستان

ویزای کار مجارستان

این روزها افراد زیادی متقاضی کار در کشور مجارستان هستند و همه ساله از طریق رشته‌های شغلی مختلف برای کار در این کشور اقدام می‌کنند. تمام این افراد با هر تخصص و زمینه شغلی، در اولین قدم باید ویزای کار مجارستان را دریافت کنند. اخذ ویزای کاری این کشور شرایطی دارد و در صورت واجد شرایط بودن متقاضی برای او صادر می‌شود. در ادامه این مطلب به توضیح شرایط دریافت ویزای کار مجارستان می‌پردازیم، همچنین در مورد نکاتی که شانس اخذ این ویزا را افزایش می‌دهند هم صحبت خواهیم کرد.

فرم مشاوره رایگان

ویزای کار مجارستان؛ اولین قدم برای کار در این کشور اروپای شرقی

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت کاری به مجارستان؛ بهترین روش مهاجرت به این کشور

مهاجرت به کشور مجارستان که از لحاظ زیبایی و سبک زندگی به پاریس شرق معروف است با روش‌های مختلف امکان‌پذیر است. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، مهاجرت ازدواج و… از جمله روش‌هایی هستند که متقاضیان مهاجرت به مجارستان امکان اقدام از طریق هر کدام را دارند. در این میان اما مهاجرت کاری به دلایل مختلف، بهترین روش مهاجرت به کشور مجارستان است.


کار در کشور مجارستان به عنوان کشوری عضو اتحادیه شینگن، شانس اخذ این ویزا را برای فرد بیشتر می‌کند، همچنین با دریافت ویزای کاری این کشور امکان سفر به 26 کشور دیگری که عضو این اتحادیه هستند هم به وجود می‌آید. هزینه زندگی در مجارستان مقرون به صرفه است و با کمترین حقوق هم می‌توان زندگی سطح متوسط داشت. همچنین سطح رفاه زندگی در این کشور، در حد کشورهای پیشرفته اروپایی است.

شرایط اخذ ویزای کار مجارستان

با توجه به مزایای زیاد کار در کشور مجارستان، همه ساله افراد زیادی متقاضی مهاجرت به این کشور از روش کاری می‌شوند. این افراد برای دریافت ویزای کار مجارستان باید با شرایط اخذ این ویزا آشنایی داشته باشند. شرایط دریافت ویزای کاری این کشور را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد. اولین بخش شرایطی هستند که متقاضی اخذ ویزای مجارستان باید از آن‌ها برخوردار باشد و بخش بعدی شرایط پذیرش کار جهت اخذ ویزای کاری مجارستان هستند که به شرح زیر می‌باشند.

شرایط اخذ ویزای کار مجارستان

شرایط متقاضیان کار در مجارستان

متقاضیان کار در کشور مجارستان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای کار در این کشور باید شرایط زیر را داشته باشند.
• داشتن مجوز کار در این کشور از طریق دریافت پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمای مجارستانی
• تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک آن برای بعضی از مشاغل
• رزومه کاری قوی و سابقه اشتغال در شغل مورد نظر
• سلامت جسمی، روحی و اخلاقی
• داشتن تحصیلات مرتبط با شغل مورد نظر و….

شرایط کار در مجارستان و کاریابی در این کشور

علاوه بر شرایطی که متقاضی اخذ ویزای کار مجارستان باید از آن برخوردار باشد، مشاغلی که از طریق آن‌ها ویزای کاری مجارستان دریافت می‌شود هم شرایطی دارند که عبارتند از:
• شغل مورد نظر در مجلات و روزنامه‌های معتبر کشور مجارستان، از طریق کارفرمای آن حداقل به مدت 15 روز آگهی شده باشد
• در مدت 15 روز نیرویی از داخل کشور مجارستان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای آن شغل درخواست نداده باشند
• درخواست اجازه کار برای استخدام نیروی خارجی در آن شغل از سمت کارفرما گرفته شده باشد
• کارفرما شغل را در موسسات معتبر کاریابی بین‌المللی منتشر کند
• کارجویان از طریق موسسات با کارفرما ارتباط گرفته باشند

شرایط کار در مجارستان و کاریابی در این کشور

مراحل اخذ ویزای کار مجارستان

اگر شرایط لازم برای دریافت ویزای کار مجارستان را دارید باید مراحلی را برای اخذ ویزای کاری این کشور طی کنید. انجام این مراحل برای تمام افراد که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند و متقاضی دریافت ویزای کار مجارستان هستند، الزامی می‌باشد.

مراحل اخذ ویزای کار مجارستان

کاریابی از طریق موسسات کاریابی

در تمام دنیا کارجویان برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود و دسترسی به آگهی‌های استخدامی آن شغل به سراغ آژانس‌ها یا موسسات کاریابی می‌روند. این قانون در مجارستان هم وجود دارد و متقاضیان اخذ ویزای کار مجارستان و کار در این کشور، در اولین مرحله باید برای کاریابی در مجارستان اقدام کنند. موسسات زیادی در زمینه کاریابی در کشور مجارستان فعالیت می‌کنند که از طریق سایت اینترنتی آگهی‌های شغلی را در اختیار کارجویان قرار می‌دهند.

مکاتبه و ارتباط با کارفرمای مشاغل مورد نظر

کارجویان برای کاریابی در این موسسات باید رزومه‌ای قوی و کامل به زبان انگلیسی داشته باشند و آن را برای کارفرمای مشاغل مورد نظر یا سایت موسسه کاریابی ارسال کنند. بعد از ارسال رزومه و بررسی توسط کارفرما، اگر شرایط متقاضی متناسب با شرایط کار در مجارستان باشد و رزومه‌ای قابل قبول داشته باشد، مکاتباتی در زمینه شغل مورد نظر انجام می‌شود. در این مکاتبات کارفرما انتظارات خود را به کارجو اعلام می‌کند و دو طرف در مورد شرایط و قوانین کار به توافق می‌رسند.

دریافت دعوتنامه کار در مجارستان از کارفرما

بعد از توافق اولیه میان کارجو و کارفرما، قراردادی موقت بسته می‌شود که از طریق آن دعوتنامه کار برای متقاضی مهاجرت قابل دریافت است. دریافت دعوتنامه یا مجوز اولیه کار در مجارستان از اداره مهاجرت این کشور، توسط خود کارفرما امکان‌پذیر است و کارجو نمی‌تواند به طور شخصی اقدامی در زمینه آن داشته باشد.

اخذ ویزای کار

بعد از دریافت دعوتنامه، متقاضی کار می‌تواند مدارک، دعوتنامه و درخواست خود مبنی بر صدور ویزای کاری را به سفارت مجارستان ارائه کند. پس از بررسی مدارک و دعوتنامه و در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، ویزای کاری برای او صادر شده و امکان جضور در خاک مجارستان را خواهد داشت.

دریافت دعوتنامه کار در مجارستان از کارفرما

روش‌های دیگر دریافت ویزای کاری مجارستان

مراحل گفته شده برای دریافت ویزای کار مجارستان برای ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی هستند که در آن کارفرما دعوتنامه ورود به مجارستان و کار در این کشور را برای متقاضی مهاجرت ارسال می‌کند اما برای دریافت ویزای کاری این کشور، روش‌های دیگری هم وجود دارد که عبارتند از:


• ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان که یکی از پرهزینه‌ترین روش‌های کار و کسب درآمد در مجارستان می‌باشد
• اخذ ویزای کاری خوداشتغالی که در این روش هم نیاز به هزینه‌ای برای راه‌اندازی کسب و کار شخصی نوین در مجارستان است
• اخذ ویزا از طریق کورس زبان که در این روش فرد می‌تواند در مدت یادگیری زبان در مجارستان، به جستجوی کار در این کشور هم بپردازد
• اخذ ویزای کار از طریق تحصیل در مجارستان که مناسب فارغ التحصیلان این کشور و افرادی است که در کشور مجارستان دانشجو بوده‌اند
البته در میان تمام روش‌های گفته شده، روش دریافت ویزا از طریق پیشنهاد شغلی و دعوتنامه کارفرما مناسب‌تر است. هزینه‌های اولیه استفاده از این روش کمتر و شانس پیدا کردن شغل مناسب و دریافت ویزای کاری نیز بیشتر از دیگر روش‌ها است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار مجارستان

دریافت دعوتنامه از کارفرما تنها یکی از مراحل اخذ ویزای کار در مجارستان است و به تنهایی کمکی به کار در این کشور نمی‌کند. برای دریافت ویزای کاری این کشور علاوه بر دعوتنامه نیاز به مدارک مختلف دیگری هم هست که صلاحیت متقاضی برای کار و زندگی در کشور مجارستان را تایید می‌کنند. این مدارک در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند اما مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:


• مجوز کار و دعوتنامه دریافتی از کارفرما
• قرارداد اولیه شغل مورد نظر
• مدارک شناسایی شامل شناسنامه، پاسپورت، مدارک همسر و فرزندان در صورت تاهل
• مدارک تحصیلی شامل آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات و…
• مدارک اثبات تمکن مالی شامل موجودی و گردش حساب
• فرم‌های درخواست ویزای کار مجارستان
• رسید پرداخت هزینه‌های اخذ ویزا
• مدارک اثبات محل اقامت در مجارستان
• مدارک سلامت پزشکی
• مدارک سلامت اخلاقی
• عکس و….


تمام مدارکی که در آن جزئیات و توضیحاتی وجود دارد باید به صورت ترجمه شده و رسمی به سفارت ارائه شوند. هر ترجمه‌ای قابل قبول نیست و این کار صرفا باید در مراکز دارالترجمه معتبر انجام شود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار مجارستان

نکاتی برای افزایش شانس دریافت ویزای کاری مجارستان

برخی نکات شانس دریافت ویزای کاری کشور مجارستان را افزایش می‌دهند و اطلاع از آن‌ها برای افرادی که متقاضی جدی مهاجرت به این کشور هستند، الزامی می‌باشد. این نکات عبارتند از:


• تحصیل در مجارستان یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا حتی در مقطع کارشناسی
• آشنایی با زبان مجاری علاوه بر زبان انگلیسی
• سابقه اقامت در مجارستان حتی به صورت توریستی
• داشتن هزینه زندگی در مجارستان به مدت یک سال
• کاریابی در میان مشاغل مورد نیاز کشور مجارستان مانند حقوق، مدیریت، تدریس، خلبانی، بازاریابی، کشاورزی، فناوری و اطلاعات و….

با کار در مجارستان آینده‌ای تضمین شده داشته باشید

لازمه کار در کشور مجارستان، دریافت ویزای کاری این کشور است و دریافت این ویزا شرایطی دارد که در این مطلب به توضیح مهم‌ترین آن‌ها پرداختیم. آشنایی کامل با شرایط و مراحل اخذ ویزای کار مجارستان، دریافت آن را ساده‌تر می‌کند و از بهترین روش‌ها برای اطلاع از این موضوعات، مشاوره با متخصصین امر است. موسسه کاربین یکی از مراکز تخصصی در زمینه امور کاریابی بین المللی آماده پاسخگویی به متقاضیان مهاجرت کاری در تمام زمینه‌های گفته شده است.

سوالات متداول

امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن بدون ویزا، رفاه و سطح درآمد مناسب از مهم‌ترین مزایای کار و زندگی در مجارستان می‌باشند.

در میان روش‌های مختلفی که برای دریافت ویزای کاری مجارستان وجود دارد، روش جاب آفری یا دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما و اخذ دعوتنامه با آن بهترین روش مهاجرت به مجارستان برای کار است.

دعوتنامه و قراداد اولیه که بین کارجو و کارفرمای مجارستانی بسته می‌شود، مهم ترین مدارک اخذ ویزا هستند.

داشتن تحصیلات دانشگاهی در اروپا، سابقه زندگی در مجارستان حتی موقت و کاریابی در مشاغل مورد نیاز مجارستان، از جمله مسائلی هستند که شانس اخذ ویزای این کشور را بیشتر می‌کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی