اقامت فوری کشور ترکیه

اقامت فوری کشور ترکیه

در سال های اخیر ترکیه توانسته است که به پیشرفته های بسیاری در زمینه های گوناگونی از جمله اجتماعی، اقتصادی و آموزشی دست پیدا کند. کشور ترکیه با داشتن کیفیت بالای زندگی، ارزان ترین مقصد برای کار و تحصیل به شمار می رود. از این رو ایرانیان بسیاری به دلیل نزدیکی بعد مسافتی و فرهنگی کشور ترکیه با ایران این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. به همین علت ما در این مقاله به بررسی اقامت فوری کشور ترکیه خواهیم پرداخت.


ترکیه برنامه های مهاجرتی فراوانی دارد. یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی ترکیه که با اقامت فوری همراه است از طریق سرمایه گذاری می باشد. هر فردی که از طریق اقامت فوری به ترکیه مهاجرت کند، می تواند به صورت نامحدود در این کشور زندگی کرده و مزایایی مانند دیگر شهروندان ترک را دریافت کند.

ما نیز در این مقاله به دلیل اهمیت اقامت فوری ترکیه به تمام سوالات شما در مورد این نوع اقامت پرداخته ایم. برای پاسخ به سوالات خود در مورد نحوه دریافت اقامت فوری ترکیه، اقامت فوری ترکیه از طریق خرید خانه و یا اقامت فوری ترکیه از طریق سرمایه گذاری این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

اقامت-فوری-ترکیه

درباره ترکیه

ترکیه شبه جزیره ای است که در میان دو قاره اروپا و آسیا در محاصره سه دریای سیاه، مدیترانه و اژه قرار گرفته است. آنکارا پایتخت ترکیه و شهری با 4 میلیون جمعیت است. بزرگترین شهر ترکیه استانبول و مهمترین شهرهای آن آدانا، ازمیر، بورسا، غازیانتپ، کونیا و آنتالیا می باشند. ترکی، زبان رسمی ترکیه، و زبان های عربی و کردی زبان در این کشور مکالمه می شود. ترکیه مساحتی در حدود 784 هزار متر مربع داشته و 84 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند.

 

2.8 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی ترکیه است و از این لحاظ ترکیه 11مین کشور برتر جهان می باشد. بر اساس ضریب جینی، که نابرابری درآمدی را در کشور ترکیه نشان می دهد، با 41.9 از بهترین کشور های منطقه و جهان می باشد. ترکیه بر اساس شاخص توسعه انسانی نیز کشوری است که با 0.820 در میان 189 کشور برتر جهان رتبه 54 را در اختیار دارد.

اخذ فوری اقامت ترکیه

دولت ترکیه اقامت فوری ترکیه برای تمام کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند در نظر گرفته است. با تایید وزارت خارجه ترکیه اقامت دائم ترکیه به افرادی که حداقل هشت سال در این کشور اقامت داشته باشند وجود دارد. شرایطی که لازم است شما برای دریافت اقامت ترکیه داشته باشید عبارتند از:

 

شرایط اخذ فوری اقامت ترکیه

شما برای آنکه اقامت فوری ترکیه را دریافت کنید لازم است شرایط زیر را داشته باشید:

 • در هشت سال گذشته شما باید به طور مداوم در ترکیه زندگی کرده باشید.
 • در 3 سال گذشته در ترکیه شما نباید کمکی از طرف دولت ترکیه دریافت کرده باشید.
 • باید درآمدی کافی و به صورت ماهانه برای مدت زمانی که قصد دارید در ترکیه زندگی کنید داشته باشید.
 • لازم است که شما بیمه درمانی معتبری را نیز دریافت کرده باشید.
 • نباید تهدیدی برای جامعه و امنیت ترکیه ایجاد کرده باشید.

 

مدت زمان اقامت فوری ترکیه

معمولا اقامت فوری ترکیه در صورتی که شما شرایط لازم را داشته باشید نامحدود است. با اقامت فوری ترکیه شما این امکان را خواهید داشت که بسیاری از مزایای شهروندی ترکیه را نیز بدست آورید.

 

مزایای اقامت فوری ترکیه

دریافت اقامت فوری ترکیه همراه با مزایای بی شماری است که از آنها می توان به این موارد اشاره داشت:

 • شما می توانید از تعهد سربازی در ترکیه معاف شوید.
 • شما امکان استفاده از حقوق اعطا شده به شهروندان ترکیه را نیز تحت شرایط تامین اجتماعی خواهید داشت. البته لازم به ذکر است که این به استثنای مواردی است که توسط قوانین خاص تنظیم می شود.
 • امکان مهاجرت آسان به دیگر کشور های جهان.
 • امکان کار، سرمایه گذاری، خرید و فروش اوراق بهادار و همچنین معامله املاک و مستغلات طبق قوانینی مانند دیگر شهروندان ترکیه.
 

البته با دریافت اقامت فوری ترکیه ممکن است که همچنان از مزایای دیگر شهروندان ترکیه نیز بهره مند نباشید. شما با اقامت فوری ترکیه از این مزایا برخوردار نخواهید بود:

 • داشتن حق رای در ترکیه؛
 • امکان انجام وظایف عمومی شهروندی ترکیه؛
 • معافیت از واردات خودرو به ترکیه.
مراحل-اقامت-فوری-ترکیه

مدارک دریافت اقامت فوری ترکیه

مهمترین مدارکی که شما باید برای دریافت اقامت فوری ترکیه ارائه کنید عبارتند از:

 

 • تکمیل فرم مجوز اقامت ترکیه.
 • اصل و فتوکپی پاسپورت.
 • پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • 4 قطعه عکس پرسنلی
 • فتوکپی مجوز اقامت ترکیه
 • کپی و اصل سند الکترونیکی
 • تمکن مالی لازم
 • عدم سابقه کیفری در کشور ترکیه.
 • مدارک آدرس محل سکونت شما در ترکیه.
 • بیمه درمانی معتبر برای مدت زمان حضور در ترکیه.

اقامت فوری ترکیه با خرید ملک

یکی از مهمترین روش های دریافت اقامت فوری دائم ترکیه خرید ملک در این کشور است. با خرید اموال غیر منقول تمام اتباع خارجی در ترکیه می توانند اقامت فوری ترکیه را دریافت کنند. البته لازم است که املاک و مستغلاتی که در ترکیه خریداری کرده اید به عنوان مسکن مورد استفاده قرار بگیرد. شما از طریق خرید ملک نیز این امکان را خواهید داشت که اقامت فوری ترکیه را دریافت کنید. در بسیاری از شهر های ترکیه آپارتمان های متنوعی وجود دارد که شما این امکان را دارید که در آنها اقامت داشته باشید.

در واقع این امکان برای شما وجود دارد که در ترکیه بدون هیچ محدودیتی ملک خود را خریداری کنید و تا 1 سال نیز اقامت ترکیه را دریافت نمایید. این امکان نیز برای شما وجود دارد که برای هر درخواست 1 سال تمدید دریافت کنید. شما برای دریافت اقامت فوری ترکیه تنها لازم است که خانه ای را که خریداری کرده اید 250 هزار دلار ارزش داشته باشد.

 

مدارک لازم برای دریافت اقامت فوری ترکیه از طریق خرید خانه

 مدارکی که لازم است شما برای دریافت اقامت فوری ترکیه ارائه کنید عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست.
 • اصل و فتوکپی گذرنامه.
 • 4 عکس پرسنلی در سایز گذرنامه.
 • تمکن مالی کافی و منظم.
 • بیمه درمانی معتبر.

البته این امکان نیز وجود دارد که شما برای دریافت اقامت فوری ترکیه به دیگر مدارک نیز نیاز داشته باشید.

اقامت-فوری-ترکیه-با-خرید-خانه

هزینه اقامت فوری ترکیه

شما برای دریافت کارت اقامت فوری ترکیه لازم است که هزینه های آن را پرداخت کنید. برای دریافت کارت اقامت شما باید 80 دلار هزینه پرداخت کنید. البته نباید فراموش کنید که هزینه ویزا در حدود 72 دلار می باشد. ممکن است بسته به شرایط هزینه مجوز اقامت شما این نیز متفاوت باشد. همچنین ممکن است که بسته به زمان درخواست هزینه های متفاوتی را نیز پرداخت کنید.

شرایط جدید اقامت ترکیه

در ترکیه بر اساس مقررات جدیدی که برای اخذ اقامت وجود دارد، فعلا درخواست های مجوز اقامت ترکیه در شهر استانبول تحت شرایطی به حالت تعلیق درآمده است. آندسته از افرادی که قصد دارند از طریق خرید ملک در استانبول اقامت فوری این کشور را دریافت کنند بهتر شرایط زیر را داشته باشند:

 

 

 • منطقه فاتح استانبول؛ اقامت ترکیه در این منطقه و درخواست های آن به حالت تعلیق درآمده است. اما افرادی که 250000 دلار آمریکا را به قصد سرمایه گذاری در این منطقه وارد کنند می توانند اقامت فوری ترکیه را دریافت کنند.
 • منطقه اسن یورت استانبول؛ درخواست های اقامت ترکیه با خرید خانه نیز در این منطقه به حالت تعلیق درآمده است. البته استثنایی وجود دارد و آن که سرمایه گذارانی که 250000 دلار آمریکا ملکی را خریداری کنند می توانند اقامت فوری ترکیه را دریافت کنند. لازم به ذکر است در منطقه اسن یورت ترکیه اگر شما ملک مورد نظر خود را خریداری کنید می توانید اقامت فوری ترکیه را دریافت کنید.
قوانین-جدید-اقامت-فوری-ترکیه

دریافت فوری اقامت دائم ترکیه

شما این امکان را دارید که با خرید خانه در ترکیه به ارزش 500 هزار دلار در یکی از مناطق این کشور در لحظه ورود در سریعترین زمان ممکن اقامت دائم فوری ترکیه را دریافت کنید.

اقامت فوری ترکیه از طریق موسسه کاربین

استفاده از وکیلان و متخصصان موسسه کاربین در امر مهاجرت به ترکیه مزایای بی شماری را برای شما می تواند به همراه داشته باشد. وکیلان و متخصصان موسسه کاربین می توانند تا دریافت اقامت و تابعیت ترکیه شما و خانوادتان را همراهی کنند. از مهمترین مزایای دریافت اقامت فوری ترکیه از طریق وکیلان و متخصصان موسسه کاربین می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • وکیلان و متخصصان موسسه مهاجرتی کاربین در مورد خرید املاک و مستغلات و درخواست مجوز اقامت فوری ترکیه، می توانند با توجه با شرایط شما بهترین تصمیمات لازم را بگیرند.

 • وکیلان و متخصصان موسسه مهاجرتی کاربین پس از ارزیابی ها و تحقیقات از بین طیف گسترده ای از گزینه ها مناسب ترین آن را برای دریافت اقامت فوری ترکیه به شما ارائه خواهند کرد.

 • وکیلان و متخصصان موسسه کاربین در بسیاری از فرآیندهای رسمی مانند عقد قرارداد، افتتاح حساب و معاملات در کنار شما خواهند بود.

 • وکیلان و متخصصان موسسه کاربین برای دریافت مجوز اقامت فوری بسیاری از هزینه های اضافی شما را کاهش خواهند داد.

 • وکیلان و متخصصان کاربین تعداد بسیاری ملک را با قیمت بسیار مناسب با بودجه شما در شهر های مورد نظر شما در ترکیه معرفی خواهند کرد.

 • شما از طریق وکیلان و متخصصان موسسه مهاجرتی کاربین می توانید اقامت فوری و یا شهروندی این کشور را دریافت کنید.

دریافت فوری تابعیت ترکیه

ویژگی های پاسپورت ترکیه

در گذشته شما باید چیزی بالغ بر 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا در کشور ترکیه تحت شرایطی سرمایه گذاری می کردید تا احتمالا تابعیت ترکیه را دریافت کنید. اما هم اکنون قوانین جدید شرایط را برای مهاجران بسیار آسان کرده است. شما این امکان را دارید که تنها با پرداخت 250 هزار دلار از طریق خرید ملک و یا آپارتمان در یکی از شهر های ترکیه و یا سرمایه گذاری 250 هزار دلاری به آسانی شهروندی و پاسپورت ترکیه را در مدت زمان کوتاه در حدود 2 الی 4 ماه دریافت کنید. شما سپس می توانید با تمدید مدت زمان اقامت خود تا 8 سال بدون آنکه از کشور ترکیه برای مدت بیش از 180 روز خارج شده باشید تابعیت ترکیه را نیز دریافت کنید.

 

اعتبار پاسپورت ترکیه

یکی از با اعتبار ترین پاسپورت های جهان در اختیار شهروندان ترکیه است. از عمده ترین و مهمترین ویژگی های پاسپورت ترکیه را این موارد می توانیم بگوییم:


 • رتبه 22 از لحاظ ارزش گذرنامه در جهان؛
 • امکان حفظ تابعیت قبلی با دریافت تابعیت ترکیه؛
 • امکان سفر به بهترین کشور های جهان از جمله ژاپن، هنگ کنگ، تایوان، سنگاپور صربستان و بلاروس.
 • قابلیت تمدید پاسپورت؛
 • آسان شدن اخذ ویزا و مهاجرت به کشور هایی مانند انگلستان، کانادا و آمریکا.

تفاوت اقامت فوری و شهروندی ترکیه

اقامت فوری دائم با شهروندی ترکیه دارای تفاوت هایی هستند. در صورتی که شما اقامت فوری ترکیه را داشته باشید ممکن است که هنوز دارای محدودیت هایی باشید و این امکان برای شما وجود ندارد که به عنوان یک ترک نیز از تمام امکانات لازم در این کشور استفاده کنید. یک فرد خارجی در ترکیه همچنان ممکن است که محدودیت هایی را داشته باشد. پاسپورت ترکیه با اقامت فوری به شما داده نخواهد شد و کماکان در ترکیه شما یک فرد خارجی به حساب خواهید آمد.

 

 

اما شهروندی ترکیه کاملا متفاوت می باشد. شما با اقامت دائم ترکیه می توانید تابعیت ترکیه را نیز دریافت کنید. شما این امکان را نیز خواهید داشت از تمام امکاناتی که در ترکیه وجود دارد به مانند یک شهروند ترک بهره مند شوید. شما از طریق دریافت تابعیت ترکیه این امکان را دارید که پاسپورت ترکیه را دریافت و به عنوان شهروند ترک به حساب آیید. شهروندی ترکیه با مزایای بی شماری همراه است که از آنها می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 

 • داشتن حق رای در انتخابات.
 • خرید خودرو و ملک با اقساط بلند مدت.
 • معافیت وارد کردن کالاهای گمرکی.
 • امکان داشتن حساب های ارزی و دلاری.
 • استفاده از خدمات کاملا رایگان.
 • دریافت وام بانکی با سود کم.
 • امکان مسافرت به بسیاری از کشور های جهان.
شهروندی-ترکیه

نتیجه گیری

ترکیه را می توانیم بدون شک یکی از بهترین کشور های جهان برای کار و زندگی بدانیم. شما این امکان را دارید که با دریافت انواع ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و یا خانوادگی به کشور ترکیه مهاجرت کرده و در همین حال اقامت فوری این کشور را نیز برای خود و خانواده خود دریافت کنید.

 

شما از طریق سرمایه گذاری یا خرید ملک در ترکیه این امکان برای شما وجود دارد که اقامت فوری ترکیه را دریافت و برای اقامت دائم ترکیه نیز اقدام کنید. برای دریافت اقامت دائم ترکیه نیز شما باید به مدت 8 سال پیاپی در کشور ترکیه زندگی کرده باشید. دریافت اقامت فوری دائم ترکیه می تواند راه را برای دریافت شهروندی ترکیه برای شما باز کند.

 

 شما می توانید برای ارزیابی و یا مشاوره رایگان مهاجرتی و دریافت اقامت فوری ترکیه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 021 در تماس باشید.

 

سوالات متداول

بله – شما می توانید با داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت فوری ترکیه اقدام کنید. در همین راستا لازم است که شما با اثبات مالکیت بر ملک در ترکیه برای اقامت فوری این کشور اقدام کنید. تمام مهاجرانی که به مدت 8 سال اقامت فوری دریافت کرده باشند این امکان برای آنها وجود دارد که تابعیت ترکیه را دریافت کنند.

این امکان برای شما وجود دارد که پس از 8 سال اقامت در کشور ترکیه برای دریافت تابعیت ترکیه اقدام کنید. مهمترین مدارکی که لازم است شما در این راستا ارائه کنید عبارتند از تکمیل فرم درخواست تابعیت، سند مسافرتی، کپی محضری گذرنامه، ارائه مدارک اقامت فوری، چهار قطعه عکس بیومتریک، اثبات تمکن مالی و همچنین سند مالکیت، آدرس اقامتگاه شما در ترکیه.

قانون تابعیت در کشور ترکیه بر خلاف بسیاری از کشور های دیگر بر اصل خونی استوار می باشد. در ترکیه تنها فرزندانی که از یک مادر یا پدر ترک تولد یافته اند این امکان را دارند که تابعیت این کشور را دریافت کنند.

شما برای دریافت کارت مجوز اقامت فوری ترکیه لازم است که 80 دلار هزینه کنید. همچنین هزینه ویزا نیز 72 دلار برای شما می باشد. همچنین باید اینجا اشاره داشته باشیم که هزینه مجوز اقامت فوری بسته به شرایط شما می تواند متفاوت باشد.

یکی از ارزانترین کشور های جهان برای مهاجرت و زندگی بی شک کشور ترکیه است. یک خانواده چهار نفره به صورت تخمینی هزینه زندگی ماهانه 1300 دلار بدون اجاره خانه را دارند. یک فرد مجرد نیز در یکی از شهر های ترکیه بدون اجاره خانه باید در حدود 375 دلار بپردازد.

کشور ترکیه برخلاف بسیاری از کشور های جهان مانند کانادا، آمریکا، انگلستان و یا استرالیا هزینه زندگی بسیار کمتری را دارد. هزینه زندگی در ترکیه به نسبت کشور های ذکر شده در حدود 50 درصد کمتر می باشد. در مورد اجاره خانه نیز شما در کشور ترکیه به طور میانگین در حدود 80 درصد کمتر هزینه خواهید داشت.

بله شما این امکان را دارید که حتی ملکی ارزان‌ بخرید و تنها پس از پنج سال پس از آنکه ملک خود را خریداری کرده اید اقامت فوری این کشور را دریافت کنید.

برای آنکه شما به ترکیه مهاجرت کنید در ابتدا لازم است که شناخت مناسبی بر روی روش های مهاجرتی در ترکیه داشته باشید. شما تنها با شناخت می توانید که بهترین انتخاب را داشته باشید. در همین راستا لازم است بر اساس روشی که انتخاب کرده اید شرایط و مدارک لازم را جمع آوری کرده و ارائه کنید.

مسلماً این شرایط شما است که مشخص می کند که چه روشی برای دریافت اقامت فوری ترکیه برای شما مناسب است. به طور کلی برای شما این امکان وجود دارد که از طریق کار، خرید ملک، تحصیل و یا سرمایه گذاری برای دریافت اقامت فوری ترکیه در بسیاری از شهر های ترکیه اقدام کنید.

روش های متنوعی برای شما وجود دارد که از طریق آنها اقامت فوری ترکیه را برای خود و خانوادتان دریافت کنید. اما لازم به ذکر است که سریع ترین راهی که از طریق آن شما این امکان را دارید که برای اقامت فوری ترکیه اقدام کنید در حال حاضر خرید خانه در این کشور می باشد.

بله، این امکان برای شما وجود دارد که از طریق برنامه های مهاجرتی متنوعی که در این کشور وجود دارد برای دریافت اقامت 1 ساله ترکیه اقدام کنید. شما می توانید از طریق اجاره ملکی در ترکیه در محدوده مشخصی اقامت 1 ساله ترکیه را دریافت کرده باشید.

بله این امکان برای شما وجود دارد که از طریق برنامه های متنوعی که در کشور ترکیه وجود دارد پس از 8 سال زندگی در این کشور تابعیت ترکیه را نیز برای خود و خانوادتان دریافت کنید. مجوز تابعیت ترکیه در ظرف کمتر از 2 سال برای شما اعطا خواهد شد.

از بهترین شهر های ترکیه برای زندگی می توانیم به شهر های آنکارا، استانبول، آدانا، ازمیر، بورسا و آنتالیا اشاره داشته باشیم. اما زندگی در این شهر ها ممکن است که کمی گران باشد. ترکیه دارای شهر های ساحلی بسیار خوبی است که شما می توانید از طریق خرید ملک در آنها اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید برای اقامت فوری کشور ترکیه مبشه با مدرک زبان انگلیسی اقدام کرد؟ یا باید ترکی باشه؟

  1. سلام. مدرک انگلیسی میتونه کمک کننده باشه ولی کافی نست و باید مدرک زبان ترکی حتما به همراه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر