مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. استونی یک گزینه عالی برای مهاجرانی است که به دنبال زندگی آرام در خانه ای زیبا در محدوده بالتیک هستند. در این کشور نود و نه درصد خدمات دولتی آنلاین و حتی اقامت الکترونیکی برای مشاغل آنلاین در این کشور انجام می‌گیرد. بیش از پنجاه درصد این کشور از جنگل پوشیده است و بیش از دو هزار جزیره نیز در این کشور جای گرفته است. استونی یک فرصت فوق العاده برای مهاجرانی است که به دنبال یک زندگی جدید در فضای باز با امکانات عالی هستند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-استونی

انواع ویزا و مهاجرت به استونی

استونی به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، یکی از مهمترین مسیرهای مهاجرت در اروپا می‌باشد. به عنوان یک کشوری که در آینده قرار دارد و آنلاین است، روند دریافت ویزا برای مهاجرت به استونی ساده می باشد. با این حال، باید در انتخاب گزینه ها دقت کنید. انواع مختلفی از ویزاها بسته به ماهیت مهاجرت شما وجود دارد.


ویزای توریستی استونی

استونی بخشی از منطقه شینگن است. شهروندان اتحادیه اروپا (EU)، EEA (منطقه اقتصادی اروپا) و منطقه شنگن برای اقامت زیر نود روز در این کشور نیازی به ویزا ندارند.

به دلیل همه گیری ویروس COVID-19، محدودیت‌هایی برای سفر خارجی به این کشور وجود دارد. این محدودیت ها در معرض تغییر هستند، بنابراین باید قبل از سفر بررسی های لازم را انجام دهید. همچنین ممکن است هنگام ورود شما رویه های امنیتی در قبال شما انجام شود.

شهروندان ایرانی نیز باید برای سفر و مهاجرت به استونی با داشتن شرایط لازم و مدارک مورد نیاز درخواست خود را به سفارت استونی در تهران ارسال نمایند تا از این طریق مجوز اقامت در این کشور را دریافت کنند.


ویزای بلند مدت استونی

اگر برای مدت طولانی به استونی مهاجرت می کنید، ویزای توریستی برای شما مناسب نمی‌باشد. شما باید برای ویزای بلند مدت اقدام کنید. نوع مورد نیاز شما بستگی به دلایل مهاجرت شما به استونی دارد.

با این حال، انتخاب ویزا یا مجوز اقامت مناسب حیاتی است و لازم است که اطمینان حاصل کنید از اینکه درخواست شما برای اولین بار پذیرفته می شود تا در زمان و هزینه شما صرفه جویی شود.


ویزای بلند مدت (D)

اگر برای کار به استونی می روید، به ویزای بلند مدت نیاز دارید. برای درخواست، به نامه تایید میزبان خود و مدارکی که ثابت کند در استونی کار خواهید کرد، نیاز خواهید داشت.

این ویزا در گذشته برای مسافران محبوبیت بسیار زیادی داشت. ویزای نوماد دیجیتال استونی اکنون جای آن را گرفته است.


ویزای تجاری استونی

این ویزا به مهاجران اجازه می دهد تا یک تجارت مستقل را اداره کنند تا حداکثر یک سال در استونی کار کنند.

این ویزای ویژه به سه مورد زیر نیاز دارد:


 • شما می توانید کسب و کار خود را از هر جایی اداره کنید.
 • مشتریان و درآمد شما از خارج از کشور هستند.
 • درآمد قبل از مالیات 3504 یورو در ماه باید باشد.
 • هزینه ویزا 80 یورو برای اقامت کوتاه مدت (نوع C) یا 100 یورو برای اقامت طولانی مدت (نوع D) است.
 

ویزای استارت آپ استونی

برنامه ویزای استارتاپ استونی برنامه ای است که برای بنیانگذاران استارتاپ طراحی شده است. کسب و کار شما باید معیارهای خاصی را برای آنکه شما واجد شرایط باشید نیاز دارد.

مانند بسیاری از کشورهایی که ویزای راه اندازی کسب و کار را ارائه می دهند، شرکت شما باید سهم قابل توجهی در توسعه محیط کسب و کار در کشور استونی داشته باشد.


ویزای خانوادگی استونی

اگر یکی از والدین همسرتان یا هر دوی آنها در بدو تولد شهروند استونیایی بوده اند، احتمالاً همسر شما نیز شهروند استونیایی است. این بدان معنی است که شما همچنین می توانید از طریق همسر خود برای اقامت اقدام کنید که به شما امکان می دهد در این کشور زندگی و کار کنید.

این مسیر اتحاد مجدد خانواده فقط برای شهروندان استونیایی نیست. اگر همسر شما حداقل به مدت دو سال مجوز اقامت استونی را داشته باشد، ممکن است شما نیز واجد شرایط دریافت این ویزا باشید.

طبق قوانین محلی، شما باید سند ازدواج یا شراکت خود را در اداره شهروندی و مهاجرت (CMB) استونی ثبت کنید. CMB ممکن است برای اطمینان از صحت رابطه شما و اینکه منابع مالی کافی دارید، بررسی های بیشتری انجام دهد. این فرآیند ممکن است شامل مصاحبه با شما و همسرتان باشد.

اقامت در استونی

شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می توانند بدون ویزا به استونی مهاجرت کنند. با این حال، اگر می خواهید در استونی کار کنید، باید به عنوان مقیم استونی ثبت نام لازم را انجام دهید. شما باید این کار را ظرف سه ماه پس از ورود خود انجام دهید.

 

شهروندان غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا که به مدت بیش از شش ماه به استونی مهاجرت می کنند به اجازه اقامت موقت نیاز دارند. مجوز اقامت به شما اجازه می دهد تا در این کشور کار کنید و این امر به واجد شرایط بودن برای اقامت دائم منجر می شود. شما همچنین یک کارت شناسایی استونیایی دریافت می‌کنید که به خدماتی که دولت ارائه می‌کند دسترسی پیدا می‌کنید.

 

پس از پنج سال، می توانید برای اقامت دائم در استونی درخواست دهید. برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم، باید درآمد، محل اقامت و پوشش بیمه درمانی خود را ثابت کنید. همچنین باید بتوانید به زبان استونیایی به صورت روان صحبت کنید.

 

اقامت الکترونیک استونی

با توجه به سیاست نوسازی، برنامه ابتکاری E-Residency استونی انگیزه های فراوانی برای شروع یک کسب و کار در این کشور فراهم شده است.

E-Residency به شما این امکان را می دهد که  کسب و کار خود را ثبت کنید و یک اقامت مجازی داشته باشید. این ثبت کسب و کار به شما یک کارت شناسایی استونیایی می دهد که به شما امکان می دهد حساب بانکی باز کنید، اسناد لازم را امضا کنید و بسیاری از موارد دیگر را انجام دهید.

فریلنسرها به اقامت الکترونیک و کارت شناسایی ویزای مجازی برای کسب و کار خود  نیاز دارند. همچنین یک مزیت اضافی وجود دارد که یک نهاد اروپایی ثبت شده VAT است.

استونی به علت بوروکراسی کم، محیط مبتکرانه و مالیات پایین برای مشاغل آنلاین عالی است.

مهاجرت-به-استونی

مراحل دریافت ویزای استونی

برای اینکه فرآیند مهاجرت آسان و بدون استرس داشته باشید، باید از یک وکیل مهاجرت عالی برای کمک استفاده کنید:

 

 • مطمئن شوید که ویزای مناسبی برای شما ارسال خواهد شد.
 • مراحلی که باید برداشته شود و اسنادی که باید جمع آوری شود را مشخص کنید.
 • شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مراحل مهاجرت به استونی با کارشناسان ما در موسسه بین المللی کاربین در تماس باشد.
 • پس از تایید ویزای خود، می توانید با وسایل خود مهاجرت به استونی را آغاز کنید
 • برای ساکنان غیر اتحادیه اروپا، فرآیند گمرک پیچیده است. شما نمی توانید اقلام خود را در عرض دوازده ماه پس از ورود به استونی بفروشید.
 • اگر وسیله نقلیه با خود به همراه داشته باشید، باید ظرف پنج روز پس از ترخیص از گمرک، آن را ثبت کنید. اگر قصد دارید در استونی رانندگی کنید، می توانید تا یک سال از گواهینامه بین المللی استفاده کنید اما بعد باید گواهینامه رانندگی استونی را دریافت کنید.
 • برای آوردن حیوانات خانگی خود هنگام نقل مکان به استونی، باید معیارهای خاصی را در نظر داشته باشید. برای جابجایی باید مدرک میکروچیپ، کارت معتبر واکسیناسیون هاری و گواهی بهداشت اتحادیه اروپا را داشته باشید. برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند، به یک دامپزشک معتبر برای تایید گواهی سلامت نیاز دارند. پس از ورود به استونی از خارج از کشور، حیوان خانگی شما تحت بازرسی های مرزی قرار می گیرد.

مالیات در استونی

اگر مقیم استونی هستید و در این کشور کار می کنید، باید مالیات سالانه بپردازید.

سیستم مالیاتی استونی از مالیات های ملی و مالیات های محلی تشکیل شده است. این مالیات ها شامل مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات زمین و غیره می شود.

مالیات ها اغلب می توانند دردسر ساز باشند، اما این فرآیند برای بسیاری در استونی ساده و سریع است. همه چیز از طریق مالیات الکترونیکی آنلاین استونی قابل انجام است، جایی که بیشتر اطلاعات فرم برای راحتی شما از قبل کامل شده است. بررسی و ارسال اظهارنامه مالیاتی سالانه شما ممکن است پانزده دقیقه طول بکشد.

 

بانکداری

معاملات نقدی در استونی نادر است. تقریبا همه چیز دیجیتال است. بسیاری از مردم استونی بدون پول نقد در کیف پول خود زندگی می کنند.

شما با کارت شناسایی خود به همراه مدارک زیر به صورت آنلاین میتوانید حساب بانکی باز  کنید:

 

 • کارت شناسایی
 • مدرک اشتغال
 • سند ملکی
 • اثبات آدرس
 • گذرنامه
 

محبوب ترین بانک ها در استونی Swedbank، LHV، SEB و Luminor هستند.

برای ساکنان اتحادیه اروپا که به استونی می روند، افتتاح حساب بسیار مقرون به صرفه یا اغلب رایگان است. با این حال، ساکنان غیر اتحادیه اروپا معمولاً هنگام افتتاح حساب باید هزینه ای بپردازند. به عنوان مثال، یک خارجی که در Swedbank حساب باز می کند، باید 200 یورو کارمزد بپردازد. فراموش نکنید که کارمزد ماهانه بانکی، کارمزد ATM و کارمزد انتقال بین المللی را در نظر می‌گیرد.

اگر مجوز اقامت شما کمتر از پنج سال اعتبار داشته باشد، اکثر بانک ها حساب اعتباری باز نمی کنند.

اما چگونه پول را به بانک جدید خود منتقل کنید. برای دریافت بهترین نرخ ها و صرفه جویی، با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

مالیات-در-استونی

بهترین شهر استونی برای مهاجرت

بخشی از مهاجرت به استونی تصمیم گیری در مورد محل زندگی است. چه در حال اجاره یا خرید ملک باشید، باید آدرس محل سکونت خود را در دولت محلی ثبت کنید. این به شما مزایای بسیاری از اقامت استونی می دهد، از جمله خدمات عمومی و اجتماعی، خدمات پزشکی و حمل و نقل رایگان.

شما می توانید به صورت حضوری یا آنلاین با کارت شناسایی و قرارداد اجاره/قرارداد امضا شده خود را ثبت کنید. ساکنان اتحادیه اروپا باید ظرف سه ماه پس از ورود ثبت نام خود را انجام دهند در حالی که ساکنان غیر اتحادیه اروپا باید این کار را ظرف 30 روز پس از دریافت مجوز اقامت پیگیری کنند.

اجاره خانه در استونی

وب سایت های بسیار خوبی برای یافتن خانه اجاره ای در استونی وجود دارد. این سایت ها عبارتند از KV ,RE Kinnisvara ,Uusmaa و City24 .Facebook Marketplace همچنین منبع خوبی برای تحقیق در مورد اجاره خانه در استونی وجود دارد.

 

متوسط هزینه اجاره برای یک آپارتمان تک خوابه بدون مبله بین 550 تا 850 دلار آمریکا در ماه بسته به کیفیت آن می‌باشد. به خاطر داشته باشید که لیست املاک تعداد کل اتاق ها (به استثنای حمام و آشپزخانه) را نشان می دهد. بنابراین، به عنوان مثال، اگر شما یک اتاق خواب با یک اتاق نشیمن می خواهید، به دنبال یک آپارتمان دو اتاقه باید باشد.

 

قیمت اجاره معمولا شامل خدمات آب و برق نمی شود. 180-200 دلار اضافی در ماه برای اینها بودجه باید در نظر بگیرید. بسته به ساختمانی که انتخاب می کنید، هزینه های گرمایش می تواند در ماه های سردتر زمستان بیشتر شود.

 

هنگام تحقیق در مورد اجاره، ممکن است ارزشمند باشد که با یک کارگزار تماس بگیرید. یک کارگزار به شما کمک می کند تا اجاره نامه را برای شما ترجمه و تجزیه و تحلیل کند. سایت های ذکر شده در بالا دارای یک کارگزار هستند. با این حال، کارگزار هزینه اضافی دارد که معمولاً معادل اجاره یک ماه است.

قراردادها معمولا اجاره یک ساله با امکان تمدید هستند. شما مبلغی معادل اجاره یک ماهه را پیشاپیش پرداخت خواهید کرد.

 

بهترین مکان برای اجاره در استونی

اکثر مهاجران در پایتخت استونی، تالین، زندگی و کار می کنند. تحقیق در مورد خواص در این زمینه برای کسانی که به دنبال نزدیک شدن به عمل هستند ایده آل است. تنها جنبه منفی آن این است که  هزینه های شما در تالین بسیار بیشتر است.

با وجود این، مناطقی در تالین متناسب با بودجه و نیازهای خود در نظر بگیرید.

 

از مهمترین شهرهای دیگر استونی برای اجاره خانه الان موارد را می توانیم معرفی کنیم:

وانالین – که به نام شهر قدیمی نیز شناخته می شود، از محبوب ترین مناطق برای گردشگران است. این شهر برای کسانی که بودجه بیشتری دارند ایده آل است. متوسط قیمت اجاره در وانالین 850 دلار در ماه است.

کالاماجا – مکانی زیبا در نزدیکی ساحل خلیج تالین، بندر اصلی شهر‌ است. مهاجران از بودن در نزدیکی تراموا برای دسترسی آسان به مرکز شهر استقبال می کنند. میانگین قیمت‌ها در این منطقه مقرون به صرفه‌ بوده و 520 دلار در ماه می باشد.

Nõmme – این منطقه برای کسانی که می خواهند در یک منطقه ساکت تر باشند ایده آل است. یکی از ارزان ترین مکان ها برای اجاره با 490 دلار در ماه است.

خرید خانه در استونی

با کاهش هزینه های مبادله و افزایش ساخت و ساز املاک به دلیل افزایش محبوبیت، سرمایه گذاری در املاک استونی به گزینه ای مطلوب در میان خریداران خارجی تبدیل شده است.

هزینه های خرید که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

 

 • هزینه مسکن: 2٪ – 4٪
 • هزینه های دفتر اسناد رسمی: 0.02٪ – 0.7٪، + 20٪ مالیات بر ارزش افزوده
 • حق تمبر: 0.3٪ – 0.5٪
 • هزینه ثبت نام: 0.25%
 

به طور معمول، ده درصد را به عنوان سپرده پرداخت می کنید.

شما باید ملک خود را ثبت کرده و با استفاده از یک برنامه محضری، مالکیت را منتقل کنید. سپس این را به E-Land Register ارسال کنید. این روند ساده است اما حدود دو ماه طول می کشد تا تکمیل شود.

 

بهترین مکان ها برای خرید خانه در استونی شامل این موارد می‌شوند:

 • تالین – خرید خانه در تالین ممکن است که کمی برای شما گران باشد اما کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالاتر از دیگر مناطق این کشور می باشد. در حالی که املاک در تالین فراوان است، گزینه‌هایی برای کسانی که به دنبال خانه‌ای در مناطق ساکت‌تر هستند، در دسترس است.
 • تارتو – دومین شهر بزرگ در استونی است. تارتو یک شهر مناسب برای تحصیل با کیفیت زندگی بالا است. این شهر دو تا سه ساعت با تالین فاصله دارد. در این شهر منحصر به فرد املاک با قیمت 125000 دلار در پایین ترین نقطه و 500000 دلار برای خانه های بزرگتر و لوکس تر وجود دارد.
 • Pärnu – یک مکان محبوب برای تعطیلات در میان مردم استونیایی است. میانگین قیمت در این شهر بسیار کمتر از دیگر مناطق این کشور می‌باشد. این شهر برای سرمایه گذاری ارزشمند است: منطقه ای پرهیاهو در طول ماه های تابستان، در عین حال آرام و عجیب در ماه های زمستان است.
 • هاپسالو – این شهر آرام در نزدیکی دریا و دو ساعت و نیم با ماشین از تالین قرار گرفته است. شما برای یک خانه چهار اتاقه در این شهر 280000 دلار آمریکا باید بپردازید. بازار املاک و مستغلات در این منطقه کوچک است، اما برای خانواده هایی که به دنبال ذهنیت و جامعه کوچک شهر هستند، یک گزینه عالی است.
 • Kuressaare – برای بازنشستگانی که به دنبال فرار از هیاهو تالین هستند، Kuressaare مکانی فوق العاده برای خرید خانه است. قیمت خانه ها در این شهر از 200000 دلار در پایین ترین سطح تا 300000 دلار برای فضاهای بزرگتر و مجلل متغیر است.
 

خدمات اولیه در استونی

 • آب – هر محله ای یک تامین کننده آب خاص دارد. آب لوله کشی در استونی برای نوشیدن بی خطر است.
 • گاز – تنها تامین کننده گاز در این کشور Eesti Gaas است که هزینه های آن در مقایسه با دیگر کشور های اروپا بسیار مقرون به صرفه است.
 • برق – می توانید ارزان ترین تامین کننده برق اروپا را در این شهر پیدا کنید.
 • تلفن/تلفن همراه – ارائه دهندگان خطوط تلفن همراه در استونی Telia، Elisa و Tele2 هستند. سیم‌کارت‌ها نیز از 3 تا 10 یورو قیمت دارند.
 • اینترنت – بسته تلفن همراه و اینترنت معمولاً 30 یورو هزینه دارد. اینترنت در استونی بسیار با سرعت است.
 • مدیریت ضایعات – اکثر املاک دارای ظروف زباله با کد رنگی مختلف هستند.
خرید-خانه-در-استونی

بهداشت و درمان در استونی

صندوق بیمه سلامت استونی (EHIF) مراقبت های بهداشتی عمومی همگانی این کشور را ارائه میدهد که هزینه آن توسط مالیات دهندگان تامین می شود. به این ترتیب، برای هر کسی که مالیات استونیایی می پردازد در دسترس است.

ساکنانی که اقامت دائم استونی با کارت شناسایی دارند ممکن است واجد شرایط دریافت بیمه درمانی باشند. برای واجد شرایط بودن، باید یکی از موارد زیر را داشته باشید:

 

 • دانشجو باشید.
 • کار با حداقل دستمزد را داشته باشید.
 • در صندوق بیکاری ثبت نام کرده باشید.
 

مراقبت های بهداشتی عمومی، ویزیت پزشک عمومی، درمان های بیمارستانی و ارجاع پزشک را پوشش می دهد.

برای مهاجران، بیمه درمانی خصوصی Expat یک گزینه هوشمند با متخصصان پزشکی انگلیسی زبان است. مراقبت های بهداشتی خصوصی استونی نیز جراحی های دندانی و بزرگ را پوشش می دهد.

هزینه بسته به سن بیمار و شرایط سلامتی قبلی او متغیر است. شرکت های بیمه خصوصی بزرگ استونی شامل ERGO و SALVA می‌باشند. بسیاری از استونیایی ها نیز از سیستم خصوصی برای انتخاب و راحتی بیشتر استفاده می کنند.

مراقبت های بهداشتی اضطراری در استونی دارای زمان انتظار کوتاه و یک سیستم سلامت الکترونیک دیجیتالی هستند.

پیدا کردن کار در استونی

از آنجایی که زبان های اصلی این کشور استونیایی و روسی هستند، بسیاری از مشاغل در استونی متقاضیان را ملزم به دانستن این زبان ها می کند.

اجازه ندهید این شما را دلسرد کند. بسیاری از موقعیت های انگلیسی زبان در صنعت توریسم و فناوری اطلاعات در حال افزایش است. همچنین چندین سایت کاریابی و منابع مختلف برای کمک به شما برای یافتن کار وجود دارد:

 

 • com
 • ee
 • لینکدین
 • فیس بوک
 • تماس با صندوق بیکاری استونی.
 

با توجه به اینکه استونی کشور کوچکی است، شبکه سازی و ایجاد ارتباطات راهی ایده آل برای یافتن کار است.

همانطور که در بخش ویزا این مقاله ذکر شد، می توانید به عنوان یک تاجر مستقل کار کنید یا کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد حقوق، مرخصی اجباری و مالیات در استونی با کارشناسان ما در موسسه بین المللی کاربین در تماس باشید.

کار-در-استونی

آداب فرهنگی در استونی

مردم استونی ممکن است رسمی و جدی به نظر برسند که لازم است این را با رفتار غیر مودبانه اشتباه نگیرید. هنگامی که دوستان جدید استونیایی خود را بشناسید، آنها به طور طبیعی با شما گرم خواهند شد.

ضرب‌الاجل‌ها و وقت‌شناسی در فرهنگ کاری استونی بسیار مهم است.

انعام دادن در استونی الزامی نیست، اما مرسوم است که 10% مودبانه  انعام بپردازید.

سوالات متداول

استونی یک مکان عالی برای مهاجران مبتکر است با داشتن بیشترین سرانه استارت‌آپ در اروپا و این واقعیت که نیمی از آرا در انتخابات استونی الکترونیکی است از این لحاظ برای مهاجرت از این طریق به شما پیشنهاد می شود. تا وای‌فای رایگان در همه مکان‌های عمومی – این کشوری است که مشکلات را به روش‌های پیشرونده، به‌ویژه مدرن حل می کند.

هزینه های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره 2450 دلار (2441 یورو) بدون اجاره است. هزینه های ماهانه یک نفر بدون اجاره 732 دلار (730 یورو) تخمین زده می شود. هزینه زندگی در استونی به طور متوسط ​​29.26 درصد کمتر از ایالات متحده آمریکا می باشد.

هزینه های زندگی در استونی مقرون به صرفه است و کمتر از سایر کشورهای اروپایی در نظر گرفته می شود. بازخورد عمومی خارجی هایی که مدتی را در اینجا گذرانده اند این است که شرایط زندگی مشابه اروپای غربی است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی