مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

اگر علاقه مند مهاجرت به سنگاپور هستید و میخواهید در مورد شرایط و هزینه های مهاجرت به سنگاپور بیشتر بدانید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. از گرفتن ویزا گرفته تا یافتن کار و شهروندی (در نهایت) – همه چیز را پس از مطالعه این مقاله خواهید دانست.

 

سنگاپور که مستعمره سابق بریتانیا بود، چهارمین مرکز مالی بزرگ جهان است و سومین  درآمد سرانه در جهان را دارد. نام سنگاپور به معنای “شهر شیر” است و این دولت شهر مستقل در جنوب شرقی آسیا، کوچک اما قدرتمند است. سنگاپور یک مقصد محبوب برای مهاجرت است، در واقع، خارجی ها حدود 30 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، بنابراین شما دوستان جدید زیادی از سراسر جهان در این کشور پیدا خواهید کرد. از دیگر جاذبه های شهر می توان به نرخ پایین جرم و جنایت، کیفیت هوای خوب، مالیات کم و سیستم آموزشی عالی اشاره کرد. اگر قصد دارید به سنگاپور بروید، بهتر است ببینید چقدر مهاجرت شما هزینه دارد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-به-سنگاپور

درباره سنگاپور

سنگاپور یک دولت-شهر مستقل، با جمعیتی حدود 5.6 میلیون نفر و میانگین امید به زندگی 82 سال است.

این کشور دارای بزرگترین اقتصاد جهان با تولید ناخالص داخلی 318.9 میلیارد دلار است.

الان کشور دارای سابقه اختلاط قومی و جمعیت بسیار متنوع است که 42 درصد آن خارجی هستند.

سنگاپور یک مرکز تجاری و سرمایه گذاری در آسیا است که بسیاری از نخبگان این قاره پول خود را در آن ذخیره می کنند. این امر باعث تقویت بخش مالی پر رونق در این کشور شده است، اگرچه دولت سنگاپور را نیز به دلیل حفظ ثروت دیکتاتور ها در معرض انتقاد قرار داده است.

سنگاپور یک دولت شهر است که در یک مجمع الجزایر کوچک قرار دارد. این شهر از طریق جاده به مالزی و جزایر دیگر متصل است.

 

اطلاعات کاربردی در مورد مهاجرت به سنگاپور

 • واحد پول: دلار سنگاپور (SGD).
 • زبان های گفتاری: تقریباً همه انگلیسی صحبت می کنند و این زبان اصلی کار و تجارت در این کشور است. چینی نیز اهمیت بسیاری دارد زیرا سنگاپوری ها به این زبان نیز مسلط هستند. بسیاری از مردم سنگاپور نیز به زبان مالایی و تامیلی صحبت می کنند. سنگاپوری‌ها همچنین به یک گویش محلی انگلیسی (که “Singlish” نامیده می‌شود) صحبت می‌کنند.
 • ادیان اصلی: بودایی (33%)، مسیحی (18%)، هندو (5%)، مسلمان (15%)، تائوئیست (11%). 17٪ دیگر (یا غیر وابسته).
 • نژادهای اصلی: 74٪ چینی، 13٪ مالایی، 9٪ هندی، 10٪ دیگر.

چرا به سنگاپور مهاجرت کنیم؟

 • تنوع قومی. یکی از بهترین دارایی های سنگاپور تنوع قومی است. سنگاپور یک محیط چند فرهنگی است که در آن می توانید عناصر هر فرهنگ آسیایی و همچنین بسیاری از فرهنگ های غربی را در آن تجربه کنید.
 • فرهنگ غذایی پر رونق. از مراکز ارزان هاوکر گرفته تا غذاخوری های گران قیمت و لذیذ، در سنگاپور با هر بودجه ای می توانید طعم همه چیز را احساس کنید.
 • مراکز خرید عالی. سنگاپور جایی است که تاجران آسیا برای خرید پوشاک و لوازم الکترونیکی به این کشور سفر می‌کنند. مانند غذا، طیف وسیعی از لوازم و پوشاک برای مصرف کنندگان ارائه می شود.
 • فضای سرمایه‌گذاری عالی. اگر به دنبال ایجاد یک استارت‌آپ در آسیا هستید، سنگاپور سریع‌ترین رشد اکوسیستم استارت‌آپی را دارد، این تا حدی به دلیل افزایش علاقه دولت به بخش استارت‌آپ می باشد. سرمایه گذاران و انکوباتورها همچنین شبکه های عمیقی در سایر کشورهای منطقه دارند.
 • شفافیت اقتصادی. سنگاپور با وجود اینکه در منطقه ای قرار دارد که در آن فساد عادی است، پنجمین کشور کم فساد جهان می‌باشد. فساد پایین بخشی از استراتژی جذب سرمایه گذار و تشویق خارجی ها به تاسیس شرکت در این کشور است. قوانین مالیات در این کشور بسیار واضح و سرراست است و این امر موجب شده است تا سنگاپور به یکی از بهترین مکان ها برای راه اندازی کسب و کار در آسیا تبدیل شود.
 • سلامت و ایمنی. سنگاپور بسیار امن است، با نرخ جرم و جنایت پایین، و مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا هزینه های مقرون به صرفه یکی از بهترین کشور های آسیا برای مهاجرت است.
 • موقعیت عالی. سنگاپور در میانه آسیای جنوب شرقی قرار دارد – شما می توانید به راحتی با اتوبوس یا هواپیما به کشورهای دیگر از طریق این کشور دسترسی داشته باشید.
 • منظره شهری ساختمان ها و پارک ها در سنگاپور. سنگاپور به دلیل استفاده سبز و پایدار از فضای بسیار کم مورد تحسین جهانی قرار دارد.
شرایط-مهاجرت-به-سنگاپور

دلایل عدم مهاجرت به سنگاپور

 • عدم اختلاط بین نژادی. علیرغم تنوع، سنگاپوری‌های گروه‌های قومی مختلف تمایل به تعامل محدود با قومیت های دیگر دارند، به طوری که از هر 2 سنگاپوری 1 نفر دوستی از نژاد دیگر ندارد.
 • تبعیض نژادی. شهروندان سنگاپور با میراث چینی تمایل بیشتری دارند. نمونه‌هایی از تبعیض آشکار شامل آگهی‌های استخدامی است که مشخص می‌کند مقاصد باید اصالتاً چینی باشد.
 • آزادی بیان محدود. دولت سنگاپور مطالب حساس جنسی، سیاسی، مذهبی و نژادی را سانسور می کند. دعاوی حقوقی اغلب برای ساکت کردن مخالفان استفاده می شود. روزنامه نگاران اغلب خود سانسوری می کنند تا مسئولیت قانونی خود را محدود کنند. این همچنین توسعه و رواج هنر غیر تجاری را محدود می کند.
 • فعالیت‌های محدود در فضای باز. به هر حال این یک دولت شهر کوچک است. سواحل شلوغ هستند و فضای طبیعی محدودی وجود دارد.
 • مسکن گران قیمت. یک توده زمین کوچک با جمعیت متراکم، قیمت مسکن سنگاپور با قیمت مسکن هنگ کنگ یا شهر نیویورک برابری می کند. اگر بودجه کمی دارید، باید در اتاقی مشترک زندگی کنید.
 • فقدان فعالیت در فضای باز. سنگاپور به عنوان یک دولت شهر، عمدتاً شهری است و فضای باز کمی دارد.

مجازات های سخت برای زیر پا گذاشتن قانون. مجازات ها معمولاً شامل چوبه دار و حبس های طولانی مدت می‌شوند.

مهاجرت کاری به سنگاپور

دریافت ویزای کار سنگاپور به مهارت و سطح تحصیلات شما بستگی دارد.

شما به عنوان متخصص خارجی برای مهاجرت به سنگاپور؛ باید حداقل 3000 دلار در ماه درآمد داشته باشید تا واجد شرایط دریافت مجوز کار شوید. با این حال، اکثر افرادی که برای مجوز استخدام اقدام می کنند، این کار را با حقوق 4000 دلار به بالا انجام می دهند – به دلیل محدودیت های بیشتر در استخدام افراد خارجی، درخواست هایی با حقوق پایین ممکن است پذیرفته نشوند. کارفرمایان از طرف کارمندان خود برای مجوز استخدام اقدام می کنند.

 

مجوز استخدام شخصی نیز به متقاضیان خارجی واجد شرایط خاص اعطا می شود. آنها این را بر اساس شایستگی های لازم دریافت می‌کنند. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل مهاجرت به سنگاپور از طریق کار با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

برای کارآفرینان خارجی که سعی در راه اندازی کسب و کار در سنگاپور دارند نیز می‌توانند ویزای کارآفرینی سنگاپور را دریافت کنند.

کارت استخدامی آموزشی نیز برای آندسته از افرادی که قصد دارند تحت برنامه های آموزشی ویژه برای سمت های اجرایی یا تخصصی به سنگاپور مهاجرت کنند مناسب می‌باشد.

 

نیروی کار با مهارت متوسط :

این ویزا برای متقاضیان با مهارت متوسط که حداقل 2200 دلار در ماه حقوق دارند صادر می‌شود. متقاضیان بر اساس طیف وسیعی از معیارها از جمله حقوق، مجموعه مهارت، الزامات شغلی، تجربه کاری و تحصیلات مورد قضاوت قرار می گیرند.

مجوز کار برای نیروی کار کم مهارت برای مدت حداکثر دو سال صادر می شود. دارندگان این مجوز فقط برای کارفرمای خود در یک موقعیت خاص می‌توانند کار کنند. این معمولاً به پرستاران و هنرمندان اختصاص داده می‌شود.

 

مجوز های کار متفرقه در پرتغال

 • مجوز کار برای هنرمندان نمایش : برای متقاضیانی که قصد دارند در بارها و دیگر موارد تا شش ماه کار کنند.
 • مجوز کار در تعطیلات کاری : به فارغ التحصیلان  دانشگاه اجازه می دهد تا حداکثر شش ماه در سنگاپور زندگی و کار کنند.
 • مجوز کار آموزشی : به کارگران غیر ماهر یا نیمه ماهر اجازه می دهد تا به مدت شش ماه در سنگاپور آموزش ببینند.

هرچه مهارت یا تحصیلات بیشتری داشته باشید، دریافت مجوز استخدام سنگاپور برای شما آسان تر خواهد بود. وابستگان افرادی که دارای هرگونه مجوز کار هستند می توانند به طور جداگانه تحت یک طرح ویزا متفاوت درخواست دهند.

کار-در-سنگاپور

اقامت دائم و تابعیت سنگاپور

درخواست برای اقامت دائم از طریق اداره مهاجرت و  پناهندگی سنگاپور (ICA) انجام می شود. برای درخواست، باید تحت یکی از دسته ها زیر قرار بگیرید:

 

 • همسر یا فرزند مجرد یک شهروند سنگاپور (SC) یا مقیم دائم سنگاپور (SPR)
 • دارندگان مجوز کار – فقط مجوزهای P، Q یا S واجد شرایط هستند
 

برای اقامت دائم سنگاپور لازم است که حداقل دو سال در این کشور زندگی کرده باشید. شما می توانید از طریق ICA به صورت آنلاین درخواست شهروندی سنگاپور را بدهید. همسران سنگاپوری ها نیز ممکن است برای شهروندی درخواست دهند (یا پس از دو سال برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند). فرزندان سنگاپور هایی که در خارج از کشور متولد شده اند واجد شرایط درخواست شهروندی خواهند بود.

سرمایه گذاری در سنگاپور

خارجی ها می توانند به راحتی در سنگاپور کسب و کار راه اندازی کنند. با این حال، آنها باید اسناد استخدامی داشته باشند تا به عنوان یک کارمند حقوق بگیر برای شرکت خود کار کنند – در غیر این صورت، آنها لازم است مدارکی را ارائه کنند که مشخص می کند متقاضی هستند.

برای سرمایه گذاری در صندوق می توانید از طریق یکی از روش های زیر اقدام کنید:

 

 • شرکت مستقل. شما می توانید شرکت خود را به طور مستقل در سنگاپور تأسیس کنید، اگرچه باید حداقل یک سنگاپوری در هیئت مدیره خود داشته باشید. یک شرکت حرفه ای نیز باید از طرف شما شرکتی را تشکیل دهد.
 • ثبت شعبه یا دفتر نمایندگی برای یک تجارت خارجی. یک شرکت حرفه باید از طرف شما ثبت نام کند. کسب و کار شما همچنین باید قبل از انجام تجارت در سازمان حسابداری و تنظیم سنگاپور ثبت شده باشد. اگر شرکت شما در زمینه بانک یا بیمه است، باید در اداره پولی سنگاپور نیز ثبت نام کرده باشید. شرکت های تحقیقاتی همچنین ممکن است نیاز به ثبت نام در International Enterprise Singapore را داشته باشند.
 • برنامه سرمایه گذار جهانی. سنگاپور درخواست های ویزا و همسان سازی سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران واجد شرایط این ویزا تسهیل کرده است. واجد شرایط بودن برای این ویزا به صندوق مستقل بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر، در این رابطه با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.
سرمایه-گذاری-در-سنگاپور

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

آیا می توانم برای تحصیل به سنگاپور مهاجرت کنم؟ مطابق با قوانین مهاجرت، اگر قصد تحصیل در سنگاپور را دارید، باید ویزای دانشجویی دریافت کنید.

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در سنگاپور هستند باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. وقتی نامه تاییدیه خود را از طرف دانشگاه دریافت کردید، برای شما ویزا صادر می شود. در عرض دو هفته پس از پذیرش، باید برای ویزای دانشجویی به سفارت سنگاپور مراجعه کنید.

 

چگونه یک دانشجو می تواند اقامت دائم را در سنگاپور دریافت کند؟ شما باید بیش از 2 سال در سنگاپور اقامت داشته باشید، حداقل یک آزمون ملی را پشت سر گذاشته (یعنی سطوح PSLE یا GCE ‘N’/’O’/’A’) یا در برنامه یکپارچه (IP) باشید. ارسال درخواست اقامت دائم از طریق سامانه اقامت دائم الکترونیک سنگاپور (e-PR) انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

سوالات متداول

در صورتی که خانه اجاره می کنید باید حداقل 700 تا 3500 دلار در ماه بودجه داشته باشید و اگر اهل سنگاپور/ یا اقامت دائم این کشور را دارید واجد شرایط خرید ملک HDB می باشید و باید 1500 تا 6000 دلار در ماه بودجه داشته باشید.

برای اینکه بتوانید در سنگاپور زندگی و کار کنید، به ویزای کاری نیاز دارید که می توانید از طریق وب سایت اداره مهاجرت و بازرسی آن را درخواست دهید. اگر حداقل دو سال اقامت دائم داشته باشید یا حداقل دو سال با یک شهروند سنگاپور ازدواج کرده باشید، می توانید شهروند سنگاپور شوید.

محدوده حقوق در سنگاپور بین 2140-37700 دلار در ماه است. متوسط ​​حقوق 8450 دلار در ماه می باشد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر