مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک به عنوان یک ایرانی را در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار خواهیم داد. دانمارک هم اکنون یکی از مقاصد برتر  برای مهاجرت ایرانی ها می‌باشد.کیفیت بالای زندگی و هزینه  مقرون به صرفه و نرخ پایین بیکاری موجب شده است تا ایرانی‌ها را تشویق کنیم که به مهاجرت به دانمارک فکر کنند.

شهروندان ایرانی برای مهاجرت به دانمارک باید ویزا دریافت کنند. ایرانی‌ها به‌عنوان شهروندان یک کشور غیر اتحادیه اروپا، از نظر قانونی در شرایط مهاجرت به دانمارک با افرادی از چین، روسیه یا آمریکا برابری می‌کنند و باید مجوز اقامت دریافت کنند.

 

ما در این مقاله مهاجرت ایرانی ها به دانمارک به عنوان یک دانشجو، به عنوان نیروی کار یا به عنوان شریک اقتصادی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-به-دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت به دانمارک به عنوان دانشجو توصیه همیشگی ما برای ایرانی ها در هر سنی است. دریافت ویزای دانشجویی راحت‌تر از هر نوع ویزا دیگری است و زندگی برای یک یا دو ترم در دانمارک این فرصت را به شما می‌دهد تا ببینید آیا سبک زندگی را در این کشور دوست دارید و می‌توانید هوای زمستانی سرد و ساعات طولانی تاریکی را تحمل کنید.

همچنین راه خوبی برای ایجاد نوع شبکه ای است که برای جستجوی شغل به آن نیاز دارید، و همچنین زمانی را برای مبارزه با چالش های زبان دانمارکی برای شما فراهم می کند.

برای تحصیل در دانمارک شما باید شهریه ای حدود 2000 دلار برای هر دوره بپردازید، به اضافه هزینه های زندگی خود که در دانمارک که باید به آن توجه کنید.

 

 

در واقع، دانشگاه در دانمارک برای هیچ‌کس «رایگان» نیست –  دانشگاه از طریق  مالیات تامین می‌شود.

 

نرخ مالیات بر درآمد شخصی سالانه در دانمارک در حدود 30 درصد است. همچنین 25 درصد مالیات بر فروش تقریباً برای هر چیزی که خریداری می کنید، به اضافه 85 درصد مالیات بر خودروهای جدید وجود دارد. (تا چند سال پیش، این چیزی در حدود 150٪ بود و هنوز در وسایل نقلیه رده بالا وجود دارد.)

خبر خوب این است که با ویزای دانشجویی، شما این حق را خواهید داشت که ساعات معینی را برای کمک به هزینه های زندگی در دانمارک کار کنید و مالیات پرداخت نکنید.

تحصیل-در-دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک

مهاجرت به دانمارک با طرح شغلی کمی پیچیده تر است. گاهی اوقات شرکت ها مایلند افرادی را استخدام کنند که مهارت های بالا دارند که برای آنها در دانمارک تقاضای بسیار زیادی نیز وجود دارد. این مشاغل معمولاً در زمینه های فناوری، مهندسی یا پزشکی و همچنین شرکت های بسیار بزرگی مانند Maersk و  Novo است که دارای بخش های منابع انسانی هستند که می توانند به راحتی درخواست های ویزا را انجام دهند.

 

با این حال، شرکت‌های کوچک‌تر احتمالاً از استخدام فردی که برای گرفتن ویزای کاری به کمک نیاز دارد، چشم پوشی می‌کنند، به‌ویژه که به نظر می‌رسد قوانین این کار دائماً تغییر می‌کند.

 

در واقع، آنها همیشه سخت تر می شوند، عمدتاً به این دلیل که به نظر می رسد اکثریت مردم دانمارکی آن را می خواهند. سیاست‌های ضد مهاجرتی که ابتدا توسط جناح راست ترویج می‌شد، اکنون توسط احزاب چپ پیشرو، از جمله سوسیال دموکرات‌ها نیز اتخاذ می‌شود.

 

برای مهاجرت به دانمارک بهتر است که زبان دانمارکی خود را تقویت کنید. ناتوانی در مکالمه زبان دانمارکی فرصت های شغلی شما را محدود می کند.

 

بلد نبودن دانمارکی یک مشکل بزرگ برای اشتغال در دانمارک است. تقریباً برای هر نوع شغل دولتی که 40٪ از مشاغل تمام وقت در دانمارک را تشکیل می دهد، لازم است که شما به زبان دانمارکی مسلط باشید.

 

دولت برای هر کسی که ویزای اقامت تایید شده داشته باشد دوره های رایگان دانمارکی ارائه می کند، اما حتی با تحصیل تمام وقت حداقل چند سال طول می کشد تا احساس راحتی کنید و دانمارکی صحبت کنید.

اگرچه انگلیسی عملاً زبان دوم دانمارک است، فقط صحبت کردن به زبان انگلیسی برای یافتن شغل کافی نیست. دانمارکی ها‌ به خوبی می‌توانند انگلیسی صحبت  کنند.

 

 

مهاجرت به دانمارک با یافتن شغل در دانمارک می‌تواند برای کسانی که مهارت‌های خاصی ندارند کمی سخت باشد. بدین منظور بهتر است که با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید. آنها به شما کمک می‌کنند که راحتتر شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و اقامت دانمارک را نیز دریافت نمایید.

 

مهندسان فناوری اطلاعات بهترین شانس را برای دریافت ویزای کار دانمارک دارند.

کار-در-دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

اگر همسر شما دانمارکی باشد یا اقامت آنجا را دریافت کرده باشد شما این امکان را خواهید داشت که اقامت دانمارک را دریافت نمایید.

دانمارک یک جامعه دوستدار کودک دارد که مکانی عالی برای رشد کودکان می‌باشد.

خبر خوب این است که وقتی صحبت از مهاجرت به دانمارک از طریق شریک می شود، قوانین دانمارکی طوری طراحی شده است که فرقی نمی کند که از چه نوع نژاد و یا دینی هستید، قوانین برای همه یکسان است.

 

خبر بد این است که قوانین سخت‌گیرانه‌تر و سخت‌تر می‌شوند. در حال حاضر، هم شما و هم همسرتان باید حداقل 24 سال سن داشته باشید. شریک زندگی شما باید خانه ای به اندازه کافی بزرگ داشته باشد که هر دوی شما در آن زندگی کنید. او همچنین باید بتواند مبلغی در حدود 8000 دلار آمریکا را نزد دولت واریز کند تا ثابت کند که می تواند از شما حمایت مالی کند.

همچنین باید ظرف 6 ماه پس از ورود به دانمارک، آزمون زبان دانمارکی را بگذرانید.

 

 

قوانین حضانت در دانمارک

اگر قصد دارید برای تشکیل خانواده به دانمارک مهاجرت کنید، به خاطر داشته باشید که قوانین حضانت محلی عملاً غیرممکن است که فرزندان خود را بدون اجازه همسرتان از دانمارک خارج کنید.

حتی زمانی که مجوزهای رسمی لازم را دارید، انتقال به دانمارک به عنوان یک ایرانی همیشه یک انتقال آسان نیست.

مردم معمولاً در دانمارک فضای کمتری برای زندگی نسبت به دیگر کشورهای جهان مانند مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا یا استرالیا دارند. بسته به بودجه شما ممکن است که مجبور شوید در یک خانه، آپارتمان یا اتاق در یک آپارتمان کوچک زندگی کنید.

 

 

در کپنهاگ، بسیاری از خانواده ها به دوچرخه و اتوبوس متکی هستند. بسیاری از مردم محلی برای گرفتن گواهینامه رانندگی به خود زحمت نمی دهند و تا آخر عمر نیز گواهینامه دریافت نمی‌کنند.

ایده دانمارکی ها این است که همه کسانی که می توانند خارج از خانه کار کنند باید این کار را انجام دهند. علاوه بر این، نرخ های بالای مالیات بر درآمد (تا 52٪ برای درآمد کسب شده؛ بالاترین نرخ از حدود 75000 دلار در سال شروع می شود) حمایت از یک خانواده را برای یک نفر دشوار می کند.

غذا در دانمارک

وعده‌های غذایی خانوادگی در رستوران‌ها غیرعادی است و بیشتر برای مناسبت‌های خاص مانند تولد انجام می‌شود. افراد مجرد و زوج‌ها معمولاً بیش از یک بار در هفته به رستوران نمی‌روند زیرا هزینه های بالا غذا در دانمارک غذا خوردن در رستوران را در این کشور گران کرده است. به طور کلی، مردم در خانه مخصوصاً  برای خودشان غذا می پزند.

غذا-در-دانمارک

مزیت مهاجرت به دانمارک

با این حال، دانمارک چیزهای زیادی برای توصیه دارد که میتوان از مزیت های آن به شمار آورد.

 

  • سرعت زندگی در دانمارک کندتر است و مردم به طور کلی تعادل کار و زندگی بهتری دارند. کار از ساعت 8 شروع می شود و در ساعت 4 بدون زمان ناهار طولانی مدت پایان می یابد.
  • اکثر مشاغل سالیانه 6 هفته تعطیلات دارند و انتظار نمی رود که در آن زمان با آنها در تماس باشید یا انتظار داشته باشید که آنها به ایمیل ها پاسخ دهند.
  • شبکه امنیت اجتماعی دانمارک زمانی که باردار، بیمار یا بیکار هستید، به شما کمک مالی می‌کنند.
 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به دانمارک با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین الملی کاربین در تماس باشید.

مقاله ی پیشنهادی :

دلایل ریجکتی ویزا

 

سوالات متداول

مطمئناً، فرصت های شغلی و کسب و کار در یک سبک زندگی خوب نقش اساسی دارند. اما زندگی همچنین در مورد خانواده، دوستان، فعالیت های اوقات فراغت و زمان خصوصی شماست – ارزش هایی که در تار و پود زندگی در دانمارک بافته شده اند. دانمارک به دلایل زیادی مکانی فوق العاده خوب و مناسب برای زندگی است.

باید انتظار داشته باشید که مقدار زیادی برای مسکن در دانمارک هزینه کنید. متوسط ​​اجاره بها در مراکز شهرها حدود 8800 کرون (1400 دلار آمریکا) و حتی در کپنهاگ بالاتر از آن با 16600 کرون (2600 دلار آمریکا) در ماه است. خدمات شهری در دانمارک تقریباً 880 کرون می باشد.

لیست معایب زندگی در دانمارک:

باید زبان دانمارکی را یاد بگیرید. آب و هوا در دانمارک سرد است. در ماه های زمستان سطح آفتاب کاهش می یابد. همچنان ممکن است که مجبور شوید برای شروع زندگی در دانمارک به تنهایی زندگی کنید.

زبان دانمارکی از نظر دستور زبان یکی از ساده ترین زبان ها برای یادگیری است. یک انگلیسی زبان می تواند این زبان را به راحتی فرا بگیرد. در زبان دانمارکی 9 شکل فعل وجود دارد و اسم ها به گونه ای گفته می شوند که جنسیت را متمایز کنند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی