مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه به عنوان یکی از ۵ قدرت برتر اقتصادی و اجتماعی و نظامی جهان، قطعا می تواند گزینه جذابی برای هر شخصی باشد که قصد مهاجرت از کشور خود را دارد. شما نیز می توانید به این کشور زیبا مهاجرت کنید البته به شرطی که شرایط خواسته شده برای این منظور را در فرانسه داشته باشید. در این مقاله می خواهیم فرآیند مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مهاجرت به فرانسه

همه چیز درباره مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه در اروپا تا چندین سال پیش به عنوان یک کشور مرز باز و آزاد در پذیرش مهاجرین شناخته می شد. اما با گذر زمان و پس از سال ۲۰۰۶، قوانینی برای محدودیت پذیرش مهاجرها اعمال شد که باعث جلوگیری از ورود افرادی که بدون حرفه خاص یا سرمایه گذاری و یا خانواده ای به این کشور می آیند، شد. این افراد در طول سال های گذشته و به خصوص در موضوعات کار و ازدواج، فشار زیادی را بر دولت فرانسه وارد کرده اند.

 

با این حال، فرانسه همچنان درهای ورود خود را به سمت مهاجرین تحت شرایط سخت تر باز گذاشته است. البته سخت تر به این معنا که حتما باید حرفه ای مورد تایید داشته باشید و یا سرمایه گذاری کنید و یا برای تحصیل در فرانسه به این کشور بروید.

فرم مشاوره رایگان

فرانسه

نیاز به ویزا برای ورود

در قانون کشور فرانسه میان ویزا و سند اقامت carte de séjour تمایز ایجاد شده است. برای تمامی افرادی که متقاضی دریافت سند اقامت دائم فرانسه هستند، یک ویزای اقامت طولانی مدت و یا اینتری پرمیت نیاز است. این به این معناست که شما برای ورود به کشور فرانسه باید به کنسولگری های این کشور مراجعه کنید تا در صورت تایید آن ها این کار صورت بگیرد. البته ناگفته نماند که چنین چیزی برای کشورهای عضو OECD نیاز نیست. به عنوان مثال یک شهروند آمریکایی تا ۹۰ روز اقامت، نیازی به اخذ ویزا ندارد.

 

به هر حال این نوع ویزا برای تمامی کسانی که قصد ماندن بیش از ۹۰ روزه در این کشور به منظور کار یا تحصیل را دارند، ضروری است. البته در این میان استثنائاتی برای برخی افراد به خصوص برای همسران زوج های فرانسوی برای ورود به این کشور و اقامت طولانی مدت وجود دارد.

 

این یک قاعده کلی است که برای هیچ شخصی سند اقامت دائم تعریف نمی شود مگر آنکه توسط یکی از سرکنسولگری ها تایید شوند. از همین جا متوجه می شویم که تمامی متقاضیان برای مهاجرت به فرانسه باید فرآیند را از کنسولگری های مورد تایید این کشور آغاز کنند.

ویزای فرانسه

ویزاهای کوتاه مدت

در کل قاره اروپا و برای ویزاهای کوتاه مدت یک حرکت و هارمونی هماهنگ به نام ویزای شینگن وجود دارد. این ویزا برای یک یا چندین اقامت برای حداکثر ۳ ماه در هر ۶ ماه یکبار صادر می شود. این ویزا برای ورود به فرانسه برای کشورهای قاره اروپا صادر می شود و شامل کسانی که از کشورهای خارجی قصد مهاجرت به فرانسه را دارند می شود.

فرانسه

ویزاهای طولانی مدت

ویزاهای طولانی مدت برای مهاجرت به فرانسه، این ویزاها برای اقامت کسانی هستند که قصد دارند بیشتر از ۳ ماه در این کشور بمانند. این نوع ویزا vise de long séjour که توسط کنسولگری های معتبر فرانسوی صادر می شود، لازمه هر شخص خارجی برای اخذ کارت اقامت این کشور است. در این میان یک ویزای از نظر زمانی متوسط نیز بین کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد که برای آن نیازی به کارت اقامت نیست. اما این ویزا کاربردهای محدود شده ای دارد و شما باید برای اقامت، کار، تحصیل و یا …. ویزای بلند مدت دریافت کنید.

 

یکی از ویژگی های کمیاب فرانسوی ها در روند اخذ ویزا، اجازه درخواست ویزای بازنشستگی است. این ویزا تا زمانی که شرایط اقتصادی فرد به حالت نرمال برود، ادامه دارد. یکی از لازمه های گرفتن کارت اقامت و مهاجرت به فرانسه به صورت دائم این است که شما باید یکی از انواع ویزاهای فرانسه از جمله ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای توریستی و یا ویزای … را دریافت کنید. همچنین برای گروهی از افراد تحت عنوان PACS نیز یک ویزای نوع خاص و البته محدود وجود دارد. مهم ترین نکات مهاجرت به فرانسه نیز در این مقاله بررسی شد. شما برای اخذ هر نوع ویزای این کشور برای دریافت اقامت، باید طبق دستورالعمل ها عمل کنید.

انواع ویزاهای بلند مدت کدامند؟

انواع ویزاهای بلندمدت را بیشتر بشناسید

همان‌طور که متوجه شدید برای مهاجرت به فرانسه لازم است تا ویزای بلندمدت دریافت کنید. این نوع مجوزها انواع مختلفی دارند. بسته به دلیلی که قرار است این مجوز را دریافت کنید می‌توانید از یکی از این ویزاها استفاده کنید:

ویزای بلندمدت برای دلایل شخصی

اگر بتوانید با کمک این ویزا موفق به مهاجرت به فرانسه شوید این امکان برایتان وجود خواهد داشت که بیشتر از ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید؛ اما نباید فراموش کنید که اجازه کارکردن را ندارید. اغلب افرادی که برای درمان به فرانسه می‌روند از این روش اخذ اقامت بهره می‌برند.

ویزای کار طولانی‌مدت

دو گروه می‌توانند از این ویزا استفاده کنند تا بتوانند در فرانسه زندگی کنند. گروه اول افرادی هستند که توسط یک شرکت فرانسوی استخدام شده‌اند و گروه دوم شامل کسانی می‌شود که با کمک خوداشتغالی قصد اقامت در این کشور را دارند. افراد گروه اول نیز زمانی که در کشور خود هستند باید استخدام شده و کارفرمای آنان برای دریافت این ویزا اقدامات لازم را انجام دهد. گروه دوم افرادی بیشتر تمایل دارند تا شرکت یا کسب‌وکاری را در فرانسه راه‌اندازی کنند‌. کافی است تا این افراد دوره‌های حرفه‌ای را پشت سر بگذارند. با کمک این ویزا می‌توانید حتی تحصیل کنید و در مؤسسات آموزشی ثبت‌نام کنید. در مصاحبه یا امتحان ورودی شرکت کرده و هم‌زمان شغل خود را توسعه دهید.

برای رفتن به فرانسه چه ویزایی لازم است

ویزای بلندمدت برای الحاق خانواده

اگر همسر شما شهروند قانونی فرانسه باشد این ویزا برای شما مناسب خواهد بود. ‌ حتی چنانچه یکی از اعضای خانواده خودتان قبلاً موفق به کسب مجوز اقامت در فرانسه را شده است هم می‌توانید با کمک او از این روش استفاده کرده و مهاجرت به فرانسه را عملی کنید. با کمک این ویزا می‌توانید برخی از اعضای خانواده مانند فرزند خردسال، پدربزرگ یا مادربزرگ خود را نیز با خود به فرانسه ببرید. اگر با کمک ویزای دیگری در این کشور اقامت دارید برای بردن فرزندان خود از این شیوه کمک بگیرید.

ویزای بلندمدت برای الحاق خانواده

تفاوتی ندارد که تصمیم دارید از کدام نوع ویزای بلندمدت برای مهاجرت به فرانسه استفاده می‌کنید. باید بدانید که درهرصورت نیازمند داشتن برخی از مدارک هستید که برای همه این مجوزها یکسان هستند. قبل از هر کار لازم است تا این اسناد را برای همه روش‌ها آن را آماده کنید. این مدارک عمومی عبارت‌اند از:
● باید فرمی را تکمیل کنید که نشان دهد متقاضی دریافت ویزای بلندمدت هستید.
● پاسپورتی که حداقل ۲ صفحه خالی داشته باشد و نشان دهد ۳ ماه بیش از زمان اقامت شما اعتبار دارد.
● از صفحه آخر و اول پاسپورت، ویزای شینگن قبلی و مهر ورود کمی باید تهیه کنید.
● ۲ عدد عکس جدید برای پاسپورت
● برنامه سفر خود با جزئیات اقامت را کپی بگیرید.
● بیمه‌نامه سفری که دارید.
● فیشی که نشان دهد هزینه ویزا را پرداخت کرده‌اید.
● مدرکی که ثابت کند با مهاجرت به فرانسه می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را بپردازید.

مقالات پیشنهادی :

ویزای کار فرانسه

سوالات متداول

بلند مدت(کاری،تحصیلی)
کوتاه مدت(شینگن)

این ویزا برای یک یا چندین اقامت برای حداکثر ۳ ماه در هر ۶ ماه یکبار صادر می شود

به عنوان یکی از ۵ قدرت برتر اقتصادی و اجتماعی و نظامی جهان، قطعا می تواند گزینه جذابی بر هر شخصی باشد که قصد مهاجرت از کشور خود را دارد

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
افتخار ما در شرکت مهاجرتی کاربین در این است که پاسخگوی سولات شما باشیم . برای برقراری تماس تلفنی با مشاوران ما لطفا فرم زیر را پر کنید.
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر