مهاجرت به آلمان یا انگلیس

مهاجرت به آلمان یا انگلیس

برای آنکه اطلاعات کاملی را در مورد مهاجرت به آلمان یا انگلیس کسب کنید به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتهای آن مطالعه کنید. آلمان و انگلستان دو از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری در اروپا می باشند. آلمان بزرگترین کشور اتحادیه اروپا است و قوی ترین اقتصاد این ناحیه را نیز در اختیار دارد. در عین حال، لندن، پایتخت انگلیس، شهری جهانی با فرصت‌های کاری فراوان برای مهاجرانی است که به دنبال شغل مورد نظر خود هستند. حال سوالی که پیش می آید این است که چه کشوری برای زندگی بهتر است؟ هنگام مهاجرت و فرصت های شغلی مختلف، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. این مقاله عناصر مختلفی از زندگی در آلمان در مقابل انگلیس، مانند فرصت های شغلی، حقوق، هزینه زندگی، استانداردهای زندگی و موارد دیگر را در نظر می گیرد. 

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-به-آلمان-یا-انگلستان

کدام کشور بهتر است؟ مهاجرت به آلمان یا انگلیس؟

در حال حاضر، حدود 140،000 تا 300،000 آلمانی در انگلیس زندگی می کنند، این در حالی است که تنها حدود 95،000 تا 107،000 انگلیسی در آلمان در حال زندگی هستند.

 

مزیت های زندگی در آلمان

 1. فرصت های شغلی عالی برای متخصصان خارجی
 2. موقعیت جغرافیایی عالی – نزدیکی به کشورهای دیگر
 3. سیاست های مهاجرتی ساده
 4. بزرگ بودن کشور – انتخاب شهرهای مختلف برای زندگی
 5. هزینه زندگی نسبتا پایین در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی
 6. سیستم آموزشی عالی از جمله دانشگاه های با کیفیت بالا و همچنین رایگان
 7. حقوق بالا در صنایع و حرفه های خاص. (حقوق کلی در مقایسه با اروپا بالاست)
 8. استانداردهای زندگی بالا
 9. اقتصاد بزرگ، قوی و با ثبات
 10. لیبرال بودن کشور
 11. مرکز بزرگترین شرکت های جهان مانند فولکس واگن، بی ام و، دایملر، زیمنس
 12. نرخ پایین بیکاری
 13. مراقبت های بهداشتی رایگان
 

معایب زندگی در آلمان

 1. مالیات بالاتر – با حقوق ناخالص ماهانه 4000 یورو پس از کسر مالیات 2539 یورو دریافت خواهید کرد. مالیات می تواند بین 35 تا 55 درصد حقوق شما باشد.
 2. این کشور آلمانی زبان است. فرصت های شما ممکن است توسط آن محدود شود. در واقع، بیشتر تسلط به زبان آلمانی ضروری است
 3. تعداد زیادی از پناهندگان و سایر مهاجران به طبقات اجتماعی پایین تعلق دارند
 4. آلمانی ها نسبت به انگلیس ها خیلی خونگرم و اجتماعی نیستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در آلمان، می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار زندگی در آلمان قرار دهند.

 

 

مزایای زندگی در انگلیس

 1. مردم انگلیس نسبت به آلمان خونگرم تر هستند – شما زندگی اجتماعی بهتری در این کشور خواهید داشت.
 2. مردم انگلیسی خیلی مودب هستند.
 3. شما می توانید با تسلط به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کنید.
 4. این یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در جهان است – شما یا فرزندانتان می‌توانید آموزش در سطح جهانی دریافت کنید.
 5. تنوع فرهنگی – مردمی را با پیشینه های مختلف در خیابان ها خواهید دید
 6. لندن یکی از مهمترین شهر های جهان است. این شهر یکی از بهترین و پر جنب و جوش ترین و هیجان انگیزترین شهرهای جهان است.
 

معایب زندگی در انگلستان

 • کارمندان انگلیسی بر خلاف آلمانی تمایل به اضافه کاری دارند
 • در انگلستان حقوق کم است
 • آب و هوای انگلیس بهترین نیست – منتظر باران زیاد باشید
 • هزینه زندگی در انگلستان بالا است
 • غذاهای سنتی در انگلستان خیلی متنوع نیستند
 • فرصت های سفر زمینی در انگلستان کم است زیرا این کشور با کشورهای دیگر مرزی ندارد.
انگلیس-یا-آلمان

مهاجرت به آلمان یا انگلیس و کیفیت زندگی

انگلیس یکی از بهترین مقاصد جهانی برای دانشجویان، کارگران و کارآفرینان بین المللی است. این کشور محل بهترین دانشگاه های جهان است و دومین اقتصاد بزرگ اروپا با شرکت های بزرگ و بین المللی است.

علاوه بر این، پایتخت این کشور لندن نیز یکی از بزرگترین بازارهای مالی در جهان را در اختیار دارد. بنابراین، انگلیس طیف وسیعی از فرصت‌ها را برای دانشجویان بین‌المللی و متخصصان تحصیل کرده مانند پزشکان، دندانپزشکان، متخصصان فناوری اطلاعات، بانکداران، مهندسان و دانشمندان ارائه می کند.

با این حال، آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا است و برخی از شرکت های پیشرو در جهان، به ویژه در صنعت خودرو و فناوری در این کشور قرار گرفته اند.

 

 

کیفیت زندگی در آلمان

آلمان و انگلیس از بسیاری جهات بسیار شبیه هم هستند، اما اگر در این دو کشور هرگز زندگی نکرده اید، از تفاوت های این دو کشور شگفت زده خواهید شد.

استانداردهای زندگی در آلمان بسیار بالا است. آلمان به طور مداوم در بین 5 کشور برتر جهان برای زندگی قرار گرفته است.

 

 

تعادل کار و زندگی بهتر

تعادل بین کار و زندگی در آلمان بسیار عالی است. مردم این کشور کار می کنند تا زندگی کنند. بین 37 تا 42 ساعت در این کشور کار می کنند. پس از یک هفته کاری و تعطیلات شما هرگز مجبور نخواهید بود که آخر هفته در این کشور کار کنید.

یکشنبه در آلمان برای همه روز استراحت است. یکشنبه ها معمولا هیچ چیز در این دو کشور بسته است.

 

 

ورزش و فعالیت های گروهی

مردم آلمان اهل ورزش هستند و دوست دارند پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکی، دو و ورزش های مختلف را انجام بدهند. هر کسی در این کشور یک سرگرمی و رشته ورزشی مخصوص خود را دارد.

این فعالیت ها می تواند مربوط به ورزش در داخل و خارج از منزل یا فقط ملاقات با افراد برای برخی فعالیت های اجتماعی باشد.

مردم آلمان عاشق سپری کردن اوقات فراغت خود در فضای باز هستند. آنها دوست دارند اوقات فراغت خود را در نزدیکترین پارک، دریاچه یا کوه بگذرانند. تا زمانی که باران نمی بارد، آلمانی ها بیرون هستند، حتی اگر هوا سرد باشد.

 

 

آموزش رایگان و با کیفیت

در آلمان می توانید در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به صورت رایگان تحصیل کنید. اکثر مدارک لیسانس به زبان آلمانی ارائه می شوند، اما می توانید در برنامه های کارشناسی ارشد مختلفی به زبان انگلیسی شرکت کنید. تحصیل در آلمان کیفیت بالایی دارد.

 

 

همه چیز مانند یک ساعت عمل می کند

اقتصاد آلمان یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است. این کشور به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در توسعه آینده و بهبود زندگی ساکنان در این کشور سهیم باشند.

 

 

حقوق و هزینه های زندگی متناسب

نسبت قیمت به درآمد در آلمان به خوبی مطابقت دارد. شما نه تنها برای حفظ خود، بلکه برای پس انداز نیز پول خوبی کسب خواهید کرد. مردم همچنین می توانند راه هایی برای صرفه جویی در هزینه های خود در معاملات و تخفیف ها پیدا کنند.

 

 

امنیت اجتماعی

نظام اجتماعی در آلمان بسیار قوی است. مردم در صورت هر مشکلی از دولت حمایت می شوند. خدمات درمانی با مالیات حقوق ماهانه و رایگان برای کارکنان پرداخت می شود (همه خدمات توسط بیمه بازپرداخت می شود).

 

 

زیرساخت – حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی در آلمان نسبت به انگلیس برتری دارد. در سراسر کشور قطار، اتوبوس و تراموا وجود دارد. علاوه بر این، آنها مدرن و تمیز هستند. برنامه‌ریزی‌ها در شهرهای بزرگ بسیار خوب است. به‌علاوه اتوبوس‌ها و قطارها حومه‌ها و شهرهای رفت و آمد را به هم متصل می‌کنند.

شما می توانید رزرو قطار در آلمان را مستقیماً از طریق Deutsche Bahn انجام دهید. به این ترتیب، می توانید بهترین قیمت را در این کشور دریافت کنید و تخفیف های موجود را مشاهده کنید.

قیمت بلیط های حمل و نقل عمومی تک سفره آلمان با انگلستان تفاوت چندانی ندارد، اما بلیط های ماهانه ارزان تر هستند.

 

 

کیفیت زندگی در انگلستان

به طور کلی، انگلیس مشابه آلمان در بسیاری از شاخص‌های «کیفیت زندگی» عملکرد خوبی دارد،. این شامل مشاغل و درآمد، آموزش، ایمنی، محیط سیاسی، کیفیت محیطی و غیره می شود.

با این حال، به دلایلی، انگلیس از نظر کیفیت زندگی کاملاً پایین‌تر از رتبه‌بندی جهانی قرار دارد – در جایگاه 23ام، در حالی که کشور آلمان در رتبه 8ام قرار گرفته است.

انگلیس از نظر تعادل بین کار و زندگی و مسکن زیر متوسط قرار دارد. مسکن در این کشور گران است و به سختی پیدا می شود. 

 

 

مهاجرت به آلمان یا انگلیس و سبک زندگی

متأسفانه مسکن در انگلستان و به ویژه در لندن بسیار چالش برانگیز است. بسیاری از مهاجران از نحوه ساخت خانه‌ها در انگلیس خوششان نمی‌آید، زیرا معمولا خانه ها در این کشور فضای بسیار کمی دارند.

شهرها و سکونتگاه های آلمان، به طور کلی، بیشتر پراکنده هستند. به طور کلی، خانه های آلمانی فضای بیشتری را به شما ارائه خواهند داد.

 

 

آموزش گران قیمت در انگلیس

یکی دیگر از عواملی که به انگلیس امتیاز کمتری برای کیفیت زندگی نسبت به آلمان داده می شود، فقدان آموزش عالی رایگان در این کشور است. برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس باید مبلغ زیادی را پرداخت کنید. یک دانشجوی انگلیسی به طور متوسط سالانه 9250 پوند برای تحصیل پرداخت می کند.

در حالی که در آلمان، شما یا فرزندانتان می توانید در بهترین دانشگاه این کشور به صورت رایگان تحصیل کنید.

 

 

آب و هوای انگلستان

در انگلیس، هوای بارانی بیشتری نسبت به آلمان خواهید دید. در انگلستان تفریحات اسکی، رفتن به ساحل و آفتاب گرفتن وجود ندارد. با این حال، شما این امکان را خواهید داشت که برخی از استراحتگاه های اسکی را در اسکاتلند پیدا کنید.

آلمان دارای مناظر زیبای متنوعی از جمله کوه های آلپ است. (بلندترین قله با 2962 متر)، دریاچه ها و رودخانه های بیشتری را نیز می توانید در آلمان پیدا کنید.

 

 

تعادل زندگی کاری

آلمانی ها به طور متوسط 1371 ساعت در سال کار می کنند و میانگین حقوق بالاتری نسبت به مردم انگلیس دارند. درآمد ناخالص ملی سالانه آنها 46850 دلار آمریکا است.

این در حالی است که کارگران انگلیسی 1677 ساعت در سال کار می کنند و درآمد ناخالص ملی سالانه 39040 دلار آمریکا است.

 

 

مراقبت های بهداشتی

مراقبت های بهداشتی آلمان بسیار بهتر از انگلستان است، اما بیمه نیز هزینه بیشتری دارد.

تعداد پزشکان به ازای هر جمعیت بسیار بیشتر است. گرفتن وقت ملاقات با پزشک در آلمان بسیار سریعتر از انگلستان است. برای مهاجران توصیه می شود از بیمه درمانی خصوصی در انگلیس استفاده کنند.

 

 

تعادل کار و زندگی

تعادل بین کار و زندگی در آلمان بسیار برتر از انگلیس است.

آلمانی ها برای اوقات فراغت خود ارزش بالایی قائل هستند، با این حال آنها مولدتر از انگلیسیی ها هستند! آلمانی ها به طور متوسط 60.50 دلار تولید ناخالص داخلی در هر ساعت دارند که در انگلیس این رقم به 52.80 دلار می رسد.

مردم آلمان حدود 13 درصد بهره وری بیشتری دارند، شاید به دلیل زمان باکیفیت کاری باشد. تعادل کار و زندگی در آلمان عالی است!

هزینه زندگی در آلمان در مقابل انگلیس

طبق آمار، هزینه زندگی در انگلیس 24.6 درصد بیشتر از آلمان است. به طور خلاصه در مورد هزینه زندگی در هر دو کشور اینگونه می توانیم بگوییم:

 

 1. هزینه های آب و برق، حمل و نقل، لباس، سالن های ورزشی و مواد غذایی تقریباً یکسان است
 2. قهوه و یک ناهار معمولی برای کارمندان اداری تقریباً یکسان است
 3. مسکن در انگلیس (22%) گران تر است
 4. غذا در رستوران ها در انگلیس (12%) گران تر است
 5. برق، تلفن همراه و اینترنت در انگلیس گران‌تر است
 6. تاکسی در آلمان گران تر است
 7. هتل ها در آلمان ارزان تر هستند
 8. دخانیات و الکل در آلمان به طور قابل توجهی ارزان تر می باشد
 9. حمل و نقل عمومی در آلمان ارزان تر است
 10. باشگاه های ورزش نیز در آلمان (32%) ارزان تر هستند
 

در مجموع، شما در زمان زندگی در انگلیس پول بیشتری نسبت به آلمانی ها خرج خواهید کرد و به میزان قابل توجهی پول بیشتری را نیز در شهر لندن باید خرج کنید (حداقل 20٪). در مجموع تفاوت قیمت ها بین دو کشور حدود 10 درصد است.

هزینه-زندگی-در-انگلیس-و-آلمان

هزینه زندگی در آلمان

طبق گزارش اداره آمار فدرال ، خانوارهای آلمانی به طور متوسط 2704 یورو در ماه خرج می کنند.

اکثر آلمانی ها حدود 356 یورو را برای خرید مواد غذایی، 351 یورو را برای حمل و نقل و 284 یورو را برای اوقات فراغت در ماه خرج می کنند.

به عنوان مثال، هزینه زندگی در برلین به شرح زیر برآورد می شود:

 

 • 45 درصد ارزان تر از نیویورک.
 • 33 درصد ارزان تر از لندن.
 • 26 درصد ارزان تر از سنگاپور.
 • 22 درصد ارزان تر از پاریس.

 

هزینه مسکن در آلمان

هزینه مسکن، به ویژه در شهرهای بزرگ آلمان، در سال‌های اخیر در حال افزایش بوده است، در لندن نیز همین‌طور است. در واقع، هیچ شهر آلمانی چیزی شبیه به قیمت لندن ندارد.

اینکه آیا هزینه مسکن در آلمان گرانتر یا ارزانتر از انگلیس است، بستگی زیادی به این دارد که شما از کجا و به کجا حرکت می کنید.

مونیخ پس از فرانکفورت، اشتوتگارت و هامبورگ گران ترین شهر آلمان است.

با این حال، برلین گران‌تر هم می باشد. این شهر سریع‌ترین نرخ اجاره را در جهان دارد و به سرعت به دیگر شهرهای بزرگ آلمان می‌رسید.

به طور متوسط، آلمانی ها 908 یورو در ماه برای مسکن، انرژی و نگهداری آنها هزینه می کنند.

هزینه زندگی در انگلستان

به طور خلاصه در مورد هزینه زندگی در انگلستان:

 

 1. هزینه های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره: 3564 پوند.
 2. هزینه های ماهانه تخمینی یک نفر: 2014 پوند.
 3. هزینه زندگی در انگلیس از 64 درصد کشورهای اروپای غربی است (6 از 14) گرانتر است.
 4. هزینه زندگی در انگلیس از 83 درصد کشورهای جهان است (12 از 63) گرانتر است.
 

هزینه زندگی در انگلستان بسیار به موقعیت مکانی زندگی شما بستگی دارد. در سال 2020، لندن در میان 10 شهر گران اروپا برای زندگی قرار گرفت. مکان های ارزان تر این کشور در شهرهای شمالی انگلستان قرار گرفته است.

در لندن، اجاره یک آپارتمان یک خوابه 1662 پوند است.

وعده غذایی 2 تا 60 پوند می باشد.

حمل و نقل (گذرنامه ماهانه) – 158 پوند است.

 

هزینه مسکن در انگلستان

در حال حاضر، اجاره یک آپارتمان در لندن به طور متوسط بیش از هزار پوند در ماه است. اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط 1740 پوند می باشد.

با این حال، آپارتمان های مشابه در محله های حومه شهر را می توان به طور متوسط با قیمت 1231 پوند پیدا کنید.

یک آپارتمان بزرگتر قیمت بالاتری دارد، انتظار می رود در لندن بیش از 3000 پوند بپردازید. اجاره یک آپارتمان سه خوابه واقع در مرکز شهر به طور متوسط 3141 پوند هزینه بر خواهد داشت..

هزینه های مسکن در لندن به این صورت می باشد:

 

    مسکن در لندن                                                         میانگین هزینه ماهانه

 • آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر)                                          1662 پوند
 • آپارتمان یک خوابه (خارج از مرکز شهر)                                1272 پوند
 • آپارتمان سه خوابه (مرکز شهر)                                          3188 پوند
 • آپارتمان سه خوابه (خارج از مرکز شهر)                                2081 پوند
 • اینترنت                                                                      32 پوند
 • تاسیسات (گاز، برق و آب برای یک آپارتمان 85 متری)               171 پوند
 

در نتیجه، تعداد بیشتری از مهاجران قادر به پرداخت هزینه زندگی در لندن نیستند، بنابراین آنها به شهرهای اطراف نقل مکان می کنند. این واقعیت قیمت ها را در آن شهرها نیز بالا برده است. بنابراین، هزینه زندگی در هر شهر نزدیک لندن به شدت افزایش یافته است.

به طور کلی، متوسط اجاره یک آپارتمان کوچک در انگلیس 972.96 دلار یا 708 پوند است.

 

حمل و نقل عمومی

قیمت حمل و نقل عمومی در انگلستان به طور قابل توجهی بالاتر از آلمان است. بلیط ماهانه لندن برای مترو + قطار می تواند 360 پوند در ماه برای شما هزینه داشته باشد. در مقایسه با برلین، این هزینه 173 یورو در ماه می باشد.

 

لندن

شاخص قیمت برای شهر لندن 222 است. این امتیاز نشان می دهد که غذا، اجاره خانه و سایر ملزومات در لندن بیش از دو برابر گرانتر از میانگین شهرهای جهانی هستند.

هزینه کل زندگی در لندن حدود 38.5 درصد بیشتر از میانگین اروپای مرکزی است. متوسط هزینه زندگی در لندن برای هر نفر حدود 2892 پوند در ماه است.

افراد دارای فرزند به پول بیشتری نیاز دارند، هزینه زندگی برای یک زوج با یک کودک یک ساله حدود 49714 پوند در سال یا 4142 پوند در ماه است. مراقبت از کودکان در لندن بسیار گرانتر می باشد.

 

نمونه ای از هزینه زندگی در لندن

شما در این جا می توانید نمونه ای از هزینه های زندگی در لندن را مشاهده کنید:

 

 • اجاره: 2219 پوند در ماه (میانگین لندن)
 • بلیط اصلی حمل و نقل عمومی ماهانه: 146 پوند
 • کرایه تاکسی برای یک سفر 5 مایلی در یک روز کاری: 26 پوند
 • شام دو نفره در میخانه: 37 پوند
 • 2 بلیط تئاتر: 171 پوند
 • 1 کوکتل در یک باشگاه: 11 پوند
 • 1 پیمانه آبجو: 5.20 پوند
 

در مورد میزان درآمدی که در انگلیس برای پوشش این هزینه های زندگی خواهید داشت می توانید با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار در این رابطه قرار دهند.

هزینه-زندگی-در-انگلیس

مهاجرت به آلمان یا انگلیس و فرصت های شغلی

بسیاری از انگلیسی ها برای کار به آلمان می آیند و بسیاری از آلمانی ها برای کار به انگلیس مهاجرت می کنند. جالب اینجاست که انگلیسیی‌ها بالاترین حقوق را در بین تمام مهاجران کار بین‌المللی در آلمان با 2820 یورو در ماه پس از کسر مالیات دارند.

بر اساس نظرسنجی در میان نیروی کاری انگلیسی، حدود 600000 نفر برای کار به خارج از کشور مهاجرت می کنند و 44٪ یا 264000 آلمان را به عنوان اولین انتخاب خود معرفی کرده اند.

 

بهترین صنایع برای کار در آلمان به عنوان مهاجر عبارتند از:

خودرو                                            تولید لوازم الکترونیکی

سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر              مشاوردهی در امر مدیریت

خودرو                                           بانکداری

آی تی                                           مشاوره

خدمات بهداشتی و درمانی                   الکترونیک

تحقیق و توسعه                              بیوتکنولوژی و داروسازی

سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر             مخابرات

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد تفاوت فرهنگ کار در آلمان و انگلیس با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

با این حال، برای ادغام در زندگی آلمانی و شرکت آلمانی باید آلمانی صحبت کنید.

در آلمان پیدا کردن مشاغل انگلیسی زبان سخت است مگر اینکه:

 

 • با تجربه و تحصیلات عالی داشته باشید.
 • شغل شما شامل ارتباط مکرر با مشتریان آلمانی یا همکاران آلمانی نباشد.
 

بنابراین، کار در برخی از مشاغل که با مشتری سرو کار دارند گزینه مناسبی نخواهد بود. مشاغلی که عمدتاً در فناوری اطلاعات هستند برای مشاغل غیر آلمانی زبان می توانند مناسب باشند. آلمان بیشترین فرصت ها را در زمینه فناوری و تولید ارائه می کند.

علاوه بر این، بسیاری از مشاغل در حرفه های STEM (علم، فناوری، مهندسی یا ریاضیات) به شما فرصتی می دهد که به زبان انگلیسی کار کنید.

در واقع، آلمان فعالانه از خارجی ها برای کار در زمینه های STEM استقبال می کند. دولت حتی حداقل حقوق لازم برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا را به 44304 یورو در سال کاهش داده است.

 

هر کارمند در زمینه STEM که از خارج از کشور می آید، شانس بالایی برای استخدام خواهد داشت.

در نهایت، آلمان مکانی عالی برای افراد با مهارت فنی و سخت کوش است. شهرهایی مانند برلین بیشترین پیشنهاد را به شما خواهند داد و شما این امکان را خواهید داشت که در کمپانی های بین المللی کار کنید.

علاوه بر این، پس از اقامت در آلمان با کارت آبی اتحادیه اروپا، می توانید پس از 2 سال  اقامت دائم دریافت کنید.

 

اقتصاد انگلستان

انگلیس به عنوان یک کشور انگلیسی زبان، ششمین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد و مراکز تجاری مختلف بین المللی، فرصت های شغلی فوق العاده ای را نیز شما ارائه می دهند.

همچنین، به لطف زبان انگلیسی، بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی، شرکت‌های فناوری اطلاعات، بانک‌ها و شرکت‌های خدمات مالی چندین دهه هستند که در انگلیس مستقر شده‌اند. آنها مشاغل جذابی را به میلیون ها مهاجر توانا ارائه می دهند.

نرخ بیکاری فعلی کشور نسبتاً 4 درصد است و بازار کار در این کشور بسیار قوی است (حتی برای فارغ التحصیلان). با این حال، رقابت برای مشاغل می تواند در برخی صنایع شدید باشد.

با این حال، افراد با صلاحیت ها، مهارت ها و تجربه مناسب شانس خوبی برای استخدام دارند.

 

علاوه بر این، در انگلیس شانس بیشتری برای ورود به صنعت مورد علاقه خود خواهید داشت. به خصوص در لندن، مهاجران فرصت های شغلی خوبی در بخش های مختلف دارند.

مزیت نهایی کار در انگلیس این است که شما مجبور نیستید یک زبان جدید یاد بگیرید.

با این حال، فرصت های شغلی به مهارت ها، نگرش، حرفه ای بودن و البته قانونی بودن کار شما بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد حقوق و مشاغل در انگلیس با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا انها شما را در جریان اخبار در این مورد قرار دهند.

 

کجا می توانید در انگلستان کار کنید؟

بهترین زمینه ها برای کار در انگلستان عبارتند از:

 

 • حسابداری، بانکداری و مالی
 • مشاوره و مدیریت
 • مراقبت های بهداشتی
 • آی تی
 • بازاریابی، تبلیغات
 • فروش
 • آموزش
 • مهندسی
 • استخدام و منابع انسانی
 

برخلاف تولید در آلمان، بخش خدمات بر اقتصاد انگلیس تسلط دارد. خدمات بانکی، بیمه و تجاری همگی محرک های اصلی رشد این کشور می باشند.

از دیگر صنایع مهم انگلیس می توان به فلزات، مواد شیمیایی، هوا فضا، کشتی سازی، وسایل نقلیه موتوری، فرآوری مواد غذایی، منسوجات و پوشاک، طراحی، هنر و تجهیزات الکترونیک و ارتباطات اشاره کرد.

جدای از آن، مهاجران و کارگران خارجی می توانند بیشترین پیشنهادهای شغلی را در مناطقی با کمبود مهارت پیدا کنند. از مهمترین بخش هایی که بیشترین کمبود نیروی کار را احساس می کند می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 1. خدمات تجاری – تحلیلگران، محققان بازار، افسران منابع انسانی
 2. ساخت و ساز – نقشه برداران، برنامه ریزان و مدیران پروژه
 3. تحصیلات – معلمان مدارس ابتدایی و متوسطه (به ویژه معلمان ریاضی)
 4. مهندسی – مهندسین برق، مکانیک و شیمی، مهندسان عمران و مهندسان محصول و فرآیند
 5. مراقبت های بهداشتی – پرستاران، رادیوگراف های پزشکی و متخصصان اطفال
 6. در بخش پذیرایی – باریستا، سرآشپز
 7. آی تی – تحلیلگران امنیت سایبری، بازاریابان سئو، توسعه دهندگان نرم افزار و مهندسین سیستم
 8. مراقبت اجتماعی – مشاوران، مددکاران اجتماعی
 

مشاغل پردرآمد در انگلیس تفاوت چندانی با مشاغل دیگر ندارند. آنها شامل پست های مدیریتی، پزشکان در رشته های مختلف، وکلا، راننده قطار، استادان دانشگاه و مهندسان می شوند.

مهاجرت به آلمان یا انگلیس و خود اشتغالی

خود اشتغالی در آلمان

تاسیس یک شرکت و یا کار به عنوان فریلنسر راه دیگری برای مهاجرت به آلمان یا انگلستان است.

در آلمان، شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می توانند ویزای فریلنسری دریافت کنند که برای افراد خوداشتغالی بسیار راحت و مفید است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای فریلنسری آلمان و شرایط مورد نیاز آن با کارشناسان ما در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار در این رابطه قرار دهند.

تاسیس یک شرکت در آلمان پیچیده است. این شامل سرمایه اولیه بالا (25000 یورو برای LLC) و الزامات ویزا می باشد.

به عنوان یک خوداشتغال یا فریلنسر، باید هزینه های مراقبت های بهداشتی را که در آلمان گران است، پرداخت کنید. بنابراین، خوداشتغالی در آلمان در مقایسه با انگلیس چالش برانگیزتر است.

 

خود اشتغالی در انگلستان

تجارت انگلستان بسیار آسان تر از آلمان است. علاوه بر این، انگلستان به دلیل مالیات کم، کارایی عالی بوروکراسی و فراوانی خدمات آنلاین، یکی از بهترین مکان‌ها در جهان برای خود اشتغالی است.

در واقع، راه اندازی یک LLC در انگلیس بسیار سریع، ارزان است و می تواند به صورت آنلاین انجام شود. آلمان راه درازی برای رسیدن به استانداردهای کارآفرینی انگلیس دارد.

با این حال، بازار در انگلستان به نسبت آلمان بسیار رقابتی است. بنابراین، ممکن است در آلمان کمتر اشباع شده شانس موفقیت بیشتری برای مهاجرت داشته باشید. هنوز فرصت های زیادی برای خود اشتغالی در آلمان وجود دارد که می توانید به آنها رجوع کنید.

اشتغال-در-انگلیس-و-آلمان

حقوق آلمان در مقابل انگلیس

حقوق در آلمان بالاتر از انگلستان است. در سال 2019 متوسط حقوق در آلمان 52147 یورو و در انگلستان 34700 یورو بود. این روند در سال 2022 نیز ادامه داشته است.


درآمد در آلمان

در سال 2021، حداقل دستمزد در آلمان 9.60 یورو در ساعت یا 1.585 یورو در ماه بوده است، در حالی که میانگین درآمد سالانه 43.200 یورو است.

دستمزدها بسته به موقعیت مکانی تا 19000 یورو متغیر است. همچنین اگر در یک شرکت کوچک و یک شرکت بزرگ کار می کنید، ممکن است که تفاوت بیشتری را نیز تجربه کنید.

گزارش حقوق و دستمزد StepStone 2021 (Stepstone Gehaltsreport 2021) میانگین دستمزد ناخالص در آلمان را 56985 یورو اعلام کرده است.

در حالی که متوسط درآمد ناخالص خانوار در آلمان 4846 یورو در ماه است، درآمد خانوارهای مجرد 2812 یورو است.

متوسط درآمد ناخالص ماهانه خانوار 5086 یورو در آلمان غربی و 3927 یورو در آلمان شرقی است.

برای اطلاع از میزان مالیاتی که در آلمان خواهید پرداخت با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید تا آنها شما را در جریان اخرین اخبار در مورد مالیات در المان قرار دهند.


میانگین حقوق در آلمان در سال 2021 در صنایع مختلف:

حرفه                                                 میانگین حقوق ناخالص

 • پزشکی                                               539 یورو
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری                       847 یورو
 • وکیل                                                 642 یورو
 • مشاوره کسب و کار                                173 یورو
 • بانکداری                                             744 یورو
 • مهندس                                              564 یورو
 • آی تی                                               563 یورو
 • بازاریابی، روابط عمومی                            174 یورو
 • تولید                                                046 یورو
 • توزیع و فروش                                     591 یورو
 • منابع انسانی                                       029 یورو
 • ساخت و ساز                                      270 یورو
 • پژوهش                                            399 یورو
 • لجستیک                                           358 یورو
 • طرح                                                574 یورو

میانگین حقوق بستگی به صنعت، موقعیت و تجربه شما نیز خواهد داشت.

 

درآمد در انگلستان

در آوریل 2021، حداقل دستمزد در انگلیس برای افراد بالای 23 سال 8.91 پوند در ساعت بود.

متوسط دستمزد ماهانه کارمندان انگلیس در اکتبر 2021 چیزی در حدود 2004 پوند (2370 یورو) ناخالص در ماه یا 24048 پوند (28440 یورو) در سال بوده است. این اعداد بسیار کمتر از آلمان است.

در حالی که طبق ONS، متوسط حقوق در انگلیس در سال 2020 چیزی در حدود 38600 پوند بود.

غرامت در انگلستان بسته به مهارت و موقعیت های شغلی متفاوت است و می تواند بسیار متفاوت باشد.

همچنین، طبق آخرین داده های OECD، حقوق در انگلستان بالاتر از میانگین است و در بین 36 کشور در رتبه 15ام قرار دارد.

با این حال، بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید، قدرت درآمد شما بسیار متفاوت خواهد بود. به طور معمول، به محض اینکه از لندن یا جنوب شرق انگلیس دور می شوید، حقوق به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.


میانگین حقوق در لندن (1 پوند = 1،19 یورو):

حرفه                                                      میانگین حقوق ناخالص                    

صندوقدار                                                15,483 پوند

کپی رایتر                                                 34113 پوند

تحلیلگر مالی                                            40,042 پوند = 47,000 یورو

طراح گرافیک                                           26738 پوند

توسعه دهنده موبایل                                  41431 پوند

مدیر تولید                                              46063 پوند

مسئول پذیرش                                         17553 پوند

مهندس نرم افزار                                       42925 پوند

معلم                                                    25539 پوند

توسعه دهنده وب                                     32664 پوند

در سایر شهرهای انگلیس، این تعداد حتی کمتر است. بنابراین، کارمندان در آلمان دستمزد بهتری می گیرند.

درامد-در-انگلیس-و-آلمان

مهاجرت به آلمان یا انگلیس و مالیات

وقتی صحبت از مالیات به میان می آید، انگلیس 100% برنده است. بار مالیاتی آلمان دومین در بین کشور های OECD است.

مالیات در آلمان

کسر مالیات و کمک های تامین اجتماعی برای کارمندان آلمانی بالاست. در مجموع بین 35 تا 45 درصد درآمد ماهانه خود را کارمندان در کشور آلمان باید مالیات پرداخت کنند.

 

 • مالیات بر درآمد – بین 14٪ تا 45٪
 • بیمه درمانی – 14.6٪ از حقوق ناخالص شما در کل.
 • بیمه بازنشستگی 19.6٪.
 • مالیات کلیسا – بین 8 تا 9٪.
 • هزینه همبستگی – 5.5٪
 • بیمه بیکاری – 3% (نصف توسط شما و نیمی توسط کارفرما باید پرداخت شود)
 

مالیات در انگلستان

در انگلیس مالیات کمتری نسبت به آلمان پرداخت خواهید کرد – فقط حدود 24.90%. با متوسط حقوق سالانه 35000 پوند، 27464 پوند به خانه خواهید برد. بنابراین، شما فقط حدود 22٪ مالیات پرداخت خواهید کرد.

مالیات بر درآمد – بین 20٪ تا 45٪ (20٪ رایج ترین) است. در زیر می توانید نرخ های 2022-2023 را مشاهده کنید.

 

گروه مالیاتی انگلستان/ولز/ایرلند شمالی         درآمد مشمول مالیات              نرخ مالیات بر درآمد

 • کمک هزینه شخصی                             تا 12570 پوند                          0%
 • نرخ پایه                                        12571-50270 پوند                      20%
 • نرخ بالاتر                                      50271-150000 پوند                     40%
 • نرخ اضافی                                        150001 پوند                          45%

تامین اجتماعی – کارمند 12 درصد از حقوق را باید برای تامین اجتماعی پرداخت کند. 2% برای درآمد بالای 4189 پوند در ماه. در همان زمان، کارفرما 13.8٪ دیگر را باید پرداخت کند.

به عنوان مثال، اگر شما 4000 پوند در ماه یا 48000 پوند در سال درآمد دارید، باید این موارد را پرداخت کنید:

 • در 9568 پوند اول 0 پوند
 • 12% در 38432 پوند بعدی
 • مجموع در تامین اجتماعی 4611 پوند

حقوق سالانه شما                             نرخ کلاس 1 بیمه ملی

کمتر از 9568 پوند                                        0%

9568 پوند – 50270 پوند                               12%

بیش از 50270 پوند                                     2%

 

بیمه درمانی برای مهاجران در انگلستان

به عنوان یک مهاجر در انگلیس، می توانید برای بیمه درمانی خصوصی درخواست دهید که باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود. سیگنا با 74000 کارمند، 200 سال تجربه و بیش از 100 میلیون مشتری در سراسر جهان، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان بیمه بین المللی در جهان است.

در انگلستان، سیگنا از سال 1983 شروع به کار کرده است. پیشنهادات آنها شامل بیمه درمانی، بیمه دندانپزشکی، مدیریت، خدمات بهداشت حرفه ای و برنامه های رفاهی است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آلمان یا انگلیس با کارشناسان ما در تماس باشید. آنها شما را در مورد مهاجرت به آلمان یا انگلیس راهنمایی میکنند.     

 

سوالات متداول

بریتانیا از نظر کیفیت زندگی بسیار پایین تر از آلمان است انگلستان در جایگاه 23 جهان قرار دارد، در حالی که آلمان در رتبه 8 قرار گرفته است. بریتانیا از نظر تعادل بین کار و زندگی و مسکن در رتبه زیر متوسط ​​قرار دارد. مسکن در این کشور گران است و به سختی پیدا می شود.

آلمان هزینه زندگی کمی کمتر از بریتانیا دارد، اگرچه برلین بسیار ارزان تر از لندن است، که مانند پاریس میانگین هزینه های زندگی این کشور را تغییر می دهد.

آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. این مطلوبیت به دلیل عملکرد خوب اقتصاد، سیستم آموزشی و فرصت های شغلی آن کشور است. مردم از سراسر جهان می خواهند فرصتی برای مهاجرت به آلمان داشته باشند.

بسته به کشور مبدا شما، زندگی در آلمان ممکن است برای شما ارزان، متوسط ​​یا گران به نظر برسد. از آنجایی که بسیاری از ما از کشورهای کمتر توسعه یافته به آلمان مهاجرت می کنیم، هزینه های زندگی ما به شدت افزایش می یابد. 

شما در آلمان مالیات بیشتری نسبت به بریتانیا می پردازید. کارمندی که سالانه 70000 یورو قبل از کسر مالیات درآمد دارد، 29219 یورو در آلمان و 19857 یورو در بریتانیا بدهکار مالیات است. از این رو، هنگام زندگی در بریتانیا، مبلغ قابل توجهی در مالیات صرفه جویی می شود.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر