مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

همه چیز درباره مهاجرت به آلمان در این مقاله توضیح داده شده است. شما می توانید برای انواع راه های مهاجرت به آلمان، اطلاعاتی در این مقاله دریافت کنید. مقصود از مهاجرت در این مقاله، اخذ انواع ویزاهای بلند مدت در این کشور است. بنابراین در این مقاله انواع مجوزهای اقامت بلند مدت بررسی خواهد شد.

 

کشور آلمان یکی از برترین کشورهای جهان در زمینه های اقتصادی، علمی و فرهنگی است. این کشور به عنوان پنجمین کشور محبوب برای مهاجرت در جهان شناخته شده است. بنابر گزارش سازمان آمار آلمان در سال 2018 تعداد 1.58 میلیون نفر به این کشور مهاجرت کرده اند، که از این تعداد 1.38 میلیون نفر دارای پاسپورت یک کشور دیگر می باشند.

 

آمار ها نشان می دهد که این تعداد سالانه رو به رشد می باشد، بنابراین به قطعیت می توان این کشور را یکی از جذاب ترین مقصد ها برای مردم جهان دانست. از دلایل اصلی این مهم می توان به اقتصادی قوی، سیستم آموزشی و موقعیت کاری اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم به بررسی دلایل و همچنین شرایط مهاجرت به کشور آلمان بپردازیم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مطلب می خوانید

درباره کشور آلمان

جمهوری فدرال آلمان در اروپای غربی قرار دارد و از جنوب با کشور های اتریش و سوئیس، از غرب با فرانسه و هلند، از شرق با لهستان و از شمال با دانمارک هم مرز می باشد. جمعیت کشور آلمان بنابر آخرین آمار در حدود 82.8 میلیون نفر می باشد و از این نظر در رتبه 17 بین کشور های جهان قرار دارد. مساحت این کشور نیز 357 هزار کیلومتر مربع است و جایگاه 62 را به خود اختصاص داده است که این نشان دهنده چگالی بالای جمعیت در این کشور است. پایتخت کشور آلمان برلین می باشد که یکی از تاریخی ترین شهر های اروپاست.

 

دروازه برندنبورگ، دیوار برلین، کلیسای کلن و… از مشهور ترین آثار تاریخی این کشور است که خود یکی از دلایل جذب مهاجر به این کشور می باشد. از لحاظ آب و هوا کشور آلمان دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می باشد هرچند در بخش های مختلف آن متفاوت است. به طور میانگین دمای این کشور در زمستان 0 درجه و در تابستان 24 درجه می باشد که این نشان دهنده این است که آلمان به طور کل کشوری سردسیر می باشد.

 

آلمان دارای 16 ایالت می باشد که این ایالت ها دارای قوانین متفاوتی از هم می باشند. بزرگترین ایالت این کشور باواریا می باشد در صورتی که بیشترین جمعیت در ایالت نوردقاین وستفالن متمرکز شده است. داشتن دانشمندان و هنرمندان مشهور نظیر انیشتین، هایزنبرگ، ماکس پلانک و کپلر در این کشور نیز نشان دهنده اعتبار بالای این کشور در زمینه های علمی و فرهنگی می باشد که این خود از دلایل مهاجرت بسیاری از مردم می باشد.

توجه شما را به ویدئویی در رابطه با کشور آلمان جلب می کنیم.

آمار مهاجرت به کشور آلمان

جمعیت مهاجران به آلمان رو به افزایش است به طوری که در سال گذشته همانطور که ذکر شد جمعیتی بیش از 1.5 میلیون نفر به این کشور مهاجرت کرده اند.

آمار مهاجرت به آلمان بر اساس ایالت

بنابرآمار ارائه شده توسط دولت آلمان بیشترین تعداد مهاجر در ایالت نوردقاین وستفالن قرار دارند که آمار آن به 306232 می رسد. ایالت های بایرن و بادن ووتمبرگ در رده های بعدی قرار دارند که می توانید آمار را در جدول بالا مشاهده کنید.

یکی دیگر از سوال های جالب در این زمینه این است که کدام کشور ها بیشترین تعداد مهاجران به آلمان را دارند؟ کشور رومانی در صدر این جدول با تعداد 238824 نفر قرار دارد. همانطور که مشاهده می کنید کشور هایی مانند لهستان، بلغارستان و ایتالیا در جایگاه های بعدی قرار دارند. جدول را به طور کامل می توانید مشاهده کنید.

مهاجرت به آلمان بر اساس کشور

همانطور که دریافتید کشور آلمان نه تنها مقصد جذابی برای ایرانیان، بلکه برای بسیاری از مردم جهان می باشد. در بخش بعدی به بررسی دلایل مهاجرت به آلمان می پردازیم.

آلمان

دلایل مهاجرت به آلمان

دلایل مهاجرت به آلمان

1. شرایط اقتصادی

تولید ناخالص داخلی کشور آلمان در سال 2019 در حدود 3677 میلیارد دلار بوده است که رتبه 4 بین کشور های جهان را دارد که این نشان دهنده اقتصاد قوی آلمان می باشد. داشتن اقتصاد قوی باعث بالا بودن سطح رفاهی و درآمدی این کشور شده است. این کشور یکی از برترین کشور های اروپا در زمینه صادرات از جمله ادوات الکترونیکی می باشد که این خود باعث پیشرفت اقتصاد شده است.

 

نزدیک به 3.5 میلیون کمپانی بزرگ در این کشور مشغول به فعالیت می باشند که کمپانی هایی نظیر فولکس واگن، دایملر، آلیانز، ب ام و، زیمنس، بوش، تلکام و لوفتهانزا از جمله آن ها می باشند. این شرایط باعث شده آلمان از لحاظ موقعیت شغلی غنی باشد و برای مردم این کشور و خارجی ها نیز شرایط کار در آلمان فراهم باشد. در اکتبر 2019 آمار بیکاری در این کشور به 3.1 درصد رسیده که آماری چشمگیر می باشد و از این لحاظ جز 30 کشور برتر جهان می باشد. درصد بیکاری پایین، اقتصاد بسیار قوی از جمله دلایل قانع کننده برای مهاجرت به این کشور می باشد.

2. سطح آموزشی بالا

یکی دیگر از دلایل اصلی مهاجرت به این کشور بحث تحصیل در آلمان می باشد. هم اکنون نزدیک به 400 دانشگاه و موسسه در کشور آلمان در حال فعالیت می باشند که حدود 17000 برنامه تحصیلی را ارائه می دهند. از بین این تعداد دانشگاه 46 تای آن در لیست هزار دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

 

دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لودویش ماکسیمیلان و دانشگاه هایدلبرگ برترین دانشگاه های این کشور می باشند. هزینه تحصیل پایین در دانشگاه های این کشور باعث شده تا دانشجویان زیادی مشتاق ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور باشند.

 

دلایل ذکر شده از جمله دلایل اصلی جهت مهاجرت به این کشور می باشد هرچند دلایل زیاد دیگری از جمله دریافت ویزای آسان، امکان سفر در حوزه شینگن و… نیز وجود دارد که مردم ترغیب شوند تا به این کشور مهاجرت کنند.

روش های مهاجرت به آلمان

همانطور که گفته شد دلایل مختلفی جهت مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد ولی بسیاری از مردم آگاهی نسبت به روش های مهاجرت به این کشور را ندارند. در این بخش تصمیم داریم به معرفی راه های مهاجرت در این کشور بپردازیم.

مهاجرت به آلمان دارای ابعاد گسترده و مختلفی می باشد. انواع مختلف مهاجرت طولانی مدت در این کشور باید با اخذ ویزای مورد نظر برای هر نوع اقامت انجام شود. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد:

 • ✔ مهاجرت تحصیلی به آلمان
 • ✔ مهاجرت از طریق کار
 • ✔ مهاجرت از طریق ازدواج
 • ✔ مهاجرت از طریق تولد
 • ✔ مهاجرت از راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اکنون در این ویدئو به توضیحاتی اجمالی در مورد انواع ویزای آلمان می پردازیم:

روشهای مهاجرت به آلمان

مدارک اولیه برای مهاجرت به آلمان

همانطور که در پاراگراف های قبل گفته شد شما می توانید با توجه به شرایط خود، با روش هایی مانند مهاجرت کاری، تحصیلی، ثبت شرکت و سرمایه گذاری و یا ازدواج وارد خاک آلمان شوید. با توجه به روش مهاجرتی انتخاب شده، کنسولگری آلمان از شما مدارک متفاوتی خواهد خواست، اما به طور کلی لیست مدارک اولیه برای مهاجرت به آلمان شامل موارد زیر است:

 • مدرک زبان معتبر
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • فرم پر شده درخواست ویزا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی تمکن مالی مگر در موارد خاص
 • مدارک شناسایی مربوط به همسر و فرزندان در صورت متاهل بودن

خاطرتان باشد علاوه بر اصل مدارک، سفارت ترجمه آن ها را نیز نیاز دارد. برای این منظور باید مدارک خود را در یک دارالترجمه معتبر، ترجمه کنید و به سفارت تحویل دهید. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد مدارک مورد نیاز برای هر روش مهاجرتی می توانید با مشاورین و وکلای تیم کاربین در ارتباط باشید. ما به شما کمک می کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن، باتوجه به روش انتخاب شده برای مهاجرت، مدارک خود را جمع آوری کنید.  

ویدئو درمورد شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

یکی از انواع ویزاها برای مهاجرت طولانی مدت به آلمان، ویزای تحصیلی آلمان است. دولت آلمان همواره با اهمیت دادن به کیفیت آموزش، امکانات آموزشی و تحقیقاتی و همچنین دانشگاهی، همواره دارای واحدهای برتر دانشگاهی در بین برترین دانشگاه های جهان بوده است. از منظر برخی از دانشجویان خارجی، آلمان بهترین شرایط را برای ادامه تحصیل در دانشگاه دارد.

 

اما این ویزا به هر متقاضی اعطا نمی شود و شما برای اخذ این مورد از ویزای آلمان باید از طرف یک دانشگاه یا موسسه از داخل آلمان تایید شوید. همچنین شما باید انتظار داشته باشید که بعد از اخذ این نوع ویزا و مهاجرت به آلمان، دوره پایه ای را به منظور تایید برای ادامه تحصیل در این کشور بگذرانید. همچنین شما باید به یاد داشته باشید که برای اخذ این نوع ویزا لازم است تا حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ مورد نظر، برای اخذ ویزا اقدام کنید.

مهاجرت از طریق تحصیل

مقاطع تحصیلی

مقاطع تحصیلی در آلمان به سه بخش کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم می گردد. مدت زمان تحصیل در کارشناسی در حدود 4 سال، در دوره های کارشناسی ارشد بین دو تا سه سال و همچنین در دوره های دکترا 4 سال است. البته این اعداد با توجه به شهر و دانشگاه مقصد ممکن است تغییر کند.

 

دانشگاه های آلمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی دوره های خود را ارائه می دهند. البته باید توجه داشته باشید که تعداد دوره ها به زبان آلمانی بسیار بیشتر از دوره های انگلیسی می باشد. شما با داشتن مدرک زبان آلمانی شانس خود را جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان افزایش می دهید. جهت تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی باید مدارکی مانند تستداف یا DSH را ارائه بدهید و چنانچه بخواهید به زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدهید باید حداقل آیلتس 6.5 را داشته باشید.

شهریه تحصیل

شهریه دانشگاه های آلمان به جز ایالت بادن ووتمبرگ بسیار ناچیز است. در این ایالت نیز سالیانه لازم است نزدیک 3000 یورو به دانشگاه پرداخت گردد که همچنان نسبت به سایر دانشگاه های کشور های دیگر پایین تر است.

هزینه ی تحصیل

مدارک مورد نیاز

مدارک-اخذ-ویزا

جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان لازم است مدارک زیر را داشته باشید:

 • مدارک تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه
 • سابقه کاری

مهاجرت به آلمان از طریق کار

همانطور که گفته شد، شرایط شغلی در این کشور بسیار مهیا می باشد. برای این که بتوانید از طریق کار وارد کشور آلمان شوید دو راه پیش روی شماست. روش اول داشتن جاب آفر می باشد. در این روش شما می توانید در کشور خودتان با یک کارفرما در آلمان قرارداد کاری ببندید و پس از آن با داشتن قرارداد کاری وارد کشور آلمان شوید. البته لازم است در نظر داشته باشید برای کار در کشور آلمان باید حداقل 2 تا 3 سال سابقه کار داشته باشید و همچنین حداقل مدرک لیسانس خود را دریافت کنید. سایر مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار به صورت زیر می باشد:

تکمیل فرم درخواست

دو قطعه عکس

پاسپورت

شناسنامه

بیمه

مدارک تحصیلی

پرینت حساب

سابقه کار

رزومه

پس از ورود به آلمان با داشتن قرارداد کاری مشغول به کار می شوید و در نهایت پس از 4 سال می توانید بلوکارت آلمان یا همان اقامت دائم آلمان را دریافت کنید. روش دوم مهاجرت ویزای جاب سیکر یا هما جستجوی کار می باشد که پیشنهاد ویژه کشور آلمان برای خارجی هایی می باشد که می خواهند دراین کشور مشغول به کار شوند. افرادی که دارای مهارت و تخصص خاصی می باشند می توانند وارد خاک آلمان شوند و به مدت 6 ماه در این کشور به دنبال کار بگردند. البته لازم است که رزومه مناسب و همچنین مهارت کافی در زبان آلمانی داشته باشید تا بتوانید این ویزا را دریافت کنید. پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر در این رابطه حتماً مقاله مهاجرت کاری به آلمان را هم مطالعه کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به آلمان ازدواج با یک فرد آلمانی می باشد. در این روش شما می توانید پس از ازدواج با یک فرد آلمانی با ارائه سند ازدواج اقدام به اخذ ویزای ازدواج و همچنین مهاجرت و اقامت در آلمان کنید. توجه داشته باشید که ازدواج باید به صورت رسمی ثبت شده باشد.

 

داشتن تمکن مالی برای فرد آلمانی نیز لازم است زیرا باید نشان دهد که می تواند از پس هزینه های شخص دیگر نیز بربیاید. باید مدرک زبان A1 را نیز ارائه بدهید. پس از ارائه مدارک به سفارت و در صورت تایید آن ها به شما ویزای یک ساله اعطا می شود و پس از آن می توانید مجددا آن را تمدید کنید. دقت کنید شخص آلمانی نباید دارای سوپیشینه باشد. پس از گذشت سه سال شما نیز می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق تولد

برای این که بتوانید از طریق تولد تابعیت یک کشور را دریافت کنید دو راه وجود دارد، اصل خون و اصل خاک. در روش اول باید شخص متولد از پدر یا مادری باشد که شهروند آن کشور می باشند. اما اصل خاک به این معناست که شما اگر در این کشور متولد شوید صرف نظر از این که پدر و مادرتان متعلق به چه کشوری هستند تابعیت آن کشور به شما اعطا می شود.

 

اساس کشور آلمان اصل خون است و لازم است فرزند متولد شده از پدر یا مادری تابعه آلمان باشد. نکته دیگری که وجود دارد این است که اگر پدر و مادر شخص متولد معلوم نباشند تابعیت این فرزند آلمانی می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. به روش های مختلف می توان در کشور آلمان سرمایه گذاری را انجام داد. به طور کلی از چهار روش می توان در کشور آلمان سرمایه گذاری انجام داد.

 

اولین روش، راه اندازی کسب و کار بر پایه فعالیت های حرفه ای می باشد.اگر صرفا تمایل به سرمایه گذاری در آلمان دارید ولی نمی خواهید که شرکتی ثبت کنید می توانید با دریافت مجوز های مربوط به کسب و کار مورد نظر مانند رستوران، فروشگاه پوشاک و… اقدام به سرمایه گذاری کنید.

 

روش دوم ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد. در این روش لازم است نزدیک 25 هزار یورو سرمایه داشته باشید. البته برای اقدام برای این روش باید سابقه مدیریتی داشته باشید و مالک یک شرکت بوده باشید.

 

روش سوم برای سرمایه گذاری ثبت شرکت تضامنی است که دقیقا به مانند حالت قبلی می باشد و تنها تفاوت های آن در میزان اعتبارات شرکت است و همچنین مسئولیت سهامداران نیز متفاوت است.

 

در روش آخر اگر شما صاحب یک کمپانی بزرگ هستید می توانید یک نمایندگی یا شعبه از کمپانی خود در کشور آلمان تاسیس کنید که در این صورت تحت اصطلاح به شما تاجر کامل گفته می شود. برای دریافت اطلاعات کامل در رابطه با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان می توانید به مقاله ای با همین عنوان  که در سایت ما منتشر شده است مراجعه کنید.

 

برای دریافت اطلاعات در زمینه مهاجرت به کشور آلمان و روش های آن با مشاورین ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین تماس حاصل فرمایید.

 

پس از مهاجرت به آلمان باید‌ چه کنید؟

درست است برای مهاجرت به آلمان باید ویزا بگیرید؛ اما پس از اینکه مجوز اقامت دریافت کردید باید بدانید برای شروع زندگی در این کشور چه مراحلی را لازم است طی کنید. شاید این مراحل در همه کشورها یکی باشند؛ ولی نیاز است نکات زندگی در این منطقه را  هم بدانید.

جایی برای زندگی

جایی برای زندگی پیدا کنید

البته اقدام درست و به‌موقع این است که قبل از رسیدن به آلمان بدانید قرار است کجا سکونت کنید. می‌توانید به‌صورت آنلاین، محلی را به‌صورت موقت اجاره کنید یا برای لحظه ورود، هتلی کرایه کنید. اگر کمی در سایت‌های معتبر بگردید یا از آژانس‌های معتبر ایرانی کمک بگیرید می‌توانید گزینه مناسبی را برای اجاره انتخاب کنید. نکته اینجا است که کمک‌گرفتن از آژانس‌های املاک خود آلمان و انتخاب حضوری از نظر اقتصادی برایتان گران‌تر تمام می‌شود.

 

 نکته مهمی که باید بدانید این است در آلمان، اغلب در ابتدای تنظیم اجاره‌نامه سه ماه از کرایه را به‌صورت پیش‌پرداخت دریافت می‌کنند. باتوجه‌به این مورد باید مبلغی را نزد خود داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. آنچه کرایه منزل را برایتان ضروری می‌کند اجبار به ضمیمه کردن یک آدرس در درخواست مجوزی بوده که قرار است ارسال کنید.

به اداره ثبت‌نام ساکنین مراجعه کنید

پس از انتخاب محل سکونت، باید به اداره‌ای موسوم به ثبت‌نام ساکنان محلی مراجعه کرده و خود را به آنان معرفی کنید. لازم است تا یک هفته پس از ورود و اقامت خود این مرحله را تکمیل کنید. این کار ازآن‌جهت ضروری است که برای مهاجرت به آلمان باید هنگام ثبت مجوز درخواست و ضمیمه کردن آدرس، این گواهی را نیز به مدارک خود اضافه کنید. اغلب اوقات این گواهی در همان زمان به شما تحویل داده می‌شود؛ اما فراموش نکنید باید وقت قبلی بگیرید و در زمان تعیین شده به آنجا مراجعه کنید.

خود را بیمه کنید

یکی از ویژگی‌های اصلی مهاجرت به آلمان این است که می‌توانید از مراقبت‌های بهداشتی همگانی برخوردار شوید. بسته به شغلی که دارید اغلب کارفرما موظف است شما را بیمه ‌کند؛ در غیر این صورت حتماً خودتان اقدام کنید تا از بیمه برخوردار شوید. درصورتی‌که توان مالی بیشتری داشته باشید، می‌توانید با کمک بیمه‌های خصوصی سلامت خود را تأمین کنید.

حساب بانکی افتتاح کنید

برای اینکه بتوانید امورات خود را به بهترین شکل سپری کنید باید یک حساب بانکی برای خود افتتاح کنید. با کمک این حساب حقوق دریافت می‌کنید و مانند ایران امور مالی خود را مدیریت خواهید کرد. بانک‌های معتبر گزینه‌ها مناسب شما هستند؛ زیرا آن‌ها تجربه رسیدگی به امور مهاجران را بیشتر دارند. فقط فراموش نکنید حتی برای افتتاح حساب نیز گواهی ثبت نامی که پیش‌تر ذکر کردیم ضروری است.

 

اگر حساب بانکی بین‌المللی دارید می‌توانید امور خود را حل‌وفصل کنید؛ اما برای کارهای روزانه حساب‌های آلمانی مناسب‌تر هستند. در کنار گواهی ثبت‌نام و آدرس محل اقامت خود، باید حساب بانکی را برای دریافت مجوز اقامت نیز تحویل دهید. اگر به ترتیبی که ذکر شد مراحل را انجام دهید، مهاجرت به آلمان برای شما بسیار ساده خواهد بود. این مراحل برای دریافت ویزای بلندمدت یکی از ضروریات محسوب می‌شود.

در اخر در این ویدئو به بررسی بهترین روش برای مهاجرت به آلمان میپردازیم:

سوالات متداول

اما این ویزا به هر متقاضی اعطا نمی شود و شما برای اخذ این مورد از ویزای آلمان باید از طرف یک دانشگاه یا موسسه از داخل آلمان تایید شوید. همچنین شما باید انتظار داشته باشید که بعد از اخذ این نوع ویزا و مهاجرت به آلمان، دوره پایه ای را به منظور تایید برای ادامه تحصیل در این کشور بگذرانید. همچنین شما باید به یاد داشته باشید که برای اخذ این نوع ویزا لازم است تا حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ مورد نظر، برای اخذ ویزا اقدام کنید.

برای این که بتوانید از طریق کار وارد کشور آلمان شوید دو راه پیش روی شماست. روش اول داشتن جاب آفر می باشد. در این روش شما می توانید در کشور خودتان با یک کارفرما در آلمان قرارداد کاری ببندید و پس از آن با داشتن قرارداد کاری وارد کشور آلمان شوید. البته لازم است در نظر داشته باشید برای کار در کشور آلمان باید حداقل 2 تا 3 سال سابقه کار داشته باشید و همچنین حداقل مدرک لیسانس خود را دریافت کنید.
پس از ورود به آلمان با داشتن قرارداد کاری مشغول به کار می شوید و در نهایت پس از 4 سال می توانید بلوکارت آلمان یا همان اقامت دائم آلمان را دریافت کنید. روش دوم مهاجرت ویزای جاب سیکر یا هما جستجوی کار می باشد که پیشنهاد ویژه کشور آلمان برای خارجی هایی می باشد که می خواهند دراین کشور مشغول به کار شوند. افرادی که دارای مهارت و تخصص خاصی می باشند می توانند وارد خاک آلمان شوند و به مدت 6 ماه در این کشور به دنبال کار بگردند. البته لازم است که رزومه مناسب و همچنین مهارت کافی در زبان آلمانی داشته باشید تا بتوانید این ویزا را دریافت کنید.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به آلمان ازدواج با یک فرد آلمانی می باشد. در این روش شما می توانید پس از ازدواج با یک فرد آلمانی با ارائه سند ازدواج اقدام به اخذ ویزای ازدواج و همچنین مهاجرت و اقامت در آلمان کنید. توجه داشته باشید که ازدواج باید به صورت رسمی ثبت شده باشد.

 

داشتن تمکن مالی برای فرد آلمانی نیز لازم است زیرا باید نشان دهد که می تواند از پس هزینه های شخص دیگر نیز بربیاید. باید مدرک زبان آ1 را نیز ارائه بدهید. پس از ارائه مدارک به سفارت و در صورت تایید آن ها به شما ویزای یک ساله اعطا می شود و پس از آن می توانید مجددا آن را تمدید کنید. دقت کنید شخص آلمانی نباید دارای سوپیشینه باشد. پس از گذشت سه سال شما نیز می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.

برای این که بتوانید از طریق تولد تابعیت یک کشور را دریافت کنید دو راه وجود دارد، اصل خون و اصل خاک. در روش اول باید شخص متولد از پدر یا مادری باشد که شهروند آن کشور می باشند. اما اصل خاک به این معناست که شما اگر در این کشور متولد شوید صرف نظر از این که پدر و مادرتان متعلق به چه کشوری هستند تابعیت آن کشور به شما اعطا می شود. اساس کشور آلمان اصل خون است و لازم است فرزند متولد شده از پدر یا مادری تابعه آلمان باشد. نکته دیگری که وجود دارد این است که اگر پدر و مادر شخص متولد معلوم نباشند تابعیت این فرزند آلمانی می باشد.

یکی از راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. به روش های مختلف می توان در کشور آلمان سرمایه گذاری را انجام داد. به طور کلی از چهار روش می توان در کشور آلمان سرمایه گذاری انجام داد.

 

اولین روش، راه اندازی کسب و کار بر پایه فعالیت های حرفه ای می باشد.اگر صرفا تمایل به سرمایه گذاری در آلمان دارید ولی نمی خواهید که شرکتی ثبت کنید می توانید با دریافت مجوز های مربوط به کسب و کار مورد نظر مانند رستوران، فروشگاه پوشاک و … اقدام به سرمایه گذاری کنید.

 

روش دوم ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد. در این روش لازم است نزدیک 25 هزار یورو سرمایه داشته باشید. البته برای اقدام برای این روش باید سابقه مدیریتی داشته باشید و مالک یک شرکت بوده باشید.

 

روش سوم برای سرمایه گذاری ثبت شرکت تضامنی است که دقیقا به مانند حالت قبلی می باشد و تنها تفاوت های آن در میزان اعتبارات شرکت است و همچنین مسئولیت سهامداران نیز متفاوت است.

مقالات پیشنهادی :

اقامت آلمان

جاب آفر آلمان

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه
افتخار ما در شرکت مهاجرتی کاربین در این است که پاسخگوی سولات شما باشیم . برای برقراری تماس تلفنی با مشاوران ما لطفا فرم زیر را پر کنید.
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

6 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید برای مهاجرت به آلمان با سرمایه گذاری چقدر پول نیازه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر