مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

امارات متحده عربی که یکی از قدرتمند ترین کشورهای خاورمیانه محسوب می شود، به نسبت سایر کشورهای منطقه و حتی برخی از کشورهای اروپایی، محبوبیت بیشتری دارد. این کشور تلاش می کند تا درخواست ویزا و روند آن را تا حد امکان برای متقاضیان بین المللی خود ساده کند و اتفاقا در این راستا بسیار خوب عمل کرده است. امروزه با توجه به وجود شرکت های بین المللی بیشمار و پیشرفت قابل توجه تکنولوژی در این کشور، افراد بسیاری از سراسر دنیا برای دریافت اقامت آن درخواست می کنند. اگر شما هم قصد مهاجرت به امارات را دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

آشنایی با امارات

قبل از مهاجرت به امارات، باید اطلاعات مختصری در مورد این کشور و شرایط مهاجرین در آن بدانیم. خوشبختانه مهاجرت به این کشور قدرتمند عربی نسبت به کشورهای اروپایی بسیار راحت تر است. سیاست های دولت امارات متحده در راستای جذب مهاجرین موجب شده امروزه جمعیت مهاجرین در این کشور تقریبا 5 برابر اتباع اماراتی باشد، این خبر خوبی برای متقاضیان بین المللی ورود به آن است.


نکته مهمی که مهاجران باید بدانند این است که این کشور از هفت امارت جداگانه، به نام های ابوظبی، عجمان، دبی، فجیره، راس الخیمه، شارجه و ام القوین، تشکیل شده است. اگرچه این ایالت ها توسط یک نهاد فدرال مرکزی اداره می ‌شوند، اما هر کدام دولت محلی خود را نیز دارند. به این ترتیب برای برخی از نیازهای خاص جابجایی مانند بیمه درمانی، جستجوی مدرسه و الزامات مسکن، مهاجران باید قوانین مرتبط با امارت خاص خود را بررسی کنند.


امروزه مهاجرت به امارات متحده مزایای زیادی دارد، یکی از بزرگترین مزیت های آن، وجود شرکت های معتبر و بین المللی است که تمام جنبه های قانونی فرآیند جابجایی کارمندان را خود انجام می دهند. شرکت های اماراتی نه تنها برای دریافت ویزای اقامت از کارمندان خود حمایت می کنند، بلکه تمام امور اداری مربوط به دریافت ویزای کاری را نیز بر عهده می گیرند. در برخی از ایالت های امارات، کارفرمایان از نظر قانونی ملزم به ارائه مراقبت های بهداشتی برای کارکنان مهاجر و وابستگان آن ها هستند. این مزیت خیال شما را از اشتغال و زندگی در این کشور ثروتمند عربی راحت می کند.

آشنایی با امارات

انواع ویزا برای مهاجرت به امارات

مهاجرین بسته به دلیل مهاجرت و سفر خود به امارات متحده عربی، باید برای دریافت یکی از ویزاهای زیر اقدام کنند:


ویزای توریستی: اگر هدف شما از ورود به امارات متحده عربی گشت و گذار در این کشور است باید ویزای توریستی آن را تهیه کنید. این ویزا به شما اجازه می دهد برای مدت محدودی در این کشور اقامت داشته باشید و از تفریحات بی نظیر فراهم شده، لذت ببرید. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ،به کشور مبدا که از طریق آن اقدام می کنید، بستگی دارد.


ویزای سرمایه گذاری امارات: اگر قصد شما از مهاجرت به امارات سرمایه گذاری در این کشور است، به ویزای سرمایه گذاری آن احتیاج دارید. به طور کلی این ویزا برای اتباع خارجی صادر می شود که سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه بازرگانی، خرید ملک و ….، در امارات انجام می دهند. در این صورت شرکت یا ملک خریداری شده به عنوان حامی مالی عمل می کند.

انواع ویزا برای مهاجرت به امارات

ویزای کار امارات: یکی از مهم ترین و پر طرفدارترین ویزاهای امارات، ویزای کار است. همانطور که می دانید این مجوز برای خارجی هایی که در امارات شغل مناسبی پیدا کنند و قرداد کاری داشته باشند صادر می شود. در ویزای کار، حامی شما کارفرمای اماراتی است.


ویزای تحصیلی امارات متحده عربی: ویزای دیگری که می توانید برای مهاجرت به امارات درخواست کنید، ویزای تحصیلی است. این مجوز برای اتباع خارجی صادر می شود که در یکی از موسسات آموزشی امارات پذیرفته شده باشند. در این صورت مرکز آموزشی حامی شما محسوب می شود.


ویزای همراه امارات: ویزای همراه برای اعضای خانواده نزدیک شهروندان امارات صادر می شود. بنابراین اگر موفق به دریافت ویزای کاری و اقامت این کشور شده باشید می توانید برای سایر اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان خود نیز درخواست ویزا کنید. مدت اعتبار این ویزا به نوع و مدت اعتبار ویزای فرد حامی بستگی دارد.


در ادامه اطلاعات کامل تری پیرامون روش های مهاجرت به این کشور قدرتمند عربی و دریافت ویزای آن، در اختیار شما قرار می دهیم.

ویزای تحصیلی امارات متحده عربی

مهاجرت به امارات برای کار

اخذ مجوز کار یا ویزای کار در امارات متحده عربی نسبتاً ساده است. امروزه اکثر مهاجران بعد از پیدا کردن موقعیت شغلی مطمئن وارد امارات می شوند. به این ترتیب فرآیند دریافت ویزا ساده تر می شود. زیرا اکثر شرکت های مستقر در امارات متحده عربی کلیه الزامات مربوط به دریافت ویزای اقامت و مجوز کار، از جمله هزینه دریافت مجوزها را پوشش می دهند. مجوز کار یا همان ویزای کار این کشور معمولا بین یک تا ده سال اعتبار دارد.

 

مهمترین شرط برای دریافت ویزای کاری امارت، اثبات قرارداد یا پیشنهاد کاری از یک شرکت مستقر در این کشور است. مجوز کار توسط وزارت منابع انسانی امارات (MoHRE) و اداره کل اقامت و امور خارجیان (GDRFA)، در ایالت امارتی که شما در آن مشغول به کار هستید صادر می شود. حدود ده روز طول می کشد تا مجوز کار خود را دریافت کنید. خاطرتان باشد تمامی فرم ها و مدارک ارسالی باید به زبان عربی ترجمه شوند. قرارداد کار نیز باید به زبان عربی نوشته شده باشد.

مهاجرت به امارات برای کار

مهاجرت به امارات برای ادامه تحصیل

امارات متحده عربی به سیستم آموزشی خود به عنوان ابزاری برای پیشرفت اقتصاد و بخش تجاری اهمیت زیادی می دهد. اگرچه مدارس دولتی هنوز دانش‌ آموزان دختر و پسر را از هم جدا می ‌کنند و حتی ساعات آموزشی متفاوتی دارند، اما کیفیت آموزش برای هر دو جنسیت کاملا برابر است. اما اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل در مدارج دانشگاهی به امارت مهاجرت کنید، جالب است بدانید که آموزش عالی در این کشور اولین بار در سال 1976 با تأسیس دانشگاه امارات متحده عربی (UAEU) پایه گذاری شد. این دانشگاه توسط مرحوم شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، که مدرسه را به امید ارتقای سطح علمی و در نتیجه پتانسیل اقتصادی ساکنان امارات تأسیس کرد، راه اندازی شد. شاید عمر تاسیس مراکز عالی در این کشور کم به نظر برسد، اما امروزه امارات خانه برخی از برترین دانشگاه های خاورمیانه است.


محبوب ترین برنامه های آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی که به امارات می آیند، مهندسی عمران و مدیریت بازرگانی (به طور خاص، MBA) است. علاوه بر این معماری و هوانوردی نیز از رشته های محبوب در بین دانشجویان بین المللی هستند. طبق نظرسنجی انجام شده توسط وزارت آموزش امارات در سال 2019، دانشجویان با مدرک مهندسی بیشترین تقاضا را در بازار کار امارات دارند.


بهترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در امارات عبارتند از:
• دانشگاه زاید
• دانشگاه شارجه
• دانشگاه آمریکایی دبی
• دانشگاه آمریکایی شارجه
• دانشگاه امارات متحده عربی


همچنین چه بخواهید زبان عربی یاد بگیرید یا زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، مدارس زبان زیادی با کیفیت های متفاوت، در این کشور وجود دارد. هرچند برای تحصیل در امارات اجباری نیست به زبان عربی تسلط داشته باشید، اما داشتن دانش کلی نسبت به زبان رسمی کشور می تواند زندگی و کار را برای شما راحت تر کند.

مهاجرت به امارات برای ادامه تحصیل

مهاجرت به امارات برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری

اگر می خواهید یک شرکت در یک منطقه آزاد مستقر در امارات متحده عربی راه اندازی کنید و اجازه اقامت دریافت کنید، می توانید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید. برای مهاجرت به امارات از این طریق یا باید یک شرکت مستقل راه اندازی کنید و یا سهام یک شرکت موجود، با ارزش حداقل 50000 درهم را خریداری کنید. بیش از 40 منطقه آزاد در امارت متحده عربی وجود دارد که می توانید شرکت خود را در آن ها به ثبت برسانید. شرکت های مناطق آزاد از پرداخت مالیات معاف هستند، اما معمولاً فقط مجاز به انجام تجارت در همان منطقه یا انجام معاملات بین المللی هستند.


بعد از ثبت شرکت و یا خریداری سهام می توانید ویزای ورود به کشور را دریافت کنید. این ویزا تا 3 سال اعتبار دارد و می توان آن را به طور نامحدود تا هر زمانی که شرکت یا سهام شما وجود داشته باشد تمدید کرد. البته برای حفظ آن باید حداقل هر 180 روز به امارات سفر کنید. غیبت طولانی ممکن است منجر به لغو ویزا شود. این ویزا به شما حق زندگی در یکی از 7 امارت را می دهد. تمام امور مربوط به شرکت و کارهای دولتی باید در ایالتی انجام شود که ویزای اقامت در آن صادر شده است.


بعد از دریافت ویزا و مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت، می توانید از بستگان خود نیز برای ورود به این کشور حمایت کنید. البته برای این کار باید ابتدا روابط نزدیک خانوادگی خود را ثابت نمایید و حداقل 4000 درهم یا معادل 1090 دلار آمریکا در ماه درآمد داشته باشید. پدر خانواده نمی تواند تنها برای فرزندان خود درخواست ویزا کند، مگر اینکه همسرش فوت کرده یا طلاق گرفته باشد. خاطرتان باشد مهاجرت از این طریق منجر به دریافت اقامت دائم نمی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به امارات می توانید با مشاورین و وکلای حقوقی ما در تماس باشید.

مهاجرت به امارات برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری

مقاله ی پیشنهادی : 

قوانین کار در امارات

سوالات متداول

همان طور که در طول مقاله گفته شد بهترین روش های مهاجرت به امارات پیدا کردن کار، ادامه تحصیلی و یا ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آن است.

خیر، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور منجر به اقامت دائم نمی شود. ولی تا هر زمانی که سرمایه شما در امارات وجود داشته باشد می توانید اقامت خود را تمدید کنید.

بله در صورتی که موفق به دریافت مجوز اقامت از طریق کار و سرمایه گذاری در این کشور شوید، می توانید برای سایر اعضای خانواده خود نیز درخواست اقامت دهید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در قبرس شمالی
کار در قبرس شما‌لی

کار در کشورهای اروپایی همیشه از اولویت‌های متقاضیان کار در سراسر دنیا بوده است. فرایند کاریابی در کشورهای اروپایی می‌تواند دشوار باشد؛ چرا که اولویت

بیشتر
مهاجرت به کره جنوبی
مهاجرت به کره جنوبی

آیا قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارید، اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ هنگام مهاجرت به یک کشور جدید، چه

بیشتر