مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به گرجستان

یکی از اقداماتی که طی دهه گذشته در کشورهای مختلف به‌خصوص کشورهای جهان سوم گسترش داشته، مهاجرت است. مقاصد زیادی برای مهاجرت انتخاب می‌شوند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها گرجستان است. مهاجرت به گرجستان از روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد و افراد باتوجه‌به شرایط فردی و هدف خود از مهاجرت باید بهترین روش را انتخاب کنند. بهتر است پیش از شروع اقدامات اولیه برای مهاجرت به این کشور، از وضعیت کاری و شغلی در آن اطلاعات لازم را به دست آوریم؛ همچنین برآورد هزینه‌های زندگی و شناخت شغل‌های پرطرفدار و پردرآمد این کشور ازجمله راه‌هایی است که کمک زیادی به ساخت زندگی ایده‌آل در گرجستان می‌کند.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

بهترین روش‌های مهاجرت به گرجستان

گرجستان ازجمله کشورهایی است که به‌علت داشتن موقعیت خوب شغلی و جغرافیایی مقصد بسیاری از مهاجران از کشورهای مختلف است. روش‌های زیادی برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد. افراد می‌توانند متناسب با شرایط خود بهترین روش را انتخاب کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این کشور مهاجرت کنند. یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور، مهاجرت توریستی است. افرادی که قصد مهاجرت موقت به گرجستان را دارند، می‌توانند از طریق مهاجرت توریستی وارد گرجستان شوند. در این صورت آن‌ها اقامت موقت دریافت کرده و در مدت‌زمان مشخص‌شده می‌توانند در این کشور زندگی کنند.


طی سال‌های گذشته بیشتر مهاجرت‌های انجام‌شده به این کشور از طریق مهاجرت کاری، تحصیلی یا از طریق ازدواج بوده است؛ همچنین عده زیادی با سرمایه‌گذاری در گرجستان و خرید ملک می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به گرجستان، مهاجرت از طریق همراه است. افرادی که موفق به مهاجرت و دریافت اقامت گرجستان می‌شوند، می‌توانند پس از گذشت مدت‌زمانی مشخص درخواست اقامت همراه بدهند. فرد موردنظر ابتدا ازنظر مالی و سابقه توسط مراکز مربوطه بررسی می‌شود و پس از تأیید می‌تواند به‌راحتی به گرجستان مهاجرت کند.


افراد با دریافت دعوت‌نامه‌های کاری یا شخصی نیز می‌توانند به گرجستان مهاجرت کنند. مراحل لازم جهت تکمیل مهاجرت باتوجه‌به روش انتخاب‌شده و شرایط متقاضی فرق می‌کند؛ به‌عنوان‌مثال این مراحل برای مهاجرت نخبگان و افراد فعال در حوزه‌های کاری تا حد زیادی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود.

بهترین راه‌های برای مهاجرت به گرجستان

دریافت ویزا و اقامت گرجستان

یکی از اقدامات مهم هنگام تصمیم برای مهاجرت به گرجستان، درخواست اخذ ویزا و اقامت این کشور است. لازم به ذکر است که چند نوع ویزا برای مهاجران وجود دارد. متقاضیان باتوجه‌به شرایط خود و بازه زمانی زندگی در گرجستان می‌توانند بهترین نوع ویزا را دریافت کنند. این روند بهتر است با مشورت کردن با مشاوران حقوقی و افراد متخصص در این زمینه انجام شود. برای دریافت ویزا می‌توانیم درخواست خود را با دو عنوان ثبت کنیم. درصورتی‌که قصد زندگی در گرجستان به‌صورت دائم و دریافت شهروندی این کشور را داریم، باید درخواست ویزای دائم را به ثبت برسانیم.

 

پس از ثبت درخواست مدارک موردنیاز باید به دفاتر مربوطه ارائه شوند تا بررسی شرایط فرد توسط افراد مسئول انجام شود. افرادی که قصد تحصیل یا اشتغال در گرجستان به‌صورت موقت را دارند، می‌توانند درخواست ویزای موقت بدهند. این نوع ویزا نیز دارای انواع مختلفی است؛ به‌طوری‌که برخی از آن‌ها تنها اجازه زندگی برای چند ماه را به مهاجر می‌دهند.

 

درصورتی‌که با اخذ نوعی از ویزاهای موقت تا چند سال امکان زندگی در گرجستان برای فرد فراهم می‌شود. زمان پاسخ‌دهی به درخواست ویزا باتوجه‌به نوع آن و شرایط فردی متقاضی مشخص می‌شود؛ به‌طورکلی نتیجه درخواست بین ۱۰ الی ۳۰ روز مشخص شده و به اطلاع متقاضی می‌رسد. هزینه اخذ ویزا نیز باتوجه‌به نوع آن متفاوت است؛ به‌عنوان‌مثال ویزاهای تحصیلی و کاری برای افراد با سوابق خوب در مدت‌زمان کمتر و با قیمت مناسب‌تری صادر می‌شوند.

آشنایی با وضعیت زندگی در گرجستان

روند صعودی مهاجرت به گرجستان طی سال‌های گذشته موجب شده تا ویژگی‌های مثبت این کشور بیش از گذشته موردتوجه قرار بگیرد. یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در گرجستان که نقش زیادی در افزایش مهاجرت‌ها به این کشور داشته، اقتصاد پایدار گرجستان است. میزان درآمد در این کشور با مخارج افراد به‌خوبی همخوانی داشته و اکثر جمعیت گرجستان از رفاه نسبی برخوردار هستند. شرایط خوب کاری به‌علت تأسیس شرکت‌های تجاری و کارخانه‌های صنعتی و پیشرفته یکی دیگر از دلایل مهاجرپذیری این کشور محسوب می‌شود.


افرادی که در رشته‌های مهندسی و شاخه‌های علوم تجاری دارای تحصیلات هستند، به‌سرعت در این کشور پذیرش شده و در بهترین محیط‌های کاری مشغول می‌شوند. موقعیت جغرافیایی گرجستان نیز تأثیر زیادی در انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد مهاجرت داشته است. مسافت کم گرجستان با ایران موجب شده تا آب و هوایی مشابه با این کشور داشته باشد.


مزارع و زمین‌های حاصلخیزی در این کشور وجود دارد که مهندسان کشاورزی با سرمایه‌گذاری روی آن‌ها می‌توانند به درآمد بالایی برسند. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به گرجستان زندگی در محیط اجتماعی سالم است. در این کشور آزادی بیان و عقیده وجود دارد و شهروندان آن از سطح سواد بالایی برخوردار هستند. در این کشور میزان جرم و جنایات کم است و افراد در امنیت و رفاه خوب زندگی می‌کنند.

وضعیت زندگی ایده‌آل در شهرهای گرجستان

مهم‌ترین شهرهای مهاجرپذیر

در هر کشوری شرایط و سبک زندگی در شهرها و شهرستان‌های مختلف متفاوت است و گرجستان نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ به همین علت هنگام مهاجرت به گرجستان ابتدا بهتر است شهرهای مهاجرپذیر این کشور را بشناسیم. بررسی موقعیت شغلی و وضعیت اشتغال و میزان فقر در هر شهر نیز می‌تواند کمک زیادی به انتخاب ما داشته باشد.

 

پایتخت گرجستان شهر تفلیس است که به‌طورمعمول اولین انتخاب برای افراد هنگام مهاجرت به گرجستان محسوب می‌شود. این شهر ازنظر خدمات رفاهی و گردشگری در وضعیت مناسبی قرار دارد؛ همچنین موقعیت‌های شغلی بیشتری برای مهاجران در تفلیس وجود دارد. افراد با هر فرهنگ و مذهبی می‌توانند به تفلیس مهاجرت کرده و در این شهر زندگی کنند.

شهرهای مهاجرپذیر گرجستان

یکی از شهرهایی که دارای منابع زیادی بوده و موقعیت شغلی در معادن و کارخانه‌های آن زیاد است، شهر کوتائیسی است. این شهر ازنظر وسعت سومین شهر بزرگ گرجستان به‌شمار می‌رود و شرایط رفاهی خوبی دارد. کوتائیسی ازنظر آب و هوایی منطقه‌ای گرمسیر محسوب می‌شود و امکان کشت برخی از محصولات کشاورزی در این شهر به‌خوبی وجود دارد. اگر به‌دنبال شهری تاریخی و سنتی برای زندگی هستید، بهتر است متسختا در گرجستان را به‌عنوان مقصد خود انتخاب کنید. اطراف متسختا توسط کوه‌های بلند احاطه شده و مردم خونگرم آن هنوز در بسیاری از مناطق سبک زندگی سنتی دارند.

پایتخت گرجستان بهترین مقصد برای مهاجرت

مهاجرت کاری به گرجستان

یکی از راه‌های مهاجرت به گرجستان، مهاجرت کاری به این کشور است. به این منظور یا باید پیشنهاد شغلی یا دعوت‌نامه از شرکت‌ها و مراکز تجاری مشخصی دریافت کنیم؛ همچنین با داشتن مهارت در حرفه‌ای خاص یا مدارک تحصیلی و سابقه کار در شرکت‌های معتبر می‌توان به‌راحتی با اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت کرد.


درصورتی‌که دارای دعوت‌نامه و پیشنهاد شغلی نیستید، می‌توانید ابتدا ویزای موقت این کشور را دریافت کنید. سپس در بازه زمانی سه الی شش ماه می‌توانید به‌خوبی موقعیت‌های شغلی این کشور را رصد کرده و مشغول به کار شوید. پس از اشتغال امکان درخواست اقامت دائم در این کشور وجود دارد و چون به‌صورت رسمی استخدام مراکز کاری گرجستان هستید، روند دریافت اقامت با سرعت بیشتری انجام می‌شود.


مهاجرت به گرجستان برای کار تا حد زیادی به شغل و حرفه فرد بستگی دارد؛ به‌عنوان‌مثال گرجستان شرایط خوبی برای اشتغال و زندگی کادر درمان در نظر گرفته است تا بتواند جذب نیرو کند. افرادی که دارای مدارک پزشکی یا پرستاری و تحصیل‌کرده رشته‌های پیراپزشکی هستند، می‌توانند به‌راحتی به این کشور مهاجرت کنند. حقوق و درآمد آن‌ها در گرجستان ویژه بوده و افراد از موقعیت اجتماعی و رفاه خوبی برخوردار هستند.


گرجستان یکی از کشورهایی است که طی دهه گذشته رونق تجاری زیادی داشته است. این امر منجر به تأسیس کارخانه‌ها و شرکت‌های تجاری زیادی شده است. باتوجه‌به این موضوع افرادی که در حوزه تجارت فعالیت دارند و دارای مدرک تحصیلی در رشته‌های مدیریت بازرگانی هستند، می‌توانند به‌سرعت در این کشور پذیرش شوند.

کاریابی مناسب در گرجستان قبل از مهاجرت

مهاجرت تحصیلی به گرجستان

یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به گرجستان، مهاجرت تحصیلی است. در صورت قصد شروع یا ادامه تحصیل در گرجستان باید ریزنمرات خود را برای دانشگاه‌ها و مدارس این کشور ارسال کنید. بسیاری از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های معروف این کشور برای پذیرش دانشجویان و دانش‌آموزان آزمون‌های مشخصی برگزار می‌کنند. برای افرادی که قصد مهاجرت به گرجستان برای تحصیل را دارند، ابتدا برای آنها ویزا و اقامت موقت صادر می‌شود. به دانش‌آموزان و دانشجویان فرصت داده می‌شود تا شرایط زندگی در این کشور را بررسی کرده و هزینه زندگی را برآورد کنند. پس از تحقیقات لازم افراد می‌توانند برای پذیرش در مراکز آموزشی درخواست دهند و در صورت تأیید درخواست آن‌ها، افراد می‌توانند برای دریافت اقامت و ویزای دائم اقدام کنند.


کشور گرجستان شرایط مناسبی برای تحصیل و زندگی دانشجویان فراهم کرده است. محیط‌های آموزشی در این کشور کاملاً مجهز و منظم هستند و افراد با آرامش روانی می‌توانند اقدام به تحصیل کنند؛ همچنین خوابگاه‌ها و مسکن‌هایی با قیمت مناسب جهت استفاده دانشجویان مهاجر فراهم است. هزینه بسیاری از تفریحات مانند بلیت سینما و … نیز برای دانشجویان و دانش‌آموزان با تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

 

درصورتی‌که دانشجو دارای نمرات عالی و متقاضی تحصیل در رشته‌ای پرطرفدار مانند پزشکی یا مهندسی باشد، دولت حمایت‌های ویژه‌ای برای او در نظر می‌گیرد؛ ازجمله این حمایت‌ها بورسیه دانشجو و اعطای محیط زندگی مناسب و خدمات درمانی و رفاهی برای فرد است. شهریه مصوب برای هر یک دانشکده‌های این شهر متفاوت بوده و باتوجه‌به نمره دانشجویان قابل تخفیف و کاهش است.

خدمات آموزشی عالی برای تحصیل در گرجستان

هزینه‌های زندگی در گرجستان

اکثر افراد هنگام مهاجرت به گرجستان ابتدا در پی اطلاع‌یابی دقیق از هزینه‌های زندگی در این کشور هستند. با کسب اطلاع کامل از وضع اقتصادی گرجستان می‌توان برنامه‌ریزی‌های مناسب‌تری جهت ایجاد زندگی ایده‌آل در این کشور انجام داد. یکی از مهم‌ترین لازمه‌های ایجاد زندگی ایده‌آل، تأمین مسکن و محل مناسب برای زندگی در این کشور است. اجاره یک واحد آپارتمان یک‌خوابه در این کشور از ۳۰۰ دلار شروع می‌شود و در آپارتمان‌های سه‌خوابه این رقم به ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار می‌رسد.


خرید مواد غذایی و خوراکی نیز یکی دیگر از بخش‌های اصلی زندگی و نیازهای ضروری افراد است. در گرجستان قیمت مواد غذایی از ۱ دلار شروع می‌شود؛ به‌عنوان‌مثال هر کیلو گوجه‌فرنگی یا سیب و انواع میوه‌های دیگر با قیمت ۱ الی ۲ دلار به فروش می‌رسد. هزینه تأمین غذا از رستوران‌ها و تهیه غذاهای این کشور نیز مقدار مناسبی داشته و بین ۱۰ الی ۳۰ دلار است. میزان درآمد در این کشور تا حد زیادی همسان با هزینه‌های زندگی قرار دارد. لازم به ذکر است که سبک زندگی هر فرد و شغل او تأثیر بسیار زیادی در کیفیت زندگی و برآورد هزینه‌های وی دارد. افرادی که دارای شغل‌های معمولی‌تری هستند، قدرت خرید نسبتاً پایینی دارند.


ساخت زندگی سالم پس از مهاجرت نیازمند اطلاعات و آگاهی کامل از کشور موردنظر است. برای افزایش اطلاعات خود بهتر است پیش از مهاجرت با افراد باتجربه و مشاوران ماهر در مؤسسات مهاجرتی مشورت کنیم. می‌توانیم زیر نظر آن‌ها بهترین شغل‌ها را انتخاب کرده و برای شروع اشتغال در گرجستان درخواست دهیم.

درآمد بالای کادر درمان در گرجستان

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج

طی سال‌های گذشته در میان روش‌های مختلف مهاجرت به گرجستان، مهاجرت از طریق ازدواج بیش از سایر گزینهها به چشم می‌خورد. این امر هنگامی اتفاق می‌افتد که افراد از کشورهای دیگر با مرد یا زن گرجی ازدواج کنند. پس از ثبت رسمی ازدواج فرد می‌تواند درخواست دریافت ویزا و اقامت دائم این کشور را بدهد.


روند مهاجرتی با استفاده از این روش کمی زمان‌بر‌تر از سایر گزینه‌ها است. مراکز مربوطه ابتدا رسمیت ازدواج را بررسی کرده و مدارک ارسال‌شده را به‌صورت کامل مطالعه می‌کنند. پس از تأیید مدارک و رسمی بودن ازدواج، فرد متقاضی برای مدت‌زمان مشخصی تحت‌نظر گرفته می‌شود؛ همچنین اقدامات مختلفی به‌منظور کسب اطمینان از موقتی یا نمادین بودن ازدواج صورت می‌گیرد و کیفیت زندگی آن‌ها موردبررسی قرار می‌گیرد.


تأیید تمامی این موارد نیازمند مدت‌زمان چندماهه است. پس از طی کردن تمامی این مراحل و کسب مدارک کافی ویزا و اقامت دائم برای متقاضی صادر می‌شود. فرد مهاجر بلافاصله پس از ورود به این کشور باید شروع به کار کند تا هم ابهامات مراکز مربوط به مهاجرت برطرف شود و هم به اقتصاد خود و کشور کمک کند.

مهاجرت و اقامت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از روش‌های مناسب‌تر برای مهاجرت به گرجستان، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. افرادی که از شرایط مالی مناسبی برخوردار هستند، می‌توانند در این کشور ملک یا واحد‌های مسکونی و تجاری خریداری کنند. پس از ثبت سند افراد می‌توانند برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم گرجستان درخواست دهند. مهاجرت به این کشور از طریق ثبت شرکت نیز امکان‌پذیر است. افراد می‌توانند شرکت‌ها یا مراکز کاری درزمینه‌های مختلف را در این کشور تأسیس کنند. در این صورت روند مهاجرت و دریافت اقامت گرجستان سریع‌تر و با اطمینان بیشتری انجام می‌شود؛ همچنین در این صورت افراد می‌توانند رفاه و امکانات مناسب‌تری برای زندگی در این کشور فراهم کنند و درنهایت با حقوق و درآمد بالا در گرجستان ساکن شوند.

اخذ تابعیت گرجستان پس از مهاجرت

اخذ ویزا و اقامت گرجستان تقریباً ساده و بدون مشکل است و افراد پس از تصمیم‌گیری و انجام اقدامات اولیه می‌توانند به نتایج دلخواه خود برسند. دریافت تابعیت این کشور به‌آسانی اخذ اقامت نیست و لازم است تا قبل از اقدام برای اخذ تابعیت فعالیت‌های مشخصی انجام دهیم. یکی از شرایط موردنیاز برای دریافت تابعیت گرجستان، تسلط کامل به زبان گرجی است. به این منظور بهتر است در دوره کلاس‌های پیشرفته و فشرده شرکت کرده و سریع اقدام به یادگیری کامل زبان این کشور کنیم؛ همچنین افرادی که قصد دریافت تابعیت و شهروندی گرجستان را دارند باید از تاریخ و فرهنگ و رسوم مختلف این کشور اطلاعات نسبی داشته باشند.


در صورت دریافت تابعیت، فرد شهروند گرجستان محسوب شده و از تمامی حقوق آن‌ها برخوردار می‌شود؛ به‌عنوان‌مثال حق رأی در هنگام برگزاری انتخاب کشور را به دست می‌آورد؛ همچنین گرجستان برای شهروندان خود خدمات رفاهی مناسبی ازجمله برخورداری از مراکز درمانی مناسب و رایگان در نظر گرفته است. با اخذ تابعیت این کشور فرد متقاضی نیز می‌تواند مانند شهروندان گرجستان از تمامی این مزایا برخوردار شود. پیش از شروع اقدامات مربوط به اخذ اقامت و تابعیت بهتر است از مراکز مهاجرتی باتجربه و معتبر کمک بگیریم. یکی از مجموعه‌های مهاجرتی موفق، مجموعه کاربین است. این مجموعه دارای نیروی قوی جهت راهنمایی و کمک افراد برای مهاجرت به کشورهای مختلف ازجمله گرجستان است.

اخذ اقامت گرجستان پس از خرید ملک
نتیجه‌گیری

باتوجه‌به استقبال ویژه افراد از مهاجرت به گرجستان راه‌های زیادی برای تسریع روند اخذ ویزا و دریافت اقامت در این کشور پیش روی متقاضیان قرار گرفته است. اکثر مؤسسات در خارج و داخل گرجستان مشغول به فعالیت هستند. این مؤسسات درصدد ایجاد روش‌های مناسب برای جذب مهاجر و نیروی کار و تحصیل قوی برای این کشور هستند. بهتر است افراد پس از کسب اطلاعات از شیوه زندگی در گرجستان و باتوجه‌به شرایط شخصی خود، بهترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنند.

مقاله ی پیشنهادی : 

 ویزای کار گرجستان

سوالات متداول

تفلیس / کوتائیسی / متسختا

اجاره یک واحد آپارتمان یک‌خوابه در این کشور از ۳۰۰ دلار شروع می‌شود و در آپارتمان‌های سه‌خوابه این رقم به ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار می‌رسد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر