وکیل مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان

این روزها و با افزایش تعداد مهاجرین به کشور آلمان، انتخاب یک وکیل مهاجرت به آلمان که حقوقی و قانونی باشد، می‌تواند به فرد برای رسیدن به هدفش کمک بسزایی کند. یک وکیل مهاجرتی خوب ویژگی‌های به خصوصی دارد و باید همه خدمات مربوط به مهاجرت را برای متقاضیان انجام دهد. در ادامه این مطلب به معرفی ویژگی‌ها و خدمات وکیل مهاجرت به آلمان پرداخته خواهد شد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

وکیل مهاجرت به آلمان

چرا مهاجرت به آلمان؟

این روزها مهاجرت به خارج از کشور به خصوص آلمان به یکی از داغ‌ترین روش‌های اصلاح زندگی تبدیل شده است. آلمان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای حوزه اتحادیه اروپا به شمار می‌رود و به دلیل شرایط خوبی که برای مهاجران در نظر می‌گیرد، افراد زیادی به روش‌های مختلف سعی می‌کنند که به این کشور مهاجرت کنند. 

 

هزینه‌های زندگی در کشور آلمان نسبت به کشورهای دیگر اروپایی کمتر است و همچنین فرصت‌های شغلی بی‌شماری در این کشور به دلیل کم بودن نرخ بیکاری وجود دارد. افراد در صورت داشتن تخصص کافی می‌توانند به یکی از روش‌های موجود، ویزای کار در آلمان دریافت کنند و پس از چند سال اقامت دائم این کشور را بگیرند. مهاجرت از طریق تحصیل نیز یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور آلمان است‌.

 

تحصیلات تکمیلی و دانشگاه‌های این کشور دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به صورت رایگان به دانشجویان ارائه می‌دهند. البته دانشگاه‌های خصوصی اینگونه نیستند و فرد برای تحصیل در آنها باید شهریه بپردازد. با این وجود دانشگاه‌های دولتی زیادی هستند که از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارند و افراد می‌توانند در آنجا به تحصیل بپردازند و پس از آن با پیدا کردن کار مناسب و دریافت اقامت دائم تابعیت و پاسپورت این کشور را نیز از آن خود کنند. 

 

اما نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است گرفتن وکیل مهاجرت به آلمان است. چرا که فرد خود به تنهایی نمی‌تواند مراحل مهاجرت را به درستی انجام دهد؛ بنابراین نیاز است که از یک وکیل مهاجرت خوب و قانونی برای این کار استفاده کند. مشاوره گرفتن از یک وکیل مهاجرت خوب و معتبر می‌تواند روند مهاجرت به آلمان را سرعت بخشیده و از هدر رفت هزینه‌ها و یا عدم قبولی ویزا جلوگیری کند.

دلایل استفاده از وکیل مجرب

قوانین مهاجرت به آلمان

کشور آلمان تا قبل از سال ۲۰۲۱ قوانین سفت و سختی برای جذب مهاجر داشت. ولی پس از آن و با افزایش نیاز کشور آلمان به نیروی کار متخصص، میدان مهاجرت به این کشور باز‌تر شد. هم اکنون، افراد دارای تخصص و سابقه کاری و مدارک تحصیلات تکمیلی معتبر می‌توانند به یکی از روش‌های مهاجرت به آلمان ویزای مورد نظر را کسب کنند. البته این کار با کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به آلمان امکان‌پذیرتر است؛ چرا که این فرد با داشتن آگاهی کامل نسبت به همه روش‌های اخذ ویزای آلمان می‌تواند موکل را در یک مسیر صحیح و تضمین شده قرار دهد.

قوانین مهاجرت به آلمان

ویژگی‌های وکیل مهاجرت به آلمان

ویژگی های وکیل مهاجرت به آلمان

یک وکیل زبده مهاجرت به آلمان باید:

 

 • بتواند درباره اقامت موقت و دائم در آلمان مشاوره جامع و کامل بدهد.
 • یک طرح تجاری تدوین کرده و از سازمان‌های مربوطه در کشور آلمان تاییدیه اخذ نماید و پس از آن شرکت موکل را ثبت کند.
 • بتواند از موکل پس از ورود به آلمان حمایت کرده و راهنمایی‌های لازم را جهت گرفتن مسکن، گواهینامه، تمدید ویزا و بیمه را در اختیار متقاضی قرار دهد.
 • بتواند برای متقاضیان تحصیل در آلمان از دانشگاه‌های معتبر آلمان پذیرش بگیرد.
 • با ویزای جستجوی کار بتواند برای متقاضیان کار مناسب را پیدا کند.
 • برای پزشکان و پرستاران کار مناسب را جستجو کند.
 • به جهت بازدید از کارخانجات و صنایع آلمان و همچنین نمایشگاه‌های این کشور مجوزهای لازم را برای موکل دریافت نماید.
 • بتواند برای دوره‌های زبان و همچنین دوره‌های انطباقی فنی‌وحرفه‌ای برای متقاضیان پذیرش اخذ کند.
 • بتواند در همه مراحل گرفتن ویزا و اقامت با موکل همراهی کند.

خدمات وکیل مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان در صورتی که حقوقی و قانونی باشد و همه ویژگی‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد را داشته باشد، باید بتواند خدمات زیر را به موکل خود ارائه دهد. وکیل مهاجرت به آلمان پس از بررسی شرایط فرد متقاضی و همچنین توانمندی‌هایش، می‌تواند وی را با استفاده از یکی از روش‌های زیر به اخذ ویزا کمک کند.

خدمات وکیل مهاجرت به آلمان

کمک به مهاجرت به آلمان از طریق کار

 • مهاجرت به آلمان از طریق کار به دو روش امکان‌پذیر است که وکیل مهاجرت به آلمان باید بعد از بررسی شرایط متقاضی یکی از راه‌ها را برای وی در نظر بگیرد.
 

یکی از روش‌های گرفتن ویزای کار دریافت یک پیشنهاد کاری (Job Offer) یا یک دعوت‌نامه کاری از یک کارفرمای آلمانی است. متقاضی باید تخصص کافی و همچنین مدرک زبان آلمانی در سطح (B1) را داشته باشد تا کارفرما رزومه وی را از بین صدها رزومه دیگر انتخاب نماید. در این مسیر، وکیل مهاجرت به آلمان پیشنهادهای کارفرمایان مختلف را بررسی می‌کند و هرکدام که به شرایط متقاضی نزدیک‌تر بود را در نظر می‌گیرد و پس از گذراندن امور اداری و حقوقی ویزای کار را برای متقاضی دریافت می‌نماید. البته این مسئله به این سادگی که در اینجا گفته شد نیست و حداقل چندین ماه ممکن است پروسه گرفتن پیشنهاد کار طول بکشد. وکیل مهاجرت به آلمان قدم به قدم به همراه موکل خود تا مرحله اخذ ویزا خواهد بود بنابراین متقاضی می‌تواند با اطمینان خاطر برای آینده خود برنامه‌ریزی کند.

 

یکی دیگر از روش‌های اخذ ویزای کار، گرفتن ویزای جستجوی کار یا (Job seeker) بوده که یک ویزای شش ماهه برای افرادی است که مایل به گرفتن ویزای کار و مهاجرت به آلمان هستند. در این روش، شخص متقاضی باید حداقل تخصص کافی در یکی از رشته‌های مهندسی و همچنین مدرک زبان آلمانی در سطح (B1) را داشته باشد.

 

وکیل مهاجرت به آلمان پس از بررسی مدارک متقاضی به وی کمک می‌کند که ویزای جستجوی کار را دریافت نماید. پس از دریافت ویزای جستجوی کار متقاضی می‌تواند به مدت ۶ ماه در آلمان سکونت کرده و به جستجوی کار بپردازد. در این بین وکیل مهاجرت به آلمان باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا فرد بتواند یک قرارداد کاری در آلمان منعقد کرده و ویزای جستجوی کار به ویزای کار تغییر پیدا کند. پیدا کردن کار با کمک وکیل مهاجرت به آلمان می‌تواند برای متقاضی بسیار ساده‌تر باشد چرا که وکیل با داشتن تجربه کافی و همچنین داشتن آشناهای متعدد در کشور مقصد می‌تواند به پیدا کردن یک کار مناسب برای متقاضی کمک شایانی کرده باشد.

 

از آنجایی که نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین است، احتمال پیدا کردن کار با استفاده از ویزای جستجوی کار بسیار راحت‌تر است. متقاضیانی که در یکی از رشته‌های پر تقاضای مهندسی مثل الکترونیک، برق و یا حتی یکی از رشته‌های پزشکی تخصص کافی و سابقه داشته باشند، به راحتی در آلمان جذب می‌شوند.

 

کمک به مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری

 • سرمایه‌گذاری در آلمان یکی دیگر از روش‌های مهاجرت و اخذ تابعیت این کشور است. فرد متقاضی با سرمایه‌گذاری در کشور آلمان با حداقل سرمایه ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار یورو می‌تواند اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را دریافت کند. متقاضی می‌تواند با خرید و یا راه اندازی یک کسب و کار با میزان سرمایه‌ای که گفته شد، امکان زندگی در آلمان را برای خود و خانواده خود فراهم نماید. کشور آلمان قلب تپنده صنعت در میان کشورهای اروپایی به شمار می‌رود و به همین جهت سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند سود زیادی برای فرد و برای آلمان داشته باشد‌‌.
 

یکی از مزایایی که سرمایه‌گذاری در آلمان می‌تواند برای فرد داشته باشد این است که پس از ۵ سال در صورت سودده بودن کسب و کار فرد می‌تواند اقامت دائم کشور آلمان و سه سال پس از آن تابعیت این کشور را دریافت کند. یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع مهاجرت این است که در طول مدت کسب و کار فرد لزومی ندارد که در آلمان باشد ولی حداقل یک سال باید به کسب و کار خود در آلمان سر بزند.

 

 متاسفانه با توجه به اینکه کشور آلمان در حال حاضر ایده‌ها و طرح‌های زیادی برای کسب و کار دارد، ایجاد یک کسب و کار جدید می‌تواند بسیار دشوار باشد؛ چرا که این کشور بیش از ایده جدید، به نیروی کار متخصص و زبده نیاز دارد‌‌. بنابراین در اینجا نیز وکیل مهاجرت به آلمان باید با دقت تمامی جوانب سرمایه‌گذاری در این کشور را بسنجد و یک ایده متفاوت و جدید را به کشور ارائه دهد. در غیر این صورت فرد می‌تواند با همان ویزای کار از طریق پیشنهاد کار و یا ویزای جستجوی کار به کشور آلمان مهاجرت کند.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

کمک به مهاجرت به آلمان با روش تحصیل

 • یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان گرفتن ویزای تحصیلی است. کشور آلمان یکی از ۱۰ کشور برتر برای تحصیل انتخاب شده و در حال حاضر چیزی بیش از ۳۸ هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های معتبر آلمان در حال تحصیل هستند. از آنجایی که دانشگاه‌های دولتی، دانشجویان را در مقاطع مختلف بدون پرداخت هیچ شهریه پذیرش می‌کنند افراد علاقمند به تحصیل در آلمان می‌‌توانند از این روش اقامت دائم کسب کنند. روند گرفتن ویزای تحصیلی برای هر مقطع متفاوت است و ممکن است چند ماه این فرآیند به طول بینجامد. در این میان، وکیل مهاجرت به آلمان در صورتی که شرایط متقاضی را مناسب تحصیل در آلمان ببیند، می‌‌تواند مسیر گرفتن ویزای تحصیلی را برای فرد آسان‌تر کند.
 

حداقل شرایطی که متقاضی باید برای گرفتن ویزای تحصیلی داشته باشد، برای مقطع کارشناسی داشتن معدل بالای ۱۸، تسلط به زبان آلمانی و داشتن مدرک حداقل فوق دیپلم است. برای کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی، به همراه تسلط به زبان آلمانی و داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۶.۵ و برای مقطع دکتری نیز داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر، ارائه رزومه، پیش پروپوزال، ارائه حداقل چند مقاله ژورنالی، معدل بالای ۱۸، تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی و داشتن مدرک آیلتس با نمره ۷ الزامی است.

 

وکیل مهاجرت به آلمان باید قدم قدم به همراه موکل خود برای گرفتن ویزای تحصیلی همراه باشد و این امر، یعنی داشتن وکیل، اخذ ویزای تحصیلی را برای موکل تسهیل می‌کند. بنابراین فرد می‌تواند با خیال راحت برای تحصیل در کشور آلمان برنامه‌ریزی کند.

 

کمک به مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت

 • هدف اصلی همه افرادی که به آلمان مهاجرت می‌کنند اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور است. روش‌های متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد مثل تحصیل، اشتغال و سرمایه گذاری که پرطرفدارترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور هستند. البته روش‌های دیگری مثل ازدواج و تولد فرزند نیز می‌‌توانند منجر به اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت شوند اما هرکدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارند. به عنوان مثال، در صورتی به فرزند تازه متولد شده، تابعیت کشور آلمان داده می‌شود که یکی از والدین وی تبعه این کشور باشد و برای ازدواج هم در صورتی به شخص تابعیت آلمان داده می‌شود که همسر وی تبعه این کشور باشد.
 

این روش‌ها به دلیل سخت بودن و داشتن مسیرهای دشوار طرفداران کمتری نسبت به بقیه روش‌های اخذ ویزای آلمان دارند. اما به هرحال وکیل مهاجرت به آلمان می‌تواند شرایط فرد را با توجه به روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور بررسی نموده و بهترین روش را برای موکل در نظر بگیرد. لازم به ذکر است که مدت زمان دریافت اقامت دائم و تابعیت در هرکدام از روش‌ها متفاوت است. با استفاده از ویزای کار و ویزای سرمایه‌گذاری حداکثر پس از هشت سال، با ویزای تحصیل پس از پنج سال و با روش ازدواج پس از سه سال فرد می‌تواند تابعیت آلمان را دریافت کند.

خدمات وکیل مهاجرت به آلمان

نکات مهم در رابطه با وکیل مهاجرت به آلمان

یک وکیل مهاجرت به آلمان در صورتی می‌تواند به متقاضی نهایت کمک را ارائه دهد که اشراف کامل به همه قوانین کشور منطقه و مقصد داشته باشد. یک وکیل خوب همچنین توانمندی‌های فرد متقاضی مهاجرت به آلمان را به دقت بررسی می‌کند و بهترین و مقرون‌ به صرفه‌ترین روش را برای مهاجرت شخص انتخاب می‌‌کند. مسیر مهاجرت به آلمان در ابعاد مختلف از ابعاد اداری و حقوقی زیادی می‌گذرد و تنها یک وکیل مهاجرت به آلمان که آشنا به این امور باشد، می‌تواند فرد را در گرفتن ویزای آلمان کمک کند.

 

یکی از راه‌های گرفتن ویزا این است که فرد آگاهی لازم درباره شرایط کشور مقصد را کسب نماید و دقیقاً مدارکی را برای کشور مورد نظر ارسال کند که منطبق با استانداردهای آنها باشد. بسیار دیده شده که با مهاجرت فرد به آلمان تنها به این دلیل که این فرد مدارکی ارسال کرده که منطبق با استانداردهای کشور مقصد نبوده، موافقت نشده است. وکیل مهاجرت به آلمان با بررسی همه شرایط و ضوابط کشور مقصد می‌تواند از اتلاف هزینه و وقت متقاضی جلوگیری کرده و همچنین باعث اطمینان خاطر آنها شود.

 

نکته‌ بسیار حائز اهمیت این است که متقاضی باید اطمینان حاصل کند که وکیل مهاجرت به آلمان یک تیم باسابقه و باتجربه دارد و کیس‌های زیادی زیر نظر آن با موفقیت انجام شده است. وکیل مهاجرت به آلمان باید از همان مشاوره اول توانمندی‌های متقاضی را بررسی کرده و چشم‌انداز اولیه پرونده را با صداقت کامل برای وی بیان کند. وکیل مهاجرت به آلمان باید به اندازه کافی صداقت داشته باشد تا در صورت مشاهده اینکه فرد شرایط لازم را ندارد، از گرفتن هزینه‌های اضافی از وی امتناع کرده و متقاضی را وارد پروسه مهاجرت نکند.

نکات مهم مهاجرت به آلمان

نکته

کشور آلمان نیز مثل همه کشورهای دنیا محدودیت‌ها و فراز و نشیب‌های خود را دارد. بنابراین متقاضی نباید تنها به تبلیغات تلویزیونی و یا صحبت با افرادی که خود مسیرهای دیگری را طی کرده‌اند، استناد کند. چرا که هر فرد با توجه به شرایط و فاکتورهای خاص به خود ارزیابی می‌شود. به خاطر همین مسئله است که متقاضی باید حتما از مشاوره با یک وکیل حاذق مهاجرت به آلمان بهره بگیرد.

مهاجرت به آلمان

متقاضی باید دقت کند که همه اطلاعات خود را به صورت کامل و جامع در اختیار وکیل مهاجرت به آلمان قرار دهد و سعی کند که واقع بینانه به مسئله مهاجرت به آلمان نگاه نماید. کوچک‌ترین فاکتور مثل سن و یا وضعیت تحصیلی می‌تواند روند مهاجرت به آلمان را به طور کامل تغییر دهد.


در کنار بهره گرفتن از یک وکیل مهاجرت به آلمان، فرد باید از شرایط محیطی و فضای کشور آلمان نیز اطلاعات کافی کسب کند و تنها به اینترنت و نقل قول‌ها بسنده ننماید. شخص می‌تواند در نمایشگاه‌ها، تورها و یا یک سفر تفریحی شرکت کرده و از تمامی جوانب زندگی در کشور آلمان به صورت حضوری اطلاعات کسب کند.

جمع‌بندی

به‌طورکلی وکیل مهاجرت به آلمان اگر قانونی و حقوقی باشد و به همه شرایط و ضوابط اخذ اقامت موقت و دائم آگاهی لازم را داشته باشد، می‌تواند موکل را به راحتی به هدف وی برساند. متقاضی باید دقت کامل را در یافتن یک وکیل خوب به کار گیرد و از وکلای غیرقانونی و کلاهبردار دوری نماید. استعلام کردن درباره وکیل مهاجرت به آلمان قبل از عقد قرارداد برای هر موکلی الزامی است.

 

سوالات متداول

کمک به مهاجرت به آلمان از طریق کار
کمک به مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری
کمک به مهاجرت به آلمان با روش تحصیل
کمک به مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت

 

وکیل مهاجرت به آلمان باید به اندازه کافی صداقت داشته باشد تا در صورت مشاهده اینکه فرد شرایط لازم را ندارد، از گرفتن هزینه‌های اضافی از وی امتناع کرده و متقاضی را وارد پروسه مهاجرت نکند

 شخص می‌تواند در نمایشگاه‌ها، تورها و یا یک سفر تفریحی شرکت کرده و از تمامی جوانب زندگی در کشور آلمان به صورت حضوری اطلاعات کسب کند

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  وکیل مهاجرت به آلمان میتونه صفر تا صد پروسه خرید ملک در آلمان رو برامون انجام بده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر