مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

در طول سال‌ها، آمریکا همواره جزو کشورهای پرتقاضا برای مهاجرت افراد از سایر کشورها، بوده است. اقتصاد، شرایط مطلوب زندگی و… ازجمله دلایل افراد برای مهاجرت به آمریکا هستند. در سال‌های اخیر، مهاجرین زیادی موفق به دریافت ویزای این کشور شده‌اند و پس از مهاجرت نیز با دارا بودن شرایط موردنظر، موفق شده‌اند ویزای اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

برای موفقیت در امر ویزا گرفتن و همچنین مهاجرت، پیش از هرگونه اقدامی، لازم است برخی نکات را بدانید و مدنظر داشته باشید. همه‌چیز درباره مهاجرت به آمریکا در این مقاله آورده شده است. شما می‌توانید تمامی نکات و موارد مهم در این زمینه را در مقاله زیر پیدا کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مهاجرت به آمریکا به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد

همه چیز درباره مهاجرت به آمریکا

بر اساس آمار‌های گزارش‌شده توسط مرکز مطالعات مهاجرتی، در ژانویه سال 2022، تعداد مهاجران (قانونی و غیرقانونی) به ایالات متحده آمریکا، 46.6 میلیون نفر بوده است. از زمان ریاست‌جمهوری جو بایدن، آمار مهاجران، 1.6 میلیون نفر افزایش داشته است.

مهاجرت به آمریکا، می‌تواند به‌واسطه شغل، درس، ازدواج یا سرمایه‌گذاری انجام گیرد. راه‌های دیگری نظیر پناهندگی از کشورهای درگیر جنگ نیز وجود دارد که افراد می‌توانند از طریق آن، درخواست ورود به کشور آمریکا و مهاجرت به این کشور را داشته باشند. به‌منظور شروع امر مهاجرت، ابتدا باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام کرد.

درخواست برای ویزای یک کشور، از طریق کنسولگری یا سفارت آن کشور صورت می‌گیرد. افراد برای دریافت ویزای آمریکا، به سفارت آمریکا که در کشورشان وجود دارد، درخواست می‌دهند و پس از ارائه مدارک و بررسی، ویزا صادر می‌شود یا این‌که درخواست رد خواهد شد.

در حال حاضر در کشور ما سفارتی برای کشور آمریکا وجود ندارد؛ لذا درخواست ویزا و انجام امور مربوط به آن را می‌توان از طریق کنسولگری آمریکا در کشورهای همسایه مثل ترکیه، دبی یا ارمنستان، انجام داد. فرایند درخواست برای ویزا، روند خاصی دارد و نیاز به مدارک معتبری هست که در ادامه درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد.

پس از مهاجرت به این کشور، می‌توانید از طریق تعیین وضعیت، برای اقامت دائم اقدام کنید. شما پس از ۵ سال یا بیشتر زندگی با اقامت قانونی در این کشور، می‌توانید برای شهروند شدن درخواست بدهید.

فرم مشاوره رایگان

فرآیند درخواست ویزای آمریکا

فرایند درخواست ویزای مهاجرت به آمریکا، مراحلی دارد. در ابتدا باید نوع ویزای موردنیاز خود را مشخص کنید. ازآنجایی‌که تفاوت‌هایی میان ویزاهای مختلف وجود دارد، باید دقت لازم را در این مرحله به کار ببرید. پس از آن، هزینه درخواست خود را می‌پردازید و منتظر زمان مصاحبه می‌مانید.

علاوه بر این‌ها، باید مدارکی را به سفارت ایالات متحده تحویل دهید که ثابت می‌کنند صلاحیت و شرایط مورد قبول دریافت این ویزا را دارید. پس از انجام این‌ کارها، در موعد مقرر در مصاحبه شرکت می­کنید و منتظر پردازش اطلاعات و پاسخ نهایی می‌شوید.


شهروندی و اقامت دائم آمریکا

اگر شما خارج از آمریکا زندگی می‌کنید و می‌خواهید برای اقامت دائم آمریکا اقدام کنید، باید ابتدا ویزای مهاجرت به آمریکا را به دست آورید. برای این منظور ایالات‌متحده طبقه‌بندی‌هایی انجام داده است. اولویت اول برای کسانی است که افراد خانواده آن‌ها در این کشور دارای اقامت دائم هستند. اولویت بعدی، متعلق به افرادی است که در این کشور پیشنهاد تأییدشده کار دارند.


بهتر است شما در فرآیند اخذ ویزای اقامت دائم در آمریکا، شهروندی آمریکایی را به‌عنوان حامی و کمک داشته باشید. در مهاجرت فامیلی، این شخص معمولاً یکی از افراد خانواده شما است. در مهاجرت شغلی نیز این شخص می‌تواند کارفرمای شما باشد.


تکمیل فرم درخواست اقامت

شما می‌توانید برای این منظور فایل این درخواست را از وب‌سایت USCIS دانلود کرده و در اختیار حامی و فرد پیگیر خود در ایالات‌متحده بدهید تا برای شما تکمیل کند. فایل های دانلودی شامل تمامی فرم‌ها و درخواست‌های موردنیاز برای اخذ اقامت و مهاجرت به آمریکا است. اگر حامی شما در آمریکا از افراد خانواده شما است، فرم I-130 به‌عنوان فرم نسبت فامیلی و اگر کارفرمای شما است، فرم I-140 به‌عنوان فرم درخواست ویزا برای کارگر تکمیل می‌شود.


اگر ویزا و اقامت شما تأییدشده باشد؛ شما باید منتظر پاسخ از طرف مرکز ملی ویزای ایالات متحده (NVC) باشید. این سازمان، برای بررسی درخواست ویزای شما، هزینه‌های مربوط و اسناد حمایتی را از شما اخذ می‌کند. ازآنجاکه تعداد محدودی از ویزا در هرسال در هر رده وجود دارد، این فرآیند ممکن است در طول کمتر از چند ماه بررسی‌شده و پاسخ داده شود.


درخواست، هزینه‌ها و تمامی اسناد خود را به NVC ارسال کنید. درخواست ویزای مهاجرتی دائم دقیق و نسبتاً طولانی است. تمام اطلاعاتی که در طی فرآیند از طرف شما ارائه می‌شود باید با اسناد رسمی و تأیید شده در هر زمینه تأیید شود. هنگامی‌که درخواست خود را تکمیل کرده و اسناد موردنیاز را جمع‌آوری کردید، تمام بسته را به NVC ارسال کنید. پیش از انجام این فرآیند بهتر است شما برای پیگیری بهتر و سریع‌تر مهاجرت به آمریکا، با یک وکیل مهاجرت در این کشور صحبت کنید.


 در کل این فرآیند، شما تقریباً به‌صورت میانگین باید ۱۰۰۰ دلار بپردازید. توجه داشته باشید که در صورت رد درخواست، هیچ پولی به شما برگشت داده نخواهد شد و باید مجدداً درخواست دهید. همچنین برای پیگیری تمامی فرآیندها و روال اخذ اقامت، شما می‌توانید از طریق مراکز اینترنتی فرآیندهای کنسولی CEAC عمل کنید که بسیار ایمن‌تر و سریع‌تر است.


آزمایشات پزشکی و اسناد تأییدیه‌های سلامت فردی

برای اثبات اینکه شما یک تهدید بهداشتی برای جامعه آمریکا نیستید باید فرم I-693 توسط پزشکان مورد تأیید تکمیل کرده و به‌صورت کاملاً بسته در پاکت قرار دهید و روز مصاحبه در کنسولگری تحویل دهید. انجام این کار، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های اقدام شما برای مهاجرت به آمریکا است.


کلام آخر

در مقاله بالا نکاتی که لازم است در مورد مراحل مهاجرت و دریافت اقامت دائم کشور آمریکا بدانید را ذکر کردیم. در روند دریافت ویزا، ارائه مدارک و تکمیل فرم‌ها و همچنین پرداخت هزینه کنسولگری، جزو موارد ضروری است. همچنین حضور در مصاحبه نیز بسیار مهم است و باید سعی کنید برنامه خود را طبق زمان آن تنظیم کنید.

امروزه مهاجرت به آمریکا به آرزوی بسیاری از افراد جوامع مختلف مخصوصاً نسل جوان، تبدیل‌شده است. افراد به امید یک زندگی بهتر و به‌اصطلاح تحقق رؤیای آمریکایی، وارد این کشور می‌شوند. فرایند مهاجرت، روند ساده‌ای ندارد و اگر تصمیم جدی برای انجام این کار دارید، بهتر است از یک وکیل مهاجرتی یا مؤسسه مهاجرتی معتبر در این زمینه کمک بگیرید.

((( مقاله پیشنهادی: گرین کارت آمریکا )))

سوالات متداول

شما پس از ۵ سال یا بیشتر زندگی با اقامت قانونی در این کشور می توانید برای شهروند شدن در این کشور اقدام کنید

اولویت اول برای کسانی است که افراد خانواده آن ها در این کشور دارای اقامت دائم هستند. اولویت بعدی برای اقامت در این کشور متعلق به افرادی است که در این کشور پیشنهاد تایید شده کار دارند

USCIS برای اثبات اینکه شما یک تهدید بهداشتی برای جامعه آمریکا نیستید باید فرم I-693 توسط پزشکان مورد تایید تکمیل کرده و به صورت کاملا بسته در پاکت قرار دهید و روز مصاحبه در کنسولگری تحویل دهید

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر