مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

همه موارد درباره مهاجرت به انگلستان در این مقاله آمده است. شما می توانید برای دریافت اقامت این کشور به صورت دائم یا موقت بر اساس پروتکل ها و فرآیندهای مورد نیاز که توسط دولت انگلیس تعریف می شود، اقدام کنید. در این مقاله می خواهیم اطلاعات کاملی از این فرآیندها در اختیار شما قرار دهیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

همه چیز درباره مهاجرت به انگلستان

انگلستان به عنوان یکی از قدرت های سیاسی و اقتصادی جهان، می تواند مکان بسیار مناسبی برای زندگی شما باشد. این کشور بر اساس نیاز خود و در زمینه های مختلف، مهاجران خارجی را تحت شرایط تعریف شده می پذیرد. شما نیز اگر متقاضی مهاجرت به انگلیس هستید، باید بر اساس این قوانین عمل کنید. شما برای مهاجرت به انگلستان باید یک نوع از انواع ویزای تعریف شده را با توجه به شرایط مد نظر خود برای اقامت انتخاب کنید. شما برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا پیوستن به خانواده خود به ویزا نیاز دارید. انواع مختلف ویزا در انگلستان بر اساس پاسخ متقاضی به سوالات زیر امکان دارد که به وی اعطا شود:

 

 • اهل چه کشوری هستید؟
 • هدف شما از سفر به انگلستان چیست؟
 • چه مدت می خواهید در این کشور بمانید؟
 • مهارت ها و شرایط شخصی شما در چه وضعیتی است؟
 

شما قبل از اقدام برای اخذ ویزا و اقامت، چک کنید که آیا به ویزا نیاز دارید یا خیر؟ ممکن است شما بر اساس کشوری که ملیت اصلی شما متعلق به آن است، اصلا نیازی به ویزا برای ورود به انگلیس و اقامت در این کشور نداشته باشید. درخواست شما قبل از سفر به انگلستان باید بررسی و تایید شود.

مهاجرت به انگلستان

اگر می خواهید از انگلستان بازدید کنید باید نوع ویزایی که مورد نیاز شما است را چک کنید:

 • برای گذراندن تعطیلات یا بازدید خانواده
 • برای یک سفر کاری و یا جلسات مهم
 • برای ازدواج
 

این ها مواردی هستند که شما می توانید از طریق آن ها از انگلستان بازدید کنید. شما در صورتی که به عنوان بازدید کننده وارد انگلستان شوید نمی توانید در این کشور کار کنید. در این شرایط می توانید تا سقف ۳۰ روز در این کشور به مطالعه و تحقیقات بپردازید.

اگر می خواهید از طریق انگلستان مسافرت کنید:

شما اگر سفرهای چندین مسیره با توقف در انگلیس داشته باشید، ممکن است به ویزای این کشور برای توقف بین پروازها نیاز داشته باشید.

اگر می خواهید در انگلستان تحصیل کنید:

در این مورد طول دوره، نوع و محل تحصیل شما کاملا در ویزای مورد درخواست شما برای مهاجرت به انگلستان به منظور ادامه تحصیل تاثیرگذار است. یک ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان به شما اجازه می دهد تا سقف ۶ ماه در این کشور مطالعه و تحقیقات انجام دهید. در صورتی که شما بیش از ۱۶ سال داشته باشید این عدد می تواند به ۱۱ ماه افزایش پیدا کند. البته این مورد یک شرط دارد و آن هم این است که شما در حال مطالعه یک دوره زبان انگلیسی باشید.

 

اما یک ویزای تحصیلی میان مدت باعث می شود تا شما در دوره های معمولی و مرسوم ادامه تحصیل در انگلستان تایید شوید. البته این امر منوط به تایید شما از طرف یک کالج یا دانشگاه معتبر در این کشور است. ویزای دانش آموزی این کشور برای افراد بین ۴ تا ۱۷ سال است. اما شما اگر بیش از این عدد سن داشته باشید می توانید برای ویزای تحصیلی انگلستان به صورت میان مدت و معمولی اقدام کنید.

مهاجرت از طریق تحصیل

اگر می خواهید در انگلستان کار یا سرمایه گذاری کنید:

با اخذ ویزای کار شما می توانید ضمن مهاجرت به انگلستان، کارهای مختلف اقتصادی و حرفه ای در این کشور انجام دهید. فرآیند اخذ ویزای کار شما به موارد زیر بستگی دارد:

 

 • مهارت ها و مدارک تحصیلی و مهارتی شما
 • داشتن پیشنهاد شغلی و حمایت مالی از داخل انگلیس
 • همراه بردن خانواده به این کشور
 • نوع کاری که شما انجام می دهید؛ برای مثال کار ورزشی، خیریه یا مذهبی

 

شما همچنین می توانید در انگلستان با این نوع ویزا، سرمایه گذاری یا کارآفرینی کنید. پیشنهاد می کنم برای مطالعه بیشتر در این رابطه حتماً مقاله ویزای کار انگلستان را هم مطالعه کنید.

دریافت ویزای کار انگلستان

سایر روش ها برای مهاجرت به انگلستان

 • ریشه و نژاد انگلیسی: اگر شما پدربزرگ و مادربزرگ بریتانیایی دارید و سایر شرایط عمومی از جمله تاییدیه های بهداشتی، مالی و هویتی را برای زندگی در انگلستان دارید، می توانید با درخواست ویزای کار، در این کشور مشغول به کار شوید. در این مورد شما باید بتوانید با توجه به دستورالعمل های وزارت امور خارجه، حق خود را برای مهاجرت به انگلستان اثبات کنید.

 
 • اگر شما دارای اقامت دائم در انگلیس بوده اید و دو سال است که این کشور را ترک کرده اید، باید برای اقامت دائم دوباره درخواست دهید.

در پایان مقاله ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که برای اخذ اقامت دائم انگلستان، بهتر است ابتدا یکی از سایر انواع ویزای این کشور را اخذ کرده و سپس برای اقامت دائم انگلستان اقدام کنید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
کاربین
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر