مهاجرت به صربستان

مهاجرت به صربستان

صربستان یکی از بهترین کشور های اروپا می باشد که در سال های اخیر شاهد پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی عظیمی بوده است. در حال حاضر صربستان به یکی از قطب های مهاجرتی برای کار و زندگی در جهان تبدیل شده است.شما با مهاجرت به صربستان این امکان را نیز خواهید داشت که با تمدن‌ کهن و شش هزارساله اروپا اشنا شوید و از تاریخ پرفراز و نشیب این کشور نیز آگاه گردید. بررسی ها نشان داده است که چیزی در حدود ۷۸ درصد از تمام افرادی که به کشور صربستان مهاجرت کرده و در این کشور تحصیل کرده‌اند پس از فارغ التحصیلی سریعا وارد بازار کار در این کشور شده اند.


مورد بعدی که شدیدا برای کسانی که قصد دارند به کشور صربستان مهاجرت کنند، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور است. دسته‌بندی‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در صربستان وجود دارد که شما از طریق آنها می توانید اقامت دائم نیز دریافت کنید. سرمایه‌گذاری شما در کشور صربستان می تواند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم انجام پذیرد. اگر شما از نظر سرمایه در وضعیت خوبی قرار دارید به شما پیشنهاد می شود که قطعاً به سراغ ویزای سرمایه‌گذاری در این کشور بروید. هرچه میزان سرمایه شما در این کشور بیشتر باشد شانس شما برای دریافت اقامت دائم صربستان نیز بیشتر خواهد گشت.


ما نیز به دلیل اهمیت مهاجرت به کشور صربستان به بررسی وضعیت مهاجرت به این کشور پرداخته ایم. اگر قصد دارید اطلاعات کاملی را در مورد مهاجرت به کشور صربستان، هزینه مهاجرت به کشور صربستان و شرایط مهاجرت به صربستان از طریق ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری دریافت کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

مهاجرت-به-صربستان

انواع مهاجرت به کشور صربستان

برای مهاجرت به صربستان روش های مختلفی وجود دارد که شما از طریق آنها این امکان را خواهید داشت که به کشور صربستان مهاجرت کرده و در این کشور اقامت خود را نیز دریافت کنید. از مهمترین روش های مهاجرت به کشور صربستان می توانیم به روش های تحصیلی، کاری، تولد، ازدواج، سرمایه گذاری و ثبت شرکت اشاره داشته باشیم.

ما در ادامه این مقاله به بررسی شرایط انواع مهاجرت به صربستان خواهیم پرداخت.

انواع مهاجرت به کشور صربستان

مهاجرت به صربستان از طریق تحصیل‌

صربستان از دانشگاه‌های بسیار خوب و با کیفیت بالایی بهره مند است. اگر شما به لیست دانشگاه‌های صربستان نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که دانشگاه‌های این کشور به نسبت سایر دانشگاه‌های دنیا در وضعیت و رتبه های بسیار خوبی قرار دارند.

مدارک تحصیلی در مقاطع پیشین و ریز نمرات از مهمترین مدارکی است که شما باید برای ورود به دانشگاه‌های کشور صربستان ارائه کنید.

 

در دانشگاه‌های صربستان زبان تدریس به طور کلی صربی است و شما باید برای تحصیل در دانشگاه های این کشور به خوبی به این زبان مسلط باشید. برای تحصیل در این کشور از شما می خواهند که به این زبان تسلط داشته باشید. تسلط به زبان صربی منجر به دریافت اقامت این کشور نیز می گردد. تحصیل در دانشگاه های صربستان از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. برای زبان آموزی دوره‌های مشخصی نیز در دانشگاه‌های کشور صربستان در نظر گرفته شده است. اما لازم به ذکر است که در کشور صربستان تحصیل در مقطع دکترا به زبان انگلیسی می باشد. نمره بالای ۶ آیلتس برای دریافت پذیرش در صربستان لازم است.

 

در صربستان ۴ سال مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد. پس از آن نیز لازم است که شما در امتحانات پایانی نمره خوبی را کسب کرده باشید. 2 سال نیز مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. شما باید در ترم اخر خود در این کشور از پایان نامه خود نیز دفاع کنید. مقطع دکترا نیز در صربستان چیزی در حدود ۴ سال است و شما باید در این مقطع مدرک زبان، طرح‌ پژوهشی، رزومه قوی و یک استاد راهنما داشته باشید.  

 

تحصیل دکترا در کشور صربستان به طور کلی دارای دسته‌بندی‌های مشخصی است که هر کدام می‌تواند نتیجه خوبی برای شما به همراه داشته باشد. شما در طول تحصیل خود در کشور صربستان این امکان را نیز خواهید داشت که ۱۰ الی ۳۰ ساعت مشغول به کار شوید. شما در کشور صربستان در مقطع دکترا حقوق دریافت خواهید کرد. برای مقطع دکترا لازم است که شما یک تز غیر تکراری با توجیه اقتصادی خوبی را ارائه کرده باشید.

 

اگر قصد دارید که به صربستان مهاجرت کنید، لازم است که با روش مهاجرت به این کشور آشنا بوده باشید. یک وکیل مهاجرت می تواند شما را برای مهاجرت به این کشور به خوبی راهنمایی کند. برای مهاجرت به صربستان و دریافت اقامت دائم می توانید با وکیلان مهاجرتی ما در موسسه مهاجرتی کاربین در تماس باشید.

مهاجرت-از-طریق-تحصیل-به-صربستان

مهاجرت به صربستان از طریق کاری

یکی از سخت‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور صربستان،  مهاجرت کاری به این کشور است. کارفرماهای صربستانی کمی ممکن است به سختی با درخواست شما در این کشور موافقت به عمل آورند. لازم است که شما در نظر داشته باشید که در کشور صربستان به طور کلی شرایط دریافت ویزای کاری با اعتبار یک سال خواهد بود.

 

 

در صربستان تا ۵ سال ویزای کاری افراد قابل تمدید می باشد. در طول این مدت لازم است که شما خود را در روال کاری این کشور ثابت کرده باشید. پس از ان شما می توانید درخواست برای اقامت دائم صربستان را بدهید. در کشور صربستان به طور روتین میزان پیشرفت کاری شما مورد ارزیابی قرار میگیرد. افرادی که در زمینه سیستم‌های کامپیوتری و نرم‌افزار تحصیل کرده‌ باشند درآمد خوبی را در این کشور خواهند داشت. سابقه کاری اگر ندارید برای مهاجرت کاری به صربستان تقریباً شانس شما کمتر از یک درصد خواهد بود.

 

 

اما نکته مهمی را که باید شما در زمینه ویزای کاری صربستان در نظر داشته باشید این است که اگر در صربستان تحصیل کنید و در دوره‌های کارآموزی نیز شرکت کرده باشید شانس شما برای پیدا کردن یک فرصت شغلی در این کشور بسیار بیشتر می شود. به سادگی این امکان را نیز خواهید داشت که ویزای تحصیلی خود را پس از اتمام درس خود به ویزای کاری در این کشور تبدیل کنید. لازم است که شما برای مهاجرت به کشور صربستان در نظر داشته باشید که پیشنهادهای شغلی کارفرمایان در صربستان اغلب نیاز به سابقه کاری دارند.

مهاجرت-از-طریق-کار-به-صربستان

مهاجرت به صربستان از طریق تولد

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به کشور صربستان از طریق تولد می باشد. تمام کشور های جهان یا بر اساس سیستم خونی و یا خاکی به کسی که در این کشور به دنیا آمده باشد تابعیت اهدا می کنند. در همین راستا نیز صربستان بر اساس سیستم خونی تبعیت می کند. در سال‌های پیش دریافت تابعیت در این کشور از طریق سیستم خاکی امکان پذیر بوده است اما اکنون شما تنها از طریق سیستم خونی می توانید تابعیت خود را دریافت کنید.

 

کودکانی که تابعیت کشور صربستان را کسب کنند تنها آنهایی هستند که پدر و یا مادر آنها تبعه صربستانی بوده باشد. اگر پدر و مادر کودک در کشور صربستان بدون تابعیت باشند و فرزند در خاک این کشور تولد یافته باشد، دولت کشور صربستان تصمیم خواهید گرفت که تابعیت را از چه طریقی به فرزند متولد شده اعطا کند.

مهاجرت به صربستان از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه صربستانی از دیگر روش‌های مهاجرت به این کشور می باشد. شما از طریق این روش مهاجرتی این امکان را خواهید داشت که به صربستان مهاجرت کرده و در این کشور اقامت خود را نیز دریافت کنید. در این روش مهاجرتی چیزی که بسیار مهم است این است که شما ثابت کنید که هدف شما برای مهاجرت به این کشور تنها ازدواج است. در همین راستا لازم است که نشان دهید ازدواج شما واقعی است. دولت صربستان این امر را از طریق روش‌های مختلفی مورد بررسی قرار می دهد پس بهتر است که حواستان را کاملا جمع کنید.

 

مهمترین شرایطی که شما از طریق ازدواج می توانید به کشور صربستان مهاجرت کنید شامل موارد زیر است:

 

  • شما لازم است که بیش از ۱۸ سال سن داشته باشید. پیش از ۱۸ سال عموماً دولت صربستان این اجازه را برای مهاجرت به شما نخواهد داد.
  • ان فردی که در صربستان زندگی می کند لازم است که تمکن مالی خوبی را داشته باشد. از این رو لازم است که شما ثابت کنید که می توانید در این کشور از هزینه های زندگی خود در این کشور بر آیید.
  • در همین راستا لازم است که مشخص شود که پرونده ازدواج قبلی شما در چه حالی است. در همین راستا لازم است که وضعیت همسر قبلی شما مشخص شود که فوت کرده یا از وی طلاق گرفتید.
  • در همین راستا لازم است که نوع آشنایی شما با وی برای مقامات مهاجرتی صربستانی مشخص شود.
  • در این روش مهاجرتی از شما مصاحبه ای گرفته خواهد شد. شما لازم است که به زبانی ساده میزان علاقه خود را به این ازدواج نشان دهید و از یاد نبرید که باید همه چیز شما صادقانه بوده باشد.
  • به مدت سه سال نیز نیاز است که پس از اینکه در یک فضای کاملاً قانونی ازدواج شما صورت گرفت با هم زندگی کنید. بررسی‌ها نشان داده است که شما این امکان را نیز خواهید داشت که پس از سه سال برای اقامت دائم صربستان درخواست خود را ارائه کنید.
  • چیزی که اهمیت بسیار بالایی دارد این است که نشان دهید میزان تعامل شما در این مدت بالا بوده است.
  • اگر زن و شوهر در مدت 3 سال زندگی باهم صاحب فرزند شدند می توانند از همان ابتدا درخواست برای اقامت دائم بدهند. در این صورت شانس شما برای صدور اقامت دائم این کشور بیشتر می شود.

 

دو نکته بسیار مهمی که در مورد ازدواج در کشور صربستان وجود دارد این است که لازم است شما ثابت کنید که ازدواج شما در این کشور در یک فضای بسیار صحیحی قرار دارد. گاهی ممکن است که در همین راستا در روز مصاحبه سوالاتی از شما پرسیده شود که اگر نیت شما مثبت نباشد ممکن است که نتوانید به آن سوالات پاسخ دهید.

 

لطفا سوالات خود را در مورد مهاجرت به صربستان در پایان این متن در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا کارشناسان ما به سوالات شما پاسخ دهند.

مهاجرت-از-طریق-ازدواج-به-صربستان

مهاجرت به صربستان از طریق سرمایه گذاری

برخلاف مهاجرت کاری به کشور صربستان یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌هایی که برای مهاجرت به صربستان وجود دارد از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور است. شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری را ما در ادامه به طور دقیق برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد. در همین راستا لازم است که شما در نظر داشته باشید که شما هر میزان سرمایه ای که قصد دارید به کشور صربستان انتقال دهید، لازم است که در یک پلن اقتصادی ارائه شده باشند. حال ممکن است که این سوال به ذهن شما رسیده باشد که کلا پلن اقتصادی چیست؟

 

 

پلن اقتصادی در کل به برنامه‌ای گفته می‌شود که در کشور صربستان شما قصد پیاده‌سازی سرمایه خود را دارید. پلن اقتصادی موضوع و امری بسیار مهم است. در همین راستا اول از همه لازم است که شما یک پلن اقتصادی خوب و قوی را ارائه کنید. شما باید نشان دهید که پلن شما از چه حیثی می‌تواند امکان رشد داشته باشد و آیا در کشور صربستان ابزارهای لازم در این راستا وجود دارد یا خیر.

 

 

میانگین سرمایه ای که شما برای مهاجرت به کشور صربستان نیاز خواهید داشت چیزی در حدود ۱۳۲ هزار یورو می باشد. ممکن است که اگر سرمایه‌گذاری پلن اقتصادی شما از این کمتر باشد توسط مقامات مهاجرتی صربستان مورد تأیید قرار نگیرد. طرح توجیه اقتصادی شما در همین راستا لازم است بررسی‌های مختلفی را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهد. سوال بسیاری از کسانی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند این است که آیا مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری بدون پلن اقتصادی امکان پذیر است؟

 

 

در جواب به این سوال باید گفت که بله. شما می‌توانید به سادگی با بودجه مشخصی که در اختیار دولت صربستان قرار می دهید مجوز اقامت صربستان را دریافت کنید. در این روش شما نشان می دهید که قصد دارید در پیاده‌سازی پروژه‌های دولتی در این کشور از سرمایه خود استفاده کنید. دولت در این روش توجیه اقتصادی را بر عهده خواهد داشت. در همین راستا تا زمانی که بودجه ای که شما در اختیار دولت قرار داده اید این امکان برای شما و خانوادتان از جمله ، همسر و فرزندان زیر ۲۵ سال و والدین بالای ۶۵ سال وجود دارد که اقامت کشور صربستان را دریافت کنید.

مهاجرت-از-طریق-سرمایه-گذاری-به-صربستان

مهاجرت به صربستان از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از بهترین روش‌هایی که شما می توانید از طریق ان به کشور صربستان مهاجرت کنید و به سادگی اقامت این کشور را نیز دریافت کنید از طریق ثبت شرکت است. از دسته روش‌هایی که در ابتدا ممکن است که کمی دشوار به نظر برسد، اما در واقع آسان است و همراه با دریافت اقامت این کشور است این است که شما در صربستان ثبت شرکت انجام دهید. شما برای مهاجرت به صربستان از طریق ثبت شرکت لازم است که در ابتدا هدف شرکت خود را مشخص کنید.

 

 

شما باید نشان دهید که هدف شرکت شما به چه صورتی می باشد و بهتر است که مشخص شده باشد که در نهایت قرار است که شرکت شما به خود شما و کشور صربستان چه سودی را ارائه کند. نکته ای که در این شیوه مهاجرتی بسیار مهم است این است که شما اسمی برای شرکت خود انتخاب کرده و مکان مشخصی را برای تاسیس شرکت خود به مقامات مهاجرتی صربستان ارائه کنید. حداقل سه نفر از اتباع بومی صربستان لازم است که در شرکت شما استخدام شوند.

 

 

مبرهن است که شما از طریق این شیوه مهاجرتی نامه تمکن مالی ارائه کرده باشید تا ثابت کند شما این امکان را دارید که از پس هزینه های ثبت شرکت خود بر آیید. فضای سرمایه‌گذاری در مجموع در کشور صربستان برای تمام کسانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند ازاد است. در این راستا کافی است که شما مشخص کنید که برای مهاجرت هدف شما طبق روتین و اهداف مهاجرتی بوده است. لازم است که بررسی‌ها نشان دهد که اقامت دائم شما در کشور صربستان در دسته‌بندی‌های مشخصی قرار دارد.

 

 

در هر صورت برای مهاجرت به صربستان لازم است که روش‌هایی که شما انتخاب می‌کنید منطقی و قانونی بوده باشد. شما تنها در این صورت است که می توانید فضای درآمدزایی خوبی را ایجاد کنید. اداره مهاجرت کشور صربستان بر اساس قوانین جدیدی که وضع کرده است شرایط مهاجرت به کشور صربستان را از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت بسیار ساده‌تر از سال های پیش کرده است.

 

 

 برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از وکیلان مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کاربین با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 تماس برقرار کنید.

مقاله پیشنهادی : 

مهاجرت کاری به اروپا

سوالات متداول

شما این امکان را خواهید داشت که پس از 3 سال اقامت موقت و کار قانونی در این کشور برای اقامت دائم صربستان اقدام کنید. پس از 3 سال نیز این امکان برای شما وجود خواهد داشت که برای دریافت تابعیت و پاسپورت صربستانی نیز درخواست خود را ارائه کنید.

هزینه زندگی شما در کشور صربستان بیشتر به شهر محل سکونت تعداد اعضای خانواده و سبک زندگی شما بستگی خواهد داشت. اما به طور کلی هزینه زندگی در کشور صربستان چیزی در حدود 7.68% پایینتر از کشور خودمان می باشد.

برای کلیه متقاضیان خارجی که در این کشور اقامت دارند هزینه دریافت ویزای کار این کشور 60 یورو می باشد.

بله تمام متقاضیان این امکان را دارند که برای مهاجرت به صربستان از روش های مختلفی که برای دریافت ویزا وجود، این ویزا را دریافت کنند.

خیر. همراهان کسانی که از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت می کنند این امکان را نخواهند داشت که در این کشور مجوز اشتغال دریافت کنند و در این کشور به کار مشغول شوند. بنابراین لازم است که شما برای مهاجرت به این کشور از تمکن مالی مورد قبولی بهره مند شده باشید. 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر