سوالات مهم مصاحبه کاری استرالیا

سوالات مهم در مصاحبه کاری استراليا

آیا شما منتظر مصاحبه کاری خود در استرالیا هستید؟ ممکن است که در ذهن خود در حال بازسازی سناریوهای مرتبط با مصاحبه کاری خود باشید که ممکن است در چند هفته دیگر اتفاق بیفتد. بنابراین، تنها چیزی که می توانم به شما بگویم این است که، اگر استرس دارید طبیعی است و مهم این است که تمرکز خود را حفظ کنید. بگذارید کمی با شما روراست باشیم، یکی از سخت ترین مراحل استخدام شما در استرالیا مصاحبه کاری شما خواهد بود. در روز مصاحبه از شما سوالات بسیار ساده ای پرسیده خواهد شد اما جوابی که شما باید بدهید ساده نباید باشد. بنابراین، بسیاری از متقاضیان با جواب اشتباه و ساده به سوالات مصاحبه کننده، شانس خود را برای دریافت شغل در استرالیا از دست می دهند. 

 

امروزه، استرالیا یکی از مهمترین مقاصد کاری برای مهاجران از سراسر جهان با اقتصادی پایدار و رفاه اجتماعی است. از این رو، شاید این سوال برای شما پیش آید که چگونه می توانید در مصاحبه کاری این کشور پیشرفته موفق شوید؟ کلید موفقیت این است که به رایج ترین سوالات روز مصاحبه کاری مسلط باشید و با تمرین به جلسه مصاحبه بروید. ما در این مقاله سوالات مهم در مصاحبه کاری استراليا را برای شما آورده ایم تا شما آمادگی کاملی برای جلسه مصاحبه را کسب کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

موسسه-مهاجرتی-استرالیا

مصاحبه با شرکت های استرالیایی

مصاحبه ها در استرالیا از نظر رویکرد متفاوت هستند. از همین رو، شما ممکن است که در یک مصاحبه رسمی، غیر رسمی، و یا دولتی شرکت داشته باشید. یکی از چیز هایی که برای مصاحبه کنندگان استرالیایی بسیار مهم است این می باشد که دارای تجربه کار در استرالیا بوده و اینکه با فرهنگ استرالیایی آشنا باشید. در زیر لیست سوالات احتمالی مصاحبه کننده ای که ممکن است از شما پرسیده شود را آورده ایم.

سوالات مهم مصاحبه کاری استرالیا

یک مقدار در مورد خودتان صحبت کنید؟

اولین سوالی که ممکن است که از شما بپرسند این است که “آیا می توانید درباره خود بیشتر بگویید؟” که به انگلیسی می شود.

 

 • Can you tell me more about yourself?

با این سوال کل داستان زندگی خود را به هیچ وجه بیان نکنید.

 

توجه نکنید که این سوال چرا اینقدر کوتاه و ساده است. خودتان را به صورت مختصر معرفی کنید، نام خود را ذکر کنید و همینجا متوقف شوید. کارفرمای شما به اطلاعاتی که پیش از این در رزومتان آورده شده است نیاز ندارد، پس دوباره، آنها را تکرار نکنید. سعی کنید مهارت های خود را برجسته کنید و تمرکز خود را بر تجربه بگذارید و بیشتر از همه تاکید کنید که چرا دوست دارید این شغل را داشته باشید.

 

چه عاملی باعث شده است تا شما برای این شغل اقدام کنید؟

سوال دومی که از شما پرسیده خواهد شود این است که چرا شما برای این شغل در خواست داده اید و درخواست مهاجرت کاری به استراليا کرده اید که به انگلیسی می شود.

 

 • What prompted you to apply for this job?
 

 این سوال گرچه ساده به نظر می رسد، اما هوشمندانه هدف شما را برای استخدام به چالش می کشد. شما در جواب به کارفرمای خود این نکته را باید بگویید که به دلیل ارتقا، شغلی و نه به علت نیاز برای این شغل درخواست داده اید. شما باید وانمود کنید که از این فرصت می خواهید استفاده کنید تا مهارت های خود را افزایش داده و در حرفه خود رشد کنید.

 

چقدر با شرکت ما آشنایی دارید؟

سوال سومی که ممکن است که از شما پرسیده شود این است که چقدر شما برای شرکتی که درخواست کار داده اید آشنایی دارید. مصاحبه کننده به انگلیسی این سوال را از شما خواهد پرسید.

 

 • Do you have any idea about the company?
 

کارفرما برای آگاهی از دانش شما در مورد شرکت این سوال ساده را قطعا خواهد پرسید. بهتر است که پیش از روز مصاحبه درباره شرکت و محصولات و خدمات آن اطلاعات کافی را کسب کنید. جواب شما نشان می دهد که شما تا چه حد برای کار در این شرکت علاقه مند هستید و میتوانید برای شرکت فرد مفیدی باشید.

 

چرا می خواهید با ما کار کنید؟

سوال چهارمی که از شما پرسیده خواهد شد این است که چرا برای ما می خواهید کار کنید؟ مصاحبه کننده به انگلیسی این سوال را از شما خواهد پرسید.

 

 • Why work for us?
 

با این سوال، کارفرما می خواهد بفهمد که شما چقدر به کار خود متعهد هستید. به جای پاسخ ساده به این سوال بگویید که تا چه حد مهارت های شما می تواند برای شرکت سودآوری و موفقیت را به همراه داشته باشد. توضیح دهید که شما می توانید با توانایی هایی که دارید در موفقیت شرکت سهیم باشید.

 

انگیزه شما چیست؟

کارفرمایان این سوال را می پرسند تا سطح آگاهی شما را بسنجند و اطمینان حاصل کنند که انگیزه شما با نقش و اهداف شرکت همسو است یا خیر. برای پاسخگویی به این سوال، تا آنجا که ممکن است مثالهای واقعی را ارائه دهید و پاسخ خود را با شغلی که قصد دارید در شرکت داشته باشید هم سو کنید.

 

 • What motivates you?
 

برای پاسخ به این سوالات از خود بپرسید:

 

بهترین روز در کار پیشین شما چه روزی و علت آن چه بود؟

چه عاملی باعث شده است تا شما این حرفه یا رشته را انتخاب کنید؟

چه عاملی باعث شد که پس از خواندن شرح وظایف برای این شغل اقدام کنید؟

 

به طور مثال شما اگر پرستار هستید می توانید به این سوال اینگونه پاسخ دهید “ایجاد تغییر واقعی در زندگی بیماران و خانواده های آنها باعث می شود که در هر کاری که می کنم از خودم لذت ببرم. من مشتاقانه منتظر دیدن واکنشهای بیمارم هستم که نتیجه مثبتی بدست می آورد و زندگی وی دگرگون می شود. به همین دلیل من شغل پرستاری را انتخاب کردم و به علت علاقه ام به کودکان در رشته اطفال دنبال موقعیت کاری می باشم.

 

نقاط قوت و ضعف خود را بگویید؟

سوال پنجمی که ممکن است از شما پرسیده شود این است که نقاط قوت و ضعف شما چیست؟ به انگلیسی کارفرما این سوال را از شما خواهد پرسید.

 

 • What are your strengths and weaknesses?
 

این یکی از سخت‌ترین سوالاتی است که ممکن است اغلب کارفرمایان از شما بپرسند. شما با جوابتان خواهید گفت که تا چه حدی می توانید در رشد و موفقیت شرکت سهیم باشید.

 

در مورد نقاط قوت خود مباهات نکنید و با تکبر سخن نگویید زیرا ممکن است شانس شما برای استخدام کاملا از بین برود. به طور ویژه و هدفمند، حداقل سه نقطه قوت خود را که متناسب با اهداف شغلی شما است را بگویید. برای نقاط ضعف خود، حداقل یکی از آنها را بیان کنید. شما باید وانمود کنید که می توانید بر نقطه ضعف خود غلبه کنید.

 

آیا کاری را انجام داده اید که فکر نمی کردید از عهده آن بر آیید؟

سوال ششم اغلب کارفرمایان در استرالیا این است که کاری را انجام داده اید که فکر نمی کردید از پس آن برآیید؟ کارفرما به انگلیسی این سوال را از شما خواهد پرسید:

 

 • Have you accomplished something you didn’t know you could handle?
 

در پاسخ به این سوال پیچیده تنها لازم است که به کارفرمای خود بگویید که چقدر هدف گرا هستید. به همین ترتیب، توضیح دهید در حالی که فکر نمی کردید که کاری را به پایان برسانید، چگونه مشکل را حل کردید.

 

با توجه به پاسخ شما به این جواب، کارفرما می فهمد که تا چه حدی شما یک مبارز و فردی هستید که به راحتی زیر سختی ها تسلیم نمی شود.

 

در مورد کار قبلی خود چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید؟

سوالی که بسیاری از کارفرمایان در استرالیا در روز مصاحبه می پرسند این است که در مورد کار سابق خود چه چیزی را دوست دارید و یا دوست ندارید؟

 

 • What do you like/dislike about your former job?
 

این سوال نشان می دهد که شما تا چه حدی برای شغل مورد نظر کارفرما متناسب هستید. از این رو، برای پاسخ به این سوال فقط آنچه را که در مورد کار قبلی خود دوست دارید، بیان کنید. با این حال، اگر کارفرما اصرار داشت که بداند شما در مورد کار قبلی خود چه چیزی را دوست نداشتید، بگویید که حس رقابت یا چالش در کار قبلی را دوست نداشته اید. در مجموع به این سوال وانمود کنید که، هدف شما پیشرفت حرفتان است.

 

چرا ما باید شما را استخدام کنیم؟

سوال دیگری که از شما خواهند پرسید و بسیار متداول می باشد این است که چرا باید شما را استخدام کنیم؟

 

 • Why must we hire you?
 

هدف از پرسیدن این سوال این است که از شما می خواهد که بگویید که بهترین شرایط شما برای این شغل چیست. شما در جواب تنها سه تا از مهارت خود را بگویید. خیلی کوتاه توضیح دهید که این سه مهارت مطابق با شرایط شغلی شما است. یک کارفرمای استرالیایی با پرسیدن این سوال می خواهد ببیند که چگونه شما می توانید در موفقیت های این شرکت سهیم باشید.

 

پنج سال دیگر خود را در کجا می بینید؟

یکی از سوالاتی که بسیار در روز مصاحبه پرسیده می شود این است که پنج سال دیگر خود را در کجا می بینید؟

 

 • WHERE DO YOU SEE YOURSELF FIVE YEARS FROM NOW?
 

یک کارفرما استرالیایی برای اینکه نحوه پیشرفت شما را ارزیابی کند این سوال را می پرسد. در جواب به این سوال بگویید که شما در شغل خود ارتقا پیدا خواهید کرد و با سخت کوشی منجر به موفقیت شرکت می شوید.

 

حتما در جواب این سوال مهم دقت داشته باشید که به رابطه خوبی که با همکارانتان در این پنج سال ایجاد کرده اید، اشاره کنید. علاوه بر این، در این جواب شما نشان می دهید که فرهنگ و اخلاق کاری مورد نظر کارفرمایان استرالیایی را دارید.

 

فکر می کنید برای این موقعیت شغلی چقدر باید درآمد داشته باشید ؟

این سوال بسیاری از کارفرمایان در استرالیا است و با این سوال میزان حقوقی را که شما از شرکت درخواست خواهید کرد را نشان می دهد.

 

 • What is your salary range expectation?
 

 با پاسخ به این سوال مصاحبه کننده می تواند بداند که آیا شرکت توانایی استخدام شما را دارد یا خیر. برای پاسخ به این سوال بهتر است که حداکثر و حداقل دستمزد خود را بیان کنید. و تنها از دادن یک عدد بپرهیزید.

 

مهمترین دستاوردی که تاکنون کسب کرده اید چه بوده است؟

سوالی دیگری که در روز مصاحبه ممکن است از شما بکنند این است که شما چه موفقیت هایی را تا به کنون کسب کرده اید.

 

 • What have been your greatest achievements to date?
 

با این سوال، مصاحبه کننده به دنبال این است که ببیند که آیا شما عملکرد مناسبی در کارتان دارید یا خیر و در نقش های قبلی خود چگونه عمل کرده اید.

 

در جواب به این سوال کافی است که تنها، چند موفقیت اخیر خود را که مستقیماً به موقعیت شغلی، نقش و مسئولیت های پیشین شما مرتبط بوده است را تیتروار بگویید، هر جا که ممکن است مثال مرتبط پیدا کنید.

 

بهترین و بدترین اتفاقی که در کار قبلیتان افتاد چه بود؟

یکی از زیرکانه ترین سوالاتی را که ممکن است کارفرما از شما در روز مصاحبه بپرسد این است که بهترین و بدترین اتفاق آخرین شغل شما چه بوده است؟

 

 • What were the best and worst parts about your last role?
 

در اینجا، مصاحبه کننده تلاش می کند تا ارزیابی کند که چه جنبه هایی در کار شما وجود دارد که ممکن است که از آن لذت نبرید.

 

در همین موقع هوشمندانه عمل کنید و بر آنچه در آخرین شغل شما پیش آمده و شما از آن لذت بردید تمرکز کنید. اگر هم قصد دارید که اتفاقات بد کار خود را بگویید، حتما در انتقاد از کارفرمای قبلی خود محتاط باشید، به هیچ عنوان کوبیدن کارفرمای قبلی تان تاثیر خوبی در کارفرمای جدید شما ایجاد نمی کند.

 

مثالهایی را وارد کنید که نقاط قوت شما را نشان می دهد، همچنین توانایی سازگاری با موقعیت هایی را که ممکن است در ابتدا چالش برانگیز باشد را بگویید.

 

چرا قصد دارید شرکت فعلی خود را ترک کنید؟

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است بسیار هوشمندانه از شما پرسیده شود این است که چرا شما کار فعلی خود را برای کار در شرکت ما و دریسافت ویزای کار استرالیا قصد دارید که ترک کنید.

 

 • Why are you looking to make the move from your current company?
 

پاسخ به این سوال در بین تمام سوالات روز مصاحبه شاید سخت ترین از نوع خود باشد. اما تأمل مثبت بر کارفرمای فعلی شما از همه چیز مهمتر است.

 

به کارفرما بگویید که نیاز به تغییر، چالش های جدید و یادگیری و رشد داشتید. به هیچ عنوان هر آنچه را که در به غیر از این موارد است را نگویید.

 

چگونه می توانید تحت شرایط سخت کار کنید؟

سوال دیگر این است که چگونه در شرایط کاری با فشار بالا پاسخ می دهید؟ شما در جواب باید زیرکانه به این سوال پاسخ دهید.

 

 • How do you respond to high-pressure situations?
 

این سوال برای درک چگونگی تمرکز و کارکرد شما در شرایط مختلف، دشوار و با فشار روحی بالا طراحی شده است. در جواب این سوال شما این فرصت را پیدا می کنید که برای برجسته کردن مهارت های حل مسئله و توانایی کار تحت فشار به کارفرمای خود توانایتان را بگویید.

 

در جواب این سوال سعی کنید که مثال بزنید. مثلا بگیید در زمانی که تحت فشار بودید با حل منطقی مسئله و مهارت های فردی و تیمی موفق شدید که از آن چالش با موفقیت بیرون بیایید.

 

در اوقات فراغت خود چه کاری را انجام می دهید؟

یکی از آسانترین سوالاتی که از شما ممکن است که پرسیده شود این است که دوست دارید در اوقات فراغت خود چه کاری انجام دهید؟

 

 • What do you like to do in your spare time?
 

اما جواب این سوال آنقدر ها هم ساده نیست. این سوال برای این طراحی شده است که فرهنگ شما برای یک کار تیمی را کشف کند.

 

گرچه گفتن کار هایی که در طول روز انجام می دهید و از آن لذت می برید وسوسه انگیز باشد. اما تنها سرگرمی هایی از خود را بگویید که تصویر کامل تری از شما به عنوان یک کارمند مورد اعتماد در ذهن کارفرما می تواند ترسیم کند. سعی کنید کارهایی را که شما در اوقات فراغت انجام می دهید و به نوعی با حرفتان در ارتباط است را بیان کنید.

 

آیا سوالی هست که بخواهید از ما بپرسید؟

در پایان مصاحبه سوالی که ممکن است از شما پرسیده شود این است که آیا از ما سوالی دارید؟

 

 • Do you have any questions for us?
 

در حالی که شما تنها جوابگوی سوالات در روز مصاحبه هستید حالا در پایان این مصاحبه این امکان را نیز خواهید داشت که چند سوال کلیدی را شما از کارفرما بپرسید.

 

حتما از این موقعیت استفاده کنید تا خودتان ارزیابی کنید و تشخیص دهید که آیا برای این شغل فرد مناسبی هستید یا خیر.

 

هر سوالی که در طول مصاحبه به آن پرداخته نشده است را بپرسید. سوالات شما می تواند در مورد، روزهای کاری، تعداد افراد درون تیم، فرصت های آموزشی، امتیازات و حقوق کارمندان یا هر چیز دیگری باشد که به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا برای شغل مورد نظر مناسب هستید و یا دوست دارید در این شرکت کار کنید یا خیر.

وکیل-مهاجرتی-استرالیا

چگونه برای روز مصاحبه کاری در استرالیا آماده شویم

ما در این بخش به شما خواهیم گرفت که باید چه عواملی را پیش از روز مصاحبه تدارک بینید.


 1. پیش از روز مصاحبه در مورد شرکت مورد نظر کمی تحقیق کنید. این کار برای شما ضرری نخواهد داشت زیرا این کار شانس شما را برای تحت تاثیر قرار دادن فرد مصاحبه کننده افزایش می دهد. به طور ویژه، معمول ترین سوالات در روز مصاحبه در مورد شرکت و فرهنگ و یا تاریخ آن بستگی دارد پس حتما روی این موضوع وقت بزارید.
 2. یکی از مهمترین عواملی که می تواند به شما کمک کند تا مصاحبه خوبی را داشته باشید بی شک تمرین کردن و شبیه سازی کامل روز مصاحبه است. بنابراین، وقت خود را صرف تمرین نحوه پاسخ دادن به سوالات مصاحبه کننده بزارید. روبروی آینه بایستید و خود را با این سوالاتی که به شما داده ایم محک بزنید. با این کار، تنش و استرستان کاهش خواهد یافت.
 3. اگر افرادی در نزدیکی شما هستند که مصاحبه کاری داشته اند را پیدا کنید. این افراد رازهایی دارند که می تواند در مصاحبه شغلی به شما کمک کند.
 4. فرهنگ و تاریخ استرالیا را مطالعه کنید. مطمئنا کارفرما دوست دارد کسی را استخدام کند که با فرهنگ و تاریخ استرالیا مشکلی نداشته باشد. در روز مصاحبه حتما نکاتی را در مورد علاقه خود به فرهنگ و تاریخ استرالیا بیان کنید.
 5. در پایان باید بگوییم که، برای روز مصاحبه برنامه ریزی داشته باشید. هر آنچه را که نیاز دارید آماده کنید و نکات و جواب های احتمالی خود را بر روی کاغذ بنویسید تا در آن روز با لکنت صحبت نکنید.

اگر قصد دریافت اقامت کاری استرالیا هستید و قصد دارید در جریان جزئیات مصاحبه کاری در استرالیا قرار بگیرید، به شما پیشنهاد می شود که با کارشناسان حرفه ای ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های 28111107-021 و 22654650-021 در ارتباط باشید.

مقاله ی پیشنهادی : 

جاب آفر استرالیا

سوالات متداول

اگر در مورد مهاجرت به استرالیا  از شما پرسیده شده سعی نکنید در مورد اینکه استرالیا پیشرفته است و یا دنبال رفاه اقتصادی و اجتماعی هستید حرف بزنید. تنها دلیل خود را در مورد شرکتی که در آن قصد کار دارید بیان کنید و بگویید که به دنبال کسب مهارت، تجربه و ارتقاء شغلی خود می باشید.

در مورد شرکت و مصاحبه کنندگان تحقیق کنید 2. پاسخ های خود را در مورد سوالات متداول مصاحبه بنویسید و روبروی آینه تمرین کنید 3. شرح شغلی خود را به صورت کامل مطالعه کنید 4. هر آنچه که در روز مصاحبه نیاز دارید را فراهم کنید و حد المقدور نکته هایی را که در روز مصاحبه قصد دارید بگویید تیتر وار به همراه داشته باشید.

متداول ترین سوالی که ممکن است از شما پرسیده شود این است که “خودتون را توصیف کنید”. برخی دیگر از متداول ترین سوالات در روز مصاحبه عبارتند از: مدیر و رئیس قبلی خود را توصیف کنید، شغل خود را توصیف کنید.

از جالب ترین سوالات در روز مصاحبه این است که نقطه قوت شما چیست؟ بزرگترین ضعف شما چیست؟. با پاسخ هوشمندانه به این سوالات توضیح خواهید داد که چگونه می توانید یک فرد مفیدی برای این سازمان باشید.

در پایان اگر کارفرما از شما خواست که شما هم از وی سوال بپرسید، تمرکز خود را بر روی موضوعاتی ببرید که در مصاحبه از آن صحبت نشده است، در مورد مزایای کارمندان، تعداد افراد داخل تیم و موقعیت های آموزشی سوال بپرسید.

مهمترین کاری که شما پیش از روز مصاحبه می توانید انجام دهید این است که روبروی آینه بایستید و از خود سوالات کارفرما را بپرسید و دقیقترین و بهترین جوابی را که می توانید بدهید را تمرین کنید. 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کارشناس مهاجرت
کارشناس مهاجرت
پاسخ به  پریسا مهرآوران
1 سال قبل

خیر باید کارفرمای دیگه براتون جایگزین بشه

پریسا مهرآوران
پریسا مهرآوران
1 سال قبل

سلام. اگه تو مصاحبه کاری استرالیا رد بشیم دیگه هیچ جوره نمیشه مصاحبه داد مجدد؟

کارشناس مهاجرت
کارشناس مهاجرت
پاسخ به  آقای صالحی
1 سال قبل

سلام . خواهش میکنیم. ممنون از شما

آقای صالحی
آقای صالحی
1 سال قبل

سلام روزتون بخیر
سوالات مهم در مصاحبه کاری استرالیا خیلی خوب و مفید بود…ممنون از شما

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی