سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا و شرایط اخذ اقامت از این طریق در مقاله پیش رو مورد بررسی قرار می گیرد. افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کانادا را دارند می توانند از روش های گوناگونی اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند. پروسه سرمایه گذاری در کانادا نیاز به داشتن اطلاعات کافی و دقیق دارد. از این رو در این مقاله سعی نموده ایم تا با ارائه اطلاعات مورد نیاز شما سروران گرامی در زمینه سرمایه گذاری در کانادا، شما را در زمینه یافتن بهترین راه موجود یاری نماییم.

 

خاطر نشان می گردد با توجه به حساسیت های موجود در امر سرمایه گذاری، شناخت ریسک ها و خطرات موجود در کنار یافتن فرصت های مناسب بسیار مهم می باشد که این امر با تکیه بر دانش وکلای امور مهاجرت تسهیل می گردد. موسسه کاریابی بین المللی کاربین با بهره مندی از وکلا و کارشناسان زبده مفتخر است تا شما را در این زمینه یاری نماید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه در این مقاله میخوانید:

ابتدا در این ویدئو توضیحاتی اجمالی در  مورد سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و استارتاپ در کانادا توضیحاتی در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم:

سرمایه گذاری در کانادا و شرایط عمومی آن

یکی از مهم ترین عوامل جهت انتخاب کشور مناسب برای سرمایه گذاری ، شرایط عمومی و ارزیابی بستر مناسب جهت سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. شاخص زندگی مطلوب امتیاز 9.7 از 10 را نشان می دهد که بیانگر این است که کشور کانادا به لحاظ امنیت و آسایش از بهترین کشورها جهت زندگی می باشد.

 

کشور کانادا از جمله کشورهای مهاجرپذیر می باشد و در سال های اخیر نیز شاهد رشد چشمگیر مهاجرت از ایران به کانادا هستیم. با نگاهی به رتبه بندی قدرت پاسپورت کشورها در می یابیم که کشور کانادا در جایگاه چهارم قرار دارد و از این حیث افرادی که بتوانند از طریق سرمایه گذاری در کانادا، اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورند می توانند با دریافت پاسپورت این کشور از حقوق شهروندی آن نیز بهره مند شوند.

در این ویدئو به بررسی تخصصی تر راجع به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا پرداخته ایم، با ما همراه باشید:

سرمایه گذاری در کانادا و استاندارد های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هر کشور نیاز به بررسی شرایط نظام حقوقی سرمایه گذاری در آن کشور دارد. ارزیابی کشور کانادا از نظر پیروی از قواعد تجاری بین المللی، ثبات سیاسی و اقتصادی و…. می تواند شما بزرگواران را در شناخت بستر مناسب سرمایه گذاری در کانادا و شاخص های آن یاری نماید.

Investing-in-Canada-

عضویت در سازمان تجارت جهانی

سازمان تجارت جهانی، یک سازمان جهانی است که قواعد بین المللی تجارت را تنظیم نموده است و کشورهای که  عضو این سازمان می باشند ملزم به رعایت قواعد تجاری وضع شده می باشند.

 

کشور کانادا نیز از تاریخ 1 ژانویه 1995 به عضویت این سازمان در آمده و موافقت نامه عمومی تعرفه و تجارت موسوم به GATT را امضا نموده است، لذا افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کانادا دارند می توانند این موضوع را نیز مورد توجه قرار دهند

سازمان تجارت جهانی

سرمایه گذاری مستقیم خارجی

با نگاهی به شاخص سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کانادا در می یابیم که ورود جریان پول از طریق سرمایه گذاری در کانادا رو به افزایش می باشد و از سال 2016 تاکنون شاهد رشد چشم گیر آن می باشیم. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کانادا(FDI) در سه ماهه دوم سال 2019 به میزان 21668 میلیون دلار کانادا افزایش یافته است.

 

بالاترین میزان سرمایه گذاری در کانادا در سه ماهه چهارم سال 2000 بوده است که به 50326 میلیون دلار کانادا رسیده است و پایین ترین میزان سرمایه گذاری در کانادا -8640 میلیون دلار کانادا بوده که به سه ماهه دوم سال 2004 بر می گردد.

با نگاهی به شاخص سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کانادا در می یابیم که ورود جریان پول از طریق سرمایه گذاری در کانادا رو به افزایش می باشد

نظام قضایی کشور کانادا

نظام قضایی کانادا

کشور کانادا به لحاظ نظام قضایی یک کشور common law می باشد، یعنی در این کشور عرف بر قانون حکم فرماست. عموم کشورهایی که از این قاعده پیروی می نمایند کشورهایی مهاجرپذیر هستند و خواهان مبادلات تجاری و آزادانه بین کشورها هستند.

 

کشور کانادا نیز به واسطه حقوق مدنی و نظام قضایی مناسب، بستری ایده آل برای سرمایه گذاران خارجی فراهم نموده است و افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کانادا دارند تحت حمایت سیستم قضایی این کشور نیز می باشند.

سرمایه گذاری در کانادا و انواع آن

افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در کانادا دارند با روش های متنوعی روبرو هستند. به طور کلی سرمایه گذاری در بخش های متنوع مانند املاک و مستغلات، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا، سرمایه گذاری در اوراق قرضه و…. در این کشور امکان پذیر است. اما آیا انجام تمام روش های سرمایه گذاری برای افرادی که تابعیت این کشور را ندارند امکان پذیر است؟

 

پاسخ به این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال هدف از سرمایه گذاری باید در ابتدا مشخص گردد. دو هدف عمده سرمایه گذاری در کانادا، کسب سود و اخذ اقامت و تابعیت کانادا می باشد. کشور کانادا برای اعطای حق اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، قوانین خاصی را در نظر گرفته که مبتنی بر سیاست های توسعه اقتصادی در این کشور است.

 

سرمایه گذاری در کانادا به روش ایالتی انجام می پذیرد، به این معنا که دولت فدرال به تناسب نیاز هر ایالت شرایط سرمایه گذاری خاصی را در نظر گرفته است که افراد سرمایه گذار با روش هایی نظیر سرمایه گذاری و کارآفرینی به رشد و رونق اقتصادی این کشور کمک نموده و از امتیاز اقامت و تابعیت در این کشور بهره مند شوند. شناخت این فرصت های سرمایه گذاری می تواند به شما عزیزان در این زمینه کمک نماید.

سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت از طریق آن

سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت از طریق آن

در ادامه به طور نمونه به بررسی برخی روش های سرمایه گذاری در ایالات کانادا می پردازیم:

سرمایه گذاری در کبک

این نوع سرمایه گذاری با حداقل مبلغ 2 میلیون دلار کانادا انجام می پذیرد. در این روش، متقاضی سرمایه گذاری مبلغ تعیین شده را در اختیار ایالت کبک قرار می دهد تا به تناسب نیاز ایالت در زمینه توسعه یا بخش های عمرانی مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

در ازای این نوع سرمایه گذاری، فرد سرمایه گذار به همراه خانواده می تواند اقامت دائم کانادا را به دست آورد. کل مبلغ سرمایه گذاری پس از 5 سال به فرد عودت می گردد. لازم به ذکر است که برخی از شرکت های سرمایه گذاری کانادا سهمیه های ارائه شده در این ایالت را خریداری نموده و به افراد متقاضی سرمایه گذاری با مبالغی پایین تر، نظیر 200 هزار دلار کانادا می فروشند. تفاوت این روش در این است که سرمایه گذار مبلغ سرمایه گذاری را اهدا می کند و عودت نمی گردد.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این ایالت به واسطه برنامه جدید تحت عنوان برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا و برنامه pilot انجام می پذیرد که می توان گفت کمترین مبلغ سرمایه گذاری می باشد. شرایط مورد نیاز در برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا:

 

 • حداقل سرمایه مورد نیاز شخصی 600000 دلار کانادا
 • اثبات سابقه مدیریت کسب و کار
 • حداقل 200000 دلار کانادا در تجارت مورد نظر سرمایه گذاری شود.
 • یک کسب و کار جدید را شروع کنید یا کسب و کاری که از قبل وجود داشته را خریداری نمایید و بهبود بخشید.
 • حداقل یک شغل تمام وقت برای یک تبعه یا مقیم دائم کانادا ایجاد شود.
 

شرایط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا (برنامه منطقه ای بریتیش کلمبیا یا pilot):

 
 • ایجاد یک کسب و کار جدید در مناطقی با کمتر از 75000 نفر جمعیت
 • بازدید توریستی از منطقه مورد نظر
 • حداقل 100000 دلار کانادا در تجارت مورد نظر سرمایه گذاری شود.
 • حداقل تمکن مالی شخصی برای اقدام 300000 دلار کانادا می باشد.
 • حداقل یک شغل تمام وقت برای یک تبعه یا مقیم دائم کانادا ایجاد شود.
 • شما باید مالکیت 51 درصد از شرکت را در اختیار داشته باشید.

سرمایه گذاری در کانادا و سخن آخر

در این مقاله سعی نموده ایم شما عزیزان را با انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا آشنا نماییم. امید است با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را جهت یافتن بهترین و ارزان ترین راه های سرمایه گذاری در کانادا یافته باشید.

 

شناخت روش های سرمایه گذاری در کانادا نیازمند کسب آگاهی کامل و مشورت با وکیل امور مهاجرت می باشد. موسسه کاریابی بین المللی کاربین می تواند شما را در مسیر انتخاب بهترین روش های مهاجرت به کانادا یاری نماید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان با تجربه کاریابی بین المللی کاربین بهره مند شوید.

مقاله مرتبط: کار آفرینی در کانادا

سوالات متداول

شرایط عمومی و ارزیابی بستر مناسب جهت سرمایه گذاری در آن کشور می باشد

یک سازمان جهانی است که قواعد بین المللی تجارت را تنظیم نموده است و کشورهای که عضو این سازمان می باشند ملزم به رعایت قواعد تجاری وضع شده می باشند

کشور کانادا به لحاظ نظام قضایی یک کشور common law می باشد، یعنی در این کشور عرف بر قانون حکم فرماست

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

4 پاسخ

 1. سلام خسته نباشین. ب نظرتون سرمایه گذاری در کانادا بهتر هستش یا راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی؟

  1. سلام. بسته به شرایط شما داره باید ابتدا بررسی بشه تا ببینیم کدوم براتون مناسب تره

 2. سلام روزبخیر با سرمایه گذاری در کانادا بعد چه مدت میتونیم شهروندی کانادا رو دریافت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در ایسلند
کار در ایسلند

یکی از امن‌ترین کشورهای جهان که مهاجران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند، کشور ایسلند است؛ اما نکته مهم این است که مهاجرت بدون اشتغال

بیشتر
کار در انگلستان
کار در انگلستان

اگر به فکر کار در انگلستان هستید، باید بدانید مسیری که پیش روی شما است، به ‌سادگی اشتغال در سایر کشورها نیست. روندی که باید

بیشتر
کار در امارات
کار در امارات

کشور امارات به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته غرب آسیا، هرساله مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. کشور امارات از نظر اقتصادی بسیار

بیشتر