مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از مهمترین روش های مهاجرت به خارج از کشور است و یکی از جدیدترین انواع مهاجرت نیز در جهان به شمار می رود. به تازگی این روش مهاجرتی مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است. در کشور هایی مانند انگلستان، آلمان، فرانسه و کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه های مهاجرتی بسیاری در حال اجرا هستند. کشور سنت کیتس و نویس اولین کشوری بوده است که در سال 1984 تلاش کرد که با جذب سرمایه گذاران از سراسر جهان برای خرید ملک یا کارآفرینی، اقامت کشور خود را به متقاضیان اعطا کند تا به توسعه اقتصادی و اشتغال کشور خود کمک کرده باشد. اما تا سال 2006 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری همچنان گمنام بود.

 

اولین کشور برجسته ای که از این برنامه مهاجرتی برای جذب مهاجر استقبال کرد ایالت متحده آمریکا بوده است. آمریکا تلاش داشت تا با یک رویکردی هدفمند به جهت افزایش سرمایه ملی، ویزای سرمایه گذاری به متقاضیان اعطا کند. کم کم سایر کشورها نیز از عرضه این نوع ویزا استقبال کردند و شروع به اعطای این ویزا نیز نمودند. پاسپورت طلایی و یا همان ویزای طلایی نام دیگر ویزایی است که به سرمایه گذاران خارجی اعطا می شود.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت-سرمایه-گذاری

ویزای سرمایه گذاری

یکی از انواع بسیار مهم مهاجرت، دریافت ویزای سرمایه گذاری در خارج از کشور است. آندسته از افرادی که قصد دارند به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنند و درآمد خوبی را داشته باشند می توانند از این ویزا استفاده کنند.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ویزای سرمایه گذاری مزایای بسیاری را برای شما به همراه دارد. اما مهاجرت به خارج از کشور از طریق این ویزا ممکن است که هزینه آن به نسبت سایر ویزاها برای شما بیشتر باشد.

دریافت ویزای سرمایه گذاری در هر کشور شرایط مخصوص به خود را دارد و دریافت آن متفاوت است.نام دیگر ویزای سرمایه گذاری در بسیاری از کشورها  Golden visa است.

در دهه های اخیر برخی از کشورهای پیشرفته و متمول به‌خصوص کشورهای بزرگ مانند انگلستان، آلمان و کانادا این ویزا را به لیست ویزاهای خود اضافه کرده اند.

 

جذب سرمایه های خارجی هدف به‌وجود آمدن این ویزا در بسیاری از کشور ها بوده است. کشور ها از طریق جذب سرمایه های خارجی می توانند به رشد و توسعه اقتصادی، پیشرفت علمی و اشتغال زایی خود کمک کنند.

طرح های استارت آپی و کارآفرینی از برنامه های بسیار مهم مهاجرتی در بسیاری از کشور های پیشرفته می باشد.

ویزای سرمایه گذاری نیز در بین مهاجران بسیار محبوب است. یکی از مزایای دریافت این ویزا این است که شما می توانید پس از مدتی سرمایه گذاری در کشور مورد نظر خود اقامت دائمی و یا شهروندی نیز دریافت کنید.

نحوه دریافت ویزای سرمایه گذاری

برای همه ی کشورها فعلا ممکن نیست که شما از طریق سرمایه گذاری بتوانید مهاجرت کنید. اما قانون ویزای سرمایه گذاری در بسیاری از کشورها ایجاد شده و یا اینکه در حال اجرا است.

هرساله کشورهای بسیار بیشتری در قوانین مهاجرتی خود این ویزا را می گنجانند. مشخص است که هر کشوری قوانین خاص خودش را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری تنظیم می کند.

برخی کشورها به مانند کانادا و یا استرالیا چندین روش سرمایه گذاری برای مهاجرین در نظر گرفته اند. اما در برخی کشور ها نیز تنها یک راه برای سرمایه گذاری به مهاجران ارائه می شود.

 

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سراسر جهان متفاوت است. اقامت دائم یا حق شهروندی در برخی از کشورها به مهاجرین سرمایه گذار ارائه می شود. اما در برخی کشورها نیز هم شما می توانید تنها پس از 2 تا 5 سال اقامت موقت را دریافت کنید.

قوانین کشور مقصد شما است که مشخص می کند که نحوه اخذ ویزا سرمایه گذاری شما چگونه می تواند باشد. پیشنهاد می شود که با دقت و با اطلاعات کافی در سرمایه گذاری در کشور مورد نظر خود اطلاع کسب کنید.

 

معایب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری این است که در این روش مهاجرتی ریسک بالایی برای شما ممکن است که وجود داشته باشد. اگر اقتصاد کشوری که به آن مهاجرت می کنید توسعه یافته نباشد سرمایه گذاری نه تنها سودی برای شما نخواهد داشت بلکه این امکان وجود دارد که سرمایه اولیه شما هم نیز از بین برود.

 

بنابراین بهتر است به دریافت سود بیشتر و ریسک کمتر در هنگامی که قصد دارید کشور مقصد خود را انتخاب کنید توجه داشته باشید.

یکی از مهمترین مواردی که شما باید در نظر داشته باشید این است که کشوری را که مزایای قانونی بهتر و بیشتری را برای سرمایه گذاری دارد انتخاب کنید.

نحوه-ی-دریافت-ویزای-سرمایه-گذاری

شرایط مهاجرت سرمایه‌گذاری

این نوع مهاجرت همانگونه که از اسم آن پیدا است به یکی از  انواع سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی، خرید سهام و تاسیس کارخانه مرتبط می باشد.

شما باید به این نکته توجه کرده باشید که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به هیچ وجه دائمی نبوده و برای مهاجرت مدت زمان معین و مشخصی در نظر گرفته شده است.

در اکثر کشورها ویزای سرمایه گذاری برای مدت زمانی در حدود 5 سال ارائه می شود.

برای این بازه زمانی ممکن است که شما نتوانید از سرمایه گذاری خود سودی دریافت کنید. در این مدت شما در ازای سرمایه گذاری تنها اقامت این کشور را می توانید دریافت کنید.

 

لازم به ذکر است که اقامت در این بازه زمانی در کشور مورد نظر شما اجباری نیست و شما این امکان را خواهید داشت که علاوه بر سرمایه گذاری در کشور مقصد در کشور دیگری نیز سرمایه گذاری کنید و یا این که اقامت ان جا را دریافت کنید.

پس از آنکه بازه معین ویزای سرمایه گذاری شما به پایان رسید شما این امکان را خواهید داشت که اقدام به تمدید ویزای خود کنید.

 

کشورهایی که برای مهاجرت ارائه دهنده این نوع ویزا هستند حداقل میزان سرمایه گذاری را تعیین می کنند که این نیز در همه کشور ها یکسان نمی باشد.

بسته به قانون کشور مقصد شما نرخ متفاوتی ممکن است که لازم باشد شما پرداخت کنید. با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، شما می توانید اقامت را برای خانواده خود شامل همسر و فرزندانتان دریافت کنید.

 

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مدرک زبان و یا محدوده سنی در برخی از کشورها مطرح نیست.

در مواردی مانند ثبت شرکت یا کارآفرینی لازم است که شما تحصیلات مرتبط و سابقه مدیریتی داشته باشید. راه اندازی یا سرمایه گذاری در یک بیزینس در کشور مقصد بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رسیدن سریع تر به اقامت دائمی در کشور مورد نظر شما از بزرگترین مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است.

 

لازم است که شما دقت داشته باشید اقامت از طریق سرمایه گذاری در یک کشور معمولا محدود به یک شهر یا یک استان نمی باشد و فرد این امکان را دارد که در هر نقطه از کشور مورد نظر خود زندگی کند و یا اینکه به کار مشغول باشد.

مجوز اشتغال و تحصیل برای همسر فردی که به این کشور مهاجرت کرده است به واسطه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از مزایای مهاجرت برای خانواده فرد سرمایه گذار می باشد.

فرزندان فرد سرمایه گذار نیز این امکان را خواهند داشت که مانند سایر کودکان بومی در کشور مورد نظر خود در مدارس تحصیل کنند.

 

البته لازم است که شما دقت کنید که تنها فرزندان زیر 21 سال شما هستند که این امکان را دارند که می توانند از طریق ویزای والدین خود از شرایط مهاجرتی بهره مند شوند. در غیر این صورت لازم است که فرزندان بالای 21 سال شما به طور مستقل برای دریافت ویزای مهاجرتی اقدام کنند.

 

مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری لازم است که این مدارک را جمع آوری کرده باشید:

 

 • پاسپورت معتبر که 12 ماه پس از مهاجرت معتبر باشد.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای کشور هایی که در آنها اقامت داشته اید.
 • سند یا اسناد ملکی معتبر.
 • تمکن مالی از طریق ارائۀ مدارک گردش حساب تایید شده توسط بانک.
 • ارائه جواز کسب و یا سهام شرکت بر اساس شرایط لازم در دو سال اخیر.
 • گواهی آزمایش‌ها پزشکی مورد تایید از یک پزشک.
 

به دلیل اختلاف زیادی که بین دلار و ریال ایران وجود دارد بهتر است که گردش مالی خوبی را داشته باشید چرا که به لحاظ افزایش نرخ دلار گردش مالی شما پایین دیده شده و مورد تایید سفارت قرار نمی گیرد.

بهترین کشور مهاجرت سرمایه گذاری

در حال حاضر شرایط به صورتی پیش امده است که کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استقبال خوبی از مهاجران می کنند. آلمان، ترکیه، استرالیا و یا کانادا همه کشور هایی هستند که برنامه های مهاجرتی بسیار خوبی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته اند. اما شاخص هایی مانند اقتصاد پر رونق و میزان بودجه مورد نیاز همه باید برای انتخاب کشور مقصد باید در نظر گرفته شوند.

بهترین شورها برای سرمایه گذاری

تمدید اقامت سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین شرایطی که شما باید برای مهاجرت در نظر بگیرید تمدید اقامت برای مهاجران در کشور مقصد است. شما لازم است که برای تمدید اقامت خود مالیات خود را به موقع پرداخت کرده باشید.

در بیشتر کشورها و در اکثر انواع سرمایه گذاری هایی که وجود دارد یکی از تاثیرگذارترین شرایطی که همراه با دریافت اقامت دائم است پرداخت به موقع مالیات می باشد.

در مواردی ممکن است که تمکن مالی، اشتغال زایی، پرداخت به موقع حقوق و بیمه کارمندان و کارگران در دریافت اقامت شما بسیار مهم تلقی شود.

معایب مهاجرت سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در خارج از کشور گرچه می تواند مزایایی را برای شما داشته باشد اما فراموش نشود که شامل معایبی نیز می باشد. یکی از معایب این است که شما برای سرمایه گذاری لازم است که هزینه ی بسیار زیادی را خرج کنید.

علاوه بر هزینه های جانبی در این روش سرمایه گذاری، مالیات بالای تعیین شده نیز یکی از موانع روبروی کسب و کارهای شما ممکن است که باشد.

تهیه سوابق شغلی مرتبط کارآفرینی در برخی موارد می تواند برای شما زمان بر و مشکل ساز باشد.

معایب-سرمایه-گذاری

هزینه مهاجرت سرمایه گذاری

شما لازم است که برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور های مختلف این هزینه را در نظر گرفته باشید.

 میزان اقامت

 حداقل سرمایه                               

مقصد

2 سال اقامت

2.5 میلیون دلار سنگاپور سرمایه گذاری

کشور سنگاپور

6 سال اقامت

2 میلیون پوند سرمایه گذاری

کشور انگلیس

10 سال اقامت

250 هزار یورو سرمایه گذاری

کشور لتونی

5 سال اقامت

5 میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری

کشور استرالیا

نامعلوم است

1 میلیون یورو سرمایه گذاری

کشور ایرلند

7 سال اقامت

500 هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری

کشور آمریکا

5 سال اقامت

خرید یک ملک به عنوان سرمایه گذاری

کشور یونان 

6 سال اقامت

500 هزار یورو سرمایه گذاری

کشور پرتغال

3 سال اقامت

150 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری

کشور کانادا

5 سال اقامت

500 هزار یورو سرمایه گذاری

کشور بلغارستان

5 سال اقامت

3 میلیون دلار نیوزلند سرمایه گذاری

کشور نیوزلند

3 سال اقامت

1 میلیون و 200 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری

کشور کبک

10 سال اقامت

500 هزار یورو سرمایه گذاری

کشور اسپانیا 

مهاجرت سرمایه‌گذاری قبرس

سرمایه‌گذاران خارجی از طریق برنامه مهاجرتی سرمایه‌گذاری قبرس (CIP) این امکان را دارند که شهروندی قبرس را دریافت کنند و اقامت دائم این کشور را نیز اخذ کنند.  

از طریق سرمایه گذاری شما این امکان را نیز خواهید داشت که به همراه خانواده‌ خود شامل والدین، همسر و فرزندانتان به قبرس مهاجرت کنید.

از طریق خرید ملک در قبرس به طور کلی هر فردی لازم است که 300 هزار یورو سرمایه‌گذاری کند تا برای دریافت اقامت قبرس واجد شرایط باشد.

 

اینکه شما منبع درآمدی از خارج قبرس داشته باشید برای مهاجرت لازم است. در بانک‌های قبرس همچنین لازم است که حداقل مبلغ 30000 یورو که شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد حساب باز کنید.

 

متقاضی این نوع ویزا برای تمام عمر اقامت دائم قبرس را دریافت خواهد کرد. این امکان نیز وجود دارد که نسل‌های بعدی نیز از اقامت قبرس بهره مند شوند.

شما برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری لازم است که شرایط آن را داشته باشید. شرایط دریافت ویزای قبرس شامل موارد زیر است:

 

 • عدم سوء پیشه و یا سابقه جنایی در کشورهایی که شما اقامت داشته اید.
 • برای حداقل 6 ماه مجوز اقامت معتبر قبرس را کسب کرده باشید.
 • در کشورهای دیگر اروپا سابقه انکار تابعیت نداشته باشید.
 • داشتن شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک به مبلغ 500 هزار یورو.
 • اهدای 75000 یورو به صندوق تحقیق و توسعه کشور ترکیه.
 

شرایط سرمایه‌گذاری‌ در قبرس

از مهمترین شرایط سرمایه گذاری در کشور قبرس می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • 5 میلیون یورو داشتن دارایی مسکونی که این شامل مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد.
 • 2 میلیون یورو دارایی تجاری که شامل مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد.
 • ۲ میلیون یورو خرید، افتتاح یا مشارکت در شرکت‌ها و کسب و کارها.
 • 2 میلیون یورو سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری
 • ۲ میلیون یورو دارایی در شرکت‌های قبرسی
 
سرمایه-گذاری-در-قبرس

مهاجرت سرمایه‌گذاری ترکیه

در آسیا، ترکیه دارای یکی از رو به رشد ترین اقتصاد ها را در اختیار دارد. از سال 2017 این کشور برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تاکنون توانسته است که از طریق ارائه ویزای طلایی سرمایه گذاران بسیاری را به سمت خود بکشاند.

پیش از سال 2018 حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ترکیه 1 میلیون دلار بود. به دلیل اینکه استقبال کافی از مهاجرت با این مقدار نشد در سپس این رقم به 250 هزار دلار کاهش پیدا کرد.

سرمایه‌گذاران از سراسر جهان پس از این تغییر استقبال بسیار خوبی را برای سرمایه گذاری در ترکیه نشان دادند. به نظر می‌رسد که در سال های آینده افزایشی در این مقدار دیده شود و ترکیه تا سال آینده این مبلغ را به 500 هزار دلار برساند.

 

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه

از مهمترین مزایای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

 • امنیت اجتماعی و سیاسی به همراه ثبات اقتصادی.
 • امکان دریافت مناسب سود و بهره‌وری سریع.
 • بدون باطل شدن شهروندی کشور ترکیه پس از گذشت 3 سال امکان فروش یا واگذاری دارایی.
 • امکان دریافت اقامت کشور بریتانیا از طریق ایجاد کسب و کار در ترکیه پس از دریافت شهروندی ترکیه.
 • امکان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه بدون نیاز به اعلام دارایی‌ و سرمایه در خارج از ترکیه.
 • با استفاده از پاسپورت ترکیه امکان سفر به 148 کشور جهان وجود دارد.
 • بدون نیاز به نفی تابعیت، ارائه شهروندی دوگانه و امکان دریافت تابعیت ترکیه.
 • امکان استفاده از خدمات بیمه و پوشش رایگان هزینه‌های درمانی در کشور ترکیه.
 

از چندین طریق شما این امکان را دارید که برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه اقدام کنید:

 

نوع سرمایه گذاری                                                                               هزینه                        مدت زمان

 • خرید یک یا چند ملک تجاری یا مسکونی                                             250 هزار دلار                 3 سال
 • بلوکه کردن دارایی در یکی از بانک‌های ترکیه                                         500 هزار دلار                  3 سال
 • سرمایه‌گذاری مالی                                                                          500 هزار دلار                   ندارد
 • خرید اوراق قرضه و یا برات دولتی                                                      500 هزار دلار                   3 سال

سرمایه‌گذاری در تراست‌ و یا صندوق‌ها       

  

اطلاعات بیشتر : سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت سرمایه‌گذاری نیوزلند

برای سرمایه‌گذاران خارجی در کشور نیوزلند امکان سرمایه‌گذاری از طریق دو روش امکان پذیر است:

 

در نوع اول شما می توانید برای مدت 3 سال از طریق Investor Plus Visa  سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری را در این کشور انجام دهید.

در این نوع سرمایه‌گذای لازم است که شما به مدت 44 روز در دو سال آخر یا در مجموع 88 روز در طول سه سال در کشور آلمان اقامت داشته باشید.

در نوع دوم سرمایه‌گذاری شما باید حداقل 3 میلیون دلار برای مدت 4 سال که Investor Visa نام دارد در این کشور سرمایه گذاری کنید.

146روز در سه سال آخر و یا در مجموع 438 روز در طول چهار سال لازم است که سرمایه‌گذاران در این کشور با این برنامه مهاجرتی اقامت داشته باشند.

 

شما برای سرمایه گذاری در نیوزلند لازم است که حداقل سه سال سابقه کار تجاری داشته باشید.

همچنین لازم است که شما برای مهاجرت به نیوزلند از سطح قابل قبولی در زبان برخوردار باشید. برای مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری شرایط سنی وجود دارد و لازم است که در هنگام مهاجرت شما کمتر از 65 سال سن داشته باشید.

 

متقاضیان این امکان را دارند که به مدت یک سال از طریق روش‌های زیر برای سرمایه‌گذاری در نیوزلند نیز اقدام کنند:

 

 • در شرکت‌های خصوصی یا عمومی سرمایه‌گذاری مستقیم یا غیرمستقیم انجام دهید.
 • خرید سهام تایید شده دولتی نیوزلند را بخرید و یا اینکه در موسسات و بانک‌ها و شرکت‌های مالی که در این کشور حضور دارند فعالیت کنید.
 • برای خرید ملک مسکونی به منظور تزریق سود به بازار آزاد اقدام کنید.
 • 15% از کل مبلغ سرمایه‌گذاری شما باید به کمک‌های بشردوستانه انتقال پیدا کند.
 • امکان سرمایه‌گذاری در نیوزلند با دلار این کشور و آمریکا.
 • پتانسیل بسیار بالایی که نیوزلند برای رشد و توسعه اقتصادی برای شما می تواند داشته باشد.
 • امکان واریز سرمایه از طریق نظام بانکی در نیوزلند یا شرکت‌های صرافی معتبری که در این کشور وجود دارند.
 
سرمایه-گذاری-در-نیوزلند

مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا به ویزای زیر کلاس 188 معروف است. در استرالیا نسبت به سایر ویزاهای مهاجرتی دریافت این ویزا کمی سخت‌تر است و ممکن است که بسته به شرایط شما دارای مراحل بیشتری نیز باشد.

استرالیا را می توانیم کشوری بدانیم که حساسیت زیادی را برای ارائه ویزای مهاجرتی نسبت به کشورهای دیگر به متقاضیان مهاجرتی نشان میدهد.

در این کشور شرایط اخذ ویزای مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری می تواند اندکی دشوار باشد. در استرالیا ویزای سرمایه گذاری به سه دسته عمده تقسیم می شود:

 

 • مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری (Investor Stream)
 • مهاجرت به استرالیا ویزای سرمایه گذاری ویژه  (Significant Investor Stream)
 • مهاجرت به استرالیا از طریق کارآفرینی  (Business Innovation Stream)
 

برخلاف بسیاری از کشورهای جهان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا دارای محدودیت سنی نیست.

البته لازم است که توجه داشته باشید که از طریق سرمایه گذاری به استرالیا تنها افراد زیر 55 سال اجازه مهاجرت دارند.

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دریافت این نوع ویزا الزامی نمی باشد. اما شما اگر دارای مهارت زبان از طریق شرکت در آزمون های زبان باشید امتیاز مثبت دریافت خواهید کرد.

 

دولت استرالیا اگر شما تسلط به زبان انگلیسی نداشته باشید برای شما کلاس زبان انگلیسی برگزار می کند. برای این کلاس ها البته لازم است که توجه کنید که ممکن است که مبلغی نیز برای شهریه پرداخت کنید.

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا حداقل سرمایه ای که شما باید ارائه کنید به شرح زیر است:

 

نوع ویزا                                                                      هزینه

 • ویزای کارآفرینی                                                        200 هزار دلار استرالیا.
 • ویزای سرمایه گذاری معمولی                                       5 میلیون دلار برای.
 • ویزای سرمایه گذاری ویژه                                           5 میلیون دلار برای.
 

برای اخذ این نوع ویزا ممکن است که گردش مالی و سابقه سرمایه گذاری شما تاثیر زیادی را داشته باشد. برای اخذ دریافت اقامت دائم استرالیا شاید بتوان گفت که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از آسانترین روش های مهاجرتی می باشد.

انواع ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا

مهاجرت سرمایه‌گذاری پرتغال

در همسایگی کشور اسپانیا و در کرانه های دریای مدیترانه یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی خانوادگی و شغلی شما وجود دارد که نام آن بی شک پرتغال است.

پرتغال کشوری است که از یک اقتصاد رو به رشد و با ثبات برخوردار است و مهاجرت به این کشور همراه با مزیت های استفاده از ویزای شینگن و دریافت اقامت می باشد. از مهم‌ترین دلایل مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کشور پرتغال می توانیم به دریافت تابعیت این کشور اشاره داشته باشیم.

 

جذب سرمایه‌های خارجی هدف اصلی دولت پرتغال برای ارائه ویزای طلایی می باشد. دولت این کشور سعی دارد که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا سرمایه‌گذاران بالقوه مفید را جذب کند. شما برای سرمایه گذاری در پرتغال باید این شرایط را نیز داشته باشید:

 

 • ارائه مدرکی که نشان دهد منبع سرمایه شما از خارج این کشور است.
 • عدم سوء پیشینه و سابقه جنایی در کشور هایی که قبلا در آنها اقامت داشته بودید.
 • املاک شما در داخل مرزهای اتحادیه اروپا نباید توقیف شده باشد.
 • پرداخت کامل هزینه های بررسی پرونده مهاجرتی شما.
 • ورود به پرتغال از طریق ویزای شینگن معتبر.
 • اقامت در پرتغال در مدت زمان مشخص
  • این زمان برای اول حداقل 7 روز و برای دو سال بعدی چیزی در حدود 14 روز می باشد,

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کشور پرتغال از طریق سه روش زیر امکان‌پذیر است:

 

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک:

 • خرید ملک یا دارایی                                              500 هزار یورو
 • خرید ملک یا دارایی                                              350 هزار یورو در بافت‎های فرسوده

لازم به ذکر است که اگر شما این سرمایه گذاری را در مناطق کم جمعیت انجام داده باشید از 20% تخفیف بهره‌مند خواهید شد:

 

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری مالی:

 • سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های پژوهشی                                                        350 هزار یورو
 • سرمایه‌گذاری در بازسازی سایت‌های فرهنگی و تاریخی                                    250 هزار یورو
 • خرید سهام در صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا سرمایه مخاطره آمیز                         500 هزار یورو

 

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری در کسب و کار:

 • ایجاد 10 شغل جدید در اقتصاد پرتغال                                           هزینه مهم نیست
 • سرمایه‌گذاری در سهام یک شرکت                                                 350 هزار یورو
 

شما لازم است که برای آنکه این ویزا را دریافت کنید از طریق اقامت موقت ابتدا به مدت 5 سال به فعالیت تجاری در این کشور پرداخته باشید. اقامت دائم پرتغال نیز از طریق دولت این کشور در صورتی که اقامت شما موفق باشد ارائه خواهد شد.

سرمایه-گذاری-در-پرتغال

مهاجرت سرمایه‌گذاری آلمان

شما این امکان را دارید که از طریق سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم این کشور ویزای تجاری و کارآفرینی آلمان را دریافت کنید. لازم به ذکر است که در آلمان چیزی به نام ویزای طلایی وجود ندارد.

برای مهاجرت از طریق این روش مهاجرتی لازم است که شما به عنوان سرمایه‌گذار مبلغ 250.000 یورو در یکی از شرکت‌های آلمانی سرمایه گذاری کنید. 100،000 یورو نیز لازم است که شما به عنوان کارآفرین در یکی از صندوق های توسعه منطقه‌ای سرمایه‌گذاری کرده باشید.

همچنین این امکان برای شما وجود دارد که برای سرمایه گذاری در آلمان ملکی به مبلغ 250،000 یورو نیز خریداری کرده باشید.

 

به عبارت بهتر شما باید نشان دهید که می توانید برای رشد و توسعه اقتصادی آلمان اثر مثبت داشته باشید. در این روش مهاجرتی، متقاضیان ابتدا یک ویزای کوتاه‌مدت 90 روزه را باید درخواست دهند.

سپس شما این امکان را خواهید داشت که برای اقامت موقت آلمان اقدام کنید که این نیز اغلب تا 18 ماه اعتبار دارد.

 

در صورتی که کسب و کار شما موفقیت آمیز باشد این امکان برای شما وجود دارد که آن را نیز تمدید کنید. البته لازم به ذکر است که همانند دیگر انواع ویزای موقت، شما می توانید تنها پس از گذشت سه سال برای اقامت دائم آلمان در صورتی که نشان دهید کسب و کار شما در این کشور موفق بوده است اقدام کنید.

 

افرادی که می‌توانند برای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند شامل موارد زیر می شوند:

 

 • کارآفرینان خارجی که قصد دارند در آلمان کسب و کار خود را به راه ‌اندازند و یا اینکه آن را برای تاسیس شعبه‌هایی در خارج از کشور آلمان گسترش دهند.
 • فریلنسرها و خوداشتغالان.
 • آندسته از افرادی که نمایندگان قانونی کسب و کارها هستند.
 • سرمایه‌گذاران خارجی به همراه خانواده خود می‌توانند برای اقامت موقت بلندمدت D آلمان نیز که اعتبار 3 ساله دارد اقدام کنند. امکان رفت و آمد به آلمان پس از دریافت این ویزا در کشورهای شنگن برای شما بسیار آسان خواهد شد. شما لازم است که حداقل یک بار در سال از کسب و کار خود در آلمان نیز بازدید داشته باشید. شما این امکان را دارید که تنها پس از گذشت 6-8 سال در آلمان اقامت قانونی دریافت کنید. برای اخذ درجه شهروندی ترکیه شما این امکان را نیز خواهید داشت که اقدامات لازم را انجام دهید.
 

سرمایه‌گذاران در آلمان از مزایای بی شماری بهره مند هستند که از آنها می توان به این موارد اشاره داشت:

 

 • داشتن دسترسی آسان به تمام کشورهای حوزه شینگن.
 • امکان دریافت کیفیت بالای سطح زندگی.
 • دریافت پوشش درمانی سراسری آلمان.
 • امکان دسترسی به امنیت و ثبات اقتصادی و سیاسی.
 • پایین‌ بودن میزان جرم و جنایت در آلمان.
مزایای سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت سرمایه‌گذاری انگلستان

بریتانیا نیز یکی دیگر از کشورهایی است که شما امکان دریافت اقامت دائم آن را از طریق سرمایه‌گذاری دارید.

شما برای دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان لازم است که حداقل سه ماه پیش از آنکه یه این کشور سفر کنید درخواست خود را ارائه کرده باشید. شما لازم است که مبلغ 1,623 پوند نیز برای هزینه بررسی پرونده خود پرداخت کرده باشید.

 

مدت زمان اعتبار این ویزا برای کسانی که قصد دارند در انگلستان سرمایه گذاری کنند چیزی در حدود چهار سال و سه ماه می باشد. زمانی که شما در انگلستان اقامت دارید این امکان را نیز خواهید داشت که به کار و یا تحصیل در مدت زمان مجوز خود بپردازید.

همچنین این امکان برای شما وجود دارد که اقامت انگلستان را از طریق سرمایه‌گذاری با داشتن شرایط زیر دریافت کنید.

 

هزینه                                       مدت زمان

 • 10 میلیون پوند                        پس از 2 سال
 • 5 میلیون پوند                        پس از 3 سال
 • 2 میلیون پوند                        پس از 5 سال
 

شرایط عمومی برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان شامل موارد زیر است:

 

 • سرمایه‌گذاری 2 میلیون پوند و بیشتر
 • شما عضو و یا تابع کشور سوئیس و یا منطقه اقتصادی اروپا نبوده باشید.
 • شما برای سرمایه گذاری در انگلستان لازم است که بیش از 18 سال سن داشته باشید.
 • مبلغ سرمایه‌گذاری باید متعلق به همسرتان یا خود شما باشد.
 • لازم است که برای مصارف شخصی منبعی مجزا اختصاص داده باشید.
 • شما همچنین لازم است که در یکی از بانک‌های انگلستان حساب باز کنید.
 • در بیش از یک موسسه مالی سرمایه‌تان را قرار داده باشید.
 • در کشورهای محل اقامت خود عدم سوء پیشینه دریافت کنید.
 

برای ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان شما می توانید پس از 8 هفته با داشتن شرایط لازم اقدام کنید.

سرمایه-گذاری-در-انگلستان

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

در دنیا، بعد از روسیه دومین کشور پهناور جهان کانادا می باشد. این کشور گرچه بسیار پهناور است اما نسبت به وسعت خود جمعیت بسیار کمی دارد.

جمعیت این کشور در سال 2019 بر اساس سرشماری که انجام شد حدود 37.5 میلیون نفر اعلام گردید.

دلار کانادا (CAD) واحد پولی کشور کانادا می باشد و می توان به جرات گفت که این واحد پولی یکی از ارزشمندترین واحد های پولی در دنیا می باشد.

یک دلار کانادا در سال 2020 به نسبت دلار برابر با 0.71 بوده است که نشان می دهد این کشور واحد پولی بسیار قوی را در اختیار دارد.

وضعیت صنعت در کشور کانادا بسیار عالی و برای سرمایه گذاری مناسب می باشد.

 

ثبات اقتصادی، نرخ تورم پایین، واحد پولی بدون فراز و نشیب و از همه مهتر پایین بودن سطح فساد مالی، کانادا را تبدیل به یکی از امن ترین مناطق جهان کرده است.

 

برای بهبود بخشیدن به کسب و کار و صنعت خود بهتر است که برای مهاجرت به کانادا هر چه سریعتر اقدام کرده و در این کشور فعالیت های اقتصادی خود آغاز کنید. یکی از معایب مهاجرت به کانادا می تواند هزینه های زیادی باشد که ممکن است برای شما به دنبال داشته باشد. اما متاسفانه در بین انواع ویزا در این کشور یکی از گرانترین ویزا ها همین ویزا می باشد. مهاجرت و سرمایه گذاری در کانادا در مجموع بدون دردسر است و بسیار آسان می باشد.

 

شما از طریق سه راه می توانید برای سرمایه گذاری در کانادا اقدام کنید:

 

 • اول – شما لازم است که بر اساس برنامه های اعلام شده دولت کانادا برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنید.
 • دوم – شما باید ایجاد خود اشتغالی در کانادا کنید، حتما لازم است که توجه داشته باشید که باید مالیات خود را برای خود اشتغالی پرداخت کرده باشید.
 • سوم – شما باید یک استارت آپ در کانادا ایجاد کنید و یا این که در این کشور به کارآفرینی بپردازید.
 

بیشتر به خود شما بستگی دارد که چه مقدار قصد دارید که در این کشور سرمایه گذاری کنید در این راستا دولت کانادا سقفی برای آن تعیین نکرده است. اما لازم است که برای اخذ ویزا حداقل به میزان 300 هزار دلار کانادا در این کشور سرمایه گذاری کنید.

قوانین کشور کانادا از آمریکا برای اشتغال زایی بسیار آسان تر است. برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی حداقل تعداد افراد مشغول به کار یک نفر می باشد.

 

داشتن سابقه مدیریت کسب و کار از موارد بسیار مهمی است که در کانادا برای اعطای ویزای سرمایه گذاری مورد بررسی قرار می گیرد.

متقاضی می تواند برای مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا بجز فرزندان بالای 21 سال خود، کلیه اعضای خانواده خود را نیز به همراه داشته باشد.

نداشتن مدرک تحصیلی و محدودیت سنی از مهمترین مزایای دریافت این ویزای مهاجرتی می باشد. اما لازم است که شما توجه داشته باشید که داشتن مدرک زبان می تواند برای دولت کانادا یک مزیت محسوب شود.

انواع نحوه سرمایه گذاری در کانادا

اطلاعات بیشتر : سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا

سومین کشور پهناور و پر جمعیت دنیا کشور ایالات متحده آمریکا است. در این کشور چیزی بالغ بر 329 میلیون نفر زندگی می کنند.

آمریکا از 50 ایالت و 5 سرزمین تشکیل گردیده است. واشینگتن دی سی پایتخت این کشور است و نیویورک، سیاتل و لس آنجلس از بزرگترین شهرهای آن می باشند.

زبان رسمی در ایالات متحده آمریکا انگلیسی است و بسیاری از مردم آمریکا به زبان اسپانیایی هم تسلط دارند.

دلار آمریکا (USD) قدرتمند ترین واحد پول جهان است. دلار آمریکا واجد سنجیده شدن و ارزش سایر واحدهای پولی کشور های دیگر نیز می باشد.

بیشتر معاملات بین المللی در جهان امروز با دلار آمریکا انجام می پذیرد.

 

کار، اشتغال و زندگی در کشوری که اقتصاد آن در دنیا اول است برای شما می تواند بسیار جذاب باشد. با مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری تحقق زندگی در بهترین کشور جهان برای شما به حقیقت خواهد پیوست.

یکی از بهترین انواع ویزای آمریکا اخذ ویزای مهاجرت به این کشور است. گرچه سرمایه گذاری در آمریکا می تواند برای شما همراه با ریسک بالایی باشد اما در مجموع سرمایه گذاری در این کشور همراه با مزایای بی شماری است.

 

معروف ترین ویزای سرمایه گذاری در کشور آمریکا ویزای EB5  است. شرایط اخذ این ویزا نیز به این صورت است که فرد باید مبلغی در حدود 1 میلیون دلار برای اشتغال زایی خرج کند و در همین راستا نیز 10 کارمند را در این کشور به صورت تمام وقت استخدام کرده باشد.

 

برای سرمایه گذاری در آمریکا شما باید در یک بیزینس 500 هزار دلار در یک منطقه محروم سرمایه گذاری کرده باشید. شما همچنین از طریق این ویزای مهاجرتی نیز می توانید پس از دو سال اول که ویزای موقت آمریکا را دریافت کرده اید در صورتی که تخلفی را مرتکب نشده باشید و همچنین مالیات خود را به خوبی پرداخت کرده باشید گرین کارت آمریکا که همان اقامت دائم آمریکا می باشد را دریافت کنید.

 

خرید ملک در آمریکا نیز البته نوع دیگری از سرمایه گذاری در این کشور است که شما از طریق آن می توانید به آمریکا مهاجرت کنید. اتباع خارجی در آمریکا لازم است که توجه داشته باشند که برای خرید ملک در آمریکا تنها می تواننند از طریق ویزای موقت اقدام کنند. از ویزاهای موقت مورد تایید برای خرید ملک در کشور آمریکا می توانیم به ویزای توریستی نیز اشاره داشته باشیم.

لازم است که شما توجه کنید که درهای مهاجرتی برای ایرانیان به سوی آمریکا فعلا باز است و بهتر است که هر چه سریعتر برای مهاجرت به آمریکا در همین زمان ممکن اقدام کنید.

سرمایه-گذاری-در-امریکا

کسب اطلاعات بیشتر

شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در مورد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در خارج از کشور با کارشناسان و متخصصان ما در امور مهاجرت در موسسه مهاجرتی کاربین در ارتباط باشید.

 

کارشناسان و متخصصان ما شما را در جریان تازه ترین قوانین مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری قرار خواهند داد. موسسه کاریابی بین المللی کاربین، مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی داشته و تا دریافت اقامت شما و خانوادتان در مقصد مورد نظر همراهتان خواهد بود.

 

شما می توانید به صورت مستقیم نیز با شماره تلفن های 28111107 – 021 و یا 22654650 -021 با متخصصان و کارشناسان مهاجرتی ما برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی : 

سرمایه گذاری در اروپا

سوالات متداول

گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت معتبر، تمکن مالی از طریق گردش حساب و سند یا اسناد ملکی، گواهی آزمایش‌ها پزشکی، جواز کسب و یا سهام برای دو سال اخیر و سوابق شغلی مرتبط با نوع سرمایه گذاری شما به همراه مدارک تحصیلی و زبان می تواند مهمترین مدارکی باشد که شما باید برای مهاجرت باید ارائه کنید.

برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری روش‌های گوناگونی وجود دارد. از رایج ترین روش های مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک در این کشور به ارزش 500 هزار دلار می باشد. برای آنکه شما بتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید لازم است که سرمایه‌گذاری شما در این کشور به مدت 5 سال حفظ شود.

به طور مثال تمام افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی تحصیل کنند لازم است که در ابتدا در آزمون mcat  پذیرفته شده باشند. اما آندسته از افرادی که قصد دارند در رشته های مهندسی یا رشته های علوم انسانی تحصیل کنند باید در آزمون مشخص به رشته خود نیز شرکت کرده باشند.

شما باید برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور یک ملک به ارزش 250 هزار دلار خریداری کنید و بعد از گذشت 3 سال اقامت دائم و بعد از  5 سال نیز تابعیت این کشور را دریافت کنید.

شما برای آنکه به خارج از کشور از طریق سرمایه‌گذاری مهاجرت کنید لازم است که به طور میانگین مبلغی حدود 200 هزار تا 2 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنید. در این زمینه هر کشوری شرایط به خصوص خود را دارد و در این راستا لازم است که شما حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری را در کشور مقصد خود انجام دهید.

استونی – با معادل 65000 یورو کشور استونی ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است.

از طریق سرمایه گذاری شما باید در کشور مورد نظر خود خرید ملک، ایجاد کارآفرینی و یا ثبت شرکت انجام دهید و یا اینکه خرید سهام یک کارخانه و یا یک شرکت را خریداری کنید. برای این نوع سرمایه‌گذاری لازم است که شما برای مدت زمان معینی اغلب 5 سال سرمایه خود را حفظ کنید تا واجد شرایط دریافت اقامت دائم باشید.

کشور های بسیاری برای سرمایه گذاری وجود دارند که شما می توانید از طریق آنها مهاجرت خود را انجام دهید. از مهمترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری می توانیم به قبرس، پرتغال، اتریش و انگلستان اشاره داشته باشیم. از فاکتورهای بسیار مهم سرمایه گذاری می توانیم اقتصاد پر رونق، میزان بودجه و مزایای کشوری که قصد دارید به آن مهاجرت کنید اشاره داشته باشیم. 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

4 پاسخ

 1. سلام ایزدی هستم. من یه خانواده 3 نفره دارم و پسرم 17 سالشه . برای سرمایه گذاری استرالیا میخوام اقدام کنم و شرایطش رو داشتم یک سوال دارم اینکه بعد از دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا پسرم هم میتونه اونجا درس بخونه؟ و آیا برای منی که 43 سالمه بهترین روش همین مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استرالیا است؟
  ببخشید سوالام زیاد شد ممنون میشم جواب بدید.

  1. سلام. روزتون بخیر. بله امکان بردن خانواده و تحصیلشون وجود داره . بله چون سنتون بالای 40 هست و برای مهاجرت کاری ریسک سنی دارید بهترین روش براتون مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در ایسلند
کار در ایسلند

یکی از امن‌ترین کشورهای جهان که مهاجران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند، کشور ایسلند است؛ اما نکته مهم این است که مهاجرت بدون اشتغال

بیشتر
کار در انگلستان
کار در انگلستان

اگر به فکر کار در انگلستان هستید، باید بدانید مسیری که پیش روی شما است، به ‌سادگی اشتغال در سایر کشورها نیست. روندی که باید

بیشتر
کار در امارات
کار در امارات

کشور امارات به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته غرب آسیا، هرساله مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. کشور امارات از نظر اقتصادی بسیار

بیشتر