ویزای کار ایتالیا

ویزای کار ایتالیا

همه چیز درباره اخذ ویزای کار ایتالیا در این متن توضیح داده می شود. کار در ایتالیا مانند سایر نقاط جهان برای خارجی ها دارای قوانین دقیق و مشخصی است. شما می توانید به عنوان یک غیرایتالیایی برای اخذ ویزای کار در این کشور درخواست بدهید. درخواست شما پس از ارسال مدارک و درخواست ها بررسی شده و بر اساس شرایط شما پاسخ داده خواهد شد. در صورت اخذ هر نوع ویزای کار ایتالیا می توانید تا سقف مشخص شده ویزا در این کشور بمانید و کار کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا برای شما بیان کنیم که دریافت ویزای کار در این کشور دارای چه نکات و شرایطی است.

فرم مشاوره رایگان

ابتدا ویدئو زیر را در مورد کار در ایتالیا مشاهده نمایید:

همه چیز درباره اخذ ویزای کار

ایتالیا نیز در سال های اخیر به منظور جذب نیروهای متخصص مورد نیاز خود مانند سایر کشورهای اروپایی در زمینه های مختلف اقدام به اعطای ویزای کار به افراد ماهر خارجی می کند. در این فرآیند شما باید تمامی قوانین و ضوابط مشخص شده را رعایت کرده و تمامی اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.

 

ایتالیا به عنوان یکی از اصلی ترین اعضای اتحادیه اروپا، در قوانین ویزای کار خود آورده است که در صورتی که شما عضو کشورهای زیرمجموعه این اتحادیه و یا کشورهای نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین یا سوئیس باشید؛ برای کار در این کشور هیچ نیازی به ویزای کار نخواهید داشت. پس شما باید بدانید که ملیت شما در اخذ این نوع ویزا بسیار موثر است و در صورتی که عضو کشورهای مذکور باشید، برای کار در ایتالیا هیچ نیازی به ویزا ندارید.

 

اما اگر شما به عنوان یک فرد با ملیتی غیر از این کشورها بخواهید در ایتالیا کار کنید، نیاز به ویزای کار این کشور دارید. شما باید بدانید که ایتالیا برای اعطای انواع ویزای کار، طبقه بندی ها و سهمیه بندی های کلی و دقیقی در این خصوص انجام داده است. در این طبقه بندی ها برای حرفه ها و مشاغل مختلف مورد نیاز ایتالیا، سهمیه ای خاص مشخص شده است و در زمان درخواست نباید سهمیه شغل مورد نظر شما پر شده باشد.

 

اما در این میان به دلیل کمبود شدید نیروی کار ماهر در برخی ردیف های شغلی برای اخذ ویزای کار ایتالیا، این محدودیت ها و سهمیه بندی ها از بین می روند. همچنین در صورتی که کارفرمای ایتالیایی با توجه به توانایی های شما برای شما اعلام نیاز کند، در بیشتر مواقع محدودیت های سهمیه ای از بین می رود و در نظر گرفته نمی شود و می توانید راحت تر کارهای مهاجرت کاری به ایتالیا را انجام دهید.

ویزای کار ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

فرآیند درخواست ویزای کار چگونه است؟

شما برای اخذ ویزای کار در ایتالیا باید ابتدا توسط یک کارفرمای ایتالیایی تایید شده و معرفی شوید. سپس این کارفرما باید در ادارات محلی مربوط به امور مهاجرت و در قسمت Prefettura برای شما ویزای کار درخواست کند. سایت وزارت کشور ایتالیا اطلاعات بیشتر و دقیق تری در خصوص این درخواست کارفرمای ایتالیایی و شکل آن می دهد.

 

از آنجا که بررسی درخواست ها برای ویزای کار در ایتالیا به صورت محلی و منطقه ای است، ممکن است اسناد و مدارک مورد نظر برای هر منطقه برای اخذ ویزای کار ایتالیا با توجه به نوع کار تفاوت داشته باشد.

 

حال و در صورت تایید در Prefettura، اداره مورد نظر به کنسولگری ایتالیا یا سفارت ایتالیا در کشور شما اطلاع می دهد که درخواست اخذ ویزای شما می تواند پیش برود و بررسی نهایی شود. تمام اسناد ارسال شده از طرف شما به وسیله کارفرما قبلا به اداره محلی داده شده است و در صورت تایید این اسناد برای سفارت و کنسولگری ایتالیا در کشور شما به صورت الکترونیکی ارسال می شود. بنابراین نیازی به ارائه تکراری اسناد و مدارک از طرف شما به سفارت وجود ندارد.

 

حال سفارت یا کنسولگری به شما یک ویزا می دهد که معمولا ۶۰ روز اعتبار دارد و روند تمدید آن به وسیله کارفرما و با توجه به شرایط کاری شما قابل انجام است. شما از روز تایید اخذ ویزای کار این کشور تا شش ماه فرصت دارید تا با مراجعه به سفارت ایتالیا در کشور خود نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. اطلاعات بیشتر و بهتر در این خصوص را می توانید در وب سایت مهاجرت اتحادیه اروپا و EURES پیدا کنید.

هزینه مورد نیاز برای صدور ویزای کاری کشور ایتالیا

متقاضیان اخذ ویزای کار ایتالیا نسبت به متقاضیان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری یا تحصیلی این کشور هزینه نسبتاً کمتری را پرداخت می‌کنند. متقاضیان اخذ این نوع ویزا باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در ایتالیا طی شش ماه ابتدایی ورودشان به خاک این کشور را داشته باشند. در حال حاضر هر یک از متقاضیان اخذ ویزای کاری ایتالیا باید حدود پنج هزار یورو برای پرداخت هزینه‌های زندگی در شش ماه ابتدایی سرمایه داشته باشند.

 

از میان سایر هزینه‌های مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا می‌توان به هزینه لازم برای ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاری اشاره کرد. تمامی متقاضیان اخذ ویزای کاری باید ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را به اداره مهاجرت این کشور ارسال کنند. پرداخت  116 یورو جهت صدور ویزای کار کشور ایتالیا الزامی است.

 

تمامی متقاضیان اخذ ویزای کار ایتالیا باید به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشند. ارائه مدرک زبان ایتالیایی در سطح  B1 برای اخذ ویزای کاری الزامی به‌حساب می‌آید. برای شرکت در کلاس‌های زبان ایتالیایی جهت اخذ مدرک باید بین دویست تا سیصد یورو هزینه پرداخت کنید. بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا خواهان اخذ ویزا برای همسر و فرزندان خود هستند. جهت اخذ ویزای همراه باید هزینه صدور ویزا را مجدداً پرداخت کنید.

work atmosphere in a company in italy

شرایط تمدید ویزای کاری کشور ایتالیا

متقاضیان پیش از ثبت درخواست اخذ ویزای کار ایتالیا باید یک قرارداد کاری با کارفرما تنظیم کرده باشند. به‌طورکلی ویزاهای کاری کشور ایتالیا یک سال اعتبار دارند. پس از پایان مهلت اعتبار این ویزا می‌توان نسبت به تمدید آن اقدام کرد. در نظر داشته باشید تنها افرادی که قرارداد کاری خود را تمدید کرده‌اند می‌توانند ویزای کاری خود را نیز تمدید کنند. اداره مهاجرت ایتالیا در برخی از مواقع درخواست تمدید ویزای کاری افراد را رد می‌کند.

 

در صورت رد شدن درخواست تمدید ویزای کاری باید در ابتدا علت این موضوع را پیدا کنید. معمولاً در نامه ریجکتی درخواست تمدید اداره مهاجرت علت را به متقاضی اعلام می‌کند. یکی از رایج‌ترین دلایل رد شدن درخواست تمدید ویزای کاری، عدم اخذ گواهی سوءپیشینه پیش از مراجعه به اداره مهاجرت برای تمدید ویزا است. در واقع ویزای کاری افراد تنها در صورتی که طی مدت سکونتشان مرتکب جرم نشده باشند، تمدید می‌شود.

 

پس از یافتن علت ریجکتی و رفع مشکل امکان ثبت درخواست مجدد برای تمدید ویزا وجود دارد. اکثر افراد دو ماه پیش از پایان اعتبار ویزای کاری خود برای تمدید آن اقدام می‌کنند. در برخی از مواقع اداره مهاجرت ایتالیا پیش از تمدید ویزای کاری با کارفرمای متقاضی تماس می‌گیرد.

foreign engineers working in italy

دریافت اقامت و پاسپورت ایتالیا برای دارندگان ویزای کاری این کشور

بخش قابل‌توجهی از دارندگان ویزای کار ایتالیا خواهان اخذ کارت اقامت و به دنبال آن پاسپورت این کشور هستند. شرایط اعطای کارت اقامت دائم در ایتالیا مشابه سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. برای اخذ کارت اقامت دائم این کشور باید حداقل پنج سال در ایتالیا زندگی کرده باشید. مدت اعتبار کارت اقامت ایتالیا برای دارندگان ویزای کار این کشور دو سال است. دارندگان این کارت می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز کارت اقامت را اخذ کنند.

 

 

برای ثبت درخواست اخذ کارت اقامت باید ویزای کار ایتالیا را به همراه داشته باشید. دارندگان کارت اقامت ایتالیا تحت پوشش سیستم بهداشت و سلامت این کشور قرار می‌گیرند. افراد تحت پوشش این سیستم می‌توانند اکثر خدمات پزشکی را به‌صورت رایگان دریافت کنند. برای صدور کارت اقامت باید صد یورو پرداخت کنید. در حال حاضر تنها افرادی که درآمد سالیانه‌شان سی هزار یورو یا بیشتر است می‌توانند نسبت به اخذ کارت اقامت دائم اقدام کنند.

 

شصت ماه پس از دریافت کارت اقامت ایتالیا می‌توان برای اخذ تابعیت و به دنبال آن پاسورت کشور ایتالیا اقدام کرد. متقاضیان اخذ تابعیت ایتالیا باید به زبان ایتالیایی در سطح B1  مسلط باشند. ارائه فیش حقوقی سه سال اخیر برای اخذ حق شهروندی ایتالیا الزامی به‌حساب می‌آید.

italin passport design

اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا برای فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های این کشور

بسیاری از افراد در ابتدا با اخذ ویزای تحصیلی به کشور ایتالیا سفر می‌کنند. به‌طورکلی اخذ ویزای تحصیلی محبوب‌ترین روش مهاجرتی به کشور ایتالیا محسوب می‌شود. دارندگان ویزای دانشجویی می‌توانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود نسبت به اخذ ویزای کار ایتالیا اقدام کنند. در نظر داشته باشید برای اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا باید در ابتدا مدرک فارغ‌التحصیلی خود را از دانشگاه اخذ کنید.

 

 در حال حاضر دانشجویان خارجی می‌توانند بین شش تا دوازده ماه در ایتالیا برای یافتن فرصت شغلی ایده‌آل بمانند. چنانچه در این مدت موفق به یافتن فرصت شغلی شوید می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام کنید. کارفرمایان ایتالیایی افرادی که دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور باشند را برای استخدام در اولویت قرار می‌دهند.

 

اصلی‌ترین مدرک لازم برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ایتالیا پیشنهادنامه کاری از سمت کارفرما است. دو قطعه عکس پاسپورتی نیز یکی دیگر از دیگر مدارک مورد نیاز برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری محسوب می‌شود. متقاضیان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری باید یک گواهی سلامت به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. این گواهی باید از آزمایشگاه مورد تأیید اداره مهاجرت اخذ شود.

نتیجه‌گیری

 برای مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. این مؤسسه در زمینه اخذ ویزای کاری، سرمایه‌گذاری و اقامت فعالیت می‌کند. متخصصان حقوقی کاربین بسیار مجرب هستند. با دریافت مشاوره از این مؤسسه می‌توان فرایند اخذ ویز را سریع‌تر طی کرد.

 

در صورت تمایل به اخذ ویزای کار ایتالیا باید در ابتدا از سمت یک کارفرما در این کشور دعوت‌نامه دریافت کنید. تسلط کامل بر زبان ایتالیایی برای اخذ ویزای کاری این کشور الزامی به‌حساب می‌آید. مدت اعتبار ویزای کاری کشور ایتالیا یک سال است. پس از اخذ ویزای کاری کشور ایتالیا می‌توان با تمدید آن اقامت ایتالیا را نیز اخذ کرد. هزینه مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری نسبت به ویزای سرمایه‌گذاری و تحصیلی کمتر است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی