ویزای کار ایتالیا

ویزای کار ایتالیا

همه چیز درباره اخذ ویزای کار ایتالیا در این متن توضیح داده می شود. کار در ایتالیا مانند سایر نقاط جهان برای خارجی ها دارای قوانین دقیق و مشخصی است. شما می توانید به عنوان یک غیرایتالیایی برای اخذ ویزای کار در این کشور درخواست بدهید. درخواست شما پس از ارسال مدارک و درخواست ها بررسی شده و بر اساس شرایط شما پاسخ داده خواهد شد. در صورت اخذ هر نوع ویزای کار ایتالیا می توانید تا سقف مشخص شده ویزا در این کشور بمانید و کار کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا برای شما بیان کنیم که دریافت ویزای کار در این کشور دارای چه نکات و شرایطی است.

ابتدا ویدئو زیر را در مورد کار در ایتالیا مشاهده نمایید:

همه چیز درباره اخذ ویزای کار

ایتالیا نیز در سال های اخیر به منظور جذب نیروهای متخصص مورد نیاز خود مانند سایر کشورهای اروپایی در زمینه های مختلف اقدام به اعطای ویزای کار به افراد ماهر خارجی می کند. در این فرآیند شما باید تمامی قوانین و ضوابط مشخص شده را رعایت کرده و تمامی اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.

 

ایتالیا به عنوان یکی از اصلی ترین اعضای اتحادیه اروپا، در قوانین ویزای کار خود آورده است که در صورتی که شما عضو کشورهای زیرمجموعه این اتحادیه و یا کشورهای نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین یا سوئیس باشید؛ برای کار در این کشور هیچ نیازی به ویزای کار نخواهید داشت. پس شما باید بدانید که ملیت شما در اخذ این نوع ویزا بسیار موثر است و در صورتی که عضو کشورهای مذکور باشید، برای کار در ایتالیا هیچ نیازی به ویزا ندارید.

 

اما اگر شما به عنوان یک فرد با ملیتی غیر از این کشورها بخواهید در ایتالیا کار کنید، نیاز به ویزای کار این کشور دارید. شما باید بدانید که ایتالیا برای اعطای انواع ویزای کار، طبقه بندی ها و سهمیه بندی های کلی و دقیقی در این خصوص انجام داده است. در این طبقه بندی ها برای حرفه ها و مشاغل مختلف مورد نیاز ایتالیا، سهمیه ای خاص مشخص شده است و در زمان درخواست نباید سهمیه شغل مورد نظر شما پر شده باشد.

 

اما در این میان به دلیل کمبود شدید نیروی کار ماهر در برخی ردیف های شغلی برای اخذ ویزای کار ایتالیا، این محدودیت ها و سهمیه بندی ها از بین می روند. همچنین در صورتی که کارفرمای ایتالیایی با توجه به توانایی های شما برای شما اعلام نیاز کند، در بیشتر مواقع محدودیت های سهمیه ای از بین می رود و در نظر گرفته نمی شود و می توانید راحت تر کارهای مهاجرت به ایتالیا را انجام دهید.

ویزای کار ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

فرآیند درخواست ویزای کار چگونه است؟

شما برای اخذ ویزای کار در ایتالیا باید ابتدا توسط یک کارفرمای ایتالیایی تایید شده و معرفی شوید. سپس این کارفرما باید در ادارات محلی مربوط به امور مهاجرت و در قسمت Prefettura برای شما ویزای کار درخواست کند. سایت وزارت کشور ایتالیا اطلاعات بیشتر و دقیق تری در خصوص این درخواست کارفرمای ایتالیایی و شکل آن می دهد.

 

از آنجا که بررسی درخواست ها برای ویزای کار در ایتالیا به صورت محلی و منطقه ای است، ممکن است اسناد و مدارک مورد نظر برای هر منطقه برای اخذ ویزای کار ایتالیا با توجه به نوع کار تفاوت داشته باشد.

 

حال و در صورت تایید در Prefettura، اداره مورد نظر به کنسولگری ایتالیا یا سفارت ایتالیا در کشور شما اطلاع می دهد که درخواست اخذ ویزای شما می تواند پیش برود و بررسی نهایی شود. تمام اسناد ارسال شده از طرف شما به وسیله کارفرما قبلا به اداره محلی داده شده است و در صورت تایید این اسناد برای سفارت و کنسولگری ایتالیا در کشور شما به صورت الکترونیکی ارسال می شود. بنابراین نیازی به ارائه تکراری اسناد و مدارک از طرف شما به سفارت وجود ندارد.

 

حال سفارت یا کنسولگری به شما یک ویزا می دهد که معمولا ۶۰ روز اعتبار دارد و روند تمدید آن به وسیله کارفرما و با توجه به شرایط کاری شما قابل انجام است. شما از روز تایید اخذ ویزای کار این کشور تا شش ماه فرصت دارید تا با مراجعه به سفارت ایتالیا در کشور خود نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. اطلاعات بیشتر و بهتر در این خصوص را می توانید در وب سایت مهاجرت اتحادیه اروپا و EURES پیدا کنید.

((( مقاله پیشنهادی: تحصیل در ایتالیا )))

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn
مهاجرت

مطالب تصادفی

مهاجرت از شرکت کاربین

درخواست مشاوره رایگان

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به مجارستان

اگر با کشورهایی که امروزه شرایط خوبی را برای مهاجرت ایرانیان فراهم کرده‌اند آشنایی داشته باشید حتما می‌دانید که مجارستان یکی از این کشورها به

بیشتر
کار در رومانی
کار در رومانی

کشور رومانی در سال‌های اخیر نرخ زادوولد پایینی را تجربه کرده است. این عامل و برخی عوامل سیاسی و اقتصادی دیگر به کمبود نیروی کار

بیشتر
کار در ترکیه
کار در ترکیه

کار در ترکیه باتوجه‌به شرایط کاری مناسب و متنوع، متقاضیان زیادی دارد. کشور ترکیه جزء هفتمین کشورهای برتر دنیا برای کارگران بین‌المللی باتوجه‌به آخرین گزارش‌های

بیشتر