جاب آفر آمریکا

اگر به عنوان یک تبعه خارجی به دنبال زندگی در ایالات متحده هستید، کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند دریافت جاب آفر آمریکا و ویزای کار این کشور می تواند برای شما مفید باشد. در مقاله پیش رو به شما خواهیم گفت چگونه از یک کارفرمای آمریکایی جاب آفر دریافت کنید. برای آشنایی با مراحل انجام این کار و دریافت ویزای کاری آمریکا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

آشنایی با جاب آفر آمریکا

در حالی که ایالات متحده سیاست های مهاجرتی نسبتاً سختی دارد، شما همچنان می توانید با کمی تلاش و پشتکار رویای خود را محقق کنید. کشورهای مختلف آداب و رسوم و مقررات متفاوتی برای استخدام نیروی کار خارجی دارند. بنابراین، یافتن کار در ایالات متحده آمریکا مانند یافتن کار در کشور شما نخواهد بود. از آنجایی که دولت ایالات متحده فرصت های متعددی را برای دریافت ویزا فراهم کرده اند، مطمئناً شناسایی بهترین گزینه برای شما می تواند چالش برانگیز باشد. اما با آگاهی از تمام گزینه های موجود، روش های درخواست و عزم قوی، می توانید در این کشور شغل مناسبی پیدا کنید.

رایج ترین راه برای رسیدن به این هدف، جستجوی کار و دریافت جاب آفر آمریکا، از کشور خود است. جاب آفر به معنی داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرما مستقر در کشور مقصد است. هنگامی که شما یک پیشنهاد شغلی دارید، کارفرما درخواستی را برای حمایت از درخواست ویزای شما به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال می کند؛ به این ترتیب می توانید به راحتی ویزای کار ایالات متحده را دریافت کنید. برخی از ایالت های محبوب برای کار در این کشور عبارتند از هاوایی، کالیفرنیا، کلرادو، نیوهمپشایر، فلوریدا و نیویورک.

آشنایی با جاب آفر آمریکا

روش های دریافت جاب آفر آمریکا

هنگامی که قصد مهاجرت به آمریکا و کار در آن را دارید، چندین راه برای دریافت جاب آفر و ویزای کاری این کشور وجود دارد که در این قسمت از مقاله بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

جستجو در سایت های کاریابی

به طور معمول، قبل از اینکه بتوانید برای کار به ایالات متحده بیایید، به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید. مگر اینکه در حال تحصیل در این کشور باشید. این بدان معنی است که باید از کشور خود شغل مناسبی در ایالات متحده پیدا کنید و برای آن درخواست دهید. برای این کار می توانید کارفرمایان آمریکایی را در صنعت و حرفه خود جستجو کنید. اینترنت بزرگترین منبع اطلاعات برای جویندگان کار در آمریکا است و اگر خوش شانس باشید می توانید جاب آفر آمریکا را به صورت آنلاین دریافت کنید. شما می توانید به بزرگترین وب سایت های کاریابی، مانند Indeed و Monster، بدون توجه به اینکه در حال حاضر در کجای جهان زندگی می کنید، دسترسی داشته باشید. هر روزه تعداد بیشماری آگهی استخدامی در این سایت ها اطلاع رسانی می شوند که ممکن است متناسب با شرایط و تخصص شما باشد.

 

ثبت نام در لینکدین

یکی از بهترین راه های دریافت جاب آفر آمریکا، داشتن یک حساب کاربری در لینکدین است. لینکیدن یک شبکه مجازی جهانی است که افراد در آن کسب و کار و مهارت های خود را برای دیگران توضیح می دهند. بسیاری از کارفرمایان در سراسر دنیا برای پیدا کردن نیروی کار متخصص و ماهر به این پلت فرم مراجعه می کنند. بنابراین پروفایل لینکدین شما می تواند یک رزومه کامل از شخصیت و مهارت های شما باشد. در نوشتن پروفایل خود دقت کنید؛ بهتر است آن را بدون اغراق و زیاده گویی تنظیم کنید. اشاره به مهارت ها، مدارک دریافتی، تجربه کاری و البته موفقیت های کسب شده می تواند نظر کارفرمایان مختلف در سراسر جهان را به خود جذب کند.

یکی از بهترین راه های دریافت جاب آفر آمریکا، داشتن یک حساب کاربری در لینکدین است.

ایجاد شبکه ارتباطی

از مرسوم ترین روش های دریافت جاب آفر آمریکا، ایجاد یک شبکه ارتباطی قوی است. اکثر مشاغل مهم و با درآمد بالا، آگهی نمی شوند. کارفرمایان ترجیح می دهند موقعیت های کاری عالی و حساس را در اختیار آشنایان یا افرادی که توسط دوستان و کارمندان آن ها معرفی می شوند، قرار دهند. بنابراین اگر می توانید، از اقوام و دوستان خود که در ایالات متحده مشغول به کار هستند، بخواهید شما را به کارفرمایان مختلف معرفی کنند.

علاوه بر این اگر شرکتی قبلاً افرادی را از کشور شما استخدام کرده باشد، احتمال دارد که دوباره این کار را انجام دهد. می توانید با ایرانیانی که اکنون در ایالات متحده کار می کنند، ارتباط برقرار کنید و ببینید برای چه شرکت هایی کار می کنند. اگر شخصا افراد خاصی را نمی‌ شناسید که در این کشور مشغول به کار باشند، سعی کنید آن ها را در لینکدین جستجو کنید. البته خاطرتان باشد در این بین افراد سودجو نیز زیاد پیدا می شوند که با وعده پیدا کردن شغل مناسب، از شما درخواست پول هنگفت می کنند؛ بنابراین به هر کسی اعتماد نکنید.

 

مراجعه به شرکت های کاریابی بین المللی

اگر با هیچ یک از روش های بالا موفق به دریافت جاب آفر آمریکا نشدید، بهتر است از شرکت های کاریابی بین المللی برای رسیدن به هدف خود کمک بگیرید. درواقع مطمئن ترین روش برای پیدا کردن کار در کشورهای دیگر به ویژه ایالات متحده آمریکا، مراجعه به موسسات کاریابی مجاز است. این موسسات معمولا یک گروه باتجربه، تشکیل شده از مشاورین و وکلای مهاجرتی مجرب دارند که می توانند فرآیند مهاجرت کاری شما را راحت تر کنند. آن ها با کارفرمایان بسیاری در کشورهای مختلف در ارتباط هستند و بنا بر توافقات انجام شده نیروی کار حرفه ای و متخصص برای آن ها پیدا می کنند.

البته مراقب آژانس های کاریابی کلاهبرداری باشید که ادعا می کنند بدون داشتن شرایط خاصی می توانند برای شما شغلی در ایالات متحده پیدا کنند. هرگز مبلغی را بدون تحقیق، به یک آژانس کاریابی نامعتبر پرداخت نکنید.

اهمیت رزومه در دریافت جاب آفر آمریکا

برای مجاب کردن کارفرمایان و دریافت جاب آفر آمریکا، لازم است یک رزومه و نامه پوششی قوی داشته باشید. برای این کار بهتر است رزومه و نامه پوششی خود را به سبک آمریکایی تهیه و تنظیم کنید. زیرا در این صورت کارفرما متوجه می شود که شما تحقیقات خود را در مورد چگونگی یافتن شغل در ایالات متحده کامل کرده اید و برای انتقال به یک محیط کاری آمریکایی مشکل چندانی نخواهید داشت.

نکات مهمی که در نوشتن رزومه باید به آن ها توجه کنید به شرح زیر است:

خاطرتان باشد برای هر موقعیت شغلی که درخواست می کنید، باید نامه پوششی و رزومه خود را ویرایش کنید. هر فهرست شغلی را به دقت بخوانید و مهارت های خاصی را که در لیست ذکر شده است در رزومه و نامه پوششی خود بگنجانید. بهتر است مهارت ‌ها یا تجربه ‌هایی را که به آن شغل خاص مرتبط نیستند را حذف کنید.

به رزومه و نامه پوششی خود به عنوان ابزار بازاریابی نگاه کنید. شما اساساً خدمات خود را به کارفرما می فروشید؛ بنابراین به آن ها نشان دهید که به حضور شما در تیمشان نیاز دارند. در مورد هر کارفرما به طور کامل تحقیق کنید و از اطلاعات حاصل از تحقیقات، در نامه حمایتی خود استفاده کنید. افزایش آگاهی به کارفرما ثابت می کند که شما درک کاملی از کسب و کار او دارید.

اهمیت رزومه در دریافت جاب آفر آمریکا

نکات مهم برای دریافت جاب آفر آمریکا

بسیاری از کارفرمایان در ایالات متحده به سادگی به درخواست ها پاسخ نمی دهند؛ بنابراین بهتر است پس از یک یا دو هفته درخواست های خود را پیگیری کنید. اگر پیگیر باشید، ممکن است شرکت تصمیم بگیرد با شما مصاحبه کند. اگر هیچ پاسخی برای پیگیری درخواست خود دریافت نمی ‌کنید، بیش از یک بار در هفته با کارفرما تماس نگیرید و ایمیل نزنید. اما اگر بعد از یک ماه جوابی داده نشد، بهتر است از پیگیری آن مورد، دست بکشید.

همچنین مطمئن شوید که فرآیند پیدا کردن کار را به موقع شروع کرده اید، زیرا اخذ ویزا می تواند نسبتا طولانی باشد. تایید صلاحیت و دریافت جاب آفر آمریکا، قبل از درخواست ویزای کار و ورود به ایالات متحده، اهمیت بسیاری دارد. بنابراین بهتر است قبل از درخواست، پروسه و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به طور کامل بررسی کنید. می ‌توانید برای بررسی بروزرسانی ‌های فرآیند دریافت ویزا و اطلاع از تحولات قوانین مهاجرت، از مشاورین و وکلای مهاجرتی باتجربه کمک بگیرید. البته همانطور که گفته شد مراقب کلاهبرداری ها باشید. خاطرتان باشد لازم نیست هیچ هزینه ای برای دسترسی به فرم ها پرداخت کنید، اما برای ثبت درخواست ها و دادخواست ها هزینه معقول و مشخصی وجود دارد.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

سوالات متداول

جاب آفر در لغت به معنای پیشنهاد کاری است. افرادی که قصد دارند در ایالات متحده مشغول به کار شوند باید از یک کارفرمای ساکن در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشند.

روش های متفاوتی برای دریافت جاب آفر از یک کارفرمای آمریکایی وجود دارد که محبوب ترین آن ها عبارتند از: جستجوی آنلاین کارفرما، ثبت نام در لینکدین، تشکیل شبکه ارتباطی و در نهایت مراجعه به موسسات بین المللی مجاز کاریابی

برای مجاب کردن کارفرمایان و دریافت جاب آفر آمریکا، لازم است یک رزومه و نامه پوششی قوی داشته باشید. نوشتن یک رزومه به سبک آمریکایی می تواند شانس شما را برای دریافت پیشنهاد کاری بیشتر کند.

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها وسوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>