1. کاربین
  2. مهاجرت کاری به کانادا
  3. جاب آفر آتلانتیک کانادا
جاب آفر آتلانتیک کانادا

برنامه مهاجرت آتلانتیک راهی مطمئن برای دریافت اقامت دائم کانادا، برای نیروی کار ماهر خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی است که می خواهند در یکی از ۴ استان این منطقه یعنی نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد یا نیوفاندلند و لابرادور، کار و زندگی کنند. این برنامه به کارفرمایان کمک می کند تا نامزدهای واجد شرایط را برای مشاغلی که نتوانسته اند به صورت محلی پر کنند، استخدام کنند. اما برای مهاجرت با برنامه جاب آفر آتلانتیک کانادا، باید چه شرایطی داشته باشیم و چگونه می توان این کار را انجام داد؟ برای رسیدن به جواب سوالات خود در این زمینه، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

آشنایی با جاب آفر آتلانتیک کانادا

منطقه آتلانتیک از جمله مناطقی در کانادا است که به دلیل جمعیت کم و میانسان، شدیدا به جذب نیروی کار ماهر احتیاج دارد. در سال 2010، این منطقه از حدود 3 درصد تازه وارد به کانادا استقبال کرد، در سال 2016، این میزان به 5 درصد افزایش یافت. از این رو دولت فدرال کانادا برنامه آزمایشی تحت عنوان مهاجرت به اقیانوس اطلس (AIP) در سال 2017 را به عنوان ابزاری برای ساماندهی مهاجرین به منطقه راه اندازی کرد. از آن زمان، درخواست برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

برنامه مهاجرت آتلانتیک کانادا یا همان AIP از زمان معرفی خود در سال 2017 رشد قابل توجهی داشت و به سرعت به گزینه ای امیدوارکننده برای علاقه مندان به زندگی در کانادا تبدیل شده است. AIP به متقاضیان مهاجر با پیشنهاد شغلی اجازه می دهد تا برای دریافت اقامت دائم کانادا در این منطقه درخواست دهند. از زمان معرفی آن، استان های اقیانوس اطلس به طور فزاینده ای قادر به پر کردن سهمیه های مهاجرتی AIP بوده اند و هر سال از حدود 6000 تازه وارد استقبال می کنند. به دلیل موفقیت AIP، این برنامه در اوایل سال 2022 به یک برنامه دائمی برای جذب مهاجرین ماهر تبدیل شد.

با استفاده از این برنامه کارگران ماهر می توانند برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا نامزد شوند و به سرعت از طریق فرآیند مهاجرت استانی در این منطقه ساکن شوند.

آشنایی با جاب آفر آتلانتیک کاناد

شرایط لازم برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا

همان طور که گفته شد این برنامه کارفرما محور است و برای کمک به کارفرمایان منطقه آتلانتیک طراحی شده تا نامزدهای واجد شرایط را برای مشاغلی که قادر به پر کردن آن ها به صورت محلی نیستند، استخدام کنند. بنابراین برای مهاجرت از این طریق باید از یک کارفرمای تعیین شده، پیشنهاد شغلی مناسبی دریافت کنید. البته برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:


۱. اخیراً از یک موسسه معتبر پس از دوره متوسطه در آتلانتیک کانادا، فارغ التحصیل شده باشید.
۲. یک نیروی کار ماهر و متخصص در مشاغل مورد نیاز باشید.


البته به غیر از این دو مورد باید شرایط دیگری نیز داشته باشید که عبارتند از:


• داشتن تحصیلات مرتبط با موقعیت شغلی مورد نظر
• داشتن تجربه کاری مرتبط با موقعیت شغلی مورد نظر
• داشتن مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی با توجه به نیاز کارفرما


البته این شرایط باتوجه به موقعیت کاری می تواند متفاوت باشد. متقاضیان جاب آفر اتلانتیک کانادا، می توانند با مراجعه به سایت های استانی این منطقه یعنی نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد، از موقعیت های کاری که کارفرمایان تحت برنامه AIP منتشر کرده اند، مطلع شوند.

شرایط لازم برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا

فرآیند مهاجرت از طریق جاب آفر آتلانتیک کانادا

برای مهاجرت به آتلانتیک کانادا از طریق جاب آفر لازم است مراحل زیر را قدم به قدم پشت سر بگذارید:

مرحله اول: دریافت مدرک زبان معتبر
شما باید در یکی از آزمون زبان های معتبر شرکت کنید و نتایج را همراه با درخواست خود ارسال کنید. حتی اگر در کانادا تحصیل کرده اید باید این کار را انجام دهید.

 

مرحله دوم: ارزیابی مدارک تحصیلی
اگر در خارج از کانادا تحصیل کرده باشید، به گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) نیاز دارید. این گزارش نشان می دهد که تحصیلات شما در سیستم آموزشی کانادا چه ارزشی دارد.

مرحله سوم: اثبات تمکن مالی
برای مهاجرت از طریق جاب آفر آتلانتیک کانادا به گواهی تمکن مالی احتیاج دارید. درواقع باید ثابت کنید وقتی به کانادا می‌ رسید، پول کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده را دارید.

مرحله چهارم: آماده کردن اسناد دیگر
باتوجه به موقعیت کاری ممکن است به مدارک دیگری نیز نیاز داشته باشید. برای بررسی تمام مدارک مورد نیاز می توانید از چک لیست موجود در راهنمای برنامه استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه اسناد را آماده کرده اید.

بعد از طی کردن تمام مراحل، می توانید درخواست خود را برای مهاجرت به آتلانتیک شروع کنید.

برای مهاجرت از طریق جاب آفر آتلانتیک کانادا به گواهی تمکن مالی احتیاج دارید.

ویژگی های شغل پیشنهادی برای مهاجرت به آتلانتیک کانادا

برای اینکه بتوانید از طریق برنامه جاب آفر آتلانتیک کانادا به این منطقه مهاجرت کنید، شغل پیشنهادی شما نیز باید ویژگی های خاصی داشته باشد که به شرح زیر است:

  1. پیشنهاد کار باید تمام وقت باشد.
  2. پیشنهاد کار باید غیر فصلی باشد؛ به این معنی که شما در تمام طول سال باید شغل و حقوق ثابت داشته باشید.
  3. برای پیشنهادهای شغلی دسته 0، 1، 2 یا 3 NOC 2021 TEER، کارفرما باید شغلی را پیشنهاد دهد که حداقل 1 سال بعد اقامت شما ادامه داشته باشد.
  4. برای پیشنهادات شغلی رده NOC 2021 TEER 4، کارفرما باید شما را به صورت دائم استخدام کند
  5. پیشنهاد شغلی نمی تواند از سوی شرکتی ارائه شود که شما (متقاضی) یا همسر یا شریک قانونی شما مالک اکثریت آن باشند.
  6. شغل باید در همان سطح مهارت یا بالاتر از تجربه کاری باشد که شما را برای این شغل واجد شرایط می کند، مگر اینکه از یک موسسه معتبر پس از دوره متوسطه در آتلانتیک کانادا فارغ التحصیل شده باشید.

برای موفقیت در برنامه مهاجرت AIP و دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا، مطمئن شوید که حتما شرایط استخدام ذکر شده در طبقه بندی ملی مشاغل را برآورده می کنید. شما باید فرم درخواست پیشنهاد استخدام به یک تبعه خارجی را امضا کنید و یک کپی برای سوابق خود نیز نگه دارید. هنگامی که قصد دارید برای درخواست اقامت دائم خود اقدام کنید، به این فرم نیاز خواهید داشت.

ویژگی های شغل پیشنهادی برای مهاجرت به آتلانتیک کانادا

تجربه کاری مورد نیاز برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا

همان طور که گفته شد برای دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما در آتلانتیک باید سابقه کار داشته باشید. سابقه کاری شما باید شرایط زیر را داشته باشد:


۱. در پنج سال گذشته، شما باید حداقل ۱۵۶۰ ساعت کار کرده باشید. برای محاسبه ساعت کار، نکات زیر در نظر گرفته می شود:
• ساعات کاری که خوداشتغال بودید محاسبه نمی شود
• کارآموزی داوطلبانه یا بدون دستمزد به حساب نمی آید
• تمام ساعات مشاغل پاره وقت و تمام وقت محاسبه می شود
• فقط ساعات کاری که بابت آن حقوق دریافت کرده اید محاسبه می شود
• تا زمانی که ساعات کاری از حد مجاز فراتر نرود، می توانید تجربه کاری کسب شده در حین تحصیل را نیز محاسبه کنید.


2. مهارت شما باید در یکی از دسته ‌بندی‌ های ملی شغلی کانادا (NOC) باشد. دسته بندی مشاغل کانادا به صورت زیر است:
• TEER 0: مشاغل مدیریتی مانند مدیران رستوران، مدیران معدن و سایر مشاغل مدیریتی
• TEER 1: مشاغل حرفه ای که معمولاً نیاز به مدارک دانشگاهی دارند، مانند پزشکی، دندانپزشکی یا مشاغل مهندسی
• TEER 2: مشاغل فنی و مهارتی که به حداقل 2 سال کالج یا کارآموزی نیاز دارند، یا مشاغلی با مسئولیت های نظارتی یا ایمنی مانند افسران پلیس و آتش نشان ها
• TEER 3: مشاغل فنی و مهارتی که به کمتر از 2 سال کالج و کارآموزی یا بیش از 6 ماه آموزش در حین کار، نیاز دارند.
• TEER 4: مشاغل متوسطی که معمولاً مستلزم داشتن مدرک دبیرستان و چندین هفته آموزش خاص شغلی هستند، مانند قصابی های صنعتی، رانندگان کامیون برای مسیرهای طولانی و یا پیش خدمت رستوران ها

 
تجربه کاری مورد نیاز برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا

مدرک زبان مورد نیاز برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا

برای مهاجرت از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک، باید مهارت های زبانی خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی ثابت کنید. برای این کار باید در آزمون های زبان تایید شده شرکت کنید. این آزمون ها توانایی های شما در نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن نشان می دهد. آزمون زبان های معتبر برای دریافت جاب آفر آتلانتیک کانادا عبارتند از :

به طور کلی متقاضی باید برای شرکت در آزمون زبان و دریافت مدرک معتبر برنامه ریزی کند و حداقل الزامات زبان مورد نیاز برای پیشنهاد شغلی خود را برآورده نماید. زیرا هنگام درخواست، باید نتایج آزمون را در فرم مربوطه درج کند. در صورت نداشتن نتیجه آزمون، درخواست قطعا رد می شود. خاطرتان باشد بین زمان آزمون تا درخواست مهاجرت نباید بیشتر از دو سال فاصله باشد.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

سوالات متداول

جاب آفر آتلانتیک کانادا به معنی داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی در منطقه آتلانتیک این کشور است.

شما باید اخیراً از یک موسسه معتبر در آتلانتیک کانادا، فارغ التحصیل شده باشید یا یک نیروی کار ماهر و متخصص در مشاغل مورد نیاز باشید. البته داشتن مهارت زبانی انگلیسی یا فرانسوی و تجربه کاری مرتبط نیز اهمیت دارد.

با این برنامه مهاجرتی می توانید در یکی از چهار استان آتلانتیک یعنی نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد، مستقر شوید.

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها وسوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>