جاب آفر دبی

جالب است که بدانید با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۳، علاقه مردم سراسر جهان برای مهاجرت کاری به دبی همچنان در حال افزایش است و روزانه افراد بسیاری برای ورود به این شهر مدرن عربی درخواست می دهند. این علاقه ممکن است با وعده وجود آفتاب در تمام طول سال، درآمد معاف از مالیات، بسته های حقوقی سخاوتمندانه، هتل های ۷ ستاره و سواحل عالی ارتباط داشته باشد. اما دلیل هر چه که باشد، دبی پتانسیل برآورده کردن تمام رویاهای متقاضیان ورود به آن را دارد. این موضوع که از کجا شروع کنیم و چگونه جاب آفر دبی را دریافت کنیم، سوال اکثر مهاجرینی است که با هدف مهاجرت کاری قصد ورود به امارات متحده عربی را دارند. نگران نباشید، راهنمای پیش رو برای کمک به شما آماده شده است. در ادامه مقاله به شما خواهیم گفت چگونه می توانید در این شهر پرهیجان و آینده دار، شغل مناسبی برای خود پیدا کنید.

فهرست مطالب

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

آشنایی با بازار کار و جاب آفر دبی

پس از چند سال پرتلاطم و درگیری با بیماری همه گیر کرونا، بازار کار کشورهای مختلف از جمله دبی مانند قبل به دوران پرجنب ‌و جوش خود برگشته است. طبق بررسی های انجام شده در امارات متحده عربی، امروزه بازار کار دبی بسیار متنوع شده است، به این معنی که صنایع مختلف مانند فناوری اطلاعات، بازاریابی، تبلیغات و مهمان داری، به دنبال کارمندان بیشتری هستند و آماده اند تا با استخدام نیروی کار خارجی شکاف به وجود آمده را پر کنند. البته بازار کار موقعیت‌ های شغلی برتر مانند دانشمندان داده، مهندسین معدن، پتروشیمی، سازه و …، نیز همچنان داغ است. بنابراین، اگر به دنبال شغلی در صنایع مختلف دبی هستید، شانس زیادی برای موفقیت دارید.

اما همان طور که می دانید برای ورود به بازار کار دبی، نیاز به یک حامی و پشتیبان دارید تا تمام مسئولیت استخدام شما را برعهده بگیرد. به عبارت دیگر بدون داشتن جاب آفر نمیتوان به عنوان نیروی کار وارد بازار کار این منطقه شد. جاب آفر دبی همان نامه دعوت به کار است که باید از یک کارفرمای ساکن در این شهر ایالات متحده عربی دریافت کنید تا بتوانید به عنوان نیروی کار خارجی وارد آن شوید.

آشنایی با بازار کار و جاب آفر دبی

روش های دریافت جاب آفر دبی

خوشبختانه امروزه راه های بسیاری برای پیدا کردن یک کارفرما در دبی وجود دارد که در صورت داشتن اطلاعات کامل می توانید به راحتی این کار ار انجام دهید. تعدادی از بهترین و مرسوم ترین روش های جستجوی کار در دبی به شرح زیر است:

۱. ثبت نام در پورتال های شغلی

می توانید در پورتال های شغلی ثبت نام کنید و یک حساب کاربری رایگان به نام خود ایجاد کنید. در دبی پورتال های شغلی دولتی و خصوصی بسیاری وجود دارد که به صورت روزانه موقعیت های شغلی موجود را آگهی می کنند. تعدادی از آن ها ممکن است برای ارائه خدمات اضافی همچون سفارشی سازی رزومه، هزینه ای دریافت کنند. اما در حالت عادی برای ثبت نام نیاز به پرداخت هزینه ندارید. پس از ثبت نام، به دنبال موقعیت های شغلی خالی باشید و بر اساس آن ها درخواست دهید.


همچنین می توانید در بخش مشاغل وب سایت سازمان هایی که می خواهید به آن ها بپیوندید ثبت نام کنید. نهادهای دولتی فدرال و محلی در وب سایت خود فرصت های شغلی موجود را اعلام می کنند؛ می توانید از این طریق نیز درخواست کار خود را ثبت کنید.

۲. جستجو در نمایشگاه های کار

هرساله چندین نمایشگاه کار در امارات برگزار می شود. این نمایشگاه ها فرصت خوبی برای جویندگان کار و متقاضیان جاب آفر دبی فراهم می کنند تا با سازمان های شرکت کننده، نقش ها و موقعیت های شغلی آن ها بیشتر آشنا شوند. این فرصت ویژه برای افرادی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند عالی است، زیرا به آن ها کمک می کند تا در مورد آینده شغلی خود و صنعتی که می توانند در آن ایفای نقش کنند، تصمیم بگیرند. نمایشگاه های کار همچنین فرصت شبکه سازی را برای جویندگان کار فراهم می کند.

۳. جستجو کار در روزنامه های محلی دبی

روزنامه ها و نشریات محلی معمولا فرصت های شغلی موجود در سطح شهر و کشور را در بخش آگهی های خود به چاپ می رساند. خوشبختانه امروزه این روزنامه ها، هم به صورت چاپی و هم به صورت آنلاین، قابل دسترسی هستند. فرصت های شغلی در هر دو نسخه آنلاین و چاپی درج می شود. بنابراین اگر در دبی حضور فیزیکی ندارید می توانید با مراجعه به سایت روزنامه های محلی به بخش آگهی های کار دسترسی پیدا کنید و برای دریافت جاب آفر دبی با کارفرمایان مختلف ارتباط برقرار کنید.

جستجو کار در روزنامه های محلی دبی

۴. ارسال رزومه برای آژانس های استخدام در دبی

شما می توانید رزومه خود را برای آژانس های استخدام دارای مجوز در امارات متحده عربی ارسال کنید. در صورت وجود فرصت شغلی مناسب با شرایط و علایق شما، آژانس با شما تماس خواهد گرفت. وزارت منابع انسانی امارات مجوز آژانس های استخدام را فقط به شهروندان امارات می دهد.


متقاضیان جاب آفر دبی ملزم به پرداخت پول به هیچ آژانس کاریابی نیستند زیرا مسئولیت پرداخت چنین هزینه هایی در امارات متحده، بر عهده کارفرمایان است. در صورت نیاز می توانید برای بررسی شرکت های دارای مجوز یا طرح شکایت به پورتال وزارتخانه منابع انسانی امارات متحده عربی مراجعه کنید.


همچنین شما می توانید با کمک گرفتن از موسسات کاریابی مجاز که در داخل کشور مبدا (ایران) وجود دارد، برای پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب اقدام کنید. کمک گرفتن از این موسسات می تواند سرعت کاریابی شما را چندین برابر افزایش دهد.

 
 

۵. ایجاد حساب کاربری در لینکدین

همان طور که می دانید لینکدین بزرگترین پلتفرم شغلی در سراسر جهان است که متخصصین و کارفرمایان را به یکدیگر وصل می کند. می توانید با ساخت یک اکانت حرفه ای در لینکدین و معرفی دقیق مهارت های خود، نظر کارفرمایان ساکن در دبی را به خود جلب کنید. فرصت های شغلی موجود در لینکدین در اکثر مواقع بسیار تخصصی و حرفه ای است. روش های گفته شده در بالا می تواند به شما کمک کند در مدت زمان کوتاه تری، به امارات متحده عربی و دبی مهاجرت کنید.

متقاضیان جاب آفر دبی ملزم به پرداخت پول به هیچ آژانس کاریابی نیستند

نکات مهم در مورد دریافت جاب آفر دبی

برای موفقیت در این مسیر تنها داشتن اطلاعات کافی نیست شما باید با مهارت تمام از این اطلاعات استفاده کنید و نظر کارفرمایان را به خود جلب نمایید. برای این کار هنگام درخواست به نکات زیر توجه داشته باشید:

  1. شبکه ارتباطی خود را رشد دهید
  2. همیشه رزومه خود را به روز نگه دارید
  3. در مورد پتانسیل درآمد خود واقع بین باشید
  4. یک رزومه و نامه پوششی قوی و صادقانه بنویسید
  5. در جستجوی کار کوشا باشید و هرگز در میانه راه تسلیم نشوید
  6. اطلاعاتتان را در مورد زمینه کاری خود همواره به روز نگه دارید و در پی کسب تجربیات جدید باشید
  7. سعی کنید حتما زبان عربی یاد بگیرید؛ همیشه مسلط بودن به زبان محلی کشور مقصد مزیت بزرگی محسوب می شود.
  8. اطلاعات عمومی خود را در مورد منطقه، نظام ارزشی، اجتماعی و فرهنگی امارت متحده عربی افزایش دهید.
  9. قبل از قبول درخواست شناسه ایمیلی را که از آن پیشنهاد شغلی دریافت کرده اید بررسی کنید تا در دام کلاهبرداران نیافتید.
  10. اگر شرکت استخدام کننده یا آژانس کاریابی برای پردازش ویزا یا آزمایش پزشکی از شما درخواست پول کرد پرداخت نکنید؛ زیرا انجام این کارها هزینه ای ندارد.
نکات مهم در مورد دریافت جاب آفر دبی

مزیت های دریافت جاب آفر دبی

موقعیت دبی به عنوان نقطه ملاقات تجارت جهانی، آن را به مکانی منحصر به فرد برای زندگی و کار تبدیل کرده است. ترکیب شرق و غرب به ساکنان دبی این فرصت را می ‌دهد تا با مردم سراسر جهان ارتباط داشته باشند، از فروشگاه‌ ها و تفریحات بینظیر لذت ببرند و در صورت پیدا کردن شغل، درآمد قابل توجهی داشته باشند.
برخی از مزایای کلیدی دریافت جاب آفر دبی عبارتند از:
• درآمد معاف از مالیات
• زندگی شبانه پر جنب و جوش
• سیستم بهداشتی و درمانی خوب و باکیفیت
• وجود آپارتمان ها و خانه های لوکس برای زندگی
• در دسترس بودن مجموعه وسیعی از امکانات رفاهی و اجتماعی
• امکان دریافت اقامت برای سایر اعضای خانواده در صورت داشتن قرارداد کاری
بنابراین می توان گفت تلاش برای یافتن یک موقعیت شغلی در دبی، ارزش بسیاری دارد.

مزیت های دریافت جاب آفر دبی

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

سوالات متداول

جاب آفر دبی به معنی داشتن یک پیشنهاد کاری از کارفرمای ساکن در این متاشهر عربی است. بدون داشتن دعوت نامه نمی توان به عنوان نیروی کار وارد دبی شد.

همان طور که در طول مقاله گفته شد روش های متعددی برای دریافت جاب آفر از کارفرمایان دبی وجود دارد که مرسوم ترین آن ها عبارتند از: ثبت نام در پورتال های شغلی، جستجو در نمایشگاه های کار، جستجو کار در روزنامه های محلی دبی، ارسال رزومه برای آژانس های استخدام در دبی و ایجاد حساب کاربری در لینکدین

بله، در صورت داشتن قرارداد کاری می توانید برای اعضای درجه یک خانواده مانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز مجوز اقامت دبی را دریافت کنید.

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها وسوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>