جاب آفر امارات

یکی از مشاغلی که همیشه متقاضی زیادی در کشورهای مختلف داشته، رشته پزشکی و زیرشاخه‌های مربوط به آن است. این تقاضا پس از همه‌گیری کرونا در بسیاری از کشورها چندبرابر شده؛ به همین دلیل مهاجرت کاری پزشکان و افراد شاغل در زیررشته‌های آن، بیش از گذشته اتفاق می‌افتد. بااین‌وجود، لازمه مهاجرت کاری و اشتغال در یک کشور دیگر، این است که از فرصت‌های شغلی در آن کشور مطلع باشید، اگر شما پزشک هستید، باید از جاب آفر امارات برای رشته پزشکی مطلع باشید و بدانید چگونه می‌توانید استخدام شوید.

 

البته اطلاع از جاب آفرها کار ساده‌ای نیست. شما برای اینکه بتوانید شغل موردنظر خود را پیدا کنید، لازم است تا از یک بانک اطلاعاتی قوی و تیم کاریابی حرفه‌ای کمک بگیرید. مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین یکی از گزینه‌هایی است که به‌واسطه ارتباط با کمپانی‌های بین‌المللی کاریابی می‌تواند شما را در این امر یاری کند. برای آن که بدانید آیا جایی برای شما در امارات هست یا خیر و چگونه می‌توانید شانس پذیرش خود را افزایش دهید، با ما همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

یکی از مشاغلی که همیشه متقاضی زیادی در کشورهای مختلف داشته، رشته پزشکی و زیرشاخه‌های مربوط به آن است.

آنچه خواهید خواند:

زیرشاخه‌های رشته پزشکی در امارات کدام هستند؟

زمانی که کلمه پزشکی به میان می‌آید آنچه به ذهن متبادر می‌شود، افرادی هستند که بیماران را معاینه کرده و بیماری آنان را درمان می‌کنند. حیطه کاری این افراد بسیار گسترده است و از کودکان تا سالمندان، از ارتوپدی تا چشم و مغز گستردگی دارد. این گروه باید سال‌ها تحصیل‌کرده باشند تا بتوانند بیماران را درمان کنند.


البته این تنها شاخه از علم پزشکی و طبابت نیست. در واقع جاب آفر امارات تنها شامل این گروه نمی‌شود. طیف وسیعی از افراد در مشاغل مرتبط با پزشکی وجود دارند که می‌توانند در امارات مشغول به کار شوند. پرستاران، مشاوران، مدیریت بیمارستان، معاون اداری، دستیار فیزیوتراپیست، مدیر بالینی، پرستار اتاق عمل، مدیر پرستاری، منشی، امدادگر، فیزیوتراپیست، دستیار آزمایشگاه، دندانپزشک و دستیار او، متخصص تغذیه، تکنیسین آزمایشگاه، پرستار آسایشگاه و مشاغلی این‌چنینی همه‌وهمه زیرمجموعه رشته پزشکی و طبابت هستند.

زیرشاخه‌های رشته پزشکی در امارات

آیا امارات پذیرای جامعه پزشکان است؟

البته باید بدانید که پیش از شیوع کرونا، کشور امارات یکی از کشورهایی بود که پرستاران و پزشکان بسیاری را استخدام و جذب می‌کرد. زیرساخت‌های این کشور بسیار پیشرفته است و پزشکان می‌توانند با خیال راحت از جاب آفر امارات بهره ببرند و در این مجموعه ها فعالیت کنند. این روزها هم این حوزه کاری توانسته خط مقدم رشته‌هایی باشد که امارات در پی جذب متخصصین آن است، البته کرونا در این افزایش چشمگیر بی تأثیر نبوده؛ اما باید بدانید سازمان‌هایی که در حیطه مراقبت‌های بهداشتی در این کشور فعالیت می‌کنند، هم برای پیشرفت خود و هم برای همگام‌سازی کادر درمان با زیرساخت‌های پیشرفته، متقاضی این افراد هستند.

پزشکان می‌توانند با خیال راحت از جاب آفر امارات بهره ببرند

چه مراکزی متقاضی درجه اول شما هستند؟

همیشه فرصت استفاده از جاب آفر امارات برای پزشکانی که متقاضی کار در امارات هستند، پیدا می‌شود. بااین‌وجود باید بدانید که برخی از مراکز بیشترین نیاز را به متخصصان حوزه علم پزشکی دارند. نیروهای مسلح، زندان‌ها و مؤسسات تحقیقاتی از جمله این مراکز محسوب می‌شوند. همچنین خانه‌های سالمندان، خدمات آمبولانس هوایی و حتی دانشگاه‌ها از پزشکان کمک می‌گیرند و آن‌ها را استخدام می‌کنند.

 

شما حتی می‌توانید به‌عنوان ماما، پرستار در قسمت بهداشت روان یا محقق کار پیدا کنید. می‌توانید در مشاغل پرستاری کودکان در مهدکودک‌ها یا پرستاری از سالمندان در خانه‌های سالمندان و حتی مراقبت از افراد در منازل استخدام شوید و در آنجا مشغول به کار باشید. بسته به دانشی که دارید، می‌توانید در مراکز تخصصی مغز و اعصاب یا هر مرکز این‌چنینی استخدام شوید.

همیشه فرصت استفاده از جاب آفر امارات برای پزشکانی که متقاضی کار در این کشور هستند، پیدا می‌شود.

پزشکان در امارات چقدر دستمزد دریافت می‌کنند؟

قبل از اینکه به دنبال جاب آفر امارات برای رشته پزشکی باشید، باید بدانید که میزان میانگین درآمد برای شاغلین در این حرفه در این کشور چه¬قدر است. بر اساس آمار به‌دست‌آمده به‌صورت میانگین یک پزشک در این کشور می‌تواند سالانه نزدیک به ۴۰۰۰۰۰ درهم درآمد داشته باشد. این میزان برای پرستاران نزدیک به ۸۵۰۰۰ درهم در سال خواهد بود. البته برخی از تخصص‌ها در این کشور دستمزد بهتری دارند. به‌عنوان‌مثال افراد شاغل در حوزه زنان و زایمان یا کسانی که از بیماران حاد پرستاری و مراقبت می‌کنند، به طور میانگین درآمد خیلی بالاتری دریافت می‌کنند. بهترین مشاغلی که درآمد بسیار عالی در این کشور دارند، دندانپزشکان هستند که نزدیک به ۱۸۰۰۰۰ درهم سالانه کسب می‌کنند.

بهترین مشاغلی که درآمد بسیار عالی در امارات دارند، دندانپزشکان هستند که نزدیک به ۱۸۰۰۰۰ درهم سالانه کسب می‌کنند.

شرایط جاب آفر کشور امارات در رشته پزشکی

اگر در پی جاب آفر امارات در شاخه پزشکی هستید، حتماً به‌خوبی می‌دانید که باید مدرک آکادمیک در این زمینه داشته باشید. دارابودن مدرک لیسانس در رشته‌هایی مانند زیست‌شناسی، پرستاری و دندانپزشکی یا گواهینامه پایان تحصیلات در رشته پزشکی لازمه این امر است. مدرکی که دارید، باید توسط کشور خودتان تأیید شود و البته حتماً باید ۴ سال نیز سابقه کار داشته باشید. اگر همه این مدارک را تکمیل کرده‎‌اید، نیازمند مجوزی موسوم به DHA هستید که این گواهینامه را بخش مقررات بهداشتی وزارت بهداشت صادر می‌کند. اگر تصمیم دارید تا در این کشور استخدام شوید، باید در آزمون مهارت و ارزیابی شرکت کنید.

برای دریافت این مجوز چه باید کرد؟

شاید تصور کنید با وجود این مجوز، جاب آفر امارات برای مشاغل پزشکی کمی پیچیده شده؛ اما اصلاً این‌گونه نیست. این پروسه شامل چندین مرحله بوده که ما در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد؛ اما لازم است شما نیز برای کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان مرکز کاربین تماس بگیرید:

مراحل دریافت مجوز کار پزشکی در امارات

مرحله اول: تکمیل پروفایل و احراز هویت


برای اینکه در این ارزیابی شرکت کنید، لازم است تا به سایت مراجعه کرده و حساب کاربری برای خود افتتاح کنید. این کار مانند افتتاح حساب در سایت‌ها است. تنها تفاوت این بوده که لازم است مدارکی که ارسال می‌کنید از نظر اعتبار بررسی شوند تا این اطمینان حاصل شود که پروفایلی واقعی تشکیل شده است. به این ارزیابی‌ها PSV و CBT گفته می‌شود.


احراز هویت PSV مربوط به این است که مدارک شما تأیید شود. شما در واقع مدارک خود را ارسال می‌کنید سپس از طرق مختلف بررسی آنها انجام می‌شود. برخی مواقع برای این کار از گروه‌های مختلفی کمک به عمل می‌آید. در واقع با این کار تمامی سوابق کاربران از نظر مدارک تحصیلی و رزومه بررسی شده تا صحت آنها تأیید ‌شود. ارزیابی دیگر تنها برای برخی از رشته‌ها مانند پزشکی، پرستاری و دندانپزشکی است. برای دستیابی به این مجوز باید در یک آزمون شرکت کنید و درصورتی‌که توانستید در آن قبول شوید، از نظر سایت شما در این ارزیابی پیروز شده‌اید.

شرایط جاب آفر کشور امارات در رشته پزشکی

مرحله دوم: خودارزیابی


پس از افتتاح حساب و بررسی مدارک شما، وقت آن است که در یک آزمون شرکت کنید. افتتاح حساب به این دلیل است که پس از پاسخ‌دادن به سؤالات بتوانید نتایج را در این حساب مشاهده کنید. دقت کنید تنها ۳ بار می‌توانید در این آزمون شرکت کنید. اطلاعات نهایی به شما نشان می‌دهد که آیا واجد شرایط شناخته شده‌اید یا خیر. چنانچه واجد شرایط بودید به مرحله بعد خواهید رفت. درصورتی‌که شما واجد شرایط نبودید، می‌توانید در نمایه خود بررسی دستی را انتخاب کنید. برای این کار باید مدارک خود را با یک درخواست ارسال کنید. ۲۰۰ درهم پرداخت کرده و تا ۱۰ روز منتظر نتیجه نهایی باشید.

مرحله سوم: ثبت‌نام حرفه‌ای


برای اینکه بتوانید متقاضی جاب آفر امارات باشید، چنانچه در این سایت ثبت‌نام کرده و مدرک خود را ارسال کرده‌اید، باید در ادامه به‌صورت حرفه‌ای نیز ثبت‌نام کنید تا درخواست شما به طور رسمی بررسی شود. پس از اینکه به قسمت مربوطه رفتید، اطلاعات را ارسال کنید، مدارک را بارگذاری کرده و هزینه‌های درخواستی را بپردازید. اداره مربوطه باتوجه‌به نتایج CBT و PSV اطلاعات شما را بررسی کرده و در نتیجه شما را تأیید یا رد می‌کند.

مرحله چهارم: ارزیابی شفاهی


شما برای کدام جاب آفر کشور امارات اقدام کرده‌اید؟ برخی از این فرصت‎های شغلی نیاز به ارزیابی و مصاحبه شفاهی دارند. در این موارد زمانی برای مصاحبه تعیین می شود و البته شما باید مبلغ مشخص شده را نیز بپردازید. اگر تأیید شوید، مجدداً باید مبلغی را پرداخت کنید و در نهایت می‌توانید مشغول به کار شوید.

کلام پایانی

استخدام در کشورهای مختلف هرکدام نیازمند احراز شرایط و ضوابط خاصی است که با پشت سر گذاشتن آنان می‌توانید به آنچه در سر می‌پرورانید، برسید. کافی است بدانید که چه میزان فرصت شغلی در هر کشوری برای رشته شما وجود دارد تا بتوانید خود را برای گام نهایی آماده کنید. جاب آفر امارات برای مشاغل پزشکی، فرصت‌های زیادی را در حوزه‌های مختلفی مانند پرستاری، پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، مددکاری و رشته‌هایی ازاین‌دست فراهم کرده است. اگر شما نیز در این رشته ها مدرک معتبری دارید، می‌توانید از متخصصان کاربین کمک بخواهید تا بهترین گزینه شغلی را برای شما فراهم کنند.

سوالات متداول

پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، پرستاری، خدمات بهداشت روان، مدیریت بیمارستان و معاون اداری و مشاغلی ازاین‌دست بیشترین فرصت‌ها را دارند.

مراکزی مانند نیروهای مسلح، بیمارستان‌ها، زندان‌ها، مؤسسات تحقیقاتی، خانه‌های سالمندان و مهدهای کودک جزو ارگان‌هایی هستند که نیاز زیادی به جامعه پزشکی دارند.

علاوه بر مدرک آکادمیکی که کشور خودتان آن را از نظر علمی تأیید کند، لازم است تا در یک آزمون ارزیابی شرکت کنید تا میزان مهارت شما نیز بررسی شود. توجه کنید باید ۴ سال سابقه کار نیز داشته باشید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی