job-offer-uk

امروزه یکی از مرسوم ترین روش های مهاجرت به کشورهای دیگر، مهاجرت کاری است. افراد بسیاری برای تحقق رویاهای خود به دنبال پیدا کردن موقعیت های شغلی مناسب در کشورهای مختلف به ویژه انگلستان هستند. اما همان طور که می دانید برای رسیدن به این هدف نیاز به یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان بریتانیایی دارید. اما چطور می توان یک جاب آفر انگلستان دریافت کرد و مزیت های مهاجرت از این طریق چیست؟ برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه، لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

یکی از مرسوم ترین روش های پیدا کردن شغل در کشورهای دیگر جستجو آنلاین است.

فهرست مطالب

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

آشنایی با بازارکار و جاب آفر انگلستان

از آنجایی که بازار کار بریتانیا همچنان تحت تاثیر بیماری همه گیر کرونا قرار دارد، پیدا کردن یک موقعیت شغلی مناسب در آن کمی سخت است. اما طبق بررسی های انجام شده، درحالی که دفتر آمار ملی (ONS) نرخ بیکاری این کشور را برای دسامبر 2020 تا فوریه 2021، 4.9 درصد اعلام کرده است، کارفرمایان همچنان به دنبال دانشجویان و متخصصین بااستعداد و جویای کار هستند. بنابراین می توان گفت با وجود درصد بیکاری بالا، همچنان برای فارغ التحصیلان با استعداد موقعیت های کاری ویژه ای وجود دارد که می توانند در آن ها مشغول به کار شوند.

همانطور که می دانید مهاجرین متقاضی کار در این کشور باید یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری داشته باشند. جاب آفر انگلستان به معنی دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمایان بریتانیایی است. امروزه به لطف اینترنت و ارتباطات گسترده جهانی، منابع بسیاری برای پیدا کردن یک موقعیت کاری مناسب در این کشور وجود دارد که معمول ترین آن ها عبارتند از:

در ادامه شما را با بهترین راه های دریافت پیشنهاد شغلی در انگلستان، آشنا می کنیم.

آشنایی با بازارکار و جاب آفر انگلستان

روش های دریافت جاب آفر انگلستان

امروزه دیگر متقاضیان کار مجبور نیستند ساعت ها برای یافتن شغل مورد نظر خود به جستجو بپردازند. خوشبختانه روش های بسیاری وجود دارد که می توانید با بکارگیری آن ها کارفرمایان را به سمت خود جذب کنید. البته این کار مهارت بالایی نیاز دارد. شما باید به گونه ای خود را بازاریابی کنید که برای کارفرمایان مطلوب باشد. در ادامه نگاهی به چهار روش برای جذب کارفرمایان و دریافت جاب آفر انگلستان می اندازیم.

 

۱. در سایت های کاریابی جستجو کنید

یکی از مرسوم ترین روش های پیدا کردن شغل در کشورهای دیگر جستجو آنلاین است. امروزه وب سایت ها و پایگاه های اطلاع رسانی بسیاری وجود دارند که روزانه صدها موقعیت شغلی در بریتانیا را آگهی می کنند. برای اطلاع از این موقعیت ها کافیست در سایت های کاریابی ثبت نام کنید تا روزانه پیشنهادات مختلفی دریافت کنید. اما از آنجایی که رقابت برای دریافت پیشنهاد کاری زیاد است، شانس پیدا کردن یک موقعیت شغلی مناسب از این طریق چندان بالا نیست.

۲. در دنیای آنلاین برند سازی کنید

شما برند خودتان هستید، باید به خوبی خود را برند سازی کرده و تا حد امکان آن را تبلیغ کنید. پیشنهاد می کنیم از همه ابزارهای آنلاینی که در اختیار دارید، به ویژه لینکدین، برای معرفی خود استفاده کنید. لینکدین یک شبکه حرفه ای است که به شما این فرصت را می دهد تا خود را به عنوان یک حرفه ای و شخصی که در زمینه خاص متخصص است، معرفی کنید. همچنین این پلت فرم به کارفرمایان کمک می کند تا کارمندان بالقوه خود را پیدا کنند. این یک ابزار عالی برای جویندگان کار و کارفرمایان است. یادتان باشد برای دریافت جاب آفر انگلستان و یا هر کشور دیگری، همیشه نمایه و اطلاعات تماس خود را به روز نگه دارید تا در صورت نیاز کارفرما بتواند به راحتی با شما تماس بگیرد.

مهاجرت به انگلستان مزیت های زیادی برای متقاضایان در پی دارد

۳. شروع به شبکه سازی کنید

بسیاری از افراد تنها به این دلیل که فرم درخواست کار و رزومه خود را ارسال کرده اند استخدام نمی شوند؛ آن ها به دلیل داشتن ارتباطات قوی با افرادی که می توانند به آن ها در جستجوی شغل کمک کنند، استخدام می شوند. بنابراین بهتر است برای پیدا کردن یک موقعیت کاری خوب، با همه کسانی که می شناسید، از دوستان و خانواده گرفته تا همکاران سابق، کارفرمایان، اساتید و غیره ارتباط برقرار کنید. بگذارید همه افراد نزدیک شما بدانند که به دنبال شغل هستید و مطمئن شوید که از تحصیلات، مهارت ها و تجربه های شما به خوبی آگاه هستند. اگر آن ها احساس کنند که برای یک شغل خاص مناسب هستید، معمولا در توصیه شما دریغ نمی کنند. علاوه بر این شما می توانید برای دریافت جاب آفر انگلستان، از طریق شبکه ارتباطی خود کارفرماهای مختلف را پیدا کنید و برای آن ها رزومه بفرستید.

۴. از موسسات کاریابی مجاز کمک بگیرید

یکی از مطمئن ترین روش های پیدا کردن کار در انگلستان، کمک گرفتن از موسسات کاریابی مجاز است که در سطوح بین المللی فعالیت می کنند. موسسات این چنینی ارتباطات بسیاری دارند و از فرصت های کاری موجود در کشور مقصد به خوبی اطلاع دارند. آن ها اغلب کارفرمایان خارجی را می شناسند و برای پیدا کردن نیروی کار حرفه ای و متخصص با آن ها قرارداد دارند.

 

از آنجایی که بیشتر درخواست های کاری به دلیل ناقص بودن مدارک رد می شود، یکی از بهترین کمک های مشاورین و وکلای موسسات کاریابی بررسی دقیق مدارک ارسالی است. بنابراین شما می توانید به راحتی فرآیند جستجو کار را به این افراد بسپارید و خود را برای سفر آماده کنید.

روش های دریافت جاب آفر انگلستان

فرآیند دریافت جاب آفر انگلستان

حال که می دانید چطور باید یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید، زمان آن رسیده درخواست خود را شروع کنید. شما می توانید با گذراندن مراحل زیر به عنوان یک نیروی کار حرفه ای وارد انگلستان شوید.

  1. طبق موارد گفته شده در پاراگراف قبل یک موقعیت شغلی، متناسب با تخصص و مهارت خود پیدا کنید. برای این کار می توانید از روزنامه های محلی، وب سایت های آگهی دهنده، موسسات کاریابی مجاز و … استفاده کنید. در مورد موقعیت های شغلی که می توانید در آن ها به خوبی ایفای نقش کنید اطلاعات کاملی به دست آورید و سعی کنید مهارت های خود را باتوجه به نیاز کارفرماها ارتقا دهید.
  2. باتوجه به موقعیت های شغلی انتخاب شده رزومه مناسبی برای خود بنویسید. رزومه باید به گونه ای نوشته شود که تمامی توانایی ها و مهارت های شما را پوشش دهید. خاطرتان باشد در نوشتن اغراق نکنید و اعداد و ارقام واقعی را وارد کنید.
  3. مدارک مورد نیاز مانند مدرک زبان معتبر، مدارک تحصیلی و فنی، گواهی عدم سوء پیشینه، تمکن مالی و سایر مواردی که کارفرما به آن ها احتیاج دارد را جمع آوری کنید. یادتان باشد یکی از مهم ترین دلایل رد شدن درخواست کار، کامل نبودن مدارک مورد نیاز است.
  4. خود را برای شرکت در مصاحبه آماده کنید. دریافت دعوت برای مصاحبه در ابتدا ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما اگر از قبل برای آن آماده باشید، می توانید با اعتماد به نفس و تاثیر گذاری بیشتر در جلسه حاضر شوید. بهتر است قبل از حضور در مصاحبه در مورد موقعیت شغلی، شرکت و دستاوردهای آن اطلاعات کاملی به دست آورید.
  5. برای دریافت نتیجه منتظر بمانید. این زمان ممکن است چند هفته طول بکشد. بهتر است هفته ای یکبار با ایمیل یا هر روش ارتباطی دیگر که مناسب است، نتیجه را پیگیری کنید. اگر تا یک ماه جوابی دریافت نکردید احتمالا در مصاحبه رد شده اید.

در صورتی که تمام مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشتید دیگر زمان آن رسیده که با در دست داشتن پیشنهاد کاری و مراجعه به سفارت انگلیس، ویزای کاری خود را دریافت کنید.

فرآیند دریافت جاب آفر انگلستان

مزیت دریافت جاب آفر انگلستان

باتوجه به اقتصاد پویای انگلستان، قطعا پیدا کردن یک موقعیت شغلی و دریافت دعوتنامه از کارفرمایان بریتانیایی می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. مهاجرت به انگلستان مزیت های زیادی برای متقاضایان در پی دارد؛ از جمله مزیت های دریافت جاب آفر و مهاجرت به این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موارد گفته شد تنها قسمتی از مزیت های مهاجرت کاری و دریافت جاب آفر انگلستان است. تعدادی از مزایا تنها با زندگی در این کشور و قرار گرفتن در محیط نمایان می شود.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

سوالات متداول

یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت کاری به کشورهای دیگر به ویژه انگلستان داشتن پیشنهاد کاری است. جاب آفر انگلستان نیز به معنی دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفر بریتانیایی برای اشغال در یک موقعیت شغلی مشخص است.

همان طور که در طول مقاله نیز گفته شد بهترین روش های پیدا کردن شغل در این کشور عبارتنداز: جستجوی آنلاین، ساخت اکانت در لینکدین و معرفی خود به کارفرمایان، ایجاد شبکه ارتباطی قوی و کمک گرفتن از موسسات کاریابی بین المللی.

این موسسات دایره ارتباطی قوی با کارفرمایان خارجی دارند و می توانند به راحتی شما را برای مشاغل مناسب پیشنهاد کنند.

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها وسوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>