کاریابی در دبی برای ایرانیان

کاریابی در دبی برای ایرانیان

کارجویان ایرانی برای داشتن درآمد بالاتر نسبت به داخل کشور، برای مهاجرت کاری به کشورهای ثروتمند حاشیه خلیج فارس تلاش می‌کنند. یکی از این کشورها، امارات است که یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود. دبی به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر این کشور بازار کار عالی و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی دارد. بیشتر کارجویان ایرانی که قصد مهاجرت از طریق کار به کشور امارات را دارند، شهر دبی را به‌عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. برای اشتغال در دبی لازم است که ابتدا یک جاب آفر و سپس ویزای کار امارات را دریافت کنید. با ما همراه باشید تا به شرایط کاریابی در دبی برای ایرانیان و دریافت اقامت کاری در این شهر بپردازیم.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت کاری کارجویان ایرانی به شهر دبی در امارات

آنچه خواهید خواند:

ایرانیان با کاریابی در دبی از چه مزایایی برخوردار می‌شوند؟

دبی بزرگ‌ترین و ثروتمندترین شهر در کشور امارات است؛ این شهر شرایط اقتصادی بسیار عالی دارد و به همین خاطر افرادی که در این شهر مشغول به کار می‌شوند، درآمد ثابت و بالایی خواهند داشت. دبی در چندین سال گذشته رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته است. این شهر با ساخت آسمان‌خراش‌های متنوع و ایجاد جزایر مصنوعی اقتصاد خود را شکوفا کرده و همچنان نیز به توسعه اقتصادی خود ادامه می‌دهد. به دلیل رشد اقتصادی در دبی، وضعیت بازار کار این شهر بسیار عالی بوده و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی ایجاد شده است. از همین رو کاریابی در دربی برای ایرانیان مزایا یزیادی را به همراه خواهد داشت.

مزایای کاریابی در دبی برای ایرانیان

از جمله سایر مزایای کاریابی در دبی برای ایرانیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نزدیک بودن دبی به ایران
• میزان درآمد بالا نسبت به سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس
• نرخ پایین مالیات در دبی
• نرخ بیکاری پایین و شانس بالای استخدامی در دبی

وضعیت بازار کار و نرخ بیکاری در کشور امارات

ایرانیان برای کاریابی در دبی باید ابتدا نرخ بیکاری و وضعیت بازار کار این شهر را بررسی کنند. چرا که نرخ بیکاری دبی نشان می‌دهد که تا چه میزان شانس استخدام و اشتغال در این شهر بالا است. همچنین با آگاهی از نرخ بیکاری دبی می‌توان میزان رشد اقتصادی و توسعه کسب‌وکارها در این شهر را بررسی کرد. طبق آخرین آمار از بازار کار شهر دبی، نرخ بیکاری دبی در سال 2022 حدود 3.5 درصد بوده است. این آمار نشان می‌دهد که در دبی از هر 100 نفر تنها 3 یا 4 نفر بیکار هستند. چنین آماری در زمینه کاریابی در دبی برای ایرانیان نکته مهم مثبتی به شمار می‌رود. چرا که این نرخ بیکاری نشان می‌دهد شهر دبی بازار کار پویایی دارد و شانس استخدام و اشتغال در این شهر بالا است.

وضعیت بازار کار و نرخ بیکاری در کشور امارات

روش‌های کاریابی در دبی برای ایرانیان را بشناسید

راه اصلی کاریابی در دبی برای ایرانیان دریافت پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای دارای تابعیت امارات در دبی است. برای دریافت پیشنهاد کاری باید رزومه کاری و تحصیلی خود را برای کارفرمای مورد نظر در دبی ارسال کنید. باید بدانید که برای افزایش شانس دریافت پیشنهاد کاری باید سوابق کاری مفید و قوی داشته باشید. در واقع شما باید به کارفرمای مورد نظر ثابت کنید که برای شغل انتخابی واجد شرایط هستید. باید اشاره کرد که برای انجام این کار لازم است ابتدا فرصت‌های شغلی مورد نظر خود در دبی را پیدا کنید. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد که باید با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و به دنبال کار بگردید.


از جمله روش‌های کاریابی در دبی برای ایرانیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مراجعه به موسسات و سایت‌های کاریابی
• بررسی روزنامه‌ها و مجلات معتبر در دبی
• سفر به دبی و کاریابی به صورت حضوری

موسسات برتر کاریابی در شهر دبی

کاریابی در دبی برای ایرانیان به صورت حضوری امکان‌پذیر است؛ در واقع کارجویان می‌توانند به صورت حضوری در دبی با کارفرمایان صحبت کنند. اما بسیاری از کارجویان با محیط شهر دبی آشنایی کافی ندارند؛ از همین رو بهتر است از طریق موسسات کاریابی این کار را انجام دهند. در این روش شما رزومه کاری و تحصیلی خود را برای موسسات کاریابی ارسال می‌کنید. سپس این موسسات با توجه به سوابق کاری و سطح مهارت شما، فرصت‌های شغلی مناسب را پیدا کرده و برای کارفرمایان مورد نظر ارسال می‌کنند.

موسسات برتر کاریابی در شهر دبی

در نهایت کارفرمایان با شما تماس گرفته و وقت مصاحبه می‌دهند. باید اشاره کرد که نوشتن رزومه به صورت صحیح تاثیر زیادی بر افزایش شانس دریافت پیشنهاد کاری دارد. به طور کلی موسسات کاریابی پل ارتباطی شما و کارفرمایان هستند و شما می‌توانید در نوشتن رزومه از همین موسسات کاریابی کمک بگیرید.
برخی از موسسات برتر کاریابی در دبی عبارتند از:
• موسسه اختاپوس
• موسسه BAC
• موسسه GET THAT
• موسسه DUBIZZLE
• موسسه استعدادهای خلیج (GulfTalent)

شرایط اخذ ویزای کار امارات برای ایرانیان جویای کار در دبی

اشتغال در دبی برای ایرانیان نیازمند دریافت دعوت‌نامه همکاری از یک شهروند اماراتی در دبی است. پس از کاریابی و دریافت پیشنهاد کاری، کارجویان با کارفرمای مورد نظر قرارداد امضا می‌کنند. در نهایت زمانی که کارجو قرارداد را امضا کند، امکان اخذ ویزای کار امارات را خواهد داشت. با تایید درخواست ویزای کار امارات، متقاضی یک اقامت دوماهه دریافت خواهد کرد.


در مدت دو ماه اقامت موقت، متقاضی باید امور تکمیلی مربوط به اقامت خود در دبی را انجام دهد. در نهایت با توجه به مدت قرارداد کاری، اعتبار ویزای متقاضی تمدید می‌شود. باید اشاره کرد متقاضیان امکان اخذ ویزای همراه امارات برای خانواده خود را دارد. هنگام درخواست برای اخذ ویزای کار امارات لازم است که مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهید.

شرایط اخذ ویزای کار امارات برای ایرانیان جویای کار در دبی

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار امارات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• پاسپورت معتبر
• یک قطعه عکس
• نامه پیشنهاد کاری ارسال شده از سوی کارفرمای اماراتی در دبی
• فرم تکمیل شده درخواست ویزا
• گواهی سلامت جسمی و روانی
• گواهی عدم سوء پیشینه

مشاغل مورد نیاز شهر دبی در سال 2022

منبع اصلی درآمد شهر دبی منابع نفت و گاز است؛ همچنین این شهر معادن طلا نیز دارد و از صادرات آن درآمد کسب می‌کند. با این حال در سال‌های گذشته، شهر دبی صنایع گردشگری و املاک خود را به شکل چشمگیری گسترش داده است. با رشد اقتصادی در دبی، فرصت‌های شغلی در این شهر افزایش پیدا کرده و کاریابی در دبی برای ایرانیان شرایط مناسبی دارد. قبل از اقدام به کاریابی در دبی لازم است که با لیست مشاغل مورد نیاز این شهر آشنا شوید. چرا که با بررسی لیست این مشاغل متوجه می‌شوید که کدام مشاغل در دبی شانس استخدامی بالاتری دارند. باید اشاره کرد که لیست مشاغل مورد نیاز دبی هر سال با توجه به تعداد نیروهای کار در این شهر تغییر می‌کند.

مشاغل مورد نیاز شهر دبی در سال 2022

از جمله مشاغل مورد نیاز دبی در سال 2022 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مدیر حسابداری با متوسط درآمد سالیانه 95500 درهم (حدود 26000 دلار)
• مدیر مالی با متوسط درآمد سالیانه 150600 درهم (حدود 41000 دلار)
• مدیر دیجیتال مارکتینگ با متوسط درآمد سالیانه 128600 درهم (حدود 35000 دلار)
• متخصص استعدادیابی با متوسط درآمد سالیانه 11 درهم (حدود 40400 دلار)
• مشاور حقوقی با متوسط درآمد سالیانه 73500 درهم (حدود 20000 دلار)

متوسط درآمد مشاغل مختلف در شهر دبی

ایرانیان برای کاریابی در دبی حتما باید میزان درآمد در این شهر را قبل از اقدام به پیدا کردن کار، بررسی کنند. شهر دبی از مراکز بزرگ تجاری در دنیا به شمار می‌رود؛ از همین رو متوسط درآمد مشاغل مختلف در این شهر نسبت به سایر شهرهای امارات متفاوت است. با بررسی میزان درآمد مشاغل در دبی، می‌توانید هزینه‌های زندگی در این شهر را مدیریت کنید. به طور کلی میانگین درآمد سالانه در شهر دبی 21500 درهم (حدود 5900 دلار) است. البته باید بدانید که میزان در آمد در هر حیطه شغلی تفاوت دارد.
متوسط درآمد سالانه برخی از مشاغل در دبی به شرح زیر است:
• حسابدار سالانه حدود 18400 درهم (حدود 5000 دلار)
• معمار سالانه حدود 33000 درهم (حدود 9000 دلار)
• وکیل سالانه حدود 73500 درهم (حدود 20000 دلار)
• مهندس کامپیوتر سالانه حدود 31250 درهم (حدود 8500 دلار)
• دندانپزشک سالانه حدود 40400 درهم (حدود 11000 دلار)
• توسعه‌دهنده وب سالانه حدود 22000 درهم (حدود 6000 دلار)
• پرستار سالانه حدود 25700 درهم (حدود 7000 دلار)
• منشی سالانه حدود 14700 درهم (حدود 4000 دلار)

متوسط درآمد مشاغل مختلف در شهر دبی

کاربین؛ مرجعی برای مشاوره در زمینه کاریابی در دبی برای ایرانیان

دبی ثروتمندترین شهر امارات و یکی از مهم‌ترین شهرهای خاورمیانه و دنیا به شمار می‌رود. این شهر شرایط اقتصادی بسیار عالی دارد و میزان درآمد در آن نسبت به سایر شهرهای امارات و کشورهای عربی دیگر بالاتر است. کارجویان ایرانی بسیاری برای کار در این شهر اقدام می‌کنند. مهم‌ترین مرحله اشتغال در دبی، کاریابی در این شهر است که روش‌هایی مانند مراجعه به موسسات کاریابی و ملاقات حضوری با کارفرمایان دارد. مجموعه کاربین با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه کاریابی در خارج از کشور آماده خدمت‌رسانی در امور کاریابی به شما است.

مقاله ی پیشنهادی : 

کار در دبی

سوالات متداول

کاریابی در دبی برای ایرانیان روش‌هایی مانند مراجعه به موسسات و سایت‌های کاریابی، بررسی روزنامه‌های دبی و ملاقات حضوری با کارفرمایان دارد.

شهر دبی به دلیل اینکه یکی از مراکز تجاری مهم در دنیا است، میزان درآمد بالاتری نسبت به سایر شهرهای امارات دارد. متوسط درآمد در این شهر 21500 درهم (حدود 5900 دلار) است.

برخی از مشاغل مورد نیاز شهر دبی در سال 2022 شامل مدیر حسابداری، مدیر دیجیتال مارکتینگ، مدیر مالی، متخصص استعدادیابی و مشاور حقوقی می‌شوند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی