ویزای کار کویت

ویزای کار کویت

کشور کویت یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ویزاهای کاری را دارد. سرانه جمعیت کم، درآمد بالا از منابع نفتی، قدرت بالای مردم برای خرید، ارزش بالای پول ملی به‌همراه حقوق ماهیانه مناسب مشاغل در کویت و تعداد افراد کم جویای کار موجب شده است تا هزاران نفر در سرتاسر دنیا برای بهره بردن از این شرایط عالی به‌دنبال اخذ ویزای کار کویت باشند. در دهه‌های اخیر این کشور فقط یک بار نرخ بیکاری بالای 3 درصد را در کارنامه خود داشته است و همین امر تقاضا برای دریافت ویزای کار این کشور را دو چندان کرده است. در این مطلب از کاربین به بررسی شرایط دریافت و مدارک لازم برای ویزای کار کویت می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

میزان تقاضای بالا برای دریافت ویزای کار کویت

آنچه خواهید خواند:

شرایط کار در کویت

دولت کویت میان شهروندان کشورهای مختلف تفاوت‌هایی در مورد صدور اجازه کار قائل شده است. به عنوان مثال اتباع برخی کشورهای عربی مانند بحرین، عمان، قطر، امارات و عربستان سعودی، می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزای کار در این کشور آزادانه به کار مشغول شوند. اولین شرط برای دریافت ویزای کار کویت این است که هر فرد متقاضی کار باید از سوی یکی از کارفرمایان کویتی این کشور پیشنهاد شغلی دریافت کند. ویزای کار کویت بعد از اجازه کار صادر می شود و پیش از درخواست ویزا دریافت اجازه کار لازم خواهد بود. همچنین جهت کار در کویت، نیاز به سابقه تحصیلی و مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و سابقه کاری به مدت 8 الی 12 سال می‌باشد.

 

متقاضیان با یافتن شغل مورد نظر یا هر شغل دیگری در این کشور، ابتدا اقامت کاری یک ساله یا چند ساله را با توجه به قرارداد کاری خود دریافت می‌کنند. در صورتی که فرد در کویت شروع به‌کار کند، با پایان یافتن مدت زمان اعتبار اقامت، می‌تواند جهت تمدید اقامت کاری خود اقدام کند.

 

سایر شرایط کار در کویت به شرح زیر است:

• کارمندان و کارگران در این کشور باید به مدت 40 الی 48 ساعت در یک هفته کاری مشغول به کار باشند
• در صورتی که در مدت زمانی بیش از 48 ساعت مشغول به کار باشید، به عنوان اضافه کاری برای شما به‌شمار می‌شود
• پس از دریافت پیشنهاد شغلی و مجوز کار می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقدام به دریافت ویزای همراه کنید
• از دیگر نکات مهم این است که شما با اخذ ویزای کار کویت، در این کشور نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد شخصی خود نخواهید داشت؛ به عبارت دیگر مالیات بر درآمد افراد برابر با صفر است

مزایای کار در کویت

با اخذ ویزای کار کویت و اقامت در این کشور، افراد از امکانات و مزایای زیادی برخوردار خواهند شد. این کشور با نرخ بیکاری پایین و اقتصاد رو به رشد خود، فرصت‌های بی‌شماری را برای پیشرفت افراد فراهم کرده است. مزایای کار در کویت به شرح زیر است:


• عدم پرداخت مالیات
• بهره‌مندی از بیمه درمانی
• درآمد ماهیانه بالا
• حمل و نقل آسان
• برخورداری از سیستم آموزشی با کیفیت
• برخورداری از موقعیت های شغلی فراوان

مزایای کار در کویت

هزینه‌های زندگی در کویت

با توجه به سطح درآمد بالا ودر نقطه مقابل آن عواملی چون نرخ پایین تورم و مالیات بسیار اندک در کویت هزینه‌های زندگی در مقایسه با درآمد هر فرد در وضعیت بسیار مطلوب و رو به رشدی قرار داشته و قدرت خرید مردم همواره بالا است. کالاهای گوناگونی از جمله کالاهای خوراکی و بهداشتی همواره با پایین‌ترین قیمت و با بالاترین کیفیت در اختیار مردم قرار می‌گیرد. به بیان دیگر، مبلغ درآمد نفتی این کشور به‌طور مستقیمی به سفره‌های مردم این کشور آورده شده و به دلیل همین پخش ثروت به مقدار برابر، قدرت خرید برای بخش عظیمی از مردم بالا می‌رود. با این وجود زندگی در کشورهای دیگر بیشتر به نوع سبک زندگی هر فرد و طرز صحیح و تنظیم خرج و درآمد یک فرد و یا خانواده بستگی دارد. به‌طور کلی هزینه‌های زندگی در کویت در مقایسه با ایران، به میزان 36 درصد گران‌تر است.

هزینه‌های زندگی در کویت

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار کویت

بعد از کسب اطلاعات معتبر در زمینه تمامی قوانین و شرایط کار، حال متقاضیان جهت کار در کویت باید مدارک معتبر قید شده در متن پایین را جمع‌آوری کنند و به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. دو معیار مهم و حیاتی در جهت کار در کویت، اخذ پیشنهاد شغلی و گواهی عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری می‌باشد. سایر مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کویت عبارتند از:


• پاسپورت با حداقل 2 سال اعتبار
• شناسنامه و کارت ملی
• تکمیل فرم درخواست ویزا
• عکس پاسپورتی
• مدارک تحصیلی
• مدرک زبان
• دریافت پیشنهاد شغلی
• گواهی عدم سوء پیشینه
• ارائه گواهی تمکن مالی
• ارائه آدرس محل سکونت
• گواهی سلامت و آزمایش HIV
• رسید پرداخت هزینه‌های اخذ ویزا

میزان درآمد مشاغل در کویت

از جمله مسائل مهم و حائز اهمیت برای متقاضیان ویزای کار کویت، مقدار درآمد ماهیانه مشاغل مختلف در این کشور می ‌‌باشد. به دلیل ارزش پول، مقدار تورم پایین و اقتصاد رو به رشد و پیشرفته این کشور، میزان حقوق و درآمد کارکنان بالا می‌باشد. بر اساس آخرین آمار در سال 2020، میزان درآمد سالانه هر فرد شاغل در این کشور تقریبا 15,200 دینار بوده است. لازم به ذکر است میزان حقوق هر فرد کارمند یا کارگر در این کشور با توجه به میزان استعداد، مهارت و حرفه فن و تجربه، مدرک تحصیلی، سن، سابقه کار دارای تفاوت‌هایی با یکدیگر است. متوسط حقوق ماهیانه در این کشور 1320 دینار، کمترین میزان حقوق ماهیانه 320 دینار و بیشترین میزان حقوق 5640 دینار است.

میزان درآمد مشاغل در کویت

انواع روش‌های کاریابی در کویت

لازم به ذکر است که افراد متقاضی بدون جاب آفر، هیچ شانسی برای اخذ ویزای کار کویت و اقامت در این کشور ندارند. پس ابتدا باید پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان کویتی دریافت کنید تا بتوانید در شغل مدنظر خود مشغول به کار شوید. از دو روش‌ مختلف نیز می‌توانید کار متناسب با شرایط خود را پیدا کنید که ای دو روش عبارتند از:
• مراجعه به سایت‌های کاریابی
• اقدام از طریق اقوام و نزدیکان خود که در کویت ساکن هستند

معرفی وب‌سایت‌های کاریابی معتبر در کویت

برای کار در کویت ابتدا باید بک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی کارفرمای کویتی داشته باشید. از این رو، باید از طریق وب‌سایت‌ها و موسسات کاریابی معتبر در این کشور و ارسال رزومه کاری شغل متناسب با شرایط خود را بیابید. سایت ها و موسسات کاریابی معتبر در این کشور به شرح زیر است:
• kuwaitvacancy.com
• bayt.com
• kuwait.tanqeeb.com
• kw.indeed.com
• gulftalent.com

شرایط اخذ تابعیت و اقامت کویت با ویزای کاری

این نکته حائز اهمیت است که دانستن زبان عربی در این کشور از مهم‌ترین ضرورت‌های دریافت ویزای کار کویت و پیدا کردن کار در این کشور است. برای دریافت تابعیت کویت افراد کشورهای مختلف باید به مدت 20 سال متوالی و شهروندان کشورهای عربی به‌مدت 15 سال در این کشور زندگی کنند. البته این شرط، تنها شرط اخذ تابعیت این کشور نیست و موارد بسیار مهم دیگری نیز وجود دارند. فردی که تقاضای دریافت پاسپورت کویت را دارد باید 20 سال در کویت زندگی کرده باشد. همچنین این فرد باید زبان عربی را بلد بوده و مهم‌تر از آن از پدر و مادری مسلمان زاده شده باشد و یا اگر این‌طور نیست، به اسلام روی آورده باشد و حداقل به مدت 5 سال تابع این دین بوده باشد.

شرایط اخذ تابعیت و اقامت کویت با ویزای کاری

شرایط دریافت ویزای همراه در کویت

متقاضیان ویزای کار کویت پس از طی مراحل و دریافت پیشنهاد کاری و دریافت مجوز کار در کویت، می‌توانند برای دریافت ویزای مخصوص همراه یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست دهند. میزان درآمد افراد در امکان درخواست ویزای همراه در این کشور تاثیری نخواهد داشت. در واقع این موضوع که آیا درآمد شخص شاغل برای زندگی با خانواده کافی است یا نه، مورد بررسی قرار نمی‌گیرد. اگر که فرد برای خانواده خود ویزای همراه بگیرد، تحصیل فرزندان به زبان عربی نیز کاملا رایگان خواهد بود.

شرایط دریافت ویزای همراه در کویت

سوالات متداول

بله! با توجه به مورد مهمی از قبیل به نرخ پایین بیکاری در این کشور ، پیدا کردن کار حتی برای افراد خارجی نیز مشکل نخواهد بود.

ویزای کار در کویت پس از اجازه کار صدور گردیده و مرحله قبلی از درخواست ویزا دریافت اجازه کار می‌باشد. لذا برای کار در کویت و اخذ ویزای کاری کویت باید از یک کارفرما پیشنهاد رسمی کاری دریافت کرد. این کارفرما باید شهروند و تبعه کشور کویت باشد و صرفا داشتن کسب و کار در کویت و کارفرما بودن برای جذب نیروی خارجی نیست.

مالیات بر درآمد افراد در کویت برابر صفر است. این امر به قدری مورد پسند است که اروپایی ها آن را بهشت مالیاتی می‌دانند!

برخی از مشاغل فنی و مهارتی در کویت از پر درآمدترین شغل‎ها می‌باشند. مانند مهندسی مکانیک، مهندسی نفت، مهندسی کشتی سازی و شاخه های مهندسی کامپیوتر که در کویت همواره از استقبال بالایی در نیازمندی به نیروی کار برخوردار است و همه ساله افراد زیادی در رشته‌های فنی و مهندسی در این کشور استخدام می‌شوند.

از جمله مزایای کار در کویت می‌توان به عدم پرداخت مالیات بر درآمد و میزان حقوق چشمگیر و بالا نسبت به پول ایران اشاره کرد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کارشناس کاریابی
پاسخ به  عباس آراسته
3 ماه قبل

سلام به شما
برای این کشور هایی که ذکر کردین فقط برای کادر درمان اقدام میکنیم

عباس آراسته
عباس آراسته
3 ماه قبل

سلام بنده 43سالم ايراني متولد كشور كويت هستم مسلط بر زبان عربي با تمام لهجه ها
جوشكاري برق وبرشكاري وسنگ زني انجام ميدهم آيا برايم كار در كشورهاي كويت قطر وعمان جور ميشه

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی