قوانین کار در امارات

قوانین کار در امارات

کشور امارات متحده عربی در سال‌های اخیر در زمینه‌ اقتصادی بسیار موفق عمل کرده است. اقتصاد این کشور پیشرفت روزافزون دارد و از این رو به نیروهای کاری متخصص و ماهر زیادی نیاز دارد. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر دریافت ویزای کار امارات باشند تا بتوانند یک موقعیت شغلی مناسب برای خود فراهم کنند. اما در این میان، شرایط و قوانینی وجود دارند که این افراد باید با آگاهی کامل از آن‌ها، اقدامات مهاجرتی را انجام دهند. یکی از این قوانین، دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای اماراتی برای دریافت ویزای کار است. در این مطلب از کاربین به بررسی قوانین کار در امارات می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت کاری آسان به امارات با آشنایی با قوانین کار در این کشور

آنچه خواهید خواند:

قوانین دریافت ویزای کاری امارات برای متقاضیان و نکات کاریابی

قوانینی برای متقاضیان کار در امارات وجود دارند که برای دریافت ویزای کاری این کشور، افراد ملزم به رعایت آن‌ها هستند. یکی از این قوانین کار در امارات، دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی قبل از اقدام برای دریافت ویزای کاری است. این بدان معنا است که بدون دریافت پیشنهاد کاری، فرد متقاضی نمی‌تواند برای ویزای کاری این کشور، درخواست خود را ثبت کند.

 

متقاضیان ابتدا باید با مراجعه حضوری به کارفرما و یا ارتباط مجازی با او از طریق سایت‌های کاریابی اماراتی و ارائه شرایط و رزومه کاری خود، نظر آن کارفرما را برای استخدام در امارات جلب کنند. مراجعه به سایت‌های بین‌المللی و معتبر کاریابی، یکی از راه‌های پیدا کردن کار در این کشور است و ارسال رزومه به کارفرماها و ارتباط با آن‌ها از این راه بسیار آسان خواهد بود. معتبرترین وب‌سایت‌های کاریابی اماراتی نیز عبارتند از:

 

• وب‌سایت Akhtaboot
• وب‌سایت BAC Middle East
• وب‌سایت Dubizzle

قوانین دریافت ویزای کاری امارات برای متقاضیان و نکات کاریابی

قوانین کار در امارات در خصوص پرداخت مالیات

میزان درآمد سالانه یک کشور در رابطه‌ای مستقیم با نرخ مالیات مربوط به آن کشور قرار دارد. یکی دیگر از قوانین کار در امارات این است که تمامی ارگان‌های فعال باید بر اساس درآمد سالانه خود، به دولت این کشور مالیات پرداخت کنند. همچنین صاحبان مشاغل آزاد و افرادی که به صورت شخصی فعالیت می‌کنند نیز موظف به پرداخت مالیات شخصی به‌صورت اقساطی هستند. در کشور امارات، مالیات بر روی تمامی کالاهایی که در این کشور عرضه می‌شوند، لحاظ شده است. نرخ مالیات بر اساس میزان درآمد بانک‌ها در امارات ۲۰ درصد و بر اساس میزان درآمد شرکت‌ها ۵۰ درصد می‌باشد. همچنین مالیات عوارض و شهرداری در این کشور ۱۰ درصد و برای هتل‌ها و کارگران نیز ۵ درصد است.

قوانین دریافت ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی امارات یا گلدن ویزا یکی از ویزاهای بلندمدت برای مهاجرت کاری به امارات است که به به سرمایه‌گذاران و افراد متخصص‌ در حوزه‌های هنری یا فنی اعطا می‌شود. مدت اعتبار این ویزا می‌تواند 2، 5 یا 10 سال باشد. این نوع ویزا در واقع نوعی اقامت دائم در کشور امارات به‌شمار می‌آید و از این رو محبوبیت زیادی دارد. قوانین کار در امارات ایجاب می‌کنند که ویزای طلایی به سرمایه‌گذاران املاک یا دیگر زمینه‌ها، کارآفرینانی دارای مدارک معتبر، افراد متخصص در زمینه‌های پزشکی، ادبیات، هنرهای نمایشی و تجسمی، محققان و نوآوران و دانشجویان و دانش‌آموزان ممتاز ارائه شود.

قوانین دریافت ویزای طلایی امارات

طبق قوانین کار در امارات برای دریافت ویزای طلایی، تنها داشتن این تخصص‌ها و یا سرمایه‌گذاری کافی نیست. به‌عنوان‌مثال ویزای کار در امارات از طریق سرمایه‌گذاری با اقامت 10 ساله تنها به کسانی اعطا می‌شود که حداقل 10 میلیون درهم در این کشور سرمایه‌گذاری کرده باشند. دریافت ویزای طلایی 5 ساله برای هر نفر، حدود 650 درهم و برای ویزای ده ساله 1150 درهم هزینه به‌دنبال خواهد داشت. این هزینه‌ها شامل 150 درهم هزینه ثبت درخواست و برای ویزای 5 ساله 500 درهم و ویزای 10 ساله 1000 درهم هزینه صدور ویزا می‌شود.

قوانین کار در امارات برای کارفرمایان چگونه است؟

قوانین مختلفی برای کارفرمایان اماراتی توسط دولت این کشور تعیین شده‌اند که هر کارفرما موظف است از تمامی این قوانین پیروی کند. طبق قوانین کار در امارات، کارفرمایان باید تضمین کنند که بعد از اتمام مدت قرارداد کاری کارمند، یک بلیط هواپیما برای بازگشت او به کشور مبدا خود تهیه کنند. همچنین آن‌ها باید حداقل میزان دستمزد را درون قرارداد ذکر کرده و درباره نحوه اعطای پاداش و مزایا با کارمند گفتگو کنند.


کارمندان در سال اول کار خود، بر اساس قوانین کار در امارات 21 روز مرخصی خواهند داشت. اما از سال دوم به بعد، تعداد مرخصی‌های آنان به 30 روز افزایش پیدا می‌کند که از این مدت 22 روز آن با حقوق محسوب می‌شود. افرادی که از طریق ویزای جاب آفر امارات اقدام کرده‌اند، باید حدود 47 ساعت در هفته کار کنند. همچنین برای مرخصی استعلاجی نیز تنها 15 روز حقوق در نظر گرفته شده است. بعد از اتمام دوره آزمایشی کار کردن برای یک کارفرما، بیمه درمانی توسط دولت و یا توسط طرح‌های خصوصی برخی شرکت‌ها برای کارمندان در نظر گرفته خواهد شد. قوانین کار در امارات برای کارفرمایان عبارتند از:


• ذکر کردن حداقل حقوق در قرارداد کاری
• در نظر گرفتن 30 روز مرخصی برای کارمندان
• در نظر گرفتن بیمه درمانی
• پوشش دادن هزینه استخدام و فرآیند گرفتن ویزای کاری و هزینه‌های مربوط به آن‌ها
• پرداخت پاداش
• تهیه بلیط هواپیما به منظور بازگشت به کشور مبدا بعد از اتمام مدت قرارداد کاری
• اعطای کمک هزینه برای غذا، محل اقامت، رفت و آمد، خرید لوازم خانگی محل اقامت، وسیله نقلیه و حتی گوشی هوشمند از سوی کارفرمایان در قوانین کار در امارات اجباری نیست

قوانین کار در امارات برای کارفرمایان

قوانین کار در امارات در خصوص استخدام و مدارک مورد نیاز ویزای کاری

برای کار در امارات و اخذ مجوز کاری لازم علاوه بر داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای اماراتی شرایط و قوانین خاصی برای استخدام و عقد قرارداد کاری نیز وجود دارند که کارجو و کارفرمای مربوطه باید آن‌ها را رعایت کنند. این شرایط عبارتند از:

• ۱۸ سال یا بیشتر بودن سن متقاضی
• معتبر بودن پروانه شرکت کارفرما
• عدم ارتکاب تخلف توسط کارفرما
• تطابق شغل کارمند با ماهیت شغل کارفرما و مورد نیاز بودن آن شغل در امارات

 

قوانین کار در امارات در خصوص استخدام

یکی دیگر از مدارکی که قوانین کار در امارات آن را لازم و ضروری می‌دانند، ویزای کاری این کشور است. معمولا روند اخذ ویزای کاری امارات کمی پیچیده است و به ملیت شخص، شرایط و هزینه‌های سفر بستگی دارد. برای دریافت ویزای کاری امارات باید مدارک زیر را تهیه کنید و به سفارت این کشور تحویل دهید‌‌‌؛

• گذرنامه معتبر و تایید شده
• دو فرم درخواست ویزا
• دو عکس مناسب پاسپورت
• نامه کارفرما برای توجیه هدف کار
• پیشنهاد شغلی دریافت شده از کارفرما
• نامه از اسپانسر امارات متحده عربی
• گواهی اثبات تمکن مالی

قوانین ساعت کاری در امارات

یکی دیگر از قوانین کار در امارات که به‌شدت به آن توجه و در مورد آن سختگیری می‌شود، ساعات کاری هستند. افراد در این کشور باید حدود 48 ساعت در هفته کار کنند. ساعت کاری ادارات و شرکت‌های مختلف 9 ساعت در روز بوده و از ساعت 8:30 تا 17:30 یا 9 تا 18 است. نکته حائز اهمیت این است که افراد در طول این 9 ساعت باید واقعا کار کنند. کارمندان تنها در زمانی که برای استراحت، ناهار خوردن یا نماز خواندن به آن‌ها داده می‌شود می‌توانند آزاد باشند. در بقیه ساعات روز انتظار می‌رود که کارمندان با بهره‌وری بالایی کار کنند. در صورتی که نمی‌توانید یک روتین ساعتی مشخص را برای کار کردن تحمل کنید، بهتر است به سراغ مشاغل آزاد بروید.

 

یکی از تغییرات کلیدی که در سال جاری در قوانین کار در امارات اعمال شده است، معرفی اشکال جدید کار بر اساس قانون است که شامل کار پاره وقت، کار موقت و کار انعطاف پذیر می‌شود. این مدل‌های کاری جدید، همه مشاغل آزاد، هفته‌های کاری فشرده، مدل‌های شغلی مشترک و خوداشتغالی را نیز شامل می‌شوند. در مدل هفته کاری فشرده، کارمندان می‌توانند طبق قرارداد خود با کارفرما، 40 ساعت کاری خود را به‌جای یک هفته در سه روز به پایان برسانند. در مدل شغل مشترک دو نفر می‌توانند یک شغل را به‌صورت مشترک داشته باشند و حقوق دریافتی از آن را بین خودشان بر اساس توافق با کارفرما، تقسیم کنند. این قانون به کارکنان این امکان را می‌دهد که روی یک پروژه، به‌صورت ساعتی یا برای کارفرمایان مختلف کار کنند.

قوانین ساعت کاری در امارات

اخذ آسان اقامت کاری امارات با خدمات کاربین

موسسه کاریابی بین المللی کاربین، به‌روزترین اطلاعات را در خصوص مهاجرت کاری در اختیار شما قرار می‌دهد. شما با ارتباط با کارشناسان مجموعه ما می‌توانید از کامل‌ترین و جدیدترین قوانین کار در امارات متحده عربی مطلع شوید. همچنین امکان دریافت مشاوره رایگان در خصوص کاریابی بین المللی و دریافت انواع ویزاهای کاری از کارشناسان ما وجود دارد.

مقاله ی پیشنهادی : 

لیست مشاغل موردنیاز در دبی

سوالات متداول

مهم‌ترین عامل برای دریافت ویزا و مهاجرت کاری به امارات، دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای اماراتی است.

نرخ مالیات بر اساس میزان درآمد بانک‌ها در امارات ۲۰ درصد و بر اساس میزان درآمد شرکت‌ها ۵۰ درصد می‌باشد. همچنین مالیات عوارض و شهرداری در این کشور ۱۰ درصد و برای هتل‌ها و کارگران نیز ۵ درصد است.

شخصی که موفق به اشتغال در کشور امارات و دریافت اقامت کاری این کشور شود می‌تواند برای خانواده خود نیز ویزای همراه دریافت کند.

اشتغال در امارات تنها منجر به دریافت اقامت موقت این کشور می‌شود که تا سی سال قابل تمدید خواهد بود.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی