جدید ترین قوانین مهاجرت

جدید ترین قوانین مهاجرت برای ایرانیان

ایرانیان بسیاری هر ساله برای کار و یا تحصیل خود و یا فرزندانشان در مدارس یا دانشگاههای برتر جهان در اروپا، انگلستان یا آمریکا اقدام به مهاجرت می کنند. از این رو مهاجرت به خارج نیاز به داشتن اطلاعات کافی از آخرین قوانین و شرایط مهاجرتی می باشد. اگر قصد دارید در مورد جدید ترین قوانین مهاجرت برای ایرانیان ، راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و مهاجرت بدون پول اطلاعات کاملی را دریافت کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

قوانین-مهاجرت

قوانین مهاجرت

قوانین مهاجرت به مجموعه ای از قوانین اطلاق می شود که مشخص می کند که یک شخص باید برای انتقال دائمی به یک کشور دیگر چه مواردی را مورد اجرا قرار دهد.

هر کشوری برا  متقاضیان مهاجرت خود، مجوز اقامت موقت یا دائم را اعطا کند قوانینی را در نظر گرفته است. به عبارت دیگر، تمام مهاجرانی که قصد دارند به کشوری مهاجرت کنند باید مجوز قانونی مهاجرت و اقامت کشور مورد نظر خود را دریافت کرده باشند.

 

قوانین مهاجرت از ایران

تمام شهروندان ایرانی این امکان را دارند که برای دریافت روادید از کشور مقصد خود اقدام کرده و به کشوری که قصد دارند در آن زندگی، کار و یا تحصیل کنند مهاجرت کنند.

شهروندان ایرانی که قصد دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند باید از طریق یکی از مراکز پلیس + 10 برای دریافت گذرنامه خود اقدام کنند. برای خروج از کشور نیز باید ویزای کشور مورد نظر در گذرنامه شما مهر شود.

خانم های متاهلی نیز که قصد دارند به تنهایی به خارج از کشور سفر کنند باید فرم مخصوصی را ارائه دهند که حاوی مجوز همسر برای سفر باشد.

 

تمام شهروندان ایرانی که قصد دارند به خارج از کشور مهاجرت کنند باید شرایط مهاجرتی کشوری را که قصد دارند به آن مهاجرت کنند را اجابت کرده باشند.

به طور مثال برای کسانی که به دنبال مهاجرت از ایران به کانادا هستند بر اساس قانون مهاجرت کانادا در لیست انتظار قرار گیرند تا در صورت نیاز بتوانند از طریق اکسپرس اینتری یا برنامه نامزدی استانی که به PNP معروف است به کانادا مهاجرت کنند. اکسپرس اینتری یکی از قانونی ترین و سریع ترین برنامه های مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم کانادا می باشد.

چگونه مهاجرت کنیم

یکی از آسانترین روش های مهاجرت به یک کشور خارجی از طریق ویزای کار است و از این رو شما باید در کشور مقصد به واسطه عاملی تجت حمایت مالی یا اسپانسری قرار بگیرید. این می تواند شامل این باشد که شما در قبال کاری که انجام می دهید حقوق دریافت کنید.

 

در بیشتر موارد، در کشور مقصد شخصی باید از شما حمایت مالی را انجام دهد و یا اینکه درخواست مهاجرت شما را ثبت کرده باشد. سپس شما باید منتظر بمانید تا درخواست شما مورد تایید قرار گیرد و ویزا برای شما صادر شود.

 

برای مهاجرت مهمترین مواردی را که باید در دست داشته باشید برگه اثبات تمکن مالی برای مدت زمان حضور خود در کشور مقصد، عدم سوء پیشینه و معاینه پزشکی می باشد. این مدارک را شما باید در روز مصاحبه به افسر مهاجرتی کشور مورد نظر خود ارائه دهید.

 

مدارک مورد نیاز مهاجرت

برای مهاجرت برای هر کشوری شما باید مدارک مورد نیاز مهاجرت را با توجه به ویزای خود را ارائه دهید. از این رو یک سری مدارک کلی برای مهاجرت شما نیاز خواهید بود که بین تمام کشور های دنیا یکی است. این مدارک شامل موارد زیر است:

 

 • گذرنامه معتبر که پس از 6 ماه اقامت در کشور مورد نظر معتبر باشد.
 • عکس در سایز و استاندارد های گذرنامه
 • برگه قرار ملاقات، تاییدیه و یا دعوتنامه
 • شناسنامه
 • گواهی فرزند خواندگی (در صورت وجود)
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامتی
 • گواهی
 • کارت خدمت
 • برگه حمایت مالی در صورت وجود
 • پرداخت هزینه های ویزا
 

اما بسته به اینکه شما قصد دارید با کدام برنامه مهاجرتی به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید باید مدرک زبان، سابقه کار و مدرک معتبر تحصیلی را به کارشناسان و افسران مرتبط به مهاجرت ارائه کنید.

ارزانترین-کشورها-برای-مهاجرت

آسانترین کشور برای مهاجرت

کشور های بسیاری در جهان وجود دارند که با توجه به شرایط شما اقامت موقت و یا دائم را اعطا می کنند. اما در واقع مهاجرت به کشور دیگر امری مستقیم نیست و برای انجام این کار نیاز به ارزیابی، تفکر و برنامه ریزی خاصی است.

عوامل مختلفی در مهاجرت آسان شما به خارج از کشور نقش دارند. عواملی از جمله شرایط اقتصادی، تحصیلی و امنیت و غیره که ممکن است بر انتخاب شما تاثیر گذار باشد.

دلایلی که باعث می شود که شما یک کشور خارجی را برای اقامت انتخاب کنید شامل، فرصت های بهتر برای تحصیل یا مراقبت های بهداشتی، امنیت شغلی، کیفیت زندگی، نرخ پایین جرم و جنایت و سایر دلایل دیگر می باشد.

 

از این رو کشور های بسیاری در سراسر جهان هستند که با داشتن سیاست های مهاجرتی آسان، به شهروندان سایر کشورها این اجازه می دهند تا با دریافت اقامت یا تابعیت در این کشور ها ادامه زندگی بدهند.

بسیاری از کشورها مراحل مهاجرتی خود را ساده کرده اند. از جمع آوری مدارک لازم، انطباق با قوانین، مقررات و بروکراسی گرفته تا دریافت ویزا و مجوز اقامت.

 

 کشور هایی که مراحل مهاجرت قانونی به آنها ساده است به شرح زیر است:

 

1-    کانادا

2-    آلمان

3-    نیوزلند

4-    سنگاپور

5-    استرالیا

6-    دانمارک

7-    ترکیه

8-    سوئد

 

کشورهای بدون روادید برای ایرانیان

شهروندان ایرانی برای سفر به کشورهای دیگر جهان بدون روادید در محدودیت قرار دارند. شهروندان ایرانی معمولا در زمینه سفر به بسیاری از کشور های جهان با تحریم بین المللی روبرو هستند. در لیست قدرتمندترین کشور های جهان از لحاظ پاسپورت کشور ایران در رتبه 103 جهان قرار دارد.

 

این امر متاسفانه بر توانایی ایرانیان برای سفر و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف در کشور های خارجی تاثیر بسیار شگرفی را گذاشته است. ایرانیان با گذرنامه ایرانی تنها می توانند به 50 کشور جهان بدون ویزا دسترسی داشته باشند. 50 کشور در واقع معادل 22 درصد از 227 کشور جهان می شود.

 

کشورهایی که ایرانیان می تواننند بدون روادید به آنها دسترسی داشته باشند تنها 11.2 درصد در بین مسافران  جهان محبوب هستند. این در حالی است که ایرانیان به بسیاری از کشور های مهم جهان مانند استرالیا، کانادا، روسیه، چین و یا آلمان بدون دریافت ویزا نمی توانند سفر کنند.

 

فهرست کشور های که بدون روادید به ایرانیان این اجازه را می دهند تا به آنها سفر کنند شامل کشورهایی مانند گرجستان، هائیتی، زامبیا و ترکیه است که از کیفیت بالایی نیز برای مهاجرت برخوردار نمی باشند و تنها 6.7 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را در اختیار دارند.

 

کشور های بدون ویزا برای ایرانیان

ایرانیان می توانند با داشتن گذرنامه مجوز ورود بدون ویزا به 11 کشور در جهان را داشته باشند. لیست مقاصد بدون روادید ایرانیان شامل موارد زیر می باشد:

·       میکرونزی

·       نیوئه

·       ترکیه

·       ونزوئلا

·       هائیتی

·       مالزی

·       ارمنستان

·       جزایر کوک

·       دومینیکا

·       اکوادور

·       گرجستان

 

کشور های با اعطای ویزا در هنگام ورود برای ایرانیان

ایرانیان می توانند با داشتن گذرنامه ایرانی در کشور های زیر به هنگام ورود مهر و یا ویزای کشور مقصد را در مرز دریافت کنند:

·       آذربایجان

·       بولیوی

·       کامبوج

·       کیپ ورد

·       کومور

·       گینه بیسائو

·       کنیا

·       لبنان

·       ماکائو

·       ماداگاسکار

·       مالدیو

·       موریتانی

·       موزامبیک

·       نپال

·       عمان

·       پالائو

·       رواندا

·       ساموآ

·       سنگال

·       سیشل

·       سیرالئون

·       سومالی

·       سریلانکا

·       سوریه

·       تیمور شرقی

·       توگو

·       تووالو

·       اوگاندا

·       زیمبابوه

 

راحت ترین کشور برای گرفتن پاسپورت

کشور های بسیاری در جهان هستند که به علل متفاوتی به ایرانی ها پاسپورت خود را آسانتر اعطا می کنند. ایرانی ها این امکان را دارند که از طریق این کشور ها در کوتاهترین زمان پاسپورت دوم خود را نیز دریافت کنند. کشورهایی که بدون هیچ محدودیتی به ایرانیان و از طریق مختلفی از جمله سرمایه گذاری گذرنامه خود را ارائه میدهند شامل کشور های زیر می شوند:

·       ترکیه

·       بلغارستان

·       مقدونیه شمالی

از جمله کشورهایی که به ایرانیان به سادگی پاسپورت خود را اعطا می کنند شامل کشور های زیر می شود:

·       گرنادا

·       سنت لوسیا

·       وانوآتو

·       سن کیتس

·       دومینیکا

·       وانوآتو

·       آنتیگوا و باربودا

اخذ پاسپورت دوم همراه با هزینه کردن است که این می تواند برای ایرانی هایی که متقاضی پاسپورت دوم هستند اما پول آنچنانی ندارند سخت باشد. از این رو ایرانی ها می توانند به کشور هایی که با هزینه های بسیار کمی تابعیت دوم خود را اعطا می کنند اقدام کنند.

کشورهایی که در سراسر جهان در ازای هزینه بسیار کمی تابعیت دوم خود را اعطا می کنند، شامل موارد زیر می شوند:

·       کانادا

·       مالت

·       مولداوی

·       آلمان

·       مکزیک

·       اتریش

·       قبرس

·       ارمنستان

 

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

به صورت عام امکان اینکه از یک کشور برای یک شخص به عنوان کشوری نام برد که می توان به سادگی به آن مهاجرت کرد مقداری سخت است. بسته به شرایط هر فرد و موقعیت اجتماعی و جغرافیایی این می تواند سخت و یا آسان باشد. از این رو برای تمام کسانی که قصد دارند به کشور خارجی مهاجرت کنند باید شرایط خود را بررسی کنند.

برای کسانی که قصد دارند برای تحصیل مهاجرت کنند، مهاجرت تحصیلی و برای کسانی که سابقه و یا شرایط لازم کار را دارند اقدام از طریق ویزای کار نتایج بهتری را در بر دارد.

 

برای تمام کسانی نیز که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنند آسانتری روش دریافت ویزای سرمایه گذاری است. ما در ادامه بر اساس هر کدام از روش های دریافت ویزای مهاجرتی، کشور هایی که شما می توانید به سادگی به آنها مهاجرت کنید شامل موارد زیر است.

 

مهاجرت تحصیلی

·       ترکیه

·       کانادا

·       آلمان

·       ایتالیا

·       روسیه

مهاجرت کاری

·       ترکیه

·       کانادا

·       آلمان

·       ایتالیا

·       سوئد

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

·       ترکیه

·       کانادا

·       آلمان

·       آمریکا

·       انگلیس

آسان-ترین-کشور-ها-برای-مهاجرت

مهاجرت بدون پول

روش های بسیاری برای مهاجرت به خارج از کشور بدون پول وجود دارد. به طور مثال شما با داشتن یک جاب آفر از یک سرمایه دار در یک کشور خارجی این امکان را دارید که با حمایت مالی کارفرما بدون هزینه کردن پولی مهاجرت کنید. شما در این نوع مهاجرت می توانید تمام هزینه های سفر و اقامت خود را به عهده کارفرمای خود بسپارید.

 

اما اگر بخواهیم از آسانترین و ارزانترین روش های مهاجرت به خارج از کشور نام ببریم می توانیم برنامه نامزدی استانی کانادا را به شما معرفی کنیم. در این برنامه مهاجرتی نیازی به هزینه کردن زیادی نیست و با داشتن شرایط لازم مانند سابقه کار و مهارت لازم در کمترین زمان امکان مهاجرت شما به خارج از کشور وجود دارد.

 

یکی دیگر از محبوبترین روش های مهاجرت به خارج بدون پول برنامه اکسپرس اینتری کانادا می باشد. شما در این برنامه مهاجرتی می توانید با ثبت نام در وب سایت رسمی در لیست انتظار قرار داشته و پس از مدت زمان کوتاهی با دریافت امتیازات لازم به کانادا مهاجرت کرده و امکان دریافت اقامت دائم در این کشور را نیز کسب کنید.

قوانین مهاجرت به کانادا

بر اساس استراتژی چند ساله ای که دولت لیبرال کانادا دنبال می کند یکی از بلندپروازانه ترین سطح مهاجرت در تاریخ کانادا در حال رخ دادن است. کشور کانادا قصد دارد که در طی سه سال آینده از چیزی در حدود یک میلیون مهاجر استقبال کند.

 

ارزانترین راه مهاجرت به کانادا

بی شک ارزانترین روش برای مهاجرت به کانادا درخواست مستقیم از طریق برنامه مهاجرتی برنامه نامزدی استانی کانادا می باشد. اما در میان تمام استان های کانادا برنامه نامزدی استان انتاریو و بریتیش کلمبیا گران‌ترین آنها می باشند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا

متقاضیان واجد شرایط برای آنکه بدانند صلاحیت لازم برای مهاجرت به کانادا را دارند در برابر شش عامل مورد ارزیابی قرار می گیرند. متقاضیان برای کسب صلاحیت مهاجرت به کانادا باید در مجموع 67 امتیاز از 100 امتیاز لازم را کسب کرده باشند.

عوامل مؤثر در ارزیابی شما در برنامه های مهاجرتی کانادا عبارتند از:

 

 • تحصیلات؛
 • زبان؛
 • سابقه کار؛
 • سن؛
 • پیشنهاد کاری؛
 • تجربه زندگی خود و یا خانوادتان در کانادا؛

 

هزینه مهاجرت به کانادا

به طور کلی، بر اساس قوانین جدید دولت کانادا برای مهاجرت به این کشور به عنوان متقاضی مهاجرت باید تقریباً چیزی در حدود 15،500 دلار کانادا سرمایه داشته باشید.

این رقم برای زوجین مقداری بیشتر است و چیزی در حدود 21،000 دلار کانادا می باشد. خانواده های دارای فرزند نیز برای آنکه به همراه فرزندانشان به کانادا مهاجرت کنند باید چیزی بین 25،000 تا 30،000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنند.

 

جدیدترین قوانین مهاجرت به کانادا

کشور کانادا در نظر دارد که اهداف جدید مهاجرتی را تصویب کند که به واسطه آن پذیرش اقامت دائم در این کشور افزایش پیدا خواهد کرد. بیش از 1.2 میلیون مهاجر بر اساس این قانون جدید اقامت دائم کانادا را می توانند در سه سال آینده دریافت کنند.

کانادا

قوانین مهاجرت به سوئد

سوئد با داشتن کیفیت بالای زندگی و شرایط اقتصادی بسیار خوب یکی از برترین کشور های جهان به جهت مهاجرت می باشد. مهاجرت به سوئد فرایندی است که طی آن متقاضیان در این کشور می توانند اقامت دائم را دریافت کنند. سوئد یکی از مهاجرخیز ترین کشور های اروپایی در جهان می باشد.

 

ارزانترین راه مهاجرت به سوئد

بهترین روش برای مهاجرت ایرانی ها  به سوئد پیدا کردن یک جاب آفر از یک کارفرمای سوئدی می باشد. معمولا از طریق مهاجرت کاری تمام هزینه های شما بر عهده کارفرما خواهد و در مدت حضور خود در این کشور نیز از مزایای حقوق بالا، خانه و ماشین برخودار خواهید شد. به ویژه با توجه به اینکه مجوز کار از خارج سوئد صادر می شود. صرف نظر از ملیت، کار در سوئد یکی از بهترین و ارزانترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

 

شرایط مهاجرت به سوئد

مهمترین شرایطی که شما باید در هنگام مهاجرت به سوئد داشته باشید شامل موارد زیر می شود:

 

 • داشتن حداقل 18 سال سن؛
 • گذرنامه معتبر که 6 ماه پس از ورود به سوئد معتبر باشد؛
 • عکس در استانداردهای گذرنامه؛
 • عدم سوء پیشینه؛
 • سابقه کار در صورت درخواست؛
 • مدرک تحصیلی معتبر در صورت درخواست؛
 • مدرک زبان سوئدی و یا اثبات این که در حال آموزش زبان سوئدی بوده؛
 • برگه سلامت.

 

هزینه مهاجرت به سوئد

اکثر متقاضیان برای آنکه به سوئد مهاجرت کنند باید هنگامی که درخواست می دهند هزینه ای را نیز به آژانس مهاجرت سوئد پرداخت کرده باشند.

اگر برای کسی که قصد دارد به سوئد مهاجرت کنند اعضای خانواده نیز قرار است وی را همراهی کنند این می تواند شامل پرداخت هزینه های اضافی نیز باشد. هزینه درخواست مهاجرت به سوئد برای بزرگسالان 1500 کرون و برای کودکان 750 کرون است.

 

جدیدترین قوانین مهاجرت به سوئد

طبق قانون جدید مهاجرتی به سوئد اقامت دائم در این کشور با محدودیت هایی روبرو می شود. در این صورت اقامت موقت به اصلی ترین قانون مهاجرتی این کشور بدل خواهد گشت.

سوئد

قوانین مهاجرت به استرالیا

استرالیا بی شک یکی از بهترین کشور های جهان می باشد و از این رو برای مهاجرت به این کشور از مزایای بی شماری می توانید بهره مند شوید.

یکی از دلایل مناسب بودن استرالیا برای شما این است که این کشور در وهله اول به علت بحران کمبود نیروی کار به مهاجران بیشتری نیاز دارد. به ویژه مهاجران ماهری که می توانند برای حفظ رشد اقتصادی و اجتماعی استرالیا مفید واقع شوند.

 

اگر شما کارمند و یا کارگری هستید که دارای مهارت کاری می باشید می توانید برای اقامت در یک کشور خارجی اقدام کنید. کشور استرالیا با داشتن سیاست های انعطاف پذیر، دلگرم کننده و موفق آمیز در امر مهاجرت به بهترین گزینه مهاجران در بین معدود کشورهای پیشرفته جهان تبدیل شده است.

 

ارزانترین راه مهاجرت به استرالیا

اداره مهاجرت و پناهندگی استرالیا به تازگی ویزای جدیدی را به نام 491 معرفی کرده است که تحت عنوان این ویزای 491 تمام کسانی که مهارت کاری دارند می توانند با اسپانسر کارفرما به استرالیا مهاجرت کنند. این ویزا در حال حاضر یکی از ساده‌ترین، بهترین و ارزانترین گزینه های مهاجرت به استرالیا می باشد.

 

شرایط مهاجرت به استرالیا

بر اساس شرایط و قوانین مهاجرتی کشور استرالیا شما باید هنگام درخواست مهاجرت به این کشور:

 

 • 65 امتیاز لازم را کسب کرده باشید.
 • زیر 45 سال سن داشته باشند
 • شغل مورد تقاضای شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد
 • واجد شرایط کار در این کشور باشید.
 

شما پس از سه سال زندگی در استرالیا با ویزای منطقه ای مهارت کاری این امکان را خواهید داشت که برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید.

 

هزینه مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت کاری به استرالیا شما باید بسته به شرایط و درخواست خود چیزی در حدود 2700 دلار باید پرداخت کنید. ویزای دانشجویی استرالیا نیز در حدود 418 دلار می باشد. اگر قصد دارید که در استرالیا سرمایه گذاری کنید، ویزای سرمایه گذاری استرالیا نیز در حدود 1653 دلار می باشد.

 

جدیدترین قوانین مهاجرت به استرالیا

بر طبق قوانین جدید دولت استرالیا شما باید با هر کدام از ویزاهای مهاجرتی استرالیا نشان دهید که از مهارت قابل قبولی در زبان انگلیسی برخوردار هستید.

استرالیا

قوانین مهاجرت به ترکیه

ترکیه یک از بهترین کشور های همسایه ما می باشد که امکان مهاجرت به این کشور بسیار ساده بوده و ترک ها از ایرانی ها به خوبی استقبال می کنند.

ایرانی ها می توانند تا 90 روز بدون دریافت ویزا به این کشور سفر کنند. مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان با مزایای بی شماری همراه است که از آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • داشتن آب و هوای بسیار خوب و مطلوب؛
 • مردمی بسیار مهمان نواز؛
 • پایین بودن هزینه های زندگی؛
 • دسترسی به امکانات بهداشتی و آموزشی بی نظیر؛
 • خرید ملک بدون محدودیت.

 

ارزانترین و بهترین راه مهاجرت به ترکیه

ارزانترین روش مهاجرت به ترکیه اقدام از طریق ویزای کار و دانشجویی می باشد. اما بهترین روش مهاجرت به ترکیه می تواند از طریق خرید ملک باشد.

در ترکیه شما این امکان را دارید که ملکی را با ارزش حداقل 150،000 لیره (25،000 دلار) خریداری کنید. با خریداری ملک شما می توانید برای خود و خانوادتان برای زندگی در ترکیه درخواست اقامت دائم نیز بدهید.

 

شرایط مهاجرت به ترکیه

بسته به اینکه از کدام روش مهاجرتی قصد دارید که برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید شما باید شرایط لازم را فراهم کنید. اما به صورت کلی مواردی که بین تمام روش های مهاجرت به ترکیه یکسان می باشد شامل موارد زیر است:

 

 • گذرنامه معتبر که پس از 6 ماه حضور در ترکیه اعتبار داشت باشد؛
 • عکس در استاندارد های گذرنامه؛
 • عدم سوء پیشینه؛
 • گواهی سلامت؛
 • مدرک زبان در صورت درخواست؛
 • سابقه کار در صورت درخواست؛
 • مدرک تحصیلی در صورت درخواست.

 

هزینه مهاجرت به ترکیه

برای سفر به ترکیه ایرانی ها نیازی به پرداخت هزینه ندارند و در لحظه ورود به مرز ترکیه بر روی پاسپورت آنها یک مهر زده می شود. اما برای تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری مبلغ ناچیزی از شما گرفته می شود. به طور مثال شما باید برای کار در ترکیه باید 140 دلار بپردازید.

 

جدیدترین قوانین مهاجرتی به ترکیه

بر طبق قوانین جدید مهاجرتی ترکیه تمام خارجیانی که قصد دارند تا 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند باید هدف اقامت خود را مشخص کنند.

ترکیه

قوانین مهاجرت به آمریکا

آمریکا قدرت اقتصادی برتر جهان می باشد و با داشتن نرخ بیکاری پایین و کیفیت بالای زندگی ارزوی بسیار از مهاجران برای مهاجرت می باشد. امروزه نیز که دروازه های مهاجرت آمریکا بر روی ایرانیان باز شده است شما نیز می توانید با آشنایی قوانین در این کشور به آمریکا مهاجرت کنید.

مهاجرت به آمریکا دارای مزایای بی شماری است که از آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • یافتن فرصت های بهتر کاری؛
 • داشتن شرایط زندگی بهتر؛
 • فراهم کردن یک زندگی خوب برای خانواده؛
 • فرار از سختی ها؛
 • دسترسی به بهترین سیستم آموزشی و بهداشتی.

 

ارزانترین راه مهاجرت به آمریکا

بی شک ارزانترین روش مهاجرت به آمریکا اقدام از طریق لاتاری می باشد. قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا  سالی یک بار و در حدود 4 تا 5 هفته در پاییز انجام می شود.

ثبت نام آنلاین برای قرعه کشی ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا معمولا در ماه اکتبر شروع شده و در ماه نوامبر نیز به پایان می رسد. جواب لاتاری نیز در ماه می اعلام می گردد.

 

شرایط مهاجرت به آمریکا

مانند دیگر کشور های جهان تسلط به زبان انگلیسی، داشتن گذرنامه معتبر، عکس در ابعاد گذرنامه، عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت ابتدایی ترین الزامات مهاجرت به آمریکا می باشد.

 

هزینه مهاجرت به آمریکا

بسته به اینکه با کدام ویزای مهاجرت قصد دارید به آمریکا مهاجرت کنید هزینه های متفاوتی را شما باید بپردازید اما به طور کلی شما باید برای ویزای کاری ایالات متحده آمریکا، چیزی در حدود 190 دلار هزینه درخواست را بپردازید. همچنین ممکن است هزینه های اضافی دیگری نیز از شما دریافت شود.

 

جدیدترین قوانین مهاجرتی به آمریکا

بر اساس جدیدترین قوانین مهاجرتی آمریکا مهاجرانی که بر اساس قانون باید این کشور را ترک می کردند می توانند با داشتن شرایط لازم که در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح داده ایم گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

 

آخرین قوانین مهاجرتی گرین کارت آمریکا

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی لایحه ای را منتشر کرده است که در صورت تصویب این امکان را به برخی از مهاجران غیرقانونی می دهد تا برای اقامت دائم در آمریکا اقدام کنند. همچنین تصویب این لایحه به هزاران متقاضی دریافت گرین کارت اجازه اشتغال و زندگی در این کشور را می دهند.

برخی از مهاجران می توانند بدون وضعیت اقامت قانونی در آمریکا پس از پرداخت 1500 دلار و داشتن شرایط لازم برای آنکه گرین کارت آمریکا را دریافت کنند اقدام کنند.

برای کسانی که از کودکی وارد آمریکا شده اند می توانند گرین کارت آمریکا را با داشتن شرایط زیر دریافت کنند:

 

 • پیش از 18 سالگی وارد ایالات متحده آمریکا شده باشند و از آن زمان تاکنون به صورت پیاپی در این کشور زندگی کرده باشند.
 • از 1 ژانویه 2021 به طور پیاپی در خاک ایالات متحده آمریکا حضور داشته باشند.
 

همچنین کسانی که شرایط زیر را دارند می توانند از این قانون برای دریافت اقامت آمریکا اقدام کنند:

 

 • در آمریکا در Uniformed Services خدمت کرده باشند.
 • فارغ التحصیل یا دانشجوی یکی از کالج های آمریکا بوده باشد
 • سه سال پیش از آنکه درخواست برای 
 • اقامت آمریکا را بدهد “درآمد ثابت در ایالات متحده” کسب کرده باشد.
 

کسانی که شرایط زیر را دارند نیز نیازی به ثبت نام ندارند:

 

 •     کسانی که در آمریکا تحت وضعیت حفاظت موقت  (TPS)قرار دارند.
 • در ایالات متحده آمریکا به مدت سه سال یا بیشتر زندگی کرده باشند.
 •     از 1 ژانویه 2017 دارای TPS یا واجد شرایط TPS  بوده باشد.
 • رفتاری نکرده باشد که از آنها دریافت TPS  منع شده باشند.
 

کسانی که خروج اجباری معوق (DED) دریافت کرده بودند باید واجد شرایط زیر باشند:

 

 • برای سه سال یا بیشتر در ایالات متحده آمریکا زندگی کرده باشند.
 • از 20 ژانویه 2021 واجد شرایط DED بوده باشند.
 • رفتاری را نکرده باشند که برای DED  واجد شرایط نباشند
 

کارگرانی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند برای دریافت اقامت دائم آمریکا واجد شرایط شوند.

برای واجد آنکه شرایط باشند، آنها باید:

 

 • از 1 ژانویه 2021 به طور پیاپی در ایالات متحده آمریکا اقامت داشته باشند.
 • سابقه ثابتی از درآمد در آمریکا را از خود نشان دهند.
 

البته لازم به ذکر است که طبق قوانین، این مقررات جدید تا 6 ماه پس از تصویب در 1 مه 2022، اجرا نمی شود.

 

آخرین قوانین مهاجرتی گرین کارت آمریکا بر اساس خانواده و اشتغال

یک متقاضی گرین کارت بر اساس خانواده که تاریخ اولویت آن بیش از 2 سال است این امکان را دارد که با پرداخت هزینه ای 2500 دلار، وضعیت اقامت خود را تغییر دهد.

متقاضیان گرین کارت مبتنی بر اشتغال، که تاریخ اولویت آنها بیش از 2 سال است نیز می توانند با پرداخت 5000 دلار برای تغییر وضعیت خود اقدام کنند.

مانند دیگر مقررات قانونی، مفاد این قانون تا 6 ماه پس از تصویب در 1 مه 2022، اجرا نمی شود.

آمریکا

کسب اطلاعات بیشتر

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به خارج و جدید ترین قوانین مهاجرتی با کارشناسان ما در امور مهاجرت در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید. برای دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان از کارشناسان ما با شماره تلفن های 28111107 – 021 و 22654650 – 021 تماس بگیرید.

 

مقاله پیشنهادی : شرایط مهاجرت به اروپا

سوالات متداول

آلمان پذیرش از افراد با مهارت کاری بالا برای بازار کار خود را از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا افزایش داده است. این قانون جدید این فرصت را برای متخصصان واجد شرایط خارج از اتحادیه اروپا از جمله ایرانیان فراهم کرده است تا در این کشور به کار مشغول شوند و اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.

بر طبق قوانین جدید دولت استرالیا در مورد مهاجرت تمام کسانی که قصد دارند با هر ویزای ممکن به این کشور مهاجرت کنند باید در آزمون زبان انگلیسی قبل از اخذ ویزای دائم خود شرکت کرده باشند.

کانادا اهداف جدید مهاجرتی را تصویب کرده و آن افزایش پذیرش اقامت دائم از کشور های دیگر جهان بوده است. بر اساس این قانون جدید مهاجرتی بیش از 1.2 میلیون اقامت دائم در سه سال آینده به واجدین شرایط اعطا خواهد شد.

قانون مهاجرتی سوئد در مورد اقامت دائم و موقت تعغیر کرده است. از جمله این تغییرات، این است که اقامت موقت به قانون اصلی مهاجرتی این کشور تبدیل می شود و در مورد اقامت دائم محدودیت هایی در نظر گرفته خواهد شد.

بر اساس قوانین جدید مهاجرتی آمریکا تمام کسانی که باید این کشور را ترک می کردند می توانند با داشتن شرایط لازم اقامت آمریکا را دریافت کنند.

طبق ماده 11 قانون مربوط به اتباع خارجی و حمایت بین المللی، تمام خارجیانی که قصد تا 90 روز اقامت در ترکیه را دریافت کنند باید هدف خود را مشخص کنند. این ویزا توسط کنسولگری جمهوری ترکیه در کشور یا اقامتگاه قانونی باید صادر شود.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

4 پاسخ

 1. سلام.من یک فوتبالیست هستم که به صورت پروفشینال درحال بازی در لیگ گرجستانم.میخوام برای دریافت ویزا اقدام کنم.اما از هیچی خبر ندارم.ممکنه راهنماییم کنین؟

  1. سلام دوست عزیز برای راهنمایی دقیق نیازمند اطلاعات بیشتری هستیم . لطفا فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون با بررسی اطلاعاتتون بهترین راه مهاجرت رو بهتون معرفی کنند .

 2. سلام خسته نباشید قوانین مهاجرت برای ایرانیان با افغان ها فریق میکند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر