لیست مشاغل مورد نیاز در آمریکا

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا

اگر قصد مهاجرت کاری به آمریکا را دارید و یا اینکه در حال حاضر به عنوان دانشجو در این کشور تحصیل می‌کنید، بهتر است ابتدا با لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا آشنا شوید. لیست مشاغل پرتقاضا در این کشور به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی‌های لازم را برای آینده شغلی خود انجام دهید. از طرفی شناخت ترندهای بازار کار در ایالات متحده به متقاضیان چشم‌اندازی کلی می‌بخشد تا مهارت‌های مورد نیاز کارفرمایان آمریکایی را در خود تقویت کنند. در این مطلب از مجموعه کاربین به بررسی لیست کامل این گروه‌های شغلی به همراه متوسط حقوق سالیانه و مهارت‌های عمومی مورد نیاز آن‌ها می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا؛ کلید دستیابی به یک آینده شغلی موفق

از جدیدترین لیست مشاغل مورد نیاز در کشور آمریکا با خبر شوید

چرا باید درباره لیست مشاغل مورد نیاز در کشور آمریکا بدانیم؟ پاسخ کاملا واضح است. کار در اقتصاد اول دنیا فرصت بسیار خوبی است که به متقاضیان شانس داشتن زندگی فراتر از استانداردهای جهانی را اعطا می‌کند. با کار در آمریکا شما و اعضای خانواده‌تان این امکان را دارید تا از بالاترین میزان درآمد، شرایط کاری ایده‌آل، برخورداری از انواع بیمه‌های پزشکی و سایر مزایا بهره‌مند شوید. در ادامه این بخش به معرفی لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا می‌پردازیم.

مزایای کار در آمریکا

توسعه‌دهنده نرم‌افزار؛ یک موقعیت شغلی ایده‌آل در قطب تکنولوژی دنیا

قرن بیست و یکم به عصر اطلاعات شهرت دارد. زیرا سرعت تولید و تبادل اطلاعات در جهان به بالاترین حد خود رسیده است. در چنین دورانی، مشاغل مرتبط با حوزه تکنولوژی اطلاعات و برنامه‌نویسی بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز هستند. زیرا همه شرکت‌ها، کارخانجات، موسسات آموزشی و تحقیقاتی به ابزارهایی مانند وب‌سایت و نرم‌افزارهای مختلف تجهیز شده‌اند.

توسعه‌دهنده نرم‌افزار؛ یک موقعیت شغلی ایده‌آل در قطب تکنولوژی دنیا

توسعه‌دهنده اصلی‌ترین شغل در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا در طول پنج سال آینده خواهد بود. برای استخدام در این موقعیت شغلی داشتن مدرک کارشناسی در رشته علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار و یا سایر رشته‌ها مرتبط ضرورت دارد. حقوق سالیانه این شغل 105000 دلار است.
از وظایف توسعه‌دهندگان می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم:
• تهیه گزارش برای پروژه‌های برنامه‌نویسی
• مشورت با مهندسان نرم‌افزار در رابطه با آپدیت نرم‌افزارها

متخصص آمار و داده

متخصصان آمار و داده به کمک تئوری‌های موجود، داده‌هایی مفید برای حل مشکلات جهان را استخراج می‌کنند. این افراد نظرسنجی‌ها، پرسشنامه‌ها و آزمایشاتی دقیق را طراحی می‌کنند و از نرم‌افزارهای آماری برای شناسایی ترندها و روابط میان گروه‌های داده استفاده می‌کنند. متقاضیان برای استخدام در این موقعیت شغلی باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های ریاضی و یا آمار داشته باشند. متوسط حقوق سالیانه این شغل در آمریکا 83000 دلار است.

متخصص آمار و داده

فیزیوتراپی در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا است

فیزیوتراپ‌‌‌ها برای اشخاصی که در سنین مختلف به علت آسیب‌های جسمانی دچار مشکل شده‌اند، خدمات درمانی و بازپروری ارائه می‌کنند. متقاضیانی که به دنبال استخدام در این شغل هستند باید دکتری تخصصی در زمینه فیزیوتراپی داشته باشند، آزمون NPTE را با موفقیت سپری کرده و تمامی مجوزهای دولتی برای فعالیت در این زمینه را دریافت کرده باشند. حقوق متوسط سالیانه فیزیوتراپ‌ها در آمریکا، 74000 دلار است.

فیزیوتراپی در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا است

پرستار رجیستر یا ثبت شده

نیاز به پرستاران متخصص حتی قبل از همه‌گیری ویروس کرونا در دنیا به شدت حس می‌شد. با وجود چنین بحران جهانی در سطح جهان، بی‌جهت نیست که این شغل در دسته مشاغل مورد نیاز آمریکا قرار گرفته باشد. پرستاران رجیستر شده، پرستارانی هستند که مجوز فعالیت خود را در کشور مقصد دریافت کرده و مسئولیت مدیریت داروها، انجام آزمایشات تشخیصی و همکاری با سایر کارکنان حوزه بهداشت به منظور حداکثر رساندن مراقبت از بیماران را بر عهده دارند. متقاضیان به منظور استخدام در این موقعیت شغلی باید لیسانس پرستاری و گواهی رسمی دولتی برای فعالیت در این حرفه را داشته باشند. متوسط حقوق سالیانه پرستاران، 70000 دلار آمریکا است.

پرستار رجیستر یا ثبت شده

مشاوران مالی

مشاور مالی در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا قرار دارد. این افراد با توجه به شرایط بازار به مراجعان خود راهنمایی‌های مالی ارائه کرده و یا حتی در زمینه سرمایه‌گذاری به آن‌ها مشورت می‌دهند. از شرایط الزامی استخدام تحت عنوان مشاور مالی می‌توانیم به داشتن مدرک کارشناسی در رشته امور مالی یا سایر رشته‌های مرتبط به همراه دانش کافی در زمینه بازارهای مالی، بیمه و تجربه فروش اشاره کنیم. متوسط حقوق سالیانه در آمریکا 66000 دلار آمریکا است.

مشاوران مالی

در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا، موقعیت شغلی مترجم نیز به چشم می‌خورد

یکی از مشاغل مهم در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا، مترجمی است. طی یک دهه اخیر بسیاری از کمپانی‌های فعال در آمریکا، به دنبال گسترش فعالیت و جذب مخاطبان فرامرزی هستند. یکی از راه‌های دستیابی به چنین هدفی، ترجمه کپی وب، محتوای وبسایت و همچنین محتوای انواع رسانه‌های اجتماعی به زبان‌های مختلف زنده سراسر دنیا است. درآمد سالانه مترجمان در آمریکا، 90400 دلار آمریکا است.

در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا، موقعیت شغلی مترجم نیز به چشم می‌خورد

بازار کار کشور آمریکا به متقاضیانی با مهارت بالا برای تدریس نیاز دارد

در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا می‌توانیم به شغل تدریس هم اشاره کنیم. بازار کار این کشور همواره به دنبال افرادی با مهارت بالای برای تدریس و آموزش نیاز دارد. این موضوع تنها به سال 2022 محدود نمی‌شود و نیاز به نیروی کار ماهر در این زمینه، از مواردی است که به صورت پیوسته نیاز به آن در آمریکا حس می‌شود. متوسط حقوق سالیانه برای این موقعیت شغلی، 74700 دلار است.

بازار کار کشور آمریکا به متقاضیانی با مهارت بالا برای تدریس نیاز دارد

متخصصان حوزه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی به دلیل گسترش مرزهای تکنولوژی در لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی است. در آمریکا و سایر کشورها، شرکت‌ها به دنبال ساده‌سازی گردش کار، به دست آوردن اطلاعات ارزشمند و همینطور کاهش هزینه‌ها هستند. زمینه‌هایی که نیاز به هوش مصنوعی به شدت در آن‌ها احساس می‌شود. به همین دلیل آن دسته از متقاضیانی که توانایی ساختن، آزمایش و پیاده‌سازی مدل‌های هوش مصنوعی را دارند می‌توانند در حوزه‌های مختلفی از جمله فناوری و بهداشت مشغول به کار شوند. درآمد سالیانه این موقعیت شغلی، 163000 دلار آمریکا است.

متخصصان حوزه هوش مصنوعی

راننده کامیون

راننده کامیون از دیگر موقعیت‌های شغلی در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا است. این افراد مسئولیت جابه‌جایی محموله‌های باری دارویی، مواد غذایی و سایر موارد را از نقطه‌ای به نقطه دیگر بر عهده دارند. برای استخدام در این شغل نیاز به داشتن تحصیلات زیاد ندارید. شما تنها با دیپلم دبیرستان در صورتی که مجوزهای لازم را دریافت کرده باشید و تست اعتیاد را با موفقیت سپری کنید می‌توانید برای این شغل درخواست بدهید. متوسط حقوق سالیانه این شغل در آمریکا، 57000 دلار آمریکا است.

راننده کامیون از دیگر موقعیت‌های شغلی در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا است.

کارگر ساخت و ساز؛ از مشاغل مورد نیاز در لیست وزارت کار کشور آمریکا

داشتن دیپلم دبیرستان، گواهی کار با مواد اولیه سنگین و همچنین تمایل به شرکت در دوره‌های آموزشی از شرایط اصلی مورد نیاز برای استخدام در این موقعیت شغلی هستند. متوسط حقوق سالیانه این شغل در کشور آمریکا، 31000 دلار آمریکا است.

کارگر ساخت و ساز؛ از مشاغل مورد نیاز در لیست وزارت کار کشور آمریکا

با کاربین تمامی گزینه‌های مهاجرت کاری به آمریکا پیش روی شما است

کشور آمریکا ابرقدرت دنیا در حوزه‌های اقتصادی، آموزشی و سیاسی است. اقتصاد این کشور به باور کارشناسان، اقتصادی فراصنعتی و عظیم است که باعث شده آمریکا در زمینه اقتصاد دانش بنیان جزو برترین‌های جهان باشد. انتخاب زندگی در آمریکا و استخدام در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور، انتخابی بدون نقص برای متقاضیان مهاجرت است. همچنین به دلیل وسعت کشور آمریکا و صنعت پیشرفته این کشور، همواره نیاز به نیروی کار جوان و ماهر در آمریکا حس می‌شود. اگر نمی‌دانید کدام موقعیت شغلی در آمریکا با شرایط تحصیلی فعلی، سوابق کاری و وضعیت مالی شما مطابقت دارد، تنها کافی است از مشاوره‌های تخصصی مجموعه کاربین استفاده کنید. ما در مجموعه کاربین بهترین گزینه‌های موجود برای مهاجرت کاری به آمریکا را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با کاربین دیگر نگران قدم گذاشتن در مسیر مهاجرت کاری به کشور آمریکا نخواهید بود.

سوالات متداول

متوسط درآمد در کشور آمریکا در حدود 53 هزار دلار در سال ( 4220 دلار در ماه) بوده که این میزان از درآمد برای متقاضیانی با تحصیلات یا تخصص پایین‌تر، مبلغی در حدود 38 هزار دلار در سال است.

برای یک فرد ساکن آمریکا، فرصت‌های شغلی متنوعی چه نیازمند به تحصیلات دانشگاهی و چه بدون نیاز به آن وجود دارد اما عموما برای مهاجرت کاری به این کشور، اشخاص دارای مدرک تحصیلی و تخصص‌هایی قابل توجه در اولویت هستند.

در لیست مشاغل مورد عملی مورد نیاز آمریکا مشاغلی مانند افسر گشت، دستیار اجرایی، مسئول فروش، برقکار، لوله کش، نجار، فلزکار در ساخت و ساز، بنا، تکنسین دکل‌ها و توربین‌های بادی، آتشنشان، جوشکار، اپراتور تجهیزات سنگین ساخت و ساز و همینطور مشاور املاک به چشم می‌خورد.

کشور آمریکا ویزاهای متنوعی دارد که هر کدام از آن‌ها نیز برای افرادی خاص طراحی شده‌اند. از مطرح‌ترین این ویزاهای کاری می‌توانیم به ویزاهای نوع O،H و P اشاره کنیم.

بله با استفاده از بعضی از انواع ویزای کاری آمریکا این امکان برای شما وجود دارد. یکی از این ویزاها، ویزای O است. البته اثبات توانمندی‌های شخصی در اخذ این ویزا بسیار موثر است.

اصولا سن خاصی برای مهاجرت کاری به آمریکا مشخص نشده است. اما به طور کلی سنین 25 تا 35 سال، سنین طلایی برای مهاجرت کاری به این کشور به شمار می‌آیند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی