لیست مشاغل مورد نیاز در دبی

لیست مشاغل مورد نیاز در دبی

دبی یکی از قطب ‌های تجاری مهم در خاورمیانه است که طی سال های گذشته سریعترین رشد را در کسب و کارها داشته و از هر نقطه ای در جهان افراد متقاضی کار را به خود جذب کرده است. در این کشور علاوه بر شرکت های بزرگ، استارت آپ های جدید و شرکت های کوچک و متوسط نیز به طور مداوم در حال جستجوی استعدادهای برجسته برای جذب در کسب و کار خود هستند. چه دانشجویی باشید که به دنبال ایجاد مسیر شغلی برای آینده خود می گردد، و چه فرد حرفه ای هستید که به دنبال چالشی جدید است، در دبی با لیستی از مشاغل پرطرفدار روبرو می شوید که می توانند آرزوهای شما را برآورده کنند. در مقاله پیش رو لیست مشاغل مورد نیاز در دبی را جمع آوری کرده ایم که می تواند برای افرادی که به فکر تغییر شغل یا مهاجرت به یک کشور عربی پیشرفته هستند، مفید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

بازار کار دبی

اقتصادهای جهانی پس از ضربه سخت که توسط COVID-19 متحمل شدند، به آرامی در حال بهبود هستند. همین روند در امارات نیز دیده می شود. فرصت های شغلی به ویژه در برخی صنایع هر روز بیشتر می شود. امروزه در این کشور قدرتمند عربی، مشاغل خصوصی و دولتی بسیاری برای مهاجران وجود دارد که برخی از آن ها از نظر تقاضا بر سایر مشاغل اولویت دارند. در ادامه به بررسی لیست مشاغل مورد نیاز در دبی برای سال 2023 می پردازیم.

بازار کار دبی

مشاغل مربوط به حسابداری و امورمالی در دبی

باتوجه به چشم انداز شرکت های کوچک و بزرگ که به سرعت در حال تحول هستند، حسابداری یکی از مهم ترین گزینه های موجود در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی حسابداری است. امروزه شرکت های مختلف به دنبال فرآیندهای مالی ساده برای دستیابی به اهداف خود با کمترین هزینه هستند. به همین دلیل تقاضای زیادی برای متخصصین در بخش حسابداری و امورمالی، در استارتاپ ها، SME ها و شرکت های چند ملیتی وجود دارد.
از جمله مشاغل پردرآمد در دبی برای حسابداری و امور مالی عبارتند از:
• تحلیلگران مالی
• مدیر خزانه داری
• مدیریت حسابداران
• مدیران ارشد مالی
• رئیس حسابرسی داخلی

مشاغل مربوط به مدیریت ریسک و امنیت در دبی

در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی برای سال 2023 موقعیت های خوبی برای مدیران ریسک و تحلیلگران امنیتی گنجانده شده است. با توجه به این موضوع که اکثر شرکت ها کاملاً دیجیتال هستند و از فناوری های جدید برای سریعتر شدن کارهای خود استفاده می کنند، تهدید بیشتری برای امنیت داده ها و کسب و کار آن ها وجود دارد. اکنون شرکت ها تمایل دارند متخصصانی را استخدام کنند که بتوانند این خطرات را پیش بینی، بازرسی و کاهش دهند.
مشاغلی که در این زمینه، در دبی بیشترین تقاضا را دارند عبارتند از:
• مدیران ریسک
• تحلیلگران امنیتی
• معماران امنیت سایبری

مشاغل مربوط به هوش مصنوعی و دیجیتالی سازی در دبی

تخصص داشتن در رشته های مربوط به هوش مصنوعی یا دیجیتالی شدن می تواند شانس شما را برای یافتن شغل در دبی چندین برابر افزایش دهد. همان طور که گفته شد اکثر شرکت ها در این کشور رو به دیجیتالی شدن هستند بنابراین یکی موارد موجود در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی به متخصصین هوش مصنوعی تعلق دارد. به عبارت دیگر اتکای فزاینده کارفرمایان به فناوری های جدید منجر به تقاضای بالایی برای متخصصان در این بخش شده است. امروزه تیم های فناوری داخلی در دبی نیاز جدی به متخصصان هوش مصنوعی دارند. این افراد علاوه بر یافتن شغلی با درآمد بالا، می توانند برای دریافت اقامت طولانی مدت خود در امارات نیز درخواست دهند.


علاوه بر هوش مصنوعی اگر تجربه مرتبط در تحولات دیجیتالی را دارید، شما واجد شرایط دریافت یک موقعیت عالی در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی، برای سال 2023 هستید. با توجه به این موضوع که دبی در خط مقدم قدرت دیجیتال قرار دارد، نوسازی در کسب و کارها اجتناب ناپذیر است. از آنجایی که شرکت‌ های بیشتری از جمله استارت‌ آپ‌ها و شرکت‌ های کوچک و متوسط در کشور به شیوه‌ های دیجیتال و دورکاری روی آورده اند، تقاضا برای متخصصان توسعه نرم ‌افزار و افرادی که می‌ توانند تحول دیجیتال را مدیریت یا پیاده‌ سازی کنند در حال افزایش است. امروزه مشاغل فنی مختلفی مانند توسعه دهندگان (front-end، full-stack)، متخصصین امنیت سایبری، مهندسین فضای ابری و مدیران پروژه فناوری اطلاعات در بازار کار دبی بسیار پر تقاضا هستند.

مشاغل مربوط به هوش مصنوعی و دیجیتالی سازی در دبی

مشاغل مربوط به منابع انسانی و استخدام در دبی

اگر به دنبال شغلی در دبی هستید، تخصص در زمینه های مربوط به منابع انسانی و جذب استعداد یک امتیاز مثبت محسوب می شود. با توجه به اینکه قوانین کار در این کشور برای ایجاد یک محیط کاری امن و سالم مرتبا به روز می شود، می توان گفت امروزه متخصصان منابع انسانی در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی قرار دارند.


شرکت ‌ها باید استعدادهای استثنایی را پیدا کنند که برای سازمان مناسب باشند، اینجاست که متخصصان استعدادیابی وارد بازی می‌ شوند. این افراد کاندیدهای با تجربه را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند و گزینه های مناسبی را انتخاب می کنند. هنگام بررسی رزومه نامزدها، کارفرمایان بر تعادل بین کار و زندگی، دستاوردهای مرتبط با مشارکت کارکنان، فرهنگ محل کار و مدیریت عملکرد تأکید دارند. بنابراین، اگر در زمینه غرامت و مزایا یا یافتن فرد مناسب برای موقعیت های شغلی موجود تخصص دارید، می توانید شغل پردرآمدی در دبی داشته باشید.


از جمله مشاغل مربوط به منابع انسانی و استخدام در این کشور می توان به تخصص های زیر اشاره کرد:
• مدیران منابع انسانی
• متخصصان استعدادیابی
• شرکای تجاری منابع انسانی

مشاغل مربوط به بخش حقوقی در دبی

امارات متحده عربی یک چارچوب قانونی جامع دارد که به طور موثر بر کسب و کارها و زندگی اجتماعی ساکنان نظارت می کند. بنابراین حقوقدانان از جمله افرادی هستند که در مهارت آن ها در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی قرار می گیرد و می توانند درآمد خوبی کسب کنند. این کشور افق حقوقی خود را برای تطبیق با چشم اندازها جهانی که به سرعت در حال تحول است، گسترش می دهد. از این رو نیاز به متخصصین حقوقی کارآمدی دارد که به طور استثنایی در حل اختلاف ها و مقررات مالی مسلط باشند. بنابراین اگر حقوقدان خوبی هستید و نسبت به قوانین این کشور آگاهی دارید، می توانید در نقش مشاور حقوقی شرکت های مختلف مشغول به کار شوید.

مشاغل مربوط به بخش حقوقی در دبی

مشاغل مربوط به مهندسی در دبی

گزینه بعدی در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی رشته های مهندسی است که اتفاقا مزایای بسیاری به همراه دارد. مهندسان خارجی متخصص در صنایع شیمی یا نفت می توانند به لطف سکوهای نفتی و پالایشگاه های فراوان موجود در این منطقه، مشاغل خوب و پردرآمدی در دبی پیدا کنند.
به طور کلی مشاغل پردرآمد در حوزه مهندسی، در دربی عبارتند از:

مشاغل پردرآمد در حوزه مهندسی، در دربی

• مهندسی هوا فضا
• مهندسی شیمی
• مهندسی الکترونیک
• مهندسی مکانیک
• مهندسی نفت

مشاغل مربوط به مدیریت در دبی

مدیران شرکت ها، پروژه ها ، لجستیک و سایر مشاغل مدیریتی، در بخش نفت و گاز در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی از اعتبار بالایی برخوردار هستند. همانطور که می دانید برای اینکه شرکت ها بتوانند به حیات خود ادامه دهند، نیاز به پشتیبانی و مدیریت کسب و کار خود دارند. متخصصان ورود داده‌ ها و دستیاران اداری این اطمینان می دهند که کسب‌ و کارها، اعم از بزرگ و کوچک، عملکرد قابل قبولی دارند، حضور قوی ‌تری در صنعت ایجاد می‌ کنند، روابط شبکه ‌ای مناسبی ایجاد کرده اند. همچنین این افراد پایگاه داده و اسناد اطلاعاتی شرکت ها را در امنیت کامل حفظ می ‌کنند.


علاوه بر این امروزه در راستای هدف امارات متحده عربی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، بسیاری از شرکت ها به دنبال افرادی هستند که تجربه قبلی در زمینه کنترل و مدیریت مشکلات این چنینی داشته باشند.

مشاغل مربوط به مدیریت در دبی

مشاغل مربوط به رسانه های اجتماعی و متخصصان بازاریابی در دبی

بازاریابی رکن اصلی موفقیت در هر کسب و کاری است. از این رو، متخصصین این حوزه نیزه در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی قرار دارند و هرگز از تقاضا خارج نمی شوند. امروزه با توجه به تلاش بسیار شرکت‌ ها برای ایجاد یک حضور آنلاین افسانه‌ ای، بازار کار به سمت مشاغل مرتبط با بازاریابی دیجیتال سوق پیدا کرده است و تنها همین مورد چندین مسیر شغلی جدید برای جویندگان کار در دبی باز می‌ کند.
اگر در بازاریابی، بازاریابی دیجیتال یا سایر زمینه های مرتبط تخصص دارید، شانس خوبی برای یافتن شغلی با درآمد خوب در مشاغل زیر دارید:
• مدیریت بازاریابی
• مدیریت دیجیتال مارکتینگ
• مدیریت بازاریابی محتوا
• مدیریت سئو شرکت ها در اینترنت
• مدیریت رسانه های اجتماعی

مشاغل مربوط به رسانه های اجتماعی و متخصصان بازاریابی در دبی

مشاغل مربوط به توسعه دهندگان نرم افزار

توسعه دهندگان نرم افزار نیز جایگاه بسیار خوبی را در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی به خود اختصاص داده اند. سیاست ‌های تجاری دوستانه امارات، راه ‌اندازی کسب و کار در دبی را نسبتاً آسان کرده است، که منجر به راه ‌اندازی بسیاری از استارت‌ آپ‌های فناوری جدید شده است. در نتیجه، برای توسعه‌ دهندگان نرم ‌افزار و برنامه‌ نویسان که تخصص اصلی آن ها رونق و شکوفایی این استارت‌ آپ‌ها است، موقعیت های شغلی مناسبی در دبی وجود دارد. شرکت هایی که در مناطق تجاری اصلی دبی قرار دارند، همیشه به دنبال استعدادهای خوب و متخصص در زمینه برنامه نویسی و توسعه نرم افزار هستند.

مشاغل مرتبط با بهداشت و درمان در دبی

در حالی که تقاضا برای برخی مشاغل گهگاهی در نوسان است، برخی دیگر هرگز از لیست مشاغل مورد نیاز در دبی خارج نمی شوند. حتی بدون شیوع گسترده بیماری همه گیر کرونا، پزشکان و پرستاران در دبی همیشه تقاضای زیادی برای همگام شدن با سیستم مراقبت های بهداشتی پیشرفته امارات داشته اند. درواقع پرستاری و پزشکی جزء اولین مشاغل پردرآمد در این کشور برای سال 2023 هستند. بیماری همه گیر کرونا عامل اصلی افزایش تقاضا برای مشاغل پزشکی بوده است. امروزه سازمان های مراقبت های بهداشتی به دنبال ساده سازی عملیات رسیدگی به بیماران هستند.


در این راستا متخصصین مراقبت های بهداشتی خارجی که مجوز DHA را دریافت کرده اند، می توانند در هر یک از بیمارستان های محبوب دبی مشغول به کار شوند و در نهایت اقامت این کشور را به دست آورند.

مشاغل مرتبط با بهداشت و درمان در دبی

مشاغل مربوط به آموزش در دبی

یکی از اهداف اصلی وزارت آموزش و پرورش دبی، تضمین آموزش با کیفیت، فراگیر و عادلانه برای همه است. این امر منجر شده امروزه معلمی موقعیت های بسیاری در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی و سراسر امارات متحده داشته باشد. معلمین و اساتید خارجی باید شرایط لازم برای دریافت مجوز تدریس در دبی را داشته باشند تا بتوانند بخشی از سیستم آموزشی نوآورانه امارات شوند. این شرایط با توجه به حوزه آموزشی و سطح مورد نظر متفاوت است.

مشاغل مربوط به گردشگری و مهمان داری در دبی

گزینه دیگر در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی به صنعت گردشگری و مهمان داری مربوط می شود. دبی بخش گردشگری سالم و قدرتمندی دارد که سالانه حجم زیادی از بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود جذب می کند. بنابراین بازار کار این کشور در این صنعت به متخصصین زیر نیاز دائمی دارد:
• سرآشپز
• راهنمای تور
• رستوران دار
• مدیران هتل و رستوران ها
• کارکنان مربوط به حوزه نظافت

مشاغل مربوط به گردشگری و مهمان داری در دبی

مشاغل مربوط به خرده فروشی در دبی

آخرین گزینه در لیست مشاغل مورد نیاز در دبی خرده فروشان هستند. این کشور خانه برخی از محبوب ترین مراکز خرید جهان است، از این رو طبیعتاً یکی از برجسته‌ ترین بخش‌ های اشتغال در امارت خرده فروشی است. باتوجه به تعداد زیاد گردشگران برای بازدید از شهر، نیاز به مدیران فروشگاه، کارکنان فروش و متخصصین خرده فروشی روز به روز افزایش می‌ یابد. اگرچه اکثر مشاغل خرده‌ فروشی پس از اعمال محدودیت‌ هایی توسط مقامات برای جلوگیری از شیوع COVID-19، به خرید آنلاین روی آوردند، اما همچنان به کارکنان فروشگاه‌ های فیزیکی خود نیاز دارند. انتظار می رود بسیاری از برندهای جدید در سال 2023 فروشگاه های خود را در امارات راه اندازی کنند که منجر به ایجاد مشاغل بیشتر در این کشور می شود.

سوالات متداول

بسیاری از کارفرمایان امارات متحده ترجیح می دهند که افرادی با مهارت های ارتباطی خوبی در زبان های انگلیسی و عربی را استخدام کنند. بنابراین تسلط به این دو زبان می تواند شانس شما را برای کاریابی در دبی افزایش دهد.

بسته های حقوقی ممکن است از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت باشد، اما برخی مشاغل پرتقاضا در دبی که درآمد بالایی هم دارند، عبارتند از: پزشکان، مهندسین شیمی و نفت، متخصصان هوش مصنوعی، تحلیلگران مالی و مدیران مالی

بله، برای کار در دبی شما باید حتما بالای 18 سال باشید و مجوز کار در این کشور را دریافت کنید. مهم ترین شرط گرفتن مجوز کار دبی داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای ساکن در این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین و وکلای مهاجرتی هرمس در ارتباط باشید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی