زندگی در آمریکا

شرایط و هزینه های زندگی در آمریکا

هر سال افراد بسیاری در جهان تصمیم می‌گیرند که با مهاجرت کاری به آمریکا زندگی جدید و ایده‌آلی را شروع کنند. لقب سرزمین فرصت‌ها ابتدا در دهه ۲۰ و ۳۰ میلادی به آمریکا اطلاق شد و باعث مهاجرت بسیاری از ساکنین کشور‌های دیگر به این سرزمین شد. بدین صورت زندگی در آمریکا رویای بسیاری از افراد در جهان شد. آمریکا امروز هم کشوری مهاجرپذیر است و موفقیت مهاجران و فرزندانشان باعث رشد اقتصاد آمریکا و ایجاد یک فرهنگ پویا و گسترده شده است. ارتباط میان آمریکایی‌ها و مهاجران دو طرفه است. هم‌اکنون نزدیک به 46 میلیون مهاجر در ایالات متحده زندگی می‌کنند که از جمله مهمترین اقشار جامعه آمریکا به شمار می‌روند. ما در این مقاله شرایط و هزینه های زندگی در آمریکا را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

america

کلیات شرایط زندگی در آمریکا

فرهنگ آمریکا از قدمت و سابقه‌ی زیادی برخوردار نیست، اما قطعا یکی از شگفت انگیزترین فرهنگ‌ها است. در هر زمانی شما می‌توانید با چند ساعت رانندگی و یا یک پرواز، معروف‌ترین مکان‌های توریستی در جهان را مشاهده کنید. اگر علاقه شما به سینما است هالیوود مکان خوشایندی برای شما است.

 

آمریکا دارای اقلیم گسترده، پوشش گیاهی متنوع و شرایط زیست محیطی متفاوت است. شما می‌توانید به هر نقطه‌ای که دوست دارید سفر کنید و در هر زمان شرایط مختلفی را تجربه کنید.

 

در سیاست کلی آمریکا به همه افراد این اجازه داده می‌شود که در امور سیاسی و چگونگی انجام امور در سطح ملی تا فدرال صحبت کنند. مثل بسیاری از سیستم‌های سیاسی در جهان این سیستم نیز دارای نقص هایی است.

شرایط زندگی در آمریکا از جنبه فرهنگی

در کشور آمریکا اولویت فردی بسیار مهم است و مردم اعتقاد زیادی به آن دارند. آمریکایی‌ها بر پایه‌ی نوع رفتار و دستاوردهای خود مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در آمریکا مردم برای گروه‌های مختلف قومی و مذهبی و نژادی تفاوت قائل نمی‌شوند، هرچند در طول تاریخ برای نقض این گفته شواهد زیادی وجود دارد، اما در یک نگاه کلی میزان آزادی‌ و احترام به تمامی سلیقه‌ها در وضعیت خوبی قرار دارد.

 

قسمت مهمی از زندگی مردم آمریکا مدرنیته است. سنت‌های قدیمی در برخی از مناطق این کشور هنوز هم دیده می‌شود، اما مردم سنت را تبدیل به سبکی نو کرده‌اند. در گذر زمان میان آنچه که داشته‌اند و آنچه که در آینده قرار است به‌دست آورند ارتباط برقرار می‌کنند.

 

اغلب مردم کشور آمریکا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این زبان به عنوان یک زبان رسمی در همه ادارات و مدارس وجود دارد.

دین مردم در آمریکا

مردم کشور آمریکا بیشتر مسیحی هستند، ولی به‌نسبت گذشته، آمار تعداد مسیحیان در این کشور کاهش یافته است. 74 درصد از مردم آمریکا مسیحیت را دین خود اعلام کرده‌اند و در حدود 5 درصد هم پیرو دین‌هایی غیر از مسیحیت هستند.

 

 48 درصد از مردم این کشور پروتستان و 23 درصد از مردم از مذهب کاتولیک پیروی می‌کنند و مذهب 1 درصد از مردم کشور آمریکا مورمون است. حدود 2 درصد از مردم این کشور یهودی هستند. کم‌تر از یک درصد مسلمان در کشور آمریکا وجود دارد. بیش از 2 درصد از مردم این کشور پیرو ادیان دیگر هستند. 18 درصد از مردم کشور آمریکا بی‌دین هستند.

 

دین در زندگی مردم آمریکا نقش و ارزش زیادی دارد. حدود 53 درصد از مردم این کشور معتقدند که در زندگی، دین نقش بسیار مهم و ضروری دارد. کلیساها هنوز هم در کشور آمریکا رونق خود را دارند. در دوره‌های قبل، 70 درصد از مردم این کشور پای‌بند دین بوده‌اند.

شرایط زندگی در آمریکا از لحاظ امنیتی

ثبات سیاسی و اقتصادی در کشور آمریکا باعث شده است که در لیست کشورهای امن جهان قرار بگیرد. این کشور در نوع خود از نظر جرم و جنایت در وضعیت کنترل شده قرار دارد. گردشگران در آمریکا به‌سادگی می‌توانند به بخش‌های مختلف کشور بروند و شرایط خوبی برای خود فراهم سازند.

 

میزان جرم و جنایت و اختلافات داخلی در کشور آمریکا در وضعیت کنترل شده قرار دارد، به‌طوری‌که در بخش‌های مختلف آن صلح برقرار است. افراد توریست در این کشور از امنیت کافی برخوردار هستند. مردم کشور آمریکا به مهاجران و توریست‌ها بسیار احترام می‌گذارند و سعی می‌کنند یک راهنمای بسیار حرفه‌ای باشند.

هزینه زندگی در آمریکا چقدر است؟

cost-living-in-america

هزینه زندگی در آمریکا به جایی که شما در آن زندگی می‌کنید بسیار بستگی دارد. به‌عنوان مثال قیمت‌ها در قسمت غرب و میانه‌ی آمریکا اوهایویا ایلینوی کمتر است، در حالی که در نیو انگلند هزینه زندگی بسیار بالاتر است. از مواردی که باعث تفاوت هزینه‌ی زندگی در آمریکا می‌شود مسکن است. میانگین آپارتمان در آمریکا بین 500 $ در مناطق روستایی تا 1.500 $ در مناطق شهری متفاوت است. در ادامه‌ی این بخش قیمت برخی از امکانات رفاهی را برای شما بازگو می‌کنیم.

 

قیمت برق

حدودا 151 دلار در ماه و بسته به متراژ آپارتمان و یا میزان استفاده از وسایل برقی پرمصرف.

گاز

در صورت استفاده برای آشپزی، ماهانه بین 10 تا 15 دلار و بسته به میزان آشپزی شما متفاوت است. اگر برای وسایل گرمایشی از گاز استفاده کنید این هزینه به 50 تا 100 دلار می‌رسد.

اینترنت

 حدودا 70 دلار در ماه.

خدمات تلفن همراه

میانگین قیمت خدمات در ماه 50 دلار است. 

هزینه اجاره

اگر در آمریکا زندگی می‌کنید باید چیزی در حدود 1,466 تا 2,769 دلار در ماه را برای هزینه مسکن و امکانات رفاهی در نظر بگیرید.

هزینه خوراک

یک نفر در هفته بین 20 تا 40 دلار را خرج خوراک می‌کند. این مبلغ بسته به رژیم غذایی شما بستگی دارد. یک عدد نان 2.86 دلار، هر پوند برنج حدودا 1 دلار و هر 12 تخم مرغ تقریباً 5 دلار. هزینه سبزیجات و میوه هم باتوجه به فصل و میزان مصرف شما متفاوت است.

هزینه بنزین

هر لیتر تقریبا 1.03 دلار است.

شرایط زندگی در آمریکا در زمینه مشاغل و درآمد

حداقل دستمزد افراد در آمریکا و در سال 2023 برای هر ساعت 7.25 دلار اعلام شد. در کشور آمریکا نوع درآمد به طور ثابت مشخص شده است.

در ادامه میزان درآمد سالیانه‌ی تعدادی از مشاغل پرطرفدار در آمریکا را بررسی می‌کنیم.

 

 • درآمد یک پزشک در آمریکا سالانه میانگین 219 هزار دلار است.
 • درامد یک پرستار متخصص در کشور آمریکا حدودا 90 هزار دلار در سال است.
 • یک داروساز در کشور آمریکا می‌تواند در سال بین 64 الی 199 هزار دلار درآمد داشته باشد.
 • مدیر یک داروخانه بیش از 145 هزار دلار در سال درآمد دارد.
 • درآمد یک معمار در آمریکا حدودا 120 هزار دلار در سال می‌باشد.
 • متخصصین رشته‌های مهندسی نرم‌افزار، درآمدی بیش از 107 هزار دلار در سال دارند.
 • درآمد مدیران کارخانه‌ بیش از 102 هزار دلار در سال است. این شغل از دسته شغل‌های پر درآمد در این کشور است.

سیستم مالیاتی آمریکا

شهروندان آمریکا مالیات را در سطوح مختلف پرداخت می‌کنند. مهم‌ترین نوع مالیات که مهاجرین با آن سرو کار دارند، مالیات بر درآمد است. مالیاتی که پس از مهاجرت در آمریکا باید ‌پردازید، با نوع و میزان درآمد شما رابطه‌ مستقیم دارد. دولت آمریکا بر اساس میزان درآمد مالیات‌های مختلفی را تعیین می‌‌کند. برای مثال اشخاصی که پایین تر از 20550 دلار در سال درآمد دارند باید 10 درصد از درآمد خود را مالیات بدهند.

شرایط زندگی در آمریکا از لحاظ بیمه و درمان

در آمریکا مردم از سرویس‌ ملی سلامت برخوردار هستند. این سیستم شامل مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی است. سیستم بیمه در کشور آمریکا در وضعیت مراقبت‌های ویژه قرار دارد، به‌صورتی که هزینه‌ها در یک دسته‌بندی مشخصی قرار دارند. اگر دقت کرده باشید، هزینه‌ی مرحله درمانی در کشور آمریکا چند برابر کشورهای دیگر است.

 

دولت برای کسب و کارهای خصوصی بیمه شرایط جدیدی را در نظر گرفته است و به این ترتیب فضای درآمدزایی از نظر بیمه تحت کنترل است. در آمریکا افراد باتوجه به توانایی پرداخت بیمه، تسهیلات بیمه دریافت می‌کنند. این روال به‌طورکلی برایشان سیستم‌های مراقبتی سلامت گسترده‌ای ایجاد می‌کند. در سال 2016 در آمریکا یک سیستم بهداشت و درمان مقرون‌به‌صرفه برای مردم فراهم شد، به‌طوری‌که بیمه‌ها را تحت فشار بشتری می‌گذاشت که باعث شد تسهیلات ارائه شده در وضعیت بهتر قرار بگیرند.

آشنایی با چند شهر مهم آمریکا

آمریکا شهر‌های زیاد با فرهنگ‌های متفاوت دارد. شهرهایی که از لحاظ اقتصادی و فرهنگی جایگاه مهمی در سطح جهان دارند. شرایط زندگی در آمریکا از لحاظ سکونت در شهرهای مختلف آن کمی متفاوت است. در این بخش مطلب تعدادی از این شهر‌ها را بررسی می‌کنیم.

شهر سانفرانسیسکو و نیویورک

شهر سانفرانسیسکو گران‌ترین شهر در آمریکا و جهان است. افرادی که درآمد سالیانه آنها حداقل 123000$ (دلار آمریکا) است، می‌توانند زندگی راحتی در این شهر داشته باشند. نیویورک دومین شهر گران آمریکا و جهان است. مخارج زندگی در این شهر کمی کم‌تر از شهر سانفرانسیسکو تخمین زده شده است. برای این که بتوانید زندگی راحتی را در این شهر داشته باشید باید حداقل دارای درآمد سالیانه 99000$ (دلار آمریکا) باشد.

شهر سن خوزه و اُکلند

افرادی که در هر سال، درآمدی معادل 90000$ (دلار آمریکا) دارند، می‌توانند در این شهر اقامت داشته باشند. شهر سانفرانسیسکو در همسایگی شهر اکلند قرار دارد. می‌توان نتیجه گرفت که زندگی در شهر اکلند نیز تقریبا گران است. مبلغی که جهت تامین هزینه زندگی در آمریکا در شهر اکلند مورد نیاز است، حداقل 95600$ (دلار آمریکا) در سال است.

شهر واشنگتن DC آمریکا

افرادی که برای مهاجرت به آمریکا، شهر واشنگتن را برای زندگی در آمریکا انتخاب می‌کنند، درآمد سالیانه آنها باید بالغ بر 90.000$ دلار باشد. شهرهای دیگری مانند سیاتل، بوستون و آناهایم نیز برای زندگی در آمریکا بسیار مناسب هستند که هزینه زندگی در آنها به مراتب کم‌تر است.

شهرهای مهم آمریکا

بهترین شهر‌های آمریکا برای زندگی در سال 2023

۱- نیویورک سیتی- نیویورک

جمعیت ۱۹ میلیون و ۹۷۹ هزار نفر

۲- لس آنجلس- کالیفرنیا

جمعیت ۱۳ میلیون و ۲۹۱ هزار نفر

۳- سان فرانسیسکو- کالیفرنیا

جمعیت 3 میلیون و 328 هزار نفر

۴- شیکاگو- ایلینویز

جمعیت ۹ میلیون و ۴۹۷ هزار نفر

۵- واشینگتن دی سی

جمعیت ۶ میلیون و ۲۵۱ هزار نفر

۶- سن دیگو- کالیفرنیا

جمعیت ۳ میلیون و ۳۴۳ هزار نفر

۷- لاس وگاس- نوادا

جمعیت ۲ میلیون و ۲۳۱ هزار نفر

۸- سن خوزه- کالیفرنیا

جمعیت ۱ میلیون و ۹۹۸ هزار نفر

۹- میامی- فلوریدا

جمعیت ۱ میلیون و ۹۹۹ هزار نفر

۱۰- بوستون- ماساچوست

جمعیت ۴ میلیون و ۸۷۵ هزار نفر

مزایا و معایب زندگی در آمریکا

مزایای زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا مزایای زیادی برای ساکنین این کشور دارد؛ برخی از این مزایا عبارتند از:

 

 1. بالا بودن سطح علمی، اقتصادی و زندگی در آمریکا
 2. کاهش میزان بیکاری و ایجاد فرصت شغلی برای همه
 3. شرایط زندگی و کار برای مهاجرین سایر کشور‌ها فراهم است
 4. وجود بهترین دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی و آموزشی
 5. توانایی خرید و یا اجاره مسکن و ماشین با درآمد متوسط
 6. زبان انگلیسی، زبان رایج مردم در آمریکا
 7. زیبایی‌های طبیعی آمریکا
 8. پاسپورت معتبر

 

معایب زندگی در آمریکا

برخی از معایب زندگی در آمریکا در این بخش از مطلب لیست شده‌اند:

 

 1. بالا بودن هزینه‌ی مسکن در شهر‌های مهم
 2. رفتار‌های نژادپرستانه
 3. بالا بودن ساعت کاری ( 40 ساعت در هفته)
 4. بالا بودن میزان مالیات دریافتی از طرف دولت مرکزی
 5. روند انتقال پول از آمریکا به ایران و یا برعکس با دشواری‌های زیادی همراه است
 6. گرانی خدمات بیمه برای مهاجرین
آمریکا

سخن پایانی

مهاجرت کاری به آمریکا می‌تواند باعث بهبود شرایط زندگی شما شود و این کشور یکی از بهترین کشور‌های جهان برای زندگی است. توجه این کشور به حقوق و خواسته‌های مهاجرین از اصلی‌ترین دلایل این امر است. این نکته را فراموش نکنید که موضوع مهاجرت امری پیچیده است و برای کسب موفقیت و بهبود شرایط باید به تمام زوایای آن توجه داشته باشید. ما در این مطلب شرایط زندگی در آمریکا و نکات کلیدی آن را بررسی کردیم. امیدواریم خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم به تعدادی از سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی