شرایط و هزینه های زندگی در کشور فرانسه

شرایط و هزینه های زندگی در فرانسه

در این مقاله به بررسی شرایط و هزینه های زندگی در فرانسه می پردازیم. در ابتدا توضیحی کوتاه درباره کشور فرانسه خواهیم داد.

 

کشوری در غرب اروپا با تاریخی غنی از دانشمندان و هنرمندان پرشمار و البته دارا بودن قدیمی‌ترین نظام دموکراسی.

 

فرانسه را می‌توان کشوری دارای قدمت تاریخی و سیاسی و تاثیرگذار در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، پژوهشی، صنعتی، مالی و… در جهان دانست. شهر پاریس با درآمدی بیش از 500 میلیارد یورو به تنهایی 25 درصد اقتصاد پویای این کشور را اداره می‌کند. علی‌رغم مهاجرت موج آفریقایی تبارانی که در کشورهای مستعمره فرانسه زندگی می‌کنند به این کشور، فرانسه توانسته با مدیریت صحیح و فرهنگ غنی بهترین بهره را از این مهاجران برده و همچنین در صنعت توریسم یکی از کشورهای پیشرو در جهان باشد.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تاریخ، سیاست، جغرافیا و فرهنگ

با دارا بودن تاریخ غنی، اولین نشانه‌های تمدن در این کشور از بیش از 6000 سال قبل شکل گرفته است. نژاد گل نژاد مردم اصیل فرانسه در دوران قبل از میلاد مسیح، نام گروهی را که در مکان فعلی پاریس سکونت داشتند پاریزی نهادند و نام امروزی این شهر از این گروه برگرفته شده است.

 

بعضی از مکان‌ها و ابنیه تاریخی این شهر بیش از 1000 سال قدمت دارند که نشان از شکوفایی تمدن این کشور در دوران‌های مختلف تاریخی دارد.

 

مشاهیر پرشمار فرانسه در عرصه سیاست، علم، هنر، ورزش و فرهنگ، آشنایی با این کشور و زندگی در آن را بیش از پیش برای علاقه‌مندان مهاجرت به این کشور هیجان‌انگیز می‌کند.

 

نظام سیاسی این کشور نظام جمهوری همراه با سیستم قانون‌گذاری پارلمانی است که بیش از دویست سال قدمت دارد.

 

قرار گرفتن این کشور در قلب اروپا و همسایگی با کشورهایی مانند آلمان، بلژیک، اسپانیا، ایتالیا، سوییس و همچنین تونل زیردریایی مانش که بندر ادوکاله فرانسه را به بندر فولکستون جزیره بریتانیا وصل می‌کند، آن را به مرکز حمل و نقل و تجارت اروپا تبدیل کرده است.

 

همچنین آب و هوای معتدل و چهارفصل این کشور و گوناگونی نژادی، زبانی و فرهنگی جامعه فرانسه را به یکی از جوامع پویا در جهان تبدیل کرده است.

 

زبان رسمی این کشور فرانسوی بوده که به زیبایی آوا و تلفظ شهرت دارد و میلیون‌ها زبان‌آموز سالانه برای یادگیری این زبان اقدام می‌کنند.

زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

با توجه به قرار گرفتن فرانسه در حوزه یورو و تبدیل واحد پول این کشور، می‌توان هزینه‌های زندگی در این کشور را با سایر کشورهای حوزه یورو مقایسه کرده و حدود هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف فرانسه را جویا شد.

 

هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر حدود 500 تا 1000 یورو بوده و خارج از مرکز شهر این مبلغ کمتر هم خواهد شد. همچنین هزینه‌های زندگی دانشجویی با توجه به ارزان بودن هزینه‌های دانشگاه ها بین 1000 تا 1500 یورو در ماه خواهد بود. البته در شهری مثل پاریس با توجه به جمعیت زیاد و افزایش هزینه‌های حمل و نقل، این مبلغ ممکن است کمی بیشتر شود.

مشاغل معروف و پردرآمد برای زندگی در فرانسه

با توجه به اینکه کشور فرانسه از نظر فرهنگی، صنعتی، سیاسی و علمی از کشورهای پیشتاز و رده بالای جهان است، مشاغل زیادی در این کشور به عنوان پردرآمدترین مشاغل شناخته می‌شوند. در این کشور مشاغلی از قبیل:

 

  • کار در بازار بورس و خرید و فروش سهام
  • خلبانی
  • مشاوره حقوقی و مالی
  • وکالت
  • کار در اداره پلیس
  • مدیریت فروش
  • ماموریت خدمات شهری و…
 

جزء مشاغل مورد نیاز و پردرآمد محسوب می‌شوند. البته مشاغلی مانند تدریس و معلمی همانند کلیه کشورهای اتحادیه اروپا، در فرانسه هم جزء پردرآمد ترین مشاغل به حساب آمده و همچنین از وجهه اجتماعی و فرهنگی بالایی برخوردار است.

 

 

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی