آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان

آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان

همه ما این را می‌دانیم که آلمان از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در زمینه مکانیک و مهندسی محسوب می‌شود. صنعت خودروسازی در این کشور از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. با شرکت در آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان می‌توانید در این حوزه مشغول به کار شوید.


دوره اوسبیلدونگ یک دوره آموزشی در کشور آلمان است که برای حوزه‌های مختلفی برگزار می‌شود. در این دوره‌ها دانشجویان چه به صورت عملی و چه به صورت تئوری با حوزه‌های مورد نظر آشنا می‌شوند و می‌توانند پس از پایان دوران آموزشی مربوطه مدرک معتبری را دریافت کنند.


اهمیت بسیار بالای حوزه مکاترونیک در کشور آلمان و تعداد بالای علاقه‌مندان به دوره اوسبیلدونگ موجب شد تا در این متن به بررسی کامل این رشته و کلیه موارد مربوط به آن بپردازیم. ادامه متن را از دست ندهید تا بتوانید اطلاعات جدید را در این زمینه به دست آورید.

فرم مشاوره رایگان

دوره اوسبیلدونگ یک دوره آموزشی در کشور آلمان است که برای حوزه‌های مختلفی برگزار می‌شود.

آنچه خواهید خواند:

شناخت کامل حرفه مکاترونیک

شما پس از پایان دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان به یک متخصص مکاترونیک تبدیل خواهید شد. حال شاید بپرسید که این افراد چه وظایف خاصی را بر عهده دارند؟ در پاسخ باید بگوییم که یک متخصص مکاترونیک می‌تواند با کلیه ماشین‌آلات الکتریکی و دستگاه‌های الکترونیکی کار کرده و آن‌ها را کنترل کند.

 
این افراد باید بتوانند ابزارآلات مختلف را مونتاژ کنند یا از آن‌ها به نحو احسن محافظت کرده و در صورت خرابی نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام کنند. به طور کلی، باید گفت که این افراد در کلیه صنایع موجود به خصوص صنعت خودروسازی نقش بسیار مهمی دارند؛ زیرا به کار گیری دستگاه‌های موجود در این صنایع بدون وجود یک متخصص مکاترونیک امکان‌پذیر نیست.


این حرفه را می‌توان در حوزه شغلی صنعت برق و فلز قرار داد. دوره اوسبیلدونگ مربوط به مکاترونیک حدوداً سه سال و نیم زمان می‌برد، البته امکان تکمیل این دوره در مدت زمان کوتاه‌تری نیز وجود دارد، به شرطی که آزمون‌های مربوطه را به خوبی پشت سر بگذارید و در این زمینه از خود اشتیاق نشان دهید.

 
اگر در دوران دبیرستان در حوزه الکترونیک و فلزات تحصیل کرده‌اید یا به این موضوعات علاقه‌مند هستید، آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان یک انتخاب عالی برای شما محسوب می‌شود؛ چراکه پس از پایان آن، در برخی از برترین شرکت‌های آلمانی مشغول به کار خواهید شد.

شما پس از پایان دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان به یک متخصص مکاترونیک تبدیل خواهید شد.

میزان درآمد متقاضیان دوره مکاترونیک در کشور آلمان

همان‌ طور که می‌دانید، به کلیه متقاضیان دوره اوسبیلدونگ در‌ آلمان درآمد خاصی اختصاص داده می‌شود. دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان نیز از این قاعده مستثنا نیست و با شرکت در این دوره می‌توانید به صورت ماهانه میزان درآمد معینی را دریافت کنید. این میزان درآمد به سال آموزشی شما ارتباط دارد. در واقع، با گذشت زمان میزان درآمد شما نیز افزایش می‌یابد. میزان درآمد متقاضیان دوره مکاترونیک اوسبیلدونگ به شرح زیر است.
• سال اول: ماهانه 900 یورو
• سال دوم: ماهانه 1000 یورو
• سال سوم: ماهانه 1100 یورو
• سال چهارم: ماهانه 1200 یورو
با توجه به موارد فوق می‌توان گفت که دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان یکی از پردرآمد‌ترین دوره‌های موجود به شمار می‌آید. این در حالی است که برخی از رشته‌های اوسبلیدونگ مانند رشته رادیولوژی شامل حقوق نمی‌شوند و متقاضی باید تمکن مالی لازم را داشته باشد.

به کلیه متقاضیان دوره اوسبیلدونگ در‌ آلمان درآمد خاصی اختصاص داده می‌شود.

آینده متخصصان مکاترونیک پس از پایان دوره

آینده متقاضیان آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان را می‌توان آینده‌ای روشن دانست. این رشته علاوه بر صنایع خودروسازی،‌ در صنایع دیگری همچون تولید ابزارآلات صنعتی، علوم کامپیوتری و … نیز کاربرد دارد. در واقع باید گفت که افراد دارای این مدرک از لحاظ پیدا کردن یک شغل مناسب به هیچ وجه دچار مشکل نمی‌شوند.


البته این امر در شرایطی صحیح است که کلیه آزمون‌های مربوط به دوره مورد نظر را با نمرات مناسبی به پایان رسانده باشند. این امر موجب می‌شود تا در زمان استخدام در برابر سایر گزینه‌های استخدامی شانس شما بهتر باشد و کارفرمای مربوطه شما را به عنوان اولویت خود در نظر بگیرد. در این بین، استفاده از خدمات مؤسسات کاریابی مانند مجموعه کاریابی بین‌المللی کاربین می‌تواند شما را در یافتن موقعیت‌های شغلی مناسب یاری کند و فرایند اشتغال شما را سرعت ببخشد.

آینده متقاضیان آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان را می‌توان آینده‌ای روشن دانست.

شرایط شرکت در اوسبیلدونگ مکاترونیک

برای شرکت در آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان باید مدرک B2 زبان آلمانی را گرفته باشید. کلیه دروس موجود در این دوره به زبان آلمانی ارائه می‌‌شوند. لطفاً توجه کنید که سایر مدارک زبان مانند تافل یا آیلتس زبان انگلیسی به هیچ وجه برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ مناسب نیستند و در واقع، نمی‌توانید برای این دوره از آن‌ها استفاده کنید.

 
حداقل میزان تحصیلات برای شرکت در کلیه دوره‌های اوسبیلدونگ آلمان‌، مدرک دیپلم است. این مدرک باید به زبان آلمانی ترجمه شود تا بتوانید از آن به عنوان مدرک تحصیلی خود برای ورود به دوره‌های مختلف اوسبیلدونگ از جمله دوره مکاترونیک بهره ببرید. دوره اوسبیلدونگ مکاترونیک از جمله دوره‌های دارای محدودیت سنی است. کلیه متقاضیان دوره مربوطه باید بین هجده الی سی و پنج سال سن داشته باشند. امکان شرکت در این دوره برای افرادی با سن بیش از سی و پنج سال وجود ندارد.

برای شرکت در آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان باید مدرک B2 زبان آلمانی را گرفته باشید.
سخن پایانی

دوره‌های اوسبیلدونگ در کشور آلمان برای حوزه‌های مختلفی برگزار می‌شوند. دوره مکاترونیک را می‌توان از دوره‌های به شدت محبوب مربوط به این امر دانست که هر ساله متقاضیان بسیاری برای شرکت در آن راهی آلمان می‌‌شوند. با شرکت در دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان می‌توانید پس از گذشت سه سال و نیم نسبت به دریافت مدرک معتبر تکنسین مکاترونیک اقدام کنید و در کشور آلمان مشغول به کار شوید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مؤسسه کاریابی بین‌المللی کاربین تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه به شما در این زمینه یاری برسانند.

مقاله ی پیشنهادی : 

 کار در آلمان

سوالات متداول

مدت زمان برگزاری این دوره سه سال و نیم است، البته امکان اتمام آن در یک بازه کوتاه‌تر نیز وجود دارد و شرط آن سپری کردن دروس مربوطه با نمره بالا است.

بله؛ می‌توان گفت که این دوره از دوره‌های پردرآمد اوسیبلدونگ محسوب می‌شود.

برای شرکت در دوره مذکور باید حداقل مدرک B2 آلمانی را داشته باشید و ارائه مدارک مربوط به زبان انگلیسی کافی و قابل قبول نیست.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی