مامایی در عمان

مامایی در عمان

پیداکردن شغل در عمان کار ساده‌ای نخواهد بود. برای موقعیت‌های شغلی مختلف در این کشور متقاضیان زیادی وجود دارد. تقاضای کار در کشور عمان هر روز در حال افزایش بوده و مامایی یکی از رشته‌های مورد توجه در این کشور است. برای مهاجرت کاری و فعالیت در رشته مامایی در عمان نیاز به گذراندن دوره‌های خاصی خواهید داشت. در کل برای مهاجرت کاری یک ماما به عمان نیاز به دریافت ویزای کاری خواهد بود. شما می‌توانید مطابق با شرایط ویزای خود در این کشور فعالیت داشته و تا مدت زمان اعتبار آن اقامت داشته باشید. برای آگاهی در مورد شرایط مهاجرت کاری ماماها به عمان و کار در این کشور می‌توانید با مشاوران کاریابی بین‌المللی کاربین در ارتباط باشید. این کمپانی با آژانس‌های بین‌المللی معتبر در زمینه تأمین نیروی کار قرارداد داشته و می‌تواند بهترین گزینه کاری را برای شما در کشور عمان فراهم سازد.

فرم مشاوره رایگان

تایید مدرک مامایی در کشور عمان

آنچه خواهید خواند:

دریافت مدرک از برد پزشکی کشور عمان

برای انجام فعالیت مامایی در عمان باید مدرک شما به تأیید برد پزشکی کشور عمان یا OMSB برسد. این نهاد یک سازمان تخصصی است که مدرک مامایی را برای متقاضیان در عمان فراهم می‌سازد. این سازمان تخصصی برای پیشرفت تمرین‌های مامایی و تأیید کیفیت کار فرد ماما در نظر گرفته شده است. برد پزشکی کشور عمان استانداردهایی که برای مامایی در نظر گرفته می‌شود را ایجاد کرده و روابط مؤثر میان ماماها و دیگر بخش‌های تخصصی سلامت را بهبود می‌بخشد.


این سازمان به تمام نهادهای آموزشی مامایی در کشور عمان نظارت داشته و برای اطمینان از به‌کارگیری بالاترین سطح استانداردها در تمام این مؤسسه ها فعالیت دارد. برد پزشکی کشور عمان برای اطمینان از سلامت مادران و کودکان در نظر گرفته شده است. اعضای مجموعه در تلاش هستند تا مطمئن شوند دانش، مهارت و منابع لازم برای ماماها در عمان فراهم شده است تا بتوانند به بهترین نحو ممکن از بیماران خود مراقبت کنند.

مدارک لازم برای مدرک مامایی در کشور عمان

مدارک موردنیاز برای دریافت مدرک از برد پزشکی در عمان

مدارکی که شما در برد پزشکی عمان نیاز خواهید داشت تا حد بسیار زیادی به تخصص مورد نظرتان بستگی دارد. برای دریافت این مدرک و فعالیت مامایی در عمان لازم است ابتدا آزمون پرومتریک را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید. قبل از هر چیز نیاز به آماده کرده مدارکی دارید که در زیر عنوان شده است:


• یک کپی از ریزنمرات خود در دوران دانشگاه
• یک مدرک تخصصی از یک مؤسسه معتبر
• مدرکی از تجربه کاری شما در زمان حال و یا برای کارهای گذشته
• مدرک تخصصی از یک مرکز معتبر و شناخته شده
• گواهی از حسن انجام کار شما که حداقل برای شش ماه دیگر معتبر باشد.
• کپی از صفحه جلو و پشت پاسپورت شما
• یک عکس با پس‌زمینه در ابعاد عکس پاسپورت
• یک فایل از سوابق شما – این مدرک تنها زمانی نیاز است که می‌خواهید به‌عنوان جراح فعالیت داشته باشید.

دوره های پرومتریک برای مامایی در کشور عمان

دوره‌های پرومتریک مامایی در عمان

داوطلبان تمام رشته‌های پزشکی و پرستاری در عمان نیاز به شرکت در آزمون پرومتریک طراحی شده در برد تخصصی عمان را دارند. این افراد بعد از گذراندن دوره‌های فوق و داشتن دو سال تجربه کاری مرتبط می‌توانند در حوزه مامایی در عمان فعالیت داشته باشند. برای شرکت در این آزمون نیاز به برنامه‌ریزی تحصیلی خاصی نخواهید داشت اما در دانشگاه‌های بین‌المللی موارد درسی زیادی برای کمک به گرفتن نمره قابل قبول در آزمون در نظر گرفته شده است. آزمون پرومتریک یک آزمون آنلاین است که شامل چندین سؤال چند گزینه‌ای می‌شود. درصورتی‌که در این آزمون قبول نشوید می‌توانید چندین بار در آن شرکت داشته باشید. لازم است یک هفته قبل از روزی که در نظر دارید در آزمون ثبت‌نام کنید. یک روز قبل از امتحان زمان و تاریخ دقیق آزمون به شما اعلام خواهد شد.

دریافت ویزا برای یک ماما در عمان

روند طولانی و سخت برای دریافت ویزا

به‌عنوان یک ماما شما وارد سیستم سلامت کشور عمان خواهید شد. این کشور برای این دسته از مهاجران کاری شرایط خاصی را تعیین کرده است. برای انجام مامایی در عمان با چالش‌های زیر مواجه خواهید بود:
تمام کسانی که سعی دارند به‌عنوان یک فرد در حوزه پزشکی به کشور عمان مهاجرت کاری داشته باشند باید از سه بخش مهم عبور کنند:

تمام کسانی که سعی دارند به‌عنوان یک فرد در حوزه پزشکی به کشور عمان مهاجرت داشته باشند باید از سه بخش مهم عبور کنند

• گذراندن دوره‌های پرومتریک در کشور عمان: این آزمون یکی از سخت‌ترین آزمون‌های پزشکی در سطح جهان است و نیاز به آمادگی زیادی از سوی فرد شرکت‌کننده خواهد داشت.


• دریافت مدرک از moh یا وزارت بهداشت کشور عمان: دریافت این مدرک زمان‌بر است. از زمان درخواست تا دریافت مدرک ممکن است بین سه هفته تا شش ماه و یا حتی بیشتر وقفه بیفتد. علاوه‌براین‌ها حتی اگر شما موفق شده باشید آزمون پرومتریک را با موفقیت پشت سر بگذارید بازهم ممکن است در این مرحله از کار خود تأیید نشوید.


• دریافت ویزا حمایتی از فرد کارفرما: بر اساس قانون این کشور، برای فعالیت مامایی در عمان یا هر شغل دیگری نیاز به تأیید ویزا از سمت کارفرمای خود خواهید داشت. فرد متقاضی لازم است قبل از تأییدکردن کارفرمای خود مجوز کار را از سمت برد پزشکی این کشور دریافت کرده باشد.

درآمد ماهانه برای یک ماما در عمان

افزایش متقاضیان عمانی در رشته‌های پزشکی

کشور عمان مانند بسیاری از کشورهای عربی دیگر به دنبال نیروهای خارجی در تمام بخش‌ها است، از جمله بخش سلامت و مامایی. با این وجود این روزها خود شهروندان عمان نیز به شدت در این رشته‌ها وارد شده‌اند. نیروهای مامای عمانی در هردو بخش‌های دولتی و خصوصی این کشور مشغول به فعالیت هستند. وزارت بهداشت این کشور در تلاش است تا هرچه بیشتر نیروهای عمانی را استخدام کند تا مهاجرت کاری از بیرون مرزها کمتر شود.

 

به طور مثال دولت عمان اعلام کرده است قصد دارد 200 نفر از ماماهای شهروند خود را با ماماهای خارجی جایگزین کند. این موضوع یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که برای کار مامایی در عمان با آن مواجه خواهید بود. شما می‌توانید با گذراندن دوره‌های تخصصی و دریافت مدارک بالاتر شانس خود برای کار در عمان را بیشتر کنید.

روزهای کاری برای ماماها در عمان

در حالت عادی ساعت کاری در بیمارستان‌های این کشور 40 تا 48 ساعت در هفته است. روزهای کاری از شنبه تا پنجشنبه بوده و مانند کشورهای مسلمان دیگر روز جمعه تعطیل خواهد بود. البته به‌عنوان یک ماما ممکن است شما در شرایط اورژانسی نیز به بیمارستان فراخوانده شوید. اغلب بیمارستان‌ها در عمان دارای تجهیزات پزشکی خوبی هستند که می‌تواند به ماماها کمک زیادی کند.

درآمد یک ماما در کشور عمان

فردی که در تخصص مامایی در عمان مشغول به کار شده است اغلب به طور متوسط چیزی در حدود 1640 ریال عمان در طول هر ماه درآمد خواهد داشت. البته میانگین حقوقی برای ماماها در این کشور از 870 ریال عمان (کمترین دستمزد برای یک ماما) تا 2490 ریال (بیشترین دستمزد) متغیر خواهد بود. این مبلغ مربوط به سال 2023 می‌شود. این مبلغ میانگین حقوق ماهانه فرد است و شامل تمام مزایای مسکن، حمل‌ونقل و موارد دیگری می‌شود. میزان حقوق پرستاری که به‌عنوان ماما مشغول کار می‌شود بسیار متفاوت بوده و به موارد متعددی مانند تجربه، مهارت‌ها، جنسیت یا مکان او بستگی دارد.

معیارهای موثر بر حقوق مامایی در عمان

تأثیر تجربه بر میزان دستمزد یک ماما در عمان

میزان تجربه شما مهم‌ترین شاخصی است که حقوق دریافتی‌تان را مشخص می‌کند. به طور طبیعی هرچه مدت زمان تجربه کاری شما بالاتر باشد حقوق بیشتری را دریافت خواهید کرد. اغلب دیده می‌شود کارکنانی که کمتر از دو سال تجربه کاری در حیطه مامایی را دارند اغلب 1000 ریال عمان در ماه درآمد خواهند داشت.


مامایی در عمان با سابقه کاری در حدود دو تا پنج سال 25 درصد بیشتر از گروه قبل برای شما دریافتی به همراه خواهد داشت، یعنی حدود 1220 ریال عمان. هرچه جلوتر بروید دریافتی‌تان بیشتر می‌شود، فردی که بین 5 تا 10 سال سابقه کاری دارد حدود 1740 ریال عمان درآمد خواهد داشت. یعنی چیزی حدود 42 درصد بیشتر از کسی که بین دو تا پنج سال سابقه کاری دارد.

تأثیر تحصیلات بر درآمد یک ماما در عمان

همه می‌دانیم تحصیلات بالاتر به معنای حقوق بیشتر است. برای یک ماما با مدرک لیسانس میانگین حقوق مشخص شده در عمان 1130 ریال عمان است. درصورتی‌که فردی با مدرک بالاتر همین کار را انجام دهد میانگین دستمزد ماهانه او 93 درصد بیشتر خواهد بود. یعنی تقریباً 2180 ریال عمان. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید در طول زمانی که در حال تحصیل برای مدرک بالاتری هستید حقوقتان افزایشی داشته باشد. اغلب تغییرات حقوق زمانی اعمال می‌شود که درستان را تکمیل کرده و مدرک خود را دریافت کرده باشید. اگر شما توانایی مالی برای تحصیل بیشتر را دارید این کار نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده‌یتان خواهد بود.

کلام آخر

یک از راه‌های مهاجرت کاری به عمان و فعالیت در این کشور مامایی است. شما می‌توانید در صورت داشتن شرایط به‌عنوان یک ماما در عمان مشغول به کار شده و اقامت این کشور را دریافت کنید. البته برای این کار چند گام سخت را پیش رو خواهید داشت. در ابتدا لازم است بدانید برای فعالیت مامایی در عمان نیاز است در آزمونی به نام آزمون پرومتریک شرکت داشته باشید. همچنین مدرک شما به تأیید برد پزشکی این کشور برسد. بعد از آن می‌توانید برای شروع سفر خود به فکر کارهای دیگر باشید. درصورتی‌که برای مهاجرت کاری به عمان و پیداکردن موقعیت شغلی برای مامایی در این کشور به کمک نیاز داشتید با ما در کاریابی بین‌المللی کاربین در تماس باشید.

سوالات متداول

میانگین حقوقی برای ماماها در این کشور از 870 ریال عمان (کمترین دستمزد برای یک ماما) تا 2490 ریال (بیشترین دستمزد) متغیر خواهد بود.

روزهای کاری از شنبه تا پنجشنبه بوده و مانند کشورهای مسلمان دیگر روز جمعه تعطیل خواهد بود. البته به‌عنوان یک ماما ممکن است شما در شرایط اورژانسی نیز به بیمارستان فراخوانده شوید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی