مهاجرت به خارج

مهاجرت به خارج کشور

مهاجرت به عنوان نقل مکان مردم یک کشور از مکان تولد خود به کشوری دیگر، که در آنجا بومی نیستند تعریف می شود. عوامل اقتصادی بسیاری در مهاجرت مردم نقش اساسی را بازی می کنند. از مهمترین دلایل اقتصادی مهاجرت می توان به دستیابی حقوق بیشتر، بهبود سطح زندگی، کسب فرصت های شغلی و تحصیلی بهتر اشاره کرد.


عوامل غیر اقتصادی نیز در مهاجرت مردم یک کشور دخیل هستند. از مهمترین عوامل غیر اقتصادی می توان به فرار از آزار و شکنجه، پاکسازی قومی، نسل کشی، جنگ، بلایای طبیعی و بی ثباتی سیاسی اشاره داشت. در طول تاریخ، با بهبود حمل و نقل و فناوری، مهاجرت به طور فزاینده ای در سراسر جهان افزایش پیدا کرده است. 


مهاجرت هم بر کشور مبدا و هم بر کشور مقصد تأثیرات فراوانی را می گذارد. کشور هایی مانند آمریکا، آلمان و کانادا با داشتن کیفیت بالای زندگی، نرخ بیکاری پایین و دستمزد های کار بالا شاهد خیل عظیمی از مهاجرانی از سراسر جهان به ویژه سوریه، سودان و لیبی به دلیل جنگ و ویرانی بوده اند.

 

اگر قصد دارید که به سوالات شما در مورد مهاجرت به خارج، راحت ترین راه مهاجرت به خارج و هزینه مهاجرت به خارج پاسخ داده شود این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

فرم مشاوره رایگان

مهاجرت-به-خارج

مهاجرت چیست؟

بر اساس دیکشنری آکسفورد، به نقلِ مکان برای زندگی در یک کشور خارجی مهاجرت گفته می شود.

افرادی را که اقدام به مهاجرت می کنند، مهاجر می نامند. مهاجر انواع مختلفی دارد. برخی از آنها را مهاجران غیرقانونی، برخی دیگر مهاجران پناهنده و یا پناهنده سیاسی می نامند. مهاجران اهمیت فراوانی دارند و می توانند موجب پیشرفت جوامع و اقتصاد کشور های هدف شوند.

 

مهمترین دلایلی که موجب می شود مردم یک کشور مهاجرت کنند عبارتند از آزار و اذیت قومیتی، مذهبی، نژادی، سیاستی و یا فرهنگی. تمام این عوامل موجب می شود که مردم یک کشور مجبور به ترک وطن خود کنند. از مهمترین عوامل دیگر که در دهه های اخیر موجب مهاجرت بسیاری از مهاجران شده است می توان به جنگ، درگیری و عدم امنیت اقتصادی اشاره کرد.

 

فواید مهاجرت

از مهمترین فواید مهاجرت برای کشور های مقصد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

 • افزایش تولید اقتصادی و بهبود سطح زندگی.
 • افزایش میزان نرخ کارآفرینی.
 • افزایش تقاضا و رشد تولید.
 • افزایش نیروی کار ماهر.
 • افزایش سود خالص.
 • مقابله با افزایش سن جمعیت.
 • منعطف تر کردن بازار کار.
 • جبران کمبود نیاز به نیروی با مهارت.

 

دلایل مهاجرت به خارج از کشور

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا عده ای مسیر مهاجرت را انتخاب می کنند و محل تولد خود را برای داشتن یک زندگی بهتر ترک می کنند. رایج ترین دلایل برای این امر عبارتند از:

·       فرار از مناطق درگیری و جنگ

·       فرار از عوامل محیطی

·       فرار از فقر

·       یافتن استاندارد و کیفیت زندگی بهتر

·       نیازهای شخصی

·       دسترسی به آموزش عالی

·       پیوستن به همسر

·       پیوستن به خانواده

·       دسترسی به سیستم بهداشتی  

·       کسب درآمد بیشتر 

مهاجرت

آسان ترین کشور برای مهاجرت

کشور های بسیاری در اروپا قرار دارند که شما می توانید به سادگی ویزای آنها را اخذ کنید و به این کشور ها مهاجرت داشته باشید.

ساده ترین کشور ها برای اخذ ویزا کوتاه مدت را استونی، گرجستان و کرواسی در اختیار دارند. این کشور ها برنامه های بسیاری خوبی را برای جذب نیروی کار ماهر در نظر گرفته اند.

اما به طور کلی اسپانیا و پرتغال بیشتر مورد علاقه مهاجران از سراسر جهان قرار دارند. این دو کشور نیز مسیرهای راحتی را پیش روی مهاجران برای دریافت اقامت قرار داده اند.

 

بهترین کشور ها برای مهاجرت

بی شک بهترین کشور جهان برای مهاجرت، کانادا است. کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. این کشور از قویترین کشور های جهان از لحاظ اقتصاد است. در رتبه بندی کشورهای جهان از لحاظ کیفیت زندگی رتبه اول را کانادا از سوی سازمان ملل متحد دریافت کرده است.

کانادا کشوری است که از نظر منابع طبیعی و نفتی بسیار غنی است. با داشتن سیستم آموزشی عالی بهترین دانشگاه های جهان را در اختیار دارد. بهترین کشور جهان هم اکنون برای مهاجرت، کانادا است. پس از کانادا بهترین کشور های جهان برای مهاجرت عبارتند از:

 

1.           سوئیس

2.           آلمان

3.           انگلستان

4.           ژاپن

5.           سوئد

6.           استرالیا

7.           ایالات متحده آمریکا

8.           فرانسه

9.           هلند

10.         ترکیه

بهترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ابتدا به ویدئوی زیر در مورد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری توجه فرمایید:

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یک روش بسیار خوب برای دریافت اقامت دائم برای متقاضیان و خانواده آنها می باشد.

اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری به این معنی است که شما یک زندگی جدید را در یک کشور جدید شروع می کنید.

از طریق این روش مهاجرتی شما و خانوادتان می تواند از مزایای کار، تحصیل و سیستم بهداشتی رایگان کشور مقصد بهره مند شوند. بهترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری نیز عبارتند از کانادا، استرالیا و آمریکا.

 

 

هزینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

هر کشور بر اساس شرایط و ضوابط خاص اجتماعی و اقتصادی خود هزینه ای را برای سرمایه گذاری تعیین کرده است. به طور مثال برای دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا شما مستلزم سرمایه گذاری حداقل 2.5 میلیون دلار استرالیا در بخش صنایع این کشور هستید.

 

در این میان شما باید شرایط خاصی را نیز برآورده کنید و اثبات کنید که قصد دارید فعالیت تجاری خود را در استرالیا در بلند مدت حفظ کنید.

 

 

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری است و دولت این کشور به دلایل بسیاری نیز از سرمایه گذاران استقبال و حمایت می کند. حداقل میزان سرمایه گذاری استاندارد برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا 1 میلیون دلار و حداقل مبلغ نیز با داشتن شرایط خاص 500 هزار دلار تعیین شده است.

 

 

دسته EB-5 نوع خاصی از ویزای مهاجرتی کشور آمریکا است که قصد دارد سرمایه گذاران را برای افزایش رشد اشتغال در ایالات متحده آمریکا تشویق به سرمایه گذاری کند.

 

EB-5 به طور خاص به مهاجران این کمک را نیز می کند که با سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی در تجارت آمریکا بتوانند اقامت و با تابعیت این کشور را دریافت کنند.

در این ویدئو به ارزانترین کشور برای سرمایه گذاری اشاره می نماییم. با ما همراه باشید:

مهاجرت از طریق استارت آپ

مهاجرت از طریق استارت آپ به معنای راه اندازی کسب و کاری جدید در کشور دیگر است. در این روش مهاجرتی شما باید ایده های نو و مؤثر در اقتصاد داشته باشید.

 

باید نشان دهید که توانایی حمایت مالی از خود و برنامه تان را در زمان اقامت در کشور مقصد دارید.

 

کشور های بسیاری هستند از کسانی که ایده های استارتاپی دارند حمایت می کنند و حتی کمک های مالی نیز به این افراد می کنند. کشور های کانادا و آلمان را می توان به عنوان دو کشور برتر جهان به جهت حمایت از استارتاپ ها نامید.

 

مهاجرت از طریق استارت آپ به کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا همراه با دریافت اقامت دائم این کشور است. بنیان گذاران استارتاپ در کانادا که واجد شرایط باشند در این کشور شدیدا مورد استقبال قرار می گیرند و دولت به این افراد اهمیت فراوانی نیز می دهد.

 

نکته مهم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا این است که شما باید یک پشتیبان از استارتاپ خود پیدا کنید. پشتیبان شما می تواند از یک سازمان تعیین شده از طرف شما باشد.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق استارت آپ

ویزای کارآفرینی استرالیا یک جریان مهاجرتی جدید در استرالیا می باشد. شما از طریق ویزای نوآوری و سرمایه گذاری استرالیا این امکان را خواهید داشت که برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. کارآفرینان با استعداد بالا و شرکت های نوپا با حمایت مالی شخصی ثالث در کشور استرالیا می توانند فعالیت اقتصادی خود را در استرالیا انجام دهند.

مهاجرت-با-استارت-اپ

مهاجرت از طریق خود اشتغالی

مهاجرت از طریق خود اشتغالی به نوعی از مهاجرت گفته می شود که مهاجر قصد دارد به جای اشتغال برای کارفرما که به وی حقوق یا دستمزد ثابت می دهد به صورت آزاد، یا پیمانکاری مستقل به همراه رابطه مستقیم با یک تجارت و شرکت در خارج از این کشور کسب درآمد کند.

 

خود اشتغال ها می توانند نویسندگان آزاد، مشاوران تجاری، کشاورزان مواد غذایی و سازندگان اجناس دست ساز باشند.

 

برای تمام کسانی که به دنبال راه اندازی کسب و کار خود در یک کشور خارجی هستند، دریافت ویزای خود اشتغالی می تواند مناسب ترین گزینه پیش روی شما باشد. برای دریافت این ویزا به طور معمول مستلزم هستید یک شغل و تجارت در کشور مقصد تاسیس کنید و ساکنان محلی آن کشور را نیز استخدام کنید. بسیاری از کشور های خارجی از این ویزا حمایت می کنند و از این امر برای کمک به اقتصاد خود نیز استفاده می کنند.

 

مالیات خود اشتغالی

هر کشوری بر اساس شرایط و ضوابط خود نرخ مالیات متفاوتی را از کسانی که با ویزای خود اشتغالی دریافت می کنند. در مشاغل آزاد نرخ مالیات معمولا 15 درصد است و مالیات این مشاغل مشمول سود خالص است.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی یکی از محبوبترین روش های مهاجرت به کشور های پیشرفته می باشد. برای مهاجرت از طریق این برنامه مهاجرتی شما باید در یک برنامه تحصیلی در یک موسسه آموزشی مانند دانشگاه برگه پذیرش دریافت کرده باشید و ثبت نام کنید. متقاضیان این شیوه مهاجرتی نیز معمولا می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

بهترین کشور هایی که شما می توانید برای مهاجرت به آنها مهاجرت کنید را در زیر ذکر کرده ایم. این کشور ها دارای اقتصاد پررونق، سیستم آموزشی عالی و سیاست های مهاجرتی پیشرونده هستند که خدمات خوبی را برای پشتیبانی از دانشجویان مهاجر ارائه می کنند. بهترین کشور های برای مهاجرت تحصیلی عبارتند از:

1.       آمریکا

2.       سوئد

3.       کانادا

4.       امارات متحده عربی

5.       نروژ

6.       فنلاند

7.       اسپانیا

8.       استرالیا

9.       آلمان

10.     فرانسه

 

مهاجرت تحصیلی رایگان

یکی از بهترین کشور های جهان که به شما این امکان را می دهد که در دانشگاه های آن به رایگان تحصیل کنید و موسسات آموزشی آن در رتبه های برتر جهان قرار دارند آلمان می باشد. شما برای تحصیل در آلمان با داشتن مدرک زبان می توانید به رایگان تحصیل کنید و تنها لازم است که هزینه زندگی خود را بپردازید.

 

مهاجرت تحصیلی ترکیه

ترکیه یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی می باشد. ترکیه فرهنگی نزدیک به کشور خودمان دارد و از لحاظ مسافت نیز به ایران نزدیک است.

با داشتن داشگاه های بسیار خوب در ترکیه قطعا تحصیل در این کشور یک انتخاب ایده آل برای دانشجویان ایرانی می باشد. ترکیه با تاثیر گرفتن از سیستم آموزشی اروپا، چند سالی است که شهرت آکادمیک خود را افزایش داده است و دانشگاه های جدیدی را تاسیس کرده که در کنار دانشگاه های قدیمی آن رتبه های بسیار خوبی را دریافت کرده اند.

خواندن مقاله تحصیل در ترکیه برای راهنمایی بیشتر پیشنهاد می شود.

مهاجرت-تحصیلی

مهاجرت از طریق تولد

یک کودک می تواند، تحت شرایط خاصی در برخی از کشور های جهان پس از تولد تابعیت کشوری را که در آن متولد شده است دریافت کند. اما برای این امر فرد متولد شده باید شرایط خاصی را نیز داشته باشد. برای مثال کسی که در آمریکا متولد شده است در شرایط خاصی این امکان را دارد که اقامت این کشور را دریافت کند در حالی که یک والد وی شهروند ایالات متحده آمریکا بوده باشد.

 

 

قوانین آلمان نیز اینگونه است که حداقل یکی از والدین فرزند متولد شده باید حداقل هشت سال مقیم آلمان بوده و در زمان تولد کودک اقامت دائم این کشور را داشته باشد. برخلاف آمریکا نیازی نیست که والدین وی آلمانی باشند.

 

در کانادا نیز تقریباً تمام افرادی که در این کشور متولد می شوند می توانند به طور خودکار هنگام تولد شهروندی این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت کاری

اگر از مهارت، تحصیلات و یا تجربه کاری مناسبی برخوردار باشید، می توانید از طریق دریافت ویزای کاری مهاجرت کنید. برای مهاجرت کاری باید یک جاب آفر از کارفرما در خارج دریافت کرده باشید. در بعضی از کشور ها نیز به مانند آلمان شما می توانید از طریق ویزای جستجوی کار 3 ماه به کشور مورد نظر سفر کرده و در این مدت به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید.

 

اغلب ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال، همراه با اقامت کوتاه مدت 2 تا 4 ساله هستند که قابل تمدید و تبدیل به اقامت بلند مدت می باشند.

 

 

مهاجرت کاری به سوئد

سوئد یکی از بهترین کشورهای اروپا، نه تنها برای زندگی بلکه برای کار و تحصیل نیز می باشد. در سوئد نرخ اشتغال و کیفیت زندگی بالا بوده و این به همراه فرصتهای شغلی فراوان است که موجب شده سوئد یکی از بهترین کشور های اروپا برای مهاجرت در نظر گرفته شود.

 

میزان حقوق ها در سوئد بسیار بالا است و با 3400 یورو در ماه شما می توانید زندگی رویایی خود را در این کشور داشته باشید. بیشتری مشاغلی که در سوئد مورد تقاضا هستند نیز عبارتند از معماری، مهندسی عمران، مهندسی ساختمان و دندانپزشکی.

مهاجرت-کاری

مهاجرت از طریق همراه

یکی از مهمترین روش های مهاجرت از طریق همراه مهاجر است. برای کسانی که برای اقامت کوتاه مدت در خارج از کشور مجوز کار و تحصیل و یا غیره دریافت کرده اند، می توانند خانواده خود را همراه خود ببرند.

 

 

همسر فرد مهاجر مهمترین فردی است که می تواند با وی در زمان مهاجرت با وی نقل مکان کند. معمولا در بسیاری از کشور های جهان کودکان زیر 21 سال، مجاز هستند که برای دریافت ویزای همراه، با خانواده خود مهاجرت کنند. مگر اینکه اثبات شود که فرزند فرد متقاضی به دلایل پزشکی و یا مالی به فرد مهاجر وابسته است.

مهاجرت به استرالیا

طبق گزارش سازمان ملل متحد، به دلیل کیفیت بالای زندگی، استرالیا دومین کشور برتر جهان برای مهاجرت انتخاب شده است. این سازمان این رده بندی را با بررسی سالانه پیشرفت اجتماعی و شاخص های اقتصادی به همراه شاخص توسعه انسانی در نظر می گیرد.

 

کشور استرالیا به دلیل آنکه از یک سیستم آموزشی عالی برخوردار است و امید به زندگی در این کشور بالا می باشد یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت می باشد. در استرالیا شاخص های رفاه اجتماعی و اقتصادی در یکی از مطلوب ترین شرایط خود در قرار دارند.

 

برای مهاجرت به استرالیا روش های بسیاری وجود دارد که از آنها می توان به اقدام از طریق ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، خانوادگی، خوداشتغالی و کارآفرینی اشاره کرد.  

 

شرایط مهاجرت به استرالیا

برنامه مهاجرتی استرالیا از یک برنامه مهاجرتی مبتنی بر امتیاز بهره می برد. شما بر اساس توانایی و شرایط خود برای مهاجرت به استرالیا امتیاز دریافت می کنید.

از همین این رو شما باید برای مهاجرت به استرالیا 65 امتیاز یا بیشتر از آن کسب کنید. تنها افرادی که زیر 45 سال سن داشته باشند می توانند به استرالیا مهاجرت کنند.

لازم به ذکر است که اگر از طریق کار می خواهید مهاجرت کنید باید شغل شما در لیست مشاغل واجد شرایط استرالیا قرار گرفته باشد.

می توانید پس از سه سال زندگی در این کشور با مهارت کاری برای اقامت دائم استرالیا نیز درخواست خود را ارائه دهید.

 

هزینه مهاجرت به استرالیا

بسته به اینکه قصد دارید از کدام شیوه مهاجرتی به استرالیا مهاجرت کنید هزینه پرداختی شما متفاوت می باشد. در کل هزینه های ویزای استرالیا بین 1000 تا 2000 دلار می باشد. ما در جدول زیر شرایط و هزینه های لازم برای دریافت ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری را آورده ایم:

 

مدت زمان بررسی

نمره آیلتس

شرط لازم

هزینه ویزا

نوع مهاجرت

1-10 هفته

5.5+

مدرک تحصیلی و تسلط به زبان.

418 دلار آمریکا

دانشجویی

12-15 ماه

6.0+

مدارک تحصیلی و تجربه کاری

2،728 دلار آمریکا

مهارت کاری

5-10 ماه

6.0+

پیشنهاد کاری

2،728 دلار آمریکا

کاری

متفاوت است

4.5+

تاسیس یک کسب و کار

1،653 دلار آمریکا

سرمایه گذاری

مهاجرت-به-استرالیا

مهاجرت به کانادا

کانادا بی شک یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت است. شهرت این کشور به دلیل داشتن کیفیت بالای زندگی و نرخ بیکاری پایین و قدرت اقتصادی آن می باشد.

کانادا به عنوان یکی از امن ترین کشور های جهان برای زندگی در نظر گرفته می شود و نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین می باشد. اگر به دنبال این هستید که به بهترین کشور جهان مهاجرت کنید، کانادا همه آن چیزی را دارد که شما برای مهاجرت می خواهید.

 

 

سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

سریع ترین و محبوب ترین روش و مسیر مهاجرتی به کانادا از طریق دریافت ویزای اکسپرس اینتری می باشد.

برای متقاضیانی مهاجرت به کانادا که به دنبال داشتن یک زندگی جدید در کانادا هستند این روش مهاجرتی سریع ترین شیوه مهاجرت به کانادا می باشد.

اکسپرس اینتری بک برنامه مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است و کسانی که در این برنامه مهاجرتی امتیاز بیشتری را دریافت کنند از شانس بیشتری برای مهاجرت بهره مند هستند.

 

 

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه درخواست مهاجرت به کانادا از طریق ویزای اکسپرس اینتری را شما می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

 

 

زوج بدون بچه

مجرد

دسته بندی

1650 دلار کانادا

825 دلار کانادا

هزینه  اکسپرس اینتری

1000 دلار کانادا

500 دلار کانادا

حق اقامت دائم

600 دلار کانادا

300 دلار کانادا

ارزیابی اعتبار آموزشی

600 دلار کانادا

300 دلار کانادا

آزمون زبان

مهاجرت-به-کانادا

مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از محبوب ترین کشورهای جهان در بین مهاجران از سراسر جهان می باشد. تمام افرادی که به دنبال شروع یک زندگی جدید و خوب هستند معمولا آلمان را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. دلایل متعددی برای این محبوبیت وجود دارد.


3 دلیل عمده برای انتخاب آلمان برای مهاجرت عبارتند از:


 • آلمان برای هرگونه مهاجرتی اعم از اقتصادی و تحصیل و کاری شرایط آسانی را اخذ کرده است.
 • به عنوان بزرگترین کشور اروپایی و چهارمین اقتصاد جهان، آلمان فرصت های بسیاری در بازار کار خود دارد که به دنبال جبران کمبود نیروی کار خود می باشد.
 • آلمانی یکی از زبانهای اصلی جهان است که اغلب به عنوان زبان دوم در دانشگاهها و مدارس جهان تدریس می شود.

 

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

آلمان دارای یکی از سازمان یافته ترین و سریعترین برنامه های مهاجرتی در جهان است. بهترین و راحتترین راه مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جاب سیکر و یا همان ویزای جستجوی کار می باشد.


ویزای جستجوی کار یک مجوز اقامت در این کشور است که به شما این امکان را می دهد که تا سقف 6 ماه در کشور اقامت داشته و در این مدت به دنبال کار مورد نظر خود بگردید.


شرط سنی مهاجرت به آلمان

به طور رسمی هیچ محدودیت سنی از طرف آلمان برای درخواست ویزای کار در نظر گرفته نشده است. در هر سنی اگر احساس می کنید که امکان دریافت پیشنهاد کار را دارید، می توانید بدین منظور اقدامات لازم را انجام دهید. با این حال، برای مهاجرت کاری نباید بیش از 67 سال داشته باشید، زیرا این سن در آلمان سن بازنشستگی در نظر گرفته می شود.

مهاجرت-به-آلمان

مهاجرت به هلند

پس از جنگ جهانی دوم، مهاجرت ناشی از میراث استعماری هلند موجب شد که مهاجرانی بسیاری از خارج از این کشور به هلند سرازیر شوند.

 

مهاجران هلند را بیشتر در آن زمان خود هلندی ها و فرزندان های ساکن آنها در اندونزی، سورینام و مستعمرات کارائیبی تشکیل می دادند.

 

اما امروزه هلند با داشتن بالاترین کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی به همراه نرخ پایین بیکاری و رشد بالای اقتصادی در اروپا مهاجران بسیاری را می پذیرد. بیشتر مهاجران هلند امروزه از کشور های جهان سوم مانند ترکیه و مراکش هستند.

 

یکی از بهترین روش های مهاجرت به هلند از طریق مهارت کاری است. شما از طریق ویزای کاری می توانید با داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم هلند نیز اقدام کنید.

 

مشاغل مورد نیاز در هلند

هلند نیاز مبرمی به نیروی کار ماهر پیدا کرده است. از این رو متخصصان و فارغ التحصیلان شاغل در بخش مراقبت های بهداشتی، مالیاتی، مدیریت امور اجرایی و آموزش از تقاضای بالایی در هلند برخوردار هستند.

 

صنایعی بسیاری در هلند هم اکنون از موقعیت های خالی رنج می برند و به دنبال استخدام افراد با مهارت هستند. شما می توانید در بخش های دولتی نیز موقعیت های کاری خوبی را پیدا کنید.

 

هزینه مهاجرت به هلند

هزینه درخواست مهاجرت به هلند شما بستگی به نوع مهاجرتی دارد که شما قصد دارید انجام دهید. معمولاً هزینه مهاجرت به هلند در حدود 300 یورو است. پس از آنکه شما درخواست خود را ارائه دادید و هزینه های مربوطه را پرداخت کردید جواب درخواست شما در مدت زمان حدود 90 روز به دستتان می رسد.

ویدئو زیر در رابطه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان را مشاهده نمایید:

مهاجرت ارزان

بر اساس معیارهایی از جمله هزینه کم زندگی، سهولت روند اخذ ویزا و نرخ اشتغال بالا بهترین کشور هایی که شما می توانید به آن ها به راحتی و با کمترین هزینه مهاجرت کنید بدین گونه است:

1.     اکوادور

2.     کره جنوبی

3.     چین

4.     پرتغال

5.     گرجستان

6.     اسپانیا

7.     کامبوج

8.     کاستاریکا

9.     مراکش

10.      مکزیک

ارزان ترین کشور ها برای مهاجرت

بهترین راه مهاجرت

مهاجرت به خارج از کشور یک فرایند طولانی و پیچیده است. این فرآیند به خصوص زمانی پیچیده می شود که هنوز هیچ ایده ای برای مهاجرت به خارج از کشور ندارید و نمی دانید از کجا شروع کنید.


چیزی بیش از 100 برنامه مهاجرتی برای مهاجرت به خارج از کشور وجود دارد که بهترین روش می تواند به شرایط شما بستگی داشته باشد. اگر شما در خارج از کشور خانواده ای دارید، بهترین روش مهاجرت از طریق آنها می باشد.

همچنین می توانید از طریق برنامه تحصیلی نیز اگر قصد دارید که در خارج از کشور تحصیل کنید اقدام کنید.


اما در میان همه برنامه های مهاجرتی یکی از بهترین روش های مهاجرت به خارج، از طریق دریافت ویزای کاری می باشد. شما تنها کافی است که یک جاب آفر در کشور مورد نظر خود دریافت کرده باشید.


با جاب آفر و داشتن شرایط لازم می توانید ویزای و مجوز کار خود را دریافت کنید. این روش مهاجرت از آنجا خوب است که شما به هنگام رسیدن در کشور مقصد درآمد خود را داشته، مکانی برای اقامت دارید و همچنین می توانید از سیستم آموزشی و بهداشتی کشور مقصد نیز استفاده کنید.

کشور های با بیشترین میزان مهاجرت

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد تحت عنوان “روند مهاجرت در جهان” در حال حاضر چیزی در حدود 3.3 درصد از جمعیت جهان در کشوری دیگری از آن که متولد شده اند زندگی می کنند.

این گزارش نشان می دهد که این رقم بالاتر از نرخ سال 1960 می باشد جایی که در آن زمان این نرخ به 2.6 درصد رسیده بود.

 

از بین همه کشورهای جهان، ایالات متحده آمریکا به علت داشتن رفاه بالای اجتماعی و اقتصادی، بیش از 46 میلیون مهاجر دارد و در رتبه اول این لیست قرار گرفته است. پس از آمریکا نیز آلمان با 12 میلیون مهاجر و روسیه با 11 میلیون مهاجر در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند. در زیر ما لیستی را برای شما فراهم کرده ایم که شما می توانید کشورهایی را که میزبان بیشترین جمعیت مهاجر در جهان هستند را مشاهده کنید.

 

کشورهای دارای بیشترین جمعیت مهاجر در جهان

جمعیت مهاجر

کشور

رتبه

46،627،102

ایالات متحده آمریکا

1.

12،005،690

آلمان

2.

11،643،276

روسیه

3.

10،185،945

عربستان سعودی

4.

8،543،120

انگلستان

5.

8،095،126

امارات متحده عربی

6.

7،835،502

کانادا

7.

7،787،057

استرالیا

8.

7،784،418

فرانسه

9.      

5،947،106

اسپانیا

10.                         

بهترین-کشورها-برای-مهاجرت

شرایط اخذ ویزا

هر کشوری شرایط ویژه خود را برای دریافت ویزا دارد. اما الزامات کلی بین همه کشور های جهان یکی است. معمولاً تکمیل فرم درخواست ویزا، ارائه گذرنامه معتبر که 6 ماه اعتبار داشته، عکس پرسنلی در سایز پاسپورت و مدارک دیگر مانند رزرو هتل یا اجاره خانه به همراه یک دعوت نامه از یک شرکت یا دانشگاه شرایط کلی برای مهاجرت است.

 

هر کشوری هنگام صدور ویزای مهاجرتی شرایط و دستورالعمل های خاص خود را دارد. مدت زمان بررسی ویزا نیز در بیشتر کشور های جهان تا 12 هفته می باشد.

 

مدارک کلی برای اخذ ویزا عبارتند از:

 • دعوتنامه.
 • کپی از صفحه اطلاعات گذرنامه.
 • عکس پرسنلی با استانداردهای تعیین شده.
 • تمکن مالی.
 • بیمه سلامت.

اخذ اقامت

تمام مهاجرانی که به کشور های خارجی مهاجرت می کنند معمولا اقامت موقت دریافت می کنند و پس از اینکه ویزای آنها به پایان رسید باید به کشور خود بازگردند. از این رو بسیاری به دنبال دریافت اقامت دائم هستند تا بتواننند برای مدت زمان نامحدودی در کشور مقصد خود اقامت داشته باشند.

 

اقامت دائم مزایای بی شماری دارد از جمله متقاضی آزاد است در هر کجا که دوست دارد زندگی کند، شغل خود را تغییر دهد و برای سفر به کشور های دیگر با محدودیت ها کمتری مواجه شود.

 

معمولا در بسیاری از کشور ها شما می توانید پس از 4 الی 5 سال زندگی، برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. به کسانی نیز که شرایط خاصی داشته و یا اینکه از مهارت کاری بهره مند هستند، تسهیلاتی در نظر گرفته می شود و در مدت زمان کمتری آنها می توانند اقامت دائم را دریافت کنند.

مقاله پیشنهادی : بهترین موسسه مهاجرتی

سوالات متداول

وانواتو – ساده ترین و ارزان ترین روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در جهان برای کشور وانواتو می باشد. بعد از آن کشور های مالت و قبرس در رتبه های بعدی قرار دارند. وانواتو همچنین سریعترین برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در جهان را نیز در اختیار دارد.

اتریش – در حال حاضر تنها کشوری که در اروپای غربی به سرمایه گذاران بدون اخذ اقامت قبلی یا گذرنامه اتحادیه اروپا از طریق سرمایه گذاری شهروندی را اعطا می کند اتریش است.

ویزای کار – راحت ترین راه مهاجرت به هلند از طریق دریافت ویزای کار می باشد. در مرحله اول شما باید از یک کارفرمای هلندی پیشنهاد کاری دریافت کنید. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت خود را جمع آوری کنید و برای درخواست ویزای کار به سفارت هلند بفرستید. اگر با درخواست شما موافقت به عمل آمد می توانید به هلند مهاجرت کنید. پس از رسیدن به هلند باید نام خود را در اداره مهاجرت شهر محل اقامت خود ثبت کنید تا اجازه کار را دریافت کنید.

ویزای 491 – یکی از ساده ترین روش های مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت ویزای 491 است. ویزای 491 که به ویزای مهارت های کاری منطقه ای استرالیا شناخته می شود آسانترین روش مهاجرت به استرالیا است.

ویتنام – برای تمام کسانی که قصد دارند مهاجرت کنند اما پول زیادی پرداخت نکنند ویتنام کشور مورد نظر آنها می باشد. اگر رویای مهاجرت مقرون به صرفه را دارید حتما روی ویتنام حساب باز کنید.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  برای مهاجرت به خارج از کشور تمکن مالی کشور به کشور مبلغش متفاوته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر