راحت ترین راه اقامت عمان

راحت ترین راه اقامت عمان

راحت ترین راه اقامت عمان از موضوعات مهمی است که قصد داریم در مقاله امروز به آن بپردازیم و شما را با آن آشنا کنیم. امروزه افراد بسیاری به‌ دلیل راضی نبودن از شرایط زندگی کنونی در کشور خود و یا برای هر گونه پیشرفتی، چه در زمینه تحصیل و چه در زندگی، به فکر مهاجرت به کشورهای خارجی می‌افتند. این موضوع نه‌تنها در کشور ما، که در بسیاری از مناطق جهان وجود دارد و هر ساله افراد بسیاری چنین تصمیمی را گرفته و آن را به ‌صورت تنهایی و یا به‌ همراه همسر، خانواده و دوستان خود عملی می‌کنند.


پس از آنکه به هر دلیلی تصمیم به مهاجرت گرفتید، حالا مهم‌ترین گام انتخاب یک مقصد مناسب است. این مقصد نیز باید به ‌گونه‌ای باشد که هم شما را در زمینه تحصیلی ترقی دهد و هم زندگی نسبتا سطح بالایی را به شما ارائه دهد تا در زمینه مهارت‌های فردی نیز بتوانید پیشرفت خوبی داشته باشید. کشورهای پیشرفته جهان، معمولا تمام جنبه‌های ممکن را نظر می‌گیرند. 


از دیگر موارد مهمی که در انتخاب مقصد مهاجرتی باید بدان اشاره کرد، زمینه فرهنگی مقصد مورد نظر است. شما باید تا حد ممکن سعی کنید مقصدی را انتخاب کنید که به فرهنگ سرزمین شما نزدیک باشد. بدین‌صورت هرگز در مقصد، احساس غریبگی نمی‌کنید و همچنین دچار شوک فرهنگی نیز نمی‌شوید.


 کشور عمان یکی از کشورهای عربی است که فرهنگی بسیار نزدیک به فرهنگ ما دارد. این کشور از جمله کشورهای پیشرفته از نظر تحصیل، کار و زندگی به‌ حساب می‌آید. به‌علاوه این کشور از زیبایی بسیار و آب و هوای مشابه با کشور خود ما نیز برخوردار است. اما مهم‌ترین نکته در رابطه با کشور عمان، آن است که این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای عربی از آزادی به ‌نسبت بیشتری برخوردار است. با ما همراه باشید تا این کشور و راه‌های اخذ اقامت آن را بررسی کنیم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

عمان

درباره کشور عمان چه می‌دانید؟

عمان یک کشور عربی در آسیای غربی است. این کشور همچنین به سلطنت عمان نیز مشهور است و به آن نام نیز خوانده می‌شود. پیش‌تر این کشور در لیست مقاصد توریستی و تجاری، در جایگاه بالایی به‌ حساب نمی‌آمد. با وجود راحت ترین راه اقامت به عمان نیز باز هم عده زیادی به آن کشور سفر نمی‌کردند و آن را مقصد خوبی برای مهاجرت نمی‌دیدند. اگر چه که حالا پس از چند دهه اخیر، عمان نه‌تنها به‌عنوان یک قطب در حال رشد تجاری، بلکه به‌عنوان یک مقصد محبوب برای توریست‌ها از سرتاسر جهان در عرصه ظاهر شده است. حالا افراد بسیاری قصد سفر، مهاجرت و حتی زندگی دائم در این کشور را دارند.

 

با این وجود اگر شما نیز قصد دیدن عمان، سفر به آن و حتی دریافت اقامت در آن را برای کار و یا حتی گردشگری دارید، پیش از هر چیز چند مورد را باید بدانید. عمان یک کشور مذهبی است و ارز آن نیز ریال عمان (OR) است. در حالی که انگلیسی‌زبانان نیز به ‌راحتی در این کشور پیدا می‌شوند و بیشتر عمانی‌ها به این زبان آشنا هستند، اما زبان بسیار محبوب و پراستفاده آنها عربی است. 

 

با این وجود نه‌تنها انگلیسی، بلکه زبان‌های بلوچی و اردو نیز در این کشور دیده می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر نیز خدمت شما عرض کردیم، عمان در حال حاضر به یکی از قطب‌های اقتصادی منطقه تبدیل شده است. به ‌همین دلیل کارگران بسیاری برای کار به این کشور پناه می‌آورند. راحت ترین راه اقامت عمان نیز از طریق همان زبان است که در ادامه به آن می‌پردازیم. اما جای تعجب ندارد که شما حتی قادر خواهید بود که با زبان مادری خود، هم‌زبان خود را در آنجا پیدا کنید.

کشور عمان چطور کشوری است؟

کشور عمان خانه بسیاری از گونه‌های حیوانی در حال انقراض نیز به شمار می‌آید. این گونه‌ها شامل 9 نوع از پستانداران و حداقل 5 پرنده بومی می‌شود. اگر به‌دنبال آن هستید که حیوانات را در زیستگاه طبیعی خود ببینید، عمان بهترین مقصد است. این کشور با میزبانی از بسیاری حیوانات کمیاب همچون پلنگ وحشی، کفتار، غزال بزرگ آفریقایی، بز کوهی و بسیاری دیگر از حیوانات همچون پرندگان، یک گنجینه پنهان در جهان است.

 

از لحاظ شهری بزرگ‌ترین شهرهای عمان به‌ترتیب عبارتند از: مسقط، السیب، صلاله، صحار، سویق، عبری و… . مردان مقیم عمان ترجیح می‌دهند که لباس‌های محلی عمان را که دشداشه نام دارد، بپوشند. آنها در حین جشن‌های بسیاری که برگزار می‌کنند، معمولا یک خنجر به ‌همراه دارند که شمشیر سنتی عمانی‌هاست. زنان در این کشور نیز نقابی به‌ نام برقه بر صورت دارند و همچنین حجاب خود را به ‌خوبی رعایت می‌کنند. حتی نوع پوشش افراد در این کشور نیز بسیار به فرهنگ ما نزدیک است. 

 

در ادامه به راحت ترین راه اقامت عمان می‌پردازیم که با آن می‌توانید به این مقصد با فرهنگ مشترک مهاجرت کنید.

کشور-عمان

روند اخذ ویزای عمان

ما تمام مراحل روند اخذ اقامت عمان را به ‌ترتیب خدمت شما توضیح می‌دهیم. پیش از هر چیز برای اقامت در این کشور، شما نیاز به گرفتن ویزای آن را دارید که در این قسمت هر آنچه که باید در رابطه با گرفتن ویزا بدانید را به ‌طور کامل برای شما بررسی می‌کنیم.

 

 

درخواست ویزای عمان

متقاضی باید برای ویزای عمان در وبسایت رسمی سفارت عمان،‌ درخواست دهد. شما می‌توانید این سایت را نیز به ‌راحتی با یک جستجو پیدا کنید. به ‌همین خاطر نیز متقاضی باید اول از همه درخواست‌نامه آنلاینی را در همین رابطه پر کند. این درخواست‌نامه نیز در وبسایت گفته‌شده موجود است.

 

 

پر کردن درخواست‌نامه

متقاضی باید تمام دستورات گفته‌شده را دنبال کرده و اطلاعات صحیح را در درخواست‌نامه خود وارد کند. این فرم درخواست‌نامه، یک دسته از جزئیات شخصی همچون: نام، سن، جنسیت، آدرس و همچنین جزئیات تماس شما را می‌خواهد. شما باید با دقت کامل این فرم را پر کنید چرا که ادامه روند مهاجرت و گرفتن اقامت شما کاملا به همین فرم وابسته است. تمام این مراحل از مراحل ضروری راحت ترین راه اقامت عمان به ‌شمار می‌روند.

 

 

البته این فرم به‌جز اطلاعات شخصی، از شما اطلاعات دیگری را نیز می‌خواهد. اطلاعاتی همچون: هدف دیدار از عمان و یا زندگی در آن، نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌کنید، اسنادی که باید ارسال کنید و بسیاری اطلاعات و دستورات دیگر. متقاضی باید سپس مطمئن شود که جزئیات خواسته‌شده را به‌درستی پر کرده باشد. در غیر این صورت، فرم درخواست‌نامه شما کاملا رد می‌شود و شانس خود را برای رفتن به عمان از دست می‌دهید.

 

 

روش پرداخت

پس از آنکه فرم درخواست را پر کردید، حالا نوبت به قدم مهم بعدی می‌رسد. در این قدم شما باید روش پرداخت برای هزینه‌های موجود در این راه را انتخاب کنید. روش‌های پرداختی بسیاری وجود دارد که می‌توانید از میان آنها یک روش را انتخاب کنید. برات عندالمطالبه و چک بانکی، تنها روش‌هایی هستند که برای پرداخت آفلاین پذیرفته می‌شوند. برای پرداخت به‌ صورت آنلاین نیز کارت اعتباری ویزا و یا مسترکارت در این سایت پذیرفته می‌شوند. در رابطه با هزینه‌ها نیز یک هزینه ثابت وجود ندارد. درحقیقت هزینه‌ها ممکن است بسته به نوع ویزا و تعداد مسافران تفاوت داشته باشند. البته مهاجرت از طریق راحت ترین راه اقامت به عمان به‌طبع هزینه‌های کمتری نیز دارد.

 

ایمیل تأییدیه

زمانی که پرداخت و صورت حساب شما پذیرفته شد، شما یک ایمیل با کد درخواست دریافت خواهید کرد. این ایمیل بسیار حیاتی است و باید در حفظ آن کوشا باشید. پس از آن از 1 تا 3 روز نیز نامه تأییدیه خود را از طریق یک ایمیل دریافت می‌کنید. حالا متقاضی باید نسخه چاپی نامه تأییدیه را به‌ همراه دیگر اسنادی که باید به مسئولین تحویل بدهند، ضمیمه پرونده خود کند. همچنین متقاضی باید نسخه چاپی ویزا را نیز در فرودگاه نشان دهد. در این صورت مسئولین در فرودگاه تمام اطلاعات و جزئیات شما را بررسی می‌کنند و اگر تمام آنها تأیید شد، در پاسپورت شما مهر تاییدیه را خواهند زد.

 

 

این تمام مراحلی بود که برای گرفتن ویزای عمان باید از آنها عبور کنید. البته برای یافتن جزئیات کامل این مراحل، حتما پیش از هر اقدامی تحقیقات خود را انجام دهید. روند اخذ اقامت کشوری مانند عمان، به‌ویژه برای ایرانیان بسیار آسان است. البته چه برای این کشور و چه هر کشور دیگری، بهتر است با دقت کامل تمام مراحل را پشت سر بگذارید تا در همان تلاش اول بتوانید به خواسته خود برسید. راحت ترین راه اقامت عمان پیش از هر چیز به همین مراحل گفته‌شده برمی‌گردد. البته در این راه، اقدامات دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به تمام آنها می‌پردازیم.

مهاجرت-به-عمان

آیا می‌توان به صورت آنلاین برای ویزای عمان تقاضا داد؟

این پرسش از پرسش‌های بسیار مهم است که شاید برای شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر به ‌وجود آمده باشد. مخصوصا در شرایط حال حاضر کرونا، امکان رفت و آمد حضوری بسیار محدود شده است و احتمالا شما نیز ترجیح می‌دهید که تمام کارهای خود را به‌ صورت آنلاین و بدون نیاز به رفت و آمد حضوری انجام دهید. پاسخ این پرسش مهم پیش ماست.

 

 

برخی وبسایت‌ها در حال حاضر وجود دارند که ویزای الکترونیکی (eVisa) به شما ارائه می‌دهند. شما می‌توانید چنین سایت‌هایی را به ‌راحتی پیدا کنید. البته هرگز در اولین وبسایتی که می‌بینید، اطلاعات خود را وارد نکنید. بلکه حتما در رابطه با تمام وبسایت‌ها تحقیق و بهترین و معتبرترین را از میان آنها پیدا کنید. از مهم‌ترین نکاتی که باید از آن مطمئن شوید،‌ ثبت سایت در دولت عمان است. شما باید حتما بررسی کنید که سایت مورد نظر در دولت عمان به ‌طور رسمی ثبت شده باشد. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم،‌ راحت ترین راه اقامت عمان و همچنین گرفتن ویزای آن، مراجعه به سایت رسمی سفارت این کشور است. این وبسایت به تمام افراد و همچنین نهادهای مجاز کمک می‌کند تا کاغذ بازی‌های ضروری برای اقامت کوتاه مدت در عمان را تکمیل کنند.

 

 

مهم‌ترین نکته در این بین نیز آن است که متقاضی تنها در صورتی می‌تواند درخواست ویزای الکترونیکی بدهد که تمام ملزومات آن را رعایت کند. از ملزومات آن نیز باید به چندین مورد اشاره کنیم. همچون آنکه متقاضی باید فرم درخواست‌نامه را در صورت وجود آن بر روی این وبسایت رسمی، به‌ درستی پر کند. از دیگر موارد آنکه متقاضی باید تمام جزئیات اطلاعات را نیز کامل کند. پس از آنکه تمام موارد به‌ درستی کامل شد، حالا متقاضی باید صورت حساب موجود را پرداخت کند که در قسمت‌های پیشین، روش‌های پرداختی را نیز خدمت شما توضیح دادیم. 

 

 

پس از این کار نیز متقاضی یک ایمیل به ‌همراه ویزای الکترونیکی خود دریافت خواهد کرد. حالا وی باید نسخه چاپی ویزای الکترونیکی خود را به شخص و یا اشخاص مربوطه ارائه دهد.

راحت-ترین-راه-اقامت-عمان

مقررات و الزامات ویزای عمان

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، فرد متقاضی باید تمام مراحل مربوطه را به ‌ترتیب و به‌ طور کامل طی کرده باشد. تا به اینجا بسیاری از ملزومات مهم که مراحل اولیه راحت ترین راه اقامت عمان هستند را خدمت شما بررسی کردیم. در این قسمت نیز می‌خواهیم به دسته دیگری از ملزومات بپردازیم. متقاضی تنها در صورتی واجد شرایط دریافت ویزا و پذیرش برای اقامت در عمان است که تمام این ملزومات را به‌ خوبی رعایت کند. با ما همراه باشید تا در این قسمت تمام ملزومات مهم برای دریافت سریع ویزای عمان را به شما معرفی کنیم:


  • ملزومات پاسپورت

پاسپورت متقاضی باید تا 6 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین این ویزا باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد. این صفحه نیز برای آن مورد نیاز است که ویزا را بتوان در آن مهر کرد. همچنین پاسپورت شما باید در شرایط کاملا خوبی باشد و هیچ مشکلی نداشته باشد. به‌علاوه پیشنهادی که می‌توانیم در این رابطه به شما بدهیم آن است که حتما پیش از هر چیزی از تاریخ انقضا و اعتبار پاسپورت خود مطمئن شوید. تا در صورتی که توانستید پذیرش بگیرید، پاسپورت شما آماده باشد و بتوانید به‌موقع به مراحل بعد برسید.


  • ملزومات فرم درخواست

متقاضی باید یک کپی از صفحه تایید فرم درخواست‌نامه خود ثبت کند. این فرم باید تاریخ و همچنین امضای متقاضی یا نسخه چاپی ویزای الکترونیکی وی را نیز دارا باشد. این ملزومات نیز تماما راحت ترین راه اقامت عمان هستند که باید حتما آن را رعایت کنید.


  • ملزومات عکس

متقاضیان باید دو عکس اخیر خود را به ‌اندازه عکس پاسپورت نیز ارائه دهند. از دیگر ملزومات این عکس‌ها آن است که باید کاملا واضح باشند. این عکس‌ها همچنین باید با عکسی که از متقاضی در پاسپورت وی وجود دارد، یکسان باشد.


  • ملزومات پرواز

بدیهی‌ترین ملزومات پرواز و همچنین توصیه ما این است که حتما از تاریخ‌های دقیق پرواز خود مطمئن شوید. تمام پروازها را بررسی کنید و سعی کنید مقرون‌به‌صرفه‌ترین پرواز را که به تاریخ رسیدن شما به عمان نزدیک‌تر است بیابید. اما از دیگر ملزومات بسیار مهم نیز آن است که باید یک کپی از بلیت رزرو پرواز خود ارائه دهید. همچنین به‌ همراه آن، کپی بلیت رزرو هتل شما نیز مورد نیاز است. پس کپی‌های این دو بلیت را فراموش نکنید.


  • صورت حساب بانک

تهیه و ثبت صورت حساب بانک نیز از مهم‌ترین ملزومات برای متقاضیان ویزای عمان است. البته این مورد برای مهاجرت و گرفتن ویزای تمام کشورهای دیگر نیز مورد نیاز است. پیشنهاد ما نیز به شما آن است که حتما از داشتن منابع مالی کافی در حساب خود مطمئن شوید. شما بدون برخورداری از منابع مالی لازم، نمی‌توانید در کشور عمان بمانید. پس فراموش نکنید که پیروی از مراحلی که تاکنون به شما گفتیم، راحت ترین راه اقامت عمان است و حتما تمام آنها را رعایت کنید.


  • اطلاعات حامی مالی

متقاضی همچنین باید جزئیات اطلاعات حامی خود را در فرم درخواست به ‌طور کامل پر کند. تمام این اطلاعات، بعدتر در روند ارائه ویزا به‌ خوبی بررسی خواهد شد. پس حتما در ارائه اطلاعات دقیق، نهایت دقت را داشته باشید.


  • گواهی سلامت

همه متقاضیان در کنار دیگر ملزومات، باید گواهی سلامت خود را نیز ارائه دهند. پس حتما در رابطه با چگونگی کسب گواهی سلامت، تحقیقات لازم خود را انجام دهید.

زندگی-در-عمان

باید و نبایدهای اقامت در عمان

تا به اینجا شرایط گرفتن ویزای عمان و تمام ملزومات و مراحل مهم که باید بدانید را با جزئیات کامل خدمت شما بررسی کردیم. در این قسمت می‌خواهیم به چگونگی گرفتن اقامت در این کشور بپردازیم و همه چیز را درباره این موضوع نیز برای شما بررسی کنیم.


افراد خارجی که قصد زندگی و کار در کشور عمان را دارند باید از طرف یک کارفرما، کارمند و یا یکی از اعضای خانواده خود، حمایت شوند و یک حامی مالی داشته باشند. برای دریافت ویزای اقامت در عمان به‌عنوان یک کارمند، شما نیاز به یک حامی مالی محلی و مجوز از وزارت کار را دارید. راحت ترین راه اقامت عمان نیز به همین صورت است. البته ملزومات و مقررات آن نیز بسته به ملیت شما متفاوت است و ممکن است در مدت کوتاهی نیز تغییر کند. پس بهتر است که این موضوع را با سفارت خود بررسی کنید.


زمانی که یک کارفرما یا کارمند شما را حمایت کند، شما می‌توانید کفیل اعضای خانواده خود باشید و آنها را برای آمدن به عمان حمایت کنید. دو گزینه حمایت و تکفل خانوادگی نیز برای شما وجود دارد: یکی ویزای عضویت خانواده و دیگری ویزای اقامت خانواده. از لحاظ کودکان نیز آنهایی که زیر 21 سال سن دارند می‌توانند تحت حمایت کامل شما قرار بگیرند. اما براساس وبسایت «پلیس سلطنتی عمان»، مهاجرین ممکن است واجد شرایط ویزای پیمانکاری و یا ویزای اقامت سرمایه‌گذار نباشند. با این وجود شما می‌توانید آخرین اطلاعات را در رابطه با ویزاهای مختلف، در همین سایت رسمی پیدا کنید.

مقررات-کشور-عمان

ویزای اقامت

پیش از آنکه ویزا بگیرید، باید یک گواهی بدون اعتراض (NOC) دریافت نمایید. این گواهی نیز یک سند رسمی است که نشان می‌دهد نه حامی عمانی شما و نه دولت عمان، هیچ اعتراضی در رابطه با ورود شما به این کشور ندارند. راحت ترین راه اقامت عمان نیز تنها از طریق دو ویزا امکان‌پذیر است:

 

 

  • یکی ویزای کار، برای زمانی که از طرف کارفرمای خود حمایت می‌شوید.
  • یکی تنها برای اقامت که برای زمانی است که یک نفر از اعضای خانواده، شما را حمایت می‌کند.
 

حامی مالی شما باید تمام چیزهای مربوط به ویزای شما همچون پرداخت‌ها و صورت حساب‌های شما را به‌ خوبی سازماندهی کند. در هنگام ورود به این کشور، شرکت کارفرمای شما و یا حامی مالی که انتخاب کرده‌اید، شما را به ایستگاه پلیس سلطنتی عمان می‌برد تا از شما اثر انگشت گرفته شود. کارگران در این مرحله باید مجوز ترخیص کار و یک ویزای اقامت اشتغال داشته باشند. برای افرادی همچون همسر و اعضای دیگر خانواده شما نیز همه و همه یک ویزای اقامت خانوادگی صادر می‌شود.

 

 

شما کاملا مجاز به کار کردن با ویزای اقامت خانوادگی خود، حتی به ‌صورت پاره‌وقت هستید. اگر هم می‌خواهید کار کنید، بهتر است از ابتدا یک ویزای کار تهیه کنید. اگر هم برای حامی مشابه با همسر خود کار می‌کنید، تعویض ویزا نیز یک عمل ساده و کاربردی برای شماست. اگر در جای دیگری کار پیدا کنید نیز باید حمایت مالی خود را به کارفرمای جدید خود منتقل کنید و تمام فرایند را از ابتدا مجدد انجام دهید. این راحت ترین راه اقامت عمان برای شما عزیزان است.

 

 

همچنین بهتر است تلاش کنید تا فرایند گرفتن ویزای خود، یا هر کار دیگری که نیاز به مسئولین دولتی دارد را در ماه رمضان انجام ندهید. ما ایرانیان خوشبختانه با ماه رمضان آشنا هستیم. در کشور عمان نیز تمامی کارها یک روند بسیار آرامی را در پیش می‌گیرند تا زمانی که عید فطر از راه برسد. در آن زمان به تمام کارهای عقب مانده خود رسیدگی می‌کنند. از دیگر ملزوماتی که برای کار مهاجرین در عمان نیز وجود دارد، ارائه گواهی سلامت است. با این گواهی شما ثابت می‌کنید که هیچ بیماری ندارید و می‌توانید با خیال راحت کار کنید.

ویزای-اقامت-عمان

جمع‌بندی

راحت ترین راه اقامت عمان یکی از موضوعات مهم بود که در مقاله امروز به آن پرداختیم و شما را با آن آشنا کردیم. کشور عمان یکی از مقاصد مهاجرتی ناشناخته اما با پتانسیل بالاست. این کشور فرهنگی بسیار شبیه به ما داشته و از این جهت به ‌راحتی می‌توانید این کشور را همچون خانه خود بدانید. موقعیت کار، تحصیل و زندگی در کشور عمان، بسیار خوب است و همین امر موجب جذب مهاجرین از سرتاسر جهان به زندگی در این کشور شده است. ما امروز ویژگی‌های کلی این کشور، ملزومات گرفتن ویزای آن و همچنین نحوه اقامت در آن را به‌ طور کامل بررسی کردیم.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر