ویزای کار هلند

ویزای کار هلند

مهاجرت به کشورهای اروپایی به دلیل توسعه‌یافته بودن آن‌ها طرفداران بسیار زیادی دارد. یکی از کشورهای اروپایی پرطرفدار برای کار، کشور هلند است. هلند در شمال غربی اروپا و همسایگی آلمان و بلژیک قرار دارد. این کشور پیشرفته دارای اقتصادی باثبات است و برای مهاجرت کاری گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌آید. میزان ساعات کاری نرمال و درآمد مناسب از جمله دلایل دیگر شرایط عالی کار در هلند هستند. به‌منظور اشتغال در این کشور لازم است که ابتدا ویزای کاری آن را دریافت کنید. مانند تمام انواع ویزاهای دنیا، اخذ ویزای کار هلند شرایط خاصی مانند دریافت پیشنهاد کاری دارد. با ما همراه باشید تا به معرفی انواع ویزای کار در کشور هلند و شرایط اخذ آن‌ها بپردازیم.

فرم مشاوره رایگان

ویزای کار هلند؛ مجوزی برای کار در این کشور اروپایی

آنچه خواهید خواند:

چرا اخذ ویزای کار هلند گزینه‌ای مناسب است؟

با اخذ ویزای کار هلند در واقع شما مجاز به حضور در این کشور برای کار هستید. باید بدانید که اخذ اقامت کاری هلند فرایند آسانی دارد، از همین رو گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری به شمار می‌رود. از دیگر مزایای کار در هلند می‌توان به نرخ پایین بیکاری و میزان پایین مالیات اشاره کرد. باید بدانید که با دریافت ویزای کاری امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده نیز وجود دارد. همچنین می‌توانید بعد از چند سال اقامت دائم هلند را نیز دریافت کنید.


باید اشاره کرد که با دریافت اقامت دائم از طریق ویزای کار هلند، شما می‌توانید از دولت این کشور حقوق بیکاری دریافت کرده و برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار کمک‌های مالی بگیرید. همچنین با اخذ ویزای کار هلند شما، از تمام مزایای شهروندی مانند خدمات درمانی و حمل‌ونقل عمومی بهره‌مند خواهید شد.

انواع ویزای کار هلند و شرایط اخذ آن

اولین مرحله در مهاجرت کاری به هلند، دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای هلندی است که فرایند خاصی دارد. در این فرایند ابتدا کارفرما به مدت سه ماه آگهی استخدامی خود را در هلند منتشر کرده و بعد به مدت سه ماه دیگر در کشورهای اتحادیه اروپا منتشر می‌کند. انجام این فرایند به دلیل اولویت استخدامی است؛ یعنی کارجویان هلندی و شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا در اولویت استخدامی هستند. در صورتی که نیروی کار در هلند و کشورهای اتحادیه اروپا پیدا نشود، شهروندان سایر کشورهای می‌توانند برای استخدامی اقدام کنند. پس از پیدا کردن کار لازم است که ویزای کار هلند را دریافت کنید. باید بدانید که چهار نوع ویزای کاری در کشور هلند وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و مدت اعتبار خود را دارند.

انواع ویزای کار هلند و شرایط اخذ آن

ویزاهای کاری در کشور هلند شامل موارد زیر می‌شوند:


• ویزای کوتاه‌مدت: این نوع ویزا تنها سه ماه معتبر است. یعنی شما با اخذ این ویزا اجازه دارید که به مدت 90 روز در کشور هلند برای کار حضور داشته باشید. باید اشاره کرد که این ویزا تا شش ماه قابل تمدید است. البته باید بدانید که دولت هلند به متقاضیان ایرانی ویزای کوتاه‌مدت نمی‌دهد


ویزای MVV: افرادی که قصد ملحق شدن به خانواده در هلند را دارند، باید این ویزا را دریافت کنند. با دریافت این ویزا افراد می‌توانند به دنبال کار در هلند بگردند و پس از پیدا کردن کار باید از اداره کار این کشور مجوز کار دریافت کنید


• ویزای GVVA: متقاضیان دارای پیشنهاد کاری از یک کارفرمای هلندی باید این ویزا را دریافت کنند. اعتبار این ویزا از سه ماه تا سه سال است و می‌توان آن را تمدید کرد


• ویزای بازگشت: این ویزا نوعی ویزای پشتیبان است و جدا از ویزای کاری به شمار می‌رود. در واقع این ویزا برای بازگشت به هلند در صورت منقضی شدن ویزای کار است

ویزاهای کاری در کشور هلند

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور هلند

برای مهاجرت کاری به هلند باید چند مرحله را پشت سر بگذارید که اولین مرحله پیدا کردن کار در این کشور است. پس از انجام این مرحله لازم است که ویزای کار هلند را دریافت کنید. باید بدانید که برای اخذ این ویزا لازم است تعدادی از مدارک مورد نیاز را تهیه و جمع‌آوری کرده تا بتوانید آن‌ها ارائه دهید. مدرک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ ویزای کار هلند، حداقل باید کارشناسی باشد؛ اما می‌توانید با مدرک دیپلم یا فوق دیپلم نیز برای این کار اقدام کنید.


داشتن مدرک کارشناسی، شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش خواهد داد. دولت هلند برای دادن ویزا، ابتدا مدارک شما را از طریق سایت Nuffic ارزیابی می‌کند. باید اشاره کرد که پس از زبان هلندی در این کشور، زبان انگلیسی رایج‌ترین زبان به شمار می‌رود. بنابراین با تسلط به زبان انگلیسی آسان‌تر می‌توانید در هلند کار پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور هلند

به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار هلند شامل موارد زیر می‌شوند:
• پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
• فرم تکمیل شده درخواست ویزا
• نامه گردش مالی به‌منظور اثبات تمکن مالی برای اقامت در هلند
• دو قطعه عکس
• گواهی سلامت جسمی و روانی
• برگه قرارداد کاری
• گواهی عدم سوء پیشینه
• فیش پرداختی هزینه‌های صدور ویزا به مبلغ 300 یورو

بازار کار و نرخ بیکاری در کشور هلند

کشور هلند در چند سال گذشته از نظر اقتصادی رشد خوبی داشته و توانسته است که با اشتغال‌زایی در زمینه‌های مختلف، نرخ بیکاری خود را به شکل چشمگیری کاهش دهد. اما این کشور همچنان با کمبود نیروی کار مواجه است و تلاش می‌کند که از کشورهای خارجی نیروی کار بگیرد. کشور هلند در سال 2022 نرخ بیکاری بسیار پایین 3.7 درصد را به ثبت رسانده است. با این اوصاف، می‌توان گفت که در هلند از هر 100 نفر نهایتا سه یا چهار نفر بیکار هستند. این نشان می‌دهد که فرایند استخدامی در این کشور پیچیده و دشوار نیست. همچنین می‌توان گفت که با توجه به شاغل بودن اکثر افراد در هلند، قدرت خرید مردم بالا بوده و زندگی در این کشور سطح بالایی دارد.

بازار کار و نرخ بیکاری در کشور هلند

مشاغل مورد نیاز هلند و میزان درآمد متوسط در این کشور

کشور هلند به هر نوع متخصصی در بیشتر زمینه‌ها نیاز دارد؛ اما در برخی از مشاغل بیشتر با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است. افراد تحصیل‌کرده و متخصص در زمینه‌های شغلی مختلف شانس بالایی برای اخذ ویزای کار هلند خواهند داشت. باید بدانید که کشور هلند بیشتر در مشاغل مهندسی نیازمند نیروی کار متخصص است. از جمله این مشاغل می‌توان به مهندس IT، معماری و تکنسین‌های پزشکی و دامپزشکی اشاره کرد.


برخی دیگر از مشاغل مورد نیاز در هلند شامل پزشکی، بازاریاب، دندانپزشکی، کارشناسی منابع انسانی، مدیریت فروش، مدیریت مالی، حسابداری، بانکداری و تدریس می‌شوند. قبل از اقدام به کاریابی و اخذ ویزا لازم است که لیست مشاغل مورد نیاز کشور هلند و میزان درآمد در این کشور را بررسی کنید.


میانگین درآمد سالانه برخی از مشاغل در هلند به شرح زیر است:
• دندانپزشک 138000 یورو
• پزشک 175000 یورو
• مدیر امور مالی حدود 130 هزار یورو
• مهندس IT 60500 یورو
• وکیل 72000 یورو
• حسابدار 67500 یورو
• طراح صنعتی 36000 یورو

روش‌های کاریابی در کشور هلند

قبل از اخذ ویزای کار هلند، باید در این کشور کار پیدا کنید. روش‌های مختلفی برای کاریابی در هلند وجود دارد که لازم است آن‌ها را بشناسید. رایج‌ترین روش، مراجعه به سایت‌های کاریابی است که می‌توانید رزومه خود را در آن‌ها قرار دهید. سپس این وب‌سایت‌ها با توجه به رزومه شما، آگهی‌های استخدامی مناسب را برایتان ارسال می‌کند تا با کارفرمایان مورد نظر تماس بگیرید.

روش‌های کاریابی در کشور هلند

از جمله سایر روش‌های کاریابی در هلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• بررسی آگهی‌های استخدامی در روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی
• کاریابی از طریق نمایشگاه‌های بین‌المللی کار در هلند
• کارآموزی در شرکت‌های بین‌المللی دارای چند ملیت مختلف
• مراجعه به موسسات کاریابی در هلند

شرایط اخذ ویزای همراه و اقامت دائم هلند

همراهان متقاضیان دارای ویزای کار هلند می‌توانند با اخذ ویزای MVV به کشور هلند سفر کنند. البته همراهان متقاضی باید شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند ویزای همراه دریافت کنند. مهم‌ترین شرط سن همراهان متقاضی است؛ به این صورت که همسر باید حداقل 21 سال و فرزندان باید حداکثر 18 سال سن داشته باشند. همچنین لازم است که متقاضی سند رسمی ازدواج خود را ارائه دهد. به این ترتیب ثابت می‌شود که همراه متقاضی همسر قانونی او است. باید اشاره کرد که متقاضی باید ثابت کند که توانایی مالی برای تامین هزینه‌های زندگی همراهان خود را در هلند دارد. برای اخذ اقامت دائم هلند لازم است که متقاضی به مدت پنج سال اقامت موقت کاری داشته باشد. در صورت پرداخت مالیات و داشتن شرایطی دیگر مانند تسلط به زبان هلندی، امکان اخذ تابعیت و پاسپورت نیز برای متقاضی فراهم می‌شود.

شرایط اخذ ویزای همراه و اقامت دائم هلند

با کاربین ویزای کار هلند را برای تجربه یک زندگی مرفه دریافت کنید

بسیاری از متقاضیان کار در کشورهای اروپایی، هلند را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. چرا که این کشور رشد اقتصادی خوبی داشته و زندگی در آن نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان‌تر است. برای مهاجرت کاری به هلند لازم است که مراحلی شامل کاریابی و اخذ ویزا را پست سر بگذارید. کاربین به عنوان یک موسسه کاریابی باسابقه در تمام این مراحل همراه شما خواهد بود. شما می‌توانید با مراجعه به موسسه ما از مشاوره بهترین کارشناسان کاریابی در زمینه اخذ ویزای کار هلند بهره بگیرید.

سوالات متداول

در سال 2022 نرخ بیکاری کشور هلند 3.7 درصد ثبت شده است.

بله. برای اخذ اقامت دائم باید پنج سال اقامت موقت کاری در هلند داشته باشید.

رایج‌ترین روش‌های کاریابی در هلند مراجعه به وب‌سایت‌ها و موسسات کاریابی است. روش‌های دیگری مانند بررسی روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، کارآموز در شرکت‌های چندملیتی و شرکت کردن در نمایشگاه‌های بین‌المللی کار، از دیگر روش‌های کاریابی در هلند هستند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی