کشور هلند

کشور هلند

هلند کشور کوچکی درشمال غربی قاره اروپا می‌باشد که در بین کشورهای بلژیک و آلمان واقع شده است. نام هلند به معنای “کشورهای پست” می‌باشد. اما این نام فقط برای دو استان هلند شمالی و جنوبی که با دریای شمال در آمستردام و لاهه هم مرز هستند، اطلاق می‌شود. کشور هلند دارای امنیت، سطح رفاه بالا، بهداشت و درمان مطلوب، تنوع فرهنگی و فرصت‌های تحصیلی بسیار عالی می‌باشد. 90 درصد از جمعیت هلند به زبان انگلیسی مسلط هستند. اما زبان‌اصلی آنها هلندی است. این کشور صنعت و کشاورزی بسیار پیشرفته‌ای دارد و به همین دلیل باعث شده تا مورد توجه متقاضیان زیادی از سراسر دنیا قرار بگیرد.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است.

فرم مشاوره رایگان

هلند کشور کوچکی درشمال غربی قاره اروپا می‌باشد که در بین کشورهای بلژیک و آلمان واقع شده است.

آنچه خواهید خواند:

عادات فرهنگی و جاذبه‌های دیدنی کشور هلند

هلند پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا می‌باشد. بسیاری از شهروندان هلندی برای حمل‌ونقل در شهرهای آمستردام، روتردام، اوترخت و غیره از دوچرخه‌ استفاده می‌کنند. تعداد دوچرخه‌ها در هلند سه برابر ماشین‌ها می‌باشد. زندگی فرهنگی در کشور هلند متنوع و پرجنب‌وجوش می‌باشد. نقاشی و صنایع‌دستی هلندی شهرت جهانی دارند و نقاشان هلندی از بزرگ‌ترین نقاشانی هستند که جهان تاکنون شناخته است. 

 

هلندی‌ها به میراث‌فرهنگی خود افتخار می‌کنند و دولت به‌شدت به هنر توجه دارد. نمادهای هلندی مانند کفش‌های چوبی، کلاه‌های توری، آسیاب‌های بادی، در سرتاسر جهان شناخته شده‌اند، اما تنها بخش کوچکی از داستان زندگی معاصر در هلند را بیان می‌کنند.


گردشگری برای این کشور بسیار حائز اهمیت می‌باشد. هنرهای هلندی، معماری، کانال‌ها، گل‌های لاله، قلعه‌های تاریخی و … تنها بخشی از جاذبه‌های دیدنی کشور هلند است. لاله‌ها صنعت بزرگی در این کشور هستند و مردم سالانه میلیاردها پیاز تولید می‌کنند، حتی بیش از هر کشور دیگری در جهان. برخی از مکان‌هایی که توصیه می‌شود در هنگام سفر به کشور هلند از آنجا دیدن فرمایید عبارت‌اند از:
• کانال‌ها و موزه‌های آمستردام.
• با‌غ‌های گل کوکنهوف.
• بازار پنیر آلکمار.
• روتردام(Rotterdam).
• لاهه.
• آسیاب‌های بادی کیندردایک.
• موزه ون گوک.

. برخی از مکان‌هایی که توصیه می‌شود در هنگام سفر به کشور هلند از آنجا دیدن فرمایید

طبیعت در کشور هلند

در کشور هلند دولت پناهگاه‌هایی ایجاد کرده است تا گیاهان، پرندگان و حیوانات کوچک بتوانند رشد کنند. آسیاب‌های بادی چوبی به مدت بیش از 600 سال به تخلیه آب از زمین کمک می‌کردند. امروزه ابزارهای دیگری برای کنترل سیل و منابع انرژی وجود دارد. هلندی‌ها قصد دارند تا سال 2025، 10 درصد انرژی موردنیاز کشور را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله توربین‌های بادی تامین کنند.


در کشور هلند، بزرگ‌ترین پارک ملی De Hoge Veluwe است که بهتر است با یکی از هزاران دوچرخه سفیدرنگ رایگان، آن را کاوش کنید. مساحت پارک ملی هوگ ولوو بیش از ۱۳۸۰۰ است و از این حیث به‌عنوان بزرگ‌ترین ذخیره‌گاه طبیعی در کشور هلند شناخته می‌شود.


دریای وادن بزرگ‌ترین تالاب جزرومدی ساحلی در اروپا و در فهرست میراث جهانی است. بااین‌حال، سواحل زیلند، تپه‌های لیمبورگ، صحرای برابانت (تپه‌های لونس و دروننس) و دشت‌های پست (Weerribben-Wieden) و دیگر مناطق طبیعی نیز نفس شما را بند می‌آورند.

سیاست در ین کشور

هلند یک جمهوری با سلطنت مشروطه می‌باشد. پادشاهی هلند به شاهزاده ویلیام اورنج در قرن شانزدهم بازمی‌گردد. ویلم الکساند پادشاه حاکم و پارلمان هلند، به نام ایالات ژنرال دارای دو مجلس است. 150 نماینده مجلس هر چهار سال یک‌بار توسط مردم انتخاب می‌شوند. مجلس علیا 15 عضو دارد که توسط شوراهای محلی برای یک دوره چهار‌ساله انتخاب می‌شوند. پادشاه یا حاکم وزرایی را منصوب می‌کند که بخشی از کابینه می‌شوند.

 
هر شهروند این کشور با حق رای پس از رسیدن به سن 18 سالگی می‌تواند در انتخابات پارلمانی کشور هلند شرکت کند. رای‌دادن در هلند اجباری نیست. هرشخص 18 سال یا بیشتر نیز می‌تواند نامزد انتخاباتی شود. قانون اساسی قوانینی را برای سیستم حکومتی در هلند تعیین می‌کند. همچنین حقوق اساسی شهروندان را نیز دربر می‌گیرد.

تاریخ کشور هلند

ازآنجایی‌که هلند رشته‌کوه یا مرزهای طبیعی ندارد، در گذشته حاکمان نتوانستند از خود در برابر مهاجمان همسایه محافظت کند. بیگانگان این کشور را در بسیاری از دوره‌های تاریخی آن اشغال کردند. رومی‌ها، قبایل سلتیک، گروه‌های ژرمنی، وایکینگ‌های اسکاندیناوی، فرانک‌ها، اتریشی‌ها و اسپانیایی‌ها برای قرن‌ها بر بخش‌هایی از هلند حکومت کردند. در اواخر دهه 1500، هلندی‌ها تلاش کردند تا حاکمان اسپانیایی خود را سرنگون کنند. هلندی‌ها در جنگ هشتاد‌ساله شرکت کردند و سرانجام در سال 1648 استقلال یافتند.

 
در طول جنگ‌های ناپلئون، فردی به نام ناپلئون فرانسوی، کشور هلند را تصرف کرد و برادرش لوئیس را بر تخت سلطنت نشاند. در سال 1814مردم، مدعی استقلال از فرانسه شدند و به مدت 25 سال، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند به‌عنوان یک کشور به نام پادشاهی هلند به هم پیوستند. در سال 1839 بلژیک و هلند و در سال 1890 لوکزامبورگ مستقل شد. در طول جنگ جهانی دوم، آلمان به مدت پنج سال هلند را اشغال کرد و بسیاری از افرادی را که در برابر آلمانی‌ها مقاومت می‌کردند یا سعی در کمک به یهودیان هلندی داشتند، کشت.

در طول جنگ‌های ناپلئون، فردی به نام ناپلئون فرانسوی، کشور هلند را تصرف کرد و برادرش لوئیس را بر تخت سلطنت نشاند.

انواع کارت اقامت این کشور

دو نوع مجوز اقامت دائم در کشور هلند وجود دارد: مجوز دائم هلندی و مجوز بلندمدت اتحادیه اروپا. قوانین در هر دو این مجوزها از متقاضیان می‌خواهند که به مدت پنج سال متوالی در هلند زندگی کنند، آزمون ادغام را بگذرانند و درآمد کافی و پایدار داشته باشند.

 
وجه اشتراک مجوز بلندمدت اتحادیه اروپا و مجوز دائم هلندی این است که مدت‌زمان این نوع کارت‌های اقامت غیرموقت، به طور کامل برای مدت پنج‌ساله محاسبه می‌شود. کارت‌های اقامت غیرموقت شامل مجوزهای اقامت برای اهداف شغلی عادی، مهاجران بامهارت بالا، پژوهشگران علمی و خوداشتغالی و غیره می‌شود.

آب‌وهوا و جغرافیای کشور هلند

در این کشور تابستان‌ها هوا متعادل و نیمه‌ابری و زمستان‌ها طولانی، بسیار سرد، بادخیز و عمدتا ابری است. در طول سال، دما معمولا از 34 درجه فارنهایت تا 71 درجه فارنهایت متغیر است و به‌ندرت زیر 22 درجه فارنهایت یا بالاتر از 81 درجه فارنهایت می‌باشد.


فصل گرم به مدت حدودا 3 ماه است و با میانگین دمای روزانه بالای 65 درجه فارنهایت ادامه دارد. گرم‌ترین ماه سال در این کشور جولای است که میانگین دمای آن 70 درجه فارنهایت و کمینه آن 56 درجه فارنهایت می‌باشد. فصل خنک به مدت حدودا 4 ماه، از 20 نوامبر تا 13 مارس، با میانگین دمای بالای روزانه زیر 48 درجه فارنهایت ادامه دارد. سردترین ماه سال در هلند، ژانویه است که میانگین کمینه آن 34 درجه فارنهایت و حداکثر آن 42 درجه فارنهایت می‌باشد.


کشور هلند در شمال غربی اروپا واقع شده و بخشی از آن را آب‌های دریای شمال بازیابی کرده است، هلند سرزمینی به شمار می‌رود که به طور مصنوعی ایجاد شده و نیمی از آن در سطح یا زیرسطح دریا قرار دارد. این کشور دارای یک زمین مسطح است که عمدتا شامل زمین‌های پست ساحلی، زمین‌های کشاورزی، تپه‌های شنی و سواحل شنی است.

در این کشور تابستان‌ها هوا متعادل و نیمه‌ابری و زمستان‌ها طولانی، بسیار سرد، بادخیز و عمدتا ابری است.

امنیت در این کشور

هلند کشوری بسیار امن می‌باشد. نرخ جرایم در مقایسه با کشورهای جنوب اروپا بسیار پایین و قانون به‌شدت اجرا می‌شود. این کشور در رتبه شانزدهم امن‌ترین کشورهای جهان قرار دارد. گاهی اوقات ممکن است جیب‌بری در مناطق شهری شهرها یا در رویدادهای شلوغ یک مسئله باشد.

اقتصاد کشور هلند

امتیاز آزادی اقتصادی کشور هلند 79.5 است که اقتصاد آن را هشتمین اقتصاد آزاد در شاخص سال 2022 می‌کند. هلند در بین 45 کشور منطقه اروپا رتبه 5 را دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه‌ای و جهانی می‌باشد.

 

اقتصاد هلند از سال 2017 تا 2019 کند شد، در سال 2020 منفی شد و در سال 2021 بازگشت. در طول این پنج سال، آزادی اقتصادی گسترش‌یافته است. هلند با بهبود نمرات حاکمیت قانون و سلامت مالی، از سال 2017 به‌طورکلی 3.7 امتیاز از آزادی اقتصادی را به ثبت رسانده و به صدر رده “بیشتر رایگان” رسیده است. 9 شاخص هلند به‌شدت مثبت هستند، اما اقتصاد همچنان تحت‌فشار مالیات‌های سنگین و هزینه‌های دولتی است.

امتیاز آزادی اقتصادی کشور هلند 79.5 است که اقتصاد آن را هشتمین اقتصاد آزاد در شاخص سال 2022 می‌کند. هلند در بین 45 کشور منطقه اروپا رتبه 5 را دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه‌ای و جهانی می‌باشد. اقتصاد هلند از سال 2017 تا 2019 کند شد، در سال 2020 منفی شد و در سال 2021 بازگشت. در طول این پنج سال، آزادی اقتصادی گسترش‌یافته است. هلند با بهبود نمرات حاکمیت قانون و سلامت مالی، از سال 2017 به‌طورکلی 3.7 امتیاز از آزادی اقتصادی را به ثبت رسانده و به صدر رده "بیشتر رایگان" رسیده است. 9 شاخص هلند به‌شدت مثبت هستند، اما اقتصاد همچنان تحت‌فشار مالیات‌های سنگین و هزینه‌های دولتی است.
جمع بندی

هلند کشوری امن، با اقتصاد عالی با تنوع فرهنگی بالا و بهداشت و درمان مطلوب است. این کشور در بین بلژیک و آلمان قرار گرفته و از تاریخ غنی برخوردار است. آب هوا در کشور هلند جزو بهترین‌ها در جهان به شمار می‌رود. موسسه کاریابی بین‌المللی کاربین می‌تواند شما را در دریافت ویزای کاری این کشور یاری نماید. این موسسه با برخورداری از تیم حرفه‌ای و مجرب متشکل از کارشناسان، وکلا و مشاوران آماده خدمت‌رسانی به شما هم‌وطن عزیز هستند.

مقاله ی پیشنهادی : 

کار در هلند

سوالات متداول

به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه زندگی برای یک فرد در کشور انگلستان حدوداً دو هزار پوند به‌صورت ماهیانه خواهد بود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه زندگی ارتباط مستقیمی با مکان سکونت شما دارد

هلند کشوری بسیار امن است. نرخ جرایم در مقایسه با کشورهای جنوب اروپا بسیار پایین و قانون به‌شدت اجرا می‌شود.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی