1. کاربین
  2. آوسیبلدونگ
  3. آوسبیلدونگ پرستاری

امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند در کشور آلمان مشغول به کار شوند. یکی از راه‌های شروع به کار در کشور آلمان شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ یا همان کارآموزی است. دوره کارآموزی پرستاری یکی از محبوب‌ترین دوره‌های آوسبیلدونگ در کشور آلمان محسوب می‌شود. برای شرکت در دوره کارآموزی پرستاری نیازی به ارائه مدرک در سطح آکادمیک نیست. در ادامه درباره شرایط شرکت در دوره آوسبیلدونگ پرستاری بیشتر توضیح خواهیم داد.


طبق قوانین کشور آلمان تنها افرادی که کمتر از بیست و پنج سال سن دارند برای شرکت در دوره کارآموزی پرستاری واجد شرایط هستند. شرکت در دوره کارآموزی پرستاری حدود صد و پنجاه و شش هفته طول می‌کشد. پیش از اعطای مدرک از شرکت‌کنندگان در دوره کارآموزی آزمونی گرفته می‌شود. آموزش‌های دوره کارآموزی پرستاری را می‌توان در دو گروه تئوری و عملی دسته‌بندی کرد. طول دوره‌های تئوری و عملی به ترتیب شصت ماه و نود و شش ماه است.

فهرست مطالب

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

بررسی شرایط کلی برای شرکت در دوره کارآموزی پرستاری توسط متقاضیان کار در کشور آلمان

تمامی دوره‌های آوسبیلدونگ در کشور آلمان به زبان آلمانی برگزار می‌شود؛ ازاین‌جهت متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ پرستاری باید به زبان آلمانی به طور کامل تسلط داشته باشند. ذکر این نکته حائز اهمیت است برگزارکنندگان دوره‌های کارآموزی یا همان آوسبیلدونگ به‌تمامی شرکت‌کنندگان طی هر ماه حقوق پرداخت می‌کنند. شرکت‌کنندگان با دریافت حقوق می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی در کشور آلمان را تأمین کنند.

 

در حال حاضر نزدیک به بیست و پنج هزار نفر طی هر سال برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ درخواست به ثبت می‌رسانند. اکثر دوره‌های کارآموزی پرستاران در شهرهای برلین، مونیخ و هامبورگ برگزار می‌شود. افرادی که از طریق شرکت در دوره آوسبیلدونگ پرستاری به کشور آلمان مهاجرت کاری می‌کنند یک ویزا با اعتبار بیست چهار ماه می‌گیرند. در نظر داشته باشید این ویزا قابلیت تمدید دارد.

 

برگزارکنندگان دوره‌های کارآموزی پرستاری به شرکت‌کنندگان طی هر ماه بین هزار و دویست یورو تا هزار و پانصد یورو حقوق پرداخت می‌کنند. افرادی که خواهان شرکت در دوره‌های کارآموزی هستند باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی طی سی روز ابتدایی سکونت در آلمان را داشته باشند. کسب نمره قبولی در آزمون نهایی پس از اتمام دوره کارآموزی پرستاری برای مشغول به کار شدن در آلمان به‌عنوان یک پرستار الزامی به‌حساب می‌آید.

یک پرستار خارجی پس از شرکت در دوره کارآموزی

مدارک لازم برای شرکت در دوره کارآموزی پرستاری توسط متقاضیان کار در کشور آلمان

مهم‌ترین مدرک هنگام ثبت درخواست برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ پرستاری مدرک دیپلم است. گواهی سلامت جسمانی یکی دیگر از مدارک لازم برای شرکت در دوره کارآموزی پرستاری محسوب می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم تسلط بر زبان آلمانی برای شرکت در دوره کارآموزی پرستاری الزامی است؛ ازاین‌جهت تمامی متقاضیان شرکت در دوره کارآموزی یا آوسبیلدونگ باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 یا بالاتر باشند.

مدارک لازم برای شرکت در دوره کارآموزی پرستاری توسط متقاضیان کار در کشور آلمان

ارائه یک قطعه عکس هنگام ثبت درخواست برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ ضروری محسوب می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ باید تمامی مدارک خود را پیش از ارسال به اداره مهاجرت به زبان آلمانی ترجمه کنند. در حال حاضر از متقاضیان شرکت در دوره کارآموزی پرستاری حدود شصت یورو هزینه بابت ثبت‌نام گرفته می‌شود. داشتن رسید پرداخت این هزینه برای شرکت در دوره کارآموزی پرستاری الزامی به‌حساب می‌آید.


افرادی که می‌خواهند در دوره‌های کارآموزی پرستاری شرکت کنند باید یک تقاضانامه رسمی بنویسند. ارائه این تقاضانامه هنگام ثبت درخواست شرکت در دوره آوسبیلدونگ الزامی است. برای دریافت راهنمایی درباره شرایط شرکت در دوره کارآموزی پرستاری می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. مشاوران کاربین تجربه بالایی در زمینه ارائه مشاوره در خصوص یافتن کار در خارج از کشور دارند.

شرکت‌کنندگان دوره کارآموزی پرستاری در کشور آلمان

روند شرکت در دوره کارآموزی پرستاری توسط متقاضیان کار به‌عنوان پرستار در کشور آلمان

در ابتدا افرادی که می‌خواهند در دوره‌های آوسبیلدونگ شرکت کنند باید دوره کارآموزی پرستاری ایده‌آل برای خود را بیابند. پس از یافتن دوره ایده‌آل می‌توان برای برگزارکنندگان دوره‌ کارآموزی مورد نظر یک درخواست برای شرکت در دوره‌ ارسال کرد. برگزارکنندگان دوره‌های کارآموزی پیش از موافقت با درخواست متقاضیان با آن‌ها مصاحبه می‌کنند. مصاحبه به زبان آلمانی است. در صورت موفقیت در مصاحبه برای متقاضیان شرکت در دوره آوسبیلدونگ پرستاری یک دعوت‌نامه ارسال می‌شود.


متقاضیان پس از دریافت دعوت‌نامه می‌توانند برای اخذ ویزای کشور آلمان درخواست ثبت کنند. فرایند اخذ دعوت‌نامه از سمت برگزارکنندگان دوره‌های کارآموزی معمولاً حدود یک ماه طول می‌کشد. در مصاحبه برگزارکنندگان دوره‌های آوسبیلدونگ از متقاضیان سؤالاتی درباره مهارت‌ها و تجاربشان در زمینه پرستاری می‌پرسند. پس از پایان بخش تئوری آموزش‌های پرستاری از تمامی شرکت‌کنندگان در دوره آوسبیلدونگ پرستاری یک آزمون گرفته می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است کسب نمره قبولی در این آزمون برای ادامه دوره الزامی به‌حساب می‌آید. افرادی که در آزمون‌ نهایی دوره کارآموزی نمره بالایی کسب کنند راحت‌تر می‌توانند پس از پایان این دوره در آلمان یک فرصت شغلی بیابند.

دوره عملی کارآموزی پرستاری در کشور آلمان

بررسی شرایط اخذ ویزا پس از دریافت دعوت‌نامه از سمت برگزارکنندگان دوره کارآموزی پرستاری

افراد پس از دریافت دعوت‌نامه از سمت برگزارکنندگان دوره‌ آوسبیلدونگ پرستاری و جمع‌آوری مدارک می‌توانند برای اخذ ویزا به اداره مهاجرت مراجعه کنند. در نظر داشته باشید افرادی که در گذشته مرتکب جرمی شده باشند نمی‌توانند ویزای کشور آلمان را بگیرند؛ ازاین‌جهت ارائه گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ ویزای کشور آلمان الزامی به‌حساب می‌آید. از میان سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای کشور آلمان می‌توان به دو قطعه عکس پاسپورتی اشاره کرد.

 

افرادی که می‌خواهند ویزای کشور آلمان را بگیرند باید تمامی مدارک مرتبط با سوابق کاری خود را به کارمندان اداره مهاجرت ارسال کنند. در حال حاضر هزینه صدور ویزای کشور آلمان برای متقاضیان شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ حدود هشتاد یورو است. گواهی تمکن مالی یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور آلمان محسوب می‌شود. برای اخذ این گواهی باید حدود پنج هزار یورو در حساب بانکی‌تان تمکن مالی داشته باشید.

 

داشتن پاسپورت معتبر برای اخذ ویزای کشور آلمان توسط متقاضیان شرکت در دوره کارآموزی پرستاری الزامی به‌حساب میآید. کارمندان اداره مهاجرت در صورت وجود هر گونه نقص در مدارک ارائه شده درخواست اخذ ویزای متقاضیان شرکت در دوره کارآموزی پرستاری را رد می‌کنند؛ ازاین‌جهت ارائه مدارک به‌صورت کامل برای اخذ ویزای کشور آلمان اهمیت بسیار بالایی دارد.

بررسی شرایط یافتن فرصت کاری پس از شرکت در دوره‌های کارآموزی پرستاری در کشور آلمان

پس از شرکت در دوره کارآموزی در صورت موفقیت در آزمون نهایی به شرکت‌کنندگان یک مدرک اعطا میشود. طبق قوانین آلمان شرکت‌کنندگان در دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری پس از پایان دوره آموزشی می‌توانند تا پنجاه و دو هفته در کشور آلمان بمانند. در صورت یافتن موقعیت شغلی طی این مدت و دریافت جاب آفر از سمت یک بیمارستان یا درمانگاه افراد برای اخذ ویزای کار آلمان واجد شرایط می‌شوند.

 

در نظر داشته باشید متقاضیان پس از یافتن موقعیت شغلی ایده‌آل باید به بیمارستان یا درمانگاه مورد نظر درخواست همکاری ارسال کنند. چنانچه بیمارستان یا درمانگاه خواهان استخدام فرد باشد طی ده روز به درخواست همکاری آن‌ها پاسخ می‌دهد. ذکر این نکته حائز اهمیت است بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های پیش از اعطای جاب آفر به کارجویان خارجی باید از سمت وزارت کار آلمان مجوز بگیرند.

 

به‌طورکلی یافتن موقعیت شغلی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها برای افرادی که در دوره آوسبیلدونگ پرستاری شرکت کرده‌اند کار دشواری به‌حساب نمی‌آید. پرستاران در شهرهای مونیخ، هامبورگ و برلین راحت‌تر از سایر نقاط آلمان می‌توانند فرصت شغلی ایده‌آل بیایند. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت کاری به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. مشاوران این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه یافتن فرصت شغلی برای افراد در خارج از کشور دارند.

ارسال درخواست همکاری به بیمارستان‌ها پس از پایان دوره کارآموزی

بررسی میزان درآمد پرستاران پس از شرکت در دوره کارآموزی پرستاری در کشور آلمان

افراد پس از شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری با کار در بیمارستان‌های آلمان می‌توانند به طور متوسط دو هزار و نهصد یورو درآمد کسب کنند. طبق آخرین آمار حداقل میزان دستمزد پرستاران در کشور آلمان هزار و سیصد و چهل یورو است. پرستارانی که دارای سابقه کاری بالای ده سال هستند می‌توانند با کار در بیمارستان‌های کشور آلمان تا چهار هزار و ششصد یورو درآمد کسب کنند. میزان درآمد پرستان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

از میان عوامل مؤثر بر میزان درآمد پرستاران می‌توان به محل کار و میزان سوابق کاری اشاره کرد. به‌طورکلی پرستارانی که در بیمارستان‌ها مشغول به کار می‌شوند نسبت به پرستاران فعال در درمانگاه‌ها درآمد بالاتری دارند. میزان درآمد پرستاران دارای سابقه کاری بالای پانزده سال نیز حدود بیست و هفت درصد بالاتر از سایر پرستاران است. در نظر داشته باشید در حال حاضر بیش از نیمی از پرستاران طی هر ماه حدود دو هزار و هفتصد یورو درآمد کسب می‌کنند.

یک پرستار فعال در درمانگاههای کشور آلمان

نتیجه‌گیری

برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت کاری به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه کاربین تماس بگیرید. مشاوران این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه ارائه مشاوره برای یافتن فرصت شغلی در خارج از کشور دارند. مؤسسه کاربین با برترین وکلای کاریابی همکاری می‌کند. برای شروع به کار در آلمان به‌عنوان یک پرستار می‌توانید در دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری شرکت کنید. داشتن مدرک آکادمیک برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ الزامی به‌حساب نمی‌آید. شرکت در دوره آوسبیلدونگ حدود صد و پنجاه و شش هفته طول می‌کشد. افراد پس از پایان دوره آوسبیلدونگ می‌توانند تا یک سال در آلمان بمانند. در صورت دریافت جاب آفر از سمت بیمارستان‌ها یا درمانگاه‌های آلمان طی این مدت می‌توان ویزای کاری این کشور را اخذ کرد.

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

فرم مشاوره کاریابی خارجی رایگان

سوالات متداول

طبق آخرین آمار حداقل میزان دستمزد پرستاران در کشور آلمان هزار و سیصد و چهل یورو است.

مدرک دیپلم 

گواهی سلامت جسمانی

مدرک زبان آلمانی در سطح B2

یک قطعه عکس

رسید پرداخت شهریه

تقاضانامه

سوالات خود را بپرسید و از آخرین اخبار کاربین مطلع شوید.

دیدگاه ها وسوالات شما

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات شاخص و پربازدید

مقالات مرتبط

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان

 دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان برای شما که در این رشته فعالیت دارید به چه صورت است؟ آلمان کشوری است که جمعیت آن رو به پیری است و دولت نیاز به افرادی دارد که بتوانند از این جمعیت مسن پرستاری کنند. این فرصتی عالی

>
کار در استرالیا

کار در استرالیا

خانه کشور استرالیا برای کار یکی از بهترین کشور های جهان است. پایین بودن نرخ بیکاری، بالا بودن درآمد ها و همچنین نزدیک به صفر بودن تورم در این کشور موجب شده است که استرالیا به یکی از محبوب ترین مقصد های مهاجرتی کاری در

>
کار در آلمان

کار در آلمان

کاربین آیا میدانستید در سالنامه مهاجرتی سال ۱۴۰۱، کانادا و آلمان از مقاصد اول مهاجران برای کار میباشد؟ آیا میدانستید آلمان جزئی از ۱۶ کشور ثروتمند اروپاست که به دلیل صنعتی بودن نیروی کار زیادی را به صورت اتباع خارجی استخدام میکند و کار در آلمان جزئی

>