وقت سفارت عمان

وقت سفارت عمان

ما در این مقاله به بررسی تمام جوانب وقت سفارت عمان پرداخته ایم. عمان با کسب درآمد های عظیم نفتی در کنار توسعه صنعت گردشگری و افزایش تولید ناخالص داخلی، این روز ها در حال تبدیل شدن به قدرت اقتصادی منطقه است. از همین رو این کشور به مقصد توریستی و کاری بسیاری از گردشگران و متقتضیان از سراسر جهان تبدیل گردیده است. در نگاه اول کشور عمان ممکن است در زمینه گردشگری خیلی نام آشنا به نظر نرسد. اما عمان نه تنها از نظر گردشگری بسیار خوب عملکرده، بلکه جاذبه های توریستی بیشماری در سراسر این کشور وجود دارد. شما برای سفر و یا کار در عمان باید ویزای این کشور را دریافت کنید. اما پیش از آن باید مورد تایید افسران دولت عمان قرار گرفته باشید. سفارت عمان برای بررسی شرایط شما، یک روز را به شما وقت می دهد. اگر می خواهید به ابهاماتتان در مورد نحوه تعیین وقت سفارت عمان، مدارک مصاحبه سفارت عمان و شرایط ورود به کشور عمان پاسخ داده شود این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است و کاریابی کاربین در این زمینه خدماتی ارائه نمیدهد.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

کشور-عمان

سفر به عمان

عمان در شرق شبه جزیره عربستان قرار گرفته است. عمان یکی از بهترین کشور های منطقه برای سفر  و یا کار می باشد. تنها چیزی که در مورد عمان می تواند نگران کننده باشد گرمای آن در تابستان است. اما ناگفته نماند که امکانات رفاهی بسیاری که در عمان وجود دارد، شما گرما زده نخواهید شد.

 

برای آنکه شما به عمان سفر کنید، حتما لازم است که ویزای این کشور را دریافت کرده باشید. ویزای توریستی عمان معمولا 10 یا 30 روزه است. برای دریافت ویزای عمان شما نیازی ندارید که نوبت گرفته و در سفارت عمان نیز مصاحبه ای از شما گرفته نمی شود.

برای دریافت ویزای عمان شما دو حالت را پیش روی خود دارید. یک اینکه از طریق ویزای عادی اقدام کنید که دریافت این ویزا در حدود 5 الی 12 روز کاری به طول می انجامد. دوم هم دریافت ویزای فوری می باشد که بین 2 تا 5 روز ممکن است که بررسی آن زمان ببرد. 

 

عمان گزینه دیگری را هم پیش روی شما گذاشته که در هنگام ورود به فرودگاه ویزای خود را دریافت کنید. در این نوع ویزا تنها کافی است که شما پس از ورود به فرودگاه، با سپری کردن مراحل و پرداخت هزینه های لازم ویزای خود را همان لحظه به صورت آنی بگیرید.

سفارت عمان

نمایندگی دیپلماتیک کشور سلطان نشین عمان در ایران در سفارت عمان انجام می شود. سفارت عمان در  تهران و در خیابان آفریقا و یا همان جردن سابق قرار گرفته است. شما برای سفر به کشور عمان باید از سفارت این کشور وقت بگیرید. اما در مورد سفر های گردشگری این امر لازم نیست. پس از اینکه شما از سفارت عمان وقت گرفتید، باید به صورت حضوری با مدارک لازم به سفارت این کشور مراجعه کنید.

 

چرا باید از سفارت عمان وقت گرفت؟

به دلیل ازدیاد درخواست متقاضیان ویزا برای کشور عمان، سفارت خانه‌ این کشور تصمیم گرفته است تا برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام کسانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند، سیستم تعیین وقت را اجرا کند.

 

شما با توجه به ویزایی که قصد درخواست آن را دارید باید از سفارت عمان برای مصاحبه با افسران این سفارت وقت بگیرید. شما در روز مصاحبه باید مدارک خود را به همراه داشته. شما در این روز تحت پروسه انگشت نگاری نیز قرار خواهید گرفت. بهتر است که شما در این روز بهترین لباس خود را بپوشید و افسران را متقاعد کنید که ویزای عمان را به شما اعطا کنند.

 

نحوه اخذ وقت سفارت عمان

برای اخذ ویزاهای 30 روزه و یا کمتر کشور عمان شما لازم نیست که به صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه داشته باشید. شما هم می توانید به صورت اینترنتی برای دریافت ویزای عمان اقدام نمایید و هم اینکه خود موسسات و آژانس های گردشگری مراحل اخذ ویزای توریستی را انجام می دهند.

 

اما اگر قصد دارید که ویزای بلند مدت مانند ویزای تحصیلی و یا کاری بگیرید باید به صورت حضوری به سفارت عمان مراجعه کنید. سفارت عمان از شنبه تا چهارشنبه فعال است و می توانید با کارمندان سفارت عمان از ساعت 8:30 تا 14:30 برای گرفتن وقت در ارتباط باشید.

سفارت-عمان

اخذ ویزا عمان

دریافت ویزای عمان نیز مشابه دیگر کشور های جهان دارای انواع گوناگونی است. نوع ویزای دریافتی شما نیز می تواند به نوع سفر و شرایط شما بستگی داشته باشد. 

 

ویزای فرودگاهی عمان

عمان دارای نوع دیگری از ویزا نیز می باشد که به آن ویزای فرودگاهی می گویند. تمام مسافران ایرانی این امکان را دارند که در زمانی که قصد ورود به فرودگاه عمان را داشته باشند برای دریافت این ویزا درخواست خود را بدهند و در همانجا نیز هزینه های لازم را پرداخت کنند.

 

این ویزا در همان لحظه ورود شما به خاک عمان صادر می شود. این تسهیلات موجب شده است که گردشگران بیشتری به عمان جذب شوند. شما تنها کافی است که از ویزای خود یک پرینت بگیرید و به همراه خود نیز در عمان داشته باشید.

 

لازم به ذکر است که این ویزا به هیچ عنوان به پاسپورت شما چسبانده نخواهد شد. با ویزای 10 روزه یک ماه و با ویزای 30 روزه سه ماه می توانید در خاک عمان اقامت داشته باشید.

 

پس از گذشت مدت زمان ویزای خود شما این امکان را دارید که درخواست تمدید ویزای خود را نیز بدهید. اما شما این امکان را نخواهید داشت که ویزای 10 روزه خود را تمدید کنید. اما معمولا امکان تمدید ویزای 30 روزه در عمان وجود دارد. 

 

همچنین به یاد داشته باشید که شما باید در مورد انواع دیگر ویزا که شامل ویزای کاری و تحصیلی است، مدارک دیگری را همراه خود داشته باشید.

 

حتما پیش از تقاضا ویزای خود انواع مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید و بر اساس نوع و نیت سفر خود، تقاضانامه لازم را تکمیل کنید. در غیر این صورت ممکن است که با مشکلاتی روبرو شوید.

 

 

 ویزای کار عمان

یکی از پر تقاضا ترین ویزاهای عمان ویزای کار این کشور است. شما برای آن که با ویزای کار عمان به این کشور سفر کنید لازم است که در ابتدا یک دعوتنامه، جاب آفر یا قرارداد کاری دریافت کنید.

 

طبق قوانین دولتی عمان شما این امکان را نخواهید داشت که درخواست ویزای کار بدهید تا در عمان به دنبال شغل بگردید. مدارکی که شما برای دریافت ویزای کار عمان باید ارائه دهید شامل، پاسپورت معتبر، دعوت نامه از کارفرمای عمانی، گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه و همچنین پرداخت رسید هزینه ویزای کار عمان می باشد.

 

علاوه بر تمام موارد ذکر شده شما باید فرم درخواست ویزا را به دقت و به درستی مطالعه و تکمیل کنید و در زمان لازم ارسال بفرمایید. 

 

یکی از مهمترین وظایفی که کارمندان سفارت عمان دارند به غیر از بررسی مدارک و تقاضانامه، پاسخگویی به بسیاری از سوالات شما می باشد. شما اگر هر سؤال یا ابهامی را در مورد انواع ویزای عمان دارید می توانید با سفارت عمان در میان بگذارید. همچنین می توانید به آن ها ایمیل زده و سوالات خود را شامل هزینه دریافت ویزا، نوع مدارک مورد نیاز و مسائلی از این قبیل را مطرح کنید.

مدارک لازم برای سفر به عمان

برای سفر به هر کشوری شما باید قوانین و مقررات لازم در این کشور را رعایت کرده و این قوانین بین هر کشوری نیز متفاوت می باشد. شما برای سفر به اغلب کشور های دنیا باید ویزا و یا مدرک ورود به این کشور را داشته باشید که عمان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. قبل از آنکه شما به عمان سفر کنید، بهتر است که در مورد شرایط ورود به این کشور و مدارکی که ممکن است  مورد نیاز شما باشد تحقیق کنید.

 

تمام کسانی که قصد دارند با ویزای الکترونیکی و یا همان eVisa  به عمان سفر کنند لازم است که بدانند ممکن است که دریافت این ویزا به نسبت اقدام حضوری به مدارک بیشتری نیاز داشته باشید.

 

ما در ادامه مهمترین اطلاعاتی که شما باید در مورد سفر به عمان باید بدانید را برای شما فراهم کرده ایم. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد مدارک مورد نیاز برای سفر به عمان کسب خواهید کرد.

 

مدارک سفر به عمان

به منظور سفر به عمان و هنگام ورود به مرزهای این کشور از شما اسناد و مدارک ورود قانونی خواسته می شود. بسیار مهم است که کسانی که قصد دارند به عمان سفر کنند، اسناد و مدارک لازم برای سفر به این کشور را بدانند تا هنگام ورود با مشکلی مواجه نشوند.

 

مدارک مورد نیاز هنگام ورود به عمان شامل موارد زیر می باشد:

 

 • ویزای عمان
 • مجوز اقامت (منوط به ملیت و محل سکونت) در عمان
 • گذرنامه معتبر (بررسی کنید که از اعتبار گذرنامه شما 6 ماه باقی مانده باشد)
 • گواهی تب زرد
 • نسخه داروهایی که مصرف می کنید.
 • مدارک سفرهای بعدی شما از عمان
 • اثبات تمکن و بودجه مالی کافی برای سفر و اقامت شما در این کشور در مدت زمان حضور
مدارک-ویزای-عمان

ویزای الکتریکی عمان

برای سفر به عمان تقریباً شهروندان هر کشوری به غیر از کویت، بحرین، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی ملزم به درخواست و دریافت ویزای عمان می باشند. ایرانی ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید برای ورود به خاک عمان ویزای این کشور را دریافت کنند. خوشبختانه اکثر ایرانی ها واجد شرایط دریافت ویزای الکترونیکی عمان می باشند. دریافت ویزای الکتریکی عمان مزیت های فراوانی دارد که از آنها می توان به صرفه جویی در وقت و هزینه در دریافت ویزا اشاره داشت.

 

کسانی که قصد دارند برای eVisa عمان اقدام کنند، پیشنهاد می شود که در مورد شرایط این ویزا تا جایی که امکان دارد اطلاعات لازم را کسب کنند.  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد eVisa عمان شما می توانید با کارشناسان ما در امور عمان در موسسه بین المللی کاربین در تماس باشید.

مجوز اقامت عمان

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شما برای اقامت در عمان نیاز به دریافت مجوز اقامت عمان در این کشور را داشته باشید. در این صورت شما باید واجد شرایط دریافت مجوز اقامت عمان نیز باشید. در این صورت، متقاضیان ملزم به ارائه مجوز اقامت معتبر عمان هستند.

هر متقاضی که قصد دارد در عمان اقامت داشته باشد باید کارت اقامت خود را در ظرف 30 روز از تاریخ ورودش به این کشور دریافت نماید.

 

مدارک لازم برای دریافت مجوز اقامت عمان:

 • تکمیل فرم درخواست اقامت عمان؛
 • ارائه اصل پاسپورت؛
 • ارائه اصل و کپی فرم نیروی انسانی عمان پس از معاینه پزشکی؛
 • ارائه نامه ای از کارفرمای (استخدام دولتی) عمانی.
 

هزینه ای که شما باید برای دریافت مجوز اقامت عمان پرداخت کنید چیزی بین 6 تا 10 ریال عمانی بسته به مدت زمان مجوز شما خواهد بود.

 

شرایط پاسپورت معتبر برای سفر به عمان

شرایط پاسپورت معتبر برای سفر به عمان این است که مدت زمان اعتبار گذرنامه شما برای ورود به خاک عمان 6 ماه باشد. این امکان وجود دارد که افرادی که کمتر از 6 ماه از مدت زمان اعتبار گذرنامه آنها باقی مانده باشد، درخواست آنها از سوی دولت عمان رد شود.

زمانی که از شما درخواست می شود که فرم  eVisa خود را تکمیل کنید، ممکن است که از شما خواسته شود که مشخصات گذرنامه خود را نیز ارائه دهید. هنگام تکمیل فرم، حتماً اعتبار گذرنامه خود را نیز مورد بررسی مجدد قرار دهید.

افراد دارای تابعیت دوگانه در مورد سفر به عمان باید محتاطانه عمل کنند. عمان تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد. به عنوان مثال، کسانی که دارای تابعیت ایرانی و عمانی دارند، ممکن است در صورتی که قصد دارند ورود به مرز عمان داشته باشند در معرض خطر توقیف گذرنامه قرار بگیرند.

 

گواهی تب زرد برای سفر به عمان

داشتن گواهی تب زرد یکی از مدارک مورد نیاز برای سفر به کشور عمان است. با این حال، بنابراین بهترین راه برای اینکه بدانید که آیا برای سفر به عمان نیازی به واکسن تب زرد دارید یا خیر، مراجعه به یک پزشک می باشد.

در صورت نیاز به دریافت واکسن، حتماً گواهینامه لازم را دریافت کنید. سپس گواهی تب زرد خود را هنگام درخواست ویزا و مجوز اقامت عمان ارائه نمایید.

 

نسخه پزشکی برای سفر به عمان

استفاده از برخی از مواد و داروهای پزشکی در عمان ممنوع است. به همین دلیل لازم است که شما هنگام سفر به عمان نسخه پزشکی خود را همراه داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که آیا داروی شما در عمان مجاز است یا خیر، می توانید این را با برقراری تماس با کارمندان سفارت عمان جویا شوید.

علاوه بر این که شما باید نسخه پزشک خود را نیز همراه داشته باشید، از پزشک بخواهید تا شواهد بیشتری در مورد ضرورت مصرف دارو برای درمان بیماری تان به شما ارائه دهد.

 

سفر زمینی به عمان

عبور از مرز عمان از طریق زمینی ممکن است به نسبت سفر به عمان از طریق هوایی نیازمند ارائه مدارک بیشتری باشد. در مرز زمینی، ممکن است از شما خواسته شود که مدارک سفر کشور پیشین و در صورت لزوم مقصد بعدی خود را نیز ارائه دهید.

 

اثبات تمکن مالی برای سفر به عمان

شما باید برای سفر به عمان به آفیسر در سفارت عمان نشان دهید که از تمکن مالی لازم برای سفر به این کشور بهره مند هستید. ارائه اثبات وجوه می تواند شامل پوشش هزینه بیمه سفر شما، اسکان و سفرهای بعدی شما نیز شود.

هزینه ویزای عمان

شما برای دریافت ویزای عمان باید هزینه های درخواست ویزا را پرداخت کنید که به شرح زیر می باشد:

 

 

نوع درخواست                                                                         هزینه

 

 • درخواست ویزای توریستی الکترونیکی عمان                                   11 ریال عمانی
 • درخواست ویزای توریستی فرودگاهی عمان                                    27 ریال عمانی
 • درخواست ویزای 10 روزه عمان                                                    9  ریال عمانی
 • درخواست ویزای یک ماهه عمان                                                 27 ریال عمانی
 • درخواست ویزای یک ساله عمان                                                  67 ریال عمانی
هزینه-ویزا عمان

آدرس سفارت عمان

سفارت عمان در تهران و در خیابان آفریقا واقع شده است. شما می توانید از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا 14:30 با کارکنان سفارت عمان در ارتباط باشید.


 • آدرس سفارت عمان: تهران، بلوار آفریقا، کوچه تندیس، پلاک ۱۲.

 

شماره تلفن سفارت عمان

در صورتی که در سفر به عمان سوالات و ابهاماتی دارید از طریق شماره تلفن های زیر با کارمندان سفارت عمان در میان بگذارید:


 • تلفن سفارت عمان: 02122056831 – 02121202057641
 • فاکس : 982122044672+

 

ایمیل سفارت عمان

همچنین سوالات خود را از طریق ایمیل سفارت عمان به آنها ارسال کنید.


 • ایمیل سفارت عمان: [email protected]
 • وب سایت سفارت عمان در ایران: mfa.ir

سوالات متداول

سفارت عمان به غیر از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا 14:30 فعال است.

مدت زمانی که طول می کشد که به درخواست شما پاسخ داده شود دو هفته می باشد.

بسته به این که شما برای کدام ویزای عمان درخواست خود را ارائه می دهید تفاوت وجود خواهد داشت. اما به طور معمول دریافت ویزای عمان در حدود 20 ریال عمانی می باشد.

عمان با داشتن نرخ پایین جرم و جنایت یکی از امنترین کشور های جهان می باشد.

عمان یک از کشورهای عربی خاورمیانه است که در غرب قاره آسیا قرار دارد.  این کشور در شرق شبه جزیره عربستان با کشور های امارات و عربستان از غرب و یمن از جنوب همسایه می باشد.

عمان یکی از کشور های ثروتمند شبه جزیره عربستان است که در آمد های بیشماری را از صنعت نفت کسب می کند. بر اساس سرانه تولید ناخالص ملی این کشور رتبه 23 جهان را در اختیار دارد. از این رو عمان در سالهای اخیر با سیاست های دولت این کشور توانسته به یکی از بهترین کشور های منطقه تبدیل شود و قطب اقتصادی و گردشگری خاورمیانه نام بگیرد.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. در حال حاضر سفارت ها مشغول به کار هستن برای اطلاعات دقیق تر باید تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی