جاب آفر عمان

جاب آفر عمان

همان‌طور که می‌دانید امروزه روش‌های مختلفی برای مهاجرت کاری به کشورهای خارجی وجود دارند. از جمله این موارد می‌توان به روش‌هایی همچون، جاب آفر، ازدواج و… اشاره کرد. دراین‌بین جاب آفر عمان یک انتخاب مناسب برای افرادی است که قصد دارند آینده خود را در یکی از بهترین کشورهای جهان بسازند. 

 

عمان در سال‌های اخیر به گزینه اول برای طیف عظیمی از ایرانیان تبدیل شده است. این کشور که در حاشیه خلیج‌فارس و در همسایگی ایران قرار دارد، همواره به‌عنوان یک مرکز اقتصادی مهم در خاورمیانه شناخته می‌شود.

 

کار در عمان به معنای کار در یک اقتصاد پویا است. برای پیدا کردن جاب آفر در کشور عمان باید به‌طورکلی با مفهوم این امر و شرایط مهم مربوط به آن آشنایی داشته باشید. اهمیت بسیار بالای این موضوع ما را بر آن داشت تا در این متن به طور کامل در مورد جاب آفر کشور عمان و کلیه اطلاعات مربوط به آن با شما صحبت کنیم.

فرم مشاوره رایگان

کار در عمان به معنای کار در یک اقتصاد پویا است

آنچه خواهید خواند:

چرا باید کشور عمان را انتخاب کنیم؟

پیش از بررسی سایر مطالب مربوط به جاب آفر عمان باید به پرسش عزیزانی بپردازیم که در مورد انتخاب عمان از بین سایر کشورهای مهم برای مهاجرت کاری (آلمان، فرانسه، کانادا و…) شک دارند. همان‌طور که گفته شد، عمان در همسایگی ایران قرار دارد. این امر به‌خودی‌خود یک مزیت فوق‌العاده برای متقاضیانی محسوب می‌شود که قصد دارند در مدت‌زمان کمی به ایران بازگردند. این در حال است که به طبع بازگشت به ایران از کشوری همچون کانادا به مدت‌زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

 

یکی دیگر از مواردی که عمان را به یک گزینه مناسب برای کارگران خارجی تبدیل کرده است، بحث احتمال ریجکت‌شدن یا رد شدن بسیار پایین به شمار می‌آید. در واقع با انتخاب جاب آفر کشور عمان احتمال اینکه پرونده شما به‌عنوان یک ایرانی رد شود پایین‌ خواهد بود. دلیل این امر را می‌توان به روابط خوب بین ایران و کشور عمان مرتبط دانست.

 

مورد دیگری که باید از آن به‌عنوان یک مزیت انتخاب عمان یاد کرد، ‌ برخورداری از یک اقتصاد باثبات است. شما به‌عنوان یک متقاضی کار  باید کشوری را انتخاب کنید که نه‌تنها در حال حاضر، بلکه در سال‌های آینده نیز اقتصاد با ثباتی داشته باشد. در میان کلیه کشورهای موجود در خلیج‌فارس، تنها عمان و امارات متحده عربی از چنین اقتصادهای باثباتی بهره‌ می‌برند.

عمان در همسایگی ایران قرار دارد. این امر به‌خودی‌خود یک مزیت فوق‌العاده برای متقاضیانی محسوب می‌شود که قصد دارند در مدت‌زمان کمی به ایران بازگردند.

مهم‌ترین مشاغل مربوط به جاب آفر در کشور عمان

شناخت مشاغل پرطرف‌دار در زمینه جاب آفر عمان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اقتصاد روبه‌رشد کشور عمان موجب شده است تا مشاغل مختلفی در این کشور مورد تقاضا باشند. به طبع بعضی از مشاغل شانس بیشتری در زمینه کسب جاب آفرهای مناسب با حقوقی عالی دارند. در این بخش به معرفی برخی از این حوزه‌های شغلی می‌پردازیم.

مشاغل مربوط به حوزه گردشگری

اگر در زمینه گردشگری فعالیت می‌کنید و سابقه کاری خوبی در این زمینه دارید، جاب آفر عمان یک انتخاب بسیار مناسب برای شما خواهد بود. در سال‌های اخیر دولت کشور عمان همواره در تلاش بوده است تا تمرکز اصلی اقتصاد خود را از روی نفت به روی صنعت گردشگری متمرکز کند. قاعدتاً برای انجام این امر به متخصصان خبره‌ای در زمینه گردشگری و به‌طورکلی توریسم نیاز است.

 
همین امر موجب شده است تا پرونده‌های جاب آفر افراد دارای رزومه مناسب در حوزه گردشگری شانس بیشتری برای پذیرفته‌شدن داشته باشند. حوزه گردشگری در کشور عمان شامل ثبت شرکت‌های مخصوص گردشگری نیز می‌شود. در واقع اگر نتوانستید از طریق جاب آفر به این کشور مهاجرت کاری کنید، می‌توانید از گزینه ثبت شرکت نیز بهره‌ ببرید.

در سال‌های اخیر دولت کشور عمان همواره در تلاش بوده است تا تمرکز اصلی اقتصاد خود را از روی نفت به روی صنعت گردشگری متمرکز کند.

مشاغل مربوط به نفت

نفت یکی از مهم‌ترین پایه‌های اقتصاد کشور عمان را تشکیل می‌دهد و به همین دلیل جاب آفر‌های مختلفی در این حوزه به متخصصان خارجی ارائه مي‌شود. شما به‌عنوان کسی که در این زمینه فعالیت می‌کند می‌توانید درخواست خود را برای کارفرمایان حاضر در این عرصه ارسال کنید.

 
علاوه بر صنایع مربوط به استخراج نفت، صنایعی همچون پتروشیمی نیز گزینه خوبی در زمینه جاب آفر عمان محسوب می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مزایای فعالیت در زمینه حوزه نفت کشور عمان، امکان همکاری با شرکت‌های بین‌المللی است. در واقع شما می‌توانید با شاغل شدن در شرکت‌های نفتی عمان مسیر خود را برای مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی و یا حتی کشورهای واقع در آمریکای شمالی همچون ایالات متحده آمریکا و کشور کانادا نیز هموار کنید.

 
مزیت دیگر مربوط به این امر، کسب یک رزومه فوق‌العاده است. این بدان معناست که پس از فعالیت به‌وسیله جاب آفر عمان می‌توانید درخواست‌هایی را برای کار در سایر کشورهای نفت‌خیز حوزه خلیج‌فارس همچون قطر و یا امارات متحده عربی ارسال‌ کنید. البته باتوجه‌به رفاه نسبی فوق‌العاده در کشور عمان کمتر‌ کسی دست به این کار می‌زد و عمان را به مقصد سایر کشورهای عربی ترک می‌کند.

نفت یکی از مهم‌ترین پایه‌های اقتصاد کشور عمان را تشکیل می‌دهد و به همین دلیل جاب آفر‌های مختلفی در این حوزه به متخصصان خارجی ارائه مي‌شود.

فعالیت در حوزه پزشکی

جالب است بدانید بیشتر‌ین قبولی را در زمینه جاب آفر عمان افرادی دارند که در حوزه پزشکی فعالیت می‌کنند. از جمله این افراد می‌توان به دندان‌پزشکان، افراد متخصص در زمینه مامایی، پزشکان عمومی، جراحان، داروسازان و… اشاره کرد. پرستاران عزیز نیز شانس خوبی برای کسب جاب‌ آفرهای مناسب در این کشور دارند. یکی از مهم‌ترین مزایای مربوط به فعالیت در حوزه پزشکی کشور عمان را می‌توان امکان برخورداری از حقوق بسیار مناسب دانست.

 
پزشکان در این کشور می‌توانند علاوه بر فعالیت در زمینه دولتی، در کلینیک‌های اختصاصی خود نیز مشغول به کار شوند. مورد مهمی‌ که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، شرایط و مدارک اختصاصی برای فعالیت به‌عنوان یک متقاضی کار خارجی در این زمینه است. در واقع برخلاف سایر حوزه‌های شغلی که تنها به یک رزومه مناسب نیاز دارند، برای فعالیت در این حوزه باید مدارک و تأییدیه‌های جانبی خاصی را نیز دریافت کنید. در ادامه به این شرایط نیز اشاره می‌کنیم.

جالب است بدانید بیشتر‌ین قبولی را در زمینه جاب آفر عمان افرادی دارند که در حوزه پزشکی فعالیت می‌کنند.

قبول شدن در امتحان پرومتریک

پس از کسب جاب آفر عمان در حوزه پزشکی باید در امتحان خاصی موسوم به امتحان پرومتریک قبول شوید. این امتحان از جمله مهم‌ترین آزمون‌های مربوط به معادل‌سازی مدارک پزشکی محسوب می‌شود و باید برای فعالیت به‌عنوان پزشک در اکثر کشورهای خارجی از جمله عمان با نمره خوبی آن را پشت سر بگذارید.

 

در حال حاضر امکان برگزاری این آزمون در کشورمان وجود ندارد و باید برای شرکت در آن به کشور ترکیه مسافرت کنید. پس از قبولی در این آزمون این اختیار را خواهید داشت که چه به‌عنوان یک پزشک شاغل در بیمارستان و چه به‌عنوان یک فعال حوزه درمان در این کشور مشغول به کار شوید.

دریافت مدرک دیتافلو

برخی از رشته‌های خاص حوزه درمان نیازمند دریافت تأییدیه خاصی به نام دیتا فلو هستند. این مدرک نیز از جمله مدارک مهمی به شمار می‌آید که فعالان حوزه درمان باید نسبت به دریافت آن اقدام کنند. خوشبختانه دریافت این مدرک چندان زمان‌بر نیست و مشکلی در پروسه جاب آفر عمان شما به وجود نمی‌آید.

جاب آفر مخصوص مهندسان

از جمله مشاغل پرتقاضا در کشور عمان، مشاغل حاضر در حوزه مهندسی است. این مشاغل شامل مواردی همچون مهندسی عمران، مهندسی راه‌سازی، مهندسی ساختمان و… است. مهم‌ترین مزیت این مشاغل را می‌توان عدم نیاز به کسب مدارک بین‌المللی و تأییدیه‌هایی همچون دیتافلو و پرومتریک دانست.

 
حقوق مهندسان نیز همانند فعالان حوزه درمان در کشور عمان بسیار مناسب است و می‌‌توانید خیال راحتی از این بابت داشته باشید. شرکت‌های مهم بین‌المللی، از جمله شرکت‌های مهندسی فرانسوی و آلمانی، نیز در کشور عمان به انجام امور مهندسی می‌پردازند و شما به‌عنوان یک متقاضی کار خارجی می‌توانید در این شرکت‌ها مشغول به کار شوید.

از جمله مشاغل پرتقاضا در کشور عمان، مشاغل حاضر در حوزه مهندسی است.

حوزه فناوری اطلاعات

جاب آفر عمان در حوزه فناوری اطلاعات مختص افرادی است که در این زمینه رزومه مناسبی را ارائه کنند. همه ما از این واقعیت آگاه هستیم که آینده ما آینده‌ای تکنولوژیک است. بسیاری از شرکت‌های واقع در کشور عمان به سمت سیستمیک شدن حرکت می‌کنند و این امر بدون بهره‌گیری از تخصص فعالان حوزه فناوری اطلاعات امکان‌پذیر نیست.

 
در کشور عمان از افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، همانند برنامه‌نویسان و متخصصان شبکه‌های اینترنتی، استقبال بالایی می‌شود. وجود شرکت‌های موسوم به استارت‌آپ در کشور عمان خود نشانه‌ای بر این امر است. با فعالیت در این حوزه می‌توانید انتظار حقوق مناسب و البته ساعات کاری فوق‌العاده‌ای را داشته باشید.

مدارک موردنیاز برای دریافت جاب آفر کشور عمان

شما به‌عنوان یک متقاضی دریافت جاب آفر عمان باید مدارک خاصی را جمع‌آوری کنید. این مدارک به‌منظور بررسی سابقه و به‌طورکلی شرایط شما جهت فعالیت در حوزه کاری مدنظر ضروری هستند. به طبع افرادی که در زمان جمع‌آوری مدارک خود دقت لازم را به خرج ندهند، نباید انتظار موفقیت در زمینه کسب یک موقعیت شغلی مناسب در این کشور را داشته باشند. برخی از مهم‌ترین مدارک موجود در این زمینه عبارت‌اند از:


• مدارک تحصیلی به‌صورت ترجمه شده
• یک رزومه کاری مختصر اما کامل
• گواهی سلامت پزشکی
• گواهی مربوط به نداشتن سو سابقه
• مدرک مربوط به تمکن مالی (این تمکن توسط سفارت کشور عمان در زمان دریافت ویزای کاری مشخص می‌شود)
• مدرک مربوط به تأییدیه‌های بین‌المللی (برای مشاغل موجود در حوزه پزشکی)

شما به‌عنوان یک متقاضی دریافت جاب آفر عمان باید مدارک خاصی را جمع‌آوری کنید.

سطح زبان موردنیاز

برای دریافت جاب آفر عمان محدودیت زبانی خاصی مطرح نیست؛ اما برخی از کارفرمایان تنها افرادی را می‌پذیرند که در زمینه زبان‌های انگلیسی و عربی در سطح خوبی قرار داشته باشند. قاعدتاً برای مشخص‌کردن سطح زبان خود باید از شاخص‌های ارزیابی بین‌المللی همچون آیلتس و تافل استفاده کنید. برخی از شرکت‌های حاضر در کشور عمان از شما می‌خواهند با زبان عربی نیز آشنایی داشته باشید. شرکت‌های اروپایی چندان در این زمینه سخت‌گیری نمی‌کنند؛ زیرا امکان استفاده از زبان انگلیسی در چنین محیط‌هایی وجود دارد.

 
چنانچه قصد دارید به‌عنوان یک پزشک در این کشور مشغول به کار شوید، به طبع باید بتوانید با بیماران خود به زبان عربی صحبت کنید. در واقع شاید برای استخدام به‌عنوان پزشک نیازی به ارائه مدرک زبان عربی وجود نداشته باشد؛ اما در زمان فعالیت حتماً باید با زبان عربی آشنایی کاملی داشته باشید تا بتوانید با بیماران خود ارتباط برقرار کنید.

برای دریافت جاب آفر عمان محدودیت زبانی خاصی مطرح نیست؛ اما برخی از کارفرمایان تنها افرادی را می‌پذیرند که در زمینه زبان‌های انگلیسی و عربی در سطح خوبی قرار داشته باشند

لزوم استفاده از مؤسسات کاریابی

امکان دریافت جاب آفر عمان برای کلیه متخصصین در حوزه‌های که به آن‌ها اشاره کردیم وجود دارد؛ اما این امر تنها در زمانی صحت دارد که بتوانید با کارفرمایان حاضر در این کشور ارتباط برقرار کنید. بسیاری از متقاضیان فعالیت در کشور عمان با چنین افرادی آشنا نیستند و شانسی در زمینه کسب یک موقعیت شغلی مناسب نخواهند داشت.

 
در چنین شرایطی بهترین گزینه موجود برای شما بهره‌گیری از خدمات مؤسسات کاریابی است. این مؤسسات با طیف عظیمی از کارفرمایان موجود در کشورهای مختلف ارتباط دارند و می‌توانند باتوجه‌به سابقه شغلی و همچنین نوع فعالیت شما نسبت به دریافت یک موقعیت شغلی مناسب برایتان اقدام کنند. قابل‌توجه است شانس شما با بهره‌گیری از این خدمات برای فعالیت در کشورهای همچون عمان به‌شدت افزایش می‌يابد.

 
نکته جالب آن است که مؤسسات معتبر کاریابی موقعیت مدنظر را دقیقاً باتوجه‌به نیازهای حقوقی شما انتخاب می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید خیال راحتی از بابت دریافت بهترین موقعیت شغلی در کشور مدنظر خود داشته باشید. علاوه بر این، به علت تخصص بالای مؤسسات کاریابی، کل روند دریافت جاب آفر در کشورهای خارجی با سرعت بالایی دنبال می‌شود و در نتیجه حتی در وقت و هزینه شما نیز صرفه‌جویی می‌شود.

مؤسسات با طیف عظیمی از کارفرمایان موجود در کشورهای مختلف ارتباط دارند
سخن پایانی

یکی از بهترین روش‌های موجود برای مهاجرت کاری به کشورهای خارجی، استفاده از روش جاب آفر است. از جمله کشورهایی که می‌‌توان به‌وسیله جاب آفر به آن‌ها مهاجرت کاری کرد، عمان است. این کشور با داشتن یک اقتصاد پویا، گزینه‌ای فوق‌العاده برای کلیه ایرانیان محسوب مي‌شود.


جاب آفر عمان دارای شرایط خاص خود است؛ اما به‌طورکلی می‌توان گفت در صورت پیروی از قوانین و مقررات این کشور بسیاری از پرونده‌های مربوط به این امر با موفقیت تکمیل می‌شوند. درصورتی‌که قصد پیدا کردن یک موقعیت شغلی مناسب در این کشور را دارید و یا نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با کارشناسان کاریابی ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را به شما عزیزان ارائه کنند.

مقاله ی پیشنهادی : 

قوانین کار در عمان

سوالات متداول

بله. اقتصاد باثبات و سطح رفاه‌ بالای موجود در این کشور موجب شده است تا عمان یک انتخاب عالی باشد.

مشاغل موجود در حوزه درمان، مهندسی، گردشگری و نفت در این کشور مورد تقاضا هستند.

مشاغل حوزه پزشکی از جمله پردرآمدترین مشاغل موجود در این کشور به شمار می‌آيند.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی