مهاجرت کاری مامایی به عمان

مهاجرت کاری مامایی به عمان

درباره مهاجرت کاری مامایی به عمان چه می‌دانید؟ برای اینکه به این سؤال پاسخ دهیم باید به شما بگوییم همواره در بیمارستان‌های سراسر جهان کمبود نیروی پزشکی و پرستاری دیده می‌شود. این کمبود نیرو شامل پزشکان متخصص، دندان‌پزشک، داروساز، ماما و… است. یکی از کشورهایی که به‌شدت با کمبود کادر بهداشت و درمان مواجه بوده، کشور عمان است.

 

این کشور در بخش‌های مختلف به‌خصوص مامایی با کمبود نیرو مواجه بوده و به همین علت اقدام به پذیرش ماما از خارج از کشور کرده است. این ماماها باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند در این کشور اقامت بگیرند و به طبابت بپردازند. در ادامه به معرفی عمان و نحوه پذیرش ماما در این کشور می‌پردازیم.

فرم مشاوره رایگان

یکی از کشورهایی که به‌شدت با کمبود کادر بهداشت و درمان مواجه بوده، کشور عمان است.

آنچه خواهید خواند:

نگاهی کلی به کشور عمان و جاذبه‌های آن

در ابتدای مطلب بهتر است شما را با کشور عمان و جاذبه‌های آن آشنا کنیم. برای اینکه بتوانید به طور عاقلانه عمان را برای مهاجرت کاری انتخاب کنید باید از شرایط این کشور اطلاع داشته باشید. عمان به‌عنوان یک کشور پادشاهی در خاورمیانه شناخته می‌شود که در آن حکومت به‌صورت سلطنت موروثی وجود دارد. درباره موقعیت این کشور می‌توان گفت از سمت شمال به دریای عمان و از قسمت شرقی به دریای عرب می‌رسد. در قسمت غربی آن نیز کشور امارات متحده با عمان هم‌مرز است و قسمت جنوبی آن نیز کشور یمن قرار گرفته است.

 

البته مسئله دیگر این بوده که عمان با ایران نیز به‌صورت آبی هم‌مرز است. برای اینکه مهاجرت کاری مامایی به عمان با موفقیت همراه باشد باید دقت داشته باشید این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای حوزه خلیج‌فارس است و پایتخت آن شهر مسقط بوده که به‌عنوان پایتخت سیاسی و اجتماعی آن شناخته شده است. از نظر مساحت کشور عمان دومین کشور وسیع در شبه‌جزیره عربستان است. البته باید دقت داشته باشید قسمت گسترده‌ای از این کشور کوهستانی است. آب‌وهوای عمان نیز بیابانی است و تابستان‌هایی بسیار گرم و زمستان‌هایی معتدل دارد.

نحوه اخذ ویزای کاری برای مهاجرت کاری ماما به عمان

در ابتدا باید به شما بگوییم روند اخذ ویزای کاری در این کشور بسیار پیچیده و طولانی است و شما برای دریافت ویزای کاری این کشور نیاز به پشتکار فراوان خواهید داشت. همه افرادی که می‌خواهند به این کشور به‌عنوان پزشک ماما مهاجرت کاری کنند باید آزمون پرومتریک عمان را پشت سر بگذارند و با نمره مناسبی آن را قبول شوند. سپس برای اینکه بتوانند در این کشور به کار بپردازند باید از وزارت بهداشت عمان مجوز فعالیت دریافت کنند. مسئله سوم این است که شما به‌عنوان یک کارمند خارجی باید از سوی یک کارفرما داخل این کشور حمایت مالی شوید.

 

درصورتی‌که حامی مالی در این کشور نداشته باشید، نمی‌توانید به‌عنوان ماما به کار مشغول شوید. مسئله بعدی این است که برای مهاجرت کاری مامایی به عمان درست مثل هر کشور دیگری باید مدارک خود را به‌صورت کامل معادل‌سازی و ترجمه کنید. اگر در کشور خود به این شغل مشغول هستید بهتر است نامه‌ای تحت عنوان سابقه کار نیز به سفارت تحویل دهید. شما می‌توانید از یک مشاور در کشور عمان کمک بگیرید تا بهتر بتوانید چالش‌های مربوط به اخذ ویزای کاری را پشت سر بگذارید.

همه افرادی که می‌خواهند به این کشور به‌عنوان پزشک ماما مهاجرت کاری کنند باید آزمون پرومتریک عمان را پشت سر بگذارند و با نمره مناسبی آن را قبول شوند.

معرفی آزمون پرومتریک در عمان

آزمون پرومتریک به آزمونی گفته می‌شود که برای تأیید صلاحیت‌های نیروی کار متقاضی در کشورهای مختلف جهان انجام می‌شود. این آزمون برای نخستین بار در کشور آمریکا از متقاضیان گرفته شد و سپس در بیش از 160 کشور دنیا گسترش پیدا کرد. زمانی که شما به‌عنوان یک ماما قصد مهاجرت کاری به این کشور را داشته باشید در ابتدا موظف هستید که آزمون مذکور را پشت سر بگذارید و درصورتی‌که آن را با موفقیت طی کردید می‌توانید در این کشور بمانید.

 

زمان در نظر گفته شده برای این آزمون 2 تا 5 ساعت است و سؤال‌های آن به‌صورت چهارگزینه‌ای هستند. مسئله بعدی هزینه این آزمون است. شما برای شرکت در آزمون پرومتریک باید مبلغ 200 دلار بپردازید؛ البته هزینه‌های دیگری نیز برای مصاحبه و… از شما گرفته خواهند شد.

آزمون پرومتریک به آزمونی گفته می‌شود که برای تأیید صلاحیت‌های نیروی کار متقاضی در کشورهای مختلف جهان انجام می‌شود

مزایای زندگی در عمان به‌عنوان ماما

مسئله بعدی که درباره مهاجرت کاری مامایی به عمان باید به آن توجه داشته باشید این است زمانی که به‌عنوان یک ماما به این کشور وارد می‌شوید، مزایای فراوانی در انتظار شما خواهند بود. همان‌طور که گفتیم عمان برای تکمیل کادر درمان خود به نیروی کار متقاضی متکی است و به همین علت برای این نیروها امکانات مختلفی فراهم کرده است. در ادامه مطلب به مزایای اقامت در این کشور به‌عنوان ماما می‌پردازیم:

 

• مسافرت رایگان: شما به‌عنوان یک فرد ایرانی می‌توانید یک تا دو بار در سال به‌صورت کاملاً رایگان به کشورتان مسافرت کنید.
• عدم وجود مالیات‌بردرآمد: هیچ نوع مالیاتی روی درآمدهای کشور عمان وجود ندارد و نیازی نیست که هزینه‌ای بابت مالیات به دولت بپردازید.

• بیمه پزشکی رایگان: تعداد زیادی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عمان بیمه درمانی رایگان برای متقاضیان در نظر گرفته‌اند و برای بهره‌مندی از خدمات درمانی نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین نخواهید داشت.
• امنیت بسیار زیاد: این کشور در طول 5 سال اخیر یکی از امن‌ترین کشورهای خاورمیانه بوده است. از نظر جرم و جنایت می‌توان گفت این کشور یکی از کشورهایی است که هیچ جرم و جنایتی در آن رخ نمی‌دهد.
• صحبت به زبان انگلیسی: مردم این کشور به طور گسترده‌ای به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و تقریباً همه افراد به این زبان مسلط هستند.

درباره مهاجرت مامایی به عمان باید به آن توجه داشته باشید این است زمانی که به‌عنوان یک ماما به این کشور وارد می‌شوید

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری ماما به عمان

برای اینکه به کشور عمان مهاجرت کاری کنید باید یک سری مدارک را به سفارت عرضه کنید تا بتوانید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. افرادی که می‌خواهند در این کشور مشغول به کار شوند باید به سفارت ثابت کنند که در کشور خود در حال فعالیت در حرفه مامایی هستند. برای مهاجرت کاری مامایی به عمان باید یک سری مدارک را در نظر داشته باشید و به سفارت این کشور ارائه دهید. از جمله این مدارک می‌توان به مدرک تحصیلی ترجمه و معادل‌سازی شده، پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرما در کشور عمان، ارائه گواهی سلامت و تعدادی عکس اشاره کرد.

محیط کاری و حقوق شغل ماما در عمان

بیمارستان‌های کشور عمان بیمارستان‌هایی بسیار به‌روز محسوب می‌شوند که با بیمارستان‌های آمریکا و اروپا برابری می‌کنند. معمولاً هفته کاری در این کشور به‌صورت سنتی تقریباً 40 تا 48 ساعت است. روزهای کاری در این کشور از یکشنبه تا پنجشنبه آغاز می‌شود. روزهای آخر هفته یعنی جمعه و شنبه نیز تعطیلی رسمی هستند. همان‌طور که می‌دانید روز جمعه یک روز مقدس اسلامی در تمامی کشورهای اسلامی است و در این روز مسلمانان به اقامه نماز جمعه می‌پردازند.


میزان حقوق یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن اشاره داشته باشیم. حداقل مبلغی که به ماماها پرداخت می‌شود، 1600 ریال یا به عبارتی 4200 دلار آمریکا است. لازم به ذکر این نکته است درصورتی‌که افراد بیشتر از 10 سال سابقه کار داشته باشند، می‌توانند حقوقی برابر با 2000 ریال عمان را اخذ کنند. علاوه بر حقوق، افراد شاغل در حوزه مامایی از مزایای دیگری همچون کمک‌هزینه مسکن، پرواز رایگان به کشور مبدأ، هزینه تردد در شهر، کمک‌هزینه تحصیلی برای فرزندان و… برخوردار می‌شوند.

بیمارستان‌های کشور عمان بیمارستان‌هایی بسیار به‌روز محسوب می‌شوند که با بیمارستان‌های آمریکا و اروپا برابری می‌کنند.

نحوه کاریابی مامایی در کشور عمان

برای مهاجرت کاری مامایی به عمان پس از اینکه در آزمون پرومتریک شرکت کردید باید به دنبال یک کارفرمای معتبر در کشور عمان بگردید. شما می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های معتبر بیمارستان‌های عمان اقدام به یافتن کارفرما کنید. به این صورت که با ورود به وب‌سایت بیمارستان به قسمت ارسال رزومه وارد شوید و مدارک معادل‌سازی شده خود را برای بیمارستان‌های دولتی و خصوصی ارسال کنید.

 

پس از اینکه رزومه شما توسط بیمارستان تأیید شد شما می‌توانید برای مصاحبه به بیمارستان بروید و در صورت قبولی با کارفرما قرارداد کاری ببندید. درصورتی‌که توسط بیمارستان مورد تأیید واقع شوید می‌توانید برای اخذ ویزای کاری دو ساله از سفارتخانه اقدام کنید. مسئله بعدی این است که برای یافتن کار به‌عنوان ماما در عمان برای شما هیچ محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است و شما در هر سنی که هستید می‌توانید برای اخذ اقامت از طریق مامایی در این کشور اقدام کنید.

برای مهاجرت مامایی به عمان پس از اینکه در آزمون پرومتریک شرکت کردید باید به دنبال یک کارفرمای معتبر در کشور عمان بگردید
سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با نحوه مهاجرت کاری مامایی به عمان آشنا کنیم. شما می‌توانید با شرکت در آزمون پرومتریک نسبت به اخذ ویزای دائم این کشور اقدام کنید. کشور عمان یکی از کشورهای بسیار ثروتمند خاورمیانه است. این کشور مزایای فراوانی را برای متقاضیان خود فراهم می‌کند که از جمله آن می‌توان به کمک‌هزینه مسکن، تحصیل، تردد رایگان در شهر و… اشاره کرد. شما می‌توانید کارهای مهاجرت کاری خود را به موسسه کاریابی کاربین بسپارید و با خیال راحت مهاجرت کاری کنید.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار عمان

سوالات متداول

به‌منظور دریافت ویزای کاری و اقامت در کشور عمان نیازمند شرکت در آزمون پرومتریک خواهید بود. دریافت نمره قبولی در این آزمون بسیار پراهمیت است.

در تعداد زیادی از کشورهای جهان برای اینکه میزان تخصص پزشکان و متخصصان را تخمین بزنند از آزمونی تحت عنوان پرومتریک استفاده می‌کنند.

اغلب برای گرفتن ویزای کاری در کشور عمان برای پزشکان و ماماها به 4 تا 6 ماه زمان نیاز است.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی