اقامت یک ساله ترکیه

اقامت یک ساله ترکیه

کشور ترکیه یکی از بهترین کشور های منطقه از لحاظ اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و گردشگری است. ترکیه در همسایگی کشور عزیزمان ایران پیشرفت های بسیار خوبی در سالیان اخیر در شاخص های کیفیت زندگی، اشتغال و قدرت خرید مردم داشته است. در تولید ناخالص داخلی ترکیه در دهه های اخیر خود جهش بسیار خوبی داشته و در جمع 20 قدرت برتر اقتصادی جهان قرار گرفته است. تمام این عوامل موجب شده است که کشور ترکیه به یکی از محبوبترین مقاصد مهاجرتی در نزد ایرانیان تبدیل شود و به دنبال اقامت یک ساله ترکیه باشند.

 

شهروندان ایرانی این امکان را دارند که تا سقف 90 روز بدون هرگونه دریافت ویزای کشور ترکیه به این کشور مهاجرت کنند و در خاک این کشور نیز اقامت داشته باشند. شما نیز اگر قصد داشته باشید که بیش از این تاریخ در کشور ترکیه اقامت داشته و اقامت یک ‌ساله ترکیه را دریافت کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را مطالعه کنید. ما در این مقاله به سوالات شما در مورد نحوه دریافت اقامت قانونی یک ساله ترکیه، شرایط دریافت اقامت قانونی یک ساله ترکیه و هزینه دریافت اقامت قانونی یک ساله ترکیه پاسخ داده ایم.

فرم مشاوره رایگان

آنچه خواهید خواند:

اقامت-یکساله-ترکیه

شرایط دریافت اقامت 1 ساله ترکیه

روش های بسیاری برای دریافت اقامت 1 ساله ترکیه وجود دارد. از طریق این روش ها شما این امکان را دارید که در مدت زمان یک سال در کشور ترکیه اقامت قانونی داشته باشید. شرایطی مانند اجاره ملک، خرید ملک، سرمایه‌گذاری، کار و تحصیل برای شما با اقامت یک ساله همراه خواهد بود. مهمترین شرایطی که موجب می شود شما از طرف اداره مهاجرت ترکیه اقامت 1 ساله ترکیه را دریافت کنید عبارتند از:

 

 

 

 

 1. اگر شما قصد داشته باشید که برای پژوهش، در ترکیه برای مدت زمان محدود اقامت داشته باشید.

 2. اگر شما بخواهید که ملک با ارزش زیر 250 هزار دلار آمریکا خریداری کنید.

 3. اگر شما قصد کنید که کسب‌وکار خود را در کشور ترکیه به راه بیاندازید.

 4. اگر شما قصد داشته باشید که به دلیل تحصیلی به ترکیه مهاجرت کنید و در این کشور اقامت داشته باشید.

 5. اگر شما بخواهید که در کشور ترکیه برای اهداف گردشگری اقامت داشته باشید.

 6. اگر شما قصد داشته باشید که در ترکیه به هدف درمان بیماری در بیمارستان های این کشور اقامت دریافت کنید. لازم به ذکر است که برای بیماری‌های مسری خطرناک به شما اقامت داده نمی شود.

 7. اگر براساس تصمیمات مقامات قضایی ترکیه شما باید در ترکیه اقامت داشته باشید.

 8. اگر شما از افرادی هستید که دولت ترکیه اقامت خانوادگی شما را گرفته و اقامتتان به موقت تبدیل شده است.

 9. اگر شما قصد داشته باشید که برای شرکت در دوره‌های یادگیری زبان ترکی به این کشور مهاجرت کنید.

 10. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از طریق نهادهای دولتی برای اهداف آموزشی، پژوهشی و کارآموزی به ترکیه مهاجرت کرده اید.

 11. اگر از تاریخ فارغ‌التحصیلی شما حداکثر شش ماه از گذشته باشد.

 12. اگر شما بخواهید در کشور ترکیه سرمایه‌گذاری کنید.

 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت یک ساله در این کشور و شرایط مورد نیاز با کارشناسان ما در موسسه کاریابی بین المللی کاربین در تماس باشید.

اقامت یک ‌ساله ترکیه از طریق اجاره ملک

شرایط اجاره ملک در ترکیه

یکی از مهمترین روش های دریافت اقامت یک ساله در کشور ترکیه از طریق اجاره ملک در این کشور است. شما این امکان را دارید که از طریق اجاره ملک به مدت یک سال، در کشور ترکیه به صورت قانونی اقامت خود را دریافت کنید. شما این امکان را خواهید داشت که چه در خارج از ترکیه و یا در داخل خاک ترکیه برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنید.

 

پس از آنکه شما ‌ملک خود را اجاره و مدارک مورد نیاز را ارسال کردید، می توانید اقامت 1 ساله ترکیه را که چیزی بین 1 تا 3 ماه است دریافت کنید. کارت کیملیک و یا همان اقامت یک ساله شما به آدرس ملک شما فرستاده خواهد شد. این اقامت شما همان اقامت کیملیک ترکیه است که به عنوان کیملیک کارت در ترکیه شناخته می شود. شما در این مدت 1 سال با داشتن کارت کیملیک ترکیه می توانید در خاک ترکیه بدون هیچگونه مدرک اضافی اقامت داشته باشید.

 

شرایط اجاره ملک در ترکیه

شما اگر قصد داشته باشید که در ترکیه از طریق اجاره ملک اقامت یک‌ ساله ترکیه را دریافت کنید لازم است که شرایط ویژه آن را نیز داشته باشید. مهمترین شرایطی که شما باید برای دریافت اجاره ملک در ترکیه داشته باشید عبارتند از:

 

 • تمکن مالی شما باید برای اجاره خانه در ترکیه تمکن مالی کافی را داشته باشید. در حساب بانکی شما در کشور ترکیه برای اثبات تمکن مالی لازم است که حداقل شش هزار دلار داشته باشید.

 • نوتر کردن اجاره نامه شما باید اجاره نامه ملک خود را در یک بنگاه رسمی املاک در این کشور به ثبت رسانده باشید که نوتر کردن نام دارد. پس لازم است که توجه داشته باشید که شما این امکان را ندارید که از طریق اجاره نامه های دستی به عنوان سند اجاره نامه خود استفاده کنید.

 • اجاره در منطقه مناسب – اجاره ملک در کشور ترکیه در همه جای این کشور مشمول دریافت اقامت یک‌ ساله ترکیه نمی شود.

 • مبلغ اجاره مناسب شما بسته به شهر و ناحیه محل سکونت باید در محدوده نرخی مشخصی ملک اجاره کرده باشید. به‌طور کلی مبلغ اجاره در کشور ترکیه برای دریافت اقامت باید چیزی بین 500 تا 3000 لیر بوده باشد.

 

توجه داشته باشید که شما در مدت یک سال اقامت کیملیک خود در ترکیه مجوز کار در کشور ترکیه را نخواهید داشت. اما شما می توانید در این مدت در کشور ترکیه به دنبال کار بگردد. شما می‌توانید در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید پس از پیدا کردن کار، اقامت کیملیک خود را به ویزای کار ترکیه تغییر دهید.

 

اقامت یک ‌ساله ترکیه از طریق خرید ملک

معدود کشورهایی در جهان وجود دارند که شما می توانید در این کشور ها از طریق خرید ملک ارزان اقامت دریافت کنید. کشور ترکیه از آندسته کشورهایی است که به شما این مجوز را می دهد تا از طریق خرید ملک اقامت یک ساله کیملیک ترکیه را دریافت کنید. شما باید برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه از طریق خرید ملک، در این کشور خانه ای با ارزش کمتر از 250 هزار دلار خریداری کرده باشید. اگر شما بیش از 250 هزار دلار خانه خریداری کنید می توانید اقامت دائم ترکیه را نیز دریافت کنید.

 

تبدیل اقامت یک ساله ترکیه به اقامت دائم از طریق خرید ملک

 

شما می توانید از طریق خرید خانه در ترکیه اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید.  شما باید به‌صورت سالانه اقامت یک‌ساله خود را نیز تمدید کنید. سپس شما می توانید پس از هشت بار تمدید اقامت یک ‌ساله خود در کشور ترکیه با داشتن شرایط لازم برای دریافت  اقامت دائم و یا شهروندی ترکیه نیز اقدام کنید.

اقامت-ترکیه-با-خرید-ملک

اقامت یک ‌ساله ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه یکی از مهمترین مواردی است که شما از طریق آن می توانید اقامت یک ساله ترکیه را نیز دریافت کنید. شما با ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار خود در ترکیه می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید و اقامت ترکیه را نیز دریافت کنید. حداقل سرمایه ای که شما باید داشته باشید 100 هزار لیر است که باید این مقدار را برای راه‌اندازی کسب‌وکار یا ثبت شرکت هزینه کنید. همچنین لازم به ذکر است که به ازای هر 40 هزار لیر، هر فردی این امکان را دارد که درخواست اقامت خود را نیز به دولت ترکیه بدهد.

پس از آنکه شما شرکت خود را ثبت کردید، مجوز کار دریافت می کنید که به شما اقامت موقت شش‌ماهه نیز اعطا خواهد شد. پس از شش‌ماه و تمدید کردن مجوز کار، شما می توانید برای دریافت اقامت یک ‌ساله درخواست خود را ارائه دهید. در صورتی که کسب و کار خوبی داشته باشید و به صورت متداوم در ترکیه حضور داشته باشید این امکان را نیز خواهید داشت که، پس از دو بار که اقامت دو ساله ترکیه را دریافت کردید که در مجموع پنج سال می شود برای دریافت اقامت دائم ترکیه نیز درخواست خود را ارائه کنید.

اقامت یک ‌ساله ترکیه از طریق کار

داشتن پیشنهاد و یا قرارداد کاری با یک کارفرمای ترک، یکی از مهمترین روش های دریافت اقامت یک ساله ترکیه است. شما می توانید با قرار داد یک ساله خود اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. کار در ترکیه شرایط بسیار خوبی را برای مهاجرانی که به دنبال کار در این کشور هستند دارد. هم اکنون شما می توانید با داشتن سابقه کاری و مدرک تحصیلی به همراه اثبات تسلط به زبان ترکی به راحتی از طریق موسسه کاریابی بین المللی کاربین در کشور ترکیه شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و اقامت یک ساله این کشور را نیز دریافت نمایید.

 

شما همچنین می توانید تا 90 روز در ترکیه بدون مجوز اقامت داشته باشید. در طی این 90 روز شما می توانید بدون نیاز به مجوز و ویزای اقامت به ‌دنبال کار مورد نظر خود بگردید. شما باید در ابتدا خانه ای را در ترکیه اجاره کنید و اقامت کیملیک 1 ساله ترکیه را دریافت کنید و در این مدت به دنبال کار مورد نظر خود باشید.

اقامت-ترکیه-از-طریق-کار

اقامت یک ‌ساله ترکیه از طریق تحصیل

کشور ترکیه یک از بهترین سیستم های آموزشی را در اختیار دارد  و دانشگاه های این کشور از قانون بولونیا تبعیت می کنند. در چند سال اخیر بسیاری از دانشگاه های این کشور مانند حاجت تپه، دانشگاه فنی خاورمیانه و دانشگاه کوچ در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. دانشجویانی که از طریق برنامه های تبادل دانشجو به ترکیه مهاجرت می کنند این امکان را دارند که اقامت یک ساله ترکیه را دریافت کنند.

 

 

 

 

 

شما برای تحصیل در ترکیه لازم است که نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی در این کشور داشته باشید. مدت زمان اقامت شما در ترکیه به ویزای شما و همچنین مدت زمان تحصیل شما در این کشور بستگی خواهد داشت. دو میانگین مجوز اقامت شما در ترکیه بین دو تا چهار سال است. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که برای تحصیل در دوره های کارآموزی، پژوهشی اقامت یک‌ ساله ترکیه را دریافت کنید.

اقامت یک ساله ترکیه از طریق دوره های زبان ترکی

شما همچین این امکان را دارید که از طریق تحصیل در دوره های آموزشی زبان ترکیه در این کشور اقامت خود را دریافت کنید. شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی بهترین روش برای دریافت اقامت کیملیک ترکیه است. شما بسته به نیاز می توانید اقامت خود را نیز در ترکیه از طریق تحصیل در دوره های آموزش زبان ترکی تمدید کنید. هزینه‌ دوره های تحصیلی آموزش زبان ترکی در این کشور حداقل 4 هزار لیر می باشد. شما همچنین باید نشان دهید که از تمکن مالی مورد قبول و بیمه سلامت نیز برخوردار هستید.

اقامت-ترکیه-با-دوره-زبان-ترکی

نتیجه گیری

شما می توانید برای داشتن یک زندگی با آرامش، تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور و یا کار و سرمایه گذاری در قطب اقتصادی منطقه به ترکیه مهاجرت کنید. همچنین ترکیه کشوری است که به عنوان سکوی پرتاب به بهترین کشور های جهان مانند آمریکا، آلمان، انگلستان و یا کانادا مورد استفاده قرار می گیرد. دریافت اقامت یک ‌ساله ترکیه یکی از آسانترین روش های دریافت مجوز اقامت کوتاه مدت در این کشور است. از میان تمام روش های مهاجرتی موجود، ما می توانیم به اجاره ملک به عنوان روشی آسان و ارزان برای گرفتن اقامت ترکیه اشاره داشته باشیم.

 

توجه داشته باشید که براساس قوانین مهاجرتی جدیدی که به وجود آمده است، ممکن است که شما نتوانید به سادگی اقامت یک ساله ترکیه را تمدید کنید. بهتر است که شما در طی این یک سال اقامت خود در کشور ترکیه به دنبال محکم کردن جای پای خود از طریق تبدیل اقامت کیملیک به ویزای کار و یا سرمایه گذاری ترکیه باشید. همچنین ثبت‌نام در دوره های آموزش زبان ترکی نیز گزینه بسیار خوبی است که پیش روی شما قرار دارد و تنها روش اقامتی است که امکان تمدید اقامت از طریق آن وجود دارد.

 

 

برای دریافت ارزیابی و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما با شماره تلفن های 28111107 021 و یا 22654650 021 در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی : 

اقامت پنج ساله ترکیه

سوالات متداول

بسته به اینکه شما در کدام شهر و یا محله قصد دارید زندگی کنید هزینه های شما متفاوت خواهد بود. اما هزینه شما برای زندگی در ترکیه چیزی بین 3000 تا 5000 لیر در ماه است.

شما برای دریافت اقامت یک ساله ترکیه که به اقامت کیملیک معروف است باید بیمه درمانی، اجاره نامه نوتر شده، عدم سوء پیشینه و بیمه سلامتی داشته باشید.

هر موردی که دولت ترکیه متوجه شود که شما قصد فریب آنها را داشته اید موجب رد درخواست شما خواهد شد. از این موارد می توان به ارائه کردن اسناد جعلی، اجاره‌نامه غیر نوتر شده و یا عدم داشتن بیمه‌نامه اشاره کرد.

شما برای اجاره ملک در ترکیه لازم است که اجاره شما بین 500 تا 3000 لیر بوده و اجاره نامه شما نوتر شده باشد و در منطقه ای خوب خانه خود را اجاره کرده باشید. همچنین باید شش هزار دلار تمکن مالی داشته باشید.

شما از طریق سرمایه گذاری می توانید اقامت یک ساله ترکیه را دریافت کنید که در این زمینه لازم است که شما 100 هزار لیر برای راه‌اندازی کسب‌وکار هزینه کنید.

بهترین روش دریافت اقامت یک ساله از طریق اجاره خانه در ترکیه است. شما می توانید از طریق اجاره خانه در ترکیه از 500 تا 3000 لیر در مناطق مورد نیاز اقامت ترکیه را دریافت کنید.

از بهترین شهر های ترکیه برای اجاره خانه می توان به شهر های استانبول، آدانا، ایزمیر و آنکارا اشاره داشته باشیم.

فرم مشاوره زیر رو پُر کنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه 
WhatsApp
Telegram
Twitter
LinkedIn

نظرات کاربران

2 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید پس از اتمام اقامت یک ساله ترکیه امکان تمدیدش هست یا باید برگردیم؟

  1. شما با هر نوع اقامتی بعد از اتمامش با داشتن مدارک کافی میتونید برای تمدیش اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش سوالات کاربین

مقالات پیشنهادی

کار در گرجستان
کار در گرجستان

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور گرجستان هستند. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اخذ ویزا برای کار در گرجستان

بیشتر
کار در لوکزامبورگ
کار در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کشوری در میانه اروپا است که با داشتن نرخ پایین بیکاری آوازه جهانی دارد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به دنبال کشوری با

بیشتر
کار در فیلیپین
کار در فیلیپین

با اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری هستند؛ اما کار در فیلیپین نیز مزایای خاص خودش را

بیشتر